Vijf ton overgehouden aan verkoop van tweedehands goederen H.P.V. stichting consument en huishouding Anderhalve ton buit bij inbraken samen werking Grote belangstelling voor de thema-avond Vrouw en politiek Motocross wereldtop op zondag 9 maart in Venray dieren AFDVENRAV bescherming reserve wereld kampioen 10e Vlakwater cross te Venray In enkele dagen tijd werd er voor ruim een bedrag van honderdduizend gulden buit gemaakt bij verschillende inbraken. Door vernieling van een ruit werd toegan verkregen tot de showroom van Garage Van Gorp aan de Horsterweg. Daar werd een gloednieuwe Citroën CX GTI ter waarde van 51.000,— ont vreemd. Voor de derde maal in korte tijd kreeg de kantine „Den Kerkdijk" on gewenst bezoek. Toegang werd verkre gen door forcering van de buitendeur. Ontvreemd werden rookartikelen ter waarde van 17.000,De buit werd meegenomen in plastic zakken. Het wijkcentrum „Kiosk" in Brukske kreeg bezoek dat binnen kwam via het dak. Ontvreemd werd daar fles sen drank, rookartikelen, koffie, cas settedeck en andere geluidsapparatuur. Door forcering van een achterdeur werd toegang verkregen tot de basis school in Landweert. De slagglasvrije ruit bleek niet bestand tegen een inge gooide trottoirtegel. Hier werden ont vreemd een videorecorder met 6 video banden, een casttedeck, 2 diaprojecto ren en een batterijklok. Verder waren alle laden en kasten doorzocht, maar daaruit werd niets van waarde ont vreemd. Tijdens een pauze werd uit een bus van de Zuid Ooster een z.g. geldbak met 51ontvreemd. Door verbreking van een ruit werd toegang verkregen tot de snackbar in Brukske. Kennelijk heeft de dader bij die verbreking verwondingen opgelopen want de zak was nogal met bloed be smeurd. Er werd voor honderden gul dens aan rook waren ontvreemd. Hoewel de politie direct na het alarm ter plaatse was, bleek de dader al gevlogen te zijn. Tijdens afwezigheid van de bewoners werd ingebroken in een woning aan de Gildestraat te Oostrum. Hier werd voor enkele honderden guldens aan sieraden ontvreemd. Bewoners van een woning werden wakker door gestommel in hun huis. Op onderzoek uitgaande zagen ze twee per sonen weglopen. Ondanks dat deze in hun werk waren gestoord Was er toch een stereoinstallatie ontvreemd, ter waarde van enkele duizenden guldens. Uit een winkel aan de Passage werd een gitaar ter waarde van 575, ontvreemd. Hoe de diefstal heeft plaats gevonden kon nog niet worden vastge steld. Tussen vrijdagmiddag en maan dagmorgen werd uit een in aanbouw zijnde woning aan de Peelweg te Yssel- steyn ingebroken door forcering van een deur. 17 houten deuren werden ont vreemd, "welke volgèns'de eigenaar een waarde vertegenwoordigen van 20.000 gulden. Tevens werd een kanteldeur geforceerd en alleen daaraan werd een schade aangericht voor een bedrag van enkele duizenden guldens. Of het vervoer van de gestolen deuren gebeurd is met een in dezelfde trijd ontvreemdde 1 assige aanhangwa gen, kon niet worden vastgesteld. De 1- assige aanhangwagen was voorzien van bruine houten schotten en had een waarde van 1500,—. Toegang tot het terrein was verkregen door verbreking van het slot van de toegangspoort. De basisschool „De Vlaswei" in Landweert kreeg ongewenst bezoek. Dat bezoek had zich toegang weten te verschaffen door met een klinker een ruit in te gooien. Ontvreemd werden een video-recorder, 10 videobanden en een electrische schrijfmachine. Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd ingebroken in een woning aan de Puttenweg te Ysselsteyn. Toegang was verkregen door forcering van de achterdeur. Ontvreemd werd een aantal sieraden waarvan de juiste waarde niet werd medegedeeld. Bij thuiskomst kreeg de heer des huizes, in zijn woning in de DiHing- straat, het van zijn ega op zijn kop, omdat hij met vuile schoenen naar binnen was gegaan. Later bleek dat die vuile afdrukken niet van hem waren, maar dat iemand hen een ongewenst be zoek had gebracht. Ontvreemd waren enkele sieraden. Ook hiervan kon ons de waarde niet worden medegedeeld. Het afgelopen weekend werd ook een ongevraagd bezoek gebracht aan de juist in de Schoolstraat geopende winkel „MA'S SERVICE". Hier werden ont vreemd 2 Miele stofzuigers ter waarde van 1000,—, 1 klopboorrnachine, 1 decopeerzaag, Dural batterijen en een klein geldbedrag. LIJST Deze week is ook de lijst Samenwer king Venray, voor de gemeenteraads verkiezingen van 19 maart a.s., bekend gemaakt. De twee zittende raadsleden A. den Brok en H. Theunissen, voeren ook nu deze lijst aan. Verder staan kan didaat: Mevr. Roling-Scholten Michel Wondergem John Raadschelders Mevr. Janssen-Helmerich Jacques van Roy Frans Herens Ferdy Geene Toon Millen Paul Ruland Sjaak Koenen André van Goch Mevr. den Brok-Loonen Mevr. Stevens-Heinen Gert Tielen Mevr. Jansen-van Daal Toen Pater Huub van de Sande o.f.m. en Zuster Servaas (van Sint Jozef) vijf jaar geleden het initiatief namen om een winkel in tweedehands gebruiksgoederen op te zetten, zullen ze nooit gedacht hebben, dat hun plannen zó zouden aanslaan in Venray en de re gio. Pater Huub, jarenlang missionaris in Zelfs de dames van het Venrayse Vrouwenoverleg, die donderdagavond in de burgerzaal van het gemeentehuis de thema-avond „Vrouw en politiek" organiseerden, waren verbaasd over de geweldig grote opkomst. Er moesten zelfs stoelen worden bijgesjouwd om al le 120 dames een zitplaats te geven. Maar niet alleen de onverwacht grote opkomst, maar ook de onderwerpen, welke aan de orde kwamen, werkte mee aan het welslagen van de avond. In haar openingswoord ging wethou ders mevr. Poels-Peters nader in op het tot standkomen van het Vrouwenover leg en op hetgeen het wil. Zij stelde, dat het Vrouwenoverleg géén partij-politieke club is, maar een groep vrouwen, die zich spontaan inzet voor de Venrayse zaak en^<iie- tevens graag hoort wèt de Venrayse vrouwen verwachten. Daarom verwachtte zij de ze avond ook graag suggesties van de aanwezige dames. En deze heeft zij ook inderdaad gekregen. DISCUSSIE In verband met het feit, dal de volle dig automatische audio-visual over „Wie bestuurt de gemeente" het begaf en 120 vrouwen moesten wachten op die ene man (die aanvankelijk in dit vrou wengezelschap niet nodig was) die de zaak kon repareren, werd eerst ge luisterd naar de politieke ervaringen van vier dames onder forum voorzitterschap van oud-wethouder mevr. A.P. Rutten- Tielen. Dat waren mevr. H. Poels- Peters (wethouder van Venray), Mevr. A. Bosmans-Aarts (commissielid maat schappelijke zorg, Venray), mevr. M. Verstraelen (raadslid van Grubbenvorst) en het provinciale staten-lid mevr. H. ten Brink uil Horst. De aanwezige vrouwen konden hierna hun vragen op de forumleden afvuren. CONCLUSIES Al moest mevr. Rutten, als forum voorzitster constateren, dat deze thema- avond over de vrouw en de politiek ei genlijk als mosterd na de maaltijd kwam omdat de politieke partijen en groepe ringen hun lijsten voor de komende raadsverkiezingen al hebben samen gesteld, toch had zij een goede raad voor de aanwezigen, en over hun hoofd en heen de niet aanwezige vrouwen, straks bij de verkiezingen eerst de partij van eigen voorkeur te kiezen, maar dan bewust het hokje van de op de lijst van die partij voorkomende vrouw rood te maken. Duidelijk werd, dat de politiek echt geen mannenzaak behoeft te zijn, wan neer de vrouwen echt in de politiek mee willen doen. Zeker moest de vrouw zich niet in een hoekje laten drukken wan neer het op politiek aankomt. Zij moe ten zich betrokken voelen bij de