KERKDIENSTEN GROETEN UIT VENRAY ;r!«s?r PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKÜREN f/i- PEEL EN MAAS Terug naar de Missie GROTE KERK Zaterdag 19.00 H. Mis in het „Venraods plat", int. voor levende en overl. leden van Veldeke Venray overl. ouders v. Kuijk-v.d. Berk Anna v. Osch-Hebben Sjef Jansen Jan Polman overl. ouders Pijpers-Clab- bers Johan Janssen. Zondag, Hoogfeest van Maria Ten hemelopneming: 8.00 leesmis, int. overl. parochianen; 9.30 greg. hoogmis int. echtpaar Hermans-v. Maren Marie Arts Truus Kiggen Herman en Lies Gerrits-Hermans en overl. fam.; 11.00 ned. hoogmis int. Anna Kurst- jens-Jenniskens Nellie de Bruyn-v.d. Voort fam Roex-v.d. Heiden. Maandag 9.00 oude stichtingen; 19.00 Jozefien Hellebrandt-Lamberts Jan Aerts. Dinsdag 9.00 fam. Roex-v.d Heiden; 19.00 Gerardus Dircks en Augustina Jenniskens (s) ouders v. Kessel-Ver- sleyen en zoon Jan. Woensdag 9.00 Louisa Messemaekers (s) Piet en Mina Kersten-v. Bracht; 19.00 echtpaar Hermans-v. maren. Donderdag 9.00 Hent Timmermans. Vrijdag 9.00 bijz. int.; 14.00 huwe lijksviering bruidspaar v.d. Berg-Smits (Grote Kerk); 14.00 huwelijksviering bruidspaar Peeters-v. Rijswijck (Vel- lumse kapel); 15.00 huwelijksviering bruidspaar Poulis-Vervoort (kapel St. Jozefklooster); 19.00 Anna Smits-Lijs- sen en dochter Dinie overl. ouders Janssen-Bongaerts. Zaterdag 9.00 ouders Neeteson-Cus- ters; 19.00 ned. hoogmis overl. ouders v.d. Heuvel-Dommeck overl. ouders Flinsenberg-v.d. Mortel en fam. Mededelingen huwelijksafkondigingen: Hetty v.d. Vorst en René Thuyls Maria Smits en Gerard v.d. Berg Els van Rijswijck en Henk Peeters Leontine Vervoort en Frank Poulis. Op de pastorie aan de Eindstraat is voor het inschrijven van H. Missen en verdere afspraken iemand aanwezig 's morgens top de weekdagen) van half tien tot tien uur. U kunt zich ook wenden tot pastor v. Bronkhorst, Bingelkruid 29, tel. 88386 of tot pastor De Wit, Grote Markt 10, tel. 82385. In noodgevallen kunt U boodschappen doorgeven onder tel. 85855. zaterdag 16 augustus is om 19.00 uur de heilige mis in het „Venraods plat". De verzorging van deze viering ligt in handen van Veldeke Venray. Akolieten Zaterdag 19.00 Leon Stoffels. Lezer G. de Groot. Zondag 8.00 Tom Kengen. Lezer J. Wekking; 9.30 Wilco Jansen en Timo Flinsenberg; 11.00 Peter Harrewijn, lezer A. Noyens. Misdienaars Maandag en dinsdag 19.00 Maikel Brons. Woensdag en vrijdag 19.00 Peter Harrewijn. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 18.30 eucharistieviering met volkszang. Voorganger B. Frederiks. Lectrice Chr. v.d. Gouse. Kollekte MIVA. Zondag 9.30 eucharistieviering met koor en volkszang. Voorganger B. Frederiks. Lektor: Br. Artemius. Kol lekte: MIVA. Maandag en woensdag 18.30 Eucha ristieviering. Dinsdag en donderdag 18.30 woord en communiedienst. PAROCHIE PATERSKERK Zondag, viering van het feest van de tenhemelopneming van Maria. H. Missen: 9.00, 10.15 hoogmis gezongen door Crescendo, 11.45, 18.00 avond mis. Vrijdag 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties Zaterdag 18.30 Harrie Lenssen Johanna Lormans-Gerrats overl. ouders Michiels-Wijnen en Peter en Marianne Verstappen. Zondag 9.00 opa Heesen; 10.15 echtpaar