GEMEENTEPRAAT Venray bewaarde" in het Venrays museum NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Parkeerterrein Gouden Leeuw in commissie openbare werken STEMMEN BIJ VOLMACHT Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Indeling provincie in samenwerkings gebieden Op 3 februari vergadert de commissie maatschappelijke zorg Commissie onderwijs en cultuur op 4 februari bijeen Bouwvergunning aangevraagd Parkeerverbod Langeweg Verrekening van vakantieregelingen of vakantiebonnen bij de Wet Werkloosheidsvoorziening in Venray Nummering van de lijsten van kandidaten Zitting van het hoofdstembureau inzake beslissing geldigheid ingeleverde kandidatenlijsten Bouwvergunning verleend Kerstboom verbranding Parkeerverbod Weverstraat Hel college van b. en w. is van plan aan de gemeenteraad een krediet te vra gen van bijna 900.000,- ten behoeve van de aanleg van openbare werken op het Gouden Leeuwterrein. Hieronder valt niet alleen de aanleg van riolering voor het gehele terrein, maar ook de aanleg van een parkeerterrein met een capaciteit van 300 plaatsen. De commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken zal in haar openbare vergadering van maandag 3 februari, welke om 18.00 uur begint en gehouden wordt in kamer 127 van het raadhuis het college over deze plannen van advies moeten dienen. Verder vermeldt de agenda van deze vergadering de volgende onderwerpen: VERKOOP VAN GROND verkoop van een kavel land bouwgrond ter grootte van 1.98 ha aan de pachter L.J. Casteren te Castenray; verkoop kavel bouwgrond ter grootte van 550 m3 te Oirlo aan de heer P.G.M. Duyf aldaar; verkoop van ca. 3.640 m3 bouw grond in Landweert ten behoeve van de bouw van 23 woningwetwoningen c.a. aan de woningbouwvereniging „Noord- Limburg". OVERIGE AGENDA Verkoop woning Gasstraat 4a met ca. 450 m3 grond aan mevr. W.M.H. Klomp en de heer M.A.J. de Bruyni. Overschrijving van de pacht van de fam. Janssen aan de heer A.J.E. Jans sen, Testrik la, Merselo. Pachtontbinding met A.J.E. Janssen met betrekking tot ca. 0.31.00 ha en ver koop van deze grond aan het Water schap Noord Limburg t.b.v. de aanleg van een ontwateringssloot. Overschrijving van de pacht van J. Stiphout van grond aan de Ossendijk op naam van M. Stiphout. Verlenen van recht van opstal aan S.V.V. voor het bouwen en zo nodig vernieuwen van een tribune aan het sportpark „De Wieën". Verlenen van recht van erfpacht aan autobedrijf Gommans-De Wit te Ys- selsteyn ten behoeve van de oprichting van een plaatwerkerij en spuiterij. Tenslotte zal de commissie een datum vaststellen voor de jaarlijkse excursie naar de landbouwwegen in de gemeente. Vriend en vreemdeling zal „aan den njve" ondervinden, dat het Venray me nens is met haar werken aan het cen trum. Na het vervallen van een behoor lijk gedeelte van het Rose Vlek-terrein als parkeerruimte in verband met de bouw van de nieuwe Super Torro, is er weer een stuk parkeerruimte weggeval len in verband met de bouw van de nieu we A.B.N. bank op het Gouden Leeuw- terrein naast café Hulsman. Dinsdag jl. is de weg tussen de Leeuwstraat en het Gouden Leeuwter rein voor alle verkeer afgesloten omdat Bouwmaatschappij Janssen begonnen is met de bouw van eenenveertig woningen in en aansluitend op het bestaande ap partementencomplex „De Gouden Leeuw". Uiteraard is dat bijzonder vervelend voor de horecabedrijven aan de Langstraat, die hun ingang hebben aan de kant van het huidige parkeerterrein Gouden Leeuw. Wethouder W. Claessens heeft echter met de exploitanten afgesproken, dat hun bedrijven bereikbaar zullen blijven vanaf de Kempweg via de in- en uitrit tot het parkeerterrein naast Albert Heyn. Door middel van borden aan de z.g. binnenring - met name op de Langeweg - zal duidelijk worden aangegeven hoe men op het parkeerterrein en bij de aan liggende horecabedrijven kan komen. Op bovenstaand kaartje staat tevens de nieuwe situatie aangegeven. De burgemeester van Venray maakt bekend, dat met ingang van heden voor de duur van één maand op het raadhuis voor eenieder ter inzage ligt het besluit van Provinciale Staten van Limburg d.d. 19 december 1985 tot indeling van de provincie Limburg in samenwer kingsgebieden op grond van de Wet Ge meenschappelijke Regelingen. Venray, 23 januari 1986 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche. De commissie voor maatschappelijke zorg houdt op maandag 3 februari in kamer 127 van het raadhuis een openba re vergadering. Ook deze commissie zal zich bezig houden met een bescheiden agenda. Be gonnen wordt met een informatieve bespreking van de notitie van het Ge west Noord Limburg over planningsac tiviteiten in het kader van de Wet Voor zieningen Gezondheidszorg. Hierna volgt een informatieve bespre king van de concept-verordening vesti gingsbeleid huisartsen van het Gewest Noord Limburg. Op dinsdag 4 februari komt de com missie voor onderwijs en cultuur om 17.30 uur in openbare vergadering bij een in kamer 127 van het raadhuis om een zeer bescheiden agenda af te wer ken. Als eerste punt op de agenda staat de bespreking van het schoolwerkplan van de openbare basisschool „De Fliere- fluit". Daarna gaat de commissie zich bezig houden met de vaststelling van het be drag per leerling voor het jaar 1986 ten behoeve van de M.L.K.