VERENIGINGSNIEUWS Vacantie en sociale verzekering GROTE FANCY FAIR Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe ir'"ZANGERS" VAN SINT FRANS CRESCENDO VENRODE M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN ARSMUSICA Orkestvereniging Venray Wijkvereniging Veltum O.J.C. DINGUS PEEL EN MAAS OJC de BRAK IM N.V.I.H.-COC WIJK ZUID FNV info team OJC 't Duvelke St. Theobaldus gilde Overloon Lourdescomité afd. Venray Springplank ZIEKENOMROEP FANTASTISCHE LOTERIJ-DOE OOK MEE Donderdag 3 juli om 19.30 uur repeti tie bassen en om 20.00 uur gehele koor in de kleine zaal van de Wieenhof. Donderdag 10 juli om 19.30 uur repe titie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 17 juli laatste repetitie voor de vacantie met na afloop kwartaal toepen om de VMK wisseltrofee. Wegens vakantie is er geen repetitie op 24 en 31 juli en 7 augustus. Zondag 20 juli opluistering Eucha ristieviering te Geysteren om 10.00 uur voor Fons Baltussen. Zaterdag 16 augustus opluistering Eu charistieviering te Oirlo om 19.00 uur. Dus a.s. donderdag 19.30 uur voor de bassen!! Afmelden uitsluitend bij R. v. Mil tel. 86917. Donderdag 3 juli Om 19.30 uur concert jeugdorkest waarbij wij allen zijn uitgenodigd. Aan sluitend barbeque. Vakantie: Eerstvolgend repetitie is 14 augustus. Dit in afwijking van uitgereikt schema. Dinsdag 8 juli 19.30 uur bestuursvergadering .in Perdstal. AGENDA 23 augustus serenade 19 september serenade. 11 okt. uitw. concert met Heel en Gre- venbricht. 18 okt., concert met VMK. 24/25/26 okt., concertreis Fulda LEERLINGENOPLE1DING Vakantie tot nader bericht. Donderdag 3 juli Concert met barbeque ter afsluiting sei zoen voor de vakantie aanvang 19.30 uur. DRUMBAND Vakantie lot nader bericht. Donderdag 3 juli zie harmonieorkest. S juli festival te Wanssum. Bijeenkomst 16.00 uur Perdstal. Agenda: zie Harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Er zijn voor de vakantie geen repetities meer. Zondag 6 juli om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: a.s. zondag is de laatste hoogmis voor de zomervakantie. Er wordt op gerekend dat alle koorleden aanwezig zullen zijn. Zij die zich nog niet hebben opgegeven voor Hoek van Holland wordt nog een laatste kans ge boden dit alsnog te doen en wel voor 8 juli a.s. Gem. zangvereniging Zondag 6 juli Zijn wij vrij. Woensdag 9 juli Van half zeven tot half acht repetitie in het activiteitencentrum. Dit is de laatste repetitie voor de vakan tie. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 DAMESKOOR Donderdag 3 juli om 19.30 uur con cert in het Schuttersveld. Zaterdag 5 juli om 19.00 uur avond mis in de Vredeskerk. Woensdag 9 en 16 juli om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Zaterdag 19 juli trouwt ons medelid Dorien van de Heuvel. We luisteren de ze dienst muzikaal op. Als U verhinderd bent, graag Uw afmel ding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353 of Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Voorlopige agenda 6 juli Wanssum, bijeenkomst 10.00 uur L.T.S. 31 Augustus, Efteling 6 September, Taptoe Venray Repetities Zondag 6 juli voor de miniretten geen repetitie. Zondag 6 en woensdag 9 juli reptitie voor majoretten, en korpsleden. Afmelden majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tef. 87380. Dinsdag 8 juli om 19.30 uur repetitie voor de alten en om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel, Ursulastraat. Op 26 juli zingen een aantal koorle den de 25 jarige huwelijksmis voor het echtpaar Janssen. Willen diegenen die de mis niet meezingen hun map op 8 juli inleveren. Vacantiestop van 8 juli tm 12 augustus. Prettige vacantie. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de loods achter Henk Smits, Jan Hen- senstraat. Woensdag 9 juli repetitie om 20.15 uur voor het orkest o.l.v. L. Boogaarts Eveneens om 20.15 uur repetitie voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijssen, in de muziekschool. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. Wij wensen iedereen een prettige vakan tie toe Op zaterdag 5 juli a.s. zal in de wijk Veltum oud papier worden opgehaald. Verzoeke het papier voor 10.00 uur goed gebundeld buiten te willen plaat sen. Vrijdag 4 juli geeft de utrechtse thea tergroep QUatsj een voorstelling in het Venrayse jongerencentrum Dingus. De ze uit vier heren bestaande theatergroep brengt de kabaretvoorstelling onder een wit laken op de planken. QUatsj buigt flexibel mee met haar komisch sfeervol le teksten, mime en zang om even later in keihard cynisme uit elkaar te barsten. Het is aan het publiek om de scherven weer bij elkaar te vegen. Onder een wit laken laat zien wat een willekeurige man zomaar op een namiddag in een of an dere stadsbus denkt, voelt en ziet. Zijn makabere dagdromen blijken niet zon der betekenis. Onder een wit laken ver telt het verhaal van de revolutie. Eerst voorzichtig met vallen en opstaan, maar als snel verheffen de ondedrukten zich massaal uit de zuigende modder. De to tale ommekeer.... tegen beter weten in. Onder een wit laken gaat over starre en dogmatische mensen, over vastgeroeste meningen en de angst voor het onbeken de. De voorstelling heeft de illusie nog iets toe te voegen aan de volgeschreven bladzijden in de hoofden haar toeschou wers. Het publiek mag houden wat het kan gebruiken. En de rest zullen ze vast en zeker aan QUatsj teruggeven. De zaal is het glas water, QUatsj is het bruistablet in handige doordrukstrip. Aanvang 22.00 uur toegang gratis. EEN ABONNEMENT WAARD 5 juli 's middags vlooienmarkt 's avonds de Venrayse garage band Elec tric Horseman. De Vlooienmarkt 's middags om 14.00 uur is voor iedereen die iets verkopen wil (geen handelaren) electric Horseman 22.00 uur Roots Rock van Gun Club via Ramones terug naar Crazy Horse. Bezetting: Sip v.d. Berg bas, zang, Pieter Bexkens drums, Theo Claessens toetsen, Saw Dust Peter gitaar, zang. Afgelopen zondag hebben we het feest gevierd van de H. St. Jan onze pa troonheilige. Tijdens de Gildemis werd het laken van de bestuurstafel met daar op het prachtige embleem ingewijd. En tevens werd het beeldje van de H. St. Jan ook ingewijd. Tijdens de H. Mis werden de jubilarissen M. Lenssen en Jo Lenssen die resp. 37 jaar en 25 jaar lid van de vereniging zijn, gehuldigd door bondsvoorzitter H. v.d. Vleuten van de bond Juliana. Hij spelde de jubilarissen de onderscheidingen op van de federa tie. En mevr. Defesche-Derks spelde de jubilarissen de de schildjes op van de vereniging. Na de middag werden er en kele schietwedstrijden gehouden op de Schuttersweide in de Endepoel. Win naar van de St. Jan's beker werd G. Stals 2e Marij Stiphout, 3e Monica Stip hout, 4e Jacueline Lenssen en 5e Jep Stiphout. Jubilarissen en prijswinnaars proficiat met het behaalde succes. Iede reen bedankt voor het slagen van deze mooie dag. Zondag 6 juli is het Oud Limburgs Schuttersfeest te Stramproy. De bus is om 11.00 uur aanwezig bij het gildehuis, waar ze om 11.15 uur vertrekt. In de op tocht en tijdens de wedstrijden hebben we nr. 75. Om 