Custers-Vergeer voor de parochie; 11.45 overl. ouders Dentjens- Budé; 18.00 t.e.v. O.L. Vrouw. Maandag 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 uil dank baarheid Helena Holthuis. Dinsdag 8.00 Sjang Ewals; 19.00 overl. fam. Esser-Timmer-v. Geffen. Woensdag 8.00 Fam. Peters-Arts; 19.00 overl. echtpaar Hermans-v. Ma ren. Donderdag 8.00 Theodora Ramae- kers-Pouwels; 19.00 Harrie Janssen. ZELF PROFESSIONEEL UW HAAR KLEUREN GAAT NU MAKKELIJKER DAN OOIT... Eindelijk kunt U uw haar probleem loos en in een handomdraai kleuren èn in een betere conditie brengen dan vóór de behandeling, welke haarkleur U ook heeft. Indien U Colorsilk gebruikt om b.v. grijs haar te kleuren, dan krijgt U een volledig egale dekking. Als U Colorsilk gebruikt om Uw haar don kerder dan wel lichter te maken of om Uw natuurlijke haarkleur te verleven digen, dan krijgt U een blonde kleur, die niet geel aandoet, een bruine kleur zonder rode gloed, een kastanjebruin zonder zweem van oranje en zwart dat ook werkelijk zwart is. Revlon maakte Colorsilk zó, dat mislukken uitgesloten is; even gemakkelijk als 1-2-3. Alles wot U nodig heeft zit in'de verpakking: gebruiksflacon met kleurontwik- kelaar; Colorsilk met de haarkleur; Plastic handschoenen om Uw handen en nagels te beschermen; gebruiksaanwijzing (het is nood zakelijk om altijd de gebruiksaanwij zing zeer nauwlettend te volgen); een sachet Flex shampoo. Colorsilk bevat voldoende shampoo om het haar tegelijkertijd met royaal schuim te wassen en genoeg proteïne om het haar glanzend te maken en veerkrachtig te houden. Colorsilk werkt automatisch en be paald zelf de tijdsduur van de behan deling. Na 25 minuten stopt de kleur- werking. Bij normale haargroei garan deert Colorsilk een fraaie, blijvende tint gedurende 4 weken. Wat kan men met Colorsilk doen? Uw haar lichter maken, ongeveer 3 tinten per behandeling; Uw haar donkerder maken; Üw haar dezelfde kleur laten behou den en Uw grijze haren te bedekken. Kleurverlies is er weinig met tussen tijds wassen, mits U een goede shampoo gebruikt. In elke verpakking zit een sachet Flex Balsam Protein Sham poo, welke gebruikt wordt na het haar kleuren en tegelijkertijd ook bedoeld is om U kennis te laten maken met deze shampoo. Flex verzorgt het haar en houdt het in goede conditie. Wanneer U te maken heeft met een „uitgroei", dan eerst de Colorsilk aan brengen op de uitgroei en deze iets langer daar laten inwerken, alvorens de rest van uw haar mee te nemen. Bij de bruine kleuren raden wij u aan om een „uitgroeibehandeling" toe te passen bij een bestaande uitgroei, omdat bruine tinten stevig van kleur zijn. Een uit groeibehandeling betekent: Colorsilk 15-20 minuten laten inwerken op de uit groei, daarna de kleurshampoo door het hele haar masseren en nog ongeveer 5 minuten laten inwerken. Permanent Na een ontkroezing of permanent is het haar poreuzer en het is daarom raadzaam om tenminste één week te wachten alvorens Uw haar een Color silk behandeling te geven. Bij overpo- reus haar is het aan te bevelen het haar zowel vóór als na het kleuren een goede crèmebehandeling te geven. Vorige week bespraken we al de Traitement Revitalisant van lancaster; een uitste kende