Opening nieuwe „galmhut" voor de Zangers van St. Frans COMMUNIEFEEST Afscheid van 6 raadsleden Witte Vennenweg krijgt spoorbomen 40 jaar Inalfa Parkeerhavens tegen betaling van baatbelasting Stuntverkoop van zwem abonnementen Informatie over sociale zekerheid Provinciaal woonwagenplan 1985 - 1987 ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting HANDBOOG TC RODHE 1e Lustrum Café 't Upke Dinsdagavond a.s. zal het voor zes raadsleden de laatste keer zijn dat zij de belangen van hen, door wie zij destijds gekozen zijn, zullen behartigen. Voor de een betekent het een afscheid na een lang raadslidmaatschap, voor de ander een afscheid na een korte periode. De heer G. Schols liet voor de laatste raadsverkiezingen weten zich niet meer voor een raadzetel beschikbaar te stellen nadat hij niet minder dan 26 jaar zich heeft ingezet als gemeentebestuurder. Bij zijn komst in de raad in 1960 werd hij direct wethouder. In 1982 ambieerde hij geen wethouderszetel meer en kwam terug als „gewoon" raadslid. De heer G. Janssen, die hij deJaaiSte- raadsverkiezingen in maart jl. zijn plaats moest afstaan aan de heer van Casteren uit Castenray is vanaf 1966 raadslid geweest. Als vertegenwoordiger van de protestants christelijke groepe ring in de gemeente had hij een plaats op de lijst die toen „Samenwerking Venray" heette. De heer H. Pingen was raadslid in de periode van 1978 - 1982 en werd bij de raadsverkiezingen in 1982 niet herko zen. Toen de heer J. Truyen in septem ber 1983 zijn raadslidmaatschap tussen tijds beeindigde, kwam de heer Pingen weer terug in de gemeenteraad. De heer P. Kienhuis werd in 1982 het derde raadslid van de VVD-fractie. Bij de jongste verkiezingen verloor hij zijn zetel als gevolg van de - overigens lande lijke - teruggang van zijn partij. De heer J. Hendriks heeft amper twee jaar het raadslidmaatschap bekleed. In augustus 1984 volgde hij voor de PSP/PPR de heer Arno Cools op. Kort voor de raadsverkiezingen haakte de heer Hendriks af van de PSP en sloot zich aan bij de PSO die in maart jl. niet aan de Venrayse raadsverkiezingen heeft deelgenomen. De heer G. Mulders deed in 1970 zijn intrede als raadslid. Na zestien jaar vond ook hij het welletjes en stelde zich bij de jongste verkiezingen niet meer be schikbaar. INBRAKEN Zowel hel Infocentrum in het Mgr. Wijnhovenpark als het jongerencen trum De Brak kreeg ongewenst bezoek. Toegang werd door forcering verkre gen. Voor zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. Het is de dader kennelijk om geld te doen geweest en dat was niet aanwezig. Een inbraak vond plaats in de speel goedzaak „De Speelboom" aan de Kempweg. Ontvreemd werd een geld bedrag en enkele radiografisch bestuur de speelgoedauto's. Totale schade rond 1.000,-. In het eerste kwartaal van 1987 zal de Nederlandse Spoorwegen automatische halve overwegbomen (AHOB) aanleg gen bij de spoorwegovergang in de Witte Vennenweg te Oostrum. Gelijktijdig zullen op de Oirloseweg, ter hoogte van de afslag naar de overweg, verkeerslich ten worden aangebracht. Dit is het resul taat van lange onderhandelingen tussen de gemeente en de Nederlandse Spoor wegen over het beveiligen van déze over weg. In het verleden heeft ook de Dorps raad van Oostrum bij herhaling aange drongen op het beveiligen van deze over weg omdat vooral lange vrachtwagens nog al eens in moeilijkheden kwamen als gevolg van een te korte opstelruimte voor de overweg. Bij eerdere onderhan delingen, welke met name wethouder Claessens