8 Langzame prijsdaling Een kursus banen en beroepen oriëntatie voor vrouwen Beauty Trbph Van Oorschot Mode haalt een (ëxtrapstreep door haar prijzen. SOno Nicaraqua Folder „Stand van Zaken" PEEL EN MAAS Dieren bescherming Afd. Venray WOLBOETIEK Raads vergadering Meerlo-Wanssum Na verschillende succesvolle promo- tiedagen, welke gehouden werden op diverse plaatsen in de regio, werd op de laatste avond aan het team van Chez Jacques Haarmode de Beauty Trophee 198$ uitgereikt. In een overvol Wieënhof, waar dit gebeuren plaats had, moesten tientallen mensen reeds voor de aanvang van de avond teleurgesteld worden vanwege de enorme drukte. De Beauty Trophee met juryrapport wordt eenmaal per jaar uitgereikt door Alcina Nederland, hetgeen dus 'n groot compliment betekent voor deze kapsa lon, gevestigd aan de Langstraat te Venray. Het jury-rapport beoordeelde ,,Chez Jacques" voor deze bijzondere onder scheiding op de volgende punten: kennis vn de internationale haarmode service naar de consument advies voor huidverzorging en make up kwaliteit van de medewerkers persoonlijke inzet inrichting van de salon totale uitstraling. wMna Kom snel en profiteer nü van deze opruiming en koop KWALITEITSKLEDING van vele BEKENDE MERKEN met kortingen tot VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73. Venray Helmond. Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Op de dag van de 7e verjaardag van de bevrijding van Nicaraqua, zaterdag 19 juli zal het Nicaraqua-komitee Ven ray een informatie en solidariteits avond organiseren. Naast het geven van infor matie wil men deze avond ook een feestelijk tintje geven d.m.v. muziek en eten uit Latijns-Amerika en meer speci fiek Nicaraqua. Een en ander heeft plaats in „Dingüs" aan de Hoen derstraat 10. Het Nicaraqua-komitee Venray is onlangs opgericht om steun en solida riteit te geven aan het strijdende Nicara- quaanse yolk. De doelstelling van het komitee is dan ook; De Venrayse bevol king te informeren over de toestanden in Nicaraqua en het opzetten van solida riteits-akties, die gericht zullen zijn op de meest elementaire levensbehoeften zoals, voedsel, onderdak, scholing en gezondheidszorg. Mensen die geinteresseerd zijn en mensen die meer informatie willen kun nen zich op deze avond melden, of zich melden bij: Nicaraqua komitee Venray, p.a. Zuidsingel 129 te Venray (04780- 89237). Het voeren van een aktie kost geld, dus daarom hebben wij een giro nummer geopend. Donatie's zijn wel kom op dit nummer! Giro 10.64.715. De bekende folder „Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzie ningen" is weer verschenen, aangepast aan de gegevens per 1 juli 1986. De toldèr geeft duidelijke informatie over de sociale verzekeringen. Men vindt er alle premiepercentages in ver meld, maar ook de uitkeringsbedragen. Verder een algemeen overzicht over de inhoud van de wetten. De folder is een samenwerkingspro- dukt van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, het Minis terie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur en het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering (VSV). Wenst u de folder te ontvangen, dan kunt u zich wenden tot het VSV, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam. Telefoon 020-44 8418. Daar zijn overigens ook folders ver krijgbaar over alle sociale verzekerings wetten afzonderlijk. Bij wat grotere aantallen zullen kosten in rekening