RED STARS S.S.S. '18 DOEN WAT NODIG IS BOWLEN MOETJE MEER DOEN A.V. Venray Regio Rekreatiegroep P.D.V. Suizende Vleugels bestaat 25 jaar Pubdart wedstrijden BOWLING BISTRO VENRAY - 04780-83223 C.D.A. PVDA VVD Venrayse politieke forumavond Vrouwenoverleg Venray Expositie schilderijen EHBO Rank Xerox grote winnaar bij district wedstrijden PEEL EN MAAS GOEDE INZET JUBILEUMJAAR ATLETIEKCLUB VENRAY REGIO De Atletiekvereniging Venray Regio heeft het jubileumjaar, waarin het 10-jarig bestaan wordt gevierd, alsmede de atletiekbaan bij het Venrayse sport park officieel wordt geopend, goed in gezet. Tijdens de jaarvergadering afgelopen donderdag kon het 200e clublid worden verwelkomd. Dit niet alleen dankzij de gestage aanwas van jeugdleden uit de regio Venray/Horst/maasdorpen. In één klap werd de regionale vereniging zo'n 50 leden rijker doordat de trim mers van de recreatiegroep, die de afge lopen jaren al goede banden aanknoop ten, zich bij de club aansloten. De man, die in de voorbije jaren veel voor de recreatiesport deed, Frank Rijs- houwer uit Venray, kreeg ditmaal de Wiel Michiels-beker toegekend, de jaar lijkse wisselbeker van AV Venray Regio. Die wordt elk jaar uitgereikt aan iemand dsie zich verdienstelijk maakt voor de atletieksport, bijvoorbeeld op het organisatorische vlak. De Prestatiebeker voor atleten, die niet alleen goed prestaties boekten, maar ook door hun houding en inzet een voorbeeld zijn voor anderen, ging voor de derde keer op rij naar Jeannine Crooymans uit Venray. Bij de junioren A werd ze op de 400m horden Zuidnederlands kampioen en 3e bij de nationale kampioenschappen. Brons haalde ze ook bij het verspringen bij het Zuidnederlands kampioenschap. De aanmoedigingsprijzen werden uitgereikt aan Lou Wijnhoven uit Mete- rik, Leon Dorsers, Jan Poels, Yvonne Cybulski en Karsten Reiniers, allen uit Venray. Vanwege de groei van de vereniging en de toename van de aktiviteiten werd het bestuur tot 9 personen uitgebreid. Tot nieuwe bestuursleden werden be noemd mevr. Mieke Alkim (wedstrijd- secretariaat), Wim van Meurs uit Wans- sum (ledenraad) en Otto Foppen uit Sevenum (recreatiegroep). Vanwege het 10-jarig bestaan en de opening van de atletiekbaan is eT reden tot feest. Opening en jubileumviering vinden plaats op zaterdag 19 april. Maar bij de baan, waarvoor nog allerlei materialen nodig zijn, moet ook een clubgebouw komen. Daarvoor gaan de leden van AV Venray Regio geld bijeen lopen. Tijdens een sponsorloop op Hemel vaartsdag 8 mei op de nieuwe atletiek baan. De bedoeling is dat sponsors en dat kan iedereen zijn de atleten „belonen" met een bedrag (bijv. een kwartje) per rondje van 400 meter. Gerrit Loonen wint Steenbergcross Gerrit Loonen heeft in een goed inge deelde race de Steegbergcross te Seve- ruim gewonnen. Gerritlegde de 5500 m over geaccidenteerd terrein af in 18.05. Paul Coppus miste door een slechte start de ereplaatsen en werd 5e in 18.54. Mart van Rooy werd 19e in 20.11 Bij de heren boven 35 jaar liep Michel Billekens een uitstekende wedstrijd. Hij werd 3e in 19.07 voor Lau Wijnhoven, die daags na zijn indoor prima pres teerde in de tijd van 19.08. Bij deze ca tegorie liep de 50 -er Jo Verlinden een sterke race. Jo werd 9e in 20.10. Paul Wijnhoven, onze junior A, pres teerde uitstekend dooe 1 le te worden bij de senioren in de tijd van 19.30. Bij de jongens 