RNAVAL 1985-1986 VC Phoenix '75 BADMINTON A.V. Venray Regio Rekreatiegroep Venray Regio Model Stockcar Racen Hengelsport Schietvereniging De Roos Leunen APK-plak 1986 Carnavalsavond van Vereniging voor Ouderen Boerebruidspaar in ondertrouw Kienderoptocht ien Rooy 't Knölleke Leunen De Kevers Holthees-Smakt De Karklingels Oostrum Schanseknuppels Castenray De Zagewetters Merselo Noord-Limburgse Kampioenschappen Tijdens de "onlangs gehouden Noord- Limburgse kampioenschappen waren onze leden traditiegetrouw weer erg succesvol. Bij de heren was het vooral Ronald Boogaard die van zich deed spreken. Hij werd eerste in de AB Klasse en tweede in de Sl-klasse. Bovendien werd hij met broer Bert tweede in het dubbel A/B. Bert Bogaard was overigens ook individueeel succesvol, hij legde beslag op de titel in de C klasse. Ook de E en de F klasse werd door Red Stars leden gewonnen. Het waren respectievelijk Gerard v.d. Klauw en Jos v.d. Putten die hier wonnen. In het dubbel werden Gerard en Erik Verblakt in de finale op het nippertje verslagen. De dubbelfinale D klasse was een Red Stars aangelegen heid Ben Hendriks en Maurice v.d. Tillaart wonnen hier van het koppel Peter Bonants en Antoon Achten. Bij de dames was het alleen Ans Weyermans die in de prijzen viel. Zij werd eerste in de C klasse. Natuurlijk boekte de jeugd ook weer het nodige succes. Hier was het Sander v. Kuyck die de aandacht op zich vestigde. Met twee enkeltitels (Pup A/B en Jeugd 3) en de dubbeltitel bij de Pupillen samen met Patrick Zwiers behaalde hij de maximale winst. Maar ook Maurice Achten speelde erg sterk. Hij won zowel de Jongens A/B klasse als wel de jeugd l klasse, en dat is natuurlijk een geweldige prestatie. Verder won Peter Clijsters bij de Aspiranten C en won Nikkie v. Sinderen de jeugd 2 klasse. Red Stars kan dus tevreden zijn over de gelverde prestaties. Kompetitie Komende zaterdag begint de tweede helft van de kompetitie. Iedereen is natuurlijk weer van harte welkom om naar de wedstrijden te komen kijken. De jeugd begint 's morgens om 9.30 uur de senioren beginnen om 13.00 uur terwijl de landelijke seniorenteams vanaf 17.00 uur spelen. Veldloop te Ophoven goed bezet Welhaast traditiegetrouw was ook dit jaar de veldloop in het Belgische Opho ven weer sterk bezet in de breedte. Wi- naar werd Danny Schuermans (AVT) die de 9 km veldloop aflegde in 26.20. Van onze zijde legde Gerrit Loonen 1 beStèjf ojj-'fle 20e plaats in 28.07. Paul Coppus werd 26e in 28.46. Frans Thie- len werd 41 in 32.30. Trainen: Zaal: maandag voor Pup. Jun. D. Zaal Brukske van 17.00-18.00. Dinsdag voor Jun C. in zaal Marianum van 18.30 tot 19.30 uur Overigen van 19.30-21.00 uur. Baan: woensdag van 19.00 tot 20.30 uur Sen.: en jun ABC en 2e jrs. D. vanaf de Oude Barrier. ZOndag voor Pup en Jun. D (le jrs.) om 10.30 uur vanaf de tennishal. Wedstrijdagenda: 25 januari Someren. Indoor. Vertrek 9.30 uur 26 januari Commanderijecross te Ge- mert en Someren indoor. Vertrek 10.30 uur. 2 februari Karnavalscross te Valkens- waard. 8 februari 10 km stratenloop te Mön- chengladbach (Info: Paul Coppus). A.s. zaterdag trimmen we aan de Schadijker bossen te Horst Meterik om 15.30 uur vanaf de parkeerplaats begin wandelroutes. Op zondag lopen we om 09.00 uur vanaf jeugdgebouw de Holle Boom te Venray. Op dinsdag en don derdag lopen we in Sevenum om 19.30 uur vanaf huize van de Beele. Op don derdag kun je ook op de baan in Venray terecht om 19.30 uur. Data: 26 jan.: Gekke Maondaagloop te Vel den. Aanvang 11.00 bij de manege te velden. 