50 jaar handboogschutter 1 z kerk in ij et miööen HO AGENDA ■H Winterwandeling Merselo PEEL EN MAAS uw weekblad Joekskapellen- festival PEEL EN MAAS uw weekblad Play-backen groot succes Feestavond organiseren? ONTSPANNINGS AVOND VOOR VETERANEN LEGIOEN INGEZONDEN KIJKDAG FIETSEN GEVONDEN SPORTHAL DE WETTELING GESLAAGD Tijdens de jaarlijkse feestdag van de Handboogschutterij „Diana" zal voor zitter Toon Boom, het gouden lid HARRY STEVENS huldigen, omdat hij dan 50 jaar onafgebroken lid is van deze aloude Venrayse handboogschutte rij. Die jaarlijkse feestdag is een traditie op zich, al is veel van de oude glorie van deze feestdag verdwenen. Wat wel ge bleven is; dat die dag wordt ingezet met een plechtige H. Mis, opgedragen voor de overleden leden van dit schuttersge- zelschap. Vroeger werd na de koffiemaaltijd, welke na de Mis in het doelhuis werd geserveerd, een tocht gemaakt langs alle in het centrum gelegen café's. Als men dan behoorlijk had genuttigd, werd er naar huis gegaan om moeder de vrouw op te halen. Dan ging men weer terug naar het doelhuis, waar de schutters maaltijd klaar stond. Die maaltijd be stond uit boerenkool met worst óf zuurkool met spek. Deze manier van feestvieren paste niet meer in deze tijd. Menige moeder de vrouw, wilde niet meer met manlief gaan eten, want de schutter had dikwijls al meer dan genoeg bier en borreltjes ge had. Mede daardoor werd er een en ander veranderd. De plechtige jaardienst is blijven be staan. Men gaat daarna naar het doel huis, om er met pijl en boog op het blazoen te schieten. Natuurlijk wordt er eerst goed van de koffietafel genoten,- er zal die dag ook nog wel het nodige ge dronken worden. Maar uitgaan zoals vroeger is er niet meer bij. Omstreeks half vijf gaat men naar huis om tegen half acht met moeder de vrouw of ver loofde naar het doelhuis te gaan. Daar wordt dan de feestmaaltijd geserveerd en de avond verder gezellig doorge bracht. De gouden jubilaris Harry Stevens (74) sloot zich 50 jaar geleden aan bij Handboogschutterij Diana, welke toen haar doelhuis had bij café Goumans aan de Stationsweg, de latere Burg graaf. Hij was geen nieuweling want hij had al veel geoefend, thuis op de ouder lijke boerderij. In die tijd waren profes sionele bogen nog onbekend en werd er geschoten met een z.g. latboog van Turks eiken. De pezen van die boog moesten nog met vet worden inge smeerd. De schietafstand was toen ook 28 meter. Op het blazoen waren de punten van 1 tot 6; nil is dat van 1 tot 10. In de dertiger jaren was er in Venray weinig te beleven, de voetbalsport stond nog in de kinderschoenen. Alleen de gymnastiekvereniging en het patronaat van Pater Nielen bloeiden. Om toch wat bezigheid te hebben werd er aansluiting gezocht bij een van de Handboogschut terijen welke men toen in Venray kende. Een goede schutter wordt niet gemaakt, ondanks de vele oefeningen, maar die wordt geboren. Dat is de levensles van deze gouden schutter. Gebleven is al die jaren de gezellig heid en de kameraadschap onder de 30 leden, ondanks de wijzigingen in deze tak van sport. De latboog en de Turks Eikenboog zijn vervangen door de meer geperfectioneerde bogen met electro- nisch vizier. Harry Stevens was en is in Venray, vooral onder de ouderen, een bekende figuur. Als melkventer heeft hij vele jaren in Venray-centrum gefungeerd. Dan kende je iedereen, maar ook iedereen kende je! Zijn latboog heeft Harry inmiddels „aan de wilgen gehangen". Die is als museumstuk