mogelijkheid voor zulke geval len. Voor overporeus haar kunt U ook beter géén matte tinten kiezen. Succes er mee. Denkt U er zelf toch niet uit te komen of durft U het toch niet goed aan, vraag dan een serieus advies aan vakmensen die dat kunnen beoordelen. U zult wel waten waar U dan moet zijn. Wilheimmastfaat 1a Venray Telefoon 04700-8387? Vrijdag 8.00 zuster Helena Dedding; 19.00 gezinsmis; Jacques Nijsen (Bea- trixstr.). Zaterdag 8.00 overl. fam. Gerrits- Hermans. Akolieten en misdienaars Zaterdag 18.30 René Jansbeken. Zondag 9.00 Marlijn Smelt; 10.15 Per Lenssen; 11.45 Johan Pouwels; 18.30 Martin Leenders. Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 Marcel Meijer. Dinsdag en donderdag 19.00 Jaap Janssen. KERK 'T ZONNELIED Zaterdag 19.00 H. Mis voor overl. mevr. Gertruda van den Broek. Zondag, Hoogfeest van Maria ten hemelopneming: 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. Deze hoogmis is er Gregoriaanse volkszang. De kinder crèche zal worden verzorgd door Trudy Vullings; 17.00 Mariavespers met uit stelling van hel Allerheiligste. Maandag 19.00 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Dinsdag 8.30 H. Mis voor de over ledenen van onze parochie. Woensdag Gedachtenis van de H. Bernardus: 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis tot zekere intentie. Donderdag 8.30 H. Mis voor priester roepingen. Vrijdag 19.00 H. Mis voor de zieken van onze parochie. Mededelingen Biechtgelegenheid: zaterdag van 18.00 tot 18.30 uur. Huwelijksafkondiging: Sonja Peters, Wagnerstraat 20 en Jan Smals, Eiber- gen. Zondag a.s. wordt om 17.00 de vespers gebeden t.e.v. Maria. Tevens de gelegenheid tot aanbidding van de Heer in het H. Sacrament. Allen van harte hiervoor uitgenodigd. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 14.00 H. Mis t.g.v. het 25-jarig huwelijk van dhr. en mevr. Swinkels-Creemers in de kerk; 18.00- 18.30 gelegenheid tot biechten; 19.00 vooravonmis. Mariet Thielen-Linders (coll.), overl. ouders v.d. Burgt-FIin- senberg (coll.) Geert Wilmsen (coll.) Piet Jans (coll.). Zondag, viering van het hoogfeest van Maria Tenhemelopneming: 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 Greg. hoogmis fam. v. Rossum-Janssen Harrie van Meijel en zoon Gerrit Maria Cuppen- Pingen Anna Katharina v. Rensch- Schouten jrgt. Sjang Lenssen, overl. ouders en Anna; 11.30 voor de zieken van de parochie. Maandag 8.00 voor paus en bis schoppen; 19.00 voor priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven. Dinsdag 8.00 tot zekere intentie; 19.00 overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet. Woensdag 8.00 Mart. Pontman; 19.00 overl. Bennie Thielen en Corrie Geurtjes Toon Gommans. Donderdag 8.00 tot zekere intentie; 19.00 jrgt. Toos Wismans-Sanders Harrie en Piet Wilms. Vrijdag 8.00 Tot eerherstel van het Goddelijk Hart; 19.00 Tot zekere intentie; 14.00 Kapel Veltum: huwelijk van Henk Peeters en k van Rijswijck. Zaterdag 8.00 t.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. Misdienaars en Akolieten Zondag 8.30 Henk v.d. Oever; 10.00 Pascal v. Weert en Stefan Rongen; 11.30 Giel Krijnen. Maandag t.m. woensdag 19.00 Juan Lopez. Donderdag t.m. zaterdag 19.00 Jos Vercauteren. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY E.O. Op zondag 17 augustus zal in Den Hoebert, Westsingel 1 te Venray ds. H.J.C. van Es de voorganger zijn. In deze dienst wordt geen H. Avondmaal gevierd. Aanvang 9.30 uur. De koliek ten in deze dienst zijn bestemd voor de kerk en de zending. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal Ds. H.J.C. van Es ook de voorganger zijn. In deze dienst wordt H. Avondmaal gevierd. Aanvang 11.00 uur. De koliekten in deze dienst zijn bestemd voor het Rest. fonds van deze kerk en de zending. Hier is geen kinderopvang en geen kinderneven- dienst. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag 19.00 Wim Janssen Cor Aben Hendrik Jeucken Nol Verste gen Wiel v.d. Pasche Antonia Linders-Hendriks. Zondag, feest van Maria Tenhemel opneming: 8.30 uit dankbaarheid bij 'n 85e verjaardag overl. fam. Schraven- Joosten; 10.00 gest. jaard. Theo Ver vuurt Piet Litjens Jeu Arts gest. jrd. overl. ouders v.d. Hoogenhof- Spreeuwenberg Jan Loenen (Koor van Geijsteren). Maandag 9.00 lol bijz. int. Dinsdag 9.00 voor 'n gebedsverho ring. Woensdag 9.00 Bert Daniels en overl. fam. Donderdag 9.00 tot zekere int. Vrijdag 9.00 Gest. jaard. t.e.v. het Onbevl. hart van Maria. Zaterdag 19.00 Toon van Arsen jaard. Johan en Thei Camps Pierre de Kleijn Hendrika Pelzer-Janssen. Misdienaarsbeurten Zaterdag 19.00 Eduard Camps, Ro bin van Mill, Korneel Jeuken, Steijn Bus. Zondag 8.30 Esther Litjens, Noortje van Goch, Leonie Hendriks, Ingrid Lenssen; 10.00 misdienaars uit Geijste- Attentie - Attentie - Attentie Zilveren proi fessiefeest van zuster Monique Maessen Op 25 augustus zal het 25 jaar geleden zijn dat onze dorpsgenote Ton Maessen haar eerste gelofte aflegde in de congregatie van de Dochters van O.L. Vrouw van 't H. Hart onder de naam zuster Monique. Het feest wordt gevierd in de kring van haar famlie en van de congregatie. Haar adres is die dag Hertog Reinoudsingel 139a, 5913 XC Venlo. PAROCHIE OIRLO Vrijdag, feest van Maria ten Hemel opneming: 14.00 pl. huwelijksmis bruidspaar Voermans-Bol; 19.00 H. Mis t.e.v. O.L. u tenhemelopne ming. Zaterdag 19.00 Gez. H. Mis m.m.v. Venrays Mannenkoor: st. Martinus Rongen en Gertrudis Heidens Martha Rongen, Malhieu Duif en overl. ouders Wiel Baltissen Pater Coen Classens Hubertus van de Berg namens Past. Gerardsstraat Herman Hebing Sef Direcks. Zondag 8.30 H. Mis Anna Steeghs- van Rijswijck; 10.00 Hoogmis Lambert Joosten Maria Wolters-Janssen Sjaak Lemmen st. Karei Hesen en Anna Elisabeth Heijligers. Dinsdag 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Woensdag 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot zekere intentie. Donderdag 8.00 H. Mist st. Martinus Dinghs en Gertruda Cox. Vrijdag 8.00 H. Mis st. Hendrikus en Barbara Heidens Pastoor J. Leens (1861-1899). Zaterdag 14.00 Pl. Huwelijksmis bruidspaar Koenen-Philipsen. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag 19.00 Antonia Drabbels- Theeuwen Gerard v. Kuyck. Zondag 8.00 fam. Janssen-Emonts t.e.v. O.L.Vr.v. Alt. Bijstand; 10.00 Handrie Kuypers Johan en Katrijn Gellings-Verhoeven Dinsdag 19.00 overl. ouders v. Kuyck-Verrijdt. Woensdag 8.00 gezinsmis (offeraars) Donderdag 19.00 Antonia Drabbels- Theeuwen (v. ouderenvereniging). Vrijdag 8.00 jrd. Henricus v.d. Pasch en Anna Cath. v.d. Homberg. Misdienaars Ivan en Wouter, zaterdag, dinsdag, woensdag. Martijn en Joris: zondag 8.00, donderdag en vrijdag. Marcel en Ronny: zondag 10.00 uur. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag 19.00 Mathijs Litjens en echtgeri. Anna Vèrheijen Otto Stevens maandd. Mathijs Geurts, echtgenote en overl. kinderen. Zondag 8.30 gest. jrd. Petronella Asselberghs; 10.00 hgm. als gest. jrd. Tö Duykers-Tacken; 11.15 Joep Schreurs. - -r Maandag 19.00 Wim Heidens (vw. fam. Smits) Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Dinsdag 19.00 overl. ouders Martens- Smedts en Henri Martens Maria Loonen-Scheffers Woensdag 19.00 Frans v. Bavel en overl. fam. weekd. Frans van Nieuwenhoven (5) Petran de Bruyni Donderdag 19.00 overl. fam. v. Hees-Voesten gest. jrd. Willem de Haan, beide echtgenoten en overl. kinderen. Vrijdag 19.00 Anna en Gerrit Bouten en overl. ouders Johannes Jenniskens, beide echtgenoten en overl. kinderen Bert Achten gest. jrd. Gerard Voesten en echtgenote. Zaterdag 19.00 Wilhelmus Claessens en overl. fam. Petran de Bruyni (vw de buurt) Petronella Thijssen (vw de buurt) Jan Reintjes en Elisabeth de Lauw Harrie Geurts Gerrit Camps en Albert Beerkens gest. jrd. Gerard Verkoeijen en Petronella Creemers en Frans Verkoeijen. Akolieten Za. 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers. Zo. 8.30 John v.d. Aker en Robert Holtackers; 10.00 Geert Thijs sen, Barry Willems en Rob Thijssen; 11.15 Martin en Tonny Heesen. Misdienaars Ma. t.m. vr. 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers. Lectoren: za. 19.00 M. Vennekens. Zo. 8.30 Mevr. Weijs; 11.15 Mevr. v. Bavel. Mededelingen Bij afwezigheid van de pastoor kan men voor dringende gevallen kontakt opnemen met Pater Canisius Vastbin- dèr, Patersstraat 29 te Venray, tel. 85855. De kerkdiensten worden in de regel op maandagmorgen klaar gemaakt voor Peel en Maas en de Ruuper. Gelieve voor die dag misintenties opgeven, als U die gelezen wilt hebben in de volgende week na die maandag. RECTORAAT VEULEN Zaterdag 19.00 overl. ouders Fleur- kens-Aarts 6e zeswekendienst Sjaak Nijssen. Zondag 9.45 Hgm. overl. fam. v. Stavcren-v. Son Teng Jenneskens (v.w. pony- en ruiterclub); 11.15 Hgm. Piet Janssen v. Rijswijck-Wijnhoven. Maandag 8.00 overl. fam. Bol-Hou- ben. Dinsdag 8.00 Truus Mulders en overl. fam. Woensdag 18.00 Ism. v.w. Zangkoor. Donderdag 8.00 Ism. overl. fam. elsens-v. Neerven. Vrijdag 8.00 Ism. overl. fam. Leijs- sen-Vollenberg. Zaterdag 16.00 pl. hoogmis bij gel. reünie fam. v. Ooi; 19.00 Maria Ewals-Holtackers en overl. ouders Ewals-Holtackers Sjaak Nijssen. Acc. voor 17 aug. H. en P Timmermans H. Cleven. Misdienaars: Nijssen-v. Soest. fa&¥€rhS.O-**- T </f Elders in dit blad, kunt U, zoals dat al jaren gewoon is, de kroniek lezen van de Venrayse kermis, welke van 2 t/m 6 au gustus plaatsvond. Het gemeentelijk kermisteam kan in ieder geval terugkijken op een geslaagde kermis, wat betreft de verscheidenheid aan attracties en vooral de nieuwkomers als het sprookjesachtige Vliegende Ta pijt en de Disco Walzer, die misschien wel de grote publiektrekkers