e® AGENDA familie feestje? GEVONDEN Neo-Fascistische bijeenkomsten Fotoboek „Oostrum van vroeger" in voorbereiding o Zondagochtend concerten Schouwburg- nieuws PEEL EN MAAS Y° 11 kerk ut Jjet mtöüen SPORTHAL DE WETTELING WOLBOETIEK INGEZONDEN Succes voor D.S.V. en Petrus Banden PEEL EN MAAS GESLAAGD Het antwoord van burgemeester en wethouders op een brief van het raads lid Jan Hendriks, over de neo-fascisti- sche bijeenkomsten op het kerkhof te Ysselsteyn waarover wij vorige week publiceerden bleek niet te voldoen aan de verlangens van enkele raads leden. In hun antwoord zeggen b. en w. ondermeer dat het leggen van een krans en het houden van een toespraak op zich niet verboden is. Zeker niet als dat geschiedt in een beperkte groep of club. De heer Den Brok vond dat maar niks. Er behoeft maar een toeschouwer aanstoot aan te nemen en de rellen of ongeregeldheden zijn er. Die kunnen we toch veel beter voorkomen door die bij eenkomsten te verbieden. Maar verbieden zit er duidelijk niet in, zolang men zich aan de regels houdt. De heer Hendriks noemde deze bij eenkomsten die altijd rond Volks- trauertag gehouden worden een ver heerlijking van het Hitlerregime. De toon van de uitnodigingen tot deze bij eenkomsten spreekt een duidelijke taal, zo zei hij. Volgens hem was het wellicht de beste oplossing om het graf van de SS-er W. Heubel, de broer van Mevr. Rost van Toningen, naar elders te ver plaatsen. Aan dit graf worden steeds de neo-nazi-bijeenkomsten gehouden. Onmogelijk, zei de burgemeester, ik heb geen enkele bevoegdheid om waar dan ook een graf te verplaatsen. Zelfs de beheerders van deze begraaf plaats hebben daartoe geen enkele be voegdheid. Zoiets is alleen mogelijk met toestemming van de nabestaanden. De heer Hendriks zinde dat allemaal niet. ,,Er worden mensen bij deze bij eenkomsten uitgenodigd. Dat impliceert toch wel een demonstratie", zo betoog de hij. Maar de raadsvoorzitter, burge meester Defesche, was het daar niet mee eens. Zo lang er geen duidelijke over treding is, wordt er niet ingegrepen. Elk risico moet worden vermeden, dat zo'n ingrijpen onrechtmatig zou kunnen zijn. Dat zou deze groep „afschuwelijk andersdenkenden" in de kaart spelen. De CDA-woordvoerder Jan Poels kon de stelling van de voorzitter onder schrijven. Ook hij meende dat men deze groep het beste kon doodzwijgen. Daar om zou de heer Hendriks in 't vervolg hierover ook geen schriftelijke vragen meer mogen stellen. Doch dat weigerde het PSO-raadslid petinent. „Er is in het verleden al teveel gezegd: „We hebben het niet geweten! Elke keer als we hier van horen, zullen we het op deze wijze aan de kaak stellen", zei hij. INBRAKEN OPGELOST De Rijkspolitie groep Gemert, heeft in samenwerking met de gemeentepoli tie van Venray, 6 verdachten uit Venray aangehouden, variërend in. de leeftijd van 19 tot 23 jaar, die thans een reeks va^Jinbfaken hebben bekend in de regio Hét betreffen hóofdzakelijlc in braken in bedrijfsgebouwen, kantoren, garages, sportkantines, cafetaria's en scholen. In totaal werden 58 zaken tot klaarheid gebracht. Ze werden gepleegd in de periode van augustus tot en met december 1985. Benevens de zes aange houden verdachten werd ook een 29-jarige Venrayer aangehouden als verdacht van heling. Vier verdachten zijn inmiddels geleid voor de Officier van Justitie in 's-Hertogenbosch. Zij zijn in bewaring gesteld. Een Of meer dere inbraken vonden plaats in Boekei, Gemert, Boxmeer, Horst, Wanssum, Vierlingsbeek, Deurne, Bakel, Over- loon, Blitterswijck, Gennep, Well