VERENIGINGSNIEUWS cor TC RODHE DAMMEN Ruitersport VENRAY'S MANNENKOOR ZANGERS VAN SINT FRANS ARSMUSICA M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN D.S.V. nieuws Peelland Operette CRESCENDO VENRODE RUILBEURS WIJK ZUID Buurtvereniging Brukske Wijk Noord-West J.O.V.D. aktief Volksdansen N.V.I.H. COC Katholieke Vrouwen vereniging Venray L.V.B. FNV Info team Jeugd- natuurwacht Venray St. Theobaldus gilde Overloon Scouting De Peelspeurders Wijkvereniging Veltum VZO afd. Venray Koninklijke Harmonie Euterpe WIJK WEST I Veldeke Venray O.J.C. DINGUS TRIMCLUB WOLBOETIEK De Roos, Leunen Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Donderdag 3 april om 19.30 uur repe titie tenoren en om 20.00 uur het gehele koor. Op zaterdag 5 april is er in de schouw burg te Venray het 3 korenconcert. Hieraan nemen deel naast het Venrays Mannenkoor, het Deurnes Mannenkoor en het Roemeens Mannenkoor Armo- nia. De aanvang is 20.00 uur. Verzame len al om 19.00 in de foyer voor het in zingen. Zondag 6 april is er een concert door dezelfde koren aangevuld met Mannen koor Lambardi uit Helmond in het Peelland college te Deurne. Aanvang 14.30 uur. Hiervoor om 13.00 uur ver zamelen in de Wieënhof voor een sere nade aan onze clublokaalhouder in ver band met de viering an het eerste lustrum. Hierna vertrekken we met de bus naar Deurne. Donderdag 10 april om 19.30 uur re petitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Verdere optredens: zaterdag 12 april eucharistieviering in het kader van de kerkdorpen toernee en wel in Vredepeel om 19.00 uur. 4 mei opluistering dodenherdenking Grote Kerk. 10 mei Ysselsteyn 24 mei Geritskorenavond in Venray. Afmelden R. v. Mil tel. 86917 of Wieënhof tel. 84124. Agenda: De eerstvolgende repetitie is om vrijdag 11 april in de Nieuwe Galmhut. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Dank aan alle koorleden die zich zo bij zonder hebben ingespannen om de ver schillende diensten tijdens de Goede week zo goed te laten slagen. Na de paasvakantie gaan we weer met frisse moed verder. Dinsdag 8 april 19.30 uur repetitie voor het hele koor in de Petrus Banden kerk grote Markt. Zaterdag 12 april, 19.00 uur opluiste ring Eucharistieviering eveneens in de Petrus banden kerk. Dinsdag 15 april jaarvergadering. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, olVfcij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de loods achter Henk Smits, Jan Hen- senstraat. g J. PW - t, Voorlopige agenda 8 april bestuursvergadering. 19 april serenade. 18 Pinksteren Oostende. 8 Juni, avondvierdaagse. 21 Juni, Sevenum. 31 Augustus, Efteling 6 September, Taptoe Venray Repetities Zondag 30 maart en woensdag 2 april reptitie voor majoretten, minireilen en korpsleden. Afmelden majoretten en miniretlen Bernadelle Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Programma april 6 april gezamelijke repetitie 11.30 uur Leunseweg. 17 april gezamelijke repetitie 19.30 uur Leunseweg. 20 april optreden te Venray. 27 april optreden te Grubbenvorsl. 27 april Twirl wedstrijden te Deurne. Programma mei 4 mei optreden te Sevenum. 8,9 en 10 mei, nationale twirlwedstrij- den te Groningen. 11 mei optreden te Thorn. 