in het clubhuis achterge bleven. De vrije tijd wordt nu veelal gevuld met puzzelen. De jaarlijkse feestdag zal worden ge houden op 20 januari in het doelhuis „In den Engel" waar de leden van deze Handboogschutterij bewezen hebben de handen uit de mouwen te kunnen steken toen het ging om de bouw van hun eigen banen of doelen. Tijdens die feestdag zullen ook nog twee leden in de bloeme tjes worden gezet die dan 25 jaar lid zijn van Diana. KAMPAGNE VOOR HERVATTING BEVOLKINGS ONDERZOEK De Socialistische Partij (SP) heeft zo juist een kampagne gestart om te be werkstelligen dat het in 1982 afgebro ken landelijk bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker hetvat wordt. Aanleiding daarvoor vormen de op zienbarende onderzoeksresultaten in de proefregio Nijmegen. Daaruit blijkt dat nu onomstotelijk vast is komen te staan dat het bevolkingsonderzoek zowel het ziekte- als het sterftecijfer aan baar moederhalskanker doet dalen, mits het onderzoek goed georganiseerd wordt. Hervatting van het landelijk screenings- onderzoek zou ertoe kunnen leiden dat het huidige sterftecijfer van 350 vrou wen per jaar in de richting van nul teruggebracht zou worden. Nu de staatssekretaris van Volksge zondheid Van der Reijden te kennen heeft gegeven ondanks deze resultaten niet tot hervatting te willen besluiten, lijkt de tijd rijp om tot aktie over te gaan. Daarom verzoekt de SP aan alle gemeenteraden van Nederland stelling te nemen vóór hervatting van het landelijk gesubsidieerde bevolkings onderzoek, om zodoende jaarlijks honderden vrouwen te redden en honderdduizenden gerust te stellen. Bij het verzoek aan de gemeenteraden is een uitvoerige en aktuele brochure van SP Hulp- en Informatiedienst gevoegd over de feiten omtrent het be volkingsonderzoek op baarmoederhals kanker. Deze brochure kan men bij onderstaand adres verkrijgen: Blauververstraat 77 5961 KH Horst Tel. 04709 - 5762. Zondag 19 januari organiseren de Natuurvrienden de tweede winterwan deling van dit seizoen. De routes van 5, 10 en 20 km gaan zoveel mogelijk door de bossen. De 20 km start om 12.00 uur precies, de 5 en 10 km. tussen 13.00 - 14.00 uur. Startsplaats is café Janssen, Grootdorp 40 in Merselo. De 5 km is een opdrachtentocht, spe ciaal voor de gezinnen met kinderen. Voor de winnaars zijn er enkele prijsjes. Elke deelnemer krijgt na afloop een herinnering. De inschrijfkosten zijn 1.50 p.p. Voor inlichtingen: 04786-320. Afgelopen zondag vond voor de ze vende maal in successie het Joekskapel- lenfestival plaats. Nadat de toeloop aanvankelijk wat magertjes bleek, groeide in de loop van de middag het aantal bezoekers uit tot enige duizen den. De foyer van de schouwburg was tol in alle hoeken en gaten gevuld met enthousiaste carnavalvierders. De president van de Koninklijke Har monie Euterpe dankte de joekskapellen voor hun inzet en belangeloze medewer king aan het gebeuren, waarvan de op brengst ten goede komt aan de jeugdo pleiding en het instrumentenfonds. Onafgebroken bliezen de ongeveer 300 muzikanten van diverse kapellen de zaal vol met muziek. Rijkelijk vloeide het bier, er werd gedeind en gezongen, kortom er was volop gezelligheid en sfeer. Tegen zevenen vond de grandioze fi nale plaats. Uit volle borst werd het „Rooi mien dörp ien de Piel" gezon gen. Toen de laatste to nen verklonken, scheen men er nog niet genoeg van te hebben. Slechts heel langzaam liep de zaal leeg... Een geslaagd festijn dat heel wal voorspelt