év GEMEENTEPRAAT VC Phoenix'75 BIUARTEN „Wat Venray bewaarde" in het Venrays museum Bedrijfs- bowling competitie Pubdart- wedstrijden Bed rijf scom petitie tafeltennis JUMPERS '76 JBC Venray 80 St. Christoffel RED CAPS Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd PEEL EN MAAS L.K.I.B. I.S.V. N.V.I.H.-COC Commissie vergadering van 5 maart uitgesteld Hinderwet Vakantie- spreiding Hinderwet Jachtwet NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Seluille. Bureau Voorlichting Uitslagen derde klas: Rabobank Venray-Vera Zonwering 0-4 AC Rest. Sevenum-Nelissen-v.Egt. 2-2 Ford van Haren-Verlinden juw. 1 Zi-2'A Torro 3-PCV 3 4-0 De strijd om het kampioenschap is ook in de derde klasse ongewoon span nend. Koploper Ford van Haren ging ge deeltelijk onderuil tegen de grandioos spelende dames van Verlinden Juwelier. Bij Ford van Haren was aleen Ger Heijer in vorm getuige zijn gemiddelde van ruim 160 pins. Zijn teamgenoten konden de spanning blijkbaar niet on derdrukken. Nu speelden de Verlinden dames ook wel een sublieme partij. De eerste game was ruim winst voor Ver linden. De tweede game ging kantje- boord naar Ford van Haren: 611 tegen 610. De derde game was nog spannen der. Na enig telwerk bleek de balans precies in evenwicht: 654 tegen 654. Venra Zonwering, tot nu toe tweede op 2 punten van Ford van Haren, was juist in blakende vorm en met twee han den grepen zij de mogelijkheid aan om langszij te komen. Hoewel de Rabo- bank-dames fel verzet boden, konden zij tegen een ontketend Vera Zonwering niet tot winst komen. Deze partij was ook de wedstrijd van de records in deze klasse. Nellie van Houdt nestelde zich met 237 pins op de eerste plaats bij de hoogste games. Het Vera-team verbe terde zowel de hoogste game (nu 743) als de hoogste serie (nu 2081). En passant toverde Ge van Wegberg nog een 581 serie op de baan, waarmee hij de tweede plaats opeist. A.C. Resraurant Sevenum wist Nelis- sen van Egteren 2 op een verdienstelijk gelijkspel te houden. Bij Nelissen van Egteren was invaller Wiel Koenen de grote man. Zijn serie van 584 betekende de hoogste score tot nu toe. Torro 3 had in de eerste twee games weinig moeite met PCV 3. In de laatste game probeerde PCV 3 nog een puntje binnen te halen. Ad Mattheeuwsen en Riky Emons kwamen tot een hoge score, doch doordat Jet Groenen bij Torro 3 hetzelfde kunststukje uithaal de, kwam PCV 3 net twee pint tekort: 656 tegen 654. De laatste wedstrijddag moet hier de beslissing brengen omdat uitgerekend op deze laatste speelavond Vera Zon wering moet aantreden legen Ford van Haren. De stand: pint. pinfall 1Vera Zonwering 18 11493 2. Ford van Haren 17 H 10966 3. Torro 3 13 11054 4. Nelissen v. Egteren 2 13 11011 5. A.C. Rest. Sevenum 12 10849 6. Verlinden Juwelier 9 Zi 107% 7. PCV 3 8 10754 8. Rabobank Venray 5 10566 Phoenix-Asterix 3 1-3 Vorige keer lieten we twee punten bij Asterix liggen wat niet nodig was. Maar toen verkeken we ons op de prikballen. Doodnerveus gingen we het veld in. We startten meteen met een grote blun der. Rommelig spel was het antwoord van ons. Dit gaf Asterix de zekerheid die ze nodig hadden om ons binnen enkele minuten op een 0-6 achterstand te zetten. Dit was te veel voor ons. Setstand 8-15. De 2e set bleven we beter bij, maar konden toch niet echt doordrukken. Angstzweet bleven we houden. Setstand deze keer 13-15. De