SCHAKEN CARNAVAL 1985-1986 Spio-nieuws N.J.N. JUMPERS '76 PEEL EN MAAS De Treffers Bowling Bond Venray Rekreatiegroep Regio TWC Oostrum KLEINDIEREN SPORTFOKKERS De Piëlreuzen Ysselsteyn 10e Vlakwatercross Venray Diabetes op oudere leeftijd Vastelaoveskrant De Vastelaoves- optocht in Venray Kinderoptocht De Hazekeutels Venray De Karklingelk Oostrum Medaille van verdienste voor Nöl Linders Prins Jeu II van Ut Dartele Veule Boerenbruidspaar Leunen PEEL EN MAAS Aid Prinsenbal AFD. WATERPOLO: Trainingen: Vrijdag 17 jan.: 21.30-22.30 District jeugd Zaterdag 18 jan.: 15.30-16.30 aspiranten 1 16.30-17.30 Heren 1 Zondag 19 jan.: 8.30-10.00 asp. 2 en dames Wedstrijden: Zaterdag 18 jan.: Heren 2 le Blerick. Aanvang 18.00 uur. Vertrek 17.00 uur vanaf de Wetteling. Team: M. Jeuken, M. Martens, A. Rut ten, N. v. d. Ven, M. Barthel, E. La- mers, Th. Rolfes, E. Nellen, T. Boek- holt. P. deClerck. Dames te Boxmeer. Aanvang 17.50 uur. Vertrek 17.00 uur vanaf de Wetteling. Team: L. Ponjée, W. Flinsenberg, J. Hinssen, C. Poels-Kleyn, E. Boekholt, J. Martens, B. Jacobs, Y. v. Gerven, M. Nellen, B. Fijneman, M. Flinsen berg. W. off.: J. Smits, J. de Clerck. District jeugd te Boxmeer. Aanvang 18.50 uur. Vertrek 17.00 uur vanaf De Wetteling. Team: Fr. Arts, J. Smits, R. de Hoog, J. de Hoog, P. Flinsenberg, R. Verschuren, R. Hoevenaars, E. Ver schuren, J. de Clerck. W. off.: J. Martens, Y. v. Gerven, J. Hinssen. WEDSiRlJDZ WEMMEN Uitslagen van de jeugdcompetitie op zaterdag 11 januari 1986 te Melick. 100 m rugslag meisjes o. 10 jr.: Nicole Houwen 2e -1.46.9 100 m rugslag jongens o. 10 jr.: Alexander Muermans 1.42.9 100 m. vlinderslag jongens '69: Richard Kemmelings 1.25.4 Olaf Kemmelings 1.17.4 100 m. rugslag meisjes '71 e.l.: Judy de Graaff 1.42.9 Daphne de Bruijn 1.34.4 Femke de Bruijn 1.25.1 100 ra. vrije slag jongens '71: Jeroen van Ham 1.34.5 SjoerdVloet 1.13.5 50 m vlinderslag meisjes '73: Jacky Rutten 0.51.7 Cindy Janssen 0.50.3 Ynskevan Assouw 0.55.7 200 m vrije slag meisjes '69 e.l.: WandaLinders 3.04.8 Nicole van de Bosch 2.40.4 200 m schoolslag jongens '69 e.l.: Richard Kemmelings 3.15.9 100 m vlinderslag meisjes '71 e.l.: Femke de Bruijn 1.32.3 200 m. rugslag jongens '69 e.l.: Sjoerd Vloet 2.58.7 Olaf Kemmelings 3.01.2 100 m. schoolslag meisjes '71 e.l.: Daphne de Bruijn 1.44.8 Ynske van Assouw 1.48.3 Cindy Janssen 1.38.0 200 m wisselslag jongens '73 e.l.: Mario Linskens 3.15.3 100 m vrije slag meisjes '73 e.l.: Judy de Graaff 1.29.7 Jacky Rutten 1.32.3 100 m. schoolslag meisjes o. 10 jr.: Jill Latimer 2.06.5 Nicole Houwen 2.05.9 100 m. schoolslag jongens o. 10 jr.: Alexander Muermans 1.54.9 4x100 m vrije slag est. jongens '69 e.l.: Spio 5.21.1 4x100 m vrije slag est. meisjes '69 e.l.: Spio 2e - 5.07.2 Programma 18/19 januari: 18 januari uit: 17.00 Yellow Sox-Heren 2 Fluiten: Bert Hageman 19.00 Deurne 1-Jongens Junioren Fluiten: Arie v. d. Giessen 16.00 Attacus-Meisjes Kadetten Fluiten: Albrie Beemer 15.00 Yellow Sox-Meisjes Mini's Fluiten: Marc van Berlo 19 januari uit: 12.30 Grave 1-Heren 1 Fluiten: Jasper Sport 10.30 Grave 2-Heren 3 Fluiten: Fred v. d. Sterren 11.30 Vido-Jongens Kadetten Fluiten: Joost Pleit 10.30 Vido-Jongens Aspiranten Fluiten: Michel Huys 10.00 Jasper Sport-J. Mini's 2 Fluiten: Toine van Gils Toegewezen wedstrijd 17 jan.: Lieshout-Tantalus Fluiten: Eric Sprokkereef, R. de la Roy, aanvang 20.00 uur in zaal 't Anker, P. Vogelstr. 