10.00 uur bijeenkomst bij het nieuwe gemeentehuis waar de groepsfoto's worden gemaakt. Denk vooral aan vervangende kleding, en ook aan een lunch pakket want het wordt en lange dag. Als de ouders de kinderen 's morgens willen brengen dan zullen ze 's avonds persoonlijk thuis worden ge bracht ook al omdat het wat laat zal worden. Denk er vooral aan dat Uw uniform in orde is. En denk aan zwarte sokken en zwarte gepoetste schoenen. Alle dames en heren boven de 14 jaar betalen ƒ5,- per persoon aan reis kosten. Toch hopen we dat het voor ie dereen 'n geslaagde dag wordt. Al iets gehoord of gelezen over onze HOMONOTA die we vorige week dins dag hebben overhandigd aan b. en w. en alle raadsleden. In deze homonota „Homobeleid in Venray" geven we al lerlei aanbevelingen aan de gemeente Venray hoe deze zich kan inzetten voor een verbetering van de mentaliteit inza ke homoseksualiteit. Deze nota is te bestellen door overmaking van 2.50 op giro 5486366 ten name van N.V.I.H.- COC afd. Venray. Postbus 316 5800 AH Venray. Maandagavond 7 juli a.s. is er weer vergadering vanaf 20.00 uur in het gebouw van J.M.W. Hoenderstraat 33. Je bent van harte welkom. Het COC is voorlopig nog alleen maar te bereiken via het volgende tel. nr. 04780-80102. Wijkraad zuid bestaat 10 jaar. Dit gaan wij vieren op 12 en 14 juli in wijk zuid. 12 juli grote kinder en antiek markt. Aanvang 10.00 uur. Vanaf 12.00 uur groot luchtbed, rad van avontuur en nog veel meer. 20.30 uur dansavond in wijkgebouw aan de Beukenlaan. Live muziek aanwezig, gratis entree. 14 juli vanaf 14.00 uur wijkgebouw geopent voor oudere bewoners waar de allom bekende Thei mit d'n trekbuul zorgt voor nostaligische muziek. Bijna is het zover, de zomervakantie. Veel mensen zijn op, of hebben al va kantie. Het infoteam krijgt binnenkort ook vakantie, voordat het zover is, heb ben we nog 2 spreekuren in juli en wel op 3 en 17 juli. Na de vakantie beginnen we weer donderdag 4 september. De rechtskundige dienst FNV is al weer op 28 augustus in Venray. Hebt U nog vra gen of zit U met dingen waar U geen raad mee weet kom er dan nog mee voor de vakantie en wacht niet tot het laatste moment. Hebt U iets wat kan wachten dan bij voorkeur op 4 sept. Zowel het infoteam als ook de R.D. FNV hebben zitting in wijkcentrum de Kiosk in 't Brukske te Venray. Het infoteam heeft spreekuur op elke le, 3e en eventueel 5e donderdag van de maand (afspraakuur tel. 013-350315. Voor spoedgevallen tij dens de vakantieperiode kunt U bellen met de regionale kantoren van de bij het FNV aangesloten bonden. Dat zijn voor ABVA KABO 04490-22232, Bouw en Hout 040-441244. Dienstenbond 040- 452690. Druk en papier 040-446658. In dustriebond 040-443636 vervoersbond 04490-10055; voedingsbond 040- 527545. Rechtskundige dienst FNV Til burg 013-350315. Voor overigen zie Venray van A tot Z. blz 36-37. O Elke vrijdag geopend vanaf 21.15 uur tot en met 01.00 uur met goede discjoc- keys en vele aktiviteiten o.a. kamp, droppingen, spellen zijn er ook in het gebouw o.a. voetbal, tafeltennis en een fijn biljartspel. Kom jeugd laat je ge zicht eens zien het kost niks... Tevens wil ik iedereen bedanken voor de gezellige barbeque avond het was ge zellig. Het weer zat een beetje tegen maar iedereen was tevreden en ging met de buik rond weer naar huis. Ook wil het bestuur een stevige handdruk kwijt en wel aan Herman Peters voor alle moeite die hij gedaan heeft. Alvast be dankt en kom nog eens langs. Allen de groeten. OJC 't Duvelke Beukenlaan 4 Venray