volgende set speelden we ,,wat vrijer". Enkele prachtige aanvallen bracht Asterix op de knieén. Evenwel met miniem verschil: 15-13. Nu moest het dan toch een gelijkspel worden. Lange tijd hielden we voor sprong, zelfs tot 13-9. Aanvallend had Asterix niet veel in huis, maar met een goede serve en prikballen kwamen ze ons voorbij: 13-15. Twee verliespunten die zwaar tellen. Nu kunnen we ons geen verloren wedstrijd meer permitteren willen we de 4e klasse veilig houden. Wedstrijd 1 maart: VCSD-Phoenix vertrek 14.00 DARTCLUB DEN ENGEL Uitslag Pubdartwedstrijden januari 1986: Bar „Old Dutch": 1. Julia Litjens 2. Herman Janssen 3. Peter Hoeymakers Bar ,,De Peelhaas": 1. Herman Janssen 2. Toon v. d. Broek 3. Harold Hennessen Café „In den Engel": 1Peter Hoeymakers 2. Abdeslam Sebaa 3. Mohammed Diraa „Picardi bar": 1Abdeslam SebaS 2. Henk Vermeulen 3. Mohammed Direaa V.O.P. Jeugd: Inaborg A-VOP A 2-5 René D. won in 11 beurten met 13.63 kadergem. Ook René W. 0.91 won zijn partij. Mercel 0.090 verloor. VOP B-Inaborg B 3-4 Alleen Frank 27.50 gem. in 8 beurten won zijn partij. Rik 1.33 en Richard 0.68 verloren. Cl VOP A-Herberg de Peel 5-2 Hun 15.00 ankerkader en Eric 15.45 kader wonnen hun partij. Met 2.31 gem. verloor Harrie kansloos zijn partij. Acquit A-VOP B 7-0 Reini 10.90xx, Theo 6.42 en Pierre 4.20 hadden geen enkele kans in Blerick. C2 VOP-'T Klótske 6-1 Het C2 team bleef via een goede over winning tegen 't Klótske in de race voor een toppositie. Piet L. 6.25 speelde ge lijk. Jan 6.87 en Piet H. 2.90 wonnen hun partij. C3 VOP-Inborg 5-4 Twan 2.70 en Teng 2.00 wonnen hun partij. Nellie 2.82 en Mat 0.97 verloren. C5 Vop-de Poedelhters 0-9 Het C5 team ging kansloos ten onder tegen de Poedelhaters met 1.33 gem. voor Pieter; 0.42 voor Pierre, 0.59 voor Eric en 0.58 voor Frans. Persoonlijke kampioenschappen: Hub en Eric hebben deelgenomen aan de nationale voorwedstrijden topklas libre klein. Zowel Hub 19.77 ais Eric 27.11 gem. zijn allebei half gedegra deerd. P. Linders speelde in Helmond ge westelijke finale le klas. Met 6 punten 6.24 gem. eindigde Piet op de 5e plaats. ROELANZIA Roelanzia-OGO 5-4 Tegten de Overloonse koplopers een prima uitslag voor de dames. Lenie begon de wedstrijd en liet Peter Water reus van begin af aan goed achter zich. In slechts 19 beurten (gem. 1.57) maakte zij, die toch maar „te hooi en te gras" eens oefent, korte metten met Peter, die gelukkig met een zonnig karakter gezegend is., Met redelijk sel moesten Miep en Tinie hun tegenstrevers de winst laten. Nelly kon haar partij winnend af sluiten met een gem. van 2.19. Opmerkelijk feit dat Frans Verhoeven precies weet hoe 't komt dat de wonin gen rond de school in Landweert zo moeilijk te verkopen zijn. Heren uit Overloon, het was een ge zellige avond. Bedankt voor 't bezoek. KNBB-voorronde bandstoten Tijdens de afgelopen week gehouden voorronden bandstoten 3e klasse be- haalden.onze clubleden de. volgende-re sultaten: Wiel Vermeulen won alle paetijen en promoveert met een alg. Moyenne van 2. 