KERKDIENSTEN Oude foto f fk W A Bedevaart naar Banneux t; GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 ned. hoogmis; Mie Swinkels-Seijkens overl. ouders van Bracht-Cremers Zondag: veertiende zondag door het jaar. 8.00 leesmis; overl. parochianen; 9.30 greg. hoogmis, Wilhelmus Jans- sen; Maria Kersten-Ticheloven Gerrit ^Janssen en overl. fam. ouders Dries- 'Lsen-Wgemakers uit dankbaarheid 'b.g.v. een 40-jarig huwelijk; 11.00 ned. hoogmis en kindemevendienst; ouders Tacken-Maes Teng Manders Sjraar Lvan Ham. - Maandag: 9.00 oude stichtingen .bijzondere intentie (s) overl. fam. •Hendricx-Peeters; 19.00 Jozefien Helle- \brndt-Lamberts overl. ouders- Jans» -sen-Bongaerts. Dinsdag: 9.00 echtpaar Hermans-van Maren; 19.00 bijzondere intentie. Woensdag: H.H. Martelren van Gor- cum. 9.00 Piet en Mina Kersten-van Bracht; 19.00 bijzondere intentie. Donderdag: 9.00 Truus Kiggen. Vrijdag: H. Benedictus, abt, patroon van Europa. 9.00 Theodorus Thijssen; 19.00 overl. ouders, broers en zusters van Maria Oudenhoven (s) Herman -Gerrits en Elisabeth Hermans (s) ^Anna Smits-Lijssen en dochter Dinie -ouders Janssen-Wijnhoven en Marietje 'van O verveld Petronella Janssen-van Dijck en zoon Frits. Zaterdag: 9.00 HarrieMessemaeckers 19.00 ned. hoogmis; ouders Hanen-Wil- lems Grad Goumans Mie Swinkels- Seijkens (v.w. de buurt) /Sjraar van Ham. Mededelingen: Op zondag 6 juli is tijdens de vioering van 11 uur weer een kinder- woorddienst, de laatste van dit seizoen. Het thema is. „Vakantie". Op de pastorie van de Eindstraat is voor het inschrijven van heilige missen en verdere afspraken iemand aanwezig, 's morgens (op de weekdagen) van half tien tot tien uur. U kunt u ook wenden L tot pastor v. Bronkhorst, Bingelkruid - 29, tel. 88386, ofq tot pastor de Wit, Grote Markt 10, tel. 82385. In noodge- L vallen kunt u boodschappen doorgeven onder tel. nr. 85855. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Pascal en Maikel Brons, lezer: G. de Groot. Zondag: 8.00 Leon Stoffels, lezer. J. Truyen; 9.30 Tom Kengen; 11.00 Timo Flinsenberg en Wilco Jansen, lezer: A. Noyens. misdienaars: Maandg en dinsdag: 19.00 Peter Harrewijn. Woensdag en vrijdag: 19.00 Bart Derkx. KAPEL ST. SERVAT1US Zaterdag: 18.30 Eucharistieviering met volkszang. Voorganger: B. Frede- riks. Lektrice: H. Brouwer. Kollekte: Comeo. Zondag: 9.30 Eucharistieviering met koor en volkszang. Voorganger: B. Fre- deriks. Lectrice: H. Brouwer. Kollekte: Comeo. Maandag en woensdag: Geen dienst. Dinsdag en donderdag: Woord- en communiedienst. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: H.H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis, gezongen door de Zangers van St. Frans; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: 14.00 gez. H. Mis bij gele genheid vn het 25-jarig huwelijk Arts- Arts; 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de paro chie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten1830 avondmis Misintenties: Zaterdag: 18.30 Martien Fleurkens, echtgenote en zoon overl. ouders Oudenhoven-Evers Zondag: 9.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 10.15 Konrad Thijssen en overl. familie overl. familie Lemmen; 11.45 overledenen (offerbus); 18.00 overl. ouders Janssen- Krijns en kinderen. Maandag: 8.00 overl. familie Esser- Timmer-v. Geffen; 19.00 overl. ouders Rutten. Dinsdag: 8.00 overl. echtpaar Her- mans-v. Maren; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. familie Karei Derickx en overl. familie. Woensdag: 8.00 overl. fam. Gerrits- Hermans; 19.00 echtpaar Custers-Ver- geer. Donderdag: 8.00 Mathilde Wasscher en t.e.v. de H. Geest; 19.00 Piet, Theo en Ben Linders tot zekere intentie (fam. K.). Vrijdag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest; 14.00 uit dankbaarheid bij een 25-jarig huwelijk; 19.00 gezinsmis; overl. ouders Lucassen-Maassen en Pater Florentius Nelly Tanck-Berbers (Derde Orde). Zaterdag: 8.00 Cbnstance Snijders en Jacoba Palm. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Martin Leenders. Zondag: 9.00 André Basten; 10.15 Martijn Smelt; 11.45 Johan Pouwels; 18.00 Leo Pouwels. Maandag en vrijdag: 19.00 Peter Weijs. Dinsdag en donderdag: 19.00 René Jansbeken. LANCASTER BRENGT OPZIENBAREND NIEUWS ONDER DEZON De Grotestraat in centrum Venray lijkt de laatste dagen wel een promena- de langs de Cöte d'azur. Lekker luchtig geklede mensen met vrolijke gezichten j en gebruinde huid flaneren en winkelen alsof het de normaalste zaak is dat O.L. Heer ons beloont met zo veel schit terend zomer-weer. Wij zullen het met z'n allen wel ver diend hebben zullen we maar zeggen De zon doet een mens ook zo veel goeds. Ze activeert met haar warmte de stofwisseling, verhoogt de weerstand tegen infecties en ziektes, maakt vitamine D aan in de huid (essentieel voor het beendergestel), stimuleert de produktie van bloedplaatjes en rode bloedlichaampjes, normaliseert de over- produktie van talg in de vette (hoofd)- huid, verschaft een mens nieuwe energie en een zonnig humeur. Aan de andere kant is het oppassen geblazen met de zon, want er is niets dat de huid zo zeer veroudert dan de zonne stralen. ledereen weet zo langzamer hand wel, dat de zon de collagne weef sels in de huid beschadigt, waardoor de huid minder elastisch en minder stevig wordt. De zon droogt de huid uit met als gevolg, dat er lintjes en rimpels ont staan. Ook kunnen door inwerking van de zon vergrte aderen, pigmentvlekken en verhoorningen optreden, evenals zonne-allergieën in de vorm van b.v. jeukende blaasjes en puistjes. Het ver raderlijke is, adt deze schadelijke ge volgen meestal pas na verloop vn tijd zichtbaar worden en dan is het te laat om ze volledig te herstellen. Via de verzorgende en beschermende zonnecosmetische produkten kan van de voordelen van de zon optimaal worden geprofiteerd, terwijl de schade- lijke gevolgen kunnen worden voorko men. Niet voor niets worden jaarlijks in ons land tientallen miljoenen guldens uitgegeven aan zonneprodukten. Maar - ook met de beste produkten blijft een zekere discipline nodig. Wie vanaf de eerste vakantiedag onbekommerd uren lang zonnebaadt aan een zuidelijk strand of zelfs nu aan hel Leukermeer vraagt om problemen Het grote ideaal van miljoenen zon- aanbidders is om zo snel mogelijk mooi gelijkmatig en intensief bruin te worden zonder të verbranden of de huid anders zins schade te berokkenen. Met dat ideaal voor ogen heeft LANCASTER, zonnespecialist bij uitstek met het grootste aanbod in produkten voor, tijdens en na het zonnebaden, in haar laboratoria een nieuwe stof ontwikkeld met de naam heliotan. Heliotan is een biologisch opgebouwd activeringscom plex, dat de pigment vorming versterkt activeert. Dat betekent dus, dat de voor elk individu verschillende maximale bruining in een minimum aan tijd wordt bereikt. In alle nieuwe produkten van LANCASTER is heliotan verwerkt. Door de snelle bruining wordt ook het natuurlijke beschermingsvermogen van de huid versterkt. In de after-sun produkten verlengt heliotan de bruining. Hoe bruin iemand wordt hangt af van zijn huidtype. Maar zelfs mensen met een heel blanke huid kunnen nu zonder te verbranden een lichte, goudge- bronsde huid krijgen. Wie gemakkelijk bruin wordt dat nu nog sneller en inten siever. Dankzij heliotan hoeft men pas drie dagen vóór het zonnen (vóór de zonva kantie) pre-tan te gaan gebruiken em toch in „no-time" een optimaal resul taat te verkrijgen. Bij parfumerie Cocon ontvang iedere klant gratis een setje met twee probeer- verpakkingen uit het grote