VERENIGINGSNIEUWS PvdA VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe ZANGERS VAN SINT FRANS ARS MUSICA KINDERKOOR de BANDELIEREN CRESCENDO VENRODE Kinderkoor De Vredesklokjes Jongerenkoor CHRISKO Orkestvereniging Venray D.S.V. nieuws UMBRA '69 M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN FNV info Vrouwen trefcentrum „'t Bessemke" Geschied en Oudheidkundige kring Venray Huisvrouwen- kontakt Brukske Wijkvereniging Veltum Buurtvereniging Brukske Schuttersgilde St. Anna MSX informatie avond St. Theobaldus- gilde Overloon Lourdescomité afd. Venray Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Avondvierdaagse op 5-6-7-8 juni 3e Oranje bridgedrive wederom geslaagd AFV Venray Speel-o-theek VVV Venray OJC WATJANG Hatha-Yoga ZIEKENOMROEP Donderdag 8 mei geen reptitie i.v.rn. Hemelvaart. Zaterdag 10 mei om 19.00 uur opluistering eucharistieviering in Ys- selsteyn Donderdag 15 mei om 19.30 uur repe titie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Zaterdag 24 mei Geritskorenavond in Venray aanvang 20.00 uur. Deelnemen de verenigingen zijn Mannenkoor Oran je uit Schinveld, Mannenkoor St. Ro- chus uit Ubach over Worms, Venrays mannenkoor. Mannenkoor Polyhymnia uit Heerlen en Gem. koor St. Cecilia uit Hulsberg, alle onder leiding van Dhr. Pierre Gerits. Venrays Mannenkoor treed als eerste op. Om te noteren: De jaarlijkse feesta vond is 1 week vroeger. Dus niet op 29 november maar op 22 november. Afmelden uitsluitend bij R. v. Mil tel. 86917. Donderdag 8 mei Geen repetitie Donderdag 15 mei 20.00 uur repetitie. Zondag 18 mei Concert te Broekhuizen. Aanwezig zijn in Broekhuizen om 12.45 uur. Eigen vervoer onderling regelen. AGENDA 18 mei concert te Broekhuizen van 13.00-14.00 uur 30 mei serenade 6 juni serenade 23 augustus serenade 19 september serenade. 11 okt. uitw. concert met Heel en Gre- venbricht. 18 okt., concert met VMK. 24/25/26 okt., concertreis Fulda LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 8 mei. Geen repetitie. Donderdag 15 mei Om 18.45 uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 13 mei Om 19.00 uur repetitie. Bardienst: Hr. Raedts Agenda: zie Harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Tèlefo&ri clublO*irtrtt^2jr5. PEEL EN MAAS uw weekblad Agenda: Vrijdag 9 mei Om 18.30 uur repetitie voor alten en so pranen. Om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zaterdag 10 mei Tussen 11.00 en 13.00 uur inleveren van oud papier in Landweert achter de su permarkt. Maandag 12 mei om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens Dinsdag 13 mei om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 14 mei Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: In verband met de voorbereiding op Pinksteren is een goed repetitiebezoek noodzakelijk. Verder willen we nog even herinneren aan het inleveren van de aanmeldingsstrookjes voor het schoonhouden van de Galmhut. Tenslotte nog een beroep op onze oude re koorleden om mee te helpen bij de Kennedymars. Dinsdag 13 mei 19.30 uur repetitie voor de tenoren om 20.00 uur voor hel hele koor eveneens in de Essel. Maandag 19 mei 9.30 uur opluistering Eucharistieviering in de kapel van St. Anna. Dinsdag 20 mei, 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Dom te Xan- ten. Duitsland. Vergeet Uw pas niet. Zondag 25 mei concertreis naar Xan- ten Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, lel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de loods achter Henk Smits, Jan Hen- senstraat. Zondag II mei en zondag 8 juni Zingen we de gezinsmis om 11.00 uur. We zijn om 10.30 uur in het repetitie zaaltje (in uniform) Dinsdag 13 mei Fluilgroepje 18.00 uur. Koorrepetitie 18.30 uur. Gem. zangvereniging Zondag 11 mei Zingen we de Hoogmis van 10.00 uur in de Paterskerk. Woensdag 14 mei Van half zeven tot half acht repetitie in het activiteitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Kom eens over de drempel en naar ons luisteren. Bij afwezigheid s.v.p, even afmelden bij nummers 81719 of 81451 DAMESKOOR Woensdag 14 mei om 19.45 uur partij repetitie voor de mezzo's en de alten. Om ongeveer 20.15 uur komen de so pranen erbij. Zaterdag 17 mei zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avond mis. Zaterdag 24 mei om 19.00 uur avond mis in de kerk van Oostrum, in officiële kleding. Zondag 8 juni deelname aan de zan- gersdagen in de Maaspoort te Venlo. Als U verhinderd bent, graag Uw afmel ding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353 of Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Vrijdag 9 mei Geen repetitie Vrijdag 16 mei Repetitie voor het hele koor Zaterdag 17 mei We zingen om 19.00 uur de mis in Castenray Woensdag 21 mei koorouderavond om 20.15 uur. Vrijdag 23 mei Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Zaterdag 24 mei We zingen om 19.00 uur de mis in de Vredeskerk. Zondag 11 mei zingen wij tijdens het zondagochtenconcert in de schouw burg. Dit begint om 11.30 uur, willen jullie er voor zorgen om 11.00 uur aanwezig te zijn. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der kunnen zich nog altijd bij ons koor aanmelden. We repeteren iedere woens dagavond van 18.45 uur tot 20.00 uur in het parochiezaaltje van de Vre deskerk. Je kunt je ook telefonisch aan melden Marly de Haart tel. 82730 of El- lie Gielens tel. 88521. Voor afmeldingen: Pia Verstegen, tel. 82170. Woensdag 14 mei repetitie om 20.15 uur voor het orkest o.l.v. L. Boogaarts. Eveneens om 20.15 uur repetitie voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijssen. Repetitieruimte wordt nog bekend ge maakt. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. Programma 19 mei Pinkstermaandag speelt het klein Ensemble op de Aid Merselse dag vanaf 13.00 uur in de kerk te Merselo. Programma mei Donderdag 8 mei gezamelijke repetitie voor drumband en fluiters. 19.30 uur Leunseweg. Onze majoretten nemen deel aan de nationale Twirlwedstrijden te Groningen. 11 mei optreden te Thorn voor geheel DSV i.v.rn. 25 jarig bestaan Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. Tijdens het defile zullen 106 lidkorpsen deelnemen. DSV heeft startnummer 1 en 2. Wij worden te 13.00 uur in Thorn verwacht terwijl de majoretten van 15.10 tot 15.20 uur een optreden verzor gen waarna de drumband en fluiters van 15.20 tot I5.30'uur het DSV gedeelte zullen afsluiten. Deze feestdag zal plaatsvinden te Thorn op en om de lo- katie ,,De grote Hegge". Ook de ouders worden hierbij uitgenodigd om deze feestdag van dichtbij mee le maken. En tree gratis. Vertrek 12.30 uur Leunse weg. Programma juni 1 juni optreden festival te Bergen voor geheel DSV. 8 juni inhalen avondvierdaagse. 22 juni optreden drumband en fluiters te Maasbree. 29 juni optreden drumband en fluiters te Panningen. programma juli 6 juli O.L.S. te Stamproy, daarna va kantie. Maandag 12 mei a.s. om 18.30 uur leerlingen en om 19.30 uur hele drum band in zaal 't Trefpunt te Holthees. Bij goed weer builen oefenen. Zaterdag 10 mei deelname aan drumfeslival Groe ningen. Voorlopige agenda 18 mei optreden Steyl 26 mei jaarvergadering 19.30 LTS 1 juni aspergefeest. 8 juni avondvierdaagse 21 Juni, Sevenum. 