640 direct naar de 2e klasse. We zullen hem op 15 en 16 maart a.s. beslist terugzien in de 2e klasse, samen met Leo Siebers. Gerrit Vermeulen moest alleen zijn broer de overwinning laten. Met 10 matchpunten en een alg. moyenne van 1.93 maakt Gerrit een goede kans om plaatsing voor de districtsfinale op 21/23 maart a.s. in de „Wieënhof". Piet de Haart speelde een ietwat onge lukkig toernooi. Met 4 matchp. en een alg. moy. van 1.49 gebruikte hij 1 beurt te veel; dit houdt een halve degradatie in, maar volgend seizoen volgt een goede herkansing voor verblijf in deze klasse (of hoger?) Vergaderingen: Zaterdag 1 maart a.s. 14.00 uur is er een bestuursvergadering in de „Wieën hof". Zo spoedig mogelijk daarna volgt een algemene ledenvergadering betref fende o.a. teamcompetitie bandsloten KNBB-clubkampioenschappen - be- stuurvoorstellen. KNBB bandstootcompetitie: Dinsdag 18 maart start de competitie bandstoten voor aller DOS-teams. Vervolgens zijn de speelavonden voor DOS 1 nog 9 dinsdagen en voor DOS 2 en DOS 3 nog 9 vrijdagen. Vrijdag 21 maart zal niet doorgaan, aangezien dan door onze vereniging de finale 3e klasse bandstoten KNBB zal worden georganiseerd. Aangezien de competities libre ten einde zijn, is er maandag 3 en dinsdag 4 maart vrij biljarten tijdens onze club avonden. Hier volgen de uitslagen van de ge speelde wedstrijden op 17 febr. '86: v.d. Munckhof 1-Nestlé 4-5 I.S. Venray 1-W.S.V. 2-8 Red Stars 2-1.S. Venray 2 9-1 v.d. Munckhof 2 was vrij. Voorlopige stand: le klas: Oostrum 1 4 p. Inalfa 4p. Rank Xerox 4 p. Oostrum2 Op. Gemeente Op. Ziekenhuis "1 p. Red Stars 1 0 p. 2e klas: Red Stars 4 p. I.S. Venray 1 2p. W.S.V. 2 p. v.d. Munckhof 2 2 p. Nestlé 2 p. v.d. Munckhof 1 Op. I.S. Venray 2 Op. Programma 1/2 maart '86: Uit 1 maart: 17.30 Attacus-Heren I 17.00 OBC 4-Heren 2 Fluiten: Eric Sprokkereef 19.00 Deurne-Dames 2 Fluiten: Giinther Drabbels 14.00Forluna-Meisjes kadeitén Fluiten: Richard de la Roy 13.00 Lieshout-Jongens Mini's 2 Fluiten: Maurice Janssen Thuis 2 maart: 14.00 Jongens jun.-Tenderfeet (zaal St. Servatius) Fluiten: Marc van Berlo Tafel: Jan Hein Loonen/René Kivits Uit 2 maart: 13.30 Gennep-Dames 1 Fluiten: Henk Jansen Attentie: Zaterdag a.s. wordt er voor de eerste maal spullen opgehaald voor de ROM MELMARKT op 2e PAASDAG (31 maart). Rijden: Wim Giliam, Luc Bertrands, Bert Janssen. Helpen: Jongens Mini's 1, Jongens As piranten. Verzamelen om 10.00 uur bij St. Ser vatius. F-cursus A.s. maandag begint de F-cursus in de Wetteling, voor iedereen die hiervoor in aanmerking komt (16 jaar en ouder). Er is plaats voor 25 mensen. Aanvang: 19.00 uur tot 21.30 uur. Succes voor Venrayse tripletten bij indoortoernooi te Sittard Afgelopen zondag 23 febr. namen drie Venrayse tripletten deel aan het door JBC 't But te Sittard georgani seerde triplettentoernooi. De resultaten van deze drie deelne mers waren als volgt: Triplet Eef Zee- len, Frits v.d. Berg en Herman Gorree wist alle wedstrijden met winst te beslis sen en eindigde daardoor op de tweede plaats. Triplet Lou Leenders, Riet en Harm Doorenbos wonnen slechts een wed strijd en verloren de andere drie wed strijden krap, ondanks hoge peil van hun spel. Het damestriplet Nel Gorree, Marian Zeelen en Mia v. d. Berg legden beslag op de poedelprijs. Dit triplet speelde het klaar alle wedstrijden met ruime meerderheid te verliezen en ondanks dit verlies er een bijzondere prettige dag van le maken. Ondanks problemen w.b. de organi satie was een dagje Sittard zeer wel de moeite waard, de accommodatie en de banen zijn van prima kwaliteit. Voor degenen van de leden die nog niet deel genomen hebben in Sittard wellicht de moeite waard in te schrijven voor een van de