worden gebracht. EEN ABONNEMENT WAARD! In de algemene ledenvergadering hebben de aanwezige leden unaniem ge kozen voor het nieuwe bestuur, zoals hieronder staat vermeld: T. Krouwel, Veltumse Kleffen 49, Venray, o.a. werkzaam in de werkgroep collectie. G. Gielen-Bos, Bingelkruid 8, Venray, secretariaat en penningmeester schap. H. Kimman-van Rooij, Foxtrot- straat 8, Venray, o.a. werkzaam bij de verzorging van het infoblad. P. Swinkels, Valkenkampstraat 9, Oostrum, o.a. werkzaam bij jeugdwerk en collecte. A. Leenders-Straub, Veltumse Kleffen 194, Venray, werkzaam bij de infokraamactiviteiten. J. Kunen-Duijf, Knopkruid 6, Venray, werkzaam bij de infokraam activiteiten. M. Broers-van Mill, Marjolein 9, Venray, o.a. werkzaam in de werkgroep collecte. BELEIDSPLAN 86*87 EHBO-cursus. In september 1986 begint de afdeling Venray met deze cur sus voor dieren. Er wordt gestart met een groep van 15 personen. U kunt O aanmelden bij het secretariaat. Mocht het maximum aantal personen bereikt zijn, dan wordt u op de wachtlijst ge plaatst en komt u bij de volgende cursus aan de beurt. Collecte. In de week van 29-9-86 t/m 4-10-86 zal er een collecte huis aan huis worden gehouden. Tentoonstelling. In de periode van 29-9-86 t/m 10-10-86 zal er in de info- tiek van het gemeentehuis in Venray een tentoonstelling worden georganiseerd over het dierenbeschermingswerk, lan delijk en plaatselijk. Echt de moeite waard om een bezoek aan te brengen. Infoblad. Dit blad zal U regelmatig worden toegezonden, met afdelings- nieuws, verzorgingsaspecten enz. Infokraam. Met deze kraam bezoe ken we allerlei evenementen. U kunt dan kennismaken met de medewerkers- (sters) en het dierenbeschermingswerk. Donateurs. Al enkele jaren heeft Venray een 60-tal mensen, die met een financiële bijdrage de dierenbescher ming steunen. Na de zomervakantie zullen dezen wederom gevraagd worden toch vooral ons werk te willen blijven steunen. De sterilisatie-castratie aktle, gestart in januari 1986, zal met ingang van 1 augustus 1986 beëindigd worden. Een dergelijke aktie moet een tijdelijk ka rakter hebben om de mensen de nood zaak van het meehelpen aan geboorte beperking bij katten duidelijk te maken. De deelname mag als een succes wor den gezien. Via andere wegen gaat de Dierenbescherming natuurlijk door het bovenstaande aan de kattenhouders mede te delen. [KURSUS VOOR TERUGKEER OP DE ARBEIDSMARKT] Ir. september zal buro Vrouw en Arbeid in Venray starten met de kursus Banen en Beroepenoriëntatie. Deze kur sus is bedoeld voor alle vrouwen die graag (weer) betaald willen gaan werken. Waarom speciaal voor vrouwen deze kursus? Omdat veel vrouwen het idee om (weer) betaald te gaan werken, ver van zich afzetten. Hier kunnen ver schillende redenen voor zijn; b.v. een afgebroken- of verouderde beroepsop leiding; een tijd niet meer betaald ge werkt te hebben; of omdat vrouwen denken, dat ze toch geen kans meer heb ben. Juist voor deze vrouwen heeft buro Vrouw en Arbeid, deze kursus opgezet. VOOR WIE IS DEZE KURSUS? Voor vrouwen die niet buitenshuis werken, dat wél willen gaan doen. Voor vrouwen die nog niet precies weten welk werk ze zouden willen; wat de mogelijkheden zijn en hoe ze dat aan moeten pakken. Voor vrouwen die ondersteuning willen in het zoeken naar betaald werk, opleidingsmogelijkheden; het wegwijs worden op de arbeidsmarkt of het creëren van eigen werk. KURSUSINHOUD In de kursus