lf//^ HINDERWET HINDERWET Verklaring van geen bezwaar Verkeers maatregelen startplaats avondvierdaagse Bestemmingsplan Ysselsteyn Afsluiting Hoenderstraat Coilektekalender juni 1986 Wijziging geluidshinder- verordening Pianorecital in de Muziekschool OPROEP Bakker Jan Vasse, gewoon een goede starter Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 27 mei 1986 aan het gemeen tebestuur verzonden de navolgende ver klaring van geen bezwaar, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergun ning voor: het bouwen van 6 premie A wo ningen aan het Hoefblad te Venray, t.n.v. bouwbedrijf M. Peeters, b.v. Gen. Dempseystraat 25 te Swolgen. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 5 juni 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Op de kaart zijn de verkeersmaatrege len ingetekend, die gelden nabij de sporthal in verband met het halen en brengen van de deelnemers aan de avondvierdaagse. Dankzij deze maatre gelen ontstaat een eenrichtingsstroom via Langstraat en Sportlaan van de par keerplaats bij de Wetteling (het vertrek punt) naar de Zuidsingel. Sinds 1981 wordt op deze manier het autoverkeer geleid. Gebleken is dat hierdoor een or delijke en vlotte verkeersafwikkeling mogelijk is. Het is dan ook van het grootste belang dat iedereen zich aan deze route hoildt en zonodig de aanwij zingen van de politie opvolgt. VSRKlARIKGi 4-iriJTOUTB ftUTSVérkeer Bgnrlchtljgsweg vanaf Hoebertvag ZS'(inrijden vanaf Zuidsingel voor autoverkeer verboden) atopverbod aan beide zijden van y de Sportlaan stopverbod aan beide zijden van de Zuidsingel tussen de Lang straat en de Leunseveg Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 28 mei 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum van vergunningverlening. het uitbreiden van een woning aan de Weth. Pubbenstraat 14 te Merselo, t.n.v. H.M.M. de Mulder; het bouwen van een serre aan de Zandakker 26 te Venray, t.n.v. P.C.J. Dijkmans; het uitbreiden van een woning aan de Stationsweg 88 te Venray, t.n.v. H.C.W. Jeuken; het bouwen van een wijkcentrum aan de Kruidenlaan te Venray t.n.v. Ge meentebestuur Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray; het bouwen van een woning met bedrijfsgebouw aan de Gezellenbaan 4 te Ysselsteyn, t.n.v. Autobedrijf Gom- mans De Wil, Gezellenbaan 8 te Ys selsteyn; het verbouwen van een vergader zaal tot woning aan de Stationsweg 4 te Venray t.n.v. P.W. Lerou; het aanbouwen van een serre aan de Pionierstraat 15 te Ysselteyn, t.n.v. L.J. v.d. Munckhof; het bouwen van een voliëre aan Kamgras 1 te Venray t.n.v. P. van Schaaik; het verbouwen en uitbreiden van een woning kantoorpand aan de Sti- onsweg 73 te Venray, t.n.v. Storms Pro ject Engineering, Tarantellastraat 16 te Venray; het bouwen van een woning met garage aan de Veulenseweg 2 te Leunen, t.n.v. Mevr. C.P.M. Janssen-Martens; het bouwen van 5 premie B wo ningen aan het Look 2-4-6-8-8a te Ven ray, t.n.v. bouwbedrijf J. Raedts en Zn. Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; Venray, 5 juni 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een woning met garage aan de Overloonseweg te Ven ray, t.n.v. A.M. van Melis, Andeslaan 10 te Venray; het bouwen van 10-premie A wo ningen in Landweert t.n.v. Nevanco, Postbus 7084 te Panningen; het bouwen van 9 premie-C wo ningen in Landweert te Venray t.n.v. Nevanco, Postbus 7084 te Panningen; het uitbreiden van een woning aan de Sambastraat 18 te Venray, t.n.v. O. Karagozyan; het bouwen van een paardestal aan de Johan van Wyttenhorstweg 4 te Vredepeel, t.n.v. H.F.M. Vullings; het verbouwen van een berging tot garage aan de Randerade 3 te Oostrum, t.n.v. L.M. Verhaegh; het bouwen van een tuinhuisje aan de Bolderik 2 te Venray, t.n.v. A.M.J. Munsters. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen mede werking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 6 juni 1986 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 5 juni 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders is een verzoek ingekomen van de heer P.J.M. van Faas, Sarabandastraat 1 te Venray, om in het voormalige schoolgebouwtje van Ysselsteyn, gelegen aan de Pater Tulpstraat 1 te Ysselsteyn, tijdelijk een kantoor ten behoeve van een handelsfir ma te mogen vestigen, zulks in afwij king van de ter plaatse geldende bestem ming „openbare en/of bijzondere ge bouwen" van het bestemingsplan „Ys selsteyn". Burgemeester en wethouders zijn voornemens voor het beoogde gebruik vrijstelling te verlenen van het verbod de in het bestemmingsplan begrepen opstallen te gebruiken op een wijze of tot een doel, strijdig met de in het plan aan de grond gegeven bestemming. Eventule bezwaren kunnen gedurende een termijn van veertien dagen na heden schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Venray, 3 juni 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend hun besluit van 4 juni 1986 waarbij in ver band met werkzaamheden aan het pand Schoolstraat 2 de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is vastgesteld met in gang van 3 juni tot 18 juni 1986 of zo veel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I door het plaatsen van de borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Hoenderstraat over een afstand van 15 meter gemeten vanaf de Schoolstraat in beide richtingen gesloten te verklaren voor alle ver keer behalve voetgangers II voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van perso nen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verle nen van de onder 1 genoemde ver keersmaatregel ten behoeve van bestuurders vaiï motorvoertuigen op meer dan twee wielen a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der 1 vermelde weg en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de on der I vermelde weg voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunneh verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin in Lim burg. Venray, 5 juni 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen voor een vergunning inge volge de Hinderwet van Gommans-de Wit, Gezellenbaan 8 te Ysselsteyn (Lb) voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting waar electromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW; gelegen aan de Gezellen baan (ong) te Ysselsteyn; J. Claessens, Deurneseweg 72 te Heide voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een kalkoenhouderij, gele gen aan de Deurneseweg 72 te Heide; Mevr. Verhoeven, Veldstraat 21 te Merselo voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkensmesterij, gele gen aan de Veldstraat 21 te Merselo; Th. Arts, Timmermannsweg 110 te Ysselteyn voor het ex art. 6a uitbrei den wijzigen van een varkensmesterij, gelegen aan de Timmermannsweg 110 te Ysselsteyn; De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 5 juli 1986, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 5 juni 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd Namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaaij KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 28 mei 1986 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: L. Philipsen Ringweg 12 te Ys selsteyn (Lb) voor het uitbreiden en wij zigen van een varkensfokkerij en - mesterij, gelegen aan de Ringweg 12 te Ysselsteyn (Lb.); J. Smets, Lemmenweg 1 te heide voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij, gelegen aan de Lemmenweg 1 te Heide. H. Drabbels, Rosakker 1 te Oirlo (Lb) voor het ex art. 6a uitbreiden wij zigen van een varkensfokkerij gelegen aan de Rosakker 1 te Oirlo (Lb). De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 5 juni 1986 tot 5 juli 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 5 juli 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State eert vërzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van Vracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 