39, Beek en Donk. Oud papier: Zaterdag 18 januari wordt er weer oud papier opgehaald. Rijden: Bert Janssen en Hans Bos. Helpen: Emiel Kanters, Riny Cruys, Toine van Gils, Fulco Verheul, Arno Gerrits, Maurice Janssen, Bart Peeters, Gtlnther Drabbels. Verzamelen: 10.00 u. bij St. Serva- tius. Uitslagen: Akros 2-Heren 1 24-27 Akros 2-J. Junioren 9-33 Break-J. Aspiranten 45-27 Achilles-Dames 1 24-39 Akros-Mini 1 24-38 Yellow Sox-Meisjes Mini 12-72 'n leesbare krant Kompetitie-uitslag: De Treffers 1 -De Roos 5 984-958 Hoogste schutter F. Kappel 255 ringen. Uitslagen huisleague Bowlingbond Ven ray: le klasse [5-mans league]: Sigma's Bowlin Venray-Oud Meerlo 3-1 SVCB-Fall Down Disco 2000 3-1 Magic Line De Steeg-Franssen 4-0 Returns-Sjopins 1-3 2e klasse [5-man leagus]: Altijd Raak-Scores 4-0 Hit Miss-Strikers 3-1 Red Arrows-Close Encounters 1-3 Club Up-Pinhunters 0-4 De stand: le klasse [5-man league]: 1Sigma's Bowling Venray 31 2. Returns 31 3. Magic Line DD de Steeg 30 4. Fall Down-Disco 2000 27 5. SVCB 24'/z 6. Oud Meerlo 14'/2 7. Franssen Keukens 10 8. Sjopins 8 2e klasse [5-mans league]: 1.Pinhunters 29 Vi 2. Altijd Raak 25 3. Hit Miss 25 4. Strikers 22 5. Close Encounters 20 6. Red Arrows 18 7. Club Up MVi 8. Scores 4 Een nieuwe koloper in de eerste klas se, de Sigma's. Doordat de Returns voor de tweede achtereenvolgende week onderuit gingen konden de Sigma's via een 3-1 overwinning op een gelijk pun- tenaantal komen als de Returns. De pinfal van de Sigma's is hoger dan die van de Returns met als gevolg dat de Returns op de 2e plaats terecht kwa men. Magic Line profiteerde nog beter van de misstap van de Returns, zij wonnen hun wedstrijd namelijk met 4-0. De Sigma's en Magic Line waren trouwens op deze eerste speeldag in 1986 enorm op dreef. De 2e game van de Sigma's leverde een team pinfall van 954 (scratch). Magic Line, misschien hierdoor extra gemotiveerd, brandde in de 3e game nog eens goed los en kwam tot een team totaal van 963. Prachtig bowling vuurwerk dus! Hopelijk is deze eerste speeldag van 1986 een goede graadmeter voor de rest van het seizoen. In de 2e klasse was er winst voor de top drie. Het verschil tussen de Pinhun- ters en de twee achtervolgers, Altijd Raak en Hit Miss bedraagt 4 punten. Er is dus nog geen definitieve afschei ding teweeg gebracht. Close Encounters liet via een 3-1 overwinning en een sprong van de 7e naar de 5e plaats zien ook nog een deuntje mee te willen bla zen. A.s. zaterdag trimmen we aan de Schadijker Bossen te Horst-Meterik om 15.30 uur vanaf dse parkeerplaats begin wandelroutes. Op zondag trimmen we om 9.00 uur te Venray vanaf jeugdgebouw De Holle Boom op de hoek Westsingel/Kemp- weg. Op donderdag kun je ook lopen op de atletiekbaan in Venray en wel om 19.30 uur. Op dinsdag en donderdag kan er eveneens in Sevenum gelopen worden om 19.30 uur vanaf huize v. d. Beele in de Peperstraat. Data: 2 febr. 10e Vlakwatercross te Venray. Inl.dhr. Rijshouwer 04780 - 86268, dhr. Coppus 04709 - 4840, dhr. Foppe 04767-2215. Zowel het team van Venray 1, als dat van Venray 3, behaalde de afgelopen week