VERENIGINGSNIEUWS cor PvdA AFV-Venray VIDO L.V.B. F.N.V. VENRAY'S MANNENKOOR Jongerenkoor CHRISKO Orkestvereniging Venray Peelland Operette KINDERKOOR de BANDELIEREN ARSMUSICA M.M.S.K. PETRUS BANDEN VENRODE UMBRA '69 Play Back en Sound-mix show Kinderkoor De Vredesklokjes RUILBEURS Buurtvereniging Brukske Wijkvereniging Veltum Dieren bescherming Katholieke Vrouwenvereniging CRESCENDO DERDE ORDE O.J.C. 't Duvelke WIJK WEST 1 Katholiek Vrouwengilde Venray TRIMCLUB O.J.C. DINGUS Huisvrouwen- contakt Brukske Donderdag 27 februari om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 6 maart repetitie bassen om 19.30 uur en om 20.00 uur hel hele koor. Zaterdag 8 maart start van 't kerk- dorpentoernee in Merselo alwaar om 19.00 uur de Eucharistieviering zal wor den opgeluisterd. Zondag 9 maart opluistering van 't 750 jarig bestaan van Veltum in de Vre- deskerk, samen met Kon. Harmonie Euterpe. Aanvang 14.00 uur. Woensdag 19 maart opluistering Eu charistieviering in de Smakt om 19.00 uur. Afmelden R. v. Mil tel. 86917 of Wieënhof tel. 84124. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 27 februari. Om 20.00 uur repetitie harmonie orkest. Zondag 2 maart. Om 10.30 uur repetitie harmonie orkest. Donderdag 6 maart. Om 20.00 uur generale repetitie i.v.m. concert 9 maart. AGENDA 9 maart, concert b.g.v. 750 jaar Veltum. Om 14.00 uur Vredeskerk. Donderdag 20 maart bestuursvergade ring. 26 april, voorjaarsconcert. 18 okl., concert met VMK. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 27 februari Om 18.45 uur repetitie jeugdorkest. Donderdag 6 maart. Om 18.45 uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 4 maart. Om 19.00 uur repetitie. Bardienst: mevr. Verbeek Agenda: zie harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal. 82515. protumma Tiy* l^ilppityi^STl Jongerenvieringen in de Vredeskerk: 15-3, 19-4, 17-5, 21-6 en 19-7. Zondag 20 april korenfeslival te Haps. Vrijdag 25 april huwelijksmis St. Jo zefklooster. Zaterdag 26 april 25 jr. huwelijksmis fair.. Munten. Zondag 27 april zondagochtendcon cert in de Schouwburg. Zaterdag 31 mei, o.v. vormsel. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der kunnen zich nog altijd bij ons koor aanmelden. We repeteren iedere woens dagavond van 18.45 uur tol 20.30 uur in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Je kunt je ook telefonisch aanmelden Marly de Haart lel. 82730. Voor afmeldingen: Pia Verstegen, tel. 82170. Dan willen wij de gulle gever van de anonieme gift hartelijk danken. Wij willen onze leden graag een ple zier doen met het organiseren van festi viteiten. Omdat onze contributie niet zo hoog is staan wij open voor Uw vrijwil lige bijdrages. Deze kunt U storten op bankrek. nr. 15.39.35.952 l.n.v. Jonge renkoor Chrisko. Capriccio - Bojema Saltarello CAPRICCIO Zondag 2 maart. Geen repetitie. Maandag 3 maart. Geen repetitie. Dinsdag 4 maart. Geen Close Harmony. Zondag 9 maart. Geen Repetitie. BOJEMA Vrijdag 28 februari. Alleen het strijkorkest om 18.45 uur. Vrijdag 7 maart. Om 18.45 uur generale repetitie. SALTAREI.I.O Zaterdag 1 maart. De fluitisten oefenen om 16.15 uur bij Inge Rambags. De strijkers oefenen om 16.15 uur bij Roy Sharpe. Afmelden koor bij Helene Bcterams, tel. 82873 en voor Bojema en Saltarello bij P. Falco Franken, Patersstraat 29, tel. 04780-85855. Woensdag 5 en 12 maart repetitie om 20.15 uur voor het orkest o.l.v. L. Boogaarts in St. Anna. Eveneens om 20.15 uur repetitie voor het klein ensem ble o.l.v. A. Thijssen in de Muziek school. Deze tijdelijke verandering van'repe titieruimte houdt verband met de uil voering van het zondagochtendconcert op 4 mei in de schouwburg. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. Dinsdag 4, 11 en 18 maart om 20.00 uur repetitie in de Peelpoort. Zaterdag 1 maart optreden te Meterik tijdens korenavond. Woensdag 5 maart om 20.30 uur bestuursvergadering. Agenda Zaterdag 8 maart gezamelijke repeti tie met andere koren uit Deurne i:1 de sporthal Peelland college. Zondag 9 maart optreden in Willibro- duskerk te Deurne samen met Vlierlan- der Muzikanten. Zondag 9 maart, 's avonds, gezame- lijk optreden, deelname slolfestival, met koren en korpsen uit Deurne in Peelland College. Donderdag 20 maart optreden in het Speelhuis te Helmond. Zaterdag 22 maart vermoedelijk op treden in het ziekenhuis van Deurne. Dinsdag 25 maart jaarvergadering. Nieuwe zangers en zangeressen zijn nog steeds welkom. Bezoek eens de re petities in de Peelpoort aan de Markt in Deurne. Contactman voor Venray e.o.: dhr. A.H. Cleven, Serenadestraat 61, 5802 EW Venray. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524. Dinsdag 4 maart. Fluitgroep om 18.00 uur. Koorrepetitie om 18.30 uur. Zaterdag 8 maart. We zingen de mis van 19.00 uur. Dinsdag 11 maart. Fluitgroep om 18.00 uur. Koorrepetitie om 18.30 uur. Dinsdag 4 maart wordt de contributie geïnd. Niet vergeten dus.... Ben je ver hinderd bel dan even van te voren. Tot dinsdag. Dinsdag 4 maart om 19.30 uur repeti tie bassen en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de loods achter Henk Smits, Jan Hen- senstraat. Voorlopige agenda 2 Maart, concert Schuttersveld. 4 Maart, bestuursvergadering. 19 April, serenade. 30 April, Voorthuizen, taptoe 11 Mei, Thorn 18 Mei, Pinksteren Oostende. 8 Juni, avondvierdaagse. 21 Juni, Sevenum. 31 Augustus, Efteling 6 September, Taptoe Venray Repetities Zondag 2 en woensdag 5 maart voor het gehele korps. Afmelden majorelten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. DAMESKOOR Zaterdag 1 maart zingen we om 19.00 uur in Smakt de avondmis, in officiële kleding. S.v.p. om 18.45 uur aanwezig zijn. Woensdag 5 maart om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Rond 20.15 uur komt de rest erbij. Zaterdag 15 maart om 11.00 uur opluistering H. Mis t.g.v. een 40-jarig huwelijksfeest in de Grote Kerk. Woensdag 19 maart geen repetitie. Om 21.00 uur video-avond in zaal Thie- len. Zaterdag 22 maart zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk dc avond mis. Als U verhinderd bent, graag Uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353 of Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Maandag 3 maart repetitie, om 18.30 voor de leerlingen en om 19.30 uur voor de hele drumband in zaal 't Trefpunt in Holthees. Onder het motto „Wie wordt artiest 1986" worden er in Venray een aantal shows gehouden waarvan zaterdag 1 maart de eerst is in wijkcentrum De Ki osk. Aanvang half acht. Inschrijven is mogelijk tot een uur voor dc aanvang bij de volgende telefoonnummers: 80490, 10008, 85847.. Daar wij weer tal van artiesten hebben, staan wij weer borg voor gezellige avonden. De tweede avond is op zaterdag 29 maart, waar tevens een rommelmarkt/ fancy-fair aan gekoppeld is. De entree is laag gehouden zodat jong en oud een goedkope en amusemenlsvollc avond hebben. Tol zaterdag a.s, in de Kiosk. Fanclub Richard ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Vrijdag 28 februari. Om 18.30 repetitie voor het hele koor. Zondag 2 maart. Om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 3 maart. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 4 maart. Om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 5 maart. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secretariaat-Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Tot Pasen zullen de vrijdagavondrepeti ties voor ALLE koorleden om 18.30 uur beginnen. Er wordt een dringend beroep gedaan op de tenoren en bassen om tij dig aanwezig te zijn. A.s. zondag een extra Hoogmis. Volgende week zaterdag, 8 maart, gaan we naar Venlo. Niet vergelen! Vrijdag 28 februari. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.30-17.15 uur Zaterdag 1 maart. We zingen de mis van 19.00 uur in de Vredeskerk. Vrijdag 7 maart. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Zaterdag 8 maart. We zingen de mis van 19.00 uur in de Smakt. Vrijdag 14 maart. Repetitie 1 e stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Blokfluitgroep. Voorlopig is er na iedere 2e-stem repeti tie een half uurtje blokfluitgroep. We hebben de repetities hard nodig voor een goede voorbereiding. We ho pen dat alle grieppatiëntjes weer opge knapt zijn, zodat we een fijne mis kun nen zingen a.s. zaterdag. Zet je schou ders er allemaal eens flink onder. We zingen de mis in onze lange rokjes. Jul lie worden om 18.40 uur in het paro chiezaaltje verwacht. Tot morgen op de repetitie. Op zondag 2 maart wordt in het wijk centrum De Kiosk in het Brukske een ruilbeurs gehouden van 10.00 tot 13.00 uur. Er kan geruild worden in o.a. post zegels, munten, kaarten, stickers enz. Toegang gratis. Zijn ër nogmensen 'die belangstelling hebben voof de cürsus reanimeren. Ér zijn nog enkele plaatsen open voor 18 en 19 maart om 19.30 uur. Heeft U be langstelling bel dan 86478. De buurtvereniging organiseert voor de jeugd van 10 tot 16 jaar een filma vond op vrijdag 28 februari. Jullie kun nen dan van 19.00 tot 21.00 uur kijken naar een spannende speelfilm. Dit is weer voor leden gratis en voor niet- leden 1,50. De film wordt gedraaid in het wijkgebouw De Kiosk. Op woensdag 5 maart organiseert de buurtvereniging een filmmiddag voor de groepen 4, 5 en 6 van de basisschool. Dit is voor leden gratis en voor niet- leden 0,75. Door omstandigheden is de jaarver gadering van 6 februari verschoven naar woensdag 5 maart a.s. De vergadering vindt plaats in het wijkgebouw De Ki osk. Aanvang 20.00 uur. Van 18.45 lot 19.45 uur is er spreekuur. Agenda: opening notulen vergade ring 6 februari in- en uitgaande post mededelingen wijkradenoverleg bestuurlijke participatie jaarverslag secretaris en penningmeester bestuurs verkiezing: aftredend zijn E. de Niet en P. v.d. Wouw, beiden zijn herkiesbaar verkiezing voorzitter declaraties acti viteitencommissie nabespreking data bepaling aktiviteiten maart-april info bulletin rondvraag en sluiting. ledereen wordt van harte uitgenodigd om deze vergadering bij te wonen. Hallo jongens en meisjes. De spullen die wij vorige week ge maakt hebben van het brooddeed zijn gebakken. Deze week gaan wij ze ver ven. Voorts gaan we een fles doorsnij den en plakken deze dan anders op el kaar waarna wij deze flessen ook gaan verven. Dus we hebben het druk op 4 en 5 maart. Tot ziens in het lokaal Coninx- hof. Entree 1, De inzamelijk van oud papier is op de eerste zaterdag van februari door om standigheden in enkele straten van onze wijk niet opgehaald. Althans eerder op