géraffïn^^. stads POST BRANDWEER INGEZONDEN Afscheid van G. Kessels Rode Kruis ledenwerfaktie op de kerkdorpen Hl mi flESl IV tnTERnnnonnL AS, 0 VAN OORSCHOT MODE SPONSORLOOP OP VENRAYSE ATLETIEKBAAN ERG IN TREK Limburgse Bond van Tamboer korpsen Interscholair muziekscholen concours Uitstekende films in Venray S.V. VENRAY KAMPIOEN????? GROEN- MOEDERDAG- MARKT ALS BESTUURSLID VAN HARMONIE SUB MATRIS TUTELA IN OOSTRUM Bij gelegenheid van zijn afscheid als bestuurslid van Oostrums Harmonie werd Ser Kessels met algemene stemmen op de jaarvergadering benoemd tot ere lid van deze muziekvereniging en werd hem door de Federatie van Katholieke Muziekbonden het zilveren insigne toegekend wegens zijn langdurige ver diensten voor de vereniging. De presi dent van Oostrums Harmonie speldde hem het insigne op, waarna mevr. Kessels in de hulde betrokken werd door aanbieding van een boeket bloe men. Amnesty International bestaat 25 jaar. Wat moet je nu met zo'n jubileum, een reden tot feest vieren is het niet. Het hoofddoel van Amnesty International is namelijk om zichzelf overbodig te maken. Helaas hebben we dat doel in de afgelopen 25 jaar niet kunnen bereiken. De maatschappelijke ontwikkelingen en politieke verschui vingen maken dat Amnesty Internatio nal steeds nieuwe aanleiding heeft om van zich te doen horen en op te komen voor geweldloze gewetensgevangenen, mannen en vrouwen. Vele honderduizenden in deze wereld mogen niet doen en denken wal ze wil len. Hun handen zijn letterlijk gebon den en op hun geest is beslag gelegd. Het meest wezenlijke dat een mens on derscheidt van een dier is hun ontno men. Systemen worden opgezet en onderhouden om hen te ontmenselij ken. Overal in de wereld waar macht corrupt en arrogant is, zullen er steeds weer slechtoffers vallen. Hun lichaam loopt risico en wordt in de waagschaal gesteld omdat zij hun ziel niet verliezen willen. Wij, die in land leven waar vrijheid de overhand heeft en de rechtsstaat cor rigeert waar vrijheid en onrecht wordt overtreden, kunnen niet doen of wij niets te maken hebben met wat er gebeurt op enkele honderden kilometers bij ons vandaan, of in andere delen van de wereld. Het begon allemaal met een beroemd geworden artikel: ,,De vergelen gevan- Het Nederlandse- -Rode Kruis heeft een ondubbelzinnige en duidelijke doel- ifèlhng: het helpen "Van mensen in nood, wie of waar ook tér wereld. Deze doelstelling is vertaald in een groot aantal taken. Deze zijn alleen uit voerbaar, als het Nederlandse Rode Kruis kan bogen op een zo groot mogelijk draagvlak in de Nederlandse samenleving. Vanuit dat oogpunt is het essentieel dat er zoveel mogelijk leden/ contribuanten zijn. Want het lidmaatschap garandeert de betrokkenheid van de burger met het Rode Kruiswerk. Werk dat wordt uit gevoerd door 35.000 vrijwilligers in Ne derland, waarvan meer dan 100 vrijwil ligers in Venray. Betrokkenheid die ook om een ander voorbeeld te noemen inhoud krijgt door de ruim 400.000 bloeddonoren in Nederland. Het Neder landse Rode Kruis heeft ca. 1 miljoen leden. Dat betekent één lid op elke 5 huishoudens. In Venray ligt de verhou ding lager In de gemeente Venray telt men één lid op elke 10 huishoudens. Dit ledental bleef vele jaren stabiel. De laatste jaren was er een teruggang te bespeuren. De vermindering van het besteedbaar inkomen per gezin zal aan de vermin dering vooral in 1984 niet vreemd zijn geweest. Dit hoeft echter geen probleem te zijn. Het Nederlandse Rode Kruis kent namelijk geen vaste contributie. Geen minimum, doch ook geen maxi mum. Elk lid bepaalt telkenjare zelf hoeveel hel kan missen. Bij het Rode Kruis maken veel kleintjes één groot. De activiteiten in het Venrayse Rode Kruis zijn nimmer zo groot geweest. Een bloeiende Welfare-afdeling, een levendig Jeugd Rode Kruis en een prachtige Kolonne met veel