Bibliotheek Veel bedrijvigheid in Ysselsteyn AGENDA INGEZONDEN Jeugd ging vissen Nijmeegse vierdaagse Wijkfeest Landweert 1986 „Kfeeke" van Truus Hulsman 25 jaar Sportdag gehandicapten en niet gehandicapten Kastelenroute Noord-Limburg PEEL EN MAAS uw weekblad GEVONDEN Geslaagd Collecte Epilepsie bestrijding Vorige week woensdag, 2 juli, orga niseerde de Stichting Hengelsport Ven- ray een instructiemiddag sportvissen voor de jeugd. Alle basisscholen in Venray waren hiervoor benaderd, maar slechts drie scholen reageerden hierop. Toch deden er 54 kinderen mee aan deze middag. De opzet van deze middag was de kinderen iets te leren over sport vissen in het algemeen, over de natuur en over het milieu in en langs het water. De middag werd gehouden aan de over- stortvijver langs het Brukske. Eerst kregen kinderen instructie over het vissen, het milieu, en werd geleerd hoe een hengel opgetruigd moest worden. Na een kleine verfrissing mochten alle kinderen een hengel optuigen en zelf gaan vissen. De kinderen hadden de grootste lol met het vissen. Dat hel niet gemakkelijk was bleek wel. Keer op keer zalen de lijnen in de knoop en twee hengels ver dwenen zelfs in het water. Een van de kinderen vond dat geen probleem en ging te- water om de hengels uit het water te halen. Gepland was dat de middag om 17.00 uur zou eindigen, maar de kinderen waren niet weg te slaan van het water. Pas tegen zes uur gingen de laatste kin deren naar huis. Deze middag was zosuccesvol dat de Stichting Hengelsport Venray in de herfstvakantie een filmmiddag wil gaan organiseren. Muziekgroep uit eigen wijk kreeg geen kans Op 21 en 22 juni jongstleden werd in onze wijk, Smakterheide, een feestweek- einde gehouden. In een boekje dat de wijkbewoners in de bus kregen stond het complete programma. Zo ook het frühschoppen op zondagmorgen. Daar zou een bandje van jongens uit onze ei gen wijk de muziek verzorgen. Bij goed weer zouden zij buiten op het grasveld spelen. Alleen als het regende ging het optreden niet door. De jongens zouden country- en westernmuziek brengen en opgeroepen werd om allemaal naar onze „eigen jongens" te komen luisteren. Wat schertste mijn verbazing, toen ik als countryliefhebber, naar het früh schoppen ging. Geen country band, geen eigen jongens uit de wijk, maar een Brabants orkestje, dat niet kon tippen aan de jongens uit onze eigen wijk. En regenen deed het niet! De temperatuur was 28°C. Ik, en met mij vele andere country- fans uit de wijk, voelde mij enigszins be lazerd. „Kom alstublieft naar onze ei gen jongens kijken" stond er nog in het programmaboekje! -Toen-ik later hoorde, dat een van de léden van het Brabantse orkestje, fami lie was van een van de leden van de wijk raad, was ik helemaal teleurgesteld. Jongens, die een kans kregen om mu ziek te maken voor een groot publiek, worden door vriendjespolitiek gewoon aan de kant gezet. Een slechte beurt voor de Wijkraad. Jammer. Een van de vele countryfans Dat in Venray de wandelsport enorm populair is, is bekend. Jaarlijks nemen zo'n 3000 wandelaars deel aan de Venrayse avondvierdaagse en ook de Kennedymars mag zich ieder jaar op meer deelnemers verheugen. Maar het wandelen beperkt zich niet alleen binnen de Venrayse gemeente grenzen. Ook daarbuiten wordt door Venrayse wandelaars meegelopen aan de diverse wandelsportevenementen. Volgende week dinsdag, 15 juli, gaat voor de 70e keer de Nijmeegse Vier daagse van start. AI vele jaren doen hier ook een aantal Venrayse deelnemers aan mee. Voor zover wij hebben kunnen nagaan spant de heer P. Jacobs de kroon. Dit jaar doet hij voor de 22e keer mee. Verdere deelnemers zijn E. Theuvenet (16e keer), G. Goosens (7e keer), N. Ploegmkers (2e keer), M. Poels (8e keer), M. Bouwmeester (7e keer) en H. Snijders (4e keer). Zij allen lopen 40 km per dag. Een Venrayer loopt de 50 km, n.l. Th. Arts (7e keer). Dit