GEMEENTEPRAAT gemeente venray NOTITIÈS EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VGNRAV' Redactie G.A. Sehütte, Bureau Voorlichting STEMMEN BIJ VOLMACHT Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Dinsdag vergadert raad laatste keer in zijn oude samenstelling exploitatie van de consumptie-kiosk in het openlucht zwembad te Venray Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Hinderwet Hinderwet Hinderwet Volksspelen op Koninginnedag Oranjefeesten 1986 FIETSCROSSWEDSTRIJDEN Even langs de glasbak. Kleine moeite. Goede gewoonte. Oranjefeesten 1986 zaalvoetbaltournooi Nu de Venrayse kiesgerechtigden op woensdag 19 maar! jl. een nieuwe gemeenle- raad hebben gekozen, zal de oude raad op dinsdag 15 april a.s. voor het laatst in zijn oude samenstelling bijeenkomen. Dan zal afscheid worden genomen van een zestal raadsleden, die óf zich niet meer voor een nieuwe zittingsperiode van vier jaar be schikbaar hebben gesteld, öf niet werden herkozen. De heren G. Schols, G. Mulders en A. Pingen, allen van het C.D.A., en J. Hen driks van de PSP/PPR waren niet herkiesbaar. Niet herkozen werden de heren P. Kienhuis en G. Janssen; de eerste omdat zijn partij (V.V.D.) een zetel moest inleve ren, de tweede omdat de heer L.J. van Casteren op de C.D.A.-lijst veel voorkeur stemmen vergaarde. Op dinsdag 29 april zal de nieuwe gemeenteraad voor het eerst aantreden. In die vergadering zullen dan tevens de wethouders worden gekozen. In de nieuwe vergadering van dinsdag a.s. zullen de geloofsbrieven van de nieuw ge kozen raadsleden worden onderzocht. De oude gemeenteraad zal hel in zijn laatste vergadering a.s. dinsdagavond niet moeilijk krijgen omdat de agenda weinig of geen „zware punten" laat zien. Of men zal ze moeten vinden in de grote reeks ingekomen stukken en me dedelingen. DE AGENDA De agenda vermeldt de volgende voorstellen van het college van b. en w.: aangaan overeenkomst inzake de gemeente Venray en een vijftal besturen van bijzondere scholen; vergoeden van de kosten van voorzieningen aan de electrische instal latie van dislokatie I van de basisschool De Bongerd; vergoeden van de kosten wegens herstel van de inbraakschade aan de ba sisschool de Vlaswei. Getracht zal wor den deze kosten op de inmiddels beken de dader te verhalen; het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het treffen van inpandi ge voorzieningen in het hoofdgebouw van de basisschool Leunen; beroepschriften inzake plaatsing van panden op de gemeentelijke monu mentenlijst; verkoop van ca. 4.86.05 ha aan de Paardekopweg te Ysselsteyn gelegen landbouwgrond aan de heer L.W.H. van Asten; verkoop van 1.84.90 ha te Ys selsteyn gelegen grond aan de stichting jeugdbuitenverblijven; vestiging opstalrecht voor fiet senstalling bij Zuid-Oosterbusstation; het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. wijziging openbare straat verlichting in het buitengebied van Hei de, Oirlo, Oostrum, Castenray, Veulen, Leunen, Smakterheide en Brabander. Het betreft hier de laatste serie van 54 stuks lichtpunten aan het bovengronds net, waarvan er 10 komen te vervallen en 44 worden vervangen door stalen lichtmasten; diverse aanschaffingen voor de gemeentepolitie; het beschikbaar stellen van een krediet van 585.000,- ten behoeve van de nieuwbouw van een wijkcentrum in de wijk Landweert; wijziging in de garantie van het Wijkgezondheidscentrum Landweert; voorbereidingsbesluit gedeelte bestemmingsplan De Wieën t.b.v. de bouw van twee woningen onder één kap aan de Langstraat; vaststelling bestemmingsplan De Burggraaf en ongegrondverklaring van de bezwaarschriften tegen het ontwerp plan; samenwerking door gemeentelijke aandeelhouders in Limagas n.v. en het wijzigen van de Legesverordening (i.v.m. decentralisatie afgifte rijbewij zen), Algemeen ambtenarenreglement, Uitkeringsverordening en Wachtgeldve rordening; Verkiezingen van de leden van de tweede kamer der staten-generaal De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal een kiezer toe gestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 7 mei 1986, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (8 april 1986) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtlegitimatie- kaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (8 april 1986) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De vol machtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Venray, 8 april 1986 De burgemeester voornoemd De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen naar een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 7 mei 1986, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (8 april 1986) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegitimatiekaart. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezér ook, in plaats van een schrif telijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (8 april 1986) in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kiezers legitimatiekaart. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stem ming, dus uiterlijk op 16 mei 1986 Een kiezer die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht in een stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Venray, 8 april 1986 De burgemeester voornoemd Burgemeester en wethouders van Venray roe pen serieuze gegadigden op voor de voor het seizoen 1986 (1 mei tot 1 september). Gedacht wordt aan een bekwaam persoon, die in staat is de kiosk, met inachtneming van de gestelde voorwaarden en bepalingen te exploiteren. Gegadigden worden verzocht voor 26 april a.s. in te schrijven onder vermelding van de nodige gegevens. Nadere informaties kunnen worden ingewon nen ten gemeentehuize, Raadhuisstraat 1, tel. 04780-83838, toestel 243. Bezoek alleen na afspraak op het Bureau Sport en Recreatie. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een carport aan de Pastoor Vercoulenstraat 3 te Merse- lo, t.n.v. J.P.M. Willems; het plaatsen van een toilet- en wasgelegenheid aan de Ossendijk te Merselo, t.n.v. naturistenvereniging Venray e.o. Rector Nabbenstraat 20 te Leunen; het bouwen van drie woningen garages aan de Stationsweg Kruiden- laan te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf Raedts Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het plaatsen van een tuinhuisje aan Look 27 te Venray, t.n.v. B. Huis man; Het plaatsen van een tuinhuisje aan Heggewikke 12 te Venray, t.n.v. J.C.M. Kemmelings; het oprichten van een therapiege bouw aan de Stationsweg 46 te Venray, t.n.v. Psych. Centrum Venray; het plaatsen van een erfafschei- ding aan Lovinckplein 6 te Ysselsteyn, t.n.v. El. techn. Inst. Bureau Gebr. Keysers b.v.; het bouwen van een bedrijfswo ning en sorteerloods aan de Lemmen- weg te Leunen, t.n.v. P.J.A. Poels, Lemmenweg 12 te Leunen; het uitbreiden van een café restau rant aan de St. Jozeflaan 52 te Smakt, t.n.v. P.L.M.J. Bonants; het uitbreiden van een telefoonge bouw aan de van Beurdenweg te Ys selsteyn, t.n.v. Staatsbedrijf der PTT, Postbus 30000 te Den Haag; het bouwen van een berging aan Herik 14 te Venray, t.n.v. F.A.J. Schmeetz; het bouwen van een tuinhuisje aan Kruisdistel 7 te Venray, t.n.v. P.M. Lin- ders; het bouwen van een berging hobbyruimte aan de Kruidenlaan 192 te Venray, t.n.v. A.J.M. van Houdt; Burgemeester en wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen mede werking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 11 april 1986 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 10 april 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 april 1986 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van eèn of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na da tum van vergunningverlening. het aanbrengen van een terraso verkapping aan de Menuetstraat 2 te Venray, t.n.v. J.A. Haegens; het verbouwen uitbreiden van een praktijkruimte aan de Stationsweg 15 te Venray, t.n.v. W. Bloemen en H. Schraven; het uitbreiden van een varken sopstal aan de Houbenweg 10 te Leu nen, t.n.v. J.A.P. Geurts; het uitbreiden en verbouwen van een bergruimte tot biggenbatterij aan de Veldstraat 28 te Merselo, t.n.v. J.M.P. Poels; het verbouwen van een winkel aan de Grote Markt 19 te Venray, t.n.v. P.H.F. Pijpers; het verbouwen van een woning aan de Athoslaan 12 te Venray, t.n.v. G.G. de Beijer; het verbouwen van een bedrijfsge bouw aan de Volen 7 te Heide, t.n.y. J.J.P Michels; het uitbreiden;van een woning aaft de Kruidenlaan 3 te Vepray, t.n.v. M.H.A. Winnen; het bouwen van een duivenhok aan de Hogeweg 2 te Oirlo, t.n.v. J.J. Bastiaans; het bouwen van een tochtportaal aan de Schutsboom 10 te Venray, t.n.v. W.A.C. Bovee; het uitbreiden van een woning aan de Helmkruid 8 te Venray, t.n.v. R.J.M.P.G. v.d. Kerkhof; Venray, 10 april 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat op 27 februari 1986 bij hen een aanvraag is ingekomen van Maatschap Hendrix, Veulenseweg 16 te Veulen voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkens- fokkerij en -mesterij, gelegen aan de Veulenseweg 16 te Veulen. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 10 mei 1986, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 10 april 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaay Kennisgeving bekendmaking ontwerp-bescliikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: J. Loonen, Hoogriebroekseweg 21 te Oirlo (Lb7 voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het oprich ten en in werking hebben van een pluim veehouderij en v arken smesterij gelegen aan de Hoogriebroekseweg 21 te Oirlo (Lb); W. Willems, Steegse Peel weg 147 te Ysselsteyn (Lb) voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden wijzigen van een pluimveebe- drijf gelegen aan de Rouwkuilenweg 24 te Ysselsteyn (Lb); L.M.M. Poels, Droesenweg 2 te Heide voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een legkippenhouderij, een varkensmesterij en -fokkerij, gele gen aan de Droesenweg 2 te Heide positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 24 april 1986, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. -^Venray, W/apriW986 Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 2 april 1986 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: L.J.M. van Vegchel, Breevennen- weg 3 te Leunen voor het wijzigen van een rundveehouderij, gelegen aan de Bregvennenweg 3 te Leunen; L.J.M. van Vegchel, Breevennen- weg 3 te Leunen voor hel wijzigen van een rundveehouderij gelegen aan de Breevennenweg (ong.) te Leunen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 10 april 1986 tot 10 mei 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 urn- worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de -Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 10 mei 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 10 april 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaaij Op woensdag 30 april 1986 zullen er in het kader oranjefeesten volksspelen worden georganiseerd in het recreatiegebied Vlakwater. Jongens en meisjes, dames en heren in de leeftijdsgroepen van 14-18 en van 18-30 en vanaf 30 jaar en ouder kunnen dan deelnemen aan ringsteken (op eigen fiets), zaklopen (behendigheidsparcour), boom- zagen (per team van 2 personen) en touwtrekken (team van 6 personen). Voor de or ganisatie van dit evenement is het noodzakelijk dat men zich voor sommige onderde len tijdig vooraf aanmeldt. Wil men deelnemen aan dit sportieve evenement dan kan men zich vooraf middels het inschrijfformulier hiervoor aanmelden. Het inschrijfformulier dient U voor 18 april 1986 in te leveren bij: gemeentehuis Venray, Buro Sportzaken en recreatie Raad huisstraat 1 Venray. INSCHRIJFFORMULIER inschrijven vooraf/ op de dag zelve mogelijk Boomzagen (per team van 2 personen - Touwtrekken (per team van 6 personen) - Ringsteken/ zaklopen: - inschrijven alleen vooraf Naam: Adres: Woonplaats: Leeftijd: Boomzagen Naam team: Naam teamlid A: Adres: Naam teamlid B: Adres: Woonplaats: Leeftijd: Woonplaats: Leeftijd: Telefoonnr.: Touwtrekken: Naam team: Correspondentieadres: Gemiddelde leeftijd teamleden: Telefoonnr.: aankruisen hetgeen van toepassing ii+nsiEn mei Etern oglbbiooy Zoals ieder jaar te doen gebruikelijk worden ook dit jaar op Koninginne dag fietscrosswedstrijden georganiseerd in het recreatiegebied Vlakwater. Ie dereen die aan dit sportieve evenement deel wil nemen, wordt vriendelijk ver zocht om dit inschrijfformulier in te leveren bij: gemeentehuis Venray, buro Sportzaken en Recreatie Raadhuisstraat 1 of fietscrossclub „Flying Flies", seer. Florishof 14 Venray. Tevens wordt men verzocht om bij inschrijving 2,- p.p. te voldoen. Vooraf inschrijven is mogelijk tm maandag 28 april a.s.. Deelname is mogelijk voor jongens/meisjes tm 16 jaar. INSCHRIJFFORMULIER FIETSCROSSWEDSTRIJDEN 1986 Hierbij geef ik mij op voor deelname aan de fietscrosswedstrijden. Mijn naam is: Woonplaats: Telefoonnr.: Leeftijd: •Doorhalen hetgeen niet van toepassing. jaar. Jongen/meisje* GLAS HET INZAMELEN WAARD. HU? IN DE GLASBAK! Evenals vorige jaren zal ook in 1986 het Oranjezaalvoetbaltoernooi wor den georganiseerd in sporthal „De Wetteling" in het kader van Koninginne dag. Iedereen die aan dit evenement wil deelnemen wordt verzocht on derstaand inschrijfformulier in te leveren bij Bureau Sportzaken en Recreatie gemeente Venray tm 18 april a.s. Tevens wordt men verzocht het inschrijfgeld te voldoen bij inlevering van het inschrijfformulier. Deelnamekosten per team bedraagt 20,- INSCHRIJFFORMULIER ORANJEZAALVOETBALTOERNOOI Hierbij geven wij ons op voor het Oranjezaalvoetbaltoernooi met: 1 herenteam» 1 damesteam» Naam van het team (heren): naam van het team (dames): Kleur van de shirts/broek: (heren) (dames) Naam v.d. Contactpersoon: Adres: Woonplaats/postcode: Telefoon:

Peel en Maas | 1986 | | pagina 14