Bibliotheek AGENDA GESLAAGD Basisscholen ontvangen computers van Venrayse Rabobanken Schouwburg Venray en opera forum Vrijwilligers- medaille voor brandweerlieden Nestlé Uit de raad van Vierlingsbeek PEEL EN MAAS uw weekblad Het R.I.IVI. had in 1985 stijging van werkzaamheden COC Venray biedt gemeente aanbevelingen homobeleid aan Nicaragua-comite vraagt steun van de gemeente PEEL EN MAAS SPORTHAL DE WETTELING Zomerfestival te Castenray 6 juli PEEL EN MAAS In 1985 besloten de Rabobanken in de gemeente Venray, een computer ter beschikking te stellen aan de basisscho len in hun werkgebied, ten behoeve van onderwijsdoeleinden NIEUWE ONTWIKKELING De gedachte achter dit initiatief was, dat de basisscholen van overheidswege voorlopig nog geen computerfaciliteiten ter beschikking krijgen, omdat het voortgezet onderwijs vanuit Den Haag voorrang heeft gekregen voor automati- seringsprojekten. Dit zou betekenen, dat de leerlingen, die op het ogenblik basisonderwijs vol gen, nog een of enkele jaren moeten wachten, alvorens zij met dit fenomeen vertrouwd kunnen raken. En dat, ter wijl de computer in onze samenleving al vele jaren een vanzelfsprekend en niet meer weg te denken hulpmiddel is geworden. In het basisonderwijs is dus in feite al sprake van een zekere achterstands situatie. Aan de hieraan verbonden bezwaren willen de Rabobanken nu met dit initia tief tegemoetkomen. De scholen ont vangen ieder een MSX-computer met diskette-drive en een kleurenmonitor. ONDERWIJSKUNDIGE BEGELEIDING Voor de voorbereidingen en de invoe ring van het projekt op descholen hebben de banken de Onderwijs Bege- leidings Dienst in Venlo in de arm ge nomen. Als deskundige instantie heeft deze Dienst de taak op zich genomen, om de leerkrachten via een introduktie- cursus vertrouwd te maken met de appa ratuur en de onderwijskundige toepas singen daarvan. Daartoe heeft de Rabobank Venray in haar kantoor een instruktielokaal ter beschikking gesteld, waar de heren Jo Verlinden en Paul van Soest van de OBD de leerkrachten gedurende een vijftal bijeenkomsten in het gebruik van de computers hebben getraind. Foto: leerkrachten van de basisscholen kregen computerles in de Rabobank. OVERDRACHT APPARATUUR Na afloop van de laatste trainings middag op woensdag 2 juli j.l., hebben de banken de computers overgedragen aan de scholen. Tijdens een bijeenkomst op de Rabo bank Venray konden de directeuren van de scholen de apparatuur in ontvangst nemen. Daarbij werd nog eens gewezen op het belang van de invoering van het computergebeuren in het basisonder wijs. Men toonde zich verheugd, dat met dit projekt een aanzet is gegeven voor de verdere ontwikkeling van het com- puteronderwijs, waardoor kinderen al in een vroegtijdig spelenderwijs ver trouwd raken met het fenomeen auto matisering, dat in hun laters leven ongetwijfeld een belangrijke rol zal gaan spelen. GEMEENTELIJKE MEDEWERKING Het college van b. en w. van Venray stelt deze geste van de Rabobanken zeer op prijs. Omdat wel de scholen voor voortgezet en het beroepsonderwijs van het rijk extra middelen krijgen om meer aandacht te besteden aan informatica, wil het college een krediet van 5.000,- beschikbaarstellen t.b.v. een informa- tica-project voor de basisscholen. De totale kosten voor dit soort onderwijs wordt geraamd op/ 10.000,-. Het opleidingscentrum voor kantoor innovatie heeft intussen een subsidie be schikbaar gesteld van 5.000,—. Hoewel b. en w. zeggen, dat de finan ciële positie van de gemeente niet al te rooskleurig is, meent het college tóch dat gezien de particuliere initiatieven in dezen ook de gemeente Venray voor deze goede zaak dient bij te dragen. In het jubileumjaar van de Venrayse streekschouwburg komt operagroep Forum dit seizoen met twee grote pro- dukties naar