en in Venray, Oostrum en Oirlo. Voordat de Voor wat de gemeente Venray be treft, werden totaal 14 zaken opgehel derd, waaronder de gepleegde overval op het benzine-tankstation aan de Noordsingel te Venray, gepleegd in de late avond van 29 oktober 1985. Wie kent niet het sigarenkistje of de schoenendoos met oude, bruine en soms zelfs grijs-zilverachtige foto's? De huidige generatie is geneigd om deze foto's met een schouderophalen aan de kant te gooien; de personen en gebouwen die er op voorkomen zijn reeds lang niet meer, en alleen opa of oma zouden hier nog iets over kunnen vertellen. Meestal blijven deze herinne ringen uit vervlogen tijden nog jaren lang ergens in een la liggen totdat op ze ker ogenblik besloten wordt die rom- mella op te ruimen.' Op dat moment verdwijnen deze, vaak unieke stukjes historie definitief in de vergetelheid. Nu is gebleken dat het uitbrengen van fotoboeken geweldig aanslaat. Foto's van personen, groepen, dorpstaferelen of reeds lang verdwenen gebouwen roe pen herkinning, weemoed en plezierige herinneringen op. Alom is men het er overeens dat een waardevol stuk werk is gedaan door de geschiedenis van dorpen en de daarin levende personen vast te leggen en zo voor het nageslacht te be waren. Nu ben ik van voornemens om over Oostrum een fotoboek samen te stellen en te laten uitgeven. Daarom zoek ik nu contakt met mensen die mij kunnen hel pen aan foto's, historische gegevens, kaarten, verhalen of anekdote's, diplo ma's e.d. betrekking hebbende op Oostrum van voor 1940. Uiteraard kan voor het even lenen van foto's of ander materiaal geen geldelijke vergoeding worden gegeven. De te verwachten stroom foto's maakt zulks onmogelijk. Maar de wetenschap dat U bijdrage meewerkt aan de totstandkoming van een echt Oostrums fotoboek moet vol doende zijn om Uw medewerking te ver lenen. Vanzelfsprekend wordt authentiek materiaal door mij met de grootst mo gelijke zorg behandeld en zal ik ervoor zorgen dat dit zo snel mogelijk in Uw bezit terugkomt. Kom langs, schrijf, stuur of bel op naar Joep van Goch Watermolenstraat 8 (t.o. gemeen schapshuis), 5807 BJ Oostrum Tel. 04780-84771 AANRIJDING MET HOND Vrijdagavond reed een automobilist uit Limbricht op de Jan Poelsweg tegen een overstekende hond. De hond, waar schijnlijk gewond, vluchtte weg. De automobilist had schade aan zijn auto. Buurtbewoners kenden de hond niet. Nu hoopt de politie dat de eigenaar van de hond zich zal melden voor regeling van de schade. Hét moet een herSërs- Dan met de kinderen een avondje" uit lekker eten en/of gezellig bowlen: GOED IDEE!! DUS OP NAAR GOED VERZORGD GEZELLIG EN NIET DUUR voor inlichtingen en reserveringen: Mgr. Hanssenstraat 10 5807 BD Oostrum Tel. 04780-83223 I Niet alleen Peel en Maas maakt (druk)fouten! Na een zestal schitterende Circus Mök uitvoeringen zullen op zondag 2 februari en carnavalszondag de inmid dels traditionele carnavalsconcerten weer plaatsvinden. Het Hofkoor zal in samenwerking met de Hofkapel weer een groots con cert ten gehore brengen. Voor elk wat wils. Op zondag 2 februari zal de schouw burg vanaf 11.00 uur weer open staan voor het trouwe publiek. Om 11.15 uur zal de Hofkapel stemmingsmuziek spe len om zodoende in de goede sfeer te ge raken. Om 11.30 uur zal het concert aanvangen. Het programma wat door het Hofkoor tijdens Circus Mök ten ge hore werd gebracht zal ook nu gebracht worden, samen met een collage van ou de successen. Tussen de twee programma's door zal het Boerenbruidspaar 1986 zich voor stellen aan het