3800 m., 5700 m., 9500m. Inl.: Dhr. Rijshouwer 04780-86268, dhr. Coppus 04709-4840, dhr. Foppe 04767- 2215. Valuas VCT-Phoenix 3-0 In de stromende regen moesten we naar koploper Valuas en na veel oponthoud onderweg kwamen we op het nippertje binnen en moesten zodoende vrij snel beginnen. Dit was al een fout begin. In de eerste twee sets „regende" het. persoonlijke fouten. De le set ging nog gelijk op in het begin tot 3-3. Maar toen kwam Valuas met hun „kanon" service die ze meteen afscho ten naar de 15. Ons kruit was op!! In de tweede set stonden we al met 6-0 achter voordat we in de gaten hadden dat de set begonnen was. Onzeker, rommelig spel kenmerkte ook deze set. De 3e set ging Valuas er ook al meteen vandoor met een 10-2 voorsprong, maar deze keer lieten we ons niet kisten. We kwamen bij tot 14-10, maar via een loeiharde service was het bekeken. Valuas blijkt toch te sterk, niet alleen voor Phoenix. Programma 25 januari Phoenix-Nevoc 16.30 boeg, mag de commissie Circus Mök zich gelukkig prijzen met de keuze die ze dit jaar uit het amateuristische aanbod heeft gemaakt. Circus Mök 1986 zal zeer zeker de geschiedenis ingaan als een van de betere opvoeringen, waarbij de muzikale omlijsting weer bij de Hofka pel lag. Prins John en Vorst Piet slaagden er voortreffelijk in alle medewerkenden te complementeren. Bovendien toonde Vorst Piet zijn ongekend talent om de diverse nummers „aan elkaar te schilde ren". Hij is een puike opvolger geble ken van Vorst Wim èn van Misty. De dansnummers die vroeger wel eens te veel op het programma stonden, wa ren nu perfekt gedoseerd. Van de kleine kindergarde tot de grote, bijna professi onele dansen van de groep Nica van der EUROPESE TITELSTRIJD IN VENRAY Tijdens de onlangs gehouden Bonds raadvergadering van Model Stockcar Racing Holland heeft het Bondsbestuur de plaatsen en data bekent gemaakt voor het in 1986 te houden Nederlands kampioenschap en Europees kampioen schap voor radiografisch bestuurde mo del stockcars. Het Nederlands kampi oenschap wordt gehouden op zondag 17 augustus te Velp. Het Europees kampi oenschap is toegewezen aan de Venrayse Model Stockcar Vereniging De Peeldri- vers en zal gehouden worden op zondag 25 mei a.s. op Circuit de Spurkt. Na de zo succesvol verlopen Europese ti telstrijd in 1983 betekent deze toewijzi ging dus voor de tweede maal een orga nisatorische krachtproef voor deze nog jonge Venrayse vereniging. Het wereld kampioenschap wordt gehouden op zondag 7 september in het Engelse Co ventry. Uitslagen afgelopen weekend. Venray 1-Gerperion 3 5-3 Rapido 1-Venray 2 6-2 Venray 3-Rebeco 2 5-3 Venray 4-Pupke 1 4-4 RBC 3-Venray 5 6-2 Olympia 8-Venray 6 1-7 Programma a.s. weekend Zaterdag 25 januari Rebeco 1-Venray 5 09.45 uur. Zondag 26 januari Weert 4-Venray 1 10.00 Venray 2-Good Luck 1 10.00 Pupke 2-Venray 3 10.30 Vios 3-Venray 6 09.00 HSV 'T ALVERTJE Alle vergunningen, dus ook het bij- dragebewijs, zijn per 1 januari niet meer geldig. De contributie kunt U voldoen op onze rekening bij de Rabo-bank te Oostrum no 1400.03.614. Postgiro van de bank 1026567. Dat geldt ook voor de jeugdleden. Doe het nu, dan zorgt de se