HINDERWET van den Munckhof UW SCHOOLBOEKEN LEVERANCIER m Voortgang De Bleek Bekendmaking Verkeers maatregel winkelcentrum De Bleek Vervallen spreekuur Verklaring van geen bezwaar Kermis Ysselsteyn Collektekalender juli 1986 Markt schoon dan parkeren Fotoclub ,,De Beweging" haalt een andere realiteit boven water Bouwopdracht voor Nelissen van Egteren Dierenbabbels Voor alle opleidingen BESTEL TIJDIG NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Dinsdag 8 juii zal een extra vergade ring worden gehouden van de commis sie voor Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting. Deze vergadering zal zoals reeds in de vergadering van de gemeen teraad van 24 juni jl. duidelijk is gewor den grotendeels gewijd zijn aan de ont wikkeling van De Bleek. Aan de orde is namelijk de grond- transactie tussen gemeente, woning bouwvereniging en Amro-Westland. Vervolgens zal in deze commissieverga dering nog aan de orde komen het wo ningbouwprogramma 1987 Aangezien dit programma als eerste aan de com missie wordt gepresenteerd kan hierover nog niets worden meegedeeld. Als laatste punt staat vermeld de mogelijk heden tot bedrijfsvestiging c.q. uitbrei ding van een aantal bedrijven in het Ys- selsteynse buitengebied, kort op de kern van Ysselsteyn. En de uitbreiding van een bedrijfsvestiging aan de Mgr. Hans- senstraat te Oostrum. De openbare ver gadering van de commissie begin om 17.30 uur in kamer 127 van het raad huis. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor hunver- keersmaatregelbesluit van 25 juni 1986. Besloten is tot instelling van een par keerverbod voor vrachtauto's voor bei de zijden van de zuidelijke tak van Ki osk bij basisschool de Flierefluit vanaf de rondweg Brukske tot aan het par keerterrein Kiosk. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin in Lim burg, Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Het besluit ligt gedurende de 30- dagen termijn voor een ieder ter inzage op kamer 119 van het gemeentehuis. Venray, 3 juli 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend op 25 juni 1986 verkeersmaatregelen te hebben vast gesteld voor de noord-west-hoek van het Winkelcentrum ,,De Bleek". Besloten is: 1 de geslotenverklaring van de Deken Thielenstraat in zuidelijke richting voor alle verkeer behalve voetgan gers en (brom-)fietsers, ingesteld bij hun besluit van 13 juni 1984, nr. 722, onder II.2.g zodanig te wijzig- gen dat deze geslotenverklaring wordt beperkt tot het weggedeelte, gelegen tussen de Merseloseweg en de meest zuidelijke ontsluitingsweg van het parkeerterrein in de uiterste noord-west-hoek van het winkelge bied „De Bleek". 2 door het plaatsen van borden 8 en 9 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens aan te wijzen als voorangssplitsingen; a. de beide op de Deken Thie lenstraat aansluitende ontsluitings wegen van het onder I vermelde parkeerterrein, waarbij het verkeer van de Deken Thielenstraat voor rang heeft op het verkeer dat het parkeerterrein wil verlaten; b. de aansluiting op de Hoen derstraat van het onder 4 aangedui de laad- en losterrein, waarbij het verkeer dat de laad- en loshaven wil verlaten; 3 door het plaatsen van borden 54c van bijlage II van genoemd regle ment, voor invaliden te reserveren op het onder 1 vermelde parkeerter rein, de twee meest zuidelijk, tegen de westgevel van de aanliggende su permarkt, gelegen parkeervakken; 4 door het plaatsen van borden 54d van bijlage II van genoemd regle ment te bestemmen tot laad- en los haven het ongenaamde terrein weggedeelte aan de oostzijde van de onder 3 bedoelde supermarkt, dat voor motorvoertuigen enkele bereik baar is vanaf de Hoenderstraat; 5 door plaatsing van bord 46 van bij lage II van genoemd reglement in de Hoenderstraat het linksaf slaan naar de onder 4 bedoelde laad- en losha ven te verbieden voor alle verkeer behalve voetgangers en (brom) fiet sers. Het besluit ligt voor een ieder ter in zage op kamer 119 van het raadhuis. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift dient te wor den gericht aan de koningin, maar te worden ingediend bij de commissaris van de Koningin in Limburg, postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Venray, 3 juli 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: E.C.S. Benelux BV, Plataanstraat 14 te Venray, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een koeltech- nisch assemblagebedrijf, waar electro- motoren worden gebruikt met een geza- melijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Plataanstraat 14 te Ven ray; H. Bennenbroek, Paardenkopweg 9 te Deurne voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkens- fokkerij en -mesterij gelegen aan de Veulensewaterweg 9 te Veulen; J.J.H. Philipsen, Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn (Lb) voor het uitbreiden en wijzigen van een champignonkweke rij, waar electromotoren worden ge bruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn (Lb); J. Pubben, Loonsedijk 12 te Mer- selo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzi gen van een pluimveehouderij gelegen aan de Loonsedijk 12 te Merselo. W. Coopmans, Wanssumseweg 17 te Oostrum (Lb) voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a uitbreiden wijzigen van een var kensfokkerij, gelegen aan de Wanssum seweg 17 te Oostrum (Lb); positief te beschikken, onder het stel len van voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 17 juli 1986, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bo vengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 3 juli 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene en economische zaken A.C.P de Blaaij Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 25 juni 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in him belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum van vergunningverlening. het bouwen van een loods aan Weverslo 2 te Merselo, t.n.v. F.P.A. Janssen; het verbouwen van eeji woning aan de Mgr. Hanssenstraat' 5 te Oostrum, t.n.v. G.P.M. Hoex; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Boodenstraat 11 te Leunen, F.T.J. Vogelsangs; het bouwen van een garage aan de Dionisiusstraat 22 te Oirlo, t.n.v. A.W.H. Fleurkens; het uitbreiden van een woning en het bouwen van een garage aan Haalak- ker 19 te Oirlo, t.n.v. J.M.F. van Rhee; het bouwen van een tuinberging aan de Kerkweg 14 te Ysselsteyn t.n.v. P.J.T. Koopmans; het bouwen van een garage aan de Pastoor de Botstraat 12 te Merselo, t.n.v. H.J.J.M. Versteegen; het bouwen van een mestopsla- gruimte aan Rotven 8 te Oirlo, t.n.v. Pluimveebedrijf Nelissen b.v.; het splitsen van een pand in twee woningen aan de Haag 22 te Merselo, t.n.v. B.W.J. van Meijel; het aanbrengen van een balkon en het aanpassen van een bedrijfsgebouw aan de Overloonseweg 71 te Venray, t.n.v. Taxi Twan Peeters; het plaatsen van een dakkapel aan de Bouwdewijnhof 7 te Venray, t.n.v. J.G.W.M. Eibers; het bouwen van een tuinhuisje aan de Cellostraat 23 te Venray t.n.v. W.F.J. Haenen; Venray, 3 juli 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een semi perma nente kantoorruimte aan de Dr. Poelsstraat 10 te Venray, t.n.v. Bouw bedrijf Verhoeven; het bouwen van een tuinhuisje aan de Kruisdistel 7 te Venray, tn.v. H.J.L. Rutten; het uitbreiden van een pand aan de Whistlerstraat 16 te Venray, t.n.v. K.M.J. Beerkens; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Overloonseweg 30 te Venray, t.n.v. A.J. de Jong, Lelie 5 te Venray; het bouwen van een tuinhuisje aan de Ravelstraat 33 te Venray t.n.v. H.J.W. Verheiden; het bouwen van een carport en het slopen van een garage aan de St. Odastraat 48 te Venray, t.n.v. P.J. Hebben; het bouwen van een tuinhuisje aan de Hondsdraf 8 te Venray, t.n.v. P.J. Römph; het bouwen van een kas aan de Pater Tulpstraat 11a te Ysselsteyn, t.n.v. G. Donkers; het uitbreiden van een garage aan de Zandbleek 4 te Venray t.n.v. H. v.d. Krabben; het bouwen van een tuinhuisje aan de Haalakker 15 te Oirlo, t.n.v. L.T.M. Clephas; het bouwen van 6 premie C wo ningen aan de Marjolijn te Venray, t.n.v. G. Bellaard, Etnalaan 12 te Ven ray; het bouwen van een woning met garage aan de Haag te Merselo, t.n.v. H.J. Bouten, Pas 2 te Merselo; het uitbreiden van een garage berging aan de Vicarieweg 28 te Leunen, t.n.v. W.L.P.J. Hendrix; het uitbreiden van een garage berging aan de Vicarieweg 30 te Leunen, t.n.v. A. Smets; het uitbreiden van een woning aan de Rondeveld 14 te Leunen t.n.v. W.J.G. Hendrix; het