met de N.S. heeft gevoerd, bleek het moeilijk een adequate oplos sing te vinden voor de verkeers-onveilige situatie bij deze overweg. In eerste instantie vond N.S. het niet noodzakelijk hier afdoende maatregelen te treffen. In dat geval zou de gemeente voor de totale kosten van de aanleg van een AHOB-installatie moeten opdraai en. Nu de instantie, welke belast is met de toezicht op de overwegen beslist heeft, dat alleen door het aanbrengen van halve bomen (zoals deze zijn aange bracht in de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum) en de aanleg van verkeerslich ten op de Oirloseweg een afdoende oplossing brengen, zal een en ander door N.S. worden aangelegd èn betaald. Het gaat hierbij over een bedrag van 350.000,- Als beheerder van de weg zal de ge meente moeten zorgen voor verbreding an de overweg en aanpassing van de openbare straatverlichting ter plaatse. Bovendien zal de gemeente jaarlijks ruim 16.000,- moeten betalen voor on derhoud en exploitatie van de installatie. De verkeerslichteninstallatie op de Oirloseweg zal alleen in werking komen bij gesloten overwegbomen. DIEFSTAL FIETS Op de vroege zondagmorgen contro leerde de politie een drietal jongens nadat er meldingen waren binnengeko men dat zij zich verdacht ophielden. Bij onderzoek bleek dat een vanhen, een 16-jarige knaap uit Griendtsveen, een fiets bij zich had welke hij bij de Steeg in Leunen had meegenomen. De knaap werd naar het politiebureau overge bracht en daar voorgeleid. Later,kon hij met aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, maar zonder fiets, naar huis terugkeren. Einde maart werd door algemeen directeur F. Welschen van Inalfa, officieel het startsein gegeven voor de aanvang van de vele aktiviteiten welke rond het 40-jarig jubileum van dit bedrijf zullen worden gehouden. In een later stadium zullen wij nog ruime aandacht wijden aan het jubile rende Inalfa; het ontstaan te Utrecht èn later de verhuizing naar Venrav. waar Inalfa de eerste grote industrie was op 't industrieterrein. Vanuit Utrecht kwa men vele medewerkers naar het voor hen toen onbekende Venray. Vrijwel allen hebben het hier best naar hun zin gekregen. Veel werk zal er door de diverse gevormde commissie's nog moeten worden verzet. Zo worden er bijvoor beeld pogingen aangewend om een eigen muziekgezelschap op te richten, welke aan de viering een speciaal cachet zal moeten geven. Zoals het er nu naar uitziet zal op vrijdag 20 juni een receptie voor de zakenrelaties plaatsvinden terwijl op zaterdag 21 juni een grote internatio nale sportmanifestatie wordt georgani seerd lussen werknemers uit Hamont en Venray. Reeds meer dan400 deelnemers hebben zich voor deze sportmanifestatie aangemeld. Op vrijdag 27 juni zal op het einde van de dag een grote receptie plaatsvin den voor het gehele personeel. Boven dien zal er een ontvangst plaatsvinden van de gepensioneerden, de zo gewaar deerde oud-gedienden. Zaterdags is er dan weer een open dag, een zogenaamde familiedag, be doeld voor Inalfa-medewerkers en genodigden. Dat feest zal zich voorna melijk concentreren in een voor dat doel te plaatsen grote feesttent. Met een aantal oud-medewerkers is door een speciale commissie kontakt opgenomen voor de samenstelling van een speciaal personeelsnummer. De commissie verzoekt daarom alle oud- medewerkers, di.e nog de beschikking hebben over fotomateriaal, dan wel over andere gegevens welke van belang zijn voor een verantwoord beeld van 40 jaar Inalfa, contakt op