14 - 16 jr. werd Michel Steeghs 4e in 10.12 over 2800 m voor Godfried Dorsers die 10e werd in 11.55. Bij de jongens 11-13 jr., die 1400 m moesten afleggen werd Nico Hofmans 5e in 5.17, terwijl Pim v. d. Oever 11e werd in 5.32. NK Veldlopen te Amsterdam Sandra Hofmans legde bij de Meisjes B beslag op de 16e plaatstijdens de Ne derlandse Veldloopkampioenschapppen te Amsterdam. Haar tijd over de 2300 m was 8.41. Bij de jongens B werd Leon Dorsers 25e voor Danny Hoedemaekers die 33e werd. Indoor te Diisseldorf Lau Wijnhoven realiseerde te Diissel dorf een goede tijd op de 3000 m. Hij werd 2e in de tijd van 9.43.23. Trainen: Zaal: Pup. en jun. D zaal Brukske van 17.00 tot 18.00 u. op maandag. Dinsdag: jun. C 18.30 tot 19.30 u. in zaal Marianum. De overigen in deze zaal van 19.30 tot 21.00. Baan: woensdag 19.00 tot 20.30 u. se nioren en jun. ABC. Bos: zaterdag om 10.00 vanaf De Oude Barrier voor de sen. en de jun. ABC en 2e jrs. D. Zondag: om 10.30 vanaf de tennishal voor pup. en jun. D. Wedstrijdagenda: 9 maart: 15 km te Oss. 9 maart: 15 km te Roermond. A.s. zaterdag trimmen we weer aan de Schadijker Bossen te Horst-Meterik. We beginnen om 15.30 uur vanaf de parkeerplaats. Op zondag lopen we in Venray vanaf De Oude Barrier aan de Maasheseweg om 9.00 uur. Op dinsdag en donderdag lopen we in Sevenum om 19.30 uur vanaf huize v. d. Beele in de Peperstraat. Op donderdag kun je ook terecht op de baan in Venray en wel om 19.30 uur. Data: 16 maart: klub- en trimcross in Venray. Parcours Vlakwater. Aanvang senio renloop om 12.20 u. met keuze uit 3800, 7600 of 9500 m. Inl.dhr. Rijshouwer 04780 - 86268, dhr. Coppus 04709 - 4840, dhr. Foppe 04767-2215. Red Stars-dames op kop Dit weekend speelden de dames van het eerste team 2 wedstrijden. Op zater dag speelden zij tegen nummer 3 op de ranglijst M.O.V.C. Deze wedstrijd wonnen ze eigenlijk vrij gemakkelijk met 7-3. De winstpartijen kwamen op naam van Erica 3x, Angelien 2x, Kitty lx en het dubbel. Uiteraard was deze overwinning erg belangrijk, want op zondag stond de uitgestelde wedstrijd tegen medekoploper Tielse T.C. op het programma. Het werd een uitermate spannende wedstrijd. Het publiek was flink toegestroomd naar ons tafelten- niscentrum, en ze zullen daar zeker geen spijt van hebben gehad. Het scoreverloop geeft de spanning al aan. Na een 2-0 voorsprong kwamen de Tielse dames gelijk en zij namen zelfs een voorsprong van 2-4. Via 3-4 werd het 3-5 en toen begon het er toch som ber uit te zien voor onze dames. Geluk kig bleven zij (relatief) kalm en konden de laatste 2 partijen in ons voordeel worden beslist. Het werd dus een gelijk spel, en gezien het vertoonde spel was dat ook een terechte uitslag. Doordat Tiel op zaterdag 1 punt had laten liggen staan onze dames nu met 1 punt voor sprong bovenaan. Er moeten echter nog 5 wedstrijden gespeeld worden, dus blijft het oppassen. Komende zaterdag spelen de dames thuis tegen Victoria. Kitty en Angelien wonnen 2x en Eric scoorde lx. Overige uitslagen: Heren: Red Stars 3-Armada 1 Looping 1-Red Stars 4 Red Stars 5-Maasbree 1 Helden 1-Red Stars 6 Red Stars 7-TTC 2 Limex/Pan. 2-Red Stars 8 Batave 2-Red Stars 9 Wap in 2-Red Stars 10 Red Stars 11-Panningen 4 Red Stars 12-Devita 2 Dames: Red Stars 2-JVC 2 Helden 1-Red Stars 3 Jongens: Back Hands-Red Stars 1 OTTC-Red Stars 2 Ready-Red Stars 3 Red Stars 