bouwen van garage en een tuinmuur aan de Timmermannsweg 18 te Ysselsteyn t.n.v. H.H.R. Wismans; het bouwen van een berging aan de Maasheseweg 42 te Venray, t.n.v. L.A.M. Arts; het slopen van een berging en het bouwen van een garage carport aan Janslust 9 te Heide t.n.v. H.J.M. van Osch; hel bouwen van een hobbyruimte berging aan de Watermolenstraat 14 te Oostrum, t.n.v. Th. van Kessel, Ooijen- seweg 10 te Broekhuizen vorst. het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Oirloseheide 1 te Castenray, t.n.v. Maatschap Wismans; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Overloonseweg 32 te Venray, t.n.v. M.H.T. Jansbeken; het uitbreiden van een berging aan de Eisenhouwerstraat 12 te Venray t.n.v. Th.J. Peters; het bouwen van een garage aan de St. Barbarastraat te Venray, t.n.v. A.J.M.J. de Kleijne, St. Ambrosi- usstraat 7 te Venray; het bouwen van een dubbele gara ge aan de St. Barbarastraat te Venray, t.n.v. H.J.M. Arts, Past. v.d. Gaetstraat 25 te Venray; het uitbreiden van een woning aan de Kruidenlaan 12 te Venray t.n.v. A.H.W.M. van Vegchel, Lathyrus 9 te Venray. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen mede werking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 4 juli 1986 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 3 juli 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter In verband met afwezigheid komt maandag 7 juli a.s. het spreekuur te ver vallen van wethouder mevr. E.M.M.A. Hoppenreijs-de Loo. Voor dringende gevallen kan men kontakt opnemen met de behandelende afdelingen. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 24 juni 1986 aan het gemeen tebestuur verzonden de navolgende ver klaring van geen bezwaar, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergun ning voor: het bouwen van een woning en ga rage aan de Albionstraat 8B te Leunen, t.n.v. J.F.M. Lucassen, Rondeveld 5 te Leunen. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 3 juli 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Komend weekeinde zal het in Ys selsteyn Kermis zijn. De kermis begint op zaterdag 5 juli om 16.00 uur en ein digt op dinsdagavond 8 juli omstreeks middernacht. Zondag begint de kermis omstreeks 11 uur en op maandag en dinsdag omstreeks 16.00 uur. op 5 juli: jeugdwerk SVV (plaatse lijke aktie in het kader van het jeugdcol- lecte wezen). van 13 t/m 20 juli Nationaal Epi- lepsi Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. De laatste tijd worden de opruimers van de weekmarkt meer en meer geconfronteerd met automobilisten die alvast een par- keerplaatsje innemen terwijl er nog een parkerverbod geldt. Elke maandagmorgen geldt een parkeerverbod van 's och- tendsvroeg tot 14.00 uur op de Grote Markt en tot 15.00 uur op het Henseniusplein en het terrein voor Café Hulsman, de onder schriften van de P-borden geven dit duidelijk aan. In de tijd tus sen sluiten van de weekmarkt en opheffen van het parkeerverbod wordt gebruikt om de marktkra men op te ruimen en het afval bi jeen te vegen en af te voeren. Hte is geen doen om dit werk tussen de reeds geparkeerde auto's te m doen. Afgelopen maandag hebben vroeg parkeerders het geweten dat ze fout waren; 8 processen verbaal werden uitgedeeld. Daarom, geef de opruimers de kans hun werk te doen en voor kom ergernis bij hen en bij Uzelf. Verenigingsnleuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Venrayers, die in de komende maand hun vakantie in of nabij de Zuidfranse stad Arles doorbrengen, zouden wel eens op een onverhoopte slecht-weer-dag een bezoek kunnen brengen aan de wereld tentoonstelling van Carrefour Interna tional des Photo-amateurs. Hieraan wordt dit jaar deelgenomen door foto-amateurs uit 22 landen, waar onder Nederland. En het curieuze van deze jaarlijkse tentoonsteling is, dat Nederland vertegenwoordigd wordt door het werk van zeven Venrayse foto enthousiastelingen, die zich onder lei ding van Joop Wismans verenigd hebben onder de naam „De Beweging". Nu zal ongetwijfeld iedereen, die ooit eens een plaatje schiet,moeten toegeven wars te zijn van een bewogen foto. De beweging, welke door „De Beweging" wordt voorgestaan heeft dan ook totaal niets te maken met het doen bewegen, maar alles met de andere uitleg