wordt o.a. uitgebreid in gegaan op de volgende vragen: Waar vind ik betaald werk? Wat wil ik en wat kan ik? Is mijn opleiding wel goed? hoe moet ik solliciteren? hoe regel is het een en ander met mijn gezin? Welke mogelijkheden zijn er voor mij op de arbeidsmarkt? Ben ik niet te oud om nog te gaan werken? Wat komt er allemaal bij kijken als je gaat werken? De kursus zal enerzijds persoonsge richt zijn; wat kan ik; wat wil ik; wat zijn mijn mogelijkheden, met sterke- en zwakke kanten. Anderzijds naar buitengericht: wat voor werk en opleidingsmogelijkheden zijn er? Welke instanties kunnen mij in mijn situatie helpen? Informatie over belastingen, sociale verzekeringen, kinderbijslag e.d. en een uitgebreide beroepen- en opleidings oriëntatie o.a. door ekskursies naar be drijven, het Arbeidsburo en verschillen de opleidingsinstellingen. KURSUSDUUR EN TIJD De kursus start in september 1986 en bestaat uit 25 bijeenkomsten op maan dagochtend van 09.00 tot 12.00 uur. ONZE grootste medestanders bij de inflatiebestrijding zijn uiteraard de West-Duitsers, die het vorig jaar met de inflatie van ons wonnen met 0.1 procent en die ons dit jaar ook weer naar de kroon zullen steken. Een laag prijspijl in West-Duitsland is voor Nederland niet ongunstig omdat wij voor de Oosterbu ren tot de belangrijkste handelspart ners behoren. Lage prijzen over de Oostgrens komt ook de Nederlandse consument ten goede, mits wij bij de muntwaardering niet verder achterop raken. Voordelig voor de Westduitse prijzen is dat elke energieverlaging er volledig doorwerkt terwijl ook de ar- beidsproduktiviteit er flink aantrekt en er niet hard wordt gewerkt aan rooster- vrije dagen. Aan de andere kant vecht de Westduitse economie wel tegen de loonsverhogingen, want het werkloos heidspercentage is beneden de acht gekomen. De deelspannmg in bepaalde sectoren van de arbeidsmarkt, is in de Duitse industriestreken merkbaar. Dit zou tot loonstijgingen aanleiding kun nen geven en daarmee tot nieuwe infla tie. Ook voor Nederland geldt dat het loonstijgingsduiveltje zijn kans afwacht, onder meer bij de ambtenaren en dat onmiddellijk daarna alle deflatie-dro- men kunnen worden vergeten. Moeten we blij zijn met een lichte defla tie? De meningen daarover zijn ver deeld. Waardevermeerdering van het geld openbaart zich door een gehele of gedeeltelijke prijsdaling. Nu de dollar zo zakt kunnen wij een reeks van pro- dukten in de VS goedkoper kopen Alles wat in dollars wordt betaald vraagt minder guldens. Daaronder vallen veel machines, auto's, olie, koffie en veel andere basisgrondstoffen omdat die veelal in dollars genoteerd worden. Granen, textiel, schoeisel en hout wor den meegesleept in de prijsdaling en wanneer de handel er niet in slaagt de doorwerking tegen te houden, hetgeen men zal proberen, dan zal de Neder landse consument een merkbare koop krachtverbetering mogen verwachten. Dat prijsoptimisme zou nog een extra impuls krijgen wanneer het na de Fran se verkiezingen in maart tot een reva luatie komt van de DM en de gulden. In Europees verband zijn deze twee mun- KURSUSPLAATS EN KOSTEN De bijeenkomsten worden gehouden in gebouw de Clockert, Bergweg 4 in Venray. Er zijn geen kosten aan deze kursus verbonden. Deze komen voor rekening van het Arbeidsburo Venray. De kursus wordt georganiseerd door Buro Vrouw en Arbeid Venray. Het buro Vrouw en Arbeid beoogt werkgelegenheidsbevorderende