publiek. Ook het jeugd- boerebruidspaar zal hierbij aanwezig zijn. Dit alles zal opgeluisterd worden door Prins John en zijn gevolg. Ook Boy Derksen en „Sjef Goumans en zie- ne Huushald" zullen hun bijdrage leve ren. In het tweede gedeelte van het concert zullen vijf hofkoorleden onderscheiden worden door burgemeester Defesche. Dit omdat zij 10 en 5 jaar lid zijn van het Hofkoor. Het zijn Hans Gommans, Frans Oudenhoven, Gerrit Lamers, al len 10 jaar en jan Albers en Jac Hen driks, beiden 5 jaar lid. Hopenlijk zal het voor iedereen de moeite waard zijn om aanwezig te zijn bij dit veelzijdige programma. De toegang is gratis. Wel kan een pro grammaboekje gekocht worden om sa men met het Hofkoor en Schlagerzan- gers mee te zingen. De garderobe is dit jaar in de veilige handen van M.M.S.K. St. Petrus Ban den. maandag 3 februari VASTELAOVES-CONCERT Limburgs Symphonie Orkest Dirigent: Lucas Vis Dit traditionele Carnavalsconcert zal eve nals vorige jaren weer voor een aangena me verrassing zorgen. Symfonische mu ziek kaft heel goed in een bruisend feest als het carnaval is, ingepast worden. In nagenoeg alle Limburgse steden zit de zaal stampvol en dat komt niet vanzelf. Een concert als dit, brengt u in een aan gename feeststemming. Het programma is zoals steeds een verrassing. uw weekblad Bijgeloof In de loop der eeuwen heeft ,,onze Moeder de Heilige Kerk" ons erg veel te geloven voorgehouden. De ,,Katechis- mus of Christelijke leer", waarvan er in 1963 nog een werd voorgeschreven voor het bisdom Roermond door Mgr. P. Moors, stond er bol van. Maar ook in ,,De nieuwe kate- chismus", geloofsverkondiging voor volwassenen" welke in opdracht van de bisschoppen van Nederland in 1966 ver scheen, werden de gelovigen vele punten te geloven voorge houden. Maar kennelijk hadden de gelovigen van vroeger niet ge noeg aan de geloofspunten, welke zij iedere ochtend bij hun ochtendgebed opzegden in de oefening van geloof". Hoe is anders het welig in onze streken tierende bijgeloof te verklaren? Bijgeloof was bepaald niet aan de kalender gebonden, want het hele jaar door bestond het geloof in bovennatuurlijke verschijnselen, voorzover deze door de kerk niet voor waar werden aangenomen. Bovendien was men er sterk in andere verklaringen te be denken voor bepaalde door de kerk aanvaarde en verklaarde verschijnselen. Vooral bij de verering van de heiligen was het moeilijk om geloof en bijgeloof uit elkaar te houden omdat men zo graag geneigd was het bovennatuurlijke een profaan jasje aan te geven. Lang is het gebruik in zwang geweest om bij begrafenissen bosjes stro in de vorm van een kruis op de kruisingen van we gen te leggen om boze geesten af te weren. Het kruisteken weerde af te gen hekserij, de duiven en ver vloeking. Hier en daar ziet men nog bij oude huizen de vlierstruik groeien ter bescher ming tegen hekserij en verzu ring van de melk. De gewijde palmtak werd gebruikt tegen misoogst, onweer en ziekten onder planten en dieren. Op de hoeken van akkers, in kieren van stallen en in bijenkorven werden de gewijde takjes gesto ken. Binnen de gemeente Venray zag men vroeger, vooral bij de boeren bedoeningen witte krui sen gekalkt boven ramen, deu ren en keldervensters om alle hekserij en donder af te weren. Op de Haag in Merselo han gen twee „donderballen" in de Mariakapel ter afwending van donder en bliksem. Ook het doodgewone huis- look zou bescherming bieden tegen blikseminslag. Dit gewas ontbrak onder nagenoeg geen enkel dak. Men had kennelijk niet genoeg aan de