jaar wordt er in de wijk Land weert voor de vierde keer een wijkfeest gehouden, en wel op 11, 12 en 13 juli. Ook nu hebben de organisatoren hard gewerkt om er een groots weekend van te maken. Het programma is dan ook niet mis. Vrijdg 11 juli: Vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur is er een disco voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. Na 22.00 uur gaat de disco gewoon door, maar dan voor de oudere jeugd en volwassenen. Zaterdag 12 juli: De zaterdag staat in het teken van de spelen. Van 11.00 tot 17.00 uur is de Polkar in de wijk Landweert aanwezig. De jeugd kan dan hun hart met allerlei soorten spellen. Zaterdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur is er een zeskamp voor teams uit de wijk. Spellen zoals een fietsenrace, waterdragen en niet te vergeten de zeep- helling zullen vast voor veel hilariteit zorgen. Zaterdagavond is er ook dit jaar weer een grote feestavond. Voor de muziek zorgen de Cross Roads uit Venlo, die een uitgebreid repertoire hebben. Ook is 's avonds de prijsuitreiking van de zes kamp. Deze avond begint om 20.00 uur en 'n dansvloer is aanwezig. Zondag 13 juli: Zondag begint er om 11.30 uur een kinderrommelmarkt waar de kinderen hun spulletjes kunnen verkopen. Ieder een is welkom. De ouders kunnen dan in de feesttent meedoen aan het traditionele früh schoppen met live-muziek van de Kel derband. 's Middags om 14.30 uur geeft de Hondenclub De Verdediger een demon stratie van datgene wat zij mét hun honden aLof niet kunnen. Tijdens het gehele weekend is er een springkussen, rijdt er een huifkar door de wijk en wordt het vlees gaar gemaakt op de barbeque. U ziet, alle ingrediënten voor een ge zellig weekend zijn aanwezig. Nu nog mooi weer. De feesttent is trouwens te vinden aan de Edelweis-Boterbloem naast de basisscholen. Wilt U meer informatie, dan kunt U zich wenden tot Gerda van Stelten, Kruisdistel 8, tel. 11011. boekhandel van den munekhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend Deze week openden Albert en Thea Muller samen met hun zoon John, „Gasterij du Theatre" aan de Kempweg te Venray. Albert Muller is in vakkringen 'n be kende cuisinier die zijn opleiding volgde in diverse sterrenrestaurants in Neder land. Na zijn jarenlange ervaring zwaai de hij de scepter o.a. in Hostellerie de Hamert in Wellerlooi, Villa Rozenrust in Leidschendam, Hotel des lndes in Den Haag en de laatste jaren in Rotisse rie den Hoppenhof te Geldrop. Samen met zijn vrouw Thea en zoon John hoopt Albert Muller de bekende gasterij in Venray tot bloei te brengen. Houbensteyn b.v.. Braks Bouwmate rialen en Stevens Metaalconstructie, alle drie bedrijven gevestigd in Ysselsteyn, mogen wat de commissie voor ruimtelij ke ordening betreft, hun bedrijven gaan uitbreiden. De commissie gaf hierover afgelopen dinsdag een positief advies. De gemeenteraad zal hier ook weinig problemen hebben. Het laatste woord is dan aan gedeputeerde Staten. Deze bedrijven zijn gevestigd buiten de kern van Ysselsteyn. Omdat het be drijventerrein in Ysselsteyn geheel inge vuld is, worden nieuwe bedrijven verwe zen naar de industrieterreinen rond Venray. Voor bedrijven, die op echt gegronde bedrijfsmotieven zeer duidelijk op een ligging nabij Ysselsteyn zijn aangewe zen, zal van geval tot geval worden be zien of in de directe schil van Ysselsteyn mogelijkheden liggen tot bedrijfsvesti ging. Of deze vestiging rechtvaardig is hangt af van het reeds aanwezige bedrijf of takken van dat bedrijf en van een duidelijk plaatselijk verzorgend karak ter of beperkt regionaal karakter van dat bedrijf. PORKLAND B.V. Het bedrijf Houbensteyn b.v. is uit gegroeid tot een moderne en omvangrij ke onderneming met naast de varkens bedrijven o.a. een eigen voederbedrijf, KI.