volgende toernooien ajdaar TOERNOOIEN Buiten de vorige week gepubliceerde uitnodigingen is alleen een uitnodiging binnen gekomen van de Soepele Pols te Netersel. Diet toernooi wordt echter gehouden op de tweede paasdag, de dag waarop we zelf ons openingstoernooi tripletten willen houden. Onze wedstrijdkalender is o.a. agen dapunt op de algemene ledenvergade ring van 25 maart a.s. Het afgelopen weekend hadden we twee uitwedstrijden. De meisjes B moesten het opnemen tegen Concordia Panningen en de meisjes C tegen O.D.l. te Ottersum. Bij de meisjes B was het een kille wedstrijd. Hel verschil tussen kunhen en leeftijd was zo groot, dat hier de oefeningen plichtmatig geturnd werden zonder echt plezier. Alhoewel er niet slecht geturns werd, moesten we de punten in Panningen laten en wel met een verschil van 14,5 punt. Persoonlijke uitslag: 12 M. Hulleman 25,20 p. II L.Janssen 25,60 p. 10 H. Flinsenberg 25,65 p. 8C. Penris 27,30 p. 7A. Kusters 28,20 p. 6 P. Dijkman 29,45 p. Bij de meisjes C was het heel anders. Daar werden we met open armen ontvangen (dit waarschijnlijk te danken aan de dubbelrol van Maria v. d. Heu vel) en de spanning was meteen gebro ken. Zowel op kunnen en leeftijd onder ling was er niet veel verschil. Hierdoor ontstond er een prima turnfeestje. Met een gelijkopgaande strijd bleef het spannend tot en met het laatste toe stel. Na het tellen van de punten bleek dat we de wedstrijd verloren hadden en wel met 2,5 pnt. Persoonlijke uitslag: 13 W. Achten 24,70 p. 1IC. v. Hout 25,50 p. 9 S. Klijzen 26,25 p. 7 E. Visser 26,80 p. 61. Haan 27,25 p. 5 D. Jentjes 27,50 p. 4D. Litjens 27,65 p. Na een weekje overgeslagen te hebben om meer inspiratie op te doen, zijn we er weer. Denken jullie eraan om jezelf goed dik aan te trekken voor de oriëntatiewandeltocht. Hel zal een ge zellige avond worden met na afloop lekkere (door Roy O'Conne gemaakte) erwtensoep. Als jullie allemaal om 19.00 uur bij de Springplank zijn, verloopt alles mooi op tijd. Dus allemaal tot zaterdag. RECTIFICATIE Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 5 februari 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. het plaatsen van een urnenmuur aan het Lovinckplein te Ysselsteyn, t.n.v. Kerkbestuur Ysselsteyn, Lovinck plein 8 te Ysselsteyn; het bouwen van een eiersorteer- ruimte aan de Deurneseweg 182 te Ys selsteyn t.n.v. F.M.E, Jenniskens, Ys- selsteynseweg 79 te Ysselsteyn; (Rectificatie wegens misstelling in de editie van 20 februari 1986). Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een woning aan de Kruidenlaan »3 te Venray, t.n.v. M.H.A. Winnen; het bouwen van een carport aan de Hagelweg 1 te Venray, t.n.v. M.M.L.M. Hermans. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 28 februari 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van hel raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 27 februari 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. uw weekblad DRANK IN BESTUURDER Een 19-jarige Venrayse autobestuur der reed zo opvallend dat hij de een onderzoek in en constateerde over matig alcoholgebruik. Daarvoor en voor een serie verkeersovertredingen, zal hij zich straks moeten verantwoor den. Venray omstreken Venrayse naar Sjoelkampioenschappen Zaterdag 15 februari j.I. werd in Ge leen de laatste selectiewedstrijd van de Algemene Nederlandse Sjoelbond ge speeld.. Er