LANCAS TER zonnecosmetica assortiment (zo lang de voorraad strekt). Heerlijk testen in de zon. PAROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken vn afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 5 juli: 19.00 H. Mis voor overl. hr. Cornelis van der Veen. Zondg 6 juli: Veertwmde zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van onze paro chie. Deze hoogmis wordt gezongen door ons Kerk. Gem. Zangkoor. De kindercrèche zal worden verzorgd door Ellen Gerrits. Maandag 7 juli: 19.00 H. Mis tot intentie vn de zieken. Dinsdag 8 juli: 8.30 H. Mis voor priesterroepingen. Woensdag 9 juli: Feest v. d. H.H. Martelaren van Gorcum. 18.40 rozen krans; 19.00 H. Mis tot intentie v. d. Kerk in Nederland. 0 Donderdag 10 juli: 8.30 H. Mis voor de overledenen van de parochie. Vrijdag 11 juli: Feest van de H. Bene dictus, abt. 19.00 H. Mis om de gave van het geloof te vragen voor vele jon geren. Mededelingen: 1. Biechtgelegenheid: zaterdag 5 juli van 18.00 tot 18.30 uur. 2. Lektoren: zaterdag 5 juli: 19.00 zr. Servaas; zondag 6 juli: 10.00 mej. Git zeis 3. GeloofscursusIn oktober van dit jaar zal weer gestart worden met een gellofscursus. De cursus omvat een 2o- tal avonden. Leidraad is het geloofs boek „Zekerheid en vrede" van mgr. Gijsen. Mensen uit heel de regio Venray zijn van harte welkom. Er is geen be paalde vooropleiding vereist; alleen het verlangen om samen met anderen uw geloof te verdiepen! Kom met kennissen of vrienden. Opgave bij pastoor Brug gink, tel. 85206. 4. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray reknr. 23.18.461 of gwiro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Laat de Kerk u ter hrte gaan, want ze wil er zijn als hulp en instrument van vrede voor allen! PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 5 juli: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten; 19.00 Vooravond mis voor de 14e zondag door het jaar. Zang door het dameskoor „Venrode". Voor overl. pastoor W. Geerits overl. Piet Baeten (jgt) Gert Koppens (coll.) Mariet Thielen-Linders (coll.) overl. ouders v. d. Burgt-Flinsenberg (coll.) GeertiWilmsen (coll.) Wilhelmina Tij- mensen-K orndewal Zondag 6 juli: 14e zondag door het jaar. 8.30 voor Harry Janssen en overl. fam. voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 Grego riaanse Hoogmis. Voor Wilhelmina Tij- mensen-Komdewal (coll.) Maria Cup pen-Pingen Piet Winnen (jgt.); 11.30 voor Maria Buijssen-Reintjes. Avond mis-van nu af aan vervllen op zondag. Maandag 7 juli: 8.00 voor priester roepingen en roepingen tot het religieu ze leven; 19.00 voor Agnes van Ass Wilhelmina van Gool-Smits (coll.) Anna van Rensch-Schouten (v. d. buurt) /Wilhelmina Tijmensen-Korn- dewal. Dinsdag 8 juli: voor Piet Lomme; 19.00 voor Manta Schim van der Loeff (jgt.) Aloys Spee. Woensdag 9 juli: H.H. Martelaren van Gorcum. 8.00 voor Martinus Pont man; 19.00 voor Theo Linders Toon Gommans (coll.) overl. fam. Hendrix- Brands. Donderdag 10 juli: 8.00 voor de ver volgde kerk; 19.00 voor overl. ouders de Mulder-Aerts Handrie Custers. Vrijdag 11 juli: H. Benedictus, pa troon van Europa. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart; 14.090 Kapel Veltum: huwelijk van Paul Janssen en Bernie Bisterveld; 19.00 voor Toon Stevens. Zaterdag 12 juli: 8.00 voor de zieken van de parochie. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 Theo Krouwel; 10.00 Pascal van Weert. Stefan Rongen; 11.30 Jos Verstegen. Maandag t/m woensdag: 8.00 Hein Hermans; 19.00 Quint van Houdt. Donderdag t/m zaterdag: 8.00 Jeroen Ewalts; 19.00 Juan Lopez. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 6 juli zal in „Den Hoebert", Westsingel 1 te Venray, Ds. H. J. C. van Es de voorganger zijn. In deze dienst wordt het H. Avondmaal gevierd. Aanvangstijd is 9.30 uur. De koliekten zijn bestemd door de Diakonie en het Binnenlands Diako- naat. Tijdens de dienst is er kinderop vang en wordt er kindemevendienst ge houden. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck, zal Ds. H. J. C. van Es ook de voorganger zijn. Aanvangstijd i is 11.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor het Rest. fonds van deze kerk en de St. Steun Kerkbouw. Hier is geen kinderopvang en kinder- nevendienst. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 overl. ouders Achten -Verdijk; Antonia Linders-Hendriks, Cor Aben, Bernard v. d. Berg en Maria Cuppen-Pingen, jardienst Johnnes Rongen. Zondag: 8.30 Lei Janssen; 10.00 Jan Hulsman, Jan Loonen, Jan Bernaerts, Wiel v. d. Pasch, overl. ouders Camps- Wolters, Jeu Arts, Hendrik Jeucken, Piet Litjens (Jongerenkoor). Maandag: 9.00 Michel Jacobs en echtgenote. Dinsdag: 9.00 Maria Martens-Rip- kens. Woensdag: 9.00 tot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: 9.00 gest. jaardienst overl. ouders Achten-Verdijk. Vrijdag: 9.00 uit dankbaarheid; 14.00 voor het bruidspaar Fleurkens-Huls- man (Jongerenkoor). Zaterdag: 19.00 Pierre de Kleijn, Piet en Harry Hermans, Sjng Joosten, Maria Camps, Wim Jansen, Nol Ver stegen, Marinus van Vught (nmens de buurt), Hendrika Pelzer-Jansen. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Benoit van Osch, Marcel Nellen, Robin van Mill, Steijn Bus. Zondag: 8.30 Leonie Hendrix, Moni que Wilms, Esther Litjens, Ingrid Lens- sen; 10.00 Akoliet: Geert Versteegen; Noortje van Goch, Inge Kreutz, Anke Kusters, Anita vn Limbeek. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 Gezinsmis met thema „VAKANTIE". Deze dienst wordt mede verzorgd door het Kinderkoor en het Jonge Garde Koor en kinderen van de biasisschool. Hendrikus Nabben Sjang Steeghs (mnd.) Jozef Baten en Johnnes Baten Truus Rongen-Euwals uit dankbaarheid bij 80e verjaardag overl. familie Verheijen-Joosten. Zondag: 8.30 H. Mis Petronella Thijssen v.w. missienaaikrans; 10.00 Hoogmis. Petronella Peters-Arts (mnd.) Pater Toon Peters Mathieu van Rijswijck Karei Achten (jrd.) en overl. familie Achten-Gommans. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overlede nen van onze parochie. Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot zekere intèntie. Donderdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie (V). Vrijdag: 8.00 H. Mis Wilhelmina Lempens. Zaterdag: 17.30 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor) b.g.v. 90e verjaardag; 19.00 gez. H. Mis (Kinderkoor). Lei Ewals Wiel Baltissen Jan Peeters. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 18.00 uit dapkbaarheid b.g.v. 80-jarige verjaardag (K); 19.00 v. Johan en Catrijn Gellings-Verhoeven (coll.). Zondag: 8.00 voor de parochie t.e.v. O.L. van Altijdd. Bijstand; 10.00 v. Peters Johannes Maes (coll.). Dinsdag: 19.00 v. Josephine Seijkens- Collin. Woensdag: 8.00 Gezinsmis (offe raars). Donderdags: 15.00 pl. Euchristievie- ring b.g.v. 40-jarig huwelijksfeest van fam. P. Keijsers-A. Kunen. Vrijdag: 8 uur t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (offerblok). Misdienaars: Martijn-Joris: zaterdag 18.00; Marcel -Ronny: zaterdag 19.00, dinsdag en woensdag; Roel-Guido: zondag 8.00, donderdag 15.00, vrijdag; Ivan-Wouter zondag 10.00 uur. PAROCHIE LEUNEN 14e zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand: extra kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis. Thema: „Bijna vakantie!", lsm. v. Henricus Leijssen lsm. v. overl. fam. Weijs- Thomssen lsm. v. overl. ouders van Rhee en Sjeng Philipsen lsm. v. Anna Verheijen weekd. v. Wim Heidens. Zondag: 8.30 lsm. v. Sef Gooren, overl. ouders en familie; 10.00 Hgm. Is gest. jrd. v. Gerard Thijssen; 11.15 maandd. v. Bert Jenniskens (Over- broek) gest. jrd. v. Gerard Litjens gest. jrd. v. Antoon Janssen en Elisa beth Maria Jenniskens. Maandag: 19.00 lsm. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels lsm. v. Maria Loonen-Scheffers maandd. v. Herman van Leipsig gest. jrd. v. Hen drik Marcellis en echtgenote. Dinsdag: geen H. Mis. Woe nsdag: H.H. Martelaren van Gorcum. 19.00 lsm. v. pastoor de Bot lsm. v. Frans van Bavel en overl. familie weekd. v. Joep Schreurs (2) mnd. v. Wilhelmina Loonen, Antoon en Ber nard Loonen, beide echtgenoten en Johanna Verheijen-Loonen weekd. v. Petran de Bruyni (1). Donderdag: Geen H. Mis. Vrijdag: H. Benedictus, bt, patroon van Europa. 14.00 Huwelijksmis v. Wim Bouwmans en Ine Hoedemkers; 19.00 lsm. v. overl. fam. Croymans- Peeters lsm. v. Wim Heidens (vw de fam. J). Zaterdag: 19.00 lsm. v. Mathijs Lit jens en echtgenote lsm. v. overl. fam. Heidens-van der Sterren jrd. v. Wim Weijs. Akolieten: za 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers; zo 8.30 John v. d. Aker en Sander Peeters; Hgm. 10.00 Geert Thijssen, Mark en Johan Her mans; 11.15 Martin en Tonny Heesen. Misdienaars: ma/wo en vr. 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers. Lektoren: za 19.00 geen; zo 8.30 H. Bovée; 11.15 mej. G. Reintjes. Huwelijksafk.: Wim Bouwmans en Ine Hoedemakers, beiden uit Alphen a/d Rijn; Sjaak Weijs uit onze parochie en Franka Tielen uit America (2e roep). Mededelingen: Vanaf de 2e week in juli met uitzondering van 29 en 31 juli, is er geen avondmis op dinsdag en donderdag. Bij afwezigheid van de pstoor kan men voor dringende gevallen kontakt opnemen met Pater Canisius Vastbin der, Patersstraat 29, Venray, tel. 85855. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 1. H. Mis voor overl. fam. Philipsen-Cremers; 2. gest. jgt. voor Henricus v. Lipzig, Catharina Geurts en Maria Wilmsen, weekd. Bert Klomp. Zondag: 8.30 H. Mis voor de vruch ten der aarde; 10.00 gest. jgt. voor Ge- rardus Wismans en Maria Wismans-van Vechel; 11.30 1. H. Mis voor Gerrit Thoone; 2. H. Mis voor Giel Tromme len. Maandag: 9.00 H. Mis voor de over leden parochianen. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Harrie Jenniskens. Woensdag: 19.00 1. maandd. voor Mevr. Philipsen-Creme rs; 2. H. Mis voor Bert Klomp nms. oude buurt.- Donderdag: 8.00 H. Mis voor Gerar- dus v. d. Munckhof, Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtg. Vrijdag: 19.00 maandd. voor Piet Spreeuwenberg; H. Mis v. Bert Klomp. Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. Grad Verheijen; 2. maandd. voor Grad Arts; 3. maandd. voor Jan Lemmen; 4. H. Mis voor Raymond van Asten; 5. H. Mis voor overl. ouders Sikes-Nilissen; 5. weekd. Bert Klomp. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Tjeerd Jenniskens en Mike Kuunders. Zondag: 8.30 Mark Derckx en Mattie van Ass; 10.00 Roel Smits en Peter Janssen; 11.30 Rob Gommans en Tom v. Asten. Weekdgen: rob en Mark Reijnders. Vrij: Rob Jenniskens. Mededelingen: 1. Maandg en dins'Jag is de H. Mis om 9 uur 's morgens i.v.m. de kermis. 2. Vanaf 6 juli - 10 aug. is er vanwege de vkantie geen preek in het weekend. RECTORAAT HEIDE Veertiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Truus Gielens, teveni voor de overl. ouders Gielens-Stax en tevens voor de overl. ouders Poels-Michels. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overl. familieleden v. Raaij-Engelen; 10 uu. Hoogmis: jaagetijde voor Gerardus Wismans. Akolieten: Wim Janssen en Twan Poels. Misdienaars van de week: Igor Erben en Frank Voermans. Maandag: 8 uur H. Mis voor de vruchten der aarde. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor een zieke. Woensdag: H.H. martelren van Gorcum. 