gehaald dan de bewoners gewend zijn. In verband hiermede is er een vergade ring belegd ten einde te kunnen voorko men dal dergelijke omstandigheden de inzameling ten dele doen mislukken. Bij het ophalen van het oud papier zullen deze organisatorische obstakels in de toekomst opgeruimd zijn en gaan wij vol goede moed, met Uw medewerking, verder met de inzameling. De eerstvol gende keer zal het papier worden opge haald op zaterdag 1 maart a.s. Wij ver zoeken U het, goed gebundeld, voor 10.00 uur buiten te plaatsen. PEEL EN MAAS EEN ABONNEMENT WAARD! afd. Venray De door de afdeling georganiseerde castratie- en sterilisatie-aktie loopt voor treffelijk. Tientallen bezitters van katers en poezen hebben gehoor gegeven aan de oproep mee le helpen het kattenover schot te beperken. Weet U, dat er 3 x per jaar (als regel7 kleine katjes en 2x per jaar kleine hondjes worden geboren, waar veelal geen plaats kan worden gevonden. Dankzij de spontane inzet van de leer lingen van de basisscholen, die onder leiding van de leerkrachten zoveel brood inzamelen, dat de dieren in deze toch wel lange winter veel bijgevoerd wor den. Namens de dieren hartelijk dank voor deze bijdrage, die voorkomt dat vooral vele vogels in moeilijkheden ge raken. Een voor iedereen uitvoerbare vorm van voedering, waarvan de meeste klei nere vogelsoorten kunnen profiteren, is het voeren op het erf, in de tuin of door flatbewoners op het balkon. Voeder- plaatsen op het erf of in de tuin moeten worden beveiligd tegen katten. Wetsvoorstel Dierenbescherming contra voorstel landbouw Staatssecretaris Ploeg (Landbouw en Visserij) geeft wellicht een opzettelijk onjuiste voorstelling van zaken, wan neer hij stelt dat zijn wetsvoorstel en het alternatieve wetsvoorstel van de Dieren bescherming, een wet voor het welzijn van dieren, in weze op hetzelfde neer komt. Dit, onder meer, schrijft de Ne derlandse Vereniging tol Bescherming van Dieren in een open brief aan de staatssecretaris. De staatssecretaris zegt weliswaar uit te gaan van de eigen, in trinsieke waarde van het dier. maar in zijn wetsvoorstel is van dit uitgangspunt niet veel terug te vinden, volgens de Die renbescherming. Het bevat geen enkele waarborg voor een structurele verbete ring van de omgang van mensen met dieren. Het wetsvoorstel van de staats secretaris laat teveel bij het oude en ver schaft ten aanzien van het welzijn van de dieren onvoldoende zekerheden. Deze opstelling is bepalend voor het karakter van het gehele wetsvoorstel van landbouw. Illustratief hiervoor is, zo meent de Dierenbescherming, de wei gering van de staatssecretaris om nieuwe huisvestingssyslemen voor landbouw huisdieren eerst te toetsen op hun ge schiktheid voor het welzijn en de ge zondheid van de dieren, alvorens zij in praktijk worden gebracht. Tot nu toe is het immers aan een ieder toegestaan om ieder willekeurig nieuw huisvestings systeem direct in de praktijk te brengen. De Dierenbescherming vindt dat niet al leen hoogst onverantwoord tegenover de dieren die in deze systemen moeten leven, maar ook tegenover de boeren die hun kapitaal hierin moeten investeren. Dinsdag 4 maart a.s. ledenbijeen komst. Dr. C. Hamburger, homeopa- tisch arts, wil voor ons komen spreken over de alternatieve geneeswijze. De avond begint om 20.00 uur in zaal In den Engel. Maandagmiddag 10 maart a.s. vindt er een demonstratie plaats over minder bekende zuivelprodukten. Tijdens de pauze zal ons koffie met kwarktaart aangeboden worden. De toegang