4-Gilgamesj Red Stars 5-Asterix 3 Wap In 1-Red Stars 6 Red Stars 7-Maasbree 1 TTVG 1-Red Stars 8 Seta 2-Red Stars 9 Meisjes: Red Stars 1-Arnemuiden Red Stars 2-Asterix 1 Koningslust 5-Red Stars 3 Red Stars 4-'t Belke 1 't Belke 2 Red Stars 5 Red Stars 6-Koningslust 10 Nederlandse Jeugdmeerkampen Tijdens de onlangs gehouden V* fina les van de nederlandse jeugdmeerkam pen te Amersfoort waren 2 jeugdleden van Red Stars succesvol. Sander van Kuyck en Yvette Kempen bereikten beiden de Zi finales in hun klasse. Deze 'A finales zullen in Horst worden gespeeld. Limburgse kampioenschappen Ook tijdens de afgelopen zondag ge houden Limburgse kampioenschappen werden er sucessen geboekt. Bij de senioren werd Ronald Bogaard in de A/B klasse 2e. In de D-klasse was het Gerard van de Klauw die het kampioenschap voor zich opeiste. Bij de jeugd werd Peter Clijsters le bij de Aspiranten C en Y vet te Kempen legde beslag op de titel bij de Pupillen A/B. Alle prijswinnaars van harte ge feliciteerd. Op zaterdag 8 maart a.s. is het 25 jaar geleden dat er enkele inwoners van Vier lingsbeek en omliggende dorpen het ini tiatief namen om een postduivenvereni ging op te richten. De eerste vergadering werd gehouden bij J. Denissen thuis waar toen een 8 tal belangstellenden bij een kwamen. Van de toen opgerichte vereniging zijn er momenteel nog 5 van deze 8 lid, t.w. H. Blenckers, A. Bon, J. v. Bon, J. Cuypers en J. Denisen. Op de eerste vergadering werd de ver eniging getooid met de naam „Suizende vleugels" en werd J. Denissen tot eerste voorzitter gekozen. De huidige voorzit ter, A. Reynders, leidt een bloeiende ak- tieve vereniging met 20 leden. De vereni ging is aangesloten bij CC Peel en Maas en zet op de ongeveer 50 vluchten per jaar gemiddeld zo'n 120 duiven in. Op 8 maart wordt het verenigingsju bileum herdacht en krijgen de 5 jubila rissen en bestuur een receptie aangebo den en wel tussen 19.00 en 20.30 uur in café 't Hoekje, Spoorstraat 5 te Vier lingsbeek. 1-9 6-4 uitgest. 10-0 5-5 9-1 5-5 10-0 3-7 8-2 1-9 8-2 3-7 7-3 5-5 4-6 3-7 6-4 1-9 3-7 1-9 4-6 7-3 2-8 7-3 1-9 7-3 Programma zaterdag 8 maart a.s. Nulandia A1 -SSS 18 A1 14.30 SSS '18 A2is vrij SSS '18 Bl-GVV '57 BI 14.30 GW '57 Cl-SSS '18 Cl 12.30 SSS 18 C2-Estria C2 12.30 Estria Dl-SSS '18 Dl 11.00 Estria El-SSS '18 El 9.45 SSS 18 E2-Menos E1 9.45 SES Ml-SSS '18 Ml 9.45 JVC'31 FI-SSS '18 F1 9.45 SSS '18 F2-JVC '31 F5 9.45 Jan Strijbos Jacques Mols Rob Robberegt Ad Steverink Antoon Schellens Toos van Haren-Hendriks Lijst 3 Dirk Frederiks Marja v.d. Hoff-Roelofs .ennisclub venray De heer Pieter-Jan Wasser is met al gemene stemmen opgenomen in het be stuur van Tennis Club Venray. Hij ver vult hiermede de vakature, die ontstaan was door het vertrek van Henk van Heumen. Pieter-Jan Wasser zal zich in het bestuur speciaal bezig houden met de recreatie-aktiviteiten. Tijdens de vergadering, waarop ca. 60 leden aanwezig waren, werden enkele aftredende commissieleden gehuldigd voor het vele werk dat zij voor de vereniging hebben verricht. Dat zijn mevr. E. Hilhorst, die jarenlang de competitie regelde, mevr. Mieke Raedts vele jaren aktief in de jeugdcommissie, mevr. G. de Beyer als secretaresse van de Jeugdcommissie, de heer Leo de Kerf als aktief lid van de Technische Com missie. In de vacatures is inmiddels weer voorzien. Tijdens de vergadering ging penningmeester Swinkels uitgebreid in op de financiële positie van de club. Deze positie is zodanig, dat ook voor het seizoen 1986 de contributie weer niet verhoogd hoeft te worden, ook niet als de onderhanden zijnde privatiseririg v|in het tennispark zijn beslag zal kriij/efl?