aktivi- teiten te ontplooien voor alle vrouwen die belemmeringen ondervinden bij het zoeken naar betaald werk. Het is een initiatief van het geweste lijk Arbeidsburo Venray-Gennep, de Gemeenten in de regio Noord Limburg en de Stichting RISC (Regionaal Insti tuut voor Sociaal-Cultureel Werk) Af deling Werklozenzorg. In september start het buro met een kursus „Banen en beroepenorëntatie" voor Vrouwen' Informatie en inschrijving: Voor aanmelding en/of meer infor matie over de kursus kunt U terecht bij Het buro Vrouw en Arbeid Bergweg 4 5801 EG Venray tel. 04780-86245. Merseloseweg 20 Venray 82301 blijft geloven in kwaliteit ZEKER NU!! - Scheepjeswol - Neveda - - Anny Blatt - GROENTEN GESTOLEN Enkele volkstuinders aan de Bagger- weg kwamen tot de ontdekking dat an deren, niet telers, vele kilo's groenten hadden gestolen. Het is niet de eerste keer dat dergelijke diefstallen in vólks tuintjes werden gepleegd. BELONING UITGELOOFD Een eigenaar van een opslagloods aan de Smakterweg kwam tot de ontdekking dat vandalen in zijn opslagplaats aan het werk waren geweest. Een zak met zwarte kleurstof was over de gehele opslagloods uitgestrooid. De schade bedraagt vele honderden guldens, want de kleurstof is moeilijk te verwijderen. Getuigen hebben gezien dat een mans persoon, waarvan een vaag signalement bekend is, wiens kleding met zwarte kleurstof overdekt was, in de buurt hebben zien lopen. De gedupeerde heeft een beloning van 200 gulden in het vooruitzicht gesteld voor de aanhouding van de dader. ten wel erg sterk geworden, terwijl an dere zich bijzonder zwak manifesteren. Daaronder bevinden zich de Italiaanse lire en de Griekse drachme. Ook de Bel gische franc zou terug moeten en er wordt ook over de Franse franc ge sproken. Mochten al die verwachtingen waar zijn dan zou onze import nog over een breder front goedkoper worden maar de uitvoer zou er hinder van ondervinden. Bijna bèlangrijker dan de ze omstandigheden is dat daarmee de lonen gestabiliseerd kunnen worden. Dat is van grote betekenis om de koop kracht van de uitkeringsgerechtigden op peil te houden. Ook voor andere economische facto ren zou een internationale prijsstop of -terugval ons zeer van pas komen. Ge lijke lonen en dalende importprijzen zullen belangrijker zijn om de dan fel lere strijd aan het uitvoerfront te kunnen volhouden en verbeteren. Maar nog meer aantrekkelijk is dit hele beeld voor de binnenlandse industrie, die met la gere prijzen tot een grotere omzet kan geraken. Niet zozeer door de prijsverla ging van deeigen produkten maardoor de koopkrachtruimte, die er in het alge meen ontstaat Daar zal onze (detail-)- handel en industrie door gestimuleerd worden en dat roept op zijn beurt om meer investeringen. Investeringen bin nen de grenzen zijn voor Nederland van groot belang ter verbetering van de werkgelegenheid. Welnu, lagere grondstofprijzen kunnen een uitgangspunt zijn voor het aanwen den van meer middelen voor duurzame produktiemiddelen, zoals bv gebou wen, machines, transportmiddelen en automatiseringsapparatuur. De voor naamste specie waarmee dit alles ge reedgemaakt en op zijn plaats komt is geld. Gelukkig blijft de prijsdaling voor een reeks van produkten met stilstaan bij geld, want de hoogte van de rente kan een investering afremmen of bevor deren. Vooraanstaande financiers zijn van mening dat ook de rente in de ko mende maanden verder zal