van het woord: bewegen des gemoeds, aandoe ning, ontroering. En dat alles vereist derhalve een nadere uitleg. De zeven leden van deze Venrayse fotoclub hebben elkaar gevonden nadat zij een tweejarige cursus van Joop Wis mans op de Vrije Academie hebben ge volgd. Zij noemen zich een „restgroep- je" van gevorderde amateur fotogra fen, dat te klein is voor een echte cur susgroep. Het zijn Joop Wismans, Flip Giliam. Rien-de'Graaf, Carlo Feller, Piet Geurts, Emile Simons en Geert- Jan Winnemuller. Vogels van diverse pluimage, die slechts één ding met elkaar gemeen hebben: hun bezetenheid voor de experimentele fotografie. Kom bij hen niet aan met het traditionele plaatje van huisje, boompje, beestje, mensje, want dat is volgens hen geen fotografie. Dit groepje van zeven man, met ver- Het Venrayse bouwbedrijf Nelissen van Egteren heeft van de Rijkgebou wendienst opdracht gekregen voor de bouw van het nieuwe belastingkantoor in Maastricht. Met deze bouw is een be drag gemoeid van 14.783.000,- Het wordt weer zomer en daarmee breekt ook weer het vlooienseizoen aan. Vlooien zijn beestjes die bij hond en kat nogal wat narigheid kunnen veroorza ken. Met name vlooienallergie. Dit is een huidaandoening bij hond en kat die voortkomt uit een overgevoeligheid voor vlooienbeten. Aanhoudende jeuk is het belangrijkste kenmerk; door krabben treedt zelfbeschadiging op en vormen zich de bekende natte rode plekken, „hot spots", voornamelijk op rug en kruis. Bij een chronisch krabbende hond is de huid zwart verkleurd en sterk ver dikt. Vlooienallergie komt zelden voor bij honden jonger dan 1 jaar; bij een eenmaal gevoelig dier komt het jaarlijks weer terug. De ernst van de allergie is afhankelijk van het aantal vlooien. Normaal voedt een vlo zich met huid schilfers. Maar om eieren te leggen heeft een vlo een bloedmaaltijd nodig. Bij het bijten brengt de vlo dan speeksel in de wond om stolling te voorkomen. schillende beroepen, werkideeën en denktrant en dus geen enkele sociale of maatschappelijke binding met elkaar hebben, spelen met licht en alle mogelijkheden, die de fotografie biedt. En dat zijn er veel. Heel veel zelfs als men het werk van het bewogen zevental bekijkt; op de wereldtentoonstelling in Arles of straks in Venray bij gelegen heid van het zilveren bestaansfeest van de Fotoclub Venray (waarmee de zeven overigens niets van doen hebben). Dan is diezelfde expositie te zien in de expositieruimte onder de toren van de Venrayse Grote kerk. „Wij proberen een andere realiteit boven water te krijgen. Wij zetten de wereld op zijn kop. Wij maken foto's, die hun eigen verhaal vertellen, maar dan een fictief verhaal. Wij hebben het lef voor ons zelf aan het fotograferen te zijn. Voor ons gaat iedere woensdag avond tussen 8 en 12 uur een andere wereld open", vertellen zij erg enthou siast en voegen er mysterieus aan toe, dat iedere woensdagavond om acht uur de schakelaars worden omgezet, die irreële toestanden opwekken maar desondanks voor hen reëel werken Want Joop Wismans, de primus inter- pares van de groep, de drager van het geheel, doet een handreiking. Ieder in dividueel bekijkt de technische aspecten bij het onderwerp, dat Joop heeft aan gedragen en een. week later bekijkt men samen de artistieke aspecten. Zo'n onderwerp kan zijn: een kinder wagen, een pak kranten en een stoel in de Ballonzuilbossen; vierhonderd eieren op de hoek van het Henseniusplein en de Schoolstraat of een in toiletpapier gewikkelde Joop Wismans, die uit het ziekenhuis rent en in de tegenoverlig gende abri een krantje gaat zitten lezen. Maar het kan ook een juffrouw zijn. die In dit speeksel zit een bepaalde stof die in de huid van de hond een ontsteking veroorzaakt. Het lichaam zal dus afweercellen hierop af sturen. Door dat het lichaam herhaaldelijk met deze stof wordt geconfronteerd zal ze steeds sneller en heftiger gaan reageren. Over dreven heftig op een gegeven moment. Als nu de hond of kat door een vlo wordt gebeten zal op de eerste plaats een direct effect optreden: al na enkele minuten zullen er al afweerstoffen aanwezig zijn op de plek, en ze veroor zaken daar een rode jeukende plek. Als 2e een vertraagd effect; na 24 - 27 uur worden ook de afweerstoffen gestuurd naar