* Geruchten binnen de gemeenschap geven helaas andere indicaties aan. De vermogenspositie is nog steeds voldoen de en liquiditeit goed. Voorzitter Sef Raedts deed kond van de prima ervaringen, die TC Venray had met de in april 1985 aangetrokken STK-kracht Silvio van Gooi. Hij is 20 uur per week in vaste dienst bij TCV. Voor het komende jaar heeft hij een groot aantal activiteiten op het pro gramma staan. Silvio van Gooi houdt zich hoofdzakelijk bezig met begelei ding top-teams, opleiding jeugd en vol wassenen, adviezen aan bestuur en com missies. Voorzitter Raedts memoreerde op deze gezellige sessie de vele besprekin gen die het bestuur het afgelopen jaar heeft moeten voeren met Gemeente en Schaapskooi over de privatisering van het tennispark en de regeling en proce dures rondom het clubhuis voor de jeugd. Hij sprak de hoop uit, dat hier snel duidelijkheid zal komen en het be stuur zich weer geheel kan wijden aan het echte tennisgebeuren. Er wordt ook in 1986 weer met vele teams aan de competitie deelgenomen. De recreanten komen aan bod via een nog meer uitgebreid recreatieprogram ma. Ons clubblad „Het Lobje" zal het komend jaar worden verzorgd door Fons Versteeg en Ron Berends. Suze Simmelink werd bedankt voor haar grote inzet voor dit cluborgaan. De contributie van TCV voor 1986 bedraagt: senioren 145,— per jaar; junioren 90,per jaar en senioren studenten 125,— per jaar. Het entree geld bedraagt 20, Het aantal leden per 1-1-'86 bedroeg 500. Het bestuur bestaat thans uit: Sef Raedts, voorzitter; Ellen Berends, se cretaris; Ad Swinkels, penningmeester; Joost Simmelink, clubhuis; Ger van Rijswick, baanzakcn; Gerard de Beyer, jeugdzaken en Pieter-Jan Wasser, re creatiezaken. Uitslag Pubdartwedstrijden van de maand februari: Bar „De Peelhaas": 1. Henk Vermeulen 2. Abdeslam Sebaa 3. Mohammed Diraa Café „den Engel": 1. Henk Vermeulen 2. Abdeslam Sebaa 3. Mohammed Diraa Picardi bar: 1. Abdollah Ben Brahim 2. Abdeslam Sebaa 3. Peter Hoeymakers Wij hebben altijd wel een baantje voor U vrij!! Forumavond A.s. dinsdag 11 maart zal onze lijsttrek ker Joos Truijen deelnemen aan de gro te Venrayse politieke forumavond in zaal „In den Engel". De aanvang is om 20.00 uur. Wij nodigen alle CDA-leden uit voor dë^ avoi alle geinteresseerdi -litwk;. - - irC.D.A.-tojyin *Gi"&dÊTTtllcè!i v^j het feit dat pp vrijdag 14'\paart a.s. de gehele landelijke CDA-top rtahr Venray komt voor een manifestatie in de schouwburg. Er worden veel bezoekers verwacht. Om 19.30 uur zal Partijvoor zitter Piet Bukman de manifestatie ope nen. Minister President Ruud Lubbers en Fraktievoorzitter Bert de Vries zullen U toespreken. Na het officiële gedeelte (21.30 uur) bestaat de gelegenheid met alle CDA-ministers, staatssecretarissen en kamerleden over actuele onderwer pen van gedachten te wisselen. Het be looft voor Venray een ongekende poli tieke avond te worden. Wij hopen dat U ook in de gelegenheid zult zijn aan de manifestatie deel te nemen. Vandaag: eerlijk delen van de lasten. Als er één partij is die zich door de jaren heen sterk gemaakt heeft voor de