31 mei optreden gaat niet door. Tijden van optreden en plaats van bij eenkomst zullen nog nader bekend ge maakt worden. Agenda Dinsdag ,8, 15, 22 en 29 april 1986 om 20.00 uur repetitie in de Peelpoort te Deurne. I.v.m. het instuderen van een complete operette zijn deze repetities voor iedereen van belang. Kom dus al len en op tijd. Dinsdag 13 mei deelname aan voor speelavond van de Muziekschool te Deurne. Dinsdag 27 mei 1986 optreden in de Vereniging te Nijmegen in samenwer king met de politiekapel aldaar. Volgen de maand wordt begin gemaakt met het gaan instuderen van een complete ope rette. Voor de liefhebbers onder U, nu de tijd om U bij ons aan te sluiten. Re petitie elke dinsdagavond om 20.00 uur in de Peelpoort aan de Markt te Deurne. Contactman voor Venray e.o.: dhr. A.H. Cleven, Serenadeslraat 61, 5802 "7 .Venray. Pelefdfltsche aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524. Gem. zangvereniging Zondag 6 april. Om 10.15 uur zingen wij de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 9 april Opgelet, de tijd voor de repetitie wordt nog bekend gemaakt. Zondag 20 april. Willen de leden er voor zorgen om dan vrij te zijn voor het Zondagochtendcon cert. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Kom eens over de drempel en naar ons luisteren. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 DAMESKOOR Zondag 6 april (Beloken Pasen) zin gen we om 10.00 uur de meerstemmige hoogmis in de kapel van het ziekenhuis in officiële kleding. S.v.p om 9.30 uur aanwezig. Woensdag 9 april beginnen de sopra nen om 19.45 uur. Zaterdag 26 april zingen we de avond mis in de kerk van Oostrum. Zaterdag 10 mei zingen we om 19.00 uur in de kerk van Oostrum tijdens de avondmis. Zondag 8 juni nemen we deel aan de zangersdagen in de Maaspoort te Venlo. Als U verhinderd bent, graag Uw afmel ding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353 of Mevr. v.d. Bekerom. tel. 83332. Op zondag 6 april a.s. wordt in het wijkcentrum ,,de Kiosk" op het Bruks- ke een ruilbeurs gehouden van 10.00 uur 's morgens tot 1 uur 's middags. Er kan geruild worden in postzegels, munten, kaarten, stickers enz.-Toegang gratis. Zaterdag a.s. 11.30 uur zaalvoetbal in sporthal de Wetteling Wijk Zuid- Oldtimer. 3 mei is er wer de jaarlijkse rommel markt in het wijkgebouw. Beukenlaan 4. Heeft U spullen voor de rommel markt dan kunt U 86211 bellen en de spullen worden opgehaald. Iedere maandagmiddag van 13.30-15.30 uur handwerken voor de dames jong en oud. Buurtnieuws Woensdag 9 april a.s. is er weer een filmmiddag voor de kinderen vallende in groep 1,2 en 3. Deze middag is weer in het wijkcentrum. We beginnen om 14.00 uur. Kinderen van leden hebben gratis toegang, kinderen van niet leden 0,75. Jij komt toch ook? Hardstikke gezellig. Kinderrommelmarkt Zaterdag 12 april kunnen jullie weer je overtollige spulletjes zelf verkopen. Jul lie kunnen dit doen in het wijkcentrum Kiosk van 10.00-12.00 uur. Enne, geen grote mensen spulletjes hoor. Alle kin deren kunnen meedoen, kopen zowel als verkopen en het kost jullie niets. Fijn hé. 30 april Koninginnedag We willen deze dag iels feestelijks gaan doen. Wij roepen alle kinderen op om tijdig hun fiets, driewieler, step of skel ter zo mooi mogelijk te versieren. Met deze versierde fietsen etc. gaan jullie dan onder begeleiding van muziek een optocht door het Brukske houden. Er zijn zelfs prijsjes voor diegenen die het mooiste hun fiets etc. versierd hebben. Let op het e.v. infobulletin. Daarin kan je lezen hoe en hoe laat het begint. Van de bestuurstafel. Onze oproep voor hulp is niet tevergeefs geweest. Er zijn positieve reacties bin nen gekomen. We kunnen echter nog meer hulp gebruiken. Vraag dus inlich tingen bij Mevr. E. Korevaar, Mam- bost raat 55 tel. 86478. Programma: Zondag 6 april: kaart