Venray. Allereerst op 30 september met Rl- GOLETTO van Guioseppe Verdi en vervolgens op 27 november met DER ZIGEUNERBARON van Johann Strauss. Dit jaar pakt Forum extra uit. En wanneer het om een kwaliteitsgezel schap gaat, waar we vorig jaar zo'n schitterende ,,La traviata" van zagen, dan weet het publiek wat haar te wachten staat. Afgelopen week ging ,,Der Zigeuner baron" in première en dat bleek raak te zijn. De pers schreef naar aanleiding van deze voorstelling: „Operette als totaal theater". „Opera Forum heeft veel, zo niet alles mee, om van deze eerste Hongaarse operette in een lange rij, een modelopvoering te maken." Over de stemmen schreef men: „Hebe Dijkstra een grote creatie"; „Ton Haenen, maakt een kostelijke creatie van de varkensfokker"; „Gun- ther George dient om zijn dwingende podiumpersoonlijkheid afzonderlijk ge noemd te worden. U hebt het al begrepen: DER ZIGEU NERBARON wordt een triomfantelijke voorstelling, die bovendien zo spectacu lair is opgezet, dat totaaltheater op zijn plaats is. Voor de echte muziekliefhebbers die voor 100% aan hun trekken komen is dat scenische geweld misschien wel wat veel van het goede, maar voor de leef hebbers van een groots opgezette voor stelling waarin veel te zien en te beluisteren valt, is dit toch wel een hoogtepunt. Hou derhalve de twee voorstellingen van Forum goed in de gaten, want het worden twee grandioze schouwburg avonden, waar men lang van zal na genieten. VANDALISME Een zonnescherm van een winkel in de Grotestraat was met een mes in stuk ken gesneden. In de Catharinastraat te Leunen was een gordijn aan stukken getrokken. GEEN VRIJE DOORGANG Een bestuurder van een personenauto lette bij het afslaan van de Leunseweg rechtsaf naar In de Wieën, niet op het verkeer op het rijwielpad. Daar naderde een bromfiets en die de personenauto niet kon ontwijken en kwam ten val. De verwondingen vielen achteraf mee. Vorige week vrijdag heeft burgemees ter H. J. M. Defesche in de kantine van Nestlé aan 3 Nestlé-medewerkers, de medailles voor 10 jaar trouwe dienst bij de bedrijfsbrandweer uitgereikt. De direkteur Ir. D. J. Teunissen ver geleek in zijn inleidende woorden de brandweer van toen en heden waarbij men van een bijna antieke motorspuit en een slecht onderkomen gekomen is tot een moderne motorspuit, een schit terende kazerne, de benodigde hulpver- leningsapparatuur, waaronder door- slijpschijf en diverse hefkussens en een stel goed gemotiveerde brandweerlie den. De burgemeester onderstreepte het grote belang van een goede bedrijfs brandweer, niet alleen voor het bedrijf zelf, maar ook voor de Venrayse ge meenschap, die er ook belang bij heeft dat dergelijke bedrijfsinstellingen goed funktioneren. Als bijzonderheid vermeldde de burgemeester dat de commandant van de bedrijfsbrandweer, de heer J. Phillipson, in 1985 was geslaagd voor het „Instructeurs Certificaat" waarmee hij, naast de Cdt. van de Venrayse Brandweer dhr. W. Schillings, de enige instructeur is in Venray en omgeving. De medaille met oorkonde werd aan de heer A. Visser, H. Gelden (onder commandant) en J. Phillipson (com mandant) uitgereikt, terwijl de beide bevelvoerders de heren J. v. Horck en H. Derckx resp. hun diploma Hoofd brandwacht en Brandwacht le klas mochten ontvangen. Namens de direktie van Nestlé mocht de burgemeester de echtgenotes van de onderscheidenen en de bevelvoerders in de bloemetjes zetten. Hij bedankte de dames voor hun steun en opvang van hun brandweermannen. Namens de onderscheidenen en beide bevelvoerders dankte de commandant, de heer Phillipson, de burgemeester en directie voor het uitreiken van de me dailles en diploma's en het vertrouwen in het bedrijfsbrandweerkorps. WINDBUKS IN BESLAG GENOMEN Naar aanleiding van een klacht vah buurtbewoners, dat er met