dalen. Die daling zou wel twee procent kunnen be dragen Of dit bewaarheid zal worden lijkt nog met geheel zeker. Ook daarin speelt de dollar een belangrijke rol. Mocht de daling van de Amerikaanse GETUIGEN GEVRAAGD Donderdagavond moest een motor bestuurder uit Venray, in de bocht van de Merseloseweg ter hoogte van de Rabobank, uitwijken voor een tege moetkomende bromfietser die lak had aan de verkeersregels. De motorrijder week uit, maar kwam ten val en "botste vervolgens tegen de telefooncel. De bromfietser reed door zonder dat z'n identiteit kon worden vastgesteld. De politie verzoekt dringend getuigen van deze manoeuvre zich met haar in verbinding te stellen. De motorrijder liep overigens lichte verwondingen op, terwijl aan zijn motor behoorlijke schade werd aange richt. OPGEVOERDE BROMMERS Op de Oostsingel zagen Venrayse po litiemannen twee brommers rijden, met een dergelijke snelheid dat deze beslist opgevoerd moesten zijn. Na een achter volging kon het tweetal worden aange houden. De bromfietsen werden voor een technisch onderzoek in beslaggeno men. KINDERFIETSJE AFGENOMEN Drie peuters die vrijdagmorgen aan het spelen waren met een kinderfietsje nabij de tennishal, werden op ruwe wijze geconfronteerd met twee vanda len. Op een bromfiets kwam het tweetal aanrijden en een van hen rukte het kin derfietsje gewoon uit de handen van een peuter. Die peuters konden natuurlijk geen signalement van de dader geven, maar mogelijk zijn er volwassenen getuige geweest van deze vndalenstreek. Zij worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. VANDALEN OP HETERDAAD BETRAPT De politie betrapte op heterdaad drie 22-jarige mannen uit Cuyk en Box meer, die op de Marktstraat enkele ka bels van de muur rukten. Ze renden via de Grote Markt weg, maar konden desondanks in hun kraag worden gegre pen en naar het politiebureau worden overgebracht. Daar bekenden zij hun vaiidalenstreek, waarvoor ze geen enkel muuei naaaen. Zij beloofden voor de schade te zullen opkomen. Na de mede deling dat pi -ocesverbaal zal worden opgemaakt werden zij huiswaarts ge zonden. boekhandel van den munekhof is ook dinsdags de gehele dag geopend munt voortgaan dan kan het moment komen dat de monetaire autoriteiten in de VS de rente gaan verhogen. Dat heeft onmiddellijk tot gevolg dat er meer Europees geld naar Amerika vloeit om van die verhoging te profite ren en daarmee wordt men in Europa gedwongen om de pas naar verlaging in te houden, anders zou hier een geld- krapte ontstaan en dat stuwt ook hier de rente omhoog. Goedkopere vakantie DE afgelopen jaren hebben ons laten zien dat voor het bedrijfsleven één of meer procenten meer rentelast een zichtbare invloed uitoefent op de be drijfswinst. In dit licht gezien zal een niet al te snelle waardedaling van dollar en pond sterling voor ons land gunstig zijn. Lagere rente werkt ook gunstig uit op het financieringstekort van het rijk, waarmee een verdere lastenverlichting voor zowel het bedrijfsleven als voor de burgers eerder in het verschiet komt. Ook dat is van grote waarde voor een verdere prijsdaling in het algemeen. Een niet onbelangrijke factor in het samenhangend proces van lonen en prijzen is de reactie van de consument op het prijsdalingsproces. Wanneer bij voorbeeld de muntwaardedaling in an dere landen tot gevolg heeft dat het uit gaand toerisme er geweldig en snel door toeneemt, dan zullen de vliegva