22 juni majoretten concour te Brun- sum 31 Augustus, Efteling 6 September, Taptoe Venray Repetities Zondag 11 en woensdag 14 mei repti tie voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380, Elke le, 3e en eventueel 5e donderdag van de maand houdt hel FNV info team spreekuur in wijkcentrum ,,De Kiosk" in wijk het Brukske te Venray vanaf 18.30 uur. Het info team is er voor alle leden welke lid zijn van een FNV bond. U kunt bij ons met al uw problemen te recht, of het nu het invullen van een stu dietoelage, huursubsidie, of belasting formulier is, of voor het op laten maken van een loonberekening. Verder nog bij onduidelijkheden over uitkeringen of problemen bij (dreigend) ontslag of in trekking uitkering. Het FNV info team doet meer voor U dan U denkt, of ver wacht. Als U naar het spreekuur toe komt is het erg belangrijk dat U alle ter zake doende stukken meebrengt, dit be vordert de behandeling van uw geval. Vooral de laatste tijd komt het regelma tig voor dat de mensen pas op de aller laatste dag naar ons toekomen om bv. een beroep cq bezwaar in te stellen. In dergelijke gevallen is hel voor ons niet altijd meer mogelijk om de tijd daar voor vrij te maken. Veelal heeft men zelf al een maand de tijd gehad om naar ons toe te komen. Is de datum verstre ken dan kan noch het info team noch de rechtskundige dienst FNV of welke an dere instantie dan ook nog iets voor u doen in dat geval. Voor spoedgevallen kunt U naar de coordinator bellen van ons Info team Dat is J. Versieegen tel. 04780-87312 (alleen van 18.00-19.00 uur) of naar uw eigen vakbond. Voor adressen e.d. zie Venray van A. tot Z. blz. 36 37. Organiseert op 12 mei een thema-avond over vrouw en politiek. Politiek is ook een vrouwenzaak In het vrouwentrefcentrum besteden we ook aandacht aan de landelijke ver kiezingen, omdat het vooral de landelij ke overheid is, die door wet- en regelge ving, de mogelijkheden van de vrouw bepaalt. De uitkomst van het politieke krachtenspel bij de verkiezingen, van de kabinetsformatie en in de Tweede Ka mer zal de toon aangeven in hoever gestreefd wordt naar een samenleving, waarin de machtsverhoudingen tussen mannen en vrouwen gelijkwaardig zijn. Wij zijn er van overtuigd dat dit onze samenleving als geheel ten goede zal ko men. En dat ook mannen dan een vol waardiger leven kunnen leiden. Wij streven naar werkelijke gelijkwaardig heid van man en vrouw in het huwelijk, bij echtscheiding, in het arbeidsproces en niet te vergeten in de politiek. Zijn er politieke partijen, die deze ge lijkwaardigheid in de machtsverhoudin gen tussen man en vrouwe werkelijk voorslaan? En hun daden? Hoe was het stemgedrag de afgelopen 4 jaar? Welke verbeteringen, welke verslechteringen zijn er bewerkstelligd in de positie van de vrouw? Blijkt het uit de verkie zingsprogramma's. Op onze politieke avond 12 mei 8.15 uur zullen de verkie zingsprogramma's van de verschillende partijen ter inzage liggen. We zullen het volgende aan de orde stellen: Wal houdt politiek in? Wat bedoelen wij als we stellen het persoonlijke is politiek. Als onze conclusie isfdat ook privé za ken politiek bepaald zijn, is het dan no dig om politiek d.w.z. maatschappij beinvloedend, te handelen om het privé- leven anders te krijgen? Is zo maar stemmen op een vrouw zinnig? Wat ge beurt er met onze kinderen als vrouwen naar buiten treden? Hoe gaat de politiek om met onze wensen? Als illustratie zal een video opname vertoond worden van de Capitool uitzending van 27 april jl. Vrouwen kom naar deze politieke avond voor vrouwen in uw eigen be lang. Tot maandag 12 mei 8.15 uur. De themagroep van het vrouwenlrefcen- Irum N. de Römph, A v.d. Weijden, M. Lemmens, en J. van Zutphen. Geachte leden, in aansluiting op de le zing van dr. Plölz over de Mariaverering te Kevelaer brengen we op zaterdagmid dag 24 mei een bezoek aan deze bede vaartsplaats, met o.a. een bezoek aan het plaatselijke museum. De kosten voor deze excursie bedragen 13,50 per persoon. Inclusief buskosten, toe gangsprijzen e.d. Denkt U aan uw paspoort. U kunt U opgeven bij mevr. M. te Loeke, voor woensdag 14 mei 1986. PEEL EN MAAS EEN ABONNEMENT WAARD! Beste mensen onze programma's voor dit seizoen zitten er weer op. Wij dan ken U allemaal voor uw deelname aan onze akliviteiten en natuurlijk kijken wij er naar uil dat we U in september opnieuw mogen begroeten. Maar eer het zover