Tarief 0GB '86 Raadhuis 21 mei gesloten Bestemmingsplan Burggraaf Kwijtschelding afvalstoffen heffing 1986 Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd HINDERWET Hinderwet Hinderwet Stembureaus in de gemeente Venray Hinderwet Collektekalender Storms Engineering, een ontdekking in Venray OPENSTELLING VAN HET RAADHUIS Het raadhuis van Venray, Raadhuisstraat is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Bovendien kan men op donder dagmiddag van 15.30 tot 17.00 uur bij de afdeling bevolkingsza ken terecht voor het afhalen van paspoorten, rijbewijzen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het raadhuis uitsluitend na telefoni sche afspraak (tel. 04780-83838). Het Bureau Voorlichting en In spraak is dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 uur. SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H.J.M. Defesche: maandag van 10.00-11.00 uur (openbare orde en veiligheid, w.o. markten en kermissen; dorps- en wijkraden; economi sche aangelegenheden: werkgele genheid, handel en middenstand; bevordering toerisme; financiën, belastingen en grondbedrijf) Wethouder J.A.A. van Oers maandag van 10.00-11.00 uur (Onderwijs; volwassen-educatie; vrije academie; muziekschool; bi- biliotheek, sportzaken, culturele zaken; museum; kinderopvang, jeugd- en jongerenwerk en ac- commodatiebeleid). Wethouder W.A. Claessens: Maandag van 10.00-11.00 uur (Openbare werken; verker en ver voer; reiniging; energiebesparing; ruilverkaveling; eigendommen en grondverwerving; agrarische za ken; hinderwetszaken, coördina tie milieuzaken.) Wthouder H.P.T.M. Willems: maandag van 10.00-11.00 uur. (ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoe zicht; welstandstoezicht; gron dexploitatie bestemmingsplan nen; stedebouw; verkoop bouw terreinen in bestemmingsplan; personeelszaken en organisatie) Wethouder mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00-11.00 uur (Sociale zaken; samenlevingsop bouw; gezondheidszorg; -bejaar denzorg; culturele minderheden en werklozenzorg; emancipatie en coördinatie welzijnsplanning) Voor het bezoek aan het spree kuur van burgemeester en we thouders hoeven geen afspraken te worden gemaakt. Melding bij de receptie is voldoende. Het Postadres van het raadhuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray Bij Konipklijk besluit van 28 april 1986 nr. 9 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 17 december 1985 nr. R 820 tot vaststelling van de Verordening tot wijziging van de verordening onroerend-goedbelastingen 1983. Volgens deze wijzigingsverorde ning zijn de tarieven voor het belasting jaar 1986 per vol bedrag van ƒ3000,- van de vastgestelde economische waarde van het onroerend goed: voor eigenaren 6,56 en voor gebruikers 5,22. Verenlglngsnleuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. ln verband met de Tweede Kamer verkiezingen is hel raadhuis op woens dag 21 mei gesloten. De burgerlijke stand is op die dag wel geopend van 9.00-12.00 uur uitsluitend voor hel doen van geboorte- en overlijdensaangiften. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening bekend, dat met ingang van 20 mei 1986, gedurende één maand, ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan Burg graaf, zoals dit door de gemeenteraad in zijn vergadering van 15 april 1986 werd vastgesteld. Bij de vaststelling zijn in het ontwerp wijzigingen gebracht. Derhalve zijn zowel zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend, als zij, die bezwaren heb ben tegen de aangebrachte wijzigingen, bevoegd binnen de bovengenoemde ter mijn bezwaren tegen het vastgestelde besiemminsplan in te dienen bij gedepu teerde staten van Limburg te Maastricht. Venray, 15 mei 1986 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M Defesche. Evenals vorig jaar bestaat dit jaar de mogelijkheid om kwijtschelding van de afvalstoffenheffing te krijgen, wanneer de belastingplichtige niet anders dan met buitengewoon bezwaar.