jonge mensen. Jonge mensen, die in hun Rode Kruis uniform wekelijks vrije tijd opofferen om te zorgen voor de mede- mens. Bij sportwedstrijden, wandel tochten, evenementen in het centrum, braderieën, festivals, overal zijn ze te vinden met hun uitrusting om gewon den bij te staan. Dit alles kost veel geld, Om 't ledental in Venray weer naar landelijk niveau te slepen, heeft de afdeling Venray een grootse ledenwerfaktie gestart met name op de kerkdorpen. Hiertoe zijn de afgelopen weken 3000 brieven met antwoordkaarten in de kerkdorpen be zorgd door Rode Kruismedewerkers. De eerste nieuwe aanmeldingen zijn reeds binnen. De penningmeester hoopt er nog vele te mogen ontvangen. Een ledenwinst van 10% zou en grandioos succes zijn. Het Rode Kruis rekent op U. VREEMDE GELUIDEN Vrijdagavond hoorde een bewoner van de Pavanestraat vreemde geluiden in de woning van zijn buren, die niet thuis waren. De politie konstateerde, nadat ze de woning was binnengegaan dat de waterpomp van de c.v. het had begeven en deze vreemde geluiden pro duceerde. 25 JAAR Onpartijdig Opkomen Voor Gewetensgevangenen genen" van de Engelse jurist Benenson in The Observer van 28 mei 1961 Hij zette zijn ideeën uiteen. De be doeling was dat groepen medestanders omwille van de onpartijdigheid drie ge vangenen zouden „adopteren" uit ver schillende politieke systemen een uit het Oostblok, een uit het Westen en een uit de Derde Wereld. Deze basisgedachten politieke ongebondenheid en de groeps- adoptie, zijn na 25 jaar nog steeds de twee pijlers onder het werk van Amnes ty International. De organisatie heeft nu een half mil joen aanhangers in 150 landen. In 43 landen zijn fdelingen opgericht die strikt gehouden zijn aan het Londense Internationale Secretariaat. 18 april werd een Nederlandse afdeling opge richt. Elka Schrijvers was een van de initiatiefnemers. Zij kwam uit het Nederlandse verzet en had 4 jaar door gebracht in Duitse gevangenissen. Zij is zich bewust geworden dat geestelijke vrijheid het allerbelangrijkste is om te verdedigen. Nederland heeft nu bijna 85.000 leden en donateurs. Dat is een belangrijk aantal, maar dit is nog steeds voor uitbreiding vatbaar. In een land als Nederland dat zijn vrijheid mint zal dit zeker het dubbele moeten worden. Sinds 1977 is in Venray een Amnesty International groep aktief. Zij brengt steeds het werk van Amnesty Interna tional onder uw aandacht en adopteert gevangenen. De brieven die in de afge lopen jaren geschreven zijn aan de machtigen der aarde, zijn iet meer te tellen. Deze groep is vast besloten om ook in de komende jaren door te gaan met het werk voor de geweldloze gewe tensgevangenen en al die gevangenen welke bedreigd worden met onmense lijke martelingen. Wij hopen dat U ons komt steunen door lid te worden van Amnesty Inter national, en als u er de tijd voor be schikbaar heeft, aktief mee te doen met onze groep. U kunt ons bereiken op zaterdag 10 mei van 11.00-17.00 uur; er is dan weer onze stand in de Grotestraat bij de muziekschool, waar tevens een kleine tentoonstelling is ingericht. U kunt u ook telefonisch opgeven voor een lidmaatschap of deelname in de groep bij Jeanne Beeks te Grubben- vorst 077 -663208. 'S°nkoTeW'evan vanaf f Grotestraat 73, Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. namelijk wanneer u de tijd van de winnaar goed of bijna goed raadt. Tegen betaling. Loop ook figuurlijk en dus financieel een rondje mee. Loop er morgen even uit, naar de atle tiekbaan aan de Zuidsingel waar het een gezellige bedoening wordt. A.s. zondag 11 mei wordt in Thorn het 25-jarig jubileum gevierd van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. De jubileumvicfng zal o.a. bestaan uit een massale optocht en het optreden van in totaal 106 tamboerkorpsen, verdeeld over vier lokaties. De optocht begint om 14.00 