en koffieuurtje van 10.00-12.00 uur. Kienen t.b.v. het wijkcentrum aanvang 19.30 uur. Maandag 7 april: gezellige sjoelavond vanaf 20.00 uur. Voor deze sjoelavon den kunt U zich nog opgeven. Woensdag 9 april: vanaf 21.00 uur volksdansen in Merselo. Vrijdag 11 april: Kienen t.b.v. de buurt vereniging St. Jozef aanvang 20.00 uur. Zondag 13 april: kaart, koffieuurtje van 10.00-12.30 uur. Maandag 14 april: onze wekelijkse sjoe lavond aanvang 20.00 uur. Woensdag 16 april: volksdansen aan vang 21.00 uur. Vrijdag 18 april: kienen t.b.v. de reisve- reniging aanvang 20.00 uur. Zondag 20 april: kaart- koffieuurtjes van 10.00-12.30 uur. Paasmandjes in de categorieën van 4/6 jaar Bram van Cuck. 7 t/m 9 jaar Ingrid 9 jaar. 10 t/m 12 jaar Maggie Vermeulen. Paashaasje Jannette Vul ling. Tekeningen Paashaas gekleurd Twanny v.d. Broek 4 jaar. Na de drukte rondom de forumavond van 21 februari jl. hebben wij even een periode van rust gehad. Nu gaan wij weer actief starten met een nieuw pro gramma. Allereerst staat er een algeme ne ledenvergadering voor de deur. Wij verwachten iedereen daarvoor graag morgen om 20.30 uur in hotel restau rant de Zwaan. Al jullie wensen kunnen jullie die avond kwijt. Uiteraard staat er weer een thema avond op het program ma en horen wij graag jullie mening over een uitstapje. Kortom reden ge noeg om morgen geen verstek te laten gaan Bij voldoende deelname willen we in Oostrum starten met een 55+ volks dansgroep. Alle vrouwen en mannen van 55 jaar en ouder kunnen hieraan meedoen. Het is de bedoeling dat deze groep wordt opgezet voor de hele ge meente Venray, dus ook voor 55 van Venray en andere kerkdorpen. Als we voldoende mensen bij elkaar hebben starten we op 17 april. De lessen zullen zijn op donderdag van half vier tot kwart voor vijf. Opgave graag voor 10 april. Verdere informatie bij Netty Jeu ken, tel. 82666, Gonny Bouten, tel. 80362. Oproep aan alle leden en belangstel lenden: maandagavond 7 april aanvang 20.30 uur, plaats JMW, Hoenderstraat 33 in Venray houden we een Ledenver gadering: In deze vergadering wordt een nieuw bestuur gekozen: voorzitter, se cretaris en penningmeester. Alleen de le den van het COC hebben stemrecht. Heb je vragen die te maken hebben met jouw eigen homo of lesbisch zijn? Je kunt bellen: mannen/jongens naar 04780-10211 vrouwen of meiden naar 04780-80102. Liever schriftelijk? Mag ook. Ons adres: Postbus 316, 5800 AH Venray. Dinsdag 8 april a.s. houden wij een kienavond, voorafgegaan door een kor te vergadering die zal bestaan uit het voorlezen van de notulen, enkele mede delingen en binnengekomen stukken. Ook kan men ideeën voor het nieuwe seizoen indienen. We beginnen deze avond, die alleen voor leden is, om 19.45 uur in zaal in den Engel. Dit is dan tevens de laatste bijeenkomst voor dit seizoen.4Weljga»n-wetopdonderdag 1 mei tol besluit bowlen in Oostrum. Hiervoor kan men zich nog opgeven. Kosten ƒ6,- p.p.. Op dinsdag 27 mei houden we ons jaarlijks uitstapje, dit keer naar het Rijksmuseum Paleis 't Loo. Kosten 40,- p.p. inclusief koffie tafel. Tijdens de kienavond op 8 april kan men zich voor deze dag opgeven. Graag wel meteen betalen voor de goede orde. Afd. Venray U kunt zich nog opgeven voor de excur sie naar de bierbrouwerij in Arcen op 8 april. Graag zo spoedig mogelijk. Ook degenen die zich op de laatste ledenbij eenkomst mondeling opgegeven hebben moeten dit doen. Kosten 6,- p.p. Hier bij zijn twee consumpties inbegrepen. Opgeven bij E. Jansbeken tel. 86534. Elke le, 