is gra tis. U wordt om 13.30 uur verwacht in het INFO 3 Informatiecentrum aan het Past. Wijnhovenpark. Rond 15.30 uur is de demonstratie beëindigd. Heeft U belangstelling, wilt U zich dan a.s. dins dagavond opgeven. Het is schipperen geblazen. Afspra ken over bijeenkomsten e.d. moeten door alle drukte rond de verkiezingen regelmatig worden herzien. De eerstvol gende ledenvergadering zal nu plaats vinden op donderdag 13 maart, in het wijkcentrum in Brukske. Hierover ko men nog verdere mededelingen. Het is mogelijk dat niet alle geïnteresseerde le den een exemplaar van hel verkie zingsprogramma hebben ontvangen. U kunt dan alsnog een exemplaar afhalen bij Pieter van den Boogaart, Lamers- veld 4, tel. 83655 of bij Truus Kemme- lings, Akelei 92, telefoon 83136. Verkiezingsaffiches zijn daar ook ver krijgbaar. Mensen die geen lid zijn van onze partij kunnen op deze adressen ook voor het programma en voor pro pagandamateriaal terecht. U kunt ook bellen, dan brengen wij het gevraagde materiaal bij U thuis. Gem. zangvereniging Zondag 2 maart. Om 10.15 uur zingen we de hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 5 maart. Van half zeven tot half acht repetitie in het activiteitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Kom eens over de drempel en naar ons luisteren. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Zoals reeds eerder vermeld houden wij samen met de afd. Venlo op dinsdag 11 maart onze jaarlijkse verdiepingsdag. Plaats: de Wieënhof. Kosten 30,- inel. warme maaltijd en koffie. Aanvang 10.00 uur, sluiting ca. 16.30 uur. Men kan zich hiervoor opgeven bij dhr, Jeuken, Oude Oostrumseweg 24. Tel. 82046. Voor de jeugd vanaf 16 jaar moeten wij zondagmiddag de deur helaas dicht laten. Maar wij zijn verplaatst naar de vrijdag met eigen aktiviteiten. De nieu we opening is op 7 maart om 21.00 uur tot 1.00 uur, met tafelvoetbal en tafel tennis. We gaan gewoon door. Wij vra gen ook ouderen naar 't Duvelke te ko men. Plan meteen even 14 maart, 21.30 uur, een knaller van een hard rock avond met eer. goede jockey die de stemming erin ramt. Entree is vrij en voor een koud drankje wordt gezorgt. Kom dus op 14 maart en neem je vrien den mee. OJC 't Duvelke, Beukenlaan 4, Wijk Zuid (t.o. Opel garage) Op het programma van 6 maart staat avond/nachtfotografie. Dit wordt een doe-avond op locatie. Derhalve vragen wij U Uw apparatuur mee te brengen. Het bestuur zorgt voor de juiste omge ving. Tot dan. Samenkomst is het clublokaal. Aan vang 20.00 uur. Clubleden en belangstellenden zijn van harte welkom. Vrouwen In De Overgangsjaren De overgangsjaren kunnen een ingrij pende periode zijn in het leven van de vrouw. Naast de lichamelijke verande ringen kunnen neerslachtigheid en ge voelens van nutteloosheid een overheer sende rol gaan spelen. Medicijnen los sen deze problemen nooit helemaal op. Er over praten met andere vrouwen in dezelfde situatie geeft herkenning en er kenning. De aandacht die men krijgt, kan een grote steun betekenen en ruimte geven voor nieuwe perspectieven. Er is echter niet alleen sprake van persoonlijke pro blemen van individuele vrouwen. Het hangt ook samen met hun positie in de maatschappij. VIDO wil dat vrouwen in de over gangsjaren serieus worden genomen. Zij wil daartoe vrouwen bij elkaar brengen, zodat men elkaar kan steunen en de ei gen kracht kan ontdekken. Een VI DO-gespreksgroep bestaat meestal uil acht a tien vrouwen. De groep wordt begeleid door twee vrou wen, die zelf