H. Donatus, de ,,donderheilige", die kon worden aangeroepen opdat wij legen alle gevaar en schade des ondweders bewaard wor den". Veel zaken, waar wij tegen woordig vreemd tegenaan kij ken waren dat vroeger hele maal niet, omdat zij hun plaats hadden binnen de algemene mentaliteit van de streek. Ook de gedragingen van de mens van toen zijn karakteristiek ge weest voor de volksaard van deze streek. De laatste.... In de afgelopen vier maan den hebben wij aan de hand van wat leden van Veldeke - met name de heren Koos Swin- kels en Jaap Goumans - in de loop der jaren hebben opge schreven, een beeld proberen te schetsen van de kerk, die eeu wenlang inderdaad in het mid den heeft gestaan en het leven van iedere gelovige heeft beïn vloed en bepaald. Bij het uit zoeken, samenvatten en her schrijven van de artikelen heb ben wij getracht inderdaad de kerk in het midden te laten, de zaken niet in het belachelijke te trekken en de onderwerpen te plaatsen in de tijd van toen. Desondanks hebben we moe ten constateren, dat deze ru briek niet voldoet aan de wen sen van Veldeke èn van vele le zers en lezeressen. Het oor spronkelijke idee van het be schrijven van de Venrayse volkscultuur is er naar de me ning van velen niet uitgeko men. Vandaar dat wij deze artike lenreeks besluiten met een har telijk woord van dank aan de genen, die ons de gegevehs.heb- ben verstrekt en ons met goede raadgevingen hebben bij gestaan. Wellicht zal in een ander ver band de Venrayse volkscultuur van toen, voor de mensen van straks kunnen worden be waard. Vrijdag 31 jan.: 18.00-30.00 Manual tr. 20.00-24.00 KNVB zaalv. comp. Dames SVCB-Jeans Shop 2 Dames 't Huukske-De Klomp 2 Dames Venrode-Venrode 2 Venrode 2-Siebers Fruithal Zaterdag 1 febr.: 08.00-09.30 MHCV zaalhockey 09.30-12.00 Manual comp. Rooyse VK volleybalcomp.: 12.30 D7-Phoenix '75 D8-VC Grashoek 3 H5-Athos 2 14.00 D3-Aeternitas 1 D5-BVC Holyoke H4-VC Grashoek 16.00 H3-AV Flash 1 16.45 Hl-Pancratiusbank/VCH Dl-Pancratiusbank/VCH 18.00 D2-VC Voluntas 18.45 D4-JSS1 H2-Patrick 1 21.00 KNVB zaalv. comp.: De Wieën-Ford Oldtimer 22.00 de Slopers-MVC '19/3 Zondag 2 febr.: 09.00-14.00 Korfbalcomp. MHCV zaalhockey comp.: 14.00 MC-Geleen C 15.15 MB-Croen WitB 16.30 JC-BlerickC2 17.45 Hl-Weert 19.00-21.00 Bastiaans zaalv. vr. 22.00-23.00 Hendsriks zaalv. vr. Maandag 3 febr.: 18.00-21.00 Rooyse VK tr. 21.00-24.00 KNVB zaalv. comp.: SVCB-Kamis/Tre2ffers SVCB 3-Wittenhorst 3 SVCB 2-Veronica 2 Dinsdag 4 febr.: 18.00-21.00 Rooyse VK tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 5 febr.: 18.00-23.00 Badminton Donderdag 6 febr.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 Rooyse VK tr. Wit/bruine hond, reu, verm. Fox Terrier langharige herdershond een paar klompen en een blauwe jas in een plastic tas donkerrood etui met 5 sleu tels ring met 5 sleutels waaronder 1 huissleutel en 3 kleine sleutels een pak van 20 vuilniszakken een veer voor het ontstoppen van leidingen een blauw etui met opschrift „van Jill" inh. een blokfluit een groene damesfiets, merk Vulkaan, framenr. 185387 een rood/bruine damesfiets, merk Nevada een zwarte damesfiets een bruine her enfiets, framenummer 1684202 een zwarte herenfiets, merk Empo, fra menr. 762090 een bruine herenfiets, merk Eroba, framenr. 85211 een groe ne damesfiets, framenr. A371805. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, tst. 224. Merseloseweg 20 Venray 82301 blijft geloven in kwaliteit ZEKER NU!! - Scheepjeswol - Neveda - - Anny B/att - De zomergarens ?ijn binnen!! HONDEPOEP Loop eens door Venrays' straten, Stap je dikwijls in een drol. Honden kunnen dat niet laten, Maar je hele schoen zit vol. Kom je daarna dan weer thuis Heb je vuiligheid in huis. Op de tegels staat te lezen, Honden, poep niet op de stoep. Maar het is toch wel bewezen, Dat is een vergeefs beroep. Werkt de eigenaar niet mee, Blijft de stoep een hondenplee. Moet de hond soms uitgelaten, Doe het keurig aan de lijn. Worden toch onz' mooie straten, Als vanouds weer net en reiji. In de goot, niet op de stoep, Daar hoort dus de hondepoep. Op de jaarlijkse meeting van de 12 majorettenkorpsen uit het district Ven ray waren zowel DSV als Petrus Banden vertegenwoordigd. De meeting werd ge houden in Nieuw-Bergen. DSV zorgde voor een primeur. Een breakdanceshow van vier jongens, die vanzelfsprekend tussen de vele majoret tes danig opvielen. Zeven van de twaalf deelnemende korpsen verzorgden een gezamenlijke show, waarvoor wellicht te weinig was geoefend, maar die zeer goed slaagde. De andere 5 korpsen uit het distrikt zullen deze show ook instuderen, zodat men op 11 mei a.s. in Thorn gezamen lijk nog massaler kan optreden. In Thorn wordt op die datum het 25-jarig bestaan van de Limburgse Bond ge vierd. 'n leesbare krant openbare bibliotheek LQ venray OPENBARE BIBLIOTHEEK afd.voor de jeugd, Schoolstraat 32. afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, VENRAY Tel. 81970 Nieuwe aanwinsten voor de afdeling volwassenen: BREKEND. Brekend vaatwerk. Een keuze van 16 verhalen van heden daagse Amerikaanse en Engelse schrijf sters. EVANS, CHRISTOPHER. De ogen van Capella. Een van aarde afge sneden menselijke kolonie wordt op de planeet Gaia overheerst door de oor spronkelijke bewoners. Een jongen tracht meer te weten te komen over de geheimzinnige wezens, die zich nooit laten zien. GARBO, NORMAN. Turner's vrouw. Een succesvol auteur van oor logsboeken, Vietnamveteraan, zoekt ge obsedeerd naar deredenen van de dood van zijn vrouw, een bekende radiopre sentatrice. GRAAF, ANKE DE. Een glim lach om begrip. Een dubbelroman. Be vat: Het nabije geluk en Mijn dochter Linda. HONE, JOSEPH. Het dal van de vos. Een ex-geheim agent wordt achter volgd door de politie en zijn vorige werkgever, terwijl hij op zoek is naar zijn autistische stiefdochter. IRISH, LOLA. De roep van de wilde vogels. Een Engelse vrouw tracht rond 1850 in Australië een nieuw leven te beginnen. JAGT, BOUKE. Bij de gratie Gods. In een katholiek milieu op de Veluwe doen zich in de periode 1965- 1986 vele ontwikkelingen voor. OSSOWSKI, LEONIE, Ster zon der hemel. Wanneer een paar jongens in de chaos van de laatste oorlogsdagen een uit het kamp gevluchte joodse leef tijdgenoot vinden, raken zij in hevige tweestrijd tussen hun trouw aan het Nazi-ideaal en hun verantwoordelijk heid voor een medemens. PRONZINI, BILL. Het losgeld. Een privé-detektive raakt betrokken bij een ontvoeringszaak. VERHOF, JOH. G. Tanksolda ten. Een om politieke redenen bij een Pantserbataljon geplaatste Duitse jon geman komt terecht in het heetst van de strijd aan het Oostfront. De Openbare Bibliotheek Venray is tijdens de carnavalsdagen [10 en 11 februari] gesloten. Veel mensen komen, als ze de biblio theek willen bezoeken, aan een gesloten deur. Daarom nog eens een lijstje met de openingstijden: morgen middag Maandag 10.00-12.00 14.00-18.00 u. Dinsdag gesloten 14.00-18.00 u. Woensdag gesloten 14.00-18.00 u. Donderdag gesloten 14.00-18.00 u. Vrijdag gesloten 14.00-21.00 u. Zaterdag 10.00-12.00 gesloten Tijdens de openingsuren