8 uur H. Mis voor Betje Geurts-Gellings en overl. familieleden. Donderdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Vrijdag: H. Benedictus, abt, patroon van Europa. 8 uur H. Mis voor het rectoraat. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Harrie Willems. RECTORAAT VEULEN Zondag 6 juli 14e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. bij gelegenheid van het H. Vormsel van onze 14 kinderen van de hoogste klas. Het H. Vormsel wordt toegediend door Vic. gen. L. Meertens. Zondag: om 9.45 Hgm. zal. Handrie Reintjes; Anna Lemmen en zoon Wim; 11.15 Hgm. zal. Teng Jenneskens v.w. de buurt. Maandag: 8 uur lsm. zal. Antoon Drabbels. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Josue Na- buurs en Br. Servaas. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Anna Vollenberg-van Rijswijck. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Truus Mulders en overl. fam. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Teng Aarts. Zaterdag: 8 uur lsm. zal. Teng Jen neskens. Akolieten: T. Reintjes, J. Geurts, K. Backer. Misdeinaars: Verstege, Nijssen, Ha- gens. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 5 juli: H. Antonius Maria Zaccaria. 19.00 Cornelis en Hannes Muysers en fam. Thijssen-Thijssen uit dankbaarheir. Jongerenkoor zal deze H. Mis opluisteren. Zondag: 14e zondag door het jaar. Vandaag viering van het gouden jubileum van de aprochie. Ook eerste zondag vn de maand. 8.30 Mathias Manders en Rosina Schans en dochter. (Geen H. Mis om 11.30 uur). 10.30 pl. H. Mis uit dankbaarheid, aansluitend receptie in zaal „Het Anker". Maandag: feest van O.L. Vrouw van Den Bosch. 8.30 Theodorus Hendriks en Wilhelmina Engelen. Dinsdag: Z.Z. Adolfina en Gezellin nen. 8.30 Mevr. de Rijck-van Meyel. Woensdag: Laatste schoolmis dit schooljaar. H. Martelren van Gorcum. 8.30 Schoolmis voor roepingen; 19.00 Antoon van Rijswijck en overl. echtge noten. Donderdag: 8.30 Peter Mathijs Gie- len en overl. kinderen. Vrijdag: H. Benedictus, patroon van Europa. 8.30 Johnnes van Rijswijck- Klaassen en kinderen. Zaterdag: 19.00 Christ Kessels en Antonia Claes. Misdienaars: zondag 6 juli, woensdag en zaterdagavond Ruud Thijssen, Pieter Paul Rieter, Gérton Claassen ën"PaïricJc Arts. Kollektanten: zaterdagavond 5 juli K. v. Vegchel; zondag 6 juli 10.30 J. Verhaag en J. v. Hoof. Kerk poetsen 10 juli: Mevr. Hen driks-Rutten, Weth. Pubbenstr., Mevr. Hendriks-Flinsenberg, Grootdorp 23. Vakanties beginnen. Kaarten van vakantie worden zeer gewaardeerd. Wij, die achterblijven gedenken U dage lijks in H. Mis. Mooie vkanties Moge het gouden feest van de pa rochie geen enkele parochiaan onver schillig laten. De parochie met al haar tekortkomingen blijft voor u de zekere weg om met Christus in verbinding te blijven RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 10.30 Plechtige Requiem viering voor de zielerust van Pater Piet Pelt, oud-rek tor van Vredepeel. Geen avondviering. Zondag: 10.00 voor overleden Henk Nabuurs. Maandag: 19.00 voor overleden Piet Vogelsangs en Theo. Dinsdag: 19.00 t.i.v. M. Jansen. Woensdag: 19.00 H.H. Martelren van Gorcum, t.i.v. de familie Claessens- v. d. Weijer. Donderdag: 19.00 voor de overlede nen van de familie Poels-Duijkers. Vrijdag: 19.00 H. Benedictus, Patroon van Europa, voor de vruchten der aarde. Zaterdag: 19.00 t.i.v. de familie Len- kens-Ermens. Misdienaars van de week: Saskia Arts en Michel Bolden. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 5 juki: 19.00 avondmis voor J. Heesakker, broeders Fidelis en Cle mens en pater Servatius. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor alle mensen vn het rectoraat; 10.00 Hoogmis van René Buijzen, Dora Ver- steegen-van Kempen, Rector Hijnen en H. van Els (b). Maandag: 8.45 voor de overledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en bij een noveen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor alle in tenties van onze pelgrims. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.z.i. VAMOSA VER NOTICIAS RELIGIOSAS Que fiesta mas maravillosa, el domin- go pasado en Geysteren! Y qué sorpresas! Muchas, muchisimas gracias para todo. Es un dia inolvidable no solo pra el Padre Juan sino también para los muchos estranjeros que estaban en Geysteren y que han admirado y gustado esta '40' en flores rojos y amarillos, las danzas y el montón de regalos y sobre todo de nuestra sincera Deze week een oude foto uit 1938 ter gelegenheid van de diploma-uitreiking in de Landbouwschool „St. Martinus" aan de Stationsweg. Zeer toepasselijk, dachten wij, i.v.m. de diploma-uitrei king van de Biologische School, die morgen in zaal „In den Engel" plaats heeft. op de foto: 1. L. Thielen, KI. Oirlo; 2. G. Classens, Luenen, 3. H. Clssens, Oirlo, 4. H. Goumans, Venray, 5. H. v. d. Hulst, Venrys Broek, 6. J. Valckx, Broekhuizenvorst, 7. M. Philipsen, Deume, 8. J. Muysers, Vredepeel, 9. J. Burgers, Blitterswijck, 10. M. Volleberg Wanssum, 11 B. Geurts, Leunen, 12. J. de Ruyters, Meerlo, 13. S. Kuunen, Geysteren, 14. M. Aben, Venray, 15. A. Fleurkens, Ysselsteyn, 16. Meester Wijnhoven. amistad. El domingo próximo el dia 6. de julio: a las once y cuarlo, en nuestra capilla, Overloonseweg 6, Misa con cantos y plètica en Castellano. Después de la Misa reunión en la salita del convento para decidir lo que hremos durante de las vacaciones con la Misa dominical. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Estè terminadose el programa del Centro hasta después de las vacaciones. Mirando el resultado del aflo pasado podemos esperar que después de las vacaciones reëmpezaremos con nuevas fuerza! Muchisimas gracias para todo y haste la vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Hoe het Koninkrijk Gods op u van invloed is". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aanvang 10 uur v.m. Grtis toegang, geen collec te. Woensdag 16 juli vindt er weer een bedevaart naar Banneux plaats. In eerste instantie is die bedoeld voor zie ken en bejaarden, maar ook andere pel grims zijn welkom. Dit jaar zal er een extra bus langs Venray rijden. De kosten bedjageq 35,- voQr_yQl\*asse- nen en 25,- voor kinderen. Na de H. Mis is er een uitgebreide koffietafel. Voor verdere informatie kunt U bellen met mevr. Hendriks tel. 04709-2069. BRANDWEER MOEST IN AKTIE KOMEN Vrijdagavond moest de Venrayse brandweer in aktie komen voor het blussen van een brand op een sloopter- rein aan de Metaalweg. Voordat de brand ernstige vormen kon aannemen had de brandweer het vuur onder con trole, hoewel de brandkranen of brand putten niet te vinden waren. Het water moest worden aangevoerd vanaf de overstortvijver achter Rank Xerox. De politie onderzoekt in hoeverre de eige naar van de sloopmaterialen aansprake lijk kan worden gesteld voor deze brand waarbij de schade overigens beperkt bleef. Procesverbaal is opgemaakt. Zondagmorgen moest de brand weer in aktie komen voor het blussen van brand op het terrein van het psychiatrisch centrum St. Servatius. Óok daar was afvalmateriaal aan het branden gegaan. De schade bleef ook hier beperkt. 15-JARIGE JOYRIDER Dinsdagmorgen omstreeks 4 uur hield Venrayse politie een personenauto aan en ontdekten dat de bestuurder slechts 15 jaar was en dus niet de be- i schikking kon hebben over een rijbe wijs. Verder werd ontdekt dat hij die auto voor een ritje, zonder toestemming van de eigenaar, had „geleend". Proces verbaal werd opgemaakt en de auto aan de rechtmatige eigenaar teruggegeven. Witheiminastraat ia Venray PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN

Peel en Maas | 1986 | | pagina 14