5 juni 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaaij van 26 mei tm 8 juni. Nederlands Rode Kruis (landelijke aktie. op 21 juni Tafeltennisvereniging Red Stars Venray (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen); van 23 t/m 29 juni Lourdescomité afdeling Venray (plaatselijke actie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat met ingang van heden, op kamer 119 van het raadhuis voor een ieder ter lezing is neergelegd de door de raad dezer ge meente bij besluit van 28 januari 1986, nr. R848, vastgestelde wijziging van de Geluidshinderverordening De hierbedoelde wijzigingsverorde ning treedt in werking op 1 juli 1986. Venray, 5 juni 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Toelichting Bij bovenbedoelde wijziging wordt een hogere geldboete mogelijk gemaakt in geval van overtreding en wordt de last geving tot binnentreden verduidelijkt. In het kader van het 15-jarig bestaan van de Muziekschool, zal er op 11 juni a.s. om 19.15 uur een pianorecital gege ven worden door de pianiste Jet Jans sen, in de aula van de Muziekschool Venray. Jet Janssen kreeg haar eerste piano lessen op 7-jarige leeftijd aan de Mu ziekschool te Kerkrade bij Margreet Gitsels, thans als pianodocente aan de Muziekschool Venray werkzaam. Op 16-jarige leeftijd zette zij haar pianostu die voort bij Jean Antoniëtti. Na het be halen van het gymnasiumdiploma stu deerde zij aan het conservatorium te Maastricht, met als hoofdvakdocent eveneens Jean Antoniëtti. Drie jaar la ter slaagde zij voor het examen „uitvoe rend musicus", eveneens met onder scheiding. Sindsdien geeft zij regelmatig concerten zowel solistisch als met or kest. Ook werkte zij mee aan radio- en plaatopnamen. U kent ze wel onze verlceersbrlga-1 diers. Gehuld in een oranjerode jas &f overgooier en met stopbord in de hand zijn zij een bekende verschijning in Ven ray, Leunen, Oostrum, Oirlo en Casten- ray. Verkersbrigadiers leveren een belang rijke bijdrage aan de (verkeersveilig heid van kinderen die dagelijks naar school gaan of van school komen. In onze gemeente zijn ca. 150 jeugd- brigadiers en 350 volwassen verkeersbri- gadiers werkzaam. Het zal U duidelijk zijn dat de „be manning" van een ouderbrigade een stuk moeilijker ligt als het aanstellen van jeugdverkeersbrigadiers die veelal na ieder schooljaar automatisch worden vervangen. De werving van volwassen verkeersbrigadiers levert helaas niet al tijd de resultaten op die we ervan ver wachten. Na de zomervakantie haken een aan tal volwassen brigadiers. Om te voorko men dat brigadiers binnen hun brigade meer diensten moeten gaan draaien, is het nodig om de opengevallen plaatsen te vullen. Indien U in het belang van de veilig heid van het schoolgaande kind wilt meewerken in zo'n brigade kunt U con tact opnemen met de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken van de gemeente (tel. 83838 tst. 159). U krijgt dan informatie over instructie, uit rusting en verzekering van de brigadiers. Met een knipoogje naar de slagzin van bakker Jan Vasse in het winkelcen trum Veltum, behoefden we slechts de woorden „bakker" en „starter" te ver wisselen, om in de serie „Starters voor het voetlicht" weer eens een succesvolle starter te belichten. Het is beslist niet zo, dat Jan Vasse 34 jaar geleden als bakker in de wieg werd gelegd. Integen deel zeifs. Er zit in zijn familie zowel bij hem als bij zijn vrouw Willie geen enke le bakker in de familie. Nu, na zoveel jaren, weet hij zich te herinneren, dat hij als knulletje van vijf jaar regelmatig in zijn geboortedorp Nieuwleusen (bij Zwolle) bij een bakker kwam. Die heeft eens tegen hem gezegd: „Jong, jij moest maar bakker worden". En Jan Vasse heeft die goede raad van een dorpsbakker opgevolgd. In Zwolle haalde hij zijn vakdiploma's, werd leerling-bakker en kreeg - zoals dat gaat - verschillende ba zen. Uiteindelijk kwam hij in Emme- loord terecht. Het