te nemen met die commissieleden. BROMFIETS TEGEN AUTO Een bestuurder van een personenauto dit Bakel reed vanaf een uitrit de Puttenweg op en moest toen voorrang geven aan een over die weg rijdende auto. Hij stopte op het rijwielpad en bemerkte niet een naderende 18-jarige bromfietser uit Ysselsteyn. De brom fiets kon de stoppende auto niet meer ontwijken. Bij de botsing werd hij zodanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. TE DIEP IN HET GLAASJE In de nacht van zaterdag op zondag werd een autobestuurder op de Lang straat gecontroleerd, omdat die auto een defect achterlicht had en slingerend over de weg reed. De bestuurder, afkomstig uit Deurne, had teveel alcohol genuttigd. Nadat hem de blaas- en bloedproef was afgenomen kon hij met een rijverbod en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, huiswaarts keren. VAL DOOR SLECHT WEGDEK Doordat een 16 jarige jongen met net voorwiel van zijn fiets in een gat in het wegdek terecht kwam, raakte hij de macht over het stuur kwijt en kwam ten val. Hij liep schaaf- en snijwonden op en had schade aan kleding en fiets. Er bleken meerdere gaten in het wegdek van die straat te zijn. Deze werden direkt nadat de politie daarvan melding maakte, door personeel van de gemeen te gedicht. Volgens het raads- en commissielid A. Broeksteeg, heeft de wijkraad Veltum een verzoek van de bewoners van de Tinnegiieterstraat voor de aanleg van parkeerhavens nog eens duidelijk onderstreept maar kreeg helaas nul op zijn rekest. In de Tinnegieterstraat is te weinig ruimte om te parkeren. Het is er trou wens gevaarlijk, vanwege het verkeer dat de kinderen naar school brengt en weer ophaalt. De aanwezige groenstro ken zijn niet óf zeer slecht onderhouden en mogen gerust opgeofferd worden voor nieuwe parlrtferhavens. De bewo ners hebben geen garages maar wel een voortuintje, dus er blijft toch groen in de straat bestaan. Neen, zegt de gemeente, de straat inclusief de parkeerhavens wordt dan zo'n 15 meter breed en dat is in een woongebied geen „gezicht". Geen redelijk argument, zei de heer Broeksteeg. In de aangrenzende straten is het precies hetzelfde. Als de aanleg van parkeerhavens te duur is, zoals wethouder Claessens opmerkte, dan moet men dat zeggen, en zich niet verschuilen achter de schoonheid van een straat die zou worden aangetast. De wethouder, zwichtende voor de aangedragen argumenten, beloofde de ze zaak nog eens in het college te willen bespreken. Méér kon hij beslist niet toezeggen. „Er zijn veel straten in onze gemeente waar men parkeerhavens wenst. Dat kan de gemeente niet beta len. Zou men dit nu in de Tinnegieter straat toch toestaan dan zouden onge twijfeld andere inwoners aan de bel trekken". Terloops informeerde hij of de bewoners van de Tinnegieterstraat genegen zouden zijn, eventueel bij te dragen aan de inrichting van die par keerhavens. Volgens de heer Broeksteeg zou men inderdaad bereid zijn een redelijke baatbelasting te betalen. Maar dat die bewoners dan het alleenrecht over die parkeerhavens zouden krijgen - zoals Van de Vorle voorstelde - is natuurlijk een onmoge lijkheid. En nu maar wachten of het college van b. en w. toch kans ziet om een oplossing te vinden. DADERS DIEFSTAL AANGEHOUDEN Vrijdagavond kreeg de politie een melding binnen dat een drietal personen enige beton-vlechtmatten, van een bouwterrein op Landweert, op een aanhangwagen hadden geladen en meegenomen. Via het doorgegeven kenteken kwam de politie bij de eigenaar van de auto