waren. In deze „Groeten uit Venray" als contrast op de kermiskroniek van 1986 een kleine terugblik hoe de Venrayse kermis van 1899 vlak voor de eeuwwis seling verliep. De ansichtkaart bij dit ar tikel heeft in feite niets te maken met het kermisgebeuren uit die tijd zoals U zult zien. Dat is jammer, want in het verle den is er - zover mij bekend - geen win kelier geweest, die het initiatief geno men heeft om van dit zeer oude volks vermaak een ansichtkaart te laten ma ken. Zelfs oude foto's over dit onder werp ontbreken er. Dus plaats ik bij dit artikel een zeer oude ansichtkaart van het Henseniusplein, genomen rond de eeuwwisseling, ongeveer vanaf de Gro testraat, en laat ons onder het toeziend oog van 'n veldwachter en het fraaie standbeeld van Hensenius de Var- kensmarkt zien, waar onder de mooie Lindebomen ook volop koeien en kalve ren verhandeld werden. Op dit plein verscheen in 1899 ook een eedeelte van de Venrayse kermis. Peel en Maas meldt in zijn editie van 5 augustus 1899 o.m., dat een groot ge deelte van het Henseniusplein is ingeno men door de stoomcarroussel van L. van Bergen uit Roermond een prachtige RECTORAAT HEIDE Zaterdag 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. Zondag 8.00 H. Mis uit dankbaar heid; 10.00 hoogmis gest. gez. jrgt Sjef Willems. Misdienaars v.d. hoogmis. Richard Janssen, Jos Maas, Roel v. Rens, Gijs v. Gend, Michel v. Kempen en Ronnie Swinkels. Maandag 8.00 H. Mis Sjef Willems. Dinsdag 8.00 H. Mis voor Paula v. Vegchel-Lemmen. Woensdag 8.00 H. Mis voor overl. vader Jan Droesen. Donderdag 8.00 H. Mis. Vrijdag 8.00 H. Mis voor een zieke. Zaterdag 19.30 Avondmis voor Sjef Rongen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag 19.00 jrgt. Antoon Pouwels en overl fam. maandd. Grad Verheijen weekd. Bert Klomp weekd. Hannes v. Well. Zondag 8.30 voor bijz. int.; 10.00 voor overl. ouders Poels-Jacobs en harrie Versteegen; 11.30 voor Wilhel mus Lemmens en Lamberdina Lem- mens-Poels. Maandag 19.00 Antoon Verheijen en overl. fam. t.i.v. fam. Jansen-Philip- sen. Dinsdag 8.00 voor overl. fam. Bos-Janssen-Bergmans. Woensdag 19.00 voor overl. ouders Claessens-v. Megen en overl. fam. voor overl. fam. Kuistermans-v. Don gen voor Grad Fleurkens. Donderdag 8.00 weekd. Wim Thoone Vrijdag 19.00 Lei Thijssen jrgt. Sjef Bovee. Zaterdag 19.00 Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtgenote voor Bert Klomp nms. ruiterclub De Peeldravers jrgt. Piet Willemse weekd. Hannes v. Well. Misdienaars Mogen we ook de komende week weer op jullie rekenen? Daarna komt er weer een voorlopige lijst. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 19.00 voor past. Vercoulen. Zondag feest van Maria Hemelvaart: 10.00 Verstegen-Arts; 11.30 overl. ouders van Meyel-Dirckx. Maandag 8.30 Petronella v. Rijswijck Dinsdag 8.30 Mevr. de Rijck-v. Meyel. Woensdag 19.00 Annie van Hoof- Gielen (K). Donderdag 8.30 Johannes Verhoeven en overl. fam. Vrijdag 8.30 Onbevlekt Hart van Maria. Zaterdag 19.00 tot intentie van de parochie. inrichting, die hier nog geheel nieuw is. Bovendien staat op hetzelfde plein ook het Grand Theatre van de heer Robers, onder wiens directie een gezelschap van 15 artiesten iedere avond het