Wijk Zuid. Het gilde viert op zaterdag 5 en zon dag 6 juli a.s. het feest van de patroon heilige, die ook patroonheilige van de parochie is. Op zaterdag zal er om de koningstitel gestreden worden, 's Mor gens om 6 uur zal er op enkele plaatsen in het dorp de reveille worden geblazen. Het koningsschieten zal niet als andere jaren plaats vinden op het terrein aan de Bossenhoek, maar op de speelweide aan de Stevensbeekseweg. (tegenover de bo tanische tuin). We hebben ontheffing om aldaar een schutsboom te plaatsen. Het volgende heeft ons daartoe besloten om de Overloonse bevolking zo dicht mogelijk bij het koningsschieten te be trekken. Verschillende nieuwe inwoners weten nl. niet waar wij naar toe gaan als we het dorp uittrekken richting Merse- lo. En zodoende kan iedereen het van dichtbij meemaken. Het gilde verwacht dan ook veel belangstelling van de inwo ners om dit eeuwenoude en spannende gebeuren mee te maken. De nieuwe ko ning wordt daarbij ook automatisch ge meentekoning, omdat Overloon thans de titel van gemeentekoning bezit. Ook de dames van de Gildebroeders en de le den van de drumfanfare zullen op een voor hun geplaatste vogel schieten. Na het bekend zijn van de nieuwe koning zal men nog door enkele straten van Overloon trekken voordat men naar de lindeboom gaat om er de traditionele schoten in te lossen, ten teken dat het Gilde weer een nieuwe koning heeft. Pastoor der Kinderen, ook lid van het Gilde en burgemeester van de Moos- dijk, beschermheer van het gilde zullen aanwezig zijn bij het koningsschieten. Tevens zal de burgemeester de nieuwe koning installeren als nieuwe gemeente koning door hem het schild te omhan gen dat door hem geschonken is. Zondag 6 juli zal er een H. Mis wor den opgedragen door Pastoor der Kin deren met een Gildeeer, voor de levende en overleden Gildebroeders en Gilde- zusters. LoGeKo zal de muzikale om lijsting verzorgen. De vendeliers, com mandant, hoofdvqqndeldrager en de nieuwe "koning. zullen.' - weer -in. het' priesterkoor optreden. Na de H. Mis zal met nog een kleine rondgang houden door de ..Derpshei". Het gilde hoopt dat vele inwoners weer van een paar mooie dagen getuige zullen zijn. Vakantie Het gilde en drumfanfare hebben met ingang van 17 juli vakantie. Dit geldt ook voor de vendeliers en de nieuwelin gen. Alle repetities beginnen weer op zondag 10 augustus a.s. waarbij dan ook aUe vendeliers worden verwacht in het Gildehuis. Ook aUe nieuwelingen worden dan verwacht. Zij die na de va kantie nog interesse hebben gekregen om bij het gilde muziek te maken zijn dan eveneens welkom. De papieraktie op 12 juli gaat gewoon door, evenals de oud-ijzeraktie op zaterdag 9 augustus. Geslaagde kollekteweek Dat er in de gemeente Venray zoveel mensen Lourdes-minded zijn, heeft zelfs de stoutste verwachtingen van het Lourdescomité en haar medewerkenden overtroffen Door de zomerse temperatuur waren afgelopen week veel mensen niet thuis. Ook hen willen wij uiteraard gaarne in de gelegenheid stellen alsnog het Lourdes Liefdewerk te steunen, met name de Kinderbedevaart naar Lourdes in oktober 1986, door hun bijdrage te storten op onze bankrekening: Rabo bank Venray 17.39.06.958 t.n.v. Lour descomité afd. Venray onder vermel dingvan: „kollekte". Wij danken allen die het Lourdes Liefdewerk van de Limburgse Bede vaart naar Lourdes, financieel steun den, maar ook de talrijke kolporteurs en kolportrices, die uren en soms dagen belangeloos koliekteerden. Dank ook aan de dorps- en wijkbla- den, die een