terecht, op het moment dat het drietal de matten aan het afladen was. Alle drie werden ze overgebracht naar het politiebureau. Daar verklaarden ze, dat de matten bestemd waren voor het maken van een hondenhok. Na verhoor en aanzegging dat proces verbaal zal worden opge maakt werden zij huiswaarts gezonden. De beton-vlechtmatten werden weer teruggebracht naar het bouwwerk. GESTOLEN AUTO'S TERECHT De Mercedes, beladen met ge reedschappen, welke in Oirlo werd ontvreemd is in Meerlo onbeheerd aangetroffen. De autoradio en de gereedschappen waren verdwenen even als de sleutels van de auto. Een op de parkeerplaats in het Brukske gestolen personenauto werd in Horst onbeheerd aangetroffen. Evenals vorig jaar zal de gemeente gaan „stunten" met de voorverkoop van zwemabonnementen. Het vorig jaar is gebleken, dat het in de voorverkoop brengen van zwemabonnementen tegen een gereduceerde prijs tot succesvolle verkoop heeft geleid. Vandaar, dat het college van b. en w. heeft besloten vanaf heden tot en met 29 april a.s. weer goed kopere abonnementen aan de kassa van het zwembad te laten verkopen. Kinderen tot 16 jaar betalen slechts 30,- en volwassenen niet meer dan 50,- voor een heel zomerseizoen zwemmen. Vanaf 1 mei, de dag waarop het buitenbad weer wordt geopend zal men weer het volle pond moeten beta len. Dan moeten kinderen tot 16 jaar 38,50 en volwassenen 60,- betalen. Zoals vorig jaar voor het eerst werd in gevoerd, zullen ook dit jaar de abonne menten zowel voor het binnenbad als voor het buitenbad gelden wanneer bei de baden gelijkteidig open zijn. Ook met deze maatregel denkt het college van b. en w. het zwembadbezoek te kunnen stimuleren. In het komende zwemseizoen kan men dus niet alleen goedkoop zwemmen - als men tenminste gebruik maakt van de voorverkoop - maar bovendien kan men bij slecht weer met het abonnement voor het buitenbad (behalve in de va kantiemaand wanneer het binnenbad voor herstelwerkzaamheden gesloten is) ook binnen zwemmen. MODDER OP FIETSPAD Op de splitsing Horsterweg-Hoogrie- broekseweg, waar het fietspad even over de Hoogriebroekseweg gaat, slipte een 16-jarige bromfietsbestuurder uit Venray, door de vele modder welke op de weg lag. De jongeman en zijn duo- passagier botsten uiteindelijk tegen een personenauto, bestuurd door een inwo ner uit Meerlo-Wanssum. Bij de botsing geraakte hij met zijn been bekneld. Bij onderzoek in het ziekenhuis consta teerde men geen beenfractuur; wel zware kneuzingen en ontvellingen. De 17-jarige duopassagier liep lichte ver wondingen op. GEEN VISITEKAARTJE Een auto-eiigenaar kwam na terug keer bij zijn op de Grote Markt gepar keerde auto voertuig tot de ontdekking dat zijn auto beschadigd was. Hij kon jammer genoeg geen visitekaartje van de veroorzaker ontdekken. Hij hoopt dat getuigen zich bij de politie zullen melden. Meer dan ooit zijn er mensen die aan gewezen raken op uitkeringen op grond van ons sociale zekerheidsstelsel. Onder dat sociale zekerheidsstelsel vallen de ar- beidsongeschiktheidwetten, de Werk loosheidswet, de Ziektewet, het Zieken fonds, de Algemene Ouderdomswet, de Algemene Weduwen-, Wezenwet, de Algemene Kinderbijslagwet, de Wet Bij zondere Ziektekosten en de Algemene Bijstandswet. Nu kan het zijn dat U vragen heeft over een van deze wetten of regelingen. Een aantal instellingen heeft voor de beant woording van uw vragen specialisten klaar staan. U kunt terecht bij: Arbeidsbureau Julianasingel 12, 5802 AV Venray De heer J. van den