kanties niet veel goedkoper worden omdat er immers een geweldige toe neming van de vraag uit voortvloeit. De prijsdaling zal sneller gaan naarmate het publiek er beheerst op reageert. Maar of men het nu op de ene dan wel op de andere manier benadert, het ziet er naar uit dat de meeste Nederlandse vakantiegangers dit jaar een goedko pere vakantie zullen krijgen. Naar het buitenland omdat wij meer vreemd geld zullen krijgen voor onze gulden, in het binnenland omdat het binnenlands toe risme met dat in het buitenland moet concurreren. VOOR de stijging van het con- sumptiepeil in Nederland zal ook zwaar wegen de omvang van de z.g. inhaalvraag. Wanneer wij als gevolg van de depressie veel aan kopen achterwege hebben gela ten en wij gaan de achterstand snel inhalen dan zal het bedrijfs leven de grote profiteur worden van de grotere geldruimte die gaat ontstaan. Wij zien dat niet gebeu ren omdat bij veel artikelen al sprake is van een verzadigde vraag. Het ziet er daarom naar uit dat ons een periode wacht van langzame prijsdaling op een breed front waarmee een stukje van de afgebrokkelde welvaart in de afge lopen jaren kan worden inge haald. Of deze welvaartsvertoete- ring zal doorzetten hangt af van de ontwikkeling van de wereldhan del. En daarbij kan men nog veel vraagtekens zetten. Uit de maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum noteerden wij o.m. het volgende: Voor de bouw van 18 woningwet woningen, door de Woningstichting „Het Zuiden", waarvan 4 in de dorpen Blitterswijck, Tienray en Swolgen en 6 in Meerlo, werden de bouwkosten geraamd op 1.587.704. Met de bouw kosten op 347.171,Met de bouw zal na de bouwvakvakantie begonnen worden. Ten behoeve van buitengewoon onderhoudswerk aan woningwetwonin gen in de gemeente, waarvan de kosten 167.000,— zullen bedragen, heeft het Rijk een bedrag toegekend van ruim 55.000,Het resterende bedrag zal uit het onderhoudsfonds van de Wo ningstichting moeten komen. Het initia tief van het onderhoud was ook uitge gaan van de Woningstichting. Natuurlijk had de raad geen be zwaar tegen de overname van de hypo theekportefeuille, van het Hypotheek fonds Noord en Midden Limburg, door het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten. Wat met 't rente-voordeel van ruim 100.000,gaat gebeuren, zal de commissie financiën uitdokteren. Een goede zaak vond de raad het regionale project Alfabetisering van het PEC te Venray. Bij het aantal deelne mers van 88 zijn er 5 uit de gemeente Meerlo-Wanssum afkomstig. De subsi dieverlening van 4.130,— ondervond daarom ook geen bezwaren. De vervanging van Deutz-tractor voor openbare werken vergde een inves tering van 53.350,—. Nadat de raad uitleg had gekregen waarom men deze zware tractor nodig had, had de raad geen bezwaren. ,,'t Kasteelke" is momenteel in restauratie. Voorkomende op de Rijks monumentenlijst kan men tot het jaar 1991 zeker in aanmerking komen voor de Rijkssubsidieregeling Restauratie Monumenten. An de raad werd verze kerd dat dit de gemeente uiteindelijk geen geld gaat kosten. Het subsidiabele bedrag van de bijdrage in de restauratie werd vastgesteld op 726.280,waar door de nationale monumentale waarde van ,,'t Kasteelke" werd beklemtoond. Het zal zeker niet de laatste keer zijn dat de raad over het berucht gewor den pand Geurts in de Hoofdstraat zal spreken. De kwestie van wie schuld heeft aan de scheuren der gevels, zal wel nimmer