een wind buks op vogeltjes werd geschoten in de Engelenstraat, stelde de politie een onderzoek in. Van de schutter, een 53-jarige bewoner uit die straat, werd de windbuks in beslag genomen en proces verbaal opgemaakt. De raad van de gemeente Vierlings beek kwam donderdag j.l. in vergade ring bijeen, maar was niet voltallig. De oorzaak hiervan werd duidelijk toen de voorzitter een bedankbrief van Mevr. van Duynhoven-van Leuvert voorlas, waarin zij aankondigde om als raadslid te bedanken, dit om persoonlijke rede nen. Zols bekend mag zijn was mevr. van Duynhoven 4 jaar geleden opvolg ster, als wethouder, van de heer van de Pas. Die opvolging had tot gevolg dat de Overloonse fraktie, die tot dan uit 6 leden bestond, uit elkaar viel. De heer van de Pas bedankte tijdens de raads periode, maar keerde nu bij het CDA als grote overwinnaar terug. De oude Overloonse fraktie met mevr. van Duynhoven leed een gevoelig verlies en keerde met maar twee leden terug, waardoor zij geen wethouder meer werd. Het zal vrijwel zeker zijn dat Harry Crooymans haar zal opvolgen. Met de raadsvoorzitter betreurde de gehele raad het feit dat er geen vrouw meer zit ting zal hebben in de raad. Een traditie van zestien jaar wordt dan verbroken. In het verleden is er zelfs een periode geweest dat drie dames zitting hadden in de gemeenteraad. SCHOOLLOGOPEDIE Reeds eerder werden in de raadsverga dering veel woorden gebruikt aan de opheffing van de schoollogopedie, omdat de Ziekenfondsen de overeen komst met de schoolartsendienst inzake de logopodie uit het voorzieningenpak ket haalden. Ook deze keer konden ver schillende raadsleden tot in derde termijn veel woorden gebruiken om hun ongenoegen over dat besluit naar voren te brengen. De voorzitter beklemtoon de duidelijk dat er toch mogelijkheden waren. Als de schoolarts van mening is dat een leerling onder behandeling van een logopediste moet komen, dan kan een verwijskaart afgegeven door de huisarts en o.a. toch die hulp worden verstrekt. Het ging de voorzitter te ver de veronderstelling aan te nemen dat het ziekenfonds zich dan aan de overeen komst zou onttrekken uit bezuinigings oogpunt. De raad zal een en ander op de voet volgen. Er is zelfs 'n mogelijkheid dat 'n logopodiste zich in Vierlingsbeek wil gaan vestigen. REGIONALE OMROEP Vanuit het CDA Grave worden de pogingen van de Regionale Omroep Brabant om tot meer regio gerichte omroepen te komen, ondersteund. Er zou voor het Land van Cuyk de steunzender in Megen is in aanbouw een sub-omroep Brabant moeten ko men. De raad van de gemeente Vierlings beek ondersteunde een door het CDA Vierlingsbeek ingediende motie. Die motie zal worden gestuurd aan minister Brinkman, aan de leden van de Tweede Kamer van de Staten Generaal en het college van G.S. en Provinciale Staten, aan het Streekgewest en aan de gemeen teraden in het Land van Cuyk. STRAFINRICHTING VIERLINGSBEEK De raad wil graag meewerken aan de realisering van de half open strafgevan genis welke in het voormalige internaat „De La Salie" zal worden ingericht. Mede door de goede voorlichting welke er aan de bewoners door het ministerie is gegeven, heeft de raad er alle vertrou wen in dat die inrichting geen overlast voor de omwonenden zal inhouden. Omdat er nu al sollicitanten zijn voor een funktie binnen die inrichting wilde de raad graag meewerken. Geen bezwaar dus tegen de aanpassing van het bestemmingsplan. In die half open inrichting zullen 160 gedetineerden kunnen worden geplaatst. Voor de per soneelsleden zal een extra woningcon tingent worden afgegegven. DE ANDERE AGENDAPUNTEN Het bestemmingsplan Groeningen waarin nogal wat bezwaren waren in gediend, kan toch worden vastgesteld. De raad volgde het advies van het college op. De bezwaren, ingediend door