-centrum, bouw/onderhoudsdienst en kantoorruimten. Dhr. J. Houben wil nu zijn bedrijf uitbreiden met een slachterij en vlees verwerkingsbedrijf van - uitsluitend - de door Houbensteyn te leveren varkens. Het bedrijf zal gaan funktioneren on der de naam Porkland B.V. en spitst zich toe op het ambachtelijke karakter. Dhr. Houben wil een produkt leveren dat zich kwalitatief onderscheidt van het normale aanbod. Porkland B.V. zal een oppervlakte beslaan van circa 1000 m: en zal ten oosten van de sportvelden van Ys selsteyn komen te liggen. Hel bedrijf gaat direkl werk geven aan 15 personen. De commissie had geen bezwaren le gen die ligging. Voor Houbensteyn is dit de meest bedrijfsefficiënte plaats, dicht bij de andere Houbensteyn-vcstigingen. Wel kwamen er vragen uil de com missie over hel milieu-aspekl van dit be drijf. Weihouder Willcms stelde de commissieleden gerust en aiicndeerde erop dal de gemeenle Venray steeds meer aller! is op milieugebied. Boven dien zal hel bedrijf aan alle eisen van de Hinderwet moeten voldoen. Dhr. v.d. Boogaart (PvdA) vroeg zich af waar dit bedrijf nu ophoudt. Het is immers al een gigantisch bedrijf. Vol gens wethouder Willems houdt het hier op. Dhr. Houben is van mening dat het bedrijf nu rond is, van veevoeder tot varkensvlees. De cirkel is nu gesloten. BRAKS BOUWMATERIALEN Braks Bouwmaterialen, de buurman van Houbensteyn, is van plan zijn be drijf uil te breiden met een overkapping van maar liefst 540 nr. Zo krijgt hij een overdekte laad- en losplaats. Ook Braks ligt dus aan de rand van Ysselsteyn. De heer Braks ziet deze overkapping als een afronding van zijn bedrijf. Het college van b. en w. was voorne mens een gunstige beslissing te nemen voor de heer Braks maar plaatste wel een kanttekening bij het plaatselijk ver zorgend karakter. Die zou niet voldoen de zijn. Commissielid Philipsen (CDA) wuifde dit argument weg en stelde dat dit bedrijf een plaatselijk zeer specifiek karakter èn een grote .binding met de Ysselsteynse mensen heeft. De commis sie had daarom alle reden om positief te adviseren. STEVENS Het bedrijf Stevens Metaalconstructie ligt aan de Puttenweg te Ysselsteyn. Het bedrijf bestaat uit twee loodsen met daartussen een open ruimte. Het bedrijf Vandaag, donderdag, is het precies vijfentwintig jaar geleden dat Truus en Jan Hulsman het café van Sjeng Zanders aan het Henseniusplein over namen. Dat betekent, dat het daar van daag feest is „beej Truus ien ut Kafee- ke". Iedereen in Venray weet, dat Truus de kasteleinsvrouwe is, die het café een bekende naam heeft gegeven. Niet voor niets zingen de Rooyse carnavalsvier ders de laatste jaren dc schlager over het kafeeke van Truus „waor de heilige uut de hemel op een reejke" neergezet zijn. Want het verzamelen van heiligen beelden is een rage geworden van Truus. Sinds zij in het begin de conter- feitsels van heiligen, die het slachtoffer van de moderne beeldenstorm zijn ge worden op een rommelmarkt heeft ge- gekocht, het aantal spontaan. Vooral oudere mensen weten, dat de heiligen beelden bij haar nog in goede handen zijn. Men kan zeggen, dat het „café Truus Hulsman" een begrip in het Venrayse is geworden en zeker tijdens de kermis en met carnaval hangen ze bij Truus met de benen buiten. Het zilveren jubileum wordt vandaag gevierd met de familie, het personeel —waar Truus uitermate trots op is, en natuurlijk de geachte cliëntèle. Afgelopen zondag heeft Rotaract Club Venray e.o. een sportdag in sporthal De Welteling georganiseerd voor gehandicapten. De opzet van dè sportdag was om niet-gehandicapten kennis te laten maken met verschillende gehandicapten-sporten. Deze opzet werd gerealiseerd door wel- en niet-ge handicapten samen in één team te laten spelen. Aanvankelijk onbekende sporten zo als Goalball en schuiftafeltennis werden gedemonstreerd. Het Goalball werd gedemonstreerd door twee top-goallbal teams, t.w. Eindhoven en Hengelo. Goalball trok veel aandacht en de hoop tot oprichting van