zal rond 1977 zijn geweest, dat Jan Vasse op de fiets nar huis reed. Een deel van de nacht en de dag had hij in de bakkerij gewerkt. Op weg naar huis vroeg hij zich af, of dit nu zijn toekomst was: hard werken voor een ander, wei nig geld verdienen en dat terwijl hij toch graag wilde trouwen. Als hij toch nog eens voor zich zelf zou kunnen begin nen, dan was hard en lang werken niet erg. Dan wist je waar je het voor deed. Vanaf dat ogenblik liet hem het idee om zelfstandig een bakkerij op te zetten niet meer los. Toen hij getrouwd was, stond ook zijn vrouw Willie geheel achter zijn plannen en samen gingen zij op zoek naar en bakkerij, die zij zouden kunnen overnemen. Omdat het bloed nu een maal kruipt waar het niet gaan kan, werd in eerste instantie in hel noorden van het land gezocht, maar weldra bleek, dat de bakkerijen niet zomaar voor het opscheppen lagen. Daarom stapten beiden naar een adviesbureau, waar zij veel goede raad en steun kregen als voorbereiding op hetgeen zij uitein delijk wilden. Zelfs volgden beiden in Amsterdam een psychologische test om te onderzoeken of zij geschikt waren om zelfstandig een bedrijf op te zetten. Na twee jaar zoeken - het echtpaar Vasse dreigde moedeloos te worden - werden zij door het adviesbureau getipt, dat in Venray een nieuwe bakkerij leeg stond. Vanaf het moment, dat zij door het raam naar binnen hadden gekeken, wisten zij het: dat is het! Een liefde t)p het eerste gezicht. De spaarcentjes werden geteld, vader Vasse wilde borg zijn en vanaf dat mo ment lag de weg naar zelfstandigheid open. De vrees, dat ook zij het wellicht niet zouden redden in die nieuwe bakke rij in Veltum, hebben ze eigenlijk niet gekend. Uit voorzorg besloten zij echter niet zo groot als hun voorganger te be ginnen. Daarom werd het pand broeder lijk gedeeld met Stomerij Veltum. Na zeven jaren herinneren zij zich nog maar al te goed, hoe moest worden begonnen. De gasmeter was gesloopt en schoonmaken moest gebeuren met het warme water uit een koffiezetapparaat.... Willie Vasse in verwachting en iedere keer weer terug naar Emmeloord om daar het huis op orde te houden en de zaken te regelen. Zeven jaar later, Jan Vasse weet nog maar al te goed, dat hij in Veltum begon met één medewerker. Behalve hij en zijn vrouw heeft hij nu vier mensen in^ dienst: twee in de bakkerij en twee in de* winkel en binnen een jaar zal hij een vijfde kracht nodig hebben. Eigenlijk is hij nu verbaasd over zijn eigen succes, hetgeen blijkt uit zijn: Dit had ik niet verwacht. Zijn bakkerij vervult duide lijk een bovewijkse functie, want zijn klanten komen uit de wijde regio. Zijn omzet bestaat uit 65% brood en 35% banket. Vandaar, dat hij ernstig denkt aan uitbreiding om te kunnen voldoen aan de steeds groter wordende vraag naar banket. „En dan te weten, dat ik nog nooit een Limburgse vlaai had ge bakken toen ik in Venray kwam" lacht Jan Vasse, die de geheimen daarvan heeft geleerd bij zijn collega van Gassel in Ysselsteyn. Ook het maken van rog gebrood en peperkoek heeft hij bij van Gassel geleerd. Of hij echte specialitei ten heeft? Zijn antwoord is kort en za kelijk. Alles wat ik maak moet van goe de kwaliteit zijn. Kwaliteit wint het en daarom ben ik daar erg kritisch op. Je moet bereid zijn hard en lang te werken, de beste grondstoffen verwerken, zor gen voor kwaliteit en bovenal doorzet tingsvermogen hebben en doortastend zijn. Gewoon een goede bakker zijn. En hiermee vat Jan Vasse meteen het ge heim van zijn succes in enkele zinnen sa men. „Maar zeker mag niet worden ver geten" voegt Jan Vasse er aan toe, „dat je met het opzetten van een eigen bedrijf nergens bent, als je vrouw er niet voor meer dan 100% achter staat. Zij heeft vroeger in een confectiezaak, een schoe nenzaak en een modezaak gewerkt, maar om iets van het vak te leren heeft zij stage gelopen bij een bakker.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 16