eerlij ke verdeling van de lasten is dat wel de Partij van de Arbeid. De sterkste schou ders kunnen het'meeste dragen, vinden wij. Voorbeelden? Huren, sociale uitke ringen, belastingmaatregelen, regelin gen voor de minima en gasprijzen, op landelijk nivo, maar ook plaatselijk kunt U ons daaraan herkennen. In dit artikeltje willen wij U graag informeren over enkele punten uit ons gemeente raadsprogramma die hierover handelen. Wat wil de Partij van de Arbeid in Ven ray. Wij 'zijn tegen de invoering van nieuwe belastingen zoals riool belasting. De overige belastingen, tarieven en bijdragen mogeo niet extra verhoogd worden. Er moet een gevarieerd programma-pakket, en dus ook een ge varieerd tarieven-pakket van de CAI komen; 15,- per maand is voor velen te duur. De regeling voor kwijtschelding van de afvalstoffenheffing blijft ge handhaafd. Er wordt een steunfonds ingesteld om ménsen in buitengewone problemen le kunnen ..helpen. Waar 'dit mógelijk is wordt be taald naar draagkracht; bij enkele peu terspeelzalen b.v. is dit al haalbaar ge bleken. Energielasten in woningen moeten teruggedrongen worden. Dit kan o.a. door isolatie en door de inbouw van stookplaatsen en schoorstenen. Vorige week schreven wij over wo ningbouw irt Venray. U kunt het zelf zien: de Partij van de Arbeid in Venray staat naast U! Niet om U knollen voor citroenen te verkopen, maar om samen met U hel leven in onze gemeente wat plezieriger te maken. Wij geven U graag meer inlichtingen: Henk Willems we thouder Castenrayseweg 12 Oirlo tele foon 04787-1604. Bert Kersten fraktie voorzitter, '"Tangostraat 2 telefoon 80148. Dat liberalen streven naar een zo groot mogelijke vrijheid, moge als be kend worden verondersteld. Dat streven doet echter niet af aan het besef dat libe ralen ook verantwoordelijk zijn voor anderen en dat degenen die in onze sa menleving hulp behoeven de geëigende hulp ook moeten krijgen. Dikwijls is de overheid, de gemeente, in de praktijk 4wj.de h ulnverJeoer„ ,Xe denKen valt aan mensen die zijn aangewezen op een uit kering, b.v. ingevolge de Algemene Bijstandswet (ABW). Die wet wordt toegepast aan de hand van de landelijke normen; iedereen wordt dus gelijk be handeld. Ook op gemeentelijk vlak kan er aanvullend wat gedaan worden aan de leniging van de grootste nood van onze uitkeringgerechtigden. In Venray gebeurt dat met de volgende 4 instru menten: de Volkscredietbank; afschrijvingsbeleid voor aanslagen afvalstoffenheffing; gezinsbudgetteringsprogramma; instelling van een z.g. steunfonds (dit is nog in ontwikkeling). Mede om misverstanden te voorko men of uit de weg te ruimen, volgt on derstaand de visie van de VVD-fraktie in de Raad van Venray, op het gemeen telijk beleid in dezen. Op de eerste plaats moet getracht worden om zoveel mogelijk le regelen via de ABW, "via het z.g. beginsel van individualisering dat aan die wet ten grondslag ligt. Onderzocht dient te wor den of aan dit beginsel meer inhoud kan worden gegeven. Zo dat het geval is, is de instelling van een steunfonds (zie hierna) minder urgent. Mensen die in fi nanciële moelijkheden zitten zou daar naast geleerd kunnen worden om beter met het beschikbare geld om te gaan. Daarvoor is onlangs een gezinsbudgette- ringsproject opgezet, waarvoor de VVD fraktie al enkele jaren heeft gepleid. Schuldsanering is dikwijls noodzake lijk als mensen