3e en eventueel de 5e donder dag van de maand houdt het FNV info- team spreekuur vanaf 18.30 uur in wijk centrum ,,De Kiosk" in de wijk het Brukske te Venray. Het info team is er voor alle leden welke lid zijn van een FNV bond. U kunt bij ons met al uw problemen terecht. Erg belangrijk is dat U alle ter zake zijnde stukken mee brengt, dit bevordert de behandeling en verduidelijkt vor ons vaak al heel veel. Het info team bestaat uit J. Versieegen 04780-87312. A. Evers 04786-410. F. de Jong 04780-85055 en P. Smits. Voor spoedgevallen kunt U bellen naar de coördinator J. Versteegen tussen 18.00 en 19.00 uur. U kunt natuurlijk ook naar uw eigen vakbond bellen voor adressen e.d. zie Venray van A. Z. blz. 36 en 37. In hel 15-jarig bestaan van de Jeugu- natuurwacht Venray is het nog nooit ge beurd dat een puzzelwandeltocht we gens te slecht weer moest worden afge last. Maar afgelopen maandag, 2e paas dag, was het weer echter zodanig dat het laten doorgaan van de wandeltocht geen zin had. Er waren wel een 25-tal echte doordouwers op de startplaats versche nen maar deze zagen toch ook wel in, dat je onder dergelijke slechte weer somstandigheden geen prettige wande ling kunt houden. En het gaat er tenslot te om dat je fijn in de natuur kunt wandelen en van de natuur kunt genie ten. We hebben als bestuur besloten om dezelfde wandeltocht komende zondag 5 april a.s. te houden. De tijden en de startplaats zijn hetzelfde, dus tussen 09.30 en 10.30 uur vanaf de Rosmolen in de Geijsterse bossen. Hopenlijk heb ben we dan wel goed weer. Tot ziens. Varkensconcours Op zondag 6 april a.s. zal er door hel St. Theobaldusgilde een groot varkenscon cours worden georganiseerd voor de kring land van Cuyck. De wedstrijden vinden plaats op het terrein aan de Bos- senhoek en vangen aan om 13.00 uur. Deze middag zal er een heel varken wor den veschoten in de vorm van verschil lende vleespakketten. De leden van hel Gilde worden vriendelijk verzocht op tijd aanwezig te zijn om de administra tie onder de schietbomen te verzorgen. Ook de eigen leden kunnen aan dit var kensconcours deelnemen. Bij slecht weer wordt het concours afgelast, en naar een latere datum verschoven. Aan de leden, oud leden leiding en bestuur van de Peelspeurders. Wisten jullie dal Petra Blenckers-Pluk al 10 jaar lang kabouter-leidster is? De ka bouters kennen haar als Reske. 10 jaar lang bracht zij de donderdagavond met haar kabouters door in het land van Bambilië en ging zij met hen op zomer kamp. Zaterdag 5 april vieren we haar feest. De kabouters doen dit tijdens het hele weekend, leiding, oud-leden, leden en bestuur zijn welkom op zaterdaga vond van 21.00-22.30 uur. Hallo jongens en meisjes. Nu de Paasvakantie weer bijna voorbij is gaan wij aan de laatste maand beginnen van het clubgebeuren. Op 8 april a.s. kleien we een fruitschaal in een oude bal. Heb je er thuis nog een liggen breng die dan mee. Op 9 april maken wij muzie- kinstrumentjes van trommel tot gitaar en fluit. Tot ziens in het lokaal Coninx- hof. Entree ƒ1,- Ledenvergadering dinsdag 8 april a.s. om 20.00 uur in 'l Schopke. Agenda: Opening, verslag ledenverga dering d.d. 1 oktober 1985, verslag se cretariaat, jaarverslag penningmeester, verslag kascontrolecommissie, jaar verslag aktiviteiten, speelveldjes (hier voor is André Janssen namens de ge meente aanwezig), kandidaatstelling bestuursleden. Pauze. Verkiezing bestuursleden, Veltummer Kroniek, Rondvraag, Sluiting. Na deze vergadering is er ook nog de gelegenheid