is, hopen we dal U en wij eerst hebben kunnen genieten van een mooie zomer en een fijne vakantie! Heeft U nog vragen, bel dan even met Lenie Gosling (tel. 81059) of naar Ria v. Bre- derode (tel. 87042). Tot ziens. Dinsdag 13 mei a.s. 20.00 bestuurs vergadering in 't Schöpke bestuursver gadering van de wijkvereniging. Iede reen is hierbij van harte welkom. Hallo jongens en meisjes. Op 14 mei is de afsluiting van de handenarbeid clubs. Dit geschied gezamelijk en wel in 'l Schopke tussen 14.00 en 16.00. Wat wij allemaal gaan doen blijft een verras sing. Dus kom allemaal naar 't Schopke Entree ƒ1,- tot ziens. Op zaterdag 28 juni organiseert de Buurtvereniging i.s.w. met de winkeliers van het Brukske weer een zomermarkt. Er zullen rond het winkelcentrum kra men komen te staan met allerhande arti kelen. Mocht U interesse hebben voor een kraam dan kunt U deze huren voor 35,-. U kunt daarvoor contact opne men met dhr. W, Marsman tel. 04780- 10402. J. Willems Gildekoning 1986 Op zaterdag 3 mei jl. hield traditiege trouw ons Gilde weer de Statiedag". Deze werd om 11.00 uur ingezet met een H. Gildemis in de St. Petrusbanden kerk. Na afloop van deze dienst moch ten Pastoor de Wit en Loco burge meester J. van Oers en de vervangend koning G. de Mulder buiten de vendel- groet in ontvangst nemen. Hierna ging het geheel naar Gildehuis „De Peelhaas" waar na een smakelijke kof fietafel enkele gildebroeders naar de St. Annakapel gingen om een kaars te bran den en een persoonlijk gebed. Om 15.00 uur ging het geheel richting schietterrein de Endepoel waar de jacht op de drie hooggeplaatste koningsvogels zou plaatsvinden. Bij de gecombineerde da mes en jeugdvogel schoot Mèlanie Smit met het 52 schot de laatste resten van de vogel neer. Bij de honoraire leden schoot Guus Stiphout de vogel naar be neden en werd hiermee „koning van ere 1986". Dat het een taaie vogel was bleek uit het feit dat er maar liefst 389 schoten voor nodig waren. De strijd om het Gil- dekoningsschap werd zeer spannend, gezien ht ffeit dat er 391 schoten voor nodig waren. Na enkele uren schieten was Jan Willems de gelukkigste gilde- broeder, want bij zijn schot moest de taaie vogel toch het loodje leggen, en was de nieuwe gildekoning bekend. Een maal voorgesteld aan zustervereniging ,t Zandakker kon het koningsbal tot in de kleine uurtjes beginnen. Allen koningen en koninginnen gefeliciteerd met deze ti tels. A.s. zondag 11 mei Gildedag te Groeningen. Een ieder dient om 11.30 uur aanwezig te zijn in kostuum bij het Gildehuis. Vertrek 12.00. Op dinsdag 13 mei zal er in de Wieënhof een MSX informatie-avond worden georganiseerd door de CCV, de Computerclub Venray. Op de open dag die de CCV het vorige jaar in september heeft gehouden waren al enkele MSX computers le zien, maar gezien de grote vlucht die het MSXgebeuren op het moment maakt leek het de CCV belangrijk om eens een extra avond te wijden aan dit bijzondere computer systeem. Waarom nu ineens die bijzondere belangstelling voor het MSX systeem? Toen het gebruik van de hobbycompu ters enkele jaren geleden wat populair der werd, waren er veel verschillende merken computers op de markt. Het nadeel van de verschillende merken was dat ze meestal volgens verschillende systemen werkten. De programma's voor deze systemen waren meestal moeilijk of niet onderling uitwisselbaar. Ongeveer een jaar geleden zijn enkele fabrikanten gezamelijk begonnen naar het zoeken van 'n oplossing voor dit probleem. Dit resulteerde in de komst van de MSX standaard. Dit MSX systeem is het eerste gestandariseerde systeem wat over de hele wereld gebruikt wordt. Er zijn momenteel al vele grote fabrikanten die MSX compu ters op de markt hebben gebracht. Op de bijeenkomst van 13 mei zullen diverse MSX computers gedemon streerd worden. Ook zullen er verschei dene programma's te zien