A. Gerrits, D. Demaret, H. Camps en S. Geurts-van Gasselt, wer den gegrond verklaard, van J. Martens en W. Janssen werden gedeeltelijk ge grond verklaard, terwijl van 4 kinderen de bezwaren ongegrond werd verklaard. Wel verklaarde het college al het moge lijke te doen dat de bezwaarden zo weinig mogelijk zouden worden ge schaad. Bij de votering van een bedrag van 29.248,— voor het bouwrijpmaken van de tweede fase in het bestemmings plan de Vlassert, werd gevraagd of de riolering niet kon worden doorgetrok ken tot aan de Botanische tuin. Wet houder Bardoel zegde toe dat indien de Stichting dat verzoek zou doen het ge meentebestuur alle medewerking tot realisering zal verlenen. Nu de reconstructie van een gedeelte van Raayweg aan de orde kwam, sprak de raad zijn bezorgdheid uit, dat gedacht moet worden dat die weg ge bruikt zou kunnen worden als sluipweg met alle gevolgen vandien. Openbare Werken zal bekijken wat de mogelijk heden zijn om aan de wens tegemoet te komen. Ook aan verkeersdrempels, los van of de Provincie toestemming geeft, kleven nogal wat bezwaren. De bijdrage van de gemeente ten behoeve van het pompgemaal te Holt- hees kon eindelijk worden vastgesteld. Een bedrag van 91.925,werd beschikbaar gesteld. Het torenuurwerk van Maashees wordt gedeeltelijk gesubsidieerd, want bij onderhoud was gebleken dat er aan torenuurwerk nogal wat mankementen waren, maar dat uurwerk zal na herstel weer optimaal functioneren. Uit het jaarverslag over 1985 van het Regionaal Instituut voor Maat schappelijk Werk (het R.I.M.) blijkt duidelijk het belang van een algemeen maatschappelijke werkvoorziening voor de kwetsbare groepen in de samenle ving. Immers drievierde deel van het cliëntenbestand beschikt niet over een eigen inkomen of is afhankelijk van allerlei uitkeringen. In het verslag wordt uitvoerig ingegaan op de werk zaamheden van de bureaus Gennep, Horst en Venray. Wat Venray betreft, namen de cliënt systemen voor het algemeen maatschap pelijk werk in 1985 ten opzichte van 1984 met 2.9% toe. In 1984 kreeg het bureau Venray te maken met 483 cliëntsystemen, terwijl dat in 1985 497 cliëntsystemen betrof, Een stijging in absolute aantallen van 14 cliëntsystemen. Het ziekenhuis maatschappelijk werk kende eveneens een toename van 18%. Het aantal cliëntsystemen voor het Gezondheidscentrum Landweert bleef nagenoeg gelijk (61 cliëntsystemen). Per maand kwamen er ongeveer 32 nieuwe aanmeldingen van cliëntsyste men. De stijging van het aantal cliënt systemen zette zich al meteen in gedu rende de eerste maanden van 1985, Het aantal formatieplaatsen lag echter vast op 3.5 voor het algemeen maatschap pelijk werk-sec en 0.60 formatieplaats voor het ziekenhuis maatschappelijk werk. De wachtlijst bleef gehandhaafd en kon pas eind mei volledig worden afge bouwd, na de komst van een vervang ster voor een langdurige zieke collega. Het R.I.M. heeft er naar gestreefd de wachttijd voor de cliënten nooit langer dan twee weken te laten zijn en op kri- sissituaties wel onmiddellijk in te gaan. De piek lag zoals gebruikelijk in de laat ste en de eerste maanden van het jaar. Een case-load op jaarbasis van 145 cliëntsystemen ligt te hoog. De garantie van een kwalitatieve hulpverlening komt hiermee in het gedrang, maar evenzeer de ondersteunende en voor waardenscheppende aktiviteiten voor de hulpverlening aan cliënten, aldus het jaarverslag. Belangrijke items in 1985 waren: de vooruitgang van het projekt culturele minderheden; ontwikkelingen van het gezinsbud- getteringsprojekt; ondersteuning een coördinatie van de gespreksgroepen voor gescheiden vrouwen; de deskundigheidsbevordering van de maatschappelijk werkenden ofwel de kwaliteitsbewaking van de hulpverle ning; werkgroep voor betere hulpverle ning aan ex-PCV-patiënten; de 7 x 24 uurs