cretaris penningmeester, Hay Lenssen Allegroslraat 7 5802 GG Venray tel. 04780-87606, dat U alle visbescheiden netjes thuis krijgt. Uitslagen afgelopen weekend. Helden 1-Leunen 1 1073-1088 Beste schutter W. Koenen en M. Keysers met 273 punten. Leunen 2-Swolgen 1 1076-1074 Beste schutter J. Bollen 274 punten Kerkrade 1-Leunen 3 1055-1048 Beste schutter T. Smits 269 punten Leunen 4 was vrij Leunen 5-Maasbree 3 991-951 Beste schutter R. Meyer 259 punten In december .heeft de Aid Prinse Kompeneej Venray besloten de Aid Prinse Plak 1986 toe te kennen aan de vereniging Veldeke, afdeling Venray. Op zaterdag 1 februari a.s. zal in de schouwburg de plakuitreiking plaatsvin den aan de voorzitter van Veldeke, de heer Koos Swinkels. Alle leden van de vereniging Veldeke Venray en de leden van de Piëlhaas zijn onlangs persoonlijk uitgenodigd deel te nemen aan de feestelijke aid Venrodse koffietafel. Aansluitend aan de brood maaltijd zal de deken van de APK, de heer Geert Mulders, overgaan tot de plakuitreiking. Deelname aan het feestelijke gebeu ren is mogelijk wanneer men een toe gangsbewijs kan tonen. Leden van Vel deke en de Piëlhaas die nog niet in het bezit zijn van een toegangskaart kunnen deze kopen bij de heren Frans van Op bergen, Grotestraat 56 (alleen tijdens openingstijden van de winkel) en Joos Truijen, Tuinstraat 18 (overdag en 's a- vonds). Het aantal deelnemers is vanwege de beschikbare ruimte vastgesteld op 300. Bij de kaartverkoop geldt: op is op. Er zijn nog enkele tientallen kaarten te koop. Hel belooft een gezellige avond te worden. De carnavalsavond van de Vereniging Voor Ouderen in Venray belooft ook dit jaar weer iets bijzonders t.e worden. Met medewerking van de vastelaoves- verenigingen De Piëlhaas, de Hazekeu- tel, de Schut teraar en de Kruuze is een programma voorbereid dat er zijn mag. In dit programma treden op: de joekskapellen Half um Half en Jats Merie, de Pirottengarde, Boy Derks en het duo Hay en Paul Peters. Tussen door is er genoeg gelegenheid om te dansen. Het geheel wordt geleid door de ons allen bekende Grootvorst Geert (Mul ders) De avond wordt gehouden op dinsdag 28 januari in zaal „In den engel" aanvang 19.30 uur. De „Peel en Maas" wisseltrofee is vo rig jaar door ons weekblad beschikbaar gesteld voor de beste prestatie in de kin deroptocht. Deze trofee werd de opvol ger van de „Free Wheelin" wisselbeker, die drie aaneengesloten jaren werd ge wonnen door de jeugd van het Desselke, en derhalve voorgoed in hun bezit kwam. Wanneer win je nu de wisseltrofee? Wel.... die win je als de jury van mening is dat jij of jou groep het beste is van de hele optocht, en daarbij speelt, behalve de originaliteit en zelfwerkzaamheid van de kinderen, de presentatie een grote rol. Het maakt verder niet uit of je al leen bent of met een kleine of grote groep. De „Peel en Maas" wisseltrofee is op dit moment in handen van Welpen Scouting, die in de afgelopen stoet als circus voor de dag kwamen. INSCHRIJVING Voor degenen die een gooi willen doen naar een eerste prijs en de wissel trofee volgen hier de gegevens over tijd en plaats van inschrijving. Zondag 26 januari en zondag 2 februari van 11.00 tot 13.00 uur op de volgende plaatsen: O.J.C. Dingus, Hoenderstraat 10 't Schöpke, wijkcentrum Veltum tafeltenniscentrum Brukske Tot ziens, de kommissie kinderoptocht. P.S. de