GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Kruispunt Paterslaan/Leunseweg a.s. maandag in de commissie Bekendmaking Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Tennissen op de gemeentebaan Opgave van leer lingen voor de basisscholen in Venray-kom Hulpverlening bij invulling aangiftebiljet Commissie vergadering Paspoorten toeristen kaarten Commissie jeugd sport en recreatie vergadert Hinderwet Parkeren tijdelijk verboden Gedeeltelijke herziening bestemmingsplan Hinderwet Hinderwet PEEL EIM MAAS Een van de punten waarmee de com missie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken zich a.s. maandag avond om 18.30 uur zal bezighouden is het kruispunt Paterslaan/Leunseweg. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de verkeersveiligheid op dit kruispunt afdoende kan worden ver beterd door het plaatsen van verkeers lichten waarbij reconstructie van het kruispunt dan noodzakelijk zal zijn. Ook het advies van de bewoners van de Sint Antoniusstraat over deze kruising zal door de commissie wor den behandeld. Deze bewoners willen graag een verkeersveiliger kruispunt zonder stoplichten. Dat zou kunnen door de kruising, en eigenlijk ook de hele binnenring, te ontlasten van in- en uitgaand verkeer en dat via bewegwijze ring over de singels te leiden. HONDENBELASTING Bij Koninklijk besluit van 30 januari 1986 nr. 78 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 29 oktober 1985 nr. R 801 tot wijziging van het tarief hondenbelasting voor het jaar 1986. Voor 1986 zal de belasting voor een hond 50,50 bedragen. Voor hon den, gehouden in kennels, ingeschreven bij de raad van beheer op kynologisch gebied in Nederland, bedraagt de be lasting 202,- per kennel per jaar. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 26 februari 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders* van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum van vergunningverlening. In hun vergadering van 5 februari 1986. het verbouwen van een bedrijfs woning aan de Spiekert 14 te Heide, t.n.v. Houbensteyn b.v. Ysselsteynse- weg 69 te Ysselsteyn; het verbouwen van een berging tot garage aan de Beukenlaan 21 te Venray, t.n.v. M. Hilami; het plaatsen van een dakkapel aan de Largostraat 18 te Venray, t.n.v. H.J.C. v.d. Putten; het bouwen van een carport aan de Sparveld 2 te Leunen, t.n.v. A.J.H. Klaassen; het bouwen van een, kas aan de Lorbaan 3 te Veulen, t.n.v. J.G.T. Reintjes; het bouwen van een carport aan de Brennerlaan 5 te Venray, t.n.v. J.P.M. Crijmans; het plaatsen van een duivenhok aan de Si. Odastraat 15 te Venray, t.n.v. H.G.P. van Rijt; het plaatsen van een volière aan de Tolstraat 11 te Venray, t.n.v. A.G. Claessens; het vernieuwen van een volière aan de Doormanstraat 74 te Venray t.n.v. J.W.G. Dechnar; het uitbreiden van een loods aan de Theeuwenhofweg 4 te Leunen, t.n.v. Gebr. Litjens; het uitbreiden van een supermarkt aan de Rose Vlek te Venray, t.n.v. EDAH b.v.. Kanaaldijk 82 te Helmond. Venray, 6 maart 1986 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van hel geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een woning aan de Helmkruid 8 te Venray, t.n.v. R.J.M.P.G. v.d. Kerkhof; het verbouwen van een woning aan de Athoslaan 12 te Venray, t.n.v. G.G. de Beijer; het bouwen van een duivenhok aan de Hogeweg 2 te Oirlo, t.n.v. J.H. Bastiaans. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 7 maart 1986 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van hel raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 6 maart 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. OVERIGE AGENDA Verder vermeldt de agenda de volgen de punten: Verlening recht van opstal aan Zuid Ooster Autobusdienst NV voor de bouw van een fietsenstalling nabij het busstation aan de Prins Bemhardstraat. Het beschikbaarstellen van een krediet van 50.000,ten behoeve van de wijziging openbare verlichting in het buitengebied van Heide, Oirlo, Oos trum, Castenray, Veuien, Leunen, Smaktereheide en Brabander. Kredietverlening voor de bouw van het wijkcentrum in Landweert. Hierover wordt tijdens de vergadering nadere toelichting verstrekt. Ontheffing inrijverbod Parkweg, gedeelte Hoopweg/ingang zwembad voor gehandicapten. Nu het er naar uil ziet, dat Ko ning Winter eindelijk het veld moet ruimen kan weer worden gedacht aan tennissen op de bui tenbanen. Door de gemeente wordt er voor gezorgd, dat de ba nen in orde worden gebracht, zo dat men vanaf zaterdag 29 maart weer buiten kan tennissen op de banen van het tennispark „Vlak water". Evenals voorgaande jaren bestaat ook nu weer de mogelijk heid om een