van de bibliotheek kunt u ook terecht in de studiezaal. De studiezaal is tevens dins dag-, woensdag-, donderdag- en vrij dagochtend geopend van 10.00 tot 12.00 uur. (Toegang via de zijdeur). De studiezaal van de openbare biblio theek bevat allerlei informatie die gebruikt kan worden voor werk, studie en ontspanning. Naast de meer dan 100 tijdschriften zijn er allerlei naslagwer ken aanwezig zoals de Grote Medische Enceclopedie (15 delen), Summa: ency clopedie en woordenboek in kleur (21 delen), Algemene geschiedenis der Nederlanden (15 delen), Woordenboe ken: van de Nederlandse taal, maar ook van vreemde talen zoals Noors, Zweeds en Esperanto en natuurlijk Frans, Duits en Engels. Er zijn ook handboeken op allerlei gebied, b.v. handboek welzijn, beroepengidsen en adresboeken, Atlas sen zoals b.v. Oosthoek-Times wereld atlas, Uittreksèlboeken, b.v. Literama, Rote Paden, Survey, Appercu. Ook de volledige wetteneditie van Schuurman en Jordens kunt u in de studiezaal vin den. Een ander deel van de studiezaalcol lectie bestaat uit de literaire en actuele knipselkrant. De Literaire knipselkrant bevat mappen met kritieken op het werk van (meestal) literaire schrijvers. Deze kritieken zijn eerder in allerlei kranten en tijdschriften verschenen. In de actuele knipselkrant zijn artike len verzameld over de meest uiteenlo pende actuele onderwerpen waar mees tal nog weinig of niets over gepubliceerd is. Ook zijn er artiekelen uit tijdschrif ten die op microfiches staan. Die kun nen d.m.v. een apparaat op een scherm zichtbaar gemaakt worden. Dit appa raat kan het artikel ook copiëren. Omdat alle informatie van de studie zaal beschikbaar moet zijn voor raad pleging, kan hiervan niets worden uit geleend (behalve oudere nummers van tijdschriften). Er is wel de mogelijkheid om te copiëren. Tijdens de ochtenduren als alleen de studiezaal open is, kunnen hier ook de kranten en de tijdschriften van de lees hoek uit de bibliotheek gelezen worden. Aan de Leraren-opleiding in Nijme gen is Gerard van Keeken geslaagd als leraar Nederlands-Geschiedenis. Voor de afsluitende examens van de cursus „Cómputerkunde voor begin ners" van Personal Software and Ser vice Automatiseringsopleidingen, ge houden op 13 januari j.l., heeft de Examencommissie onder meer aan de volgende personen het diploma toege kend: Mevr. T. Kèrsten-Noy en J. van Meyel uit Leunen; Mej. M. v. Staveren uit Veulen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: DR. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: G. VAN LOON Tel. 88800 DR. VAN DONGEN Past. Jeukenstr. 6, America Tel. 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. DE MONNIKSKAP Paterslaan hoek Patersstr., tel. 80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, TEL. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12 Venray tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo, van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak M. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. TIMMERMANS Broekhuizen, tel. 04763-1466 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Te!. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDELINGSBURO Hoenderstr. 33, tel. 85251 Algemene Vereniging Patiëntenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 REUMA VERENIGING VENRAY E.O. Tel. 83127 H.V.P. Stichting Consument en Huishouding Spreekuur (volgens afspr.) ma. van 13.00-15.00 uur, vr. van 9.00-12.00 uur in de Clockert, Bergweg 4 te Venrav. Tel. 83100.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 3