voor-aankondiging van onze kollekte publiceerden. En last but not least een dankjewel aan de leden van het Jongerenkoor „Chrisko", die ons ook ditmaal de hel pende hand toestaken. Veel gehandicapte/zieke kinderen zullen hierdoor in oktober a.s. naar Lourdes kunnen gaan met de Kinder bedevaart. Foto/dia-avond A.s. maandg 7 juli houden wij onze traditionele foto/dia-avond in Huize St. Vincentius aan de Heuvelstraat. Aan vang 19.00 uur. Wij hopen op deze avond weer alle pelgrims van de mei- bedevaart te mogen begroeten, even tueel met familie, vrienden of kennis sen. Er wordt weer een groot aantal foto's tentoongesteld, maar er is ook een groot arsenaal dia's ter vertoning. Ook van de dia's kunnen foto's worden bijbesteld. Graag tot a.s. maandag in Huize St. Vincentius aan de Heuvelstraat te Venray. Maak s.v.p. geen gebruik van de hoofdingang. A.s. donderdag club van half 7 tot 8 uur, denk aan de kampbespreking om 20.00 uur. Vrijdag club van 7-9 uur. Groep 4 verzorgt het programma. Slotdag. De grote vakantie nadert weer en dit betekent voor de Spring plank weer het einde van het clubjaar, dat we zoals ieder jaar traditioneel af sluiten met de slotdag. Alle vaste leden (dus diegenen die regelmatig komen en kontributie betalen zullen a.s. zaterdag 5 juli met de leiding v.d. club een hele dag doorbrengen in het recreatiepark „De Bergen" te Wanroy. We vertrek ken om 9 uur. Je hoeft alleen maar te zorgen voor een lunchpakket en zwemspullen. Voor de rest zorgt de club. Dus tot a.s. zaterdag. Verder wenst jeugdclub „De Springplank" ie dereen een prettige vakantie toe en tot ziens in het nieuwe clubseizoen augustus 1986. Ouders geef uw kind(eren) a.s. zaterdag a.u.b. niet te veel zakgeld mee en geen waardevolle spullen zoals horloges, ket tingen etc. Tot a.s. weekeind. De leiding St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma „nieuws en actualiteiten, sport en de verzoekplaten." Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten", waarna het verzoekplatenpro- gramma zoals dat gisteren was uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". uonaeraag: vanai lu.uuioi n.ju urn- het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platenprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Woensdag, Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Onder ons". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'t Klöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Voordat u onbezorgd met vakantie kunt gaan, moet een aantal zaken goed geregeld zijn. Paspoort, geld en de huisdieren zullen niet gauw verge ten worden, maar denk ook aan de (sociale)verzeke- ringen. Zo moeten uitkeringsgerechtigden tijdig nagaan of hun uitkering kan worden doorbetaald. Voor iedereen geldt dat men goed verzekerd op reis moet gaan. Ziek worden tijdens de vakantie is immers al verve lend genoeg. Als ziekenfondsverzekerde heeft u thuis bij na altijd recht op medische hulp, maar hoe zit dat als u met vakantie bent? Deze folder geeft u een overzicht. Vakantie en uitkeringen Heeft u een uitkering, dan doet u er verstandig aan om na het maken van de vakantieplannen, kontakt op te ne men met de uitkerende instantie Daar kan men u precies vertellen onder welke voorwaarden uw uitkering doorbe taald wordt Werkloosheids- en bijstandsuitkeringen Heeft u een WW-uitkering, dan moet u de voorgenomen vakantie zo snel mogelijk melden aan de bedrijfsvere niging. Volgens de wet heeft iemand met een WW-uitkering geen recht op doorbetaling tijdens de vakantie, maar