zijn van spelletjes tot meer serieuzere program ma's. Ook zal er een demonstratie gegeven worden van VIDITEL met de MSX computer. De bijeenkomst vindt plaats op 13 mei om 20.00 uur in gastencentrum De Wieënhof, Leunseweg 20 te Venray. De entreeprijs bedraagt voor niet leden 2,50. Het kwartel van de majorettes van het Theobaldusgilde te Overloon heb ben op het solistenconcours in Venlo een le prijs behaald met 52 punten. Hierdoor wisten zij beslag te leggen op de beker die beschikbaar was gesteld voor hel hoogst aantal punten. Het ju ryrapport vermeldde gemiddeld een 9. Het kwartet bestond uit de dames R. Swinels, J. Klaassen, K. Theunissen en A. Spee. Aan dit concours deden verder mee, C. Lamers die met 44 punten een 2e prijs behaalde. M. Vollenberg en C. Lichleveld als duo eveneens een 2e prijs met 44 pt, terwijl A. v.d. Veen en E. Rongen eveneens als duo een 2e prijs be haalde met 45 punten. Aan dit solisten concours namen meer dan 200 majoret ten deel. Gezien de grote een prachtig resultaat voor de instructrice W. v.d. Weem en voor Gerry Peeters die deze dans had ingestudeerd. Geslaagde voorlichtingsavond De mooie en sfeervolle aula van Huize „De Kruuze" was met 110 be langstellenden goed gevuld. Na een passend openingswoord door voorzitster Mevr. van Stiphout-Pen- nings, besprak de vice-voorzitter van de Limburgse Bedevaart, Deken v. Rensch de intentie van de bedevaarten van dit jaar. De heer L. Werson gaf op zijn eigen wijze duidelijke voorlichting, speciaal bedoeld voor hospitaal- en hotelzieken. Tijdens de pauze en na afloop nam menigeen van de gelegenheid gebruik voor een persoonlijk gesprek. Na de Eucharistieviering, die werd opgeluisterd met prachtige zang van het Jonge Gardekoor uit Oirlo o.l.v. de heer A. Nelissen, was er een korte pauze met koffie. Daarna was het de beurt aan de heer G. Philipsen, die voor iedereen veel nuttige tips naar voren bracht. Tot slot vertoonde hij nog een korte, maar zeer goede dia-serie over Lourdes. Tachtig mensen uit de gemeente Venray zullen vn 23 t/m 30 mei a.s. naar Lourdes gaan. De geestelijke leiding is in handen van Mgr. Drs. J. M. Bluyssen. Volgende week publiceren we de vertrektijden en andere wetenswaardig heden. Heden donderdag Hemelvaartsdag oefenen, schieten op de schuttërsweide aan de Endepoel aanvang 11:00 uur. Zondag 11 mei 475 jaar bestaan van schutterij St. Antonius te Tegelen. Bij eenkomst bij het gildehuis aanvang 12.45 uur vertrek uiterlijk 13.00 uur. Het muziekkorps gaat naar het Muziek feest te Thorn (programma zie DSV) In de optocht en tijdens de wedstrijden hebben we nr 17. De optocht is in het centrum van Tegelen. Bijeenkomst na bij het feestpaviljoen aan de Haan- dertstraat waar de optocht start om 14.00 uur. Afgelopen zondag heeft de schutterij deelgenomen aan het le bondsfeest van de Bond Juliana. Uitslagen: schiet wedstrijden A 13 pt, B 17 pt, C 16 pt. Dl 13 pt D2 13 pt. Mooiste geheel le prijs militair. Beste houding le prijs mi litair. Beste vaandeldrager Jo Lenssen le prijs. Beste bordjesdrager Bernie van Lierop le prijs militair. Algeheel 2e prijs beste koningspaar le prijs militair. Mooiste koning le prijs militair, Mooiste koningin le prijs militair, beste tambourmaitre le prijs militair, alge meen 3e prijs. Het muziekkorps behaal de tijdens de optocht een eerste prijs mi litair. En een eerste prijs voor het optre den op het feestterrein. Bij de solisten behaalde Marian Coersen een 2e prijs. Monica Stiphout 2e prijs. Het duo Mo nica Stiphout en Margo Alkim een 2e prijs, het duo Anja Peters en Nancy Alexander een le prijs. Het was weer een Venrayse dag in Sevenum. Prijswin naars van harte proficiat en ga zo door, een goed begin is het halve werk. Over een maand start de 28e avond- wandelvierdaagse. De voorbereidingen zijn in volle gang en wij zijn er weer druk mee bezig om