als deelneemster ervaring hebben opgedaan in een VIDO-groep en vervolgens een training hebben gevolgd voor het begeleiden van groepen. Wat kunt U verwachten in een VIDO- groep? informatie over ,,wat is nu eigen lijk de overgang?" uitwisseling van ervaringen om op een goede manier om te gaan met de verschijnselen; een plek waar gevoelens geuit mo gen worden; een aanmoediging om positief te denken en zelf te werken aan een oplos sing; soms ook ontspanningsoefenin gen en initiatieven voor gezamenlijke activiteiten. Verwacht wordt er van U de bereid heid om te luisteren en de mening van anderen te respecteren, zorgen dat het besprokene binnen de groep blijft en sa men met anderen naar nieuwe wegen willen zoeken. Binnenkort starten we weer met een VIDO-groep in Venray. Deze groep zal beslaan uit twaalf achtereenvolgende bi jeenkomsten, wekelijks 1 middag van 13.30 tot 16.00 uur. Plaats van bijeen komst: Vrouwen Trefcentrum, Bach- straat 14b, Venray. Eigen bijdrage 2,50 per middag, dus 30,- per persoon. Inlichtingen en/of aanmeldingen: Wies Heyster, tel. 85254 of Heieen van Drunen, tel. 85775. Maandag 3 maart a.s. vergadert het Wijkcomitè van West 1 weer in de ver gaderruimte van T Groenewold, Groe- newoltsepad 2. Aanvang 20.00 uur. Agenda: opening verslag van de vo rige vergadering binnengekomen en uitgaande post bestaat er nog animo voor eventuele aktiviteiten in de wijk? verslag van het wijkradenoverleg febru ari wal verder ter tafel komt sluiting. Het is gebleken dat er mensen zijn die niet wisten dat er zoiets als een wijkco mitè bestond en er bleken ook mensen te zijn die dachten tot een heel andere wijk te behoren. Beste mensen, laat niet anderen over U en zonder U beslissen. Kom zelf en beslis zelf. Lees het „Plein- praatje", uw wijkblaadje. Maandag 3 maart a.s. om 20.00 uur komt mevr. Carla Claassen, feministi sche theologe in Gastencentrum De Wieënhof een inleiding geven over wat „Feministische Theologie" nu eigenlijk inhoudt, welke richtingen er in zijn en waarom zoveel Nederlandse vrouwen er zich mee bezighouden. Zij vertelt waarom zijzell feministe is geworden en welke invloed dat heeft op haar staan in de kerk en haar theologiebeoefening. Mevrouw Claassen studeerde theolo gie in Nijmegen bij o.a. E. Schille- beeckx en T. Halkes. Na de pauze bestaat er gelegenheid tot 't stellen van vragen. AFDELING OOSTRUM Aan de leden van de LVB en OVB Op 6 maart verzorgt het Bureau Voorlichting Merkartikelen en Diensten een avond voor ons in het gemeen schapshuis. We beginnen klokslag acht uur. Het programma „de huisvrouw als manager" wordt vol wafwisseling ge presenteerd met kleurendia's, een info markt en een leuke quiz. Het laat alle aanwezigen op een ver frissende manier nader kennis maken met de diverse hulpmiddelen die ons te genwoordig ter beschikking staan. De onderwerpen variëren dan ook van woon-ideeën tot huiscomputers. En van voedingsmiddelen tot produkten voor lichaamsverzorging. De informatie is vrijblijvend en er is documentatie voor alle leden. Aan de leden van de LVB Op 4 maart om half twee bezoekt mevr. Koech uit Kenia onze kring. Zij wil door film en dia's wat van haar land laten zien en ook over haar ervaringen vertellen. Zij op haar beurt wil graag iets over onze leefwereld leren kennen. Mevr. Koech is in Nederland op uitno diging van de werkgroep Noord Lim burg van de landelijke vastenaktie. De bijeenkomst is voor alle leden in zaal van Dijk, Oostrum. Aanvang half twee. AFDELING VENRAY Op 4 