z.g. „gemeentebaan" te huren. Wan neer men hiervoor belangstelling heeft kan men zich in verbinding stellen met het Bureau Sportza ken van de gemeente. Mevr. de- ven, tel. 04780-83838 toestel 244 kan alle inlichtingen geven. Het defenitief vastleggen kan alleen als men een aanvraagformulier heeft ingevuld. Deze zijn ver krijgbaar op het Bureau Sportza ken. De huurprijzen per uur voor het hele tennisseizoen bedragen: Maandag t/m vrijdag 's morgens (van 8.00-12.00 uur) 95,- Maandag t/m vrijdag 's middags (van 13.00-16.30 uur) 132,- Maandag t/m vrijdag 's avonds (van 17.00-20.00 uur) 170,- Maandag t/m vrijdag 's avonds (van 20.00-21.00 uur) 95,- Zaterdag en zondag zowel 's morgens als 's middags en 's avonds 170,- Overeenkomstig in voorgaande jaren gevolgde regeling zal de aanmelding van leerlingen voor de katholieke, de protestants-christelijke en de openbare basisscholen in Venray-kom ook voor het a.s. schooljaar 1986/1987 op één en dezelfde datum en hetzelfde tijdstip plaatsvinden. Op maandag 17 maart a.s. kunnen de leerlingen worden opgegeven die voor het eerst in het schooljaar 1986/1987 een van de basisscholen in Venray-kom zullen gaan bezoeken. In al deze scholen - katholieke, protestants-christelijke en openbare - kunnen ouders/voogden daarvoor terecht van 16.00-17.00 uur. Als leerling kunnen worden aange meld de kinderen die bij de aanvang van het schooljaar 1986/1987 vier jaar zijn. respectievelijk tijdens dat schooljaar vier jaar worden. Bij het opgeven van de leerlingen dienen door de ouders/voogden persoonsgegevens te worden overlegd, derhalve wordt ver zocht hei trouwboekje of het paspoort mee te brengen. Om de leerlingen zo gunstig mogelijk over hun scholen te verdelen, hebben de drie katholieke schoolbesturen in Ven ray-kom met elkaar de afspraak, dat voor elke basisschool een z.g. voedings- gebied geldt. Op hier afgedrukte kaart zijn gesitu eerd: de katholieke basisscholen, mèt daarbij behorende grenzen van de voe- dingsgebieden; de protestants-christelijke basis school „De Hommel" en de openbare basisscholen „De Keg", „De Fliere- fluit" en „De Landweert"; hiervoor gelden géén voedingsgebieden en uit de ze scholen kan dus gewoon een keuze worden gemaakt. Het voorgaande betekent dus, dal de kinderen die een katholieke basisschool gaan bezoeken dienen te worden aange meld bij de school in hun voedingsge- bied. Ambtenaren van de Inspectie der Di recte Belastingen Venlo zullen op don derdag 20 maart in het raadhuis hulp verlenen bij het invullen van de aangif tebiljetten. Ook wanneer men alleen maar inlichtingen hierover wil hebben, kan men op die dag tussen 19,00 en 21.00 uur terecht. De voor woensdag 12 maart a.s. ge plande openbare vergadering van de commissie voor maatschappelijke zorg gaat niet door wegens het ontbreken van voldoende agendapunten. De burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van de gemeente Venray, die in het komende vakantie seizoen naar het buitenland willen rei zen, om nu reeds een paspoort of toe- ristenkaart B aan te vragen. Stel uw aanvraag voor een paspoort of toeristen kaart niet uit tol april of la ter. Niet alleen zijn de legeskosten dan t/m juli 5,- hoger maar ook is ver traging in de afgifte dan niet uitgeslo ten. Voor aanvragen en inlichtingen kunt U zich wenden tot de afdeling Be- volkinszaken, Raadhuisstraat 1, tele foon (04780) 83838 toestel 134 of 132. de burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Op donderdag 13 maart vergadert de commissie voor jeugd, sport en recrea tie in het openbaar om 17.30 uur in kamer 127 van het raadhuis. Behalve over het beleidsplan van de V.V.V. Venray zal gesproken worden over het raadsvoorstel tot het beschik baarstellen van een krediet ten behoeve van de bouw van een wijkcentrum in Landweert. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, op 26 fe bruari 1986 vergunning is geweigerd voor wat de uitbreiding betreft en voor het overige is verleend onder voorwaar den om gevaar, schade of hinder te on dervangen naar aanleiding van de aan vraag van J. Smits, Puttenweg 70 Ys selsteyn (Lb) voor het ex art. 6a uitbrei den wijzigen van een legkippenhoude- rij gelegen aan de Puttenweg 70 te Ys selsteyn (Lb); op 26 februari 1986 vergunning is geweigerd naar aanleiding van de aan vraag om vergunning ingevolge de hin derwet van F. van Rosmeulen, Paarde- kopweg 19 te Ysselsteyn (Lb) voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij gelegen aan de Rouw- kuilenweg (ong) te Ysselsteyn (Lb). De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 6 maart 1986 tot 6 april 1986 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wel algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 6 april 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek lot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 6 maart 1986 Burgemeester en wethouders Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 26 februari 1986, waarbij ten behoeve van de standplaats van het mobiel kan toor van de A.N.W.B. tot de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is besloten: I. in de periode van 17 maart tot en met 25 augustus 1986 door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van Reglement verkeersregels en verkerstekens met on derbord als genoemd in artikel 121 van dit reglement het parkeren in vier par keervakken gelegen aan de Schoolstraat, ten zuiden van het verbin dingsweggetje tussen de Schoolstraat en de Merseloseweg, Schouwburgplein ge naamd, op maandag van 10.00 tot 16.00 uur te verbieden; II. het mobiel kantoor van de A.N.W.B. ontheffing te verlenen: a. van de onder I genoemde maatregel: b. van de voorschriften voor het parke ren binnen de parkeerzone gelegen in het centrum van Venray. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 6 maart 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd mr. H.J.M. Defesche burgemeester J.M. Poels, secretaris. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de wet op de Ruimtelij ke Ordening bekend, dat de gemeente raad van Venray in zijn vergadering van 25 februari 1986 in voorbereiding heeft verklaard de gedeeltelijke herziening van: 1. het bestemmingsplan Buitengebied voor een perceel gelegen aan de Veulen- seweg 2 te Leunen ten behoeven van de voorgenomen bouw van een woonhuis niet berging; 2. het bestemmingsplan Buitengebied voor een perceel gelegen aan de Veulen- seweg 20 te Veulen te Veulen ten behoe ve van de voorgenomen bouw van een grondstoffenloods. De voorbereidingsbesluiten met de daarbij behorende tekeningen liggen in gaande heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201 van het raadhuis. Venray, 6 maart 1986 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wel al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen voor een vergunning inge volge de Hinderwet van: J. van Haperen, Ossendijk 110 te Ysselsteyn (Lb) voor het ex. art. 6a uilbreiden/wijzigen van een rundvee- en parelhoenderhouderij aan de Ossendijk 110 te Ysselsteyn (Lb); A. Hermans, Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn (Lb) voor het ex art. 6a uit breiden/wijzigen van een rundvee houderij, een varkensmesterij en - fokkerij aan de Meerselsepeel 5 te Yssel- teyn (Lb); W. Coopmans, Wanssumseweg 17 te Oostrum voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij aan de Wanssumseweg 17 te Oostrum. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 6 april 1986, elke werk dag van 9.00 tol 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tol bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dal degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staal is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 6 maart 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaay Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: L.J.M. van Vegchel, Breevennen- weg 3 te Leunen voor een vergunning in gevolge de hinderwet voor het wijzigen van een rundveehouderij, waar electro- motoren worden gebruikt met een geza- melijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de de Breevennenweg (ong) te Leunen; L.J.M. van Vegchel, Breevennen weg 3 te Leunen voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een rundveehouderij, waar electro motoren worden gebruikt met een geza- melijk vermogen van meer dan 1,5 Kw gelegen aan de Breevennenweg 3 te Leu nen; P.M. Colbers, Blakterweg 4a te Oirlo (Lb) voor een vergunning ingevol ge de hinderweg voor het ex. art. 6a uit breiden wijzigen van een pluimvee houderij gelegen aan de Blakterweg 4a te Oirlo (Lb); positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel lot 20 maart 1986, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum lot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staal is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens.niet .bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 6 maart 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen. Het hoofd van algemene zaken en economische zaken. A. de Blaaij EEN ABONNEMENT WAARD! a Voor de de katholieke basisscholen „Dr. Poels", „De Bongerd" en „DeiYC^. - Kemp" vindt de aanmelding niet plaats U'-A^si- in het hoofdgebouw doch in het op de kaart aangegeven adres van de disloka- tic. /A

Peel en Maas | 1986 | | pagina 12