politie ke zaak en proberen hun stem te laten doorklinken. Met andere woorden: de vrouw moet niet alleen in de politieke partij, maar ook in de achterbannen van de in de gemeenteraad vertegenwoordig de fracties actief worden. Ook deze conclusie werd door veel dames ter harte genomen, want ruim de helft van de aanwezigen gaf zich spon taan op voor een cursus over politiek. Vrouwenoverleg Venray zal op korte termijn aan deze wens tegemoetkomen. Maar het forum was het niet met alles eens wat door de vrouwen uit de zaal naar voren werd gebracht. Bijvoorbeeld met de opmerking, dat vrouwen, die in de politiek zitten toch te weinig rekening houden met de wensen van de vrouwen die hen hebben geko zen. In dit verband werd gewezen op het emancipatiebeleid, dat volgens een spreekster met nadruk in de commissie voor onderwijs en cultuur aan de orde zou moeten worden gesteld. Maar volgens de forumleden zou het emancipatiebeleid dan in een hoekje worden gestopt in plaats van door te klinken in het gehele gemeentelijke be- India, kon het hier in het rijke Neder land, maar slecht verkroppen, dat zoveel huishoudelijke artikelen, meube len en kleding naast de vuilnisemmers kwamen te staan, terwijl het allemaal nog zo goed bruikbaar en of bruikbaar te maken. Die spullen exporteren naar de arme landen, zou natuurlijk onmogelijk zijn, Zoals vorige week al bericht, is het motocross-seizoen nog maar amper be gonnen, of een van de belangrijkste wedstrijden van 1986 staat al voor de deur. Normaal gesproken beginnen de wedstrijden voor het wereldkampioen schap pas in april. De Grand Prix in Venray is in de plaats gekomen van de Zuid Afrikaanse wedstrijd. Normaal gesproken had de SMC Venray in febru ari een internationale zijspan- en 125 cc- wedstrijd georganiseerd. Uiteraard komt deze nu te vervallen. Deze eerste wedstrijd voor het wereld kampioenschap 250 cc zal waarschijn lijk een recordaantal deelnemers trek ken. Van de te verwachten 80 of mis schien wel 100 inschrijvingen zullen al leen de beste 40 uiteindelijk een start plaats krijgen. De beste acht uit het WK van vorig jaar mogen in ieder geval deel nemen. Onder hen bevind zich de uit Veghel afkomstige crosser Gert Jan van' Doorn, die vorig jaar derde werd in het WK en momenteel getipt wordt als een van de grootste favorieten. Enkele andere bekende namen die in Venray aan de start verschijnen zijn die van ex-wereldkampioen Danny LaPorte (USA), ex-wereldkampioen Michele Ri- naldi (Italië), de Belgen Jo en Jacky Martens, de vice-wereld kampioen Jacky Vimond (Frankrijk), de Zweden Jörgen Nilsson en Anders Eriksson, de Engel sen David Watson en Jeremy Whatley en ga zo maar door. De Nederlandse afvaardiging bestaat uit tien rijders, als ze tenminste allemaal door de kwalificatietraining komen, die op zaterdag 8 maart plaatsvindt. Enkele Nederlandse namen zijn, de reeds eerder genoemde Gert Jan van Doorn, Henk van Mierlo (Venhorst), Johhny Verwijst (Uden), Peter van de Nieuwenhof (Son), Leo Combee (Wou- drichem) en onder voorbehoud Willy v.d. Laar (Milheeze) en Theodoor Bou- chee (Geldrop). DOORRIJDER ACHTERHAALD Vrijdagavond werd op de Plataan straat een daar geparkeerde personen auto, vrijwel total-loss gereden. De ver oorzaker reed zonder dat zijn identiteit kon woiden vastgesteld, gewoon door. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in. Aanderhalf uur later werd in de Etudestraat, op de inrit van een woning, een zwaar beschadigde auto aangetrof fen. De 30-jarige bestuurder van de auto werd aangehouden. Hij bekende te zijn doorgereden. DADERS FIETSENDIEFSTAL AANGEHOUDEN Zondagavond werd aan de Haam- makerstraat een damesfiets ontvreemd. Even later hield de politie in Brukske een jongeman uit Venray en een jonge dame uit Overloon aan, die in het bezit waren van de damesfiets, Het tweetal werd overgebracht naar het politiebu reau. Later werd nog een 15-jarige knaap uit Venray aangehouden die ook bij die diefstal betrokken was. Na ver hoor werd het drietal huiswaarts gezon den, met de mededeling dat procesver baal zal worden opgemaakt. leid. Erg moeilijk had men het met het feit, dat in Venray de commissievergaderin gen werden gehouden tussen vijf en ze ven uur; een tijdstip waarop de meeste vrouwen voor het eten en de kinderen moesten zorgen. Mevr. Poels-Peters kreeg als haar huiswerk mee hierin verandering te be pleiten binnen het college van b. en w. Intussen was het half elf geworden en ging men toch nog met veel interesse kij ken naar de vrouw-vriendelijk aange paste dia-serie welke intussen was gere pareerd. De man, die daarvoor zijn vrije avond had opgeofferd mocht toch een dankbaar applaus van de vrouwen in ontvangst nemen.... vanwege de hoge vrachtkosten. Maar ze hier opnieuw als tweedehands goederen verkopen, zou ongetwijfeld nog wel een aardige duit kunnen opleveren. Hij heeft gelijk gehad. In vijf jaar tijd heeft hij met Zuster Servaas en nog zo'n 70 vrijwillig(st)ers een netto winst kun nen maken van ruim 'n half miljoen. Netto, omdat de huur, het licht, de ver warming en de koftie(l) er al op in min dering warén gebracht. GROTE GROEI Vijf jaar geleden begon men met de Winkel van Sinkel in de voormalige meubelwerkplaats van Vollebergh aan de Bontekoestraat. Behalve die werk plaats waren er nog een paar schuurtjes en hokken, welke in de loop der jaren allemaal opgeknapt en uitgebreid kon den worden. Als startkapitaal kreeg Zuster Ser vaas 5000,van haar Congregatie, terwijl Pater van de Sande 1000,- kreeg van „collega's" uit Heerlen. Dat geld had men nodig om de zaak te kun nen opknappen en de meest noodzake lijke materialen voor schappen, rekken e.d. te kunnen aanschaffen. Vanaf het begin is de winkel van Sin kel goed gaan lopen. Veel mensen wisten opeens dank zij wat kranten- reclame waar ze met hun overtollige spulletjes heen konden. En andere mensen kwamen uit nieuwsgierigheid eens kijken of er niets voor hun gading was te vinden. Dat is gegroeid en blijven groeien, al die jaren door. Volgens Zuster Servaas komt er op het ogenblik elke week zo'n 1300 kg kleding binnen. Dat moet allemaal ge sorteerd worden en nagekeken. Even tueel worden ook kleine reparaties ver richt. Hoewel regel is dat de spullen die ingeleverd worden schoon en heel zijn Verder is er een regelmatige toevoer van alle mogelijke huishoudelijke arti kelen; grote en kleine meubek schoe nen; lees- en studieboeken; gr, •nmo- foonplaten en singles, en in deze tijd van het jaar zelfs carnavalsspullen. Maar ook trouwjurken, wiegen, glas- en aardewerk. Je kunt het zo gek niet verzinnen, of het is in de Winkel van Sinkel te koop. DOELGROEPEN Kort geleden is de zaak opnieuw uit gebreid. Men kon de voormalige winkel van Kruiderij Allerlei huren, waardoor men plotseling wat meer uitstalruïmte ter beschikking kreeg. Dikwijls krijgt men te horen, dat de Winkel van Sinkel een uitkomst is voor de buitenlanders onder, met name Tur ken, de Marokanen e.a. Niets blijkt minder waar te zijn. Aan deze bevolkingsgroepen wordt nog geen 5% van de gehele omzet verkocht. Ook mensen uil Venray en de ruime re gio, die van een minimum loontje moe ten leven, weten de weg naar de Winkel met goederen voor tweede gebruik te vinden. Overigens komen ook de „bo ven modalen" graag eens snuffelen in de winkel, want er is immers van alles te koop. Neen, de Winkel van Sinkel blijkt bij iedereen van hoog tot laag in trek te zijn Niet alle spullen die worden aange dragen, blijken voor doorverkoop ge schikt. Kleding welke versleten