voor de komende vastenao- vend. Wat de garderobe betreft, deelde men ons mede, dat deze het volgend jaar af doende zal worden geregeld. Excuses namens de organisatie voor het ongerief dat zondag bij de garderobe is ontstaan. De play-back show die de Hazekeutel organiseerde t.g.v. het 2x11 jarig bestaan was een groot succes. Vijftien solisten, duo's en groepen waagden zich zaterdagmiddag op het podium om voor een bomvolle zaal een nummer ten beste te geven. De jury had het daarbij erg moeilijk. Zo waren er bij de sound-mix groep 11-16 jarigen drie solisten die voor elkaar niet onderdeden. De besli- sisng van de jury: 1. Mariska van Gelle- com; 2. Richard Philipsen; 3. Diana Vink; werd dan ook met gemengde ver moedens ontvangen. Bij de andere groe pen was de uitslag wat duidelijker. Soundmix 6-11 jaar: 1. Serge Koenen; 2. Susanne Smits; 3. Laura Vink en Fie- ke Swaghöfer. Playback 6-11 jaar: 1. Nadine van Nisselroy; 2. Ester Stramm, 3. Nancy van Raay. Play back 11-16 jaar: 1. Bram Reijnders; 2. Daniëlle Hoex; 3. Matty Peeters. Gezellig BOWLEN, al dan niet gecombineerd met een goedverzorgd ETENTJE. Restaurant Bowling Partycentrum Mgr. Hanssenstraat 10 OOSTRUM daar ben je LEKKER"uit Sint Tunnis mit 't vèrreke Wanneer men in de lijst van Gods lieve heiligen op zoek gaat naar de H. Antonius, dan ontdekt men al gauw, dat heel wat brave lieden met de naam Antonius het tot een heiligver klaring hebben gebracht. De bekendste zijn evenwel Sint Antonius van Padua en de H. Antonius Abt oftewel ,,Sint Tunnis mit 't verreke". Beiden zijn echte volksheili gen. Geen wonder dan ook, dat het kerkvolk vroeger - en ook nu nog - beide heiligen maar moeilijk uit elkaar kan houden. De H. Antonius, waarvoor men nog steeds graag in de Pa terskerk een kaarsje opsteekt en die de heilige van verloren zaken" wordt genoemd, is An tonius van Padua, een Italiaan se heilige, die leefde van 1195 tot 1231 en wiens feestdag wordt gevierd op 13 juni. Sint Antonius Abt, die met een varken wordt afgebeeld, was een heilige die leefde van omstreeks 250 tot 356 en der halve 106 jaar is geworden. De ze Antonius is de voornaamste boerenpatroon. Vandaar wel licht, dat hij in niet minder dan zeven Venrayse veldkapellen fo.a. de Hiept) werd vereerd en dat zijn naam werd gegeven aan de Veltumse Kapel, samen met H. Rochus en H. Huber- tus. Tal van parochie- en recto- raatskerken dragen de naam van deze volksheilige, die ook wel de populairste volksheilige van West Europa wordt ge noemd. Volgens zijn levensbeschrij ving werd de H. Antonius als jongeman getroffen door de woorden van het Evangelie, welke hij eens in de kerk hoorde voorlezen: ,,Als gij vol maakt wilt zijn, verkoop dan al wat gij bezit en geef het aan de armen". Hij volgde deze raad des He ren letterlijk op en trok zich te rug in de Egyptische woestijn van Thebe. Zijn vaste goederen verdeelde hij onder zijn dorps genoten en zijn roerende goe deren verkocht hij en deelde de opbrengst onder de armen. Ue toevoeging „Abt" bete kent Vader. Hij was namelijk de vader van de monniken in de woestijn. Het attribuut van de H. An tonius is een varken, omdat de duivel hem in die gedaante be koorde. Vandaar de naam in de volksmond „Sint Tunnis mit 't verreke". De Brabantse plaats St. Anthonis (St. Tunnis) is ook naar hem genoemd. Behalve als beschermheer van de gezondheid van mens en dier, is hij met name bescher mer van de varkens. Zijn feestdag werd in vroeger jaren in onze streken