om elkaar informeel te ont moeten. Wij hopen U daar ook bij aan te treffen. Bestuur wijkvereniging Veltum. Disco woodpecker AtfsT?aterdagr5 april is er weer jeugd dis co on "t Séhöpke: Voorde jeugd van 10 tot 13 jaar van 18.30 tot 21.00 uur en de entree is 1,-. Voor de jeugd vanaf 14 jaar van 21.15 uur tot 23.30 uur en voor hun is de entree 1,50. Ook de jeugd van andere wijken en plaatsen zijn wel kom. Kom wel op tijd want vol is vol. Voorjaarsledenvergadering Bij deze willen wij U reeds attenderen op onze voorjaarsledenvergadering die wordt gehouden op maandag 28 april 1986 om 19.45 uur in gastencentrum ,,De Wieënhof" aan de Leunseweg te Venray. Aansluitend daarop start om 20.15 uur een voorlichtingsavond met als thema „kwaliteitszorg in het Midden en kleinbedrijf". Noteert U datum en tijdstip alvast in uw agenda: binnenkort ontvangt U een schriftelijke uitnodiging voor deze bijeenkomst, die U beslist niet mag missen! Branchecommissie Nu de invulling van het Venrayse win kelcentrum in de realistiefase gaat ko men, wordt ook de branchecommissie actief. Namens de VZO heeft de heer A, Verlinden zitting in deze commissie, waarbij hij met name de belangen zal vertegenwoordigen van de cenirumwin- keliers. 4e Lustrum Streekschouwburg Door de directie van Cultureel Centrum „De Beejekurf" werden wij geatten deerd op de viering van het 4e lustrum van de Venrayse schouwburg, die in het seizoen 1986/1987 gestalte krijgt. Het Venrayse zakenleven wordt daarbij uit genodigd om hierin te participeren. De gedachten gaan uit naar commerciële ondersteuning in de vorm van adverten ties in een programmaboekje, maar ook naar vormen van materiële steun aan de Venrayse revue, die ter gelegenheid van dit lustrum wordt opgestart. Indien U hiervoor belangstelling heeft, neemt U dan contact op met de schouwburgdi rectie. Best Shops in town. In de eerstvolgende uitgave van het blad „Lozo-Visie" zal aandacht worden besteed aan de Bugamor-aklie „Best Shops in Town" die ook in Venray is gehouden. Van Lozo-zijde wordt vrij genuanceerd over deze actie gedacht. Enerzijds is deze vorm van publiciteit en uitstekend middel voor het kleinschali ge, gespecialiseerde midden- en kleinbe drijf om zich positief te profileren ten opzichte van het grootwinkelbedrijf. Anderzijds worden kritische kantteke ningen gezet bij de werkwijze en de op zet van het gebeuren. Zo wordt bijvoor beeld zeer verschillend geoordeeld over de waarde, die moet worden toegekend aan de resultaten van de bijbehorende consumenten-equeie. De reclame codecommissie heeft hierbij ook kriti sche kanttekeningen geplaatst. Ook is er nog de nodige onzekerheid ten aanzien van de toekomstige ontwikkelingen en de kontinuileit van het project. In Lozo-visie leest U er binnenkort meer over. Donderdag 3 april Om 20.00 uur repetitie harm, orkest en aansluitend om 21.30 uur evaluatie re petities zondag. Donderdag 10 april 20.00 uur repetitie harm, orkest. AGENDA 26 april, voorjaarsconcert. 27 april 4 mei Communiefeest. 4 mei dodenherdenking 18 mei concert te Broekhuizen van 13.00-14.00 uur 6 juni serenade 12 september serenade. 11 okt. uitw. concert met Heel en Gre- venbricht. 18 okt., concert met VMK. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 3 april Geen repetitie. Donderdag 10 april. Geen repetitie. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 8 april. Om 19.00 uur repetitie. Bardienst: Hr. Verbeek Agenda: zie harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Zoals bekend, belegt het wijkcomite van West I vrijwel elke eerste maandag van de maand een vergadering met en voor de bewoners van deze wijk. Op de ze vergaderingen komen problemen, wensen of ideeën, betrekking hebbend op de wijk, in bespreking. Echter, we gens vakanties komt de vergadering op maandag 7 april geheel te vervallen om dat er dan niet kan worden beschikt over de vergaderruimte in het Groene- wold. Gezien de stijging van kosten en gelijk blijven of vermindering van in komsten, zal het Comité gehoor geven aan de voorstellen, gedaan tijdens de vergaering op maandag 3 maart jl. wat tot gevolg zal hebben dat een grote besparing aan geld en tijd zal worden verkregen. De volgende maatregelen zullen worden getroffen. Het wijk- blaadje zal niet maandelijks meer ver schijnen, verschijnt alleen wanneer daartoe aanleiding is. De verslagen wor den niet meer vermenigvuldigd. Mede delingen van het Comité aan de bewo ners zal, zo mogelijk, plaatsvinden mid dels de krant. De eerstvolgende vergadering zal plaatshebben op maandag 28 april a.s. om 20.00 uur in 't Groenewold. Groene- woltsepad 2. Zoals ieder jar, zullen in de maanden juli en augustus geen vergade ringen van het wijkcomite plaats vin den. De e.v. ledenvergadering zal gehou den worden op dinsdag 8 april a.s. 's avonds om 20.00 uur in de Wieënhof. Hel thema van deze avond zal zijn: „kleding van vroeger". Verenlglngsnleuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Vrijdag 4 april RIK VAN BOEKEL De lente is er en het wordt tijd dat de zo- mermuziek over de vloer komt, Rik van Boekei is een Leidse popdichter en pre- former met zon, zee en maatschappij geinspiteerde humor. Platengigant EMI toonde belangstelling voor zijn laatste opnames, maar ging uiteindelijk toch niet in zee met deze eigenzinnige poëet. Hij is het best op dreef in zijn meest sa tirische nummers vol herkenbare kri tiek, die niet met een frons maar in feestverpakking gebracht worden. De muziek heeft naast avontuurlijke elektro-pop nu ook Zuid Amerikaanse swingritmes, af en toe te gewoontjes, maar daar staat tegenover dat de combi natie van teksten en muziek in bijna alle gevallen zeer aduquaat is. Op vrijdag 4 april om 22.00 uur een luchtig ironisch optreden. Aan alle band's theatergroepen e.d. O.J.C. Dingus organiseert een groepen- presentatie. Speel je in een band, thea tergroep doe je aan mime of goochelen en vindt je het tijd worden dat het, je of jullie gezien of gehoord mogen worden bel dan onderstaand telefoonnr. Het spelen is tegen onkostenvergoeding en er is een P. A. aanwezig. De streefdatum is 28 juni aanmelden voor 21 april. Voor meer informatie of aanmeldingen O.J.C. Dingus Hoenderstraat 10 Ven ray. Tel. 04780-83293. In en rondom Venray zie je hel aantal trimmers en joggers weer sterk toene men. Veel mannen en vrouwen gaan in zien dat hun lichaam duidelijk profijft heeft van het regelmatig lopen. Ervaring heeft echter wel geleerd, dat hei vooral wanneer het werkelijk aankomt op hel doorzetten waarmee men begonnen is het alleen bezig zijn soms een probleem kan zijn. Waarom niet het besluit geno men om aan te sluiten bij de trimclub, niet gebonden zijn, geen contributie, niet zo prestatie gericht, meer ontspan nen bezig zijn, gezamelijk lopen in en rond Venray op vaste lijden, vooral hel samen bezig zijn met gelijke interesse kan een goede stimulans zijn om de ge zochte conditie, uithoudingsvermogen of andere goede kanten die aan het trim men verbonden zijn te (her)ontdekken, maar vooral