is, komt echt niet meer in de rekken te hangen. Daar worden poetslappen van geknipt óf als vodden verkocht. Zo nu en dan wanneer men dat zonder transportkosten kan doen wordt kleding meegegeven naar Polen. Ook 'n vertrekkende missionaris wil nog wel eens wat meenemen. Maar het gros van de artikelen wordt hier ver kocht voor 'n prikje. VRIJWILLIGERSWERK Duidelijk is, dat „het gewin" niet voorop staat. Er zou zelfs „dik geld" bij moeten, als de hele zaak niet werd gerund door vrijwillig(st)ers, die met 'n kopje koffie en een dank-je-wel tevre den zijn. En juist daardoor kon men in vijf jaar tijd ruim 500.000,— over houden en besteden aan zo'n 50 projek- in voornamelijk India. Projekten waar van men zeker weet dat de armen er van zullen profiteren; projekten ook die men zelf of middels missie-congregaties kan controleren, zodat er niets, maar dan ook niets, aan de strijkstok blijft hangen. Vooral India - waar Pater v.d. Sande jaren werkte wordt rijkelijk bedeeld uit deze Venrayse pot. Maar ook in Pa kistan, Indonesië, Brazilië en Afrika kon men de helpende hand uitsteken. Daarbij moet men ook steeds bedenken, dat onze harde Nederlandse gulden in die arme landen viermaal zoveel waard is als hier Dertien uur per week is de Winkel van Sinkel geopend. De andere dagen en uren heeft men nodig voor het uit pakken, sorteren en opbergen van de aangebrachte spullen. Men zou best de zaak langer open willen stellen, maar dat vergt al gauw 'n man of acht verko pers. Die heeft men niet óf niet de hele dag ter beschikking. Het blijft per slot van rekening vrijwilligerswerk Nog steeds verschijnen berichten in de kranten over huurachterstand, huis uitzetting of dat de energiebedrijven gas, licht en/of water afsnijden. Oor zaken hiervan zijn vaak, dat mensen deze kosten niet meer kunnen opbren gen. De inkomsten dalen terwijl de kosten van levensonderhoud stijgen. De H.V.P.-stichting Consument en Huis houding probeert mensen met betalings problemen te helpen. De H.P.V. is een landelijke organi satie die vorig jaar haar 50-jarig bestaan vierde. Opgezet in de krisistijd om ge zinnen met voorlichting te ondersteu nen, is de Stichting inmiddels uitge groeid tot een organisatie met een netwerk van voorlichtingscentra. Het kantoor in Venray (De Clockert) is zo'n centrum. In dit kantoor zit een budget- voorlichtster die gratis persoonlijk advies geeft. Bovendien liggen er in het kantoor diverse folders die de consu menten kunnen helpen. Men denkt Yaakfdat je in vreselijke financiële problen^n ziften voor-, dat je bij'de .budgetvoorlichtstêr kunt aankloppen. Dat is niet het geval: men kan ook langskomen,als men denkt dat het moeilijk wordt om financiële pro blemen te voorkomen. Er kunnen ook vragen gesteld worden als: Hoeveel zak geld moet ik mijn kinderen geven? Is het verantwoord een lening af te sluiten? Hoeveel kostgeld kan ik van mijn werkende kinderen vragen? Mensen mét betalingsproblemen bij voorbeeld door huurachterstanden, schulden bij postoderbedrijven, bank/ giro, leveranciers, energiebedrijven en gemeente worden geholpen bij het opstellen van een uitgangspatroon. Samen met de persoon in kwestie worden de inkomsten en de uitgaven op een rij gezet en de moeilijke knelpunten besproken. Samen wordt ook naar op lossingen gezocht. Bij het aflossen van schulden kan de voorlichtster bijvoorbeeld om uitstel van betaling bij schuldeisers gevraagd worden, daarna wordt het beschikba re geld verdeeld om de schulden af te betalen. De H.P.V.