- deze be lasting kan betalen. Wie komen er in aanmerking voor kwijtschelding? Gezinnen met kinderen en eenouderge zinnen die: een minimuminkomen heb ben, en niet beschikken over vermogen in de zin van spaargeld of een eigen huis, en waarbij de inwonende kinderen geen eigen inkomen hebben (b.v, loon of uitkering). Wanneer U nog geen verzoek tot kwijtschelding hebt ingediend, en meent aan bovenstaande voorwaarden te vol doen, dan kunt U een verzoek tot kwijt schelding richten tot het college van Burgemeester en Wethouders van Ven ray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Ook diegenen die een uitkering ont vangen van de afdeling Sociale zaken moeten zelf een verzoek indienen. Aan de hand van de reeds ter beschikking staande gegevens zal in de meeste geval len kunnen worden beoordeeld of men in aanmerking komt voor kwijtschel ding. In andere gevallen zal om aanvul lende informatie worden verzocht. Uit stel van betaling wordt automatisch ver leend, tot op het verzoek is beslist. Bij afwijzing van hel verzoek lot kwijt schelding kan men zich, eventueel, wen den tot de kassier van de gemeente Ven ray voor een gespreide betaling van de aanslag. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 7 mei 1986 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na da tum van vergunningverlening. het plaatsen van een dakkapel aan de Allegrostraat 9 te Venray, t.n.v. M.T.P.E. Dehing; het bouwen van een berging aan de Hagelweg 11 te Venray, t.n.v. mevr. A.J.M. Spreeuwenberg-Moorrees; het bouwen van een tuinhuisje aan de St. Catharinastraat 17b te Leunen, t.n.v. P.J.W.E. Loonen; het plaatsen van een erfafschei- ding aan het Lovinckplein 6 te Ys- selsteyn, t.n.v. Electro Techn. Inst. Bu reau Keijzers; het bouwen van een laad/selectieruimte aan de Theeuwen- hofweg 3 te Leunen, t.n.v. J.A.M. Di- reks; het renoveren van een fokvar- kensstal aan de Kraaksepas 8 te Leunen, t.n.v. H.G. Holtackers; het bouwen van een fokvar- kensstal aan de Ringweg 12 te Ys- selsteyn, t.n.v. L.T.G.M. Philipsen; het bouwen an een tuinhuisje aan Look 29 te Venray, t.n.v. P.M. Linders, Kruisdistel 7 te Venray; Venray, 15 mei 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: hét bouwen van een berging aan de Veltumse Kleffen 39 te Venray, t.n.v. R.E.A. Kroh; het bouwen van een duivenhok aan de Vicarieweg 21 te Leunen, t.n.v. J.G.M. Achten; het plaatsen van een hobby-kasje aan de Montgomerijstraat 8 te Venray, t.n.v. H.M.J. van Hoof; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Rondeveld 26 te Leu nen, t.n.v. J.H.J. Loonen; het bouwen van een duivenhok aan de Handelstraat 40 te Venray, t.n.v. H.A. van den Hoef; het uitbreiden van een woning en het bouwen van een garage aan Haalak- ker 19 te Oirlo, t.n.v. J.F.M. van Rhee; het bouwen van een dubbele wo ning met garages aan Wilhelminstraat 35 t.n.v. Gebr. Jenniskens Brink 5 te St. Anthonis; het splitsen van een woning aan de Haag 22 te Merselo, t.n.v. B.W.J. van Meijel; het vernieuwen van raamkozijnen van een woning aan de Carmelie- tenstraat 2 te Smakt t.n.v. Maatschap Philipsen; het bouwen van twee woningen aan de Vicarieweg te Leunen t.n.v. M. Peeters b.v. Gen. Dempseystraat 25 te Swolgen; het uitbreiden van een bedrijfs ruimte aan de Maasheseweg 73 te Ven ray, t.n.v. Autobusbedrijf van Ham; het uitbreiden van een woning aan de Langstraat 112 te Venray, t.n.v. P.A. Theuws; Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van S. Nijssen, Puttenweg 56 te Ys- selsteyn (Lb) voor een vergunning inge volge de hinderwet voor hel oprichten en in werking hebben van een champig nonkwekerij, waar electromotoren wor den gebruikt met een gezamelijk vermo gen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Steegse Peel weg (ong). De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 15 juni 1986, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tol het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 15 mei 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd Namens dezen, hel hoofd van algfemene en economische zaken drs. A. de Blaaij het bouwen van een woning met garage aan Sparveld te Leunen, t.n.v. P. Wackers, Molièrelaan 108 te Venlo; het bouwen van een woning met garage aan Sparveld te Leunen, tn.v. W.A. Rongen, Tamboerijnstraat 11 te Venray; het bouwen van een carport aan de St. Barbarastraat 16 te Venray, t.n.v. A.P.M. Linders; het bouwen van een tuinhuisje aan de Vicarieweg 26 te Leunen, t.n.v. A.J.M. van Hees; het bouwen van 2 mestvar- kensstallen aan de Pottevenweg te Ys- selsteyn, t.n.v. J.H.M. Bovee, Rouw- kuilenweg 19 te Ysselsteyn. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen mede werking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 16 mei 1986 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 15 mei 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 7 mei 1986 vergunning is verleend in gevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: J. Loonen, Hoogriebroekseweg 21 te Oirlo (Lb) voor het oprichten en in werking hebben van een pluimveehou derij en varkensmesterij gelegen aan de Hoogriebroekseweg 21; W. Willems, Steegse Peelweg 147 te Ysselsteyn (Lb) voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimveebedrijf, gele gen aan de Rouwkuilenweg 24 te Ys selsteyn (Lb); De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 15 mei 1986 tot 15 juni 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 15 juni 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 15 mei 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaaij Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: E. Peters, Gunhoekweg 15 te Oir lo (lb) voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een pluimveehouderij gelegen aan de Gun hoekweg 15 te Oirlo (Lb); L.H.H. Janssen, Molenhoek 14 te Voor de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal op 21 mei a.s. zullen de stembureaus zitting houden in de navolgende lokali- teiten. Nr Stemlokaal Adres 1. hal raadhuis Raadhuisstraat 1 2. noodgebouw Mavo School Min. Ch. Ruijsstr. 3. wijkgebouw De Springplank (jeugdgebouw) Beukenlaan 4 4. ABO-schooI De Essel St. Ursulastr. 15 5. Bejaardencentrum Het Schuttersveld Bergweg 16. zaal Thielen Kennedyplein 17. Basisschool De Kemp Hoofdingang Kruitweg 12 18. Aula Den Hoebert Westsingel 19. Wijkcentrum Veltum Veltumse Kleffen 62B 20. Vrouwentrefcentrum Bachstraat 14B 21. Basisschool De Foekepot Ingang Kiosk 3 22. Wijkcentrum Brukske Brukske 1 23. O.L.S. De Landweert hoofdingang Boterbloem 45 24. Receptie St. Anna ingang Noordsingel 25. Café Camillus terr. St. Servatius ingang Oostsingel 26. Harmonielokaal De Perdstal Kempweg 164 6. Oostrum Gemeenschapshuis Watermolenstraat 7. Oirlo Gemeenschapshuis Hoofdstraat 34 8. Castenray Café van Rhee Horsterweg 53 9. Veulen, Café 't Veule Veulenseweg 49 10. Leunen Gemeenschapshuis Albionstraat 11. Heide Gelderkoel Heidseweg 12. Ysselsteyn Gemeenschapshuis Puttenweg 2a 13. Merselo Café Zaal 't Anker Grootdorp 14. Vredepeel Gemeenschapshuis Joh. v. Wyttenhorstweg 15. Smakt Pelgrimshuis St. Jozeflaan 52 Oirlo (Lb) voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een var kensmesterij gelegen aan de Molenhoek (ong) te Oirlo (Lb). positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 29 mei 1986, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 15 mei 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en economische zaken. A. de Blaaij Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: A.M.J. Geurts, Molenhoek 16 te Oirlo (Lb) voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een var kensmesterij gelegen aan de Molenhoek 16 te Oirlo (Lb). Positief te beschikken, onder het stel len van voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen voor zover het betreft een uit breiding wijziging tot een totaal van 4000 mestvarkenseenheden en voor het overige te weigeren. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 29 mei 1986, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, daf hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bo vengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 15 mei 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en kabinet. drs. A. de Blaaij van 12 t/m 18 mei Nederlands Astma fonds landelijke aktie) Op 24 mei Don Bosco Leunen (plaatselijke aktie in het kerkdorp Leu nen in het kader van het jeugdcollecte- wezen. van 26 mei tm 8 juni. Nederlands Rode Kruis (landelijke aktie. Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Wie amper iets afweet van kust- of zeevaart, van Rijn- passagiersschepen, van rolluiken op binnenvaartschepen, van overdekte zonnedekken, hydrauli sche kranen of stuurhuizen op hydrauli sche kolommen verwacht toch niet in een achterkamer van een Venrays rijt jeshuis in de geheimen daarvan te wor den ingelicht. Toch is het een feit, dat sinds 1982 de heer C.J.W. Storms aan de Tarantel- lastraat 16 zich o.a. bezighoudt met hel ontwerpen van hydraulische scheeps kranen voor het openen en dichtleggen met acht ton zware dekplaten op kust vaarders. En omdat schepen met traditi onele kranen op de binnenvaart