er een groot feest van te maken. We hopen ook dit jaar weer zo'n 3000 deelnemers te mogen be groeten. ledereen kan deelnemen de start is om 17.30 uur vanuit sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel. De laatste dag zondag 9 juni wordt er in de namid dag gewandeld. De afstanden bedragen 5-10-15 km. U bepaalt zelf de afstand die U wilt wan delen. De kosten bedragen 5,- per deelnemer. Alle deelnemers ontvangen een medaille met wederom een afbeel ding van een Venrayse kapel, een sticker en elke dag op de rustplaats een trakta tie. Degenen die nog meer willen weten verwijzen we naar dit weekblad, dat va naf nu elke week ruimte aan dit evene ment zal geven. U kunt ook terecht bij Gonnie van Ham, Kerkpad 1, tel. 83765 en Jan Voermans, Tamboerijnstraat 8 tel. 80701. Op donderdag 15 mei a.s. is er in de Wetteling in de kantine een voorlichtingsavond over deze 28e avondvierdaagse. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 Op 30 april verzamelden zich 176 bridgers, verdeeld over 7 groepen, in de Wieënhof om met elkaar de strijd aan te binden en een groot aantal prijzen (28 st.) in de wacht le slepen. De organisa tie, onder leiding van de heer Jan Heine- kamp, verliep vlekkeloos en de stem ming onder de deelnemers was perfekt. De spelers waren verdeeld over twee grote zalen en legen middernacht kon de vice-voorzitter van het Oranje comité Dr. van Thiel met een lachend gezicht de prijzen uitreiken. Hijzelf met echtge note behoorde ook tot de prijswinnaars. Onder de deelnemers bevonden zich weer een groter aantal thuisbridgers en beginners dan in voorgaande jaren. Hulde ook aan de perfecte verzorging en bediening van het personeel van de Wieënhof. De twee eerstaankomende paren in elke groep: Groep geel: 1 Heren Heg- Brenninkmeyer (Boxmeer) 2 Echtp. Hendriks (Cuyck). Groep rood: 1 echtp. Hendriks 2 heren van Thiel-v. Maarse- veen. Groep blauw: 1 echtp. van Pelt, 2 echtp. Witjes (Bergen). Groep groen: 1 Dames W'oudsma-Alkemade, 2 dames Hinssen. Groep oranje: 1 Mw. van 't Reve-Vaessen, 2 echtp. Smits. Groep bruin: 1 Dames Pas-Verheyen, 2 echtp van Winden. Groep goud: Mv. Janssen- Hr. Pas, 2 echtp. Schaeffers. Vermeld dient nog te worden dat de inschrijving voortijdig moest worden stopgezet, omdat de zalen volledig bezet waren. Bijna 40 liefhebbers moesten daardoor woiden afgewezen. De orga nisatie zal er voor zorg dragen, dat vol gend jaar over nog meer ruimte beschikt kan worden. De clubavond van 15 mei is geheel ge reserveerd voor het bespreken van eigen werk. Besproken wordt al het werk wat de laatste weken bij Inalfa is opgeno men. We vragen U van al het werk mini maal contactafdrukken mee te brengen, zodat een goede selectie gewaarborgd is. Wij verwachten U dus met veel werk, derhalve vragen wij U tijdig aanwezig te zijn. Plaats: activiteitencentrum „De Kemphaan" Kennedyplein te Venray. Aanvang 20.00 uur. Voor alle leden van de speel-o-theek is er op donderdag 15 mei a.s. een alge mene ledenvergadering. Deze begint 's avond om 20.00 uur in onze speel-o- theek aan de Kolkweg te Venray. Onder het genot van een kopje koffie kunt u dan uw wensen en of grieven naar voren brengen. Tot ziens, \£or verdere infor matie bij R. Engels Rumbastraat 15 tel. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Openingstijden: Het VVV-kantoor is vanaf 1 mei geo pend. Maandag tm vrijdag 09.00-12.30 uur, 13.30-17.00 uur. Op zaterdag 10.00-12.00, 14.00-16.00 uur. 10, 11, 12 en 13 mei is het weer kermis in Oirlo. En soos Watjang zal dan het goede begin aan deze kermis geven. Met Oirlose kermis zal de soos slechts een dag geopend zijn nl. 10 mei. Alleen dat is al reden genoeg om Watjang een keer te bezoeken. En we pakken net meteen groots aan, want dit gebeuren vindt niet in de soos plaats, maar 1 etage hogen in het gemeenschapshuis. Dus plaats ge noeg om je