financieel in de put zit ten. Onder andere de Volkscredietbank kan daarbij helpen. Er zijn echter ook andere mogelijkheden. Eerlijk gezegd zijn wij nooit een voorstander geweest van wéér een apart instituut als de Volkscredietbank. Fervent tegenstander zijn wij altijd geweest van het afschrij vingsbeleid (of kwijtscheldingsbeleid) van aanslagen afvalstoffenheffing. Zoals U weet moeten de bewoners van iedere woning jaarlijks een bedrag van rond 95,- aan de gemeente betalen voor het wekelijks ophalen van huisvuil. De gemeente verleent die dienst en het is redelijk, vinden wij, dat iedereen daar voor betaalt, zoals dat ook gebeurt met andere dienstverleningen. Trouwens, zou de financiële nood van een burger of van diens gezin worden opgelost door het „schenken" van ƒ95,- per jaar? Wij vinden van niet! Probleem gevallen kunnen ons in ziens worden opgelost met instelling van een z.g. steunfonds. Met het geld uil zo'n fonds kunnen de meest schrijnende gevallen worden geholpen. Zo'n aanpak spreekt ons wel aan. Met hel geld dat nu gespendeerd aan het kwijtscheldingsbe leid afvalstoffenheffing 30.000,- per jaar) zou o.i. het noodfonds in ieder geval gevoed moeten worden. Wij plei ten dus voor een echte aanpak van de problemen en voor een schijnoplossing. Dat is het sociale gezicht van de VVD: het is maar dat U het weet.... óók op 19 maart a.s. Dinsdag 11 maart In zaal „In den Engel" vindt a.s. dinsdag 11 maart een gemeentelijke po litieke forumavond plaats. Aanvang 20.00 uur. Aan deze forumavond nemen alle lijsttrekkers deel, te weten Joos Truijen (CDA); Toon den Brok (Samenwer king); Jan Houba (VVD); Henk Wil lems (PvdA); en Joos van de Vorle (ei gen lijst). Deze avond wordt geopend met een welkomswoord van Dhr. Jeu van Kem pen, die een korte uiteenzetting zal ge ven van deze avond. Daarna heeft mr. Gerard Thijssen als forumleider het woord. De lijsttrekkers krijgen in hun inleiding ieder de gelegenheid hun eigen partij present te stellen. Tijdens de pau ze kunnen door belangstellenden schrif telijke vragen worden gesteld. Forum leider Thijssen groepeert in overleg met de lijsttrekkers de vragen naar onder werp. Na de pauze kan dan de forumdi scussie beginnen o.l.v. de forumleider n.a.v. ingediende vragen. Aanwezigen kunnen tijdens dit gedeelte van de avond op de forumdeelnemers reageren De gemeentelijke zaken, die in dit fo rum de aandacht zullen krijgen, zullen voor de aanwezigen een interessante dis cussie kunnen opleveren. Voor alle poli tiek geïnteresseerden een ongetwijfeld boeiende avond. Tijdens de politieke forum-avond op 23 januari jl. werd al gekonkludeerd: als vrouwen echt willen zal de politiek beslist geen mannenzaak hoeven te blij ven. Vandaar de oproep aan alle vrou wen, om bij de verkiezingen eerst de partij van eigen voorkeur te kiezen en vervolgens op de lijst van die partij be- wust een vrouw te keizen. Het Vrouwe noverleg Venray wil die oproep graag nogmaals herhalen. Dus: stem op een vrouw. Deze week is bij LA MEUBLERIE op de Parade 45 te VENLO een exposi tie geopend van de Venlose kunstschil der Harry Schreinemachers. De Venrayer Bert Janssen, van de eind vorig jaar geopende exclusieve meubel- en decorateurszaak „La Meu- blerie", is dan ook bijzonder blij deze schilder „in huis" te hebben. Op deze wijze wil hij aantonen dat eigentijdse kunst zeer goed te combineren