-stichting Consu- Op de rayonvergaderig van 15 januari 1986 heeft het hoofdbestuur van Den Haag laten weten, dat de aktie t.a.v. de nieuwe wet voor het welzijn van dieren nog niet optimaal verliep. Er waren tot nu toe een kleine 30.00 aktiekaarten binnengekomen. Dat is te weinig voor aanbieding aan het parlement. Wij vragen nu aan onze leden om mee te helpen een groter aantal te bereiken. Misschien dat er in uw kennissenkring mensen zijn die dolgraag mee willen werken aan het welzijn van onze dieren, en een kaartje opsturen. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij het secretariaat. Doe mee dierenvrienden, alleen met een goede wet als achtergrond kunnen we nog meer bereiken. Inmiddej.s zijn wij als bestuur nu 3 maanden bezig onze afdeling te laten werken aan het welzijn van de dieren in Venray e.o, We geven voorlichtings- op scholen enz. Zo is er een start gemaakt de winter- voedring te coördineren. Kontakten met politie e.d. zijn positief verlopen. En samen staan we sterk de dieren de winter door te laten komen. Onze dank gaal uit naar de scholen voor het verza melen van brood. In januari zijn we gestart met de sterï- lisatie/castratieaktie. Onze afd. geeft een aanmoedigingspremie. Uw dieren arts weet er meer van. Ons clubblad is uitgebreid met een jeugdhoek, dal wordt verzorgd door ons jongste bestuurslid Pascal Swinkels. N.C.B.-bank Venray, postgiro nr. 1032741, rek. 23.18.04.164 t.n.v. Die renbescherming. Donateurs graag uw bijdrage op bo venstaande rekening. ment en Huishouding, geeft adviezen, zij verstrekt géén geld. Alles gebeurt in overleg, vertrouwe lijk en vrijblijvend. Ook voor adviezen met betrekking tot de aanschaf van huishoudelijke apparatuur kunt U terecht. Naast budgetvoorlichting organiseert de H.V.P. ook kursussen op het gebied van huishoudelijke en consumenten voorlichting. Onderwerpen zijn onder andere: goed bewegen; kleding en tex tiel, voeding, geld- en consumentenza ken. Mensen die hulp willen bij het runnen van hun financiële huishouding, of informatie willen over de andere werkzaamheden van de H.P.V., kun nen bellen naar of langskomen bij Betty Snijders. BUDGETSPREEKUUR IN VENRAY Met ingang van 1 januari is de H.P.V.-Stichting Consument en Huis houding begonnen met haar werkzaam heden in De Clockert in Venray. Het budgetspreekuur is voor iedereen toegankelijk en de adviezen zijn er gratis. Met welke vragen kunt U terecht? Vragen over het besteden van het inko men, b.v.: over de kosten van voeding; over de kosten van kleding; over kostgeld; over zak geld; over studie-financiering; over kosten van kinderen; over rondkomen met het huishoud- Daarnaast is er hulp en begeleiding mogelijk voor mensen in financieel moeilijke situaties, bijvoorbeeld: bij verandering van inkomen; bij veranderingen in het huishouden die gevolgen hebben voor het inkomen of voor de uitgaven; bij schulden. Waar kunt U terecht? In „De Clockert", Bergweg 4 Venray Spreekuur (volgens afspraak): maandag van 13.00 -15.00 uur vrijdag van 9.00-12.00 uur U kunt gedurende dp hele week tussen 9.00 en 10.00 uUr bellen om een af spraak te maken. Telefoonnummer: (04780)-83100. DE HUISVRIEND Deze week is telefonisch bericht ont vangen, van de wereldkampioenschap pen kleur- en zangkanaries te Wenen, dat een van de Venrayse inzendingen met zilver bekroond werd en zich der halve reserve wereldkampioen mag noemen. Het gaat hier om kanaries van Frans Herens, St. Odastraat, in de kleur geel- ivoor, A-stam. Frans Herens is lid van de Venrayse kanarievereniging „De Huisvriend". Met hem hebben 6 Venrayse kanarie kwekers vorige week deelgenomen aan deze werdldkampioenschappen. Samen hadden ze 20 kanaries „in de strijd ge worpen". Gekeurd werd op kleur en zang. In haar jubileumjaar, de Venrayse at letiekvereniging bestaat 10 jaar, is de Vlakwatercross het eerste evenement van een lange reeks. De Vlakwatercross zal wederom afgewerkt worden op het gevarieerde parcours aan het Vlakwater. Het programma luidt als volgt: Om 