bereikbaarheids dienst. LANDWEERT In 1985 zijn 48 mensen uit de wijk Landweert door maatschappelijk wer kers die op „De Clockert" zitting houden, geholpen. In het geheel hebben dus 85 mensen uit de wijk Landweert hulp bij het maatschappelijk werk gezocht. Dit geeft in vergelijking met 1984 ongeveer hetzelfde beeld. Verhoudingsgewijs wonen er in de wijk Landweert veel alleenstaanden, al leenstaande ouders en ex-patiënten van het P.C.V. Dit brengt met zich mee, dat het aantal procesmatige of ondersteu nende gesprekken hoog ligt, omdat de hulp aan deze mensen vaak intensief en langdurig is. Het blijkt dat mensen uit de wijk voor Hulp van informatieve- en mate riële aard gemakkelijker de weg naar „De Clockert" vinden omdat daar toch een groter aanbod van kennis is op dat gebied en een grotere bereikbaarheid, terwijl voor mensen met méér persoon lijke problematiek de kleinschaligheid van het gezondheidscentrum veiliger üjkt. Twee bestuursleden van het COC- Venray hebben vorige week dinsdag vóór de raadsvergadering de door de Werkgroep Homoseksualiteit Venray opgestelde „Homonota" aan de raad en het college van b. en w. aangeboden. Zij lieten dit vrij lijvige boekwerkje van negentien pagina's vergezeld gaan van een roze roos in de hoop, dat de gemeentebestuurders van de inhoud goede nota zullen nemen. Het liefst zagen de twee aanbieders, dat de inhoud van de nota zal worden gebruikt voor het voeren van een gemeentelijk homo beleid. Zij noemden dit een nieuw on derwerp voor de gemeentepolitiek om dat noch in bet college-programma, noch in de programma's van de meeste politieke partijen aandacht wordt besteed aan homopolitiek op lokaal ni veau. In het voorwoord van het rapport wordt gezegd, dat ook het voeren van géén beleid in de samenleving beleid is, waarin sprake is van discrimintie t.o.v. homoseksuele mensen en waarin er nog geen sprake is van integratie van homo seksualiteit. Vandaar dat het COC Venray het de hoogste tijd vindt om te breken met de suggestie, dat de seksua liteit een „privé-zaak" zou zijn waar „de politiek" buiten zou staan. Zo'n standpunt leidt er volgens de rappor teurs toe, dat seksuele minderheden in hun bevrijdingsstrijd niet gesteund wor den en de (heteroseksuele) meerderheid kan volharden in een eenzijdige hetero seksuele inrichting van de samenleving. Volgens het rapport zouden er in Venray waarschijnlijk 3300 homosek suelen, mannen en vrouwen, wonen, er van uitgaande, dat ongeveer 10% van de totale (Nederlandse) bevolking zich zelf als overwegend en uitsluitend ho moseksueel beschouwt.^ Slechts een klein gedeelte komt daar openlijk voor uit. Gezien dit aantal meent het COC Venray dat hoofddoelstelling van het gemeentelijk beleid inzake homoseksua liteit zou moeten zijn: bevordering van homo-emancipatie, zowel op indivi dueel als op collectief niveau en bestrij ding van formele en informele homo discriminatie. In het rapport wordt een groot aantal aanbevelingen gedaan op het gebied van (gemeentelijk) personeelsbeleid, politie beleid, onderwijs en cultuur, huisves ting, hulpverlening, gezondheidszorg, recreatie en welzijn. Tenslotte wordt uitvoerig ingegaan op vrouwen-emancipatiebeleid en emancipatie van lesbische vrouwen, omdat volgens het COC de positie van de vrouwen (homo- én heterosek sueel) in de maatschappij een achterge stelde is t.o.v. die van mannen en omdat er verband bestaat tussen de discrimina tie van homoseksuele mannen en vrouwen én de discriminatie van vrou wen in het algemeen. Op donderdag 10 juli a.s. is er voor iedereen die als leiders/leidster mee wil doen aan het Kindervakantiewerk (21 t/m 25 juli en van 28 juli t/m 1 augus tus) een instructieavond. De avond wordt gehouden in de Levensschool aan de Bevrijdingsweg (achter de L.T.S.). Iedereen van 16 