intens ge vierd, met diverse gebruiken. •Zo bestond in Oirlo het ge bruik, dat de kerkmeesters en de koster op de 17e januari langs de deuren gingen met het z.g. Antoniusvaatjeom drank voor de pastoor op te ha len.... In Veltum leefden rond de Antoniusverering diverse ge bruiken. Zoals in sommige boerendorpen aan de Maas dat nog steeds gebeurt (w.o. Maashees en Ayen), werd in Veltum tot in de jaren 20 „Köpkesmert" gehouden. Boeren uit de buurt, die rond die tijd hadden geslacht, brach ten dan 's morgens een halve varkenskop in de kapel of bij de koster. Deze werden dan bij opbod verkocht. Het waren veelal de welgestelden, die de halve varkenskoppen kochteq en wegschonken aan de arme inwoners van Veltum. De op brengst betekende een flink ge deelte van het jaarinkomen van de kapel. De feestdag van de H. Anto nius Abt, 17 januari, was voor Veltum een zondag, welke met een Hoogmis in de kapel werd begonnen. Na de Köpkesmert was1 het betaaldag voor de mensen, die bij de kapel een lening hadden afgesloten. Het feest eindigde dan met een bezoek aan de tapperijen rondom de kapel. Op woensdag 22 januari organiseert de Nederlandse Bond van oud-strijders het Veteranen Legioen Nederland afde ling Venray in de Wieënhof 's avonds om acht uur een Nieuwjaars- en ont spanningsavond. Tijdens deze avond worden verschil lende evenementen georganiseerd waar onder de strijd om de schuttersmedaille V.N.L. Venray. Hierbij zijn ook prijzen te winnen door minder trefzekeren. De dames gaan strijden om de eerste prijs en de titel Prinses Of Darts. Het wordt een bijzondere avond waarbij ook de eega's en verder ook andere oud-strijders welkom zijn. OPVALLEND RIJGEDRAG Vanwege opvallend rijgedrag op de Kievitsweg te Ysselsteyn liet de politie 'n autobestuurder stoppen. Hij had kennelijk te veel alcohol genuttigd en moest de bekende proeven ondergaan. Met een rijverbod en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, werd hij te voet huiswaarts gezonden. JOEKSKAPELLENFESTIVAL Gezelligheid kent geen tijd. Zo hebben de honderden feestvierders af gelopen zondagmiddag ook lange tijd gedacht, want gezellig, dat was 't zeker. Enorm gezellig tot op 't moment dat men de jas wilde ophalen. Bij de kap stokken aangekomen trof men daar een enorme chaos aan. Tientallen jassen lagen voor vuil, ontzettend smerig op de grond. Vele jassen hingen niet meer op de oorspronkelijke plaats. Diegenen die hun jas (na vele minuten zoeken) nog terug konden vinden, konden opgelucht ademhalen. Er waren helaas ook talloze mensen, die óf zonder jas, óf in een „vreemde jas" naar huis moesten. Het is ronduit schandalig dat bij een dergelijk evene ment niet gezorgd wordt voor het fat soenlijk opbergen van de jassen. Wat dit punt betreft zijn de organisatoren (de Koninklijke Harmonie Euterpe") gruwelijk de mist ingegaan. Waarom was er geen garderobe inge richt? Dan was deze ellende niet ont staan. Als men bedenkt dat een winter jas al gauw 200,kost en de stomerij 14,— én de dieven een geweldige ge legenheid hadden om hun slag te slaan, dan is 't niet zo verwonderlijk dat de ergernis ge wekt is bij vele bezoekers. Hopelijk hebben de oreganisatoren 't volgende jaar hun zaakjes beter gere geld. Overigens, wie was aansprakelijk voor eventuele schade/vernieling of diefstal afgelopen zondag? Wellicht de Koninklijke Harmonie „Euterpe" niet. (Daar heeft men wellicht wél aan ge dacht.). Tip: Voor all vlekken op uw jas: „Eu- terpentine". A. van