is met tijdloos en klassiek meubilair. Het zijn vooral de pasteltinten die het tegenwicht vormen, en daardoor een perfecte har monie met de replica's van oude Italiaanse, Duitse en Engelse stijlmeu belen. De expositie is alle dagen tijdens de winkeluren vrij te bezichtigen. EXTRA SPORTPROGRAMMA A.s. zondag verzorgt de Venrayse Omroep Stichting een rechtstreeks sportprogramma rond het Motocross- evenement op het circuit „De Peel". Buiten de verslaggeving van de diver se manches in de verschillende klassen zullen ook tussenstanden en eindstan den van de diverse voetbalwedstrijden doorgegeven worden. Verder zullen zoveel mogelijk uitsla gen van andere sporten, die in het week end plaatsvinden, vermeld worden. Tussen de uitslagen en verslaggevin- gen door wordt rustige gezellige muziek gedraaid. De volgende instellingen zullen dit programma kunnen ontvangen: Zieken huis, PCV, de Kruuze. Niet alleen de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox geniet landelijke bekend heid op wedstrijdgebied. Sinds zaterdag j.l. blijken ook de EHBO-teams tot de besten van het district te behoren. Hel is niet niks, als men de le prijs behaalt met 207 pnt., de rayonwisselbeker én de commandantenprijs. En dat in een wed strijd waaraan 22 Limburgse EHBO- teams deelnamen. Het moet voor het groot aantal di- rektieleden van Rank Xerox, dat de wedstrijd bijwoonde, een enorme vol doening zijn geweest, dat juist hun team tot die hoge score kon komen. Deze wedstrijden zijn het aankijken meer dan waard en vervelen zeker niet door de realistische inzet van de Lotus leden. Zonder deze mensen kunnen zo'n wedstrijden feitelijk niet „gespeeld" worden. Een bedrijf als Rank Xerox is er zich terdege van bewust, dat goed opgeleide EHBO-leden veel leed kunnen voor komen, door hun adekwate inzet en deskundigheid. De heer Engels beloofde namens de direktie van Rank Xerox blijvende medewerking bij het organiseren van dit soort wedstrijden. ONDERSCHEIDINGEN De districtsvoorzitter van de Katho lieke Nationale Bond van EHBO, de heer Goessen, haalde onverwacht de heer Knoop naar voren, om hem het bondsinsigne op de borst te spelden, voor zijn 25-jarig lidmaatschap. De heer Knoop is ook bevelvoerder en se cretaris van de EHBO-afdeling van Rank Xerox. Voor burgemeester H. Defesche was een andere taak weggelegd: het uitrei ken van de Gouden BZB-spel aan de heer Meissen, in verband met zijn 15-ja- rige inzet in de BZB-EHBO organisatie. Hij is oprichter van de bedrijfs-EHBO Rank Xerox, momenteel waarnemende commandant en penningmeester van de EHBO-vereniging. PRIJSUITREIKING Mevr. Sonneborn, de echtgenote van de RXV-direkteur, kon als bescherm vrouwe, deze keer met veel trots de eerste prijs, de wisselbeker en de com mandantenprijs uitreiken aan het eigen team. Maar ook de volgende prijswin naars zijn het vermelden meer dan waard. 2e pr. afd. Herkenbosch met 200 pnt., 3e prijs afd. Tegelen 196 pnt., 4e pr. afdeling Venlo 196 pnt. en 5e pr. afdeling Linne 195 pnt. Het staat nu al vast dat de volgende districtswedstrijden weer bij Rank Xerox zullenworden gehouden. Ner gens in de gehele provincie, zo werd er door de deelnemers opgemerkt, kan er beter worden georganiseerd en zorgt de kok en het keukenpersoneel voortreffe lijk voor de inwendige mens. 'n leesbare krant

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11