jaar en ouder, en die een of twee weken wil meedoen,is daar dan van harte welkom. Degenen die zich al opgegeven hebben kunnen natuurlijk ook komen. Anderen kunnen zich ter plekke op geven. Wij rekenen op een grote opkomst. VRACHTAUTO MET SPINAZIE GEKANTELD Een verkeerde verkeersmanoeuvre was de oorzaak dat op de kruising Laagriebroekseweg-Horsterweg een vrachtauto, beladen met spinazie kan telde en op het fietspad en de Horster- weg tot stilstand kwam. Het ongeluk vond rond kwart over negen plaats en rond twaalf uur stond de vrachtauto weer op zijn plaats. Natuurlijk waren er nog volop sporen te vinden van de lading. Leden van de Venrayse brandweer waren behulpzaam bij de takêlwerk- zaamheden en bij het schoonmaken van de door dieselolie bevuilde rijbaan. De bestuurder van de vrachtauto, af komstig uit Rips, werd licht gewond. Op zaterdag 19 juli, de dag van de bevrijding van Nicaragua, zal het Nicaragua-comité - Venray een infor matiedag rond het thema Nicaragua or ganiseren. Hiervoor wordt van het ge meentebestuur van Venray een garantie subsidie gevraagd. Het comité baseert zijn aanvrage op het feit, dat de gemeente al langer van plan is iets te doen aan ontwikkelings samenwerking. Het comité wil daad werkelijk inhoud geven aan dit idee. Zijn doelstelling is dan ook de Venrayse bevolking te informeren over toestanden in Nicaragua en het opzetten van solidariteitsakties welke speciaal ge richt zullen zijn op de meest elementaire levensbehoeften zoals voedsel, onder wijs, gezondheidszorg en onderdak. 'n leesbare krant NESTEN RODE BOSMIEREN VERSTOORD Deskundigen proberen uitsluitsel te krijgen of de heer R. strafbaar is wegens stroperij van miereneieren. Er kwamen bij de politie klachten binnen dat rond de vliegbasis „De Peel" nesten van rode bosmieren werden uitgegraven om in die nesten de aanwezige miereneieren te verzamelen. Deze had R. nodig voor voer van zijn vogelbestand. Deskundigen trachten nu na te gaan of er sprake kan zijn van verstoring van de ter plaatse zijn de ecologie. Of en in hoeverre een milieuambte naar elders geen bezwaren zou hebben tegen deze stroperij, wordt eveneens door deskundigen onderzocht. Het is de eerste keer dat de Venrayse politie te maken krijgt met een derge lijke vorm van stroperij. afd. voor dejeugd, Schoolstraat 32 afd. voor volwassenen, Julianasingel 33 VENRAY Tel. 81970 Nieuwe aanwinst voor de jeugdafdeling: Eef, een machinist, vindt in een tas op het perron een jongetje. Eef besluit hem te houden en noemt hem Tommie Station. In hei station woont ook het echtpaar Bokker, een akelig stel men sen, dat afschuwelijke kroketten bakt voor de reizigers in de restauratie. Ze hebben een hekel aan Tommie en Eef en niets is hen te bont om Tommie daar weg te pesten. In het tweede deel van het verhaai komen Tommie en Eef in het poezenrijk, waar zij belandden toen ze uit de trein geslingerd zijn. Na vele hachelijke avonturen komen ze weer in de bewoonde wereld terug. Maar hoe het allemaal verloopt en wat voor moei lijkheden Tommie en Eef moeten over winnen lees je zelf maar in dit boek van MENSJE VAN KEULEN. De titel is TOMMIE STATION. Het boek is be kroond met de zilveren griffel. Je kunt het boek vinden in de B-kast en het is voor kinderen vanaf 9 jaar. VRAAG EN NAAR IN DE JEUGDBIBLIO THEEK!!! OPENINGSTIJDEN JEUGDBIBLIOTHEEK: maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag 14.00- 18.00 uur 14.00-18.00 uur 14.00-18.00 uur 14.00-18.00 uur 14.00 - 20.30 uur ROOYSE V.K. WINT EERSTE ALL ROUND KAMPIOENSCHAP BINNENSPORTEN Ook bij het laatste onderdeel was de spanning aanwezig, niet over de eerste plaats, want die kon Rooyse V.K. niet meer ontgaan, maar wel over de 2e en 3e plaats tussen Jumpers en Manual. De Manual dames hadden gehoor gegeven aan de oprot hun