GEMEENTEPRAAT 0* Tarief voor afgifte e.d. van rijbewijzen wordt straks f 24,- PAAS AKTIVITEITEN NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY ÈJL'.sviï Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Oranjefeesten 1986 zaalvoetbaltournooi Verrekening vakantiebonnen W.W.V. Verklaringen van geen bezwaar PEEL EIM MAAS Hinderwet Bouwvergunning verleend Wijziging Legesverordening Hinderwet Informatie over sociale zekerheid Afsluiting van gedeelte Hoopweg Collektekalender april 1986 Volksspelen op Koninginnedag Oranjefeesten 1986 FIETSCROSSWEDSTRIJDEN Hinderwet ui'! Op 25 februari 1986 heeft de Tweede Kamer hel wetsontwerp aangenomen waarin de verlenging van de geldigheids duur en de decentralisatie van de afgifte van rijbewijzen wordt geregeld. De Tweede Kamer wenste een spoedi ge invoering, omdat grote waarde wodt gehecht een de verlenging van de geldig heidsduur tot het 70e levensjaar. De staatssecretaris heeft gezegd dat invoe ring met ingang van 1 juli 1986 zal kun nen plaatsvinden. Vanaf de inwerking treding van deze wetswijziging wordt de bevoegdheid tot de afgifte van rijbewij zen in handen van de burgemeester ge legd. Voor de afgifte, vernieuwing of de omwisseling kunnen de gemeenten leges heffen, evenals voor het verstrekken van degenen die in het Centraal Register Rijbewijzen te Veendam zijn, zijn opge nomen. Omdat het voornemen bestaat de wetswijziging met ingang van 1 juli 1986 in werking te laten treden, dient de gemeente Venray voor die datum over een Koninklijk goedgekeurde verorde ning te beschikken om de heffing van Leges ter zake van de afgifte, vernieu wing of omwisseling van rijbewijzen, dan wel ter zake van het verstrekken van informatie uit het Centraal Register Rij bewijzen mogelijk te maken. Het is dus noodzakelijk dat de gemeenteraad een afzonderlijk besluit neemt tot wijziging van de legesverordening op dit punt. Uit de circulaire van de staatssecreta ris van Verkeer en Waterstaat, blijkt dat in het tarief voor de afgifte van rijbewij zen 7,50 opgenomen met worden. Dit is het gemiddelde bedrag dal gedurende 10 jaar per afgegeven rijbewijs door de gemeente aan het rijk moet worden af gedragen. Daarnaast wordt de hoogte van het tarief bepaald door de gemeen telijke kosten die aan de werkzaamhe den zijn verbonden. In verband hiermee stellen b. en w. de gemeenteraad voor het tarief voor het afgeven vernieuwen of omwisselen van een rijbewijs te bepalen op afgerond 24,- inclusief 7,50 rijksleges. Thans bedragen de legeskosten 22,- inclusief 12,- provinciale leges. Naast dit be drag is nog 4,25 verschuldigd voor een uittreksel uit het bevolkingsregister ten behoeve van de zgn. „eigen verklaring", waarvan de kosten 8,50 bedragen. Tesamen nu dus 34,75. Deze kosten behoeven in de toekomst alleen nog te worden gemaakt bij de eerste aanvragen, door personen boven de 70 jaar en aanvragers met een medi sche indicatie (dus niet bij 10-jaarlijkse vernieuwingen.) Tenslotte wordt voor gesteld het tarief voor het verstrekken van informatie uit het Centraal Register Rijbewijzen te bepalen op 5,-. Evenals vorige jaren zal ook in 1986 het Oranjezaalvoetbaltoernooi wor den georganiseerd in sporthal „De Wetteling" in het kader van Koninginne dag. Iedereen die aan dit evenement wil deelnemen wordt verzocht on derstaand inschrijfformulier in te leveren bij Bureau Sportzaken en Recreatie gemeente Venray tm 18 april a.s. Tevens wordt men verzocht het inschrijfgeld te voldoen bij inlevering van het inschrijfformulier. Deelnamekosten per team bedraagt 20,- INSCHRIJFFORMULIER ORANJEZAALVOETBALTOERNOOI Hierbij geven wij ons op voor het Oranjezaalvoetbaltoernooi met: 1 herenteam* 1 damesteam* Naam van het team (heren): naam van het team (dames): Kleur van de shirts/broek: (heren) (dames) Naam v.d. Contactpersoon: Adres: Woonplaats/postcode: Telefoon: Op 15 januari heeft het college van burgemeester en wethouders van Ven ray besloten tot ambthalve herziening van de sedert 28 april 1983 toegepaste korting van vakantiedagen en vakantie bonnen bij de Wet Werkeloosheids- voorziening. Daar het voorbereidend werk, o.m. dossieronderzoek, geruime tijd in beslag zou nemen, werd toen meegedeeld dat de terugbetaling eerst na enkele maan den zou kunnen geschieden. Inmiddels is het dossieronderzoek afgerond. Ge bleken is dat ongeveer 350 personen voor een nabetaling in aanmerking ko men. De administratieve verwerking is nu in volle gang. In de komende periode zullen wekelijks ongeveer 50 personen bericht ontvangen van hun nabetaling. Zodra deze personen de zgn. loonbe- - lastingverlaring aan de afdeling Sociale zaken hebben geretourneerd, zal zo spoedig mogelijk tot uitbetaling worden overgegaan. Een en ander betekent dat over ongeveer 6 weken alle, voor de na betaling in aanmerking komende perso nen bericht hebben ontvangen. Men wordt dringend verzocht over de - nabetaling gedurende deze verwer kingsperiode geen kontakt met de afde ling Sociale Zaken op te nemen, noch schriftelijk nog telefonisch. Eerst wan neer men medio mei nog niets vernomen heeft kan men kontakt opnemen met de afdeling sociale zaken van de gemeente Venray, tel. 83838, toestel 424. Gedeputeerde Stalen van Limburg hebben aan het gemeentebestuur ver zonden de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 19 of artikel 15, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 8 van de Woningwet, welke zijn ver eist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het oprichten van een wijkcen trum aan de Kruidenlaan te Venray, t.n.v. Gemeente Venray, Raad huisstraat 1 te Venray; het bouwen van 7 premie koopwoningen aan de Hoeveweg te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf Teunissen b.v. Jan Poelsweg la te Ysselsteyn. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 3 april 1986. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. EEN ABONNEMENT WAARD! Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, op 26 maart 1986 vergunning is geweigerd voor zover het een uitbreiding met 300 biggen betreft en voor het overige is ver leend, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van J.M. Poels, Veldstraat 28 te Mer- selo, voor het ex art. 6a uitbreiden wij zigen van een varkensmesterij en - fokkerij gelegen aan de Veldstraat 28 te Merselo. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 3 april 1986 tot 3 mei 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 3 mei 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravëhhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 3 april 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A. de Blaaij Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 26 maart 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum van vergunningverlening. het bouwen van een hobby-kasje aan de Weth. Pubbenstraat 4 te Merse lo, t.n.v. M.T. Janssen; het bouwen van een berging aan Look 31 te Venray, t.n.v. L.M. van Mill, Pr. Beatrixstraat 15 te Venray; het bouwen van een tuinhuisje aan de Kamperfoelie 24 te Venray, t.n.v. P.J. van Mill, Mgr. Nolenstraat 20 te Venray; het bouwen van een hobby-kastje aan de Castenrayseweg 3 te Oirlo, t.n.v. G.G.H. Linskens; het bouwen van een jongveestal annex opslagruimte en het slopen van bestaande opstallen aan de Timmer- mannsweg 100 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.M. Verhoeven; het bouwen van een tuinbouw- loods aan de Overloonseweg 22a te Ve- nay, t.n.v. J.G.J. Hendriks het bouwen van een produktiehal aan de Smakterweg te Venray, t.n.v. Fa. Manders, Laagriebroekseweg 7 te Leunen; het plaatsen van een dakkapel aan Bouwdewijnhof 8 te Venray, t.n.v. F.P.M. Roording; Venray, 3 april 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij Koninklijk besluit van 20 februari 1986, nr. 6 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 29 oktober 1985 nr. R 797 tot wijziging van „Legesverordening Venray 1984". Op grond van het bepaalde in artikel II treedt deze verordening op 1 april 1986 in werking. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: J.C. Bos, Lovinckplein 2 te Ys selsteyn (Lb) voor een vergunning inge volge de hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een disco theek en cafetaria, waar voedings- en genotmiddelen worden toebereid in olieën en vetten, gelegen aan de Jan Poelsweg te Ysselsteyn (Lb); Maatschap Broeders, Puttenweg 117 te Ysselsteyn (lb) voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden of wijzigen van een rundvee houderij, waar electro motoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kw, gelegen aan de Puttenweg 117 te Ysselsteyn (lb); A.P.A.M. Romme, Puttenweg 60 te Ysselsteyn (Lb) voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden of wijzigen van een var kensmesterij en -fokkerij en legkippen- houderij gelegen aan de Puttenweg 60 te Ysselsteyn (Lb); A.Th.J. Drüggen, Lollebeekweg 49 te Castenray voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den van een varkensfokkerij, gelegen aan de Lollebeekweg 49 te Castenray; P. Verhoeven, Timmermannsweg 100 te Ysselsteyn (Lb) voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundvee- en varkens- fokkerij, gelegen aan de Timmermanns weg 100 te Ysselsteyn (Lb). positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 17 april 1986, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde dalun ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 3 april 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en economische zaken. A. de Blaaij Meer dan ooit zijn er mensen die aan gewezen raken op uitkeringen op grond van ons sociale zekerheidsstelsel. Onder dat sociale zekerheidsstelsel vallen de ar- beidsongeschiktheidwetten, de Werk loosheidswet, de Ziektewet, het Zieken fonds, de Algemene Ouderdomswet, de Algemene Weduwen-, Wezenwet, de Algemene Kinderbijslagwet, de Wet Bij zondere Ziektekosten en de Algemene Bijstandswet. Nu kan het zijn dat U vragen heeft over een van deze wetten of regelingen. Een aantal instellingen heeft voor de beant woording van uw vragen specialisten klaar staan. U kunt terecht bij: Gemeentelijk Arbeidsbureau (G.A.B.) Julianasingel 12, 5802 AV Venray De heer J. van den Broek. Mevr. P. Klemans-van Horck. Tel. 04780-82551 Gemeente Venray (afd. sociale Zaken) Raadhuisstraat 1 5801 BV Venray De heer G. Cornelissen Tel. 04780-83838 Bedrijfsvereniging v. Detailhandel en Ambachten (DETAM) Mgr. Nolensplein 60 5911 GG Venlo De heer L. Serpenti. Tel. 077-17842 Gemeenschappelijk Administratie kantoor (G.A.K.) Kaldenkerkerweg 20, 5913 AE Venlo De heer C. Sieben Tel. 077-547543 In verband met de organisatie van kringwedstrijden voor paarden en pony's door de landelijke Ruiter- en Po nyclub „Sint Jan" Merselo in de mane ge zullen op de zondagen 6 en 13 april verkeersmaatregelen rond de manege moeten worden genomen. De noorde lijk tak van de Hoopweg tussen de Kie- kweg en de oostelijk tak van de Hoop weg - dus het weggedeelte noordelijk van de manege - zal op die dagen voor alle verkeer worden afgesloten. van 7 t/m 13 april. Sakor (lande lijke aktie). van 14 t/m 20 april Nederlandse Hartstichting (landelijke aktie) van 21 t/m 27 april Nationaal fonds Sport gehandicapten (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collek teren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Op vrijdag 4 april a.s. zal officieel afscheid worden genomen van de heer A.L.G. JANSSEN in verband met het beëindigen van zijn dienstverband bij de gemeente Venray. Op deze dag wordt hem door het gemeentebestuur een receptie aangeboden. Deze wordt gehouden op vrijdag 4 april van 17.30 tot 18.30 uur in de burgerzaal van het raadhuis. Burgemeester en wethouders van Venray Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Venray, 27 maart 1986 comité recreatiesport §port_en_spel_instuif WAAR: Sporthal "De Wetteling" WANNEER: Vrijdag 4 april 1986 TIJD: 10.00-12.30 uur (s'morgens) 13.30-16.00 uur (s'middags) KOSTEN: 1,50 per dagdeel 3,- voor de hele dag VOOR WIE: Jeugd t/m 12 jaar Op woensdag 30 april 1986 zullen er in het kader oranjefeesten volksspelen worden georganiseerd in het recreatiegebied Vlakwater. Jongens en meisjes, dames en heren in de leeftijdsgroepen van 14-18 en van 18-30 en vanaf 30 jaar en ouder kunnen dan deelnemen aan ringsteken (op eigen fiets), zaklopen (behendigheidsparcour), boom- zagen (per team van 2 personen) en touwtrekken (team van 6 personen). Voor de or ganisatie van dit evenement is het noodzakelijk dat men zich voor sommige onderde len tijdig vooraf aanmeldt. Wil men deelnemen aan dit sportieve evenement dan kan men zich vooraf middels het inschrijfformulier hiervoor aanmelden. Het inschrijfformulier dient U voor 18 april 1986 in te leveren bij: gemeentehuis Venray, Buro Sportzaken en recreatie Raad huisstraat 1 Venray. INSCHRIJFFORMULIER inschrijven vooraf/ op de dag zelve mogelijk Boomzagen (per team van 2 personen - Touwtrekken (per team van 6 personen) - Ringsteken/ zaklopen: - inschrijven alleen vooraf Adres: Woonplaats: Leeftijd: Boomzagen Naam team: Naam teamlid A: Adres: Naam teamlid B: Adres: Woonplaats: Leeftijd: Telefoonnr.: Touwtrekken: Naam team: Woonplaats: Leeftijd: Correspondentieadres: Gemiddelde leeftijd teamleden: Telefoonnr.: aankruisen hetgeen van toepassing Zoals ieder jaar te doen gebruikelijk worden ook dit jaar op Koninginne dag fietscrosswedstrijden georganiseerd in het recreatiegebied Vlakwater. Ie dereen die aan dit sportieve evenement deel wil nemen, wordt vriendelijk ver zocht om dit inschrijfformulier in te leveren bij: gemeentehuis Venray, buro Sportzaken en Recreatie Raadhuisstraat 1 of fietscrossclub „Flying Flies", seer. Florishof 14 Venray. Tevens wordt men verzocht om bij inschrijving 2,- p.p. te voldoen. Vooraf inschrijven is mogelijk tm maandag 28 april a.s.. Deelname is mogelijk voor jongens/meisjes tm 16 jaar. INSCHRIJFFORMULIER FIETSCROSSWEDSTRIJDEN 1986 Hierbij geef ik mij op voor deelname aan de fietscrosswedstrijden. Mijn naam is: Woonplaats: Telefoonnr.: Leeftijd: •Doorhalen hetgeen niet van toepassing. jaar. Jongen/meisje* Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 26 maart 1986 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: A. Jenniskens, Puttenweg 108 te Ysselsteyn (Lb) voor het ex art. 6a uit breiden wijzigen van een var kensmesterij en rundveehouderij gele gen aan de Paardekopweg 11 te Ys selsteyn (Lb); de Heer Kuipers, Grotestraat 26 te Venray, voor het oprichten en in wer king hebben van een friture waar voedings- en genotmiddelen worden toebereid in olieën en vetten, gelegen aan de Grotestraat 26 te Venray; De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 3 april 1986 tot 3 mei 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 3 mei 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 3 april 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaaij Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter

Peel en Maas | 1986 | | pagina 10