worden opgelost. Alle aanbie dingen door de gemeente gedaan, werden door de eigenaar niet geaccep teerd. Nu heeft de gemeente een laatste bod gedaan, maar de kwestie zal deson danks onoplosbaar blijven. Alle dure rapporten ten spijt, sleept dit geval zich al 15 jaar voort. Maar de gemeente kan niet verder meer gaan. Om er een einde aan te maken gaat de gemeente de nodige juridische adviezen inwinnen. Maar desondanks zal het college de deur voor overleg toch nog open laten. Er moet buitenschilderwerk wor den verricht aan de ambtswoning van de burgemeester. Nu is die ambtswoning een monumentaal pand, wat extra voor zieningen nodig heeft, zeker wat betreft de vochtwering. Het schildersbedrijf Thijssen zn te Swolgen is in zo'n karweien gespecialiseerd en wil hel werk uitvoeren voor een bedrag van 43.217. Dat was wel 5000,hoger dan een eerder ingediende offerte. Maar nadat het college duidelijk had gemaakt dat men nu het advies van de Rijksdienst voor Monumentenzorg had opgevolgd, ging de raad met het meerdere bedrag accoord. Gemeentewerken zal bekijken in hoeverre aan de wens van verschillende dorpsraden tegemoet kan worden ge komen om meer wegen in de dorpskom men sneeuwvrij te maken tijdens de gladheid. Voorrang krijgen in ieder geval de doorgaande wegen. Wethouder Rutten van Openbare Werken was bang dat als er te weinig in de kommen wordt gestrooid het dan gladder kan zijn dan bij niet-strooien. Maar bekeken zal het in ieder geval worden. DIEFSTAL UIT AUTO Een Venrayse automobiliste bracht een bezoek aan de Algemene Begraafplaats boschhuizen. Zij parkeerde haar uto en stoplc haar tas onder de zitting, zodat deze van buitenaf niet zichtbaar was. Na een kort bezoek aan de begraaf plaats moest ze constateren dat haar auto was opengebroken. De tas met ca. 500 gulden inhoud was verdwenen. Geslaagd voor vervoers academie Logistiek mangement mej. H. Jennis- kens te Leunen. Aan het Instituut voor Hoger Be roepsonderwijs te Eindhoven slaagde voor verpleegkundige onze plaatsgenote Kitty Millen. IMBO Afdeling MHNO/Intas: Ingrid van Aalsum, Venray; Heidi Bergs, Venray; Natalie Bouten, Maas hees; Ina Claassens, Horst-America; Mariëtte Deenen, Maashees; Marian van Dijck, Ysselsteyn; Mariëtte van Dongen, Veulen; Esther Drabbels, Ven ray; Marian Drissen, Horst; Bea Egel- meers, Oostrum; Ellen van Eldonk, Oirlo; Margo Franssen, Venray; Maria Garrido, Venray; Angelica Sijbers, Leunen; Petra Haegens, Leunen; Joset- fe Heinemans. Broekhuizenvorst; Jo- ÏÏÏÏSÏ Hcndm, Oirlo; Yvon van den Hout, Horst-America; Monique Jans sen, Wanssum; Silvia Janssen, Well; Sandra Janssen, Wanssum; Regie Jen- niskens. Heide; Lia Koonings, Leunen; Marleen Linders, Wellerlooi; Nicole Linders, Castenray; Yvonne Luyten, Ysselsteyn; Angelie van Meijel, Merselo Maria Peeters, Wanssum; Helmie Poels Vredepeel; Karin Seuren, Meerlo; Mar- jo Sijbers, Kronenberg; Monique Son- nemans, Horst; Jacqueline Soons, Mel- derslo; Jeanny Stevens, Venray; Anja Theunissen, Swolgen; Anita Thijssen, Venray; Peira Toekook, Tienray; In grid Verbakei, Venray; Henny v. Well, Heide; Carla Wijnhoven, Meerlo; Son- ja Willems, Overloon; Anita Zanders, Sevenum; Annemie in 't Zandt, Grub- benvorst. Afdeling MHNO/KV-JV-OPM: Angela Baltussen, Ledeacker; Ma rion Basten, Venray; Ellen Beerkens, Venray; Petra v. d. Broek, Wanssum; Ingrid Deenen, St. Anthoms; Lia van Eerd, Vredepeel; Sandra van Enckevort