oude vlooienbeten en deze gaan dan opnieuw jeuken. Bij de hond komen de vlooien voor op de rug, de staartbasis, achter de oren en op de hals. De zwarte puntjes die U in de vacht vindt zijn ontlasting van de vlooien. De overbrenging gaat van dier op dier. De vlo legt haar eitjes in de omgeving van het dier. Bijvoorbeeld in de mand, op vaste vloerbedekking of op kleedjes. Derhalve is het belangrijk om goed te stofzuigen. Afhankelijk van tempera tuur en vochtigheid komen de eitjes na 1-12 dagen uit. Dit uitkomen is echter wel afhankelijk van trillingen. Als U bijvoorbeeld op vakantie bent geweest en in huis terugkomt met uw hond of kat kan gebeuren dat de vlooien allen tegelijk uit het eitje komen en U en uw huisdier van alle kanten aanvallen. Ook is een vlo veroorzaker van lint worm bij kat en hond. De rijstekorrels die men soms aan de anus van een hond of kat ziet hangen zijn pakketjes lint wormeieren die op worden gegeten door vlooien. In de vlooien worden de eitjes lintwormlarven, de vlo wordt opgegeten door hond of kat en de lintworm wordt Uit zo'n foto komt dan een verhaal, dat inhoudelijk klopt; een fictief verhaal.... ergens tegen een achtergrond van een tuinbouwkas een kubus door een glas plaat smijt. Irreële toestanden, die soms een choquerend effect hebben op een argeloze voorbijganger, op een toevallig passerende vrachtwagenchauffeur of od een al dan niet toevallig voorbijkomende surveillancewagen van de politie. Dan pas komt er beweging in „De Beweging", waarvan de fotografen aan het werk slaan. Zij zijn dankbaar voor de spontaan aangereikte belichting van de passerende auto's of het zwaailicht van de politie. Want zelf flitsen zij niet Zij moeten het hebben van het toeval lige, van het onverwachte, van het niet- geënsceneerde. Dan zijn de zeven in hun element. Dan schieten zij hun plaatjes, honderd, honderden, vele honderden, die zij in de loop van de week thuis technisch afwer ken. En de volgende week liggen bij Joop thuis stépels foto's op tafel, die gezamenlijk op hun artisticiteit worden beoordeeld. Terwijl ieder zijn eigen ver haal vertelt en zijn fantasie de vrije loop laat wordt er geschift en gesorteerd, totdat er zo'n vijfentwintig anonieme foto's overblijven. Deze uiteindelijke keuze, maakt een eigen verhaal of laat de kijker zijn eigen verhaal fantaseren „Als de serie straks terugkomt van de wereldtentoonstelling in Arles, is zij waarschijnlijk bekroond", zegt Joop Wismans. Hoe hij dat nu al durft te zeggen? „Ach", zegt Joop weinig bescheiden, „wij zijn kwalitatief gewoon bere goed". Misschien mag hij dat zeggen, want zelf fotografeert hij niet mee volwassen en produceert weer eipakket- jes. We kunnen de vlooien bestrijden met allerlei goede middelen, maar zeer be langrijk is vooral het vaak verschonen van de mand en het zuigen van kleden en kleedjes. Als noot wil ik opmerken dat niet alle huidaandoeningen met jeuk worden veroorzaakt door vlooien. Het kan ook, mijt, schimmel of een andere allergie zijn. Hans van Winden, dierenarts POLITIE ZOEKT GETUIGEN Zaterdagavond vond rond half negen op de afslag Beekweg-Midden Peelweg een aanrijding plaats. De bestuurder van een personenauto, met daarachter gekoppeld een paardentrailer, reed over de Midden Peelweg in de richting Rips. Daarachter reed een andere personen auto. De auto met trailer begon in de bocht voor de kruising te remmen, waardoor de trailer begon te slingeren. Om een aanrijding te voorkomen week de daarachter rijdende personenauto naar rechrs uit, maar kwam toen in botsing met een voor de kruising wach tende personenauto. Beide auto's wer den zwaar beschadigd. Waarschijnlijk heeft de bestuurder van de personen auto met paardentrailer van de botsing, waarvan hij schuld draagt, niets be merkt. Ook kan hij opzettelijk zijn doorgereden. Ondanks assistentie van de rijkspolitie van het district Den Bosch is het tot op heden nog niet ge lukt die bestuurder te achterhalen. Daarom verzoekt de politie dringend de getuigen van dit ongeval, die de identi teit kennen van de bestuurder, zich met haar in verbinding te stellen. BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL GROTESTRAAT 68 - 5801 BH VENRAY - TELEFOON 04780-82727

Peel en Maas | 1986 | | pagina 9