maart zal mevr. E. Koeche uit Kenia een bezoek brengen aan de kring Venray. Zij wil door film en dia's wat van haar land laten zien en over haar er varingen vertellen. Zij wil ook ons en onze leefwereld leren kennen. Zij is in Nederland op uitnodiging van de werk groep Noord Limburg van de Landelij ke Vastenaktie. Aanvang half twee in zaal van Dijck te Ooslrum. Op woensdag 5 maart gaan we naar het info-centrum voor een demonstratie met minder bekende zuivelprodukten. De toegang is gratis en het begint om 14.00 uur. KRING VENRAY Dinsdagmiddag 4 maart brengt Mevr. Koech, moeder van negen kinderen, uit Kenia een bezoek aan onze kring. Zij wil door film of dia's wat yan haar land laten zien en over haar ervaringen ver tellen. Zij is in Nederland op uitnodi ging van de werkgroep N. Limburg van de Landelijke Vastenaktie. Aanvang 13.30 uur in zaal van Dijck te Oostrum. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 8.00 uur voor een trainingsloop van ±10 km, vanaf de cooperbaan Beekweg op het Ballonzuil- circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Cooperbaancir- cuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij Ballonzuil Beekweg. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu- restraat 14. tel. 85384. VOEDINGSBOND FNV Werkt U in dc horeca of met de hore ca verwante bedrijstak dan is dit voor U belangrijk. Op dinsdag 4 maart a.s. zal er voor alle werknemers/sters in de ho reca een informatie- c.q. voorlichtings avond gehouden worden in wijkcen trum De Kiosk te Venray om 10.00 uur. De ochtend is voor zowel leden als niet- leden vrij toegankelijk. We zullen het dan hebben over de cao, denk aan lo nen, toeslagen, werktijden, snipperda gen enz. enz. en over de uitkeringen. Na een korte inleiding onzerzijds is er voor U de gelegenheid tot het stéllen van vra gen welke door onze bestuurder Ben Le- ferink, die de horeca als taakpakket heeft, zullen worden beantwoord. Voor iedereen in vernoemde bedrijfstak is de ochtend interessant genoeg om te bezoe ken. Je wordt er altijd wijzer van. Vrijdag 28 februari ROOTBOOT Plezierige white trash reggae, een unieke combinatie van invloeden en stij len gebaseerd rond rocksteady en vlagen dubs brengt de Engelse band Rootboot. Inmiddels al gegroeid tot een populaire cultformatic in Zuid Wales. Na het clubcircuit in Engeland al plat gespeeld te hebben streken ze nu de Noordzee over om Nederland te laten dansen. Maar ze zijn meer dan een dansband. In hun taksten nemen ze liever onderwer pen als raseisme en drugs onder de lope, dan dat ze gaan preken. Ze brengen geen zware roots maar stuiterend ver maak, gevuld met dansritmes en juin- pin jive. Vitaal en geestig en veel meer dan iemand zou verwachten van zo'n band. Zomer 1986 komt hun eerste elpee uit na al enkele singles te hebben gemaakt. Rootboot creëert tijdens optredens een frisse sport carnavalachlige atmosfeer. Rootboot bestaat uit: Bob Manning, Johnnie Loveli, Kenny Harris, Mark Edwarlds en Arthur Smith. Aanvang 21.00 uur. Zondag 2 maart ACHTERWERK IN DE KAST Vanaf 14.30 uur kan iedereen zijn/haar zegje komen doen in de kast in Dingus. Zeggen waar 't op staat, wat je altijd al had willen zeggen, wat je dwars zit, kortom flap alles er maar uil- De opnames worden later vertoond, dus... Lourdescomité AFD.VENRAY Jaarvergadering Maandag j.l. hielden wij onze jaar vergadering in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Dat de griep ook nogal wat medewerkenden van het Lourdes comité in haar