publiek zal verrassen op beroemde sensaliestukken. De Grote Markt is geheel gevuld met bazars en koekkramen en andere inrich tingen waartussen een zeer mooie malle molen, die zeker het aantrekkingskracht der jeugd zal vormen. Ook fanfare Eu terpe (thans Harmonie Euterpe) zal haar steentje bijdragen om de kermis vreugde te vergroten, door het geven van concerten op zondag en maandag in de Muziekzaal (thans Schouwburg) aan de Schoolstraat, terwijl op kermis- woensdag de gezamelijke schutterijen in een optocht door het dorp trekken op geluisterd door verschillende muziek korpsen. Tenslotte meldt Peel en Maas nog, dat de kasteleins hunnen ouden roem handhaven door het schenken van een heerlijk potje Venraysch bier, dat matig gebruikt, de vrolijkheid weet gaande te houden. Precies een week later op 12 augustus 1899 begon Peel en Maas het artikel over de kermisweek met „Goddank 't lawaai is afgelopen" want Venray weer galmde deze week van allerlei muziek en zang, draaiorgels, harmonica's, men- schelijke kelen enz. Venray is weer tot zijn rust teruggekeerd. (Trouwens ik denk dat de omwonen den van de Wilhelminastraat dit ook van de danstent gezegd hebben in 1986. Waarom wordt de schouwburg met zo'n dagen eigenlijk niet gebruikt, gelijk als Misdienaars Zondag 10.00 en zaterdagavond: Ruud Thijssen en Pieter Paul Rieter; 11.30 Patrick Arts en Gerton Claassen. Kollektanten Zaterdagavond G. Ewals. Zondag 10.00 K. v. Vegchel; 11.30 J. Verhaag. Kerk poetsen Mevr. Jacobs, Grootdorp 17 en Mevr. Peeters, Haag 14. Hartelijk dank voor alle kaarien van vakantiegangers. Het is zeer gewaar deerd. Hartelijk dank voor de felicitaties met mijn verjaardag.... Zondag 24 augustus collekte voor de MIVA (Vervoersmiddelen voor de missie). Welkom allemaal thuis na verdiende vakantie... RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag 19.00 t.i.v. fam. Lenkens- Ermens. Zondag H. Maria Tenhemelopne ming: 10.00 voor overl. Jo van Eerdt- Strijbos. Maandag 19.00 t.i.v. M. Jansen. Dinsdag 19.00 voor de overledenen van de fam. Poels-Geurts en dochter. Woensdag 19.00 t.i.v. de far. v.d. Heuvel-Peters. Donderdag J 9 OP voor alle weldoe ners van onze parochie. Vrijdag 19.00 voor de vruchten der aarde. Zaterdag 19.00 t.i.v. fam. Peeters- Janssen. Misdienaars van de week: Davy v. Vegchel en Esther van der Velden. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 19.00 avondmis fam. Bas- tiaans-Huygen en Victor Wilhelmus v.d. Linden Susan Direks Gerardus de Bruyn. Zondag 8.30 H. Mis te Holthees t.z.i.; 10.00 Hoogmis voor Catharina Beckers, overl. ouders van Soest-Jen- neskens en Theo H. van Els Clemens en Fidelis Hovens Fam. Wauben. Maandag 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Carmel. Dinsdag 8.45 H. Mis voor Louisa Waps-Vermeer. Woensdag 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en t.z.i. Donderdag 8.45 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag 8.45 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. EEN ABONNEMENT WAARD! met de carnavalsdagen?) In 1899 stond in de Hoenderstraat een danstent, zonder vergunning van de burgemeester. Daaraan kwam spoedig een einde toen een grote politiemacht op kermismaandag de tent