deelname is uiteraard gratis. super leazer effekt van DSN welke een geweldige disco-avond organiseerde in het gemeenschapshuis, onze nieuwe jeugdprins 1986 voorgesteld, Prins Ed dy d'n Urste (Eddy Liljens). In zijn da gelijkse leven studerend aan de LTS in Venray, in zijn vrije tijd is hij graag op het voetbalveld. Hij beloofde zich met 10097o in te zet ten voor een fijne carnaval. De jeugd prins houdt receptie op zondag 26 janu ari in hel gemeenschapshuis. Aanvang 11.11 uur. GEEN VERKLARING VOOR ONGEVAL Zondagavond werd rond 23.00 uur op de Veulenseweg nabij de Kraakse Pas, door een passerende automobilist een jongeman met zijn fiets liggend langs de weg aangetroffen. De knaap verkeerde tijdelijk in bewustloze toe stand, en werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Het was een 17 jarige jongeman uit Wanssum, die op bezoek was geweest in het Veulen. Nna behandeling in het ziekenhuis kon zijn vader hem enkele uren later mee naar huis nemen. Zijn vewondingen vielen nogal mee. Wat de juiste toedracht is geweest, kon niet worden vastgesteld, omdat de jongeman zich niets van het ongeval kon herinneren. Mogelijk is hij door een harde windstoot met zijn fiets gevallen. De politie heeft niet kunnen vaststellen dat een ander voertuig bij het ongeval betrokken zou zijn geweest. LICHT GEWOND Maandagmorgen omstreeks 4.20 uur is een 23 jarige inwoner van Tienray, die met zijn personenauto vanaf de Leunse- weg in de richting Leunen reed, de kruising met de Zuidsingel opgereden, zonder voorrang te verlenen aan een links van hem komende bedrijfsauto,uit Den Bosch. Het was een vrij zware aanrijding, waarbij beide auto's nage noeg Total Loss waren. Takelwagen en brandweer moesten er aan te pas komen. Alleen de bestuurder van de bedrijfsauto werd bij de botsing licht gewond. INBRAAK IN AUTO Met geweld was toegang verkregen tot een in de Hoenderstraat geparkeerde personenauto. Uit de auto werd een radiocassetterecorder ontvreemd. Windt. Daar tussen in een nieuwe ster aan het Venrayse firmanent, „Stella" die ongetwijfeld nog dikwijls in Circus Mök zal terugkeren. „Breakdance", de naam zegt het zelf al, behoort in feite ook tot de dansnum mers die op Circus Mök te zien waren. Na hun eerste optreden, vorig jaar, heb ben de twee jongelui, Mare en Cleon, inmiddels veel meer ervaring opgedaan. Dat bleek duidelijk uit hun haast hals brekende toeren. Bets Kwats, Grad en Petran en Jac Penris verzorgden de drie buuts in deze Venrayse pronkzitting. Jac Penris nam als vanouds en voortreffelijk de ge meenteraadsleden onder de loep, terwijl Grad en Petran op onnavolgbare wijze samen - ook muzikaal - de draak stoken met Venrayse toestanden. Met plezier hebben we de teruggekeerde Bets Kwats beluisterd die met manlief toch zo lang '•op'de-kabel had gezejen. M Dé'tvvèe muzikale clowns - diëo.i. te vroeg in het programma stonden - pro beerden de zaal mee te krijgen met hun capriolen op trombones. Een geslaagde poging, ondanks het „te lange voorspel". Wellicht dat zij met twee verschillende muziekinstrumenten een nog vrolijker noot hadden kunnen bla zen. groep Nul komma Nul, die een leuke modeshow opvoerde. Het niet helemaal voldane gevoel werd gelukkig wegge veegd door een vlot gezongen slotlied. Ongetwijfeld mogen we van dit stel in de toekomst nog,meer verwachten. Zestien jaar