niet al tijd onder de bruggen kunnen doorva ren, ontwierp de heer Storms een hy draulisch systeem waarbij de poten van de kraan letterlijk ,,door de knieën" kunnen gaan. Hetzelfde systeem ont dekte hij voor stuurhuizen die daardoor kunnen zakken wanneer onder een brug moet worden doorgevaren en de hoogte in kunnen gaan wanneer twee hoog op gestapelde containers het zicht van de man aan het stuur belemmeren. V AREND ASFALTINSTALLATIE Maar het meest ingenieuze, dat de heer Storms op zijn tekentafel heeft ge had is toch wel het mede-construeren van een volledig geautomatiseerde asfal- tinslallatie op een binnenvaartschip... Volgens de heer Storms zal binnen kort heel wegenbouwend Nederland de ogen uitkijken, wanneer deze drijvende asfaltinstallatie in de vaart wordt geno de afspraken mogen wagens met asfalt niet verder dan 50 km van de asfalt installatie over de wegen rijden. Een tinstallatie over de wegen rijden. Een slimmerik ontdekte, dat een varende as faltinstallatie niet onder deze beperking valt. De heer Storms kreeg de opdracht voor dit ingenieuze bouwsel de bereke ningen te maken. „Over een paar weken verwacht ik, dat mijn opdrachtgever in het nieuws komt" aldus de Venrayse technicus, die als starter is begonnen, maar nu samen met zijn vrouw Storms Project Engi neering" runt en daarbij nu al iemand in vaste dienst en een man in tijdelijke dienst heeft. Op dit moment ziel hij al een groei naar drie werknemers en met het oog daarop verplaatst hij binnen kort zijn tekentafels naar het door hem gekochte pand Stationsweg 73. Toen de heer Storms in 1982 door omstandigheden zonder werk kwam, ging hij niet bij de pakken neerzitten. Samen met zijn vrouw ging hij de markt verkennen om te bekijken op welke wij ze hij als HTS-er aan de slag kon gaan. Zijn voorkeur ging daarbij uit naar werktuigbouw en scheepsbouw. EIGEN BAAS Lijvige rapporten werden opgezet een aangeboden aan het gemeentebestuur, in de hoop dat van die kant medewer king kon worden gegeven. Uiteindelijk zag hij de enige oplossing in het voor zich zelf beginnen waarbij hij zijn voor keur liet vallen op het construeren van alles wat op schepen voorkomt. Zijn kennis van hydraulische techniek en zijn constructieve know-how zou hem daar bij uitstekend van pas komen. Tijdens zijn korte werkloosheidsperi ode gaf de gemeente hem toestemming legaal te gaan werken. Hij bezocht oude relaties tot in Hamburg en scheepswer ven in Nederland, Belgie en Oostenrijk. Weldra werd hem duidelijk dat de scheepvaart behoefte had aan hydrauli sche kranen, waarmee zware dekplaten konden worden verplaatst. Hij ontwierp hiervoor een kraan, waarmee de contai nerluiken met een druk op de knop kón den worden afgenomen en weer op zijn plaats gelegd. En van het een kwam het ander. Zo kwam van zijn tekentafel een constructie waarmee stuurhutten op schepen de hoogte in konden gaan, maar met evenveel gemak konden zak ken; een zelfde systeem voor zonnedek ken op passagiersschepen werd door hem geconstrueerd.. STORMS ENGINEERING De ontwikkelde stuurhuizen zijn mo menteel specialiteit van Storms Enginee ring. Hij heeft daarvoor als het ware een monopolie omdat hij - voor zover hij weet - op de Nederlandse markt geen concurrentie heeft. Op de grote werven heeft men weliswaar eigen ontwerpers, maar de kleinere werven verlaten zich graag op de kennis van de Venrayer Storms, die zijn beste reclame heeft op grond van gedane werken. Adverteren hoeft hij niet. ,,lk heb al zoveel werk, dat ik er huiverig voor ben" zegt de heer Storms, die nu via een Oostenrijkse werf zelfs opdrachten voor Russische schepen verwacht. Het geheim van zijn succes ligt in een geleidelijke opbouw van het bedrijf. „Je moet er hard voor vechten en door blijven douwen. Je moet zeker geen hulp van anderen verwachten, „maar bereid zijn je dag en nacht voor je eigen zaak in te zetten". Behalve voor de scheepsbouw heeft de heer Storms ook opdrachten voor computertafels en het maken van bere keningen voor bouw- en staalconstruc ties. Na vier jaar zelfstandigheid kan hij met gerechtvaardigde trots zich direc teur van een goed lopend bedrijf noe men. In het rijtjeshuis aan de Tarantel- lastraat heeft hij het uiterste bereikt. Aan de Stationsweg kan hij zijn uitbrei dingsplannen eindelijk realiseren. Gé Schatte

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11