m do praktijk wordt deze regel uit het verleden nauwelijks meer gehanteerd. Wel stelt de bedrijfsvereniging beperkingen aan het aantal dagen dat u weg mag Heeft u een WWV- of bijstandsuitkering, informeer dan tijdig de gemeentelijke sociale dienst over uw vakantie. De wet geeft u recht op 4 weken per jaar, met behoud van uitkering. Voor ouderen kan deze periode echter ver lengd worden tot maximaal 3 maanden. Ziektewet- en Arbeidsongeschiktheidsuitkeringen Als u een ziektewetuitkering heeft, bent u verplicht om het vakantie-adres in Nederland door te geven aan de be drijfsvereniging. Voor een vakantie in het buitenland moet u zelfs uitdrukkelijk toestemming vragen. De be drijfsvereniging zal deze weigeren als de vakantie het herstel vari'uW ziëkté fn'dë'weg'ëtaaf. De WAO en de AAW kennen een meldingsplicht als uw verblijf in het buitenland langer gaat duren dan 4 weken. In dat geval moet u de bedrijfsvereniging tenminste 2 maanden voor de vakantie op de hoogte stellen. Lukt dit niet, kondig uw plannen dan alsnog zo spoedig mogelijk aan en vertel daarbij waarom u zo laat bent. Vakantie en het ziekenfonds Ga voor uw vertrek eerst even langs bij het ziekenfonds. Daar kan men u alle inlichtingen geven over uw rechten en plichten tijdens de vakantie. In Nederland Met de juiste ziekenfondspapieren kunt u in eigen land praktisch bij iedere huisarts terecht. De arts kan welis waar om contante betaling vragen, maar na inlevering van de kwitantie, zal het ziekenfonds dit bedrag later ver goeden. Specialistische hulp wordt rechtstreeks door het ziekenfonds betaald. Voorgeschreven medicijnen moet u d'irekt met de apothe ker afrekenen. Bewaar de rekening, waarop soort en hoe veelheid vermeld moeten staan, anders zal het zieken fonds u niet terugbetalen. Plotseling opkomende kiespijn vraagt de hulp van een tandarts. Neem bij een bezoek uw saneringskaart mee en vraag ook hier om een gespecificeerde kwitantie. Soms kunnen de gevolgen van een ziekte of ongeval zo ernstig zijn, dat ziekenhuisopname noodzakelijk is. Het ziekenfonds kan bepalen dat u vervoerd moet worden naar een ziekenhuis in de buurt van uw woonplaats. Pro beer daarom vooraf kontakt op te nemen met uw eigen ziekenfonds. Tot slot, bepaalde behandelingen door een specialist of fysiotherapeut mogen met onderbroken worden. Met toestemming van het ziekenfonds kunnen deze dan ook worden voortgezet op de vakantiebestemming. In het buitenland Als ziekenfondsverzekerde heeft u recht op dezelfde me dische verzorging als de verzekerden van zowel de Euro pese Gemeenschap als van een aantal verdragslanden Wanneer u medische hulp nodig heeft, moet u zich mel den bij het verzekeringsorgaan van het vakantieland. Hier kan men u vragen een verklaring te tonen, waarop staat dat u ziekenfondsverzekerde bent. Het ziekenfonds weet of u deze zgn. E111-verklaring (of een ander formu lier) nodig heeft Achterin de folder vindt u een lijst met de landen, waar u als ziekenfondsverzekerde terecht kunt, plus de namen van de betreffende verzekeringsorganen. Reisverzekering Het recht op medische hulp is bijna nergens zo goed ge regeld als in Nederland. Het kan dus voorkomen dat u be paalde voorzieningen in het buitenland zelf moet betalen Extra reis- en verblijfkosten als gevolg van ziekte of onge val worden bovendien ook met vergoed. Al deze risico's maken een goede reisverzekering daar om noodzakelijk. U kunt zich dan meteen verzekeren te gen diefstal, verlies en dergelijke Vakantie en ziekengeld Als u ziek