Broek. Mevr. P. Klemans-van Horck. Tel. 04780-82551 Gedeputeerde Stalen van Limburg maken bekend, dat het Woonwagen plan voor de provincie Limburg 1985 t/m 1987 gedurende de maand april 1986 tijdens de dagen en uren waarop de kantoren geopend zijn voor een ieder ter inzage ligt: ter provinciale griffie, Hogeweerd 10 te Maastricht en ter secretarie van iedere gemeente in de provincie Limburg. Volgens het bepaalde in artikel 4a, lid 7, van de Woonwagenwet wordt het woonwagenplan van kracht op de dag na nederlegging, derhalve op 2 april 1986. Maastricht maart 1986 Gedeputeerde Staten van Limburg namens dezen, de griffier der Staten. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma: nieuws en actualiteiten, sport en het ver- zoekplatenprogramma. Donderdag: derde donderdag van de maand, van 10.00 tot 11.30 uur het pro gramma „Nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. zoals dag gisteren avond werd uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". Vrijdag: van 10.00 tol 11.30 uur hel programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platenprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeiand, Oostrum. Woensdag, derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't Gehoor". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Madhdag:'3éJrrïaa'ridagvari de maand van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag; van 10.00 tot 11.00 uur het programma „In 't gehoor". Vrijdag: van 10.30 tot 11.45 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'t Klöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Uitslag 8e bondswedstrijd georgani seerd door Diana. St. Anna: 1185/965; De Batavieren: 1382/1340/1286/1218; Diana: 1365/ 1279/1188;Uitspanning: 1323/1184; St. Hubertus: 1312/1227; St. Joris: 1402/ 1296/1212/957; Ons Genoegen A.: 1345/1243/1119; Ons Genoegen Y.: 1377/1333/1228/924; De Rare Schut ters: 1349/1219/1099; De Schutroe: 1354/1267/1217/1049; St. Sebastiaan: 1325/1278/1225/1182/1041; 't Tref punt: 1322/1221; Waldschutters: 1210; Willem Teil: 1236; Mosa Rosa: 1355/ 1247. Eindstand na 8 wedstrijden: St. Anna 6919; De Batavieren: 8236/ 7921/7591/7134; Diana: 8151/7509/ 6962; Uitspanning: 8059/7286; St. Hubertus: 7926/7314; St. Joris: 8230/ 7737/7311/6637; Ons Genoegen A. 8074/7538/6739; Ons Genoegen Y. 8243/7830/7321/5890; De Rare Schut ters: 8030/7363/6403; De Schutroe: 8095/7672/7219/6351; St. Sebastiaan: 8130/7723/7499/7194/6422; 't Tref punt: 7940/7252; De Waldschutters: 7140; Willem Teil: 7768; Mosa Rosa: 8011/7376. Personele prijzen J. Brouwers/Schutroe 50pt. P. Marlens/St. Joris 50 pt. H. Voigt/Ons Genoegen Y. n.1.4x10 M. Thijssen/Diana n.l. 4 x 10 W. Thijssen/Schutroe n.l. 5x9 W. Jacobs/Rare Schutters n.l. 5x9 A. Hermans/St. Joris 4x8 H. Gommans/Mosa Rosa 4x8 JPeeters/De Batavieren 4x7 W. Spreeuwenberg/Uitspanning 4x7 H. Custers/Willem Teil 3x6 Jose Jacobs/Ons Genosgen A. 4x6 MGijsbeek/Ons Genoegen A4x5 D Franssen/Uitspanning 3x5 A: Jaspers/Ons Genoegen Y. 3x4 P.Hendriks/Diana 3x4 P. Verhoeven/Ons Genoegen Y. 4x3 T. Vermeulen/De Schutroe 2x3 G. Kusters/'t Trefpunt 2x2 T. Martens/St. Joris 2x2 L. Thijssen/De Schutroe 2 x 1 I. v. Berlo/ de Rare Schutters 2x1 Met een gezellige disco-avond werd het openingstoernooi van onze junioren besloten. Meer dan de helft van de junioren had ingeschreven voor dit toernooi, dat op een voortreffelijke wijze door Bep Martens werd geleid. Terecht kreeg zij na afloop de handen van alle aanwezigen op elkaar. Niet onvermeld mag