10.00 uur Panken-Snacks Scholieren- en Verenigingsloop over 1100 m. Er kan gestart worden in diver se leeftijdscategorieën tussen 9 en 14 jaar. Deelname kan zowel individueel als in school- of verenigingsverband. Voor de beste scholen en verenigingen zijn er ereprijzen beschikbaar. Het startgeld bedraagt ƒ2,Ingeschreven kan worden via school/vereniging of op de wedstrijddag zelf. Om 10.30 uur gaat de grote Bowling Bistro Venray-loop van start. Deze trimloop is met zijn ruim 200 deelne mers en deelneemsters in de loop der ja ren een begrip geworden. De record deelname van afgelopen jaar lijkt dan ook weer gebroken te worden. Iedereen van 15 jaar en ouder kan deelnemen en er is keuze mogelijk uit 3800, 7600 en 11400 meter. Er wordt gelopen op een zeer gevarieerde ronde van 1900 m. Het inschrijven kan ter plekke geschieden le gen betaling van 5,- per persoon. Evenals bij de Panken Snacks-loop zijn er voor de Bowling Bistro Venray- loop prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Tevens zijn er prijzen in natura. Iedereen die uitloopt ontvangt de speci aal voor deze cross vervaardigde jubi leummedaille. Om 12.00 uur gaat het KNAU- programma van start met de pupillenca- legorïe. In <Jë diverse jeugdcategorieën komen nogal wat Venrayse alteten en atletes in actie. Temeer daar deze wedstrijd meetelt -voor de Venrayse Clubcrosstiiel zal er in menige categorie fel gestreden .wordéh. Een feit is zeker dat de Venrayse atletiek met een groei end aantal jeugdleden toekomst heeft, hetgeen men tijdens de Vlakwatercross zal kunnen constateren. Met name in de junioren B categorie die om 13.20 uur van start gaat, kan men Sandra Hofmans aan hel werk zien, Bij de jóngens die om 13.35 uur van start gaan voor 3800 meter zal de strijd tussen Leon Dörssers en Danny Hoedemaekers van de plaatselijke vere niging zeer fel zijn. Omtrent, de deelname bij de dames die om 13.50 uur starten is nog weinig te zeggen. Winnares van vorig jaar Mar- grel Sandbriiik (HAC) lijkt vooralsnog de beste papieren te hebben voor de eindzege. Om 14.45 uur wordt het programma afgesloten met de cross voor de heren en veteranen. Deze categorieën dienen 11.400 m af te leggen. Ook hier ver wacht men weer veel na-inschrijvingen waaronder vaak sterke atleten. Het is de vraag of Menno Groenendaal van AV de Liemers er dit jaar in slaagt de con currentie van de Keienatleet van Nunen aan te kunnen. Naast deze atloten ver wacht de Venrayse vereniging ook de vele regionale atleten aan de start. Lo pers als Har Pollen (Festina) en Pieter van de Haas (HAC) moeten eveneens lol de kanshebbers voor de eindzege ge teld worden. De organisatie hoopt ver der op positieve reacties op de uintnodi- gingen, gericht aan een aantal Westduit- se en Belgische verenigingen. Wal de atleten uit Venray betreft spitst de strijd bij de heren zich toe tus sen Gerrit Loonen en Paul Coppus. Bei de atleten hebben hun zinnen gezet op een sterke Vlakwatercross en zijn nog fel gewikkeld in de strijd om de Venray: se crosstitel. Bij de veteranen 1, zal Lau Wijni ven uit Venray af te rekenen hebben met o.a. Sef Budzijn (Unitas Sittarü). Daar naast zullen Jan ten Bult (AV Reusel) en Bernd Priess (LG Kerpen) kanshebbers voor de eindzege zijn. Bij de veteranen 2 zal Jo Verlinden de grote kanshebber zijn. Voor het eerst se dert jaren zal ook Bert Billekens van AV Venray, na een lange blessuretijd, weer aan de Vlakwatercross kunnen deelne men. De start en het inschrijven voor de 10e Vlakwatercross vinden plaats nabij De Holle Boom. Aan de hand van be wegwijzering kan eenieder het parcours makkelijk vinden. Voor nadere inlichtingen kan men zich melden tot mevrouw Alkim, tel. 04780-85514

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5