Hooft Als men al een kleine 20 jaar iedere dag dezelfde route wandelt door Venray van en naar werk, kent men ieder stukje trottoir. En valt het steeds op dat ieder jaar in de winter bij dezelfde huizen kantoor of winkel NIETS gedaan wordt om de sneeuw te ruimen. Wie is er verantwoordelijk wanneer men daar valt? Schreef de Peel en Maas enige weken geleden niet over de Poli tieverordening? Men kan toch niet altijd komen met „De sneeuw overviel ons". „Toen ging het vriezen" enz. Waarom bij zovelen is de stoep wel schoon? Die DÓEN er iets aan, de andere „DOEN NIETS". Heeft men geen respect voor de ge zondheid (blessure door vallen) van an deren? Zeker voor de bejaarden is een goede weg toch noodzaak. Voor de volledigheid: De trottoirs van de bewoners die door ouderdom of ziekte hun stoep niet schoonhouden, daarover niets gezegd - hoewel er zijn goede buren. Naam inzender bij redaktie bekend. Geïnteresseerden kunnen zich op zaterdag 18 januari 1986 tussen 09.00 en 17.00 uur vervoegen aan het politie bureau aan de Leunseweg 4, om na te gaan of zich onder de daar aanwezige fietsen mogelijk een eigendom bevindt. van 6 t.m. 12 januari 1986 Een herdershond Een grijs/blauwe wollen ceintuur Een zwarte hand schoen opschrift „Ski team" Een zwarte handschoen riiet twee witte biezen Een kinderhandschoentje, diverse kleuren Een lange sleutel Blauwe canvas boodschappentas Boodschappentas inhoudende lege fles sen Een Mercedes-wieldop Dames fiets, zwart, merk Gazelle, framenr. 1768554 Damesfiets, bruin, merk Union, framenr. 85395 Damesfiets, blauw, merkloos. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780- 84888 1st. 224. opgnbare bibliotheek venray afd.voor de jeugd, Schoolstraat 32. afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, VENRAY Tel. 81970 Nu het winterseizoen weer in volle gang is hebben wij voor u een lijst samengesteld met een aantal boeken over verschillende wintersporten. Dit is slechts een kleine greep uit onze kollek- tie van de afdeling voor volwassenen over dit onderwerp. Misschien zit er iets voor u bij? 618.11. BROUNS, F.J.P.H. Schaat sen. Leidraad voor trainers en gevorder de schaatsers over de techniek van het hardrijden op de schaats en technisch- methodische aspekten van zomertrai- ning en ijstraining. 618.11. EYLY, W. VAN. Een eeuw Nederlandse schaatssport. In dit schaats -handboek zijn alle Nederlandse sukses- sen van nationale, Europese en Wereld kampioenschappen sinds 1882 opgeno men. Ook aan de schaatsers en schaatsters, de elfstedentocht en het preiksleeën wordt aandacht geschon ken. 618.11. GROOT, PIETER DE. De Elfstedentocht 1909-1985. Alle tochten die sinds 1909 zijn gehouden worden in deze publikatie beschreven. Allerlei leuke en minder leuke wetenswaardig heden rond de elfstedentochten worden vermeld. De meeste aandacht krijgt de Elfstedentocht van 1985. 618.11. RÜCKERT HENNY. Schaat sen lange baan. Standaardwerk over het langebaanschaatsen. De inhoud omvat feiten en cijfers over training, historie, records, Europese, Wereld- en Olym pische kampioenschappen. 618.11. SMULDERS, WIL. Jaap Eden. Schets van de beroemde schaatser en wielrenner. 618.12. COUWENHOVEN, E. Bru- na wintersportgids; de oostelijke Al pen. Gidsje waarin van veel winter sportplaatsen in de Oostelijke Alpen informatie over skigebied, liften, ski- school, langlauf, wandelen, wïnterkam- peren, wintersportplaatsen en ontspan ning in de nabije omgeving en infor matie-adressen worden gegeven. 