blijven de manier waarop door onze junioren de banen werden verzorgd. Cor Janssen kon dan ook tevreden vaststellen, dat de banen zich erg goed hielden onder het lopen, draaien en springen van onze jeugdige spelers en speelsters. Er werd gespeeld in poules, waarin de junioren naar sterkte waren ingedeeld. De winnaars waren: poule 1: Luc Zuidhof •poule 2: Karlijn Bouwens poule 3: Sjoerd Janssen poule 4: Ivo Selder poule 5: Ralf Kusters poule 6: Judith Jacobs Voor een troostprijs kwamen in aanmerking Jan-willem des Bouvrie en Dirk Drabbels. Ben je nog jong en wil je graag bij een gezelliige club leren tennissen? Bel dan 80144. Voor de prijs hoef je het niet te laten! Verenigingsnleuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Cafe 't Upke bestaal binnenkort 5 jaar. Rien Min-Verheugen opende op 23 april 1981 dit aan de Grote Markt gele gen café. Zij hervatte daarmee een oude familietraditie, want vele oudere Ven- raynaren zullen zich nog ongetwijfeld het door haar vader gedreven lunchroom/café „Verheugen" in de Grotestraat herinneren. Een begrip toendertijd, maar dat mogen we inmid dels van 't Upke ook zeggen. Talrijke verenigingsbesturen hebben hun weg naar 't Upke gevonden om te vergaderen, van carnavals- tot winke liersvereniging en van politieke tol jeugdnatuurclub. Diverse joekskapellen hebben er hun repetitie- en ontmoe tingslokaal, die na gedane „muzikale" arbeid graag met de andere stamgasten genieten van een lekker glaasje bier „waar Limburg trots op is". Diverse stamtafels hebben er hun „home" gevonden, wat weer geleid heeft tot een grandioos sportweekend op 12/13 april a.s. tussen de tafels van de „jonge" en „oude" garde". Dit na tuurlijk in het kader van het le lustrum feest. Sportief zijn de gasten in ieder ge val. Vorig jaar liepen enkele van hen de Kennedy mars en een andere groep doet al jaren mee aan de vierdaagse van Ven ray. 19 en 20 april a.s. staat de deur va naf 14.00 uur voor U open om samen met de joekskapel „Brandholt" en ac cordionist Johan van Krey. U bent van harte welkom en wie weet zegt U straks ook net als de andere vrienden van 't Upke „Wij MIN-nen het bier en VER HEUGEN ons over het bijkomend ple zier" Tot ziens bij Ben en Rien Min- Verheugen. Op zondag 13 april a.s. zal het nieuwe koorhuis (De Galmhut) aan de St. Antoniusstraat door de „Zangers van St. Frans" officieel in gebruik worden genomen. Bestuur en zangers zijn erg content over dit nieuwe onderkomen. Het biedt meer ruimte voor de aktiviteiten van dit koor op het gebied van zang en ont spanning en bovendien hebben zij nu het tijdperk van de houten lokalen (eerst aan de Kruisstraat en daarna aan het Molenpad) definitief afgesloten. Aan de ingebruikneming van de nieuwe Galmhut is heel wat vooraf gegaan. Menigeen heeft zich in novem ber van het vorig jaar, bij de aanblik van het interieur van dit gebouw, afgevraagd waar de Zangers aan begonnen waren. Dat hel bestuur deze uitdaging heeft aanvaard betekende niet alleen dat men geloofde in de haalbaar heid van dit projekt doch ook in de waarde ervan voor het bestaan èn het voortbestaan van het koor dat zijn plaats in het Venrayse culturele leven niet alleen heeft verworven maar daaruit ook niet meer valt weg te denken. Ook bestond het volste ver trouwen in de medewerking waarop een beroep gedaan moest worden om het projekt te kunnen voltooien. In dat vertrouwen is het bestuur niet be schaamd. Velen hebben in de afgelopen zes maanden meegeholpen. Koorleden, oud-koorleden en