-school te Ven ray. Wat dit betreft stelt het college de raad voor dit bedrag vast te stellen op 2.042,- en het bedrag ter bestrijding van de administratiekosten op 85,45. Maar eerst zal de commissie hierover advies aan het college uitbrengen. Dat zal ook moeten gebeuren over hel voorstel het bedrag per leerling voor het jaar 1986 ten behoeve van de L.O.M.- school te Venray. Hier gaat het om een bedrag van 1.443,- en eveneens 85,45 administratiekosten. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een berging aan de Zuivelweg 6 te Leunen, t.n.v. P. Swinkels; het bouwen van een duivenhok aan de St. Odastraat 15 te Venray, t.n.v. H. van Rijt; het vernieuwen van een volière aan de Doormanstraat 74 te Venray, t.n.v. J. Dechnar; het bouwen van een grondstoffen- loods aan de Veulenseweg 20 te Veulen, t.n.v. Nijsen b.v. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenenDe bouwplannen^ liggen met ingang van 31 januari 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 30 januari 1986 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend dat bij besluit van 22 januari 1986, nr. 52, het parkeerverbod aan de zuidzijde van de Langeweg tussen de woningen met de huisnummers 27 en 43, is uitgebreid over een afstand van 20 meter in de rich ting van de Langstraat (verlenging gele streep tot aan het perceel van de woning Langeweg 11). Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin in Limburg te Maastricht. Nadere informatie kan worden inge wonnen op de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken. Venray, 30 januari 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris De Centrale raad van beroep (de hoogste rechter in sociale zekerheids kwesties) heeft bepaald, dat de gemeen ten bij het beëindigen van een dienstbe trekking niet meer bevoegd zijn om in komsten uit vakantiegelden of vakantie bonnen op de uitkering ingevolge de Wet Werkloosheidsvoorziening in min dering te brengen. De uitspraak van deze rechter geldt met terugwerkende kracht vanaf 28 april 1983. Het college van burgemeester en we thouders van Venray heeft besloten tot terugbetaling aan iedereen, die in de pe riode na 28 april 1983 een uitkering in gevolge de Wet Werkloosheidsvoorzie ning heeft ontvangen en waarop in komsten uit vakantiegelden in minde ring zijn gebracht. Daar het voorbereidend werk zeker geruime tijd zal duren, zullen de terug betalingen echter eerst na enkele maan den kunnen geschieden. Belanghebbenden krijgen in ieder ge val een schriftelijk bericht van de hoog te van de terugbetaling op hun bank- of girorekening. Let wel: men behoeft zelf niets aan te vragen. Men wordt dringend verzocht om niet te bellen. Alle gegevens over uitkering en korting over de vakantieperiode zijn bij de afdeling Sociale Zaken bekend. Heeft men in april 1986 nog geen be richt ontvangen gehad dan kan men schrijven of bellen naar de heer P. No ten, tel. 83838, toestel 325, *s morgens tussen 9.00 en 12.00 uur. De terugbetaling geldt alleen voor diegenen, die een uitkering ingevolge de Wet Werkloosheidsvoorziening hebben ontvangen en dus NIET voor hen, die een uilkering hebben ontvangen inge volge de Rijksgroepregeling voor werk loze werknemers. Verkiezingen van de leden van de gemeenteraad De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 5 maart 1986, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (4 februari 1986) in hel kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid Reeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtlegitimatie- kaarl, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (4 februari 1986) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De vol machtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Venray, 30 januari 1986 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Verkiezingen van de leden van de gemeenteraad De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de 'gemeenteraad van Venray, maakt bekend dat op donderdag 6 februari 1986 a.s. te 11.00 uur in een openbare zitting in het raadhuis, kamer 004, de nummering van de ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 19 maart 1986 te houden stemming der verkiezing van de leden van de gemeenteraad zal plaatshebben. Venray, 30 januari 1986 De voorzitter voornoemd mr. H.J.M. Defesche Verkiezingen van de leden van de gemeenteraad De burgemeester van Venray brengt ter opei are kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad ee kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen naar een stembureau naar keuze. DaarL gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos vv krijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 5 maart 1986, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (4 februari 1986) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegitimaliekaart. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schrif telijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (4 februari 1986) in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kiezers legitimaliekaart. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stem ming, dus uiterlijk op 14 maart 1986 Een kiezer die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht in een stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Venray, 30 januari 1986 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Verkiezingen van de leden van de gemeenteraad De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de ge meenteraad van Venray in de kieskring Venray brengt, ingevolge artikel H4, lid 2 der kieswet, ter openbare kennis, dat dit bureau op vrijdag 7 februari 1986 te 16.00 uur, in het raadhuis, kamer 004, in een voor de kiezers toegankelijke zitting zal beslissen over de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten; handhaven van de daarop voorkomende kandidaten; de wijze van vermelding van de daarop voorkomende kandidaten. Venray, 30 januari 1986 De voorzitter voornoemd mr. H.J.M. Defesche In de loop der jaren is er heel wat ver zameld met de bedoeling het verzamelde materiaal ooit eens in een museum per manent ten toon te stellen. Er kwam van alles boven water, waarvan zo'n twintig jaar geleden een gedeelte werd geëxpo seerd in vitrines in het oude gemeente huis aan de Grote Markt, bij gebrek aan een eigen museum of oudheidkamer. Toen eindelijk in december 1981 het voormalige Freulekeshuus van het klooster Jerusalem tot Geschied- en Oudheidkundig museum kon worden ingericht, bleek het gebouw te klein te zijn om alles wat aan het verleden van Venray herinnert, ten toon te stellen. Men moest zich beperken tot archeo logische vondsten, klederdrachten, munten, religiosa, gilden en schutterijen en enkele andere interessante voorwer pen waaronder b.v. de glasruitjes als specimen van Venrayse glas- en schilder kunst uit de 18e eeuw. In de grote expositieruimte worden regelmatig wisselende tentoonstellingen gehouden, die zich in een ruime be langstelling mogen verheugen. Momenteel wordt deze ruimte benut om een groot aantal bijzonder interes sante voorwerpen, die geen plaats heb ben kunnen krijgen in het museum, te exposeren. Het zijn voorwerpen, die in het mu- seumdepöt in de kelders van het raad huis liggen opgeslagen. Daar ligt intus sen al zoveel, dat men voor de ten toonstelling, welke momenteel in het museum wordt gehouden, slechts een bescheiden greef heeft kunnen doen. Wellicht, dat op een later tijdstip ook de andere oude curiosa naar boven ge bracht kunnen worden om aan den vol- ke te worden getoond. In ieder geval kan men nu tot 14 april op iedere woensdag- en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en bovendien op de zondagen 2 en 16 februari, eveneens van 14.00 tot 17.00 uur gaan kijken naar „Wat Venray bewaarde". En dat is in deze eerste collectie al heel wat. Het zijn oude huishoudelijke en gebruiksvoorwerpen uit keuken en bedrijf, oude straatnaamborden, hand gemaakte schaven, muize- en molleval- len, nostalgische beeldjes en schilderij en, landbouwgereedschap en als grote „publiekstrekker" hel vijftiende eeuwse paneel dat onlangs is teruggevonden in de kelders van het Rijksmuseum en door het kerkbestuur van de Sint Petrus Bandenkerk in bruikleen is afgestaan voor deze expositie. Verder een klein kanonnetje, dat als vogelverschrikker werd gerbruikt, een bronzen afbeelding, afkomstig van het graf van dokter Ellerbeck, een mooie oude haardplaat, kuipergereedschap enz. Alles bij elkaar een interessant geheel, waarvoor tot op heden al veel be langstelling bestaat. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 januari 1986 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na ondergenoemde datum. het bouwen van het gemeen schapshuis met een berging aan de Put- tenweg 2 te Ysselsteyn, t.n.v. Stichting Gemeenschapshuis Ysselsteyn; het bouwen van een fietsenstalling aan de Julianasingel 29 te Venray, t.n.v. Zuid Ooster Autobusdiensten n.v., Spoorstraat 115 te Gennep; het verbouwen en uitbreiden van het gemeenschapshuis aan de Matthi- asstraat 2 te Castenray, t.n.v. Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray; het bouwen van een tuinhuisje aan de Gentiaan 24 te Venray, t.n.v. J.A.M. Reijnders; het uitbreiden van een loods aan cie Jan Poelsweg la te Ysselsteyn, t.n.v. Th.P.H. Teunissen. Venray, 30 januari 1986 De burgemeester van Venray, Hier volgen nogmaals de winnende nummers van de kerstboomverbran ding, van de prijzen die nog niet zijn af gehaald. Blauw: 0323, 0664, 1288. Rood: 0137, 0784, 1047, 1065, 1081, 1269. Oranje: 1185, 1188. Afhalen van de prijzen kan nog tot en met woensdag 5 februari 1986 bij de polilie-administratie, Leunseweg 4, Venray. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend dat bij besluit van 22 januari 1986, nr. 56, waarbij een parkeerverbod is ingesteld voor het gedeelte van de westzijde van de Weverstraat, gelegen tussen de aan sluiting met de Haammakerstraat en de parkeerhaven van de Weverstraat, als mede voor het gedeelte van de oostzijde van die straat, gelegen tussen de ontslui- tingsweg van een serie garageboxen en de Haammakerstraat. Het besluit ligt voor eenieder ter inza ge op kamer 119 van het raadhuis. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin in Limburg te Maastricht. Venray, 30 januari 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd,

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11