macht heeft, bleek uit het aantal afmeldingeri. Uit de jaarverslagen van sekretaris en penningmeester bleek, dat het weer een alleszins bevredigend jaar is geweest. Het aantal medewerkenden steeg tot 40, wat verheugend is. Mevr. van Stiphout en mevr. Goorts zagen bij de bestuutsverkiezingen hun mandaat weer verlengd. In de kascontrolecommissie was re glementair aftredend mevr. Jacobs, die werd op gevolgd door dhr. Jo Philip- sen, die nu samen met dhr. J. v. d. Goor de kascontrolecommissie vormt. Hoogtepunt van deze avond was uiteraard de verloting van de Lourdes- reis, beschikbaar gesteld door de direktie van de Limburgse Bedevaart. Een overgelukkige medewerkster zal in mei a.s. de bedevaart kunnen mee maken. Een belangrijk punt bij de bestuurs mededelingen was de Kinderbedevaart naar Lourdes in oktober van dit jaar. Velen zullen zich inzetten om zoveel mogelijk zieke of gehandicpate kinde ren naar Lourdes te kunnen gaan. Voor de rondvraag werd Mevr. Kunz- ler, onze oudste medewerkster., |n de bloemetjes gezet, omdat zij deze week haar verjaardag. vim:*Een 'm&Jejverfef ster, die \vë'nög graag' eriigè tijcf''in goede gezondheid in ons midden houden. Deze mening was overigens wederzijds. Tijdens de rondvraag kwamen nutti ge tips naar voren, die ook door de vergadering werden overgenomen. Dank aan allen die deze avond aan wezig waren. Het was een zeer geanimeerde bijeenkomst. Door de voorbereiding van deze ver gadering en andere aktiviteiten is de in schrijving van zieken even opgeschort. Maakt u zich echter geen zorgen, want we zijn weer van start gegaan. Pelgrims kunnen zich ook nog steeds aanmelden. Zowel voor alle inlichtingen en/of opgave kan men terecht bij de heer G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 04780-83575 b.g.g. 83428. Schaatsen: Naar alle waarschijnlijk heid kan er ook komend weekend ge schaatst worden op de visvijver „De Ballonzuil" le Merselo. Het ijs is in prima conditie; de entree is uiteraard gratis en het Lourdescomité zorgt weer voor de inwendige mens. De opbrengst van deze verkoop wordt besteed voor de a.s. Kinderbedevaart. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Op 4 maart kunt U 's ochtends van 9.00-11.20 uur in wijkcentrum De Kiosk een programma bijwonen over vrije tijd in eigen omgeving. Wat kunt U zoal met Uw familie ondernemen op een mooie vakantiedag of een druilerige zondag? Ook benieuwd? Kom dan eens kijken. De prijs bedraagt 3,25 incl. 1 kop kof fie en natuurlijk is de creche open. De informatie-avond over Hollandse kaas, die eveneens op 4 maart gepland was, moeten wij helaas wegens omstan digheden verplaatsen naar een nader te bepalen datum. Onze excuses hiervoor. Op 11 maart in Info 3 een demonstra tie-ochtend van minder bekende zuivel produkten. Gedurende het programma zal er koffie met kwarktaart gepresen teerd worden. Deelname is gratis! U kunt zich hiervoor opgeven bij Lenie Gosling (tel. 81059)of Ria v. Brederode (tel. 87042), bij wie U ook altijd voor in lichtingen terecht kunt. We zullen om 9.00 uur vanaf hel wijkcentrum vertrek ken en zijn rond 11.20 uur weer terug. Deze ochtend is er geen creche. Tot slot vermelden we nogmaals, dat al onze aktiviteiten toegankelijk zijn voor iedereen die belangstelling heeft. U hoeft bij ons dus geen lid te zijn. Tot in vele soorten tegen aantrekkelijke prijzen poststraat verfhal (achter het postkantoor) telefoon 82810 onderhouds- en kleuradviseur

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7