werd fel gestreden en er viel menig zweetdruppeltje. Truus Jenniskens behaalde hier haar Limburgse kampioenstitel in klasse D. Zij gaat op 5 april a.s. streijden met vele honderden sjoelers uit heel Nederland om de eerste plaats. Dit gebeurt in de Veluwehal in Barneveld. Wij wensen haar veel succes. Hier volgt de rest van de uitslagen: Dames E: 2e Tiny Heidens. Tiny kwam enkele punten tekort om afgevaardigd te worden 3e prijs D.E. Tiny Jacobs. Verder kwamen als dagprijzen in aan merking: 2e prijs Truus Jenniskens D.D. 2e prijs Tiny Jacobs D.E. 3e prijs Gerda Mulders D.E. Allen mochten een trofee in ontvangst nemen. Allen van hrte gefelixiteerd. Verder nemen wc met twee teams deel op 8 maart a.s. in Kerkrade om te sjoe len in de 3e klasse Teamsjoelen om zod oende te worden afgevaardigd op 26 april a.s. naar de Nederlandse Sjoel kampioenschappen in Barneveld. We wensen allen een gezellige en sportieve sjoelslrijd toe. A.s. maandag 3 maart ben je van har te welkom op onze vergadering, om 20.30 uur. Hoenderstraat 33. Je wilt meer weten over het COD? Je hebt vragen met betrekking tot je eigen homoskesualiieit? Pak pen en papier en schrijf alles wat je wilt weten op. Of wij jou een antwoord kunnen geven op al jouw vragen is een tweede, we zullen in ieder geval ons best doen. Ons adres is: Postbus 316, 5800 AH Venray. Je wilt liever bellen? Dat kan ook. Draai of druk 10211 (jongens/mannen) of 80102 (meiden/vrouwen). Laai in ieder geval eens iels van je ho ren. Doen! De vergadering van de commissie voor financiële en economische zaken, welke gepland was op woensdag 5 maart, gaat niet door wegens het ont breken van voldoende agendapunten. De eerstvolgende vergadering van de ze commissie zal gehouden worden op woensdag 2 april en hoogstwaarschijn lijk zal deze gecombineerd worden met een vergadering van de commissie voor openbare werken. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: M.G.E. van Osch, Horsterweg 39D te Castenray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een varkens- en kalkoenmesterij, gelegen aan de Horsterweg 39D te Castenray; A. Jenniskens, Puttenweg 108 te Ysselsteyn voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het ex art. 6a uit breiden wijzigen van een rundveehou derij en varkensmesterij, gelegen aan de Paardekopweg 11 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 13 maart 1986, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staal is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 27 februari 1986 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en economische zaken. A. de Blaaij In januari heeft het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen de data van de schoolvakanties voor de komen de jaren vastgesteld. Óm iedereen in de gelegenheid te stel len tijdig eën vakantie te plannen volgen hieronder de schoolvakanties voor het schooljaar '86/'87 beginnende met de zomervakantie van dit jaar, vastgesteld voor de regio Zuid (Zeeland, Noord Brabant en Limburg). Zomervakantie. Basisonderwijs van 19 juli t.m. 31 au gustus. Voortgezel onderwijs van 12 juli t.m. 24 augustus. Herfstvakantie, van 11 oktober t.m. 19 oktober. Kerstvakantie, van 20 december t.m. 1 januari. Carnaval. van 28 februari t.m. 3 maart 1987. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat op 22 januari bij hen een aanvraag is ingekomen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet van: J. Philipsen, Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn voor het uitbreiden en wij zigen van een champignonkwekerij waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Rouw kuilenweg 43 te Ysselsteyn. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat I te Venray, ter inzage en wel tot 27 maart 1986, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, lot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 27 februari 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken drs. A. de Blaay De burgemeester van Venray, hoofd van de plaatselijke politie in de zin van de jachtwet, maakt bekend dat op 31 maart 1986 de geldigheid van de jacht akten afloopt. Om geweren door een jachtakte ge dekt te houden dienen de houders van een jachtakte vóór 15 maart 1986 een akte voor het jachtseizoen 1986/1987 aan te vragen. Het aanvraagformulier daartoe is kosteloos af te halen bij de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuza ken van de gemeente (kamer 119, Ie ver dieping) of aan het bureau van de ge meentepolitie (Leunseweg 4). Het indtenen vair de aanvragen'dient te geschieden bij de politie. Venray, 27 februari 1986 de burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Iedere woensdag- en zaterdagmiddag kan men van 14.00 tot 17.00 uur in het Venrays Geschied- en Oudheidkundig museum in het Freulekeshuus aan de Eindstraat de tentoonstelling „Wat Venray bewaarde" zien. Dit is een inte ressante expositie van allerlei voorwer pen, welke normaal niet in het museum worden tentoongesteld. In verband met de curiositeit van veel spullen, die normaal worden bewaard in de museumkelders, heeft men gemeend er nu een tentoonstelling van te moeten maken, die tot 15 april a.s. te bezichti gen is. Het bijzondere van deze tentoonstel ling is, dat zij hoofdzakelijk bestaat uit van alles wat er in de loop van vele jaren is verzameld en/of in bruikleen aan het museum is afgestaan. Men zou zelfs kunnen spreken van een „allegaartje", waaraan kop noch staart is te ontdeF- ken. Wellicht daardoor bestaat voor deze tentoonstelling zoveel belangstelling omdat men niet alleen voorwerpen ziet uit grootmoeders tijd maar ook huis houdelijke en gebruiksvoorwerpen waarbij men zijn eigen fantasie kan la ten werken. Zo ziet men b.v. een „historische" mollenval waarbij men zelf zal moeten uitmaken hoe hel ding ooit heeft ge werkt. Hetzelfde b.v. bij de vogelver schrikker, welke doet denken aan een „middeleeuws kanon". Ook wordt aan dacht geschonken aan het rijke roomse leven van weleer met nostalgische schil derijen en beeldjes, kerkboeken, com munieplaatjes etc. Zelfs ligt het slot van de deur van de oude Grote Kerk te bezichtigen naast een serie originele schilderijen van Giel Kusters, eigendom van het museum. Een aantal brei-scheiën herinnert aan de roemruchte jaren van de Venrayse Schaapskompagnieën. Het mooiste stuk van deze expositie is ongetwijfeld hel vijftiende eeuwse pa neel, dat onlangs is teruggevonden in de kelders van het Rijksmuseum te Amsterdam en door het kerkbestuur van de Grote Kerk in bruikleen is af gestaan voor deze tentoonstelling. „Wat Venray bewaarde" is alleszins de moeite van het rustig bekijken waard. Na 15 april verdwijnen de meeste voorwerpen weer in de museumkelders.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11