een eigen Ven- rays goallbal-team werd zacht ge fluisterd. De tientallen sportlieden hebben de dag tot een succes gemaakt. De inwendige mens van de sporters werd VOOR DE VIJFDE KEER VAN PORTEMONNEE BEROOFD Vier keer werd van een Haarlemse dame bij het boodschappen doen in haar woonplaats, haar portemonnie met inhoud ontvreemd. Maar ze dacht dat dat in Venray niet kon gebeuren. In de Albert Heyn-winkel werd echter haar portemonnee ontvreemd met ongeveer 150,inhoud. In een kort moment dat ze niet bij haar wagentje was werd de portemonnee uit haar tas, die in het winkelwagentje stond, weggenomen. De politie verzoekt ons er nogmaals het winkelend publiek erop te wijzen, dal het gevaarlijk is portemonnees zo danig in winkelwagentjes te leggen dat deze opvallen. Ook in Venray lopen er personen rond die, als ze kans krijgen, zich vliegensvlug meester maken vn dergelijke portemonnees. door de Rotaract Club Venray versterkt met koffie, vlaai en een lunch. De verschillende vertegenwoordigers van de clubs die hulp hebben geboden, alsmede wethouder mevr. Hoppenreijs, hebben het gebeuren gade geslagen. Het was een dag die onderling begrip en een gezonde vermoeidheid tot gevolg had. wil deze ruimte overkappen zodat hel personeel niet in de regen of in de hele zon hoeft te werken. Het college van b. en w. wilde in eerste instantie niet meerwerken aan de plannen van het bedrijf. Het bedrijf ligt namelijk in het buitengebied met een hoofdzakelijk agrarisch karakter. Ver der ging hel college er vanuit dal dit be drijf een sterk regionaal karakter heeft en niet specifiek op Ysselsteyn gericht is. Onderzoek heeft uitgewezen dat Ste vens voor 95% in en om Ysselsteyn aan levert en dus wel degelijk een plaatselijk verzorgend karakter heeft. Verhuizing naar een van de Venrayse industrieter reinen zou dan lot gevolg kunnen heb ben dat een groot deel van hel orderpak ket wegvalt. Dit heeft b. en w. doen besluiten om alsnog mee te werken aan de plannen van Stevens. Dhr. van den Boogaart kon zich daar niet mee vereniginen. „In het verleden zijn afspraken gemaakt dat dit bedrijf niet meer mocht uitbreiden", zo zei hij. Hij vroeg zich af waarom dit nu wel mag. Dhr. Reintjes (CDA) stelde echter dat de uitbreiding summier weas. Een open gedeelte, dat toch al gebruikt wordt, wordt nu overdekt. Er komt dus geen extra ruimte. Dhr. Philipsen was dit met Reintjes eens en stelde verder dat de overkapping een afronding van het bedrijf betekent. Hij, en met hem de meeste commissiele den, ondersteunden het standpunt van b. en w. WERKGELEGENHEID Venray mag dan aan zijn centrum werken, in Ysselsteyn doen ze dat erbui ten. Zoals reeds eerder vermeld kunnen bij Porkland B.V. 15 mensen aan de slag. Hierbij zijn niet de arbeidskrach ten geteld die nodig zijn voor de distri butie en expeditie. Natuurlijk profiteert ook de bouwsector van de plannen. De commissieleden waren dan ook zeer te vreden met deze plannen wat betreft de werkgelegenheid. Zij lieten dit duidelijk naar voor komen, ook al behoort dit niet tot hun portefeuille. Als men dan nagaat dat het bedrijventerrein bij Ys selsteyn ook helemaal vol is mag men rustig stellen dat Ysselsteyn een vrucht bare bodem voor de werkgelegenheid heeft. POLITIE VRAAGT DRINGEND OM GETUIGEN De politie vraagt dringend eventuele getuigen om zich met haar in verbinding te stellen voor twee ergerlijke zaken die zich maandagmiddag tussen 14.30 en 15.00 uur hebben voorgedaan. Omstreeks half drie reed een 13-jarige knaap op zijn fiets over de rondweg van Brukske. Ter hoogte van de Mambostraat ver leende de ibestuurder van een per sonenauto geen voorrang aan de knaap. De fiets werd geraakt en de knaap kwam te vallen. Uit zijn kleding viel een briefje van 25 gulden. De bestuurder van de auto raapte dat bankbiljet op met de woorden: „dat is voor de schade aan de auto". Of die knaap letsel had