uur waarna om 15.10 uur de optredens van de korpsen zullen aanvangen. De Ma- jorellcn Drum- en Showband Venray bijt de spits af en zal als eerste korps voor het voetlicht treden. Uit Venray showen die middag nog de volgdende korpsen: Drumband St. Calharina Leunen en Drumband Fan fare De Peelklank Ysselstcyn. Velen dragen de atleten van de Atle tiekvereniging Venray Regio én de club zelf een warm hart toe. Dat kan nu al gezegd worden aan de vooravond van de sponsorloop ten bate van deze club, morgen Hemelvaarts lag, op de atletiek baan bij het Venrt se sportpark De Wieën. Tijdens de sponsorloop tussen drie en vier uur 's middags komen volgens de aanmeldingen tot en met het weekend tegen de 200 atleten, wedstrijdlopers, trimmers en andere sportievelingen in de baan. En ze worden door een veel voud vn dat aantal gesponsord. Som migen zoals de junioren door wel tien of twintig sponsors met elk een kwartje of 50 cent per ronde of een vast bedrag van bijv. 5 gulden. Sommige door echte, grote sponsors. Eén atleet loopt morgen in zijn eentje 600 gulden bijeen. Zo rent sportiel Venray Regio naar verwachting een fiks bedrag bijeen, be doeld als startkapitaal voor de bouw van een clubhuis met materialenber- ging. Daarvoor gaan ook prominenten aan de loop: Venrays wethouder Jo van Oers tegen de voorzitters van voetbal-, hockey-, honkbal- en alletiekclub. Aan gemoedigd door ieders eigen aanhang kan hun „gouden kilometer" om 16.15 uur u goud, zilver of brons opleveren, |„LECTm;HMAL"1 Bestelling in Limburg en Brabant voor bedrijven - en ook voor U - als particulier ALTIJD 20% GOEDKOPER Grotestr. 5 04780-85357 Langeweg 99 tel. 82877 VENRAY DIEFSTALLEN Vrijdagavond om half elf werden bij het zwembad van St. Servatius twee ver dachte personen gesignaleerd. Kort daarop werd ontdekt dat uit het kleed lokaal van het zwembad zes jassen van bezoekers waren ontvreemd. Terwijl het onderzoek gaande was, vervoegden zich deze twee personen bij de portier van St. Servatius en deelden mede dat zij rechercheurs waren van de politie. Zij vroegen een bepaalde per soon te spreken. Omdat de portier deze rechercheurs niet kende, vroeg hij om legitimatie, maar daarop verdween het tweetal met een auto. Nadat de korpsen in de regio van het voorval in kennis waren gesteld, kwam korte tijd later van de Rijkspolitie het bericht, dat onder Milsbeek de auto met daarin de twee personen, die aan het Venrayse signalement voldeden, waren aangehouden. Het tweetal, een 31-ja rige en een 17-jarige, beiden uit Venlo, werden naar Venray overgebracht. De auto die ze bij zich hadden was eind april in Venlo gestolen. In samenwerking met andere politie korpsen is het onderzoek gestart naar meerdere nog niet opgeloste misdrijven. Vorige week vrijdag heeft burgemees ter Defesche, geassisteerd door brand weercommandant J. Schillings, de plaquette voor de nieuwe brandweerka zerne onthuld en daarmee na 22 jaar onze vrijwillige brandweer een nieuw onderkomen bezorgd. Nog slechts een beperkt onderkomen slechts de eerste fase van nog menige voorziening die op het verlanglijstje van de brandweer staat, aldus de heer Schillings. Maar in ieder geval heeft men een vaste stek, na 22 jaar lang op verschil lende plaatsen in Venray onderdak te hebben genoten. De open dag, welke door veel inwo ners werd benut om iets meer van onze brandweer te weten te komen, belette niet om die dag driemaal in aktie te komen voor brandjes in onze gemeente. De foto-expositie welke in de nieuwe kazerne was ingericht trok natuurlijk aller belangstelling. Peel en Maas droeg daar 'n steentje aan bij door het be schikbaar stellen van een serie foto's van de brand van de kazerne in 1964. Een hele rij van sprekers wenste Venray en z'n brandweer geluk met deze nieuwe accommodatie, waarbij vooral de brandweercommandanten van Rank