ontruimde, waarbij gebruik werd gemaakt van wa pens en ook nog enkele slagen werden/ uitgedeeld. De stoomcarroussel en het Grand Theatre waren machtige concurrenten van onze kasteleins, want zowel het groot als het klein publiek profiteerde in ruime mate van deze nieuwigheden, waarin de grosschen (Duitse pen ningstukken en toen nog een wettig be taalmiddel) verdwenen als sneeuw voor de zon). Behoudens enkele kleine schermutse lingen, is de kermis kalm en bedaard af gelopen, terwijl het prachtige weer veel bijdroeg aan dit zeer oude volksver maak in Venray. Tot zover de terugblik op het kermis gebeuren in 1899 Wanneer er mensen zijn, die mis schien toch oude foto's over de kermis van vroegere jaren in bezit hebben, ben ik hierin geinteresseerd en met een copy ervan zou ik erg blij zijn voor de aanvul ling van mijn verzameling. In diezelfde Peel en Maas stond 'n ad vertentie dat iedereen die tijdens de ker misdagen bij Henri Michielsen sigaren koopt, gratis het nieuw Venrays ker misbed ontvangt. Wie heeft of kent dal lied? Sjaak Laufensse' VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El dominge próximo, el dia 17 de agosto, HO habrè Misa espanola; SI el doming el dia 24 de agosto pi que entonces, el dia 24 de agosto, todos habran vuelto de unas vacaciones muy recreativas. Si quieren llamar al Padre Juan' estè en casa: 04784-1253; también por casos urgentes el Sr. D. Jo Jacobs, 070-730969. Hasta la Vista! NOTICIAS CULTURALES Con ticmpo se les comunicara cuando el Centro abriré de nuevo sus puertas para la nueva temporada. hasta la vista! JEHOVA'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema „Hoe zinvol is het leven" in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat llv Aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen collekte. Op 15 augustus a.s. vertrekt pater Jules Camps ofm (Grotestraat) voor de zesde keer naar zijn missiegebied op Irian Jaya, Indonesië. Vierendertig jaar geleden, in 1952, was het de eerste keer dat pater Jules als jong-missionaris naar het land der Papoea's (Nieuw Guinea) ging. Toen werd dat eiland nog bestuurd door Nederlanders maar sinds 1963 is West Nieuw Guinea door Indonesië ingelijfd en heet het Irian Jaya. Was Irian Jaya aanvankelijk een geïsoleerd eiland, waarvan de bevolking nog leefde in primitieve omstandig heden; nu is ook daar steeds meer ontwikkeling gekomen. Niet in het minst dank zij het werk van missio narissen en zendelingen. Menjnoet diep het binnenland ingaan om nog mensen met een primitieve levenswijze te ont moeten. Het werk van missionarissen en zendelingen heeft duidelijk vrucht gedragen. Pater Camps heeft gedurende de meeste van zijn missionarisjaren in het binnenland gewerkt. In 1985 werd hij echter benoemd op het eiland Biak, waar hij nu 'n parochie leidt van ongeveer 2000 katholieken. Omdat hij een uit Frankrijk afkoms tig levensgroot kruisbeeld mee wou nemen naar zijn missiegebied, raakte Pater Jules in financiële transport problemen. Hij deed noodgedwongen een beroep op zijn oude schoolkame raden uil de jaren dertig en die hebben hun vroeger klasgenoot binnen de kortste keren uit de zorgen geholpen.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 12