lang zingt het Hofkoor nu al het hoogste lied op Circus Mök en ze weten (terecht) nog van geen ophou den. Ditmaal brachten ze hun unieke liedjes voor een zeldzaam mooi decor: de trappen en bordes van het oude ge meentehuis (compleet met een leeuwtje en een nar). En Frits Basten lijkt wel ie dereen te kunnen vertolken: als oud mannetje van de Muppets op het balkon tot Hensenius op z'n pilaar en nu dan als een echte Goeroe Bhagwan. Klasse. Elf jaar hebben de Heilige uut de Groëte Kerk op hun pilaren gestaan. Dan eens doodstil, dan weer hossend, swingeld en springend. Maar steeds toch weer als een verrassend en vertrouwd element in Circus Mök. Voor het laatst heeft de Pastoër nu verteld wat de Heili ge zoal op hun pilaren van de dierbare broeders ent>r<^jds£ers vernamen. Het is voorbij.... De gevoelvolle afscheidsspeech van de Pastoër deed menige trouwe fan in stilte 'n brok in de keel wegslikken.... En toen begonnen de Heilige aan een spectaculaire hemelvaart. Zwaaiend naar het hooggeëerde publiek dat hen 11 jaar en meer dan 60 voorstellingen lang, trouw is komen beluisteren en bekijken. Zaterdag 18 januari werd onder enor me belangstelling onze nieuwe heerser over het knollenrijk voorgesteld, Prins Peter d'n Twedde (Peter Loenen). Een Leunse knol in hart en nieren, wonende aan de van Berlostraat en bijzonder ak- tief in het Leunse verenigingsleven, spe ciaal voor S.V. Leunen, waar hij het omvangrijke secretariaat beheert. Onze prins houdt receptie op zaterdag 8 fe bruari a.s. in zaal Martens, aanvang 20.11 uur. Op zondag 19 januari werd onder het Wien Staaks nieuwe heerser! De Boschhuizen zal een geweldig goe de karnaval tegemoet gaan. Niet alleen de boerebruiloft zal door deze buurt verzorgd worden maar in hun midden is als 25e prins gekozen Wien Staaks. Een goede keuze voor de Klingels. Na 22 jaar weer een Prins van de Boschhuizen. Voor hem was dat Martien Custers. Na de Prinsendans mocht Wien vele gelukwensen in ontvangst nemen. Eerder op de avond had Prins Math nog een daad te verrichten en wel het uitreiken van de medaille van verdienste in het Karklingenrijk. In een mooi ge dicht werden de vele verdiensten van Arnold Linders gekenschetst. De presi dent en het bestuur met drumband van de harmonie waren aanwezig om Nöl te huldigen. Nadat Prins Math van zijn waardig heden was ontdaan mocht het Hofkoor „Oere Toe" hem weer een welkom toe zingen na een afwezigheid van een jaar. Komende vrijdag in zaal De Karklin- gel een karnavalsavond voor de oude ren. Vele plaatselijke artiesten zullen aan deze gezellige avond hun medewer king verlenen. Wie wordt Boerebruidspaar 1986? Zaterdag 25 januari wordt het Aide Wieverbal gehouden in het gemeen schapshuis. Tijdens dit bal zal voor ce remoniemeester H. Kessels de eer weg gelegd zijn om de hoofdrolspelers be kend te maken van de boeren bruilofts viering. Nu de Boschhuizen de organisa tie van het kolderhuwelijk ter hand heeft genomen is het voor Prins Wien een voorrecht a.s. zaterdag twee buurt genoten te verloven. Bejaardenprins werd Har Creemers, die samen met de oudere Schanseknup pels een plezierige carnaval gaat vieren. Vorige week hebben de Piëlhazen met veel plezier de ondertrouw meegemaakt van het boerebruidspaar, tijdens het Boeremoesbal in de Wieënhof. De organisatie van de boerebruiloft is, zoals men weet, dit jaar