Xerox en het MOB-complex Ysselstfeyn de goede onderlinge samen werking prezen. Afgelopen zondag 4 mei komt mijn zoontje thuis met de mededeling dat er een dode hond op het tussenpad achter de Fagotstraat ligt. Ik ben gaan kijken en hij had gelijk. Er waren inmiddels al diverse jeugdige kijklustigen. Ik ben di rect naar huis gelopen en heb de politie gebeld. Toen de dienstdoende agent op genomen had vertelde ik hem van de do de hond, waarop hij antwoordde dat dat bekend was en er al iemand was we zen kijken. Op mijn vraag of er ook wal aan gedaan werd (behalve kijken) werd er geantwoord dat hij vanmiddag wel een keer opgehaald werd, in ieder geval voor tweeën. Toen ik vroeg of het niet eerder kon i.v.m. kinderen die daar spe len (het was toen 11.50 uur) werd mij met veel woorden duidelijk gemaakt dat ik voor die kinderen niet bang behoefde te zijn bij de dode hond en dat het voor 14.00 uur wel zou gebeuren. Inderdaad, rond 13.40 uur, bijna twee uur later dus, werd de hond door de politie opge haald. Er waren in die tijd kinderen die wilden kijken of het dier wel echt dood was en het daarom wilde aaien en om draaien (het lag op z'n rug). Ik heb ze toen weggehaald/gestuurd en hel dier met 'n plastic zak afgedekt. Over de ma nier van handelen van de politie zet ik, en velen met mij, toch vraagtekens. Want, waarom heeft de politie niet ge lijk maatregelen genomen voor trans port van een dode hond. En waarom moet dat dier dan nog bijna twee uur langs speelvelden van kinderen, met alle gevolgen van dien, in de zon (niet be paald hygiënisch) blijven liggen. Duurt het zolang voordal er een plastic zak op het buro gevonden is? Dit onzorgvuldige gedrag van de poli tic is volgens velen een slechte zaak. Namens vele bewoners B. v.d. Berg Adres bij redactie bekend. (van redaktiewege ingekort) Naar aanleiding van bovenstaande in gezonden brief deelde een woordvoer der van de politie ons mede: Algemeen kan worden gesteld, dat bij het vinden van een dode hond op of langs de wegen, de kantonniers of per soneel van gemeentewerken worden in geschakeld voor het opruimen van het kadaver. Tenminste, als de eigenaar niet bekend is. Is die wél bekend dan moet de eigenaar zorgen voor hel opruimen. Builen de gewone werkuren zorgt de politie er voor dat het kadaver wordt opgeruimd. In het geval van de dode hond nabij de Fagotstraat is de politie ter plaatse geweest. Op dat moment was de eige naar van de hond bekend. Maar omdat het zondag was kon die het kadaver niet naar het bekende adres in Leunen bren gen. Daarom zou de politie voor oprui- BRANDWEER MOEST TIJDENS OPEN DAG DRIEMAAL UITRUKKEN Zaterdag moest de Venrayse brand weer driemaal in aktie komen en dat nog wel tijdens hun open dag. Door onbekende oorzaak brak brand uit in een perceel bos aan de Smakterweg, nabij de Nijverheids straat. Tijdige ontdekking en snelle be strijding voorkwamen dat de brand een grote omvang kon aannemen. Nu bleef de schade beperkt tot 100 nv dennen en berkenbomen. Tijdens dakwerkzaamheden ont stond er brand aan een balk van een woning aan de Henseniusstraat Ook hier kon door tijdige ontdekking en snelle inzet van de brandweer de schade beperkt blijven. Door onbekende oorzaak was er brand ontstaan op de zolder van een woning aan de Laurahof. Opnieuw kon door tijdige ontdekking en het snelle optreden van de brandweer voorkomen worden dat de brand zich verder uit breidde. Een groot gedeelte van de zolder was door het vuur aangetast. Vijftien jaar Muziekschool Venray is de aanleiding tot het organiseren van een interscholair muziekscholen-con cours in Venray en wel op vrijdag 30 en zaterdag 31 mei a.s. Aan dit evenemen kunnen leerlingen van de vier samen werkende muziekscholen uit Boxmeer, Deurne, Gennep en Venray meedoen. Omdat op het terrein van de HaFaBra reeds zoveel concoursen