opge lopen of schade aan zijn fiets had, was voor de bestuurder van geen belang. Hij vertrok zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. De politie hoopt die te kunnen achterhalen middels getuigen. Het betrof een licht blauwe auto. Omstreeks datzelfde tijdstip stonden twee fietsers, een zusje en een broertje, naast elkaar stil voor het verkeerslicht bij de Zuidsingel-Leunseweg. Tijdens het rode licht kwam er een brom fiets aangereden, die ook stopte voor dat licht. Zonder aanleiding sloeg de duopassagier tot twee maal toe met gebalde vuist in het gelaat van de 15-jarige jongen. Zijn bril werd door die slagen stuk gemaakt, terwijl de jongen lichte verwondingen in zijn ge laat opliep. Na de slagen reed de bromfiet ser met duopassagier gewoon door alsof er niets aan de hand was. Ook deze identiteit zou de politie gaarne met behulp van ge tuigen vast willen stellen. Net vóór de aanvang van het toeris tisch seizoen 1986 komt de nieuwe Noordlimburgse kastelenroute uit, een uitgave van de Streek VVV Noord- en Midden-Limburg. De kastelenroute is een autoroute van ruim 100 km. lengte; met enkele pauzes op de talloze mooie plekjes langs de route goed voor een volledig dagpro gramma. Een kleine greep uit de aan de route liggende kastelen: de fraaie Holtmühle in Tegelen, de romantische Borggraaf in Lottum, het indrukwekkende kasteel Well, kasteel Arcen met het bijbehoren de landgoed, etc. etc. In totaal ca. 15 kastelen, waarvan overigens alleen het exterieur te bezichtigen is. Natuurlijk voert dc route niet alleen langs kastelen. Mooie dorpjes, uitge strekte heidevelden, vennetjes, weilan den en stille bossen maken een kort wandelingetje tijdens een stop onder weg extra aantrekkelijk. De kastelenroute is o.a. verkrijgbaar bij het VVV-kantoor van Venray. Nieuwe aanwinsten voor de afdeling voor volwassenen: 467. GEENE, Henk. Het gezin de appel en de boom: relatie tussen opvoe dingspatronen en gedragsstoornissen. De onlwikkelingspsycholoog pleit voor een gezonde opvoedingssituatie om geestelijke scheefgroei te voorkomen. 570.5. BEWAARDE, Het, land schap: het Nationale Park De Hoge Veluwe 1935-1985. Beschrijving van ge schiedenis en ontstaan van het land goed, de flora en fauna en de collectie van het museum Kröller-Müller. 614.23. LUCHTJE, Een, aan lucht. Informatie over de oorzaken de omvang, de gevolgen en de bestrijding van luchtverontreiniging. 618.54. WIELRENNEN: een con frontatie tussen de wetenschap en de praktijk van hel wielrennen. 619. SKLORZ, Martin. Sport- en spelgids voor binnen en buiten. Spelre gels, taktiek en benodigdheden voor twintig sporten en spelen. 694. VERBOUWINGEN buitens huis. Doe-het-zelf. 699.4. HAAN, Hilde de. De Delta werken: techniek, politiek, achtergron den. 706.8. BEELDENDE kunst in Limburg. Overzicht in het kader van Trajecta 83. *898. MOORD op eigen bodem. Misdaadverhalen van negen Neder landstalige auteurs. 936.2. EVERDINGEN, Louise van. Het Loo, de Oranjes en de jacht. Gedetailleerde besschrijving van de uit oefening van de jacht door de Oranjes sedert Willem van Oranje. Een zwart-witte hond; drie bankbil jetten; twee helmen aan een ketting (rood/oranje); een blauwe kinderslip per; een zilveren slavenarmband; een twee snoeren parel-armband; een auto sleutel Ford; drie huissleutels en één afgebroken „Lips" sleutel; een zwarte sleuteletui met 3 sleutels; een bos sleutels aan sleutelhanger met de letter „H"; een bruine sleuteletui met drie sleutels (één Fordsleutel); een blauwe Dick Bruna tasje inh. 2 tonka auto's; een zwarte herenfiets merk Bato, frame- nr. 6921; een zwarte herenfiets merk Batavus (Ascot). St. Bernardshond, een Whippet, wit Malthezer leeuwtje, Yorkshire terrier, 2 tassen met inhoud kleding; bruine schooletui met inhoud; zwarte heren fiets merk gazelle, frame nr. 336522; Zwarte damesfiets framenr. 1562898. Zwarte damesfiets; rode bromfiets. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4. tel. 04780-84888 tst. 224. Aan de H.T.S. te Eindhoven is Hans Mulders uit Venray afgestudeerd als informatica ing. Oud-Oirlonaar Jan Classens, wonend te Utrecht, is aan de school voor jour nalistiek te Utrecht, geslaagd voor jour nalist. Bij de afsluitende examens van de cursussen „Betanden in Basic" en „Computerkunde voor beginners" van Personal Software and Service, heeft de examencommissie aan de volgende per sonen het diploma toegekend. Bestanden in Basic: Mevr. A. Kers- ten-Noy, Leunen; mej. M. van Staveren Veulen. Computerkunde voor beginners: Mevr. A. van den Heuvel-Fleuren, Vre- depeel; J. Duykers, Leunen. Binnenkort is het weer zover, ruim 15.000 vrijwilligers gaan dan weer in bij na heel Nederland op pad om uw finan ciële steun te vragen voor de epilepsie- bestrijding. Dat is nog altijd een grote noodzaak. Zo'n 1 op de 150 Nederlands heeft epilepsie. Extra voorzieningen zijn daarom nodig. Een voorbeeld: de helft van de gevallen van epilepsie begint voor het 20e leefjaar. Vele voorzienin gen voor jongeren kunnen uitsluitend via de jaarlijkse Nationale Collecte tot stand komen. Epilepsie is te wijten aan een stoornis in de werking van de hersenen. Daarom is ook dit jaar gekozen voor het motto „Uw steun is voor ons hoofdzaak". In de gemeente gaat daarom van 13 tm 20 juli a.s. de vrijwilligers van het Natio naal Epilepsie Fonds en De Macht van de Kleine langs de deur. Laat hen niet zomaar aanbellen. Steun de epilepsie- bestrijding. De collecteopbrengst gaat naar wetenschappelijk onderzoek, b.v. ten bate van nog betere medicijnen en behandelmethoden, epilepsiecentra, in dividuele steun enz. VRIJWILLIGERS ZIJN WELKOM Wilt U dit goede doel aktief steunen? De epilepsiebestrijding heeft reeds vrij willigers en contribuanten in honderden gemeenten. Via onderstaand adres en telefoonnummers geeft men U graag na dere informatie over mogelijkheden in uw omgeving enz. De collecte wordt dit jaar begeleid door een speciaal nummer van het or gaan van de Macht van het Kleine. Daarin wordt met diverse voorbeelden toegelicht wat de epilepsiebestrijding in de praktijk betekent. Dit nummer is op grote schaal verspreid. Ook U kunt deze krant gratis aanvragen: de Macht van het Kleine, antwoordnummer 78, 2100 VB Heemstede. Telefoon: 023-339060. Collectanten gevraagd aanmelden bij het VVV kantoor te Venray. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 76 tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 33 tel. 82200 DR VAN DONGEN Past. Jeukenstraat 6 America Tel. 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tol 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. ST. ODA Passage 1 tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 lot 13.00 uur en van 17.00 tol 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. H. KREMER Mgr. Nolenslr. 12 tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIEREN ARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak W.H.M. DE VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. V. DILLEN Horst tel. 04709-3510 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23 tel. 81152 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor hei afhalen en terugbrengen van uit- leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur .en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tol 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NV1H COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Schrijf naar: Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 10211 Algemene Vereniging Patiëntenbelangcnbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 BUREAU VOOR RECHTSHULP Spreekuur na tel. afsDraak: 85968 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraal 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315

Peel en Maas | 1986 | | pagina 3