Kronenberg; Thea Engels, Vierlings beek; Jessie Geurts, Horst; Jeanne Goumans, Smakt; Patricia Hofmans, Overloon; Lenie Janssen, Kronenberg; Hannie van der Kant, Deurne; Annelie Keizers, Sevenum; Miranda Knebel, Boxmeer; Marjo Koenen, Wellerlooi; Carlie Klisters, Meerlo; Anita Kuypers, Stevensbeek; Ingrid Lamers, Venray; Petra van Lier, Horst; Yvonne van Megen, Leunen; Ineke Peeters, St. An- thonis; Dorien Peeters, Horst; Petra Raedts, Sambeek; Henny Reintjes, Leu nen; Leon van Reymersdal, Overloon; Jolanda Rutten, Horst; Anita Seroo, Horst; Anja van Tilburg, Merselo; Monique van de Ven, Wanssum; Marian Vergeldt. Wanssum; Wiïlemien Vullinghs, Kronenberg-Sevenum; An gela Weijmans, Maashees; José Wol vers, Boxmeer; Bernadette Wouters, Rips; Astrid van Zwam, Boxmeer. Afdeling MEAO: Marja Arts, Merselo; Peter Rens, Ste vensbeek; Evelien Berents, Venray; Henriëtte Bistervelts, Venray; Ronny Broeren, Cuyk; Petra de Bruijn, Box meer; Twan Claessens, Ysselsteyn; Yvonne Classens, Castenray; Paul Clephas, Wanssum; Yolanda Custers, Oostrum; Monique Deenen, St, Antho- nis; Gabri Denen, Groeningen; Myran Derks, Wanssum; Paul Dielissen, Ven ray; Bertie Driessen, Sevenum; René Duijkers, Leunen; Margot van Encke vort, Venray; Frank Everaerts, Hegel- som; Ine Eyssen, Geysteren; Els Eyssen, Geysteren; Gonny Geurtjens, Hegelsom Marian Gielen, Blitterswijck; Daisy van Gils, Leunen; Angele Gommans, Ven ray; Jos Grubben, Horst; Ron Grunt- jens, Horst; Peter Hanen, Venray; Yvon Hegger, Sevenum; Jacqueline van Helmond. Deurne; Petra Hilhorst, Sevenum; Henk Hoeijmkers, Horst; Abe Hogeboom, Wanssum; Marian de Hoog, Maashees; Wilbert Jansen, Ven ray; Eddie Janssen, Vierlingsbeek; Peter Janssen, Stevensbeek; John Jen- niskens, Meterik; Iris van Kempen, Blit terswijck; Diny Loenen, Vredepeel; John Logtens, Venray; Christel Mol- mans, Boxmeer; Loes v. d. Munekhof, Horst; Christel Nabuurs, Vierlingsbeek; Leon Nelissen, Venray; Karin van Raaij Heide; Elena Ramil, Venray; Trudy Roelofs, Boxmeer; Eric Rooymans, Venray; Meggie Seijkens, Castenray; Arjan Spee, Vierlingsbeek; Lilian Staaks, Venray; Jacqueline Stroy, Venray; Twan Swinkels, Heide; Crit Theunissen, Horst; Petra Thielen, Oostrum; Gerda Thielen, Melderslo; Wilma Thielen, Melderslo; Lorenz Thijssen, Ysselsteyn; Bas van Treek, Vierlingsbeek; Suzan van Vegchel, Well Marc Verdijk, Beugen; Pieter Verhagen uostrum; Hans Verstegen, Melderslo; Jack Verstegen, Venray; Twan Willems Overloon. DESKUNDIGEN verwachten dat wij dit jaar slechts een minimale prijs stijging zullen hoeven te verwerken. Men noemt een half procent prijs verhoging. Die schatting vond plaats voordat de dollar snel viel en eveneens voordat de olieprijzen zo snel daalden dat de Arabieren bijna in paniek raakten. Deze feiten betekenen in feite dat Nederland in 1986 voor het eerst sinds jaren in verschillende sectoren met een prijsdaling te maken krijgt. Daarmee zullen wij een unieke positie in Europa innemen want gemiddeld gezien zal er in Europa dit jaar beslist nog sprake zijn van een prijsstijging en derhalve van een inflatie. België zal nog een prijsstijging zien van een procent of drie, vier. Luxemburg blijft daar ongeveer bij in de pas en de Fransen blijven daar bovenevenals de Engelsen, die nog steeds niet van de hinderlijke opstelling van de vakbonden verlost zijn. KANS OP DEFLATIE

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7