ouders hebben de handen uit de mouwen gestoken. Ook werd niet tevergeefs een beroep gedaan op derden en was het bijzonder prettig te ervaren, dat zovelen dit koor een warm hart toedragen. Veel bestuursleden van het koor hebben het afgelopen half jaar bijna al hun vrije tijd aan de verbouwing van de nieuwe onderkomst besteed, waarbij het getuigt van een zeer goede samen werking en het geloof in het gestelde doel dat in al die maanden geen wanklanken zijn gehoord. van de tenoren en bassen, vormt voor dit koor het aloude probleem van de noodzaak om tijdig nieuwe jongens te kunnen aantrekken. Het bestuur hoopt dan ook, dat het nieuwe koorhuis er toe zal bijdragen dat meer jongens zich aangetrokken zullen voelen om zich bij de Zangers van St. Frans aan te sluiten, waarbij nog eens nadrukkelijk wordt aangetekend, dat het bij dit koor niet uitsluitend om zingen gaat, alhoewel dat natuurlijk wel voorop staat, doch ook om de ontspanningsaktiviteiten waartoe met name de maandagavond is ingericht. Op zondag 13 april a.s. zal om 12.00 de officiële opening van het nieuwe koorhuis plaatsvinden door de wethou der van cultuur, dhr. J. van Oers, de voorzitter en dirigent van de Zangers, dhr. W. Buys en de Zeereerwaarde heer W. Barnhoorn, pastoor van de Paters kerk. Voor deze officiële opening zijn uitgenodigd de koorleden, de ouders, de buurtbewoners van de St. Antonius straat, de besturen van de andere koren uit Venray en de zakelijke relaties, die direct of indi reet aan de totstandko ming van het nieuwe gebouw hebben meegewerkt. Van 13.00 tot 15.00 uur zal vervol gens „open huis" worden gehouden voor iedereen die zich op een of andere manier met de „Zangers van St. Frans" verbonden voelt en er belang in stelt eens een kijkje te komen nemen. Uiteraard zal er alle gelegenheid zijn zich uitvoerig over dit koor en zijn aktiviteiten te laten informeren hetgeen er wellicht toe kan bijdragen dat dan gelijktijdig ook nieuwe koorleden wor den aangemeld. Dit laatste zal uiteraard de feestelijke stemming, die er op die dag ongetwij feld zal zijn, doen verhogen. Wij wensen de „Zangers van St. Frans" met hun nieuwe koorhuis een goede toekomst toe. Een en ander neemt niet weg. dat het bestuur niet geheel zonder zorgen is. Een daarvan betreft de financiële positie. De verbouwing en aanpassing heeft nogal wat gekost, hetgeen begrij pelijk is als men bedenkt dat het gebouw voorzien moest worden van een eigen centrale verwarming, extra sani taire voorzieningen, een totaal nieuwe verlichting, een nieuwe vloer en plafond in de repetitiezaal. Dat alles met daar naast het nodige opknapwerk en de aankleding leidde ertoe, dat er - ondanks het vele eigen werk - een Op de foto: Veel vrijwilligerswerk was nodig voordat de Zangers hun nieuwe Galmhut konden betrekken. bedrag mee gemoeid was waartoe de beschikbare middelen niet toereikend waren. Toch heeft het bestuur het volste vertrouwen, dal men het koor ook op dit punt niet in de steek zal laten. Een andere zorg van het bestuur betreft de aanwas van nieuwe jongens. De doorstroming van jongens, als gevolg van stembreuk, naar de riijen ook een feest voor moeder? Bij ons wel Wij verzorgen graag uw FEESTDINER goedverzorgd en voor een heel redelijke prijs. Speciale kindermenu's BEL EVEN en U ontvangt omgaand onze uitgebreide menukaart. VOOR INLICHTINGEN EN RESERVERINGEN: Restaurant Bowling- Er Partycentrum 04780 - 83223 Mgr. Hanssenstr. 10 OOSTRUM

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5