kermisstemming de ruimte te geven. En plaats genoeg om de fans van Limit op te bergen. Dit is de groep die de muzikale inhoud aan deze zater dag geeft. Het trouwe uitgaanstype kent Limit ongetwijfeld wel van de een of an dere kermis, want Limit is ieder jaar de stemmingmaker op verschillende ker missen in de regio. Deze uit verschillen de formaties ontstane band speelt voor al het bekendere coverwerk, maar ook hun eigen geluid zullen ze ten gehore brengen. Als je zaterdag naar Watjang gaat zie je hoe kermis op zijn best ge vierd wordt. Vanaf 20.00 uur kun je in het gemeeschapshuis terecht. Na een gezellig en goed bezochte 1 mei viering is onze afdeling al weer druk in de weer met de kampanje voor 21 mei. Zelden is een verkiezingsstrijd zo spannend geweest. Als we de opinipei- lingen mogen geloven spant het erom of VVD en CDA hun meerderheid behou den. Luidkeels roepen deze partijen rond dat ze graag doorre geren. De af gelopen vier jaar hebben duidelijk ge maakt wat we dan mogen verwachten: verdergaande afbraak van de sociale ze kerheid, plaatsing van kruisraketten, meer kerncentrales, geen massale aanval op de veel te hoge werkloosheid. De PvdA wil graag reageren, om te werken aan een samenleving die gebaseerd is op solidariteit. Een wereld waarin mensen weer perspectief op werk hebben en kin deren kunnen opgroeien in een gezond milieu. Een wereld waarin nu eindelijk eens een begin wordt gemaakt met het doorbreken van de onzinnige atoombe wapening. Om dat te kunnen hebben we Uw steun nodig op 21 mei. Gebruik uw stemrecht. Vier jaar aan de kant staan mopperen helpt niet. Wilt U ons verkie- zingsprogamma of een raamaffiche bel dan naar Truus Kemmeling 83136 of Bert Kersten 80148. Kies de PvdA in een nieuwe regering. In de maanden mei en juni wordt in Venray, wekelijks op vrijdagavond van 19.30 tot 20.30 uur of 20.45 tot 21.45 uur, een introduktiecursus Hatha-yoga gehouden. Bij voldoende deelname wordt na de zomer gestart met een jaarcursus voor beginners. Hatha-yoga is een eeuwenoud sy steem om op een natuurlijke manier evenwicht te brengen in Uw lichaam en geest en U zo in een optimale gezond heid te brengen en te houden. Het is gebaseerd op een serie oefeningen en lichaamshoudingen die moeten leiden tot een grotere souplesse van Uw lichaam, evenwel zonder al te veel in spanning en vooral zonder enig wed strijdelement. Het is tevens een systeem om Uw lichaam en geest tot rust te doen komen in ontspanning. Deze ontspan ning is van groot belang in deze westerse maatschappij, maar nog meer voor Uw eigen lichamelijke en geestelijke ge zondheid. Een ander belangrijk punt in de yoga is de adem. Adem is een bron van levenskracht en eenieder van U is het leven begonnen door te ademen. Een juiste en evenwichtige ademhaling geeft U een goede gezondheid en tevens een groter evenwicht en zelfvertrouwen. Hatha-yoga geeft U een samenspel van beweging, ontspanning en adem- techniek. Heeft dit U nieuwsgierig gemaakt en wilt U meer weten of Uw opgeven. U kunt tot 6 mei terecht bij volgende tel. nummers: 04780-87612 of 08858-2794. De eerste cursusdag is vrijdag 8 mei. De kosten voor de introduktiecursus bedragen 50,-. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma „nieuws en actualiteiten, sport en de verzoekplaten." Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten", waarna het verzoekplatenpro- gramma zoals dat gisteren was uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray W oensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur hei programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platenprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Woensdag, Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Onder ons". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'l Klöske".

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7