mannelijke collega's te steunen en waren de laatste twee onderdelen present. Jumpers echter wist het zaalvoetbal te winnen bij de dames en het volleybal bij de heren. Manual heren wonnen vervolgens het volleybaltoernooi en waren ook sukses- vol bij het volleybal. Het niet meedoen van Manual-dames bij enkele onderdelen wreekte zich ten slotte toch. Manual werd eervol derde en Jumpers wist beslag te leggen op de tweede plaats. In de achterhoede speelden ZVV Venrode en Red Stars hun duel uit, waarbij Red Stars tenslotte de rode lan taarn in handen gedrukt kreeg. De badmintonners werden keurig vierde. Al met al een zeer geslaagd sportfes tijn, dat opvolging verdient. PROGRAMMA SPORTHAL DE WETTELING 5 juli: Invalidentoernooi zaalvoetbal badminton clubtoernooi. A.s. zondag 6 juli, organiseert Fanfare Dorpsklank uit Castenray voor de derde keer het openlucht „Zomer festival", Dit bijzonder gezellig gebeu ren speelt zich af op het trapveldje aan de Past. Verheggenstraat. Centraal staat de muziek. Deze wordt verzorgd door de Castenray se blaas kapel „De Schanseblaozers" o.l.v. Rudu Direks, en verder door een drietal joekskapellen uit Meterik, Merselo en Leunen. Als bijzondere gastkapel treedt od de ..Musik-Verein Sommersell" uit Nieheim-Sommersell (Duitsland), o.l.v. Maarten Rijs, Naast de muziek is er natuurlijk ook weer gezorgd voor een buitenbuffet en een grote barbeque. Om het geheel nog aantrekkelijker te maken zijn er voor jong en oud diverse spelen opgezet. Men kan er o.a. „muis- meppen", barakken en kegelen. Verder is voor de kleinsten een geluksrad. Ook een grote uitvoering van het be kende familiespel „vier op een rij" is aanwezig. Als bijzondere attraktie dan, tot slot, de open kampioenschappen „koemeiken". Ongetwijfeld zal de winnaar van verlden jaar, Wim Clas sens, destijd, 3,9 liter gemolken, zijn titel taai verdedigen. Het terrein aan de Past. Verheggen straat zal weer gezellig ingericht wor den, zodat iedereen een fijn middagje uit kan zijn. Het zomerfestival begint om 13.00 uur en eindigt om 18.00 uur. De toegang is gratis. Uiteraard rekenen we op stralend weer en vele bezoekers. Onze vroegere Leunse dorpsgenote Maike Voesten, behaalde op 26 juni aan de R.K. Universiteit te Nijmegen haar doctoraal examen filosofie. In Diisseldorf slaagde voor het zweegvliegbrevet, Marco Raaymakers uit Venray. EEN ABONNEMENT WAARD! ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81564 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 6 tel. 81393 DR KEIJZER van Beurdenweg 10 Ysselsteyn Tel. 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur *s middags van 17.00 tot 18.00 uur 7IFKFN- FN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. MONNIKSKAP Paterslaan 2 tel. 80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. H. KREMER Mgr. Nolenstr. 12 tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSEN PRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak J.M. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. STEVENS Merseloseweg 23 tel. 81152 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30 tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerio en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleulerbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnasliek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 lot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 lot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1,5801 BZ Venrav tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Schrijf naar: Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 10211 BUREAU VOOR RECHTSHULP Spreekuur na tel. afspraak: 85968 Algemene Vereniging Patiëntenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilbure Tel. 013-350315

Peel en Maas | 1986 | | pagina 3