worden georga niseerd, is deze categorie bij dit con cours uitgesloten. Verder kunnen zowel instrumentale als vocale leerlingen t.m. 18 jaar inschrijven. Er wordt gespeeld in drie leeftijds groepen: leerlingen t.m. 12 jaar moeten 2 a 3 minuten spelen; leerlingen t.m. 15 moeten 4 a 5 minuten spelen; leerlingen t.m. 18 jaar moeten 6 a 7 minuten spe len. Er kan zowel individueel als in groepsverband worden deelgenomen. Het maximale aantal deelnemers van een ensemble is beperkt tot 15 leerlin gen. De jury zal niet het bekende punten systeem hanteren maar ieder optreden belonen met een omschreven rapport. Bij de beoordeling worden betrokken: de prestatie (o.a. het optreden als zoda nig); muzikaliteit en interpretatie; tech nisch niveau waarop hel gekozen stuk wordt gespeeld; een totaal-indruk, waarbij zo mogelijk iets van de aanleg wordt gezegd; lesduur, bij individueel optreden; het samenspel bij ensembles. Behalve het reeds eerder genoemde rapport wordt voor ieder optreden een oorkonde uitgereikt, dat speciaal door de Muziekschool zal worden aangebo den. Verder stellen de samenwerkende scholen enkele dagprijzen ter beschik king. De inschrijving sluit op zaterdag 10 mei. De aanmeldingsformulieren kun nen bij de muziekschool worden afge haald en ingeleverd. De kosten bedra gen voor een individuele intekening 2,50 en voor ensemble intekening ƒ4,00. Voor alle verdere inlichtingen kunt U bij de Muziekschool terecht. ming zorgen. Dat kadaver kon natuur lijk niet in de surveillancewagen worden gedeponeerd maar zou worden opge haald door de politie met het daarvoor bestemde busje. Mede omdat er op zondag een mini male bezetting is bij de politie, kon dat eerst na bijna twee uur plaatsvinden. Het kadaver van de dode hond werd in een plastic zak in de bus geladen en later op een veilige plaats bij het politiebu reau opgeboren om 's maandagsmor gens te worden afgevoerd. JACHT OP EKSTERS Zaterdagavond ontstonden aan de Lorbaan problemen tussen de bewoners en de daar opererende jagers. De bewoners ergerden zich aan de wijze waarop deze jagers ter plaatse doende waren met de jacht op eksters. Volgens hen schoten de jagers de eksters uit hun nesten. Ethisch gezien niet de juiste manier van jagen, hoewel de wet zulks niet verbiedt. Door het gooien van stenen werden de jagers min of meer verdreven, waarbij ook stenen tegen de auto van een der jagers terecht kwamen. Aange zien er toen duidelijk een geval van ver nieling werd gepleegd werd een 33-ja- rige stenengooier aangehouden. Proces verbaal zal worden opgemaakt. GETUIGEN GEVRAAGD Op vrijdag 2 mei a.s. tussen half negen en elf uur werden twee personen auto's die op de Julianasingel ter hoogte van het perceel 36a geparkeerd stonden aangereden en beschadigd door een ander motorvoertuig. Van een auto was de gehele linkerzijkant beschadigd als mede de acherruit, van de andere auto was de linker buitenspiegel kapot. De benadeelden vonden geen visitekaartje van de veroorzaker. De politie verzoekt getuigen zich met haar in verbinding te stellen. DIEFSTALLEN Uit een kleedlokaal van de sport zaal van Servatius werd een portemon- naie met 120,- en een bankpas ont vreemd. Uit een kleedlokaal van kantine den Boggerd werd bij twee personen geld ontvreemd, in totaal 140,—. Een 29-jarige vrouw uit Gennep dacht op een goedkope manier een boek te krijgen in Venrays Openbare Biblio theek. Ze werd betrapt bij de diefstal. Een Venrayse „mevrouw" werd op heterdaad betrapt toen ze zonder te betalen voor 102,38 aan levensmidde len wilde meenemen uit een supermarkt. Van een bromfiets in de stalling van het busstation van de Zuid Ooster werd een z.g. overzettank gestolen. Kleur wit, merk Paris Dakar. Vanaf de parkeerplaats bij „Sja- loom" aan de Gasstraat werd ten nadele van een Venlose mevrouw een Renault- personenauto