in handen van de jubilerende Veltummers, hun wijk bestaat immers 750 jaar. Het geheel gebeurde tegen een prach tig decor van de Veltumse Kapel, waar Prins John, Vorst Piet en hun gevolg een half uurtje moesten wachten op het bruidspaar. Een zoon van de bruidegom werd namelijk diezelfde avond Jeugd prins in de Schouwburg. Boere en boerinnekes. Ik zeuj ollie ok names mien onechte vrouw, ös alders en de rest van de fami lie wille bedanke vur de groëte opkomst op ös ondertrouw. Hieruut bliekt wel dat ok ien Veltum de boerebrulluft lèft. Ut is vanzelfspraekend dat weej ollie uutnuëdige um ok ozzë trouwdag mit le viere op Vastelaovesdinsdag De bruidegom Wie wint de „Peel en Maas" Wisseltrofee? Wie gaat er dit jaar vandoor met de „Peel en Maas" wisseltrofee? Op dit moment nog een vraag waarop niemand het antwoord weet. En dat kan ook niet want daar moet uiteraard eerst de kin deroptocht voor trekken. In het rijk der „Kaevers" zal prins Theo 2 (Theo Wijnen) komende festiviteiten de scepter zwaaien. Hij zal dit doen onder de carnavalsleus „Laot Gaon... Laot gaon, wam Kumt, det Kumt". Na zijn bekendmaking op 4 januari was prins theo 2 met zijn gevolg op 18 januari aanwezig op het aldewievebal. Hier wed door de prins het boerenbruidspaar onthuld die ver kleed gingen als hazen. Bruid Truuj (Truus Koopmans) en bruidegom Toen (Toon Janssen) zullen op carnavalsdinsdag in de onecht verbonde worden in de „Blauwe Druif". Op 24 en 25 januari zullen de traditionele druk bezochtte pronkzit- tingen gehouden worden in de Blauwe Druif. Deze avonden zullen opgeluis terd worden door onze eigen hofkapel „De scheve Schuuvers". Tijdens deze avond zullen diverse artiesten van eigen bodem de revue passeren en zal de camavalsslager 1986 bekend gemaakt worden. Aanvang van deze avonden is 20.00 uur. Voor zaterdag 25 jan zijn er geen toegangsbewijzen meer verkrijg baar. In Castenray hebben de Schanseknup pels tot jeugdprins benoemd Marcel Duykers, Uiteindelijk bleek dan tot ieder ver rassing Jeanne Stevens als bruid te fun geren, en Harry Coppus als bruidegom. Van de wederzijdse „ouders" kregen ze een grote taart aangeboden, met daarin een echte varkenskop. Van Prins John ontvingen ze een oude heibezem met worst eraan. De circa 300 gasten die in de Wieën hof verzameld waren, maakten gretig gebruik van de aangeboden receptie. En de feestvreugde raakte kompleet toen jeugdprins Roel 1 met zijn gevolg bin nenkwamen. De muzikale omlijsting van het geheel werd verzorgd door de joekskapel Blaos um Op en de Veltumse joekskapel „Zuutjes an". Verder gaven zo'n 45 Veltumse muzikanten acte de prescence als „Veltumse kapel" As boerebruudspaar van Mèrsele stel le zich vur: Hannes Jacobs en Grada Litjens. Op vastelaovesdinsdag werre ze ien den onechte echt verbonde volges de plichte en gebrukke van de Zagewetters. As getuuge zun der beej zien: Maria van Kampen-Renier zienen Har en Gie- zen Bertha (Maria Arts) en Huub van Jo Verstegen en Gerrits Nel (Huub Verste gen). Um 14.11 uur werd ut Bruudspaar af gehaald in de Pastoër de Botstraot. Da- ornao viend de trouwplechtigheid plats. Van 16.00 tot 16.30 uur is er gelegen heid um ze te felicitiere. Dit alles viend plats ien ut Verkus- huus. Zurreg dat ge kartjes het, anders meugde nie binnen en kunde ok niet blieve.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11