618.12. GIDS voor skiërs. Op be knopte wijze wordt informatie gegeven over alle facetten die met de skisport te maken hebben, zoals: lichamelijke voorbereiding, ski-uitrusting, het weer in de bergen. 618.12. KEMMLER, J. Alpine skiën. Informatie over uitrusting, ski-onder- houd, skigymnastiek en het skiën. Tevens wordt ingegaan op belangrijke regels t.a.v. het alpine-skiën. 618.12. VORDERWÜLBECKE, M. Langlauf. Overzichtelijke handleiding met informatie over training, techniek, het langlaufmateriaal, algemene ge dragsregels, routes etc. 618.12. WILS, MAARTJE. Skilopen in Zwarte woud en Vogezen. Gids over langlaufmogelijkheden, met informatie over loipes (met kaartje), adressen van VVV, ski-verhuur en lessen. van 17 t.m. 23 januari 1986 Vrijdag 17 januari: 18.00-20.00 Manual tr. 20.00-24.00 KNVB zaalv.comp. ZVV Venray-Baarlo (dames) ZVV Venrode 2-GFC3 Veronica-Nrd. W. P.S. Veronica 2-GFC '33 3 Zaterdag 18 jan.: 09.00-12.00 korfbalcomp. v.a. 12.00 Rooyse VK comp. 12.30 D6-Hovoc 2 D8-Meterik 4 H5-Avoc 2 14.00 D3-Meterik D5-Hovoc 3 H4-Weert 5 16.00 H3-01sredlem 16.45 Dl-SDO Hl-VC Weert 18.00 D2-Peelpush 2 18.45 D4-Meterik 2 H2-VC Oikos KNVB comp.: 21.00 Dames De Klomp-'t Huukske 22.00 Dames De Klomp 2-SVCB Zondag 19 jan.: 08.00-09.30 MHCV tr. 09.30-12.30 Badminton comp. Vl-Carperion 3 V3-Rebeo 2 V4-Pupke 1 Manual handbalcomp.: 12.30 D7-Blerick 2 13.25 HJ-HBS 14.20 HS 1-Des'59 2 15.25 DS 1-Loreal 2 16.30-20.30 korfbal comp. 20.30 Batu Badaun zaalv. vr. 21.30-22.30 Hendriks zaalv. vr. Maandag 20 jan.: 18.00-21.00 Rooyse VK tr. 21.00-24.00 KNVB zaalv. comp.: FC Hento-Heel ZVV Venray 2-Slopers De Klomp 2-DZWs Dinsdag 21 jan.: 18.00-21.00 Rooyse VK tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 22 jan.: 18.00-23.00 Badminton Donderdag 23 jan.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 Rooyse VKtr. Aan de modevakschool Haarlem behaalde Elly Verhoeven-Kunnen uit Vierlingsbeék het diploma lerares. De opleiding voor de diploma's coupeuse, costumière en haute-cóuture volgde zij bij Mevr. Jeannie van Zadelhoff, Hoen derstraat 32 in Venray. Te Nijmegen slaagde op 7 januari j.l. voor het diploma logopediste, mej. Doreen van den Bosch, Aubadestr 18 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, Gabeler, T. Lankveld, H, Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 76, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. DE MUINCK-KEIZER Tel. 88800 DR. VAN DONGEN Past. Jeukenslr. 6 America Tel. 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. ST. ODA Passage 1, tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, TEL. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. KREMER Mgr. Nolenstr. 12 Venray, tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. TIMMERMANS Broekhuizen, tel. 04763-1466 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tol 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERW IJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m, do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum 'DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDEL1NGSBURO Hoenderstr. 33, tel. 85251 Algemene Vereniging Palientenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 REUMA VERENIGING VENRAY E.O. Tel. 83127 H.V.P. Stichting Consument en Huishouding Spreekuur (volgens afspr.) ma. van 13.00-15.00 uur, vr. van 9.00-12.00 uur in de Clockert, Bergweg 4 te Venrav. Tel. 83100.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 3