ontvreemd. INBRAKEN Door forecering van de achterdeur werd toegang verkregen tot een woning aan de Hardeweg. Ontvreemd werden: 4 schilderijen, 1 klok, een aantal siera den en een bedrag van 1200, OORLOGSTUIG Bij graafwerkzaamheden op een stuk land aan de Spurkterweg werd een granaat aangetroffen. DRANK IN BESTUURDERS Een 44-jarige Helmondse autobe stuurder kreeg hier een rijverbod opgelegd, omdat alcoholgebruik bij hem werd geconstateerd. Zijn auto moest hij op het politiebureau achter laten, in verband met geconstateerde technische gebreken. Een 27-jarige autobestuurder uit Venray moest de bekende proeven ondergaan, nadat de politie alcoholge bruik had geconstateerd. Omdat het de tweede keer was dat de politie hem aanhield wegens rijden onder invloed van alcohol, werd hem nu zijn rijbewijs ingevorderd. OP STATIONSWEG OOK TE SNEL Op de Stationsweg hield de politie een kleine snelheidcontrole. In korte tijd werden 10 auto's op de film vastgelegd die te snel reden; tot 114 km per uur. Op de Stationsweg mag men maar 50 km per uur rijden. Deze week wordt voor de tweede week de film Out of Africa vertoond. Deze film viel enkele weken geleden een regen van Oscars toe o.a. voor de beste film van het jaar en voor de regie. Deze schitterende film met de populaire ster ren Meryl Streep en Robert Redford is een must voor iedereen die een goede en mooie film weet te waarderen. In geheel Nederland waar de film vertoond wordt zitten de zalen terecht bomvol. De film duurt 2'/2 uur en wordt wel de „Gone witlj the wind" van de tachtiger jaren genoemd. Een film die eigenlijk iede reen zou moeten zien zoals hel hoort, in de bioscoop op grootbeeld en met stereo geluid. Een tweede film die geprolongeerd wordt is Iron Eagle ook wel de Rambo van het luchtruim genoemd. Het gaat om een ontvoering waartegen de rege ring niets kan doen. Een zoon neemt het heft in handen en onderneemt een red- dingsaktie met twee „geleende" F-16 toestellen. Dat geeft een heleboel spec taculair werk te zien. Degenen die de film reeds zagen zijn laaiend enthousiast en de liefhebbers van sensatie komen hier goed aan hun trekken. Nieuw is deze week To live and die in L.A. ofwel leven en sterven in Los An geles. Ook hier gaat het om een aktie- film zoals men zelden gezien zal hebben. De makers van „French connection" la ten U hier een achtervolgingsscene zien waarbij het zweel U over het voorhoofd zal vloeien. Tegen het verkeer in vlucht een gangster voor de politie. Dat wordt dus een enorme puinhoop op de weg. Voor de filmliefhebber van de bovenste plank. Voor de jeugd is er de nieuwste teken film uit de studio's van Walt Disney. Taran en de Toverketel. Deze Neder lands gesproken tekenfilm boekt overal in het land enorm veel succes. Terwijl overal de film vertoond wordt tegen een prijs van 7,50 is dat in Venray laag ge houden op 5,- om zoveel mogelijk kinderen gelegenheid te geven van deze film te kunnen genieten. Zo ja, wanneer??? Vragen die je de laatste dagen regel matig in het Venrayse hoort stellen. Wat zijn de mogelijkheden? Donderdag, Hemelvaartsdag, speelt SV Venray om 17.00 uur uit tegen Heer len. Indien Venray deze wedstrijd zou winnen en Heer haar thuiswedstrijd te gen Roermond verliest, dan is Venray kampioen. In dat geval, zal het elftal tussen 21.00 en 21.30 uur terug zijn in Venray en zal er een eerste huldiging plaatsvinden om 21.30 uur in clubgebouw Den Boggerd. Op deze spontane instuif is iedere in woner van Venray van harte welkom. Zo niet, dan is de kans zeer groot dat de thuiswedstrijd tegen Veritas, a.s. zondag, het fel begeerde kampioen schap en de promotie brengt. Deze wedstrijd begint om 14.30 uur op de Wieën. Mocht S.V. Venray in deze wedstrijd haar kampioenschap weten te bereiken, dan is er na de wedstrijd een eerste hul diging in De Boggerd, waarna een