wordt, heeft u recht op ziekengeld. Wordt u ziek tijdens de vakantie in Nederland of België, dan moet u direkt de werkgever op de hoogte stellen Is het bedrijf gesloten, waarschuw dan de bedrijfsvereniging. Buiten Nederland en België kunt u ziekengeld aanvragen bij het verzekeringsorgaan van het vakantieland (zie lijst achterin). Samen met uw aanvraag voor ziekengeld, moet een ver klaring van de geraadpleegde arts overlegd worden, waarin de aard van de ziekte omschreven staat. Het is belangrijk dat u bij de ziekmelding duidelijk aan geeft dat u niet alleen medische hulp verlangt, maar ook ziekengeld. Vermeldt verder uw verpleegadres. uw woon adres en het adres van de werkgever/bedrijfsvereniging, zodat uw aanvraag vlot afgehandeld kan worden. Het kantoor zal een medisch onderzoek instellen en de aanvraag doorsturen naar de bedrijfsvereniging in Ne derland. Wordt u ziek in een land waarmee geen verdrag bestaat, vraag dan om een verklaring van een plaatselijke arts. Deze medische verklaring stuurt u vervolgens -eventueel via de werkgever- zo snel mogelijk naar de bedrijfsvere niging. Vakantie en sociale verzekering Tot slot nog even de belangrijkste punten uit de folder op een rij. - Neem ruim voor de vakantie kontakt op met de uitke rende instantie als u een WW, WWV. Bijstands-, WAO of AAW-uitkering ontvangt. - Informeer voor het vertrek bij het ziekenfonds naar de regels en benodigde formulieren in het vakantie land. Let daarbij niet alleen op de vakantiebestem ming, want vaak zult u tijdens de reis ook een aantal andere landen doortrekken. - Sluit een goede reisverzekering af - Neem alle adressen en telefoonnummers mee die u nodig kunt hebben. Waar moet u zijn in het buitenland? Hieronder vindt u een lijst met landen en hoofdkantoren van de sociale verzekeringsinstellingen, waar u terecht kunt voor medische hulp. Meldt u zich voor de zekerheid eerst bij het verzekerings kantoor in de buurt. In noodgevallen kunt u natuurlijk di rekt naar de arts of het ziekenhuis gaan. Bij de genoem de verzekeringsorganen moet u meestal ook uw zieken geld aanvragen. België Gewestelijke dienst van de Hulpkas voor ziekte- en invali diteitsverzekering (Office regionale de la Caisse auxiliai- re d'assurance maladie-invalidité) of de Mutualiteit, het plaatselijke ziekenfonds. Bondsrepubliek DuitslanH Allgemeine Ortskrankenkasse. Denemarken De plaatselijke gemeentebesturen. Frankrijk Caisse primaire d'Assurance Maladie. Griekenland Idryma Koinonikon Asphaliseon (I.K.A Groot-Britannie National Health Service Ziekengeld moet u in Groot-Britannie aanvragen bij het Local Social Security Office. Ierland Health Board Ziekengeld moet u in Ierland aanvragen bij het Depart ment of Social Welfare. Italië Unita Sanitaria Locale (U.S.L.) Joegoslavië Zdravstvenog Osiguranja (S.I.Z.) Kaap-Verdie* Instituto Seguros e Previdencia Social Luxemburg Caisse nationale d'assurance maladie des ouvriers Marokko Caisse Nationale de la Sécurité Oostenrijk Gebietskrankenkasse Portugal Servigo Médico Sociais of een der Unidades clinicas Spanje Instituto Nacional de la Seguridad Sociale (INSS) Tunesie Caisse Nationale de la Sécurité Sociale Turkije Sosyal Sigortalar Kurumu Zweden Forsakringskassa of een der Kommuner In Kaap-Verdië hebben alleen verplicht verzekerde werknemers en mensen met een ZW- of WW-uitkering recht op medische verzorging. Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam, tel. 020 - 44 84 18 mei 1986

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11