ook in stand te houden, om de duidelijk positieve veranderingen in geest en lichaam te ervaren. Onze aktiviteiten: Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een trainingsloop van 10 km, vanaf de Ballonzuil Beekweg op het Ballonzuil- circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Geystersebossen- circuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij parkeerplaats wandelroutes Woensdagavond: gevarieerd trimpro gramma op het circuit Vlakwater Verza melen en vertrek om 18.45 uur vanaf parkeerplaats Perdstal Kempweg. Inlichtingen P. Loomans, Ouverlu- restraat 14, tel. 85384. De maand maart stond boordevol ac tiviteiten. Op 16 maart behaalden een aantal junioren het balvaardigheids diploma en/of slagvaardigheidsdiplo ma. Voor balvaardigheid slaagden: Bard van der Sluis, Urban Hoedema- kers, Miranda Martens, Ivo Selder, Mi ke Kramer, Marloes v.d Laar, Jan- Willem Beaujean, Arno Beerkens, Mi- rella Drentje, Ben Smits, Maike Selders, Jan Willem Desbouvrie, Christiane Ja cobs, Ilse Lemmerlijn. Voor het diploma slagvaardigheid slaagden Jermaine Renjaan, Roy Kusters, Frank Philipsen, Roel Lem- mens, Arno Beerkens, Jan Willem Beaujean, Mike Kramer, Ivo Selder, Bard van der Sluis, Urban Hoedema- kers, Ralf Kusters, Maike Selder, Nijnke Breeuwsma, Lilian Sijbers, Christiane Jacobs, Marloes van Lare, Mirella Drentje, Miranda Martens en Il se Lemmerlijn. Het was een gezellige dag voor ouders en kinderen. Op 23 maart speelden onze competi tiespelers een uitwisseling tegen ,,'t Root" uit Asten. Dat we uiteindelijk te gen deze sterke teams gelijk speelden, bewijst aan de ene kant hoe sterk de overgangsklasse is maar zegt aan de an dere kant ook iets over onze eigen sterk te. Op 29 maart was het traditioneel eier verven voor onze bejaarden van het Schuttersveld. Het leek wel of ons club huis veranderd was in een kippenhok: een gekakel van jewelste. Onder leiding van de feestcommissie werden alle eirem van een passende tekening voorzien door een aantal junioren. Er waren ook enkele prijsjes beschik baar gesteld. De le prijs werd gewonnen door Ivo Selder, de 2e door maike Sel der en de derde door Lilian Sijbers. Pa scal Janssen, Mike Kramer, Ralf Drab- bels en Jos Janssen kregen een troost prijs. Belangstelling voor onze club? Bel 80144 en ook U kunt meedoen met de vele activiteiten die we het komende sei zoen hebben georganiseerd. Een pro gramma ligt voor U klaar. Merseloseweg 20 Venray 82301 blijft geloven in kwaliteit ZEKER NU!! - Scheepjes wol - Ne veda - - Anny Blatt - De zomergarens zijn binnen!! „WRATJES OP DIE PLAATS? IDIOOT HÈ? BLEEK 'T NOTABENE GESLACHTSZIEKTE TE ZIJN Wratjes op of rond de geslachtsdelen. Merkwaardig denk je, zal wel weer overgaan. Toch kan het geslachtsziekte zijn. Geslachtsziekte krijg je bij het vrijen. En het gaal niet vanzelf over. Ga bij twijfel naar de dokter. Hij is de enige die je kan helpen. En waarschuw degene(n) met wie je de laatste tijd sexueel kontakt hebt gehad. Zij moet ook naar de dokter. Verdere informatie: bel, kom of schrijf naar Buro Geslachtsziekten van de Basisgezondheidsdienst Noord-Lim burg. Spreekuur Venray: elke woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in het J.M.W., Hoenderstraat 33, tel. 04780-85251. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 04780 - 82810 Afgelopen vrijdag moest DC Venray naar Roermond om daar in de regionale clubcompetitie aan le treden tegen DC Donderberg. Met de noodgedwongen plaatsing van twee reservespelers zag het er voor de Venrayers alles behalve kans rijk uit, zeker niet na de gevoelige ne derlaag tegen DC Venlo. Maar al spoedig bleekdat de Venray se dammers d it keer uit een ander vaat je zouden tappen. Na drie uur spelen stond het materiaal op alle borden nog gelijk. Daarna werd het anders. Noyens zag een eenvoudige slagcombinatie over het hoofd en zat daarna tegen een schijf achterstand aan te kijken. Maar kort daarna kwam er op bord acht een on verwachte ontknoping, doordat reserve Brenkman met een feilloos eindspel zijn tegenstander aftroefde en zodoende op verrassende wijze de eerste twee punten voor Venray binnenhaalde. Helaas ging de voorsprong spoedig daarna verloren door twee nederlagen, nl. van Jakobs en Wonodikromo. Ook Tijssen en Bakker op de middenborden hadden een moeilijke partij maar wisten toch beiden door taaie tegenstander ie der een punt binnen te halen. Op het tweede bord speelde Th. Peek een kwalitatief hoogstaande partij tegen routinier de Rooy. Ook deze partij werd remise. Noyens wist eveneens, ondanks de schijf achterstand, tegen de Roer- mondse kampioen Okrogeluik een remi se uit het vuur te slepen. De meeste verdienste vormde echter de slotpartij op bord drie van A. Wester, die met een sterk gespeeld dam- meneindspel de overwinning wist te be halen en daarmee een gelijkspel 8-8, wist te bereiken. Met deze uitslag is DC Venray nog niet geheel kansloos voor het kampioen schap, mits de eerstvolgende thuis wedstrijd tegen DC Helden met flinke cijfers gewonnen kan worden. Een sterke opkomst en inzet van allen moet kunnen! Schietvereniging De eindstanden van het competitief jaar 1985-1986 zijn als volgt: Hoofdklasse Eerste klasse Sevenum 1 34 Leunen 2 24 Helden 1 28 Koningslust 24 Leunen 1 24 Maasbree 1 22 Kessel 1 18 Sevenum 2 21 Horst 1 10 Kerkrade 1 18 Helden 2 10 S wolgen 1 10 Meerlo 1 2 Leunen 3 7 Tweede klasse Derde Klasse Terwinselen 1 34 Meerlo 2 28 Maasbree 2 24 Koningslust 2 24 Kerkrade 2 20 Swolgen 2 24 Melderslo 1 18 Kerkrade 3 22 Leunen 4 18 Sevenum 3 14 Helden 3 10 Horst 2 14 Kessel 2 2 Melderslo 2 0 Vierde klasse Venray 1 30 Helden 4 27 Maasbree 3 20 Leunen 5 20 S wolgen 3 17 Meerlo 3 6 Horst 3 6 In alle klassen zijn de kampioenen be kend behalve in de eerste klasse. Daar zijn Leunen en Koningslust na een span nende competitie gelijk geëindigd. Deze beslissingswedstrijd zal geschoten wor den op zaterdag 5 april in het clublokaal van Sevenum. We wensen het 2e team een goed schot. Volgende week beginnen we met het jaarlijkse koningsschieten. We schieten twee series van 30 schoten verdeeld over drie donderdagen. De acht hoogste schutters schieten dan om het kam pioenschap. LANDELIJKE RIJVERENIGING EN PONYCLUB „ST. JAN" MERSELO Zondag a.s. organiseert de Landelijke rij vereniging St. jan te Merselo een kringwedstrijd voor dressuur en sprin gen op de terreinen van manege Vla kwater aan de Hoopweg. Aanvang dres suur 10.00 uur. Springen 11.30 uur. Toegang gratis. A.s. zaterdag 3 april gaan we op het schietterrein diverse werkzaamheden verrichten aanvang 9.30 uur. Jammer genoeg hadden we de weer goden afgelopen zaterdag niet mee maar we hopen dat het a.s. zaterdag 5 april beter weer is zodat we alles in orde kun nen maken op de schuttersweide. Zondag 6 april oefenen schieten op de schuttersweide in de Endepoel aanvang 11.00 uur. Zondag 6 april gezamelijk oefenen voor het muziekkorps aanvang 11.30 uur in het clubgebouw aan de Leunseweg.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7