rond rit door het dorp zal plaatsvinden, ge volgd door een spontane instuif in De Boggerd. Iedereen is hier welkom. Zodra, op een van deze dagen, be kend wordt dat Venray kampioen is, zal in de wieken van Stoks Molen de vlag gehesen worden. Laat door Uw aanwezigheid in Heer len en zondag in de Wieën, blijken dat U S.V. Venray een warm hart toe draagt. Wij rekenen op Uw massale steun in elk geval a.s. zondag! Uiteraard zorgen wij voor muzikale omlijsting en misschien als extra verras sing....???? De jaarlijkse Venrayse braderie voor moederdag wordt dit jaar extra aantrek kelijk door de „groenmarkt" welke aan dit gebeuren wordt toegevoegd. Beken de tuinderijen en kwekerijen brengen een keur van bloemen en planten plus alle materiaal welke nodig is om een tuin te kunnen inrichten. De deelnemers zijn o.a. de fa. van den Beuken uit Wan- ssum, Zanders uit Horst, Keuten en Thuylshof uit Venray en Seuren uit Lot- tum. De Venrayse boekhandelaren spe len op deze groenmarkt in, door een rui me keuze van „groenboeken" tentoon te stellen. Datzelfde doen de winkels met tuinmeubelen en andere „rand- artikelen". Op de Grote Markt komt een podium voor musicerende gezelschappen, maar ook voor de Venrayse dansscholen Wet- jens en Janssen. De eerste met rock and roll-dansen, de tweede met stijldansde monstraties. De musicerende gezélschappen zijn Burlesk, Die Fidelen Rosenthaler en het jeugdorkest van Euterpe. In het Schoutenstraatje musiceren twee dagen The Travelers. Op het Henseniusplein kan Emiel van Daal twee dagen lang zijn „graffity- kunst" botvieren op een achttal schut tingen die later voor een goed doel wor den verkocht. Op datzelfde Henseniusplein de monstreren de breakdancers en werken de Scoutings er voor Jantje Beton. Behalve de bekende terrasjes langs het Henseniusplein zal Van Leuken nog zorgen voor een extra terras op het plein. Nu maar hopen op mooi dorstig weer.... Waar men een luchtkussen voor de jeugd gaat plaatsen is nog niet defini tief. Wel, dat de jeugd er een kwartje voor moet betalen. Moet dat nou...? Zowel in de Grotestraat als in de Schoolstraat zullen de winkeliers en an deren kraam-aan-kraam hun speciale aanbiedingen voor deze braderie ten toonstellen. We gaan er hier een heel stel opnoemen, met alle kans dat we er een paar vergeten, maar die treft u vrij dag of zaterdag dan wel aan, wanneer U deze braderie en groenmarkt gaat be zoeken. Albert Heijn laat U proeven van een barbecue. Daarvoor kunt U ook terecht bij Quick In op de Grote Markt en Snackbar Petri in de Grotestraat, ■"fashion House in de Schoolstraat de monstreert met een poppenmaakster. Sigarenmagazijn Jansen aan de Grote Markt brengt het oude ambacht van si garenmaker weer naar voren. Als U dat ziet, moet U wel even bedenken dat in de eerste twintig jaren van deze eeuw in Venray zeker zo'n honderd mensen het sigaren makersvak beoefenden. Natuurlijk laat men U op verschillen de stands proeven, bijvoorbeeld bij Ri- mex slijterij maar ongetwijfeld ook bij Slagerij Scholten die het grillen van vlees demonstreert. Eten kan men behalve op de terrasjes ook bij de kramen met braadworst, sa té, Vietnamese eetwaren, gebakkraam en heel veel snoeperijen. Zeer leerzaam voor de doe-het-zelver zal ongetwijfeld de schilderdemonstra tie zijn van verfhal Cor Paint. Maar ook zijn er niet-commerciële in stellingen die graag van deze braderie gebruik maken om even Uw aandacht te vestigen op hun aktiviteiten. We noem den reeds de scoutings, maar ook het Rode Kruis en de Dierenbescherming zijn aanwezig. En de Venrayse VVV kan natuurlijk niet achterblijven om U te la ten zien wat-Vreemdelingenverkeer ook voor U kan doen. En tussen al die bedrijven door start zaterdag vanaf het VV V-kantoor de lan delijke fietsdag. U kunt nog meedoen.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5