een ruime overwinning. Venray 3 won met S'A-2'A van Ble rick. Teamleider Barry Pleit had ge zorgd voor een uitgebalanceerde bord indeling. Ook zonder deze taktische op stelling zou er ongetwijfeld gewonnen zijn, al zou de overwinning waarschijn lijk wat minder ruim zijn uitgevallen. De individuele resultaten waren als volgt: 1.Beeftink 0 2. Smits 1 3. Frederiks 0 4. Claassen 1 5. Pleit 1 6. Rouvroye 'A 7. Antheunisse 1 8. Krook 1 Venray 1 maakt dit jaar een sterke in druk, al blijkt dat op het eerste gezicht niet uit de resultaten uit de eerste drie ronden. Dat komt doordat de eerste te genstanders ook de sterkste waren. De tegenstander van zondag, Stokpaardje, werd echter overtuigend aan de kant ge schoven. De eindstand was 3-5. 1.Jeuken 0 2. Coopmans A 3.Collen 1 4. Kortenoeven 0 5. Elfring 1 6. Euwals 1 7. Nabben 1 8. Lemmers A De eerste ronde van de interne com petitie bracht een tal verrassende uitsla gen. Gerard Kortenoeven, voor het eerst weer spelend na een half seizoen afwezigheid, vierde zijn terugkomst met een degelijke overwinning op Ton Coopmans; Victor Elfring zette na mes scherp duel clubkampioen Wim Jeuken mat. In groep 2 liet Rob Keereweer zien dat hij toch echt wel te laag speelt voor iemand met zijn kwaliteiten. Hij won gemakkelijk van Raymond Arts. Michel Koorevaar versloeg Verhees. Slechts één uitslag tenslotte uit groep 3: Romeo Hendrix verloor van Jan Louwerse. NWB kampioenschppen Reuver Zondag j.l. werden in Reuver de cross -kampioenschappen van de NWB ver reden. Het parcours was redelijk her steld van het winterse weer van de laatste weken. Desondanks was het een pittige ronde die de nodige krachten van de crossers eiste. Bij de amateurs en senioren waren alle ogen gericht op Hans Thijs uit Oploo. Na tien klinkende overwinnin gen was hij de laatste twee weken als gevolg van een griep van slag af. Ook de gladde parcoursen droegen aan deze nederlagen bij. Op het zware parcours was Hans echter weer in zijn element en binnen drie ronden bleek dat er voor hem geen vuiltje aan de lucht was. Met veel machtsvertoon liet hij de concur rentie achter zich en soleerde vervolgens de wedstrijd uit. Hiermee werd de man kampioen die er gezien het seizoen ook de meeste aanspraak op mocht maken. Om de tweede plaats streden Gerrit Janssen en Louis Leenen. Tegen het einde ging Louis er vandoor en werd op 3.45 min. tweede. Even later kwam Gerrit en zag z'n prestaties met brons beloond. Theo Heijnen, ook altijd goed voor een plaats bij de eerste vijf, zag zijn kansen als gevolg van een fikse griep in rook opgaan. Halverwege de strijd waren de krachten op. Bij de veteranen, gentlemen, junioren en adspiranten gingen diverse coureurs als favoriet van start. Na een zeer wan ordelijke start ging een kopgroep van zes man aan de leiding. Michel Willem- sen ging in koppositie onderuit en be landde hierdoor in de achterste gelede ren. Van de kopgroep bleven uiteinde lijk drie crossers over, te weten Piet van Asten, van Baarschot en John Haaze. Piet voerde het drietal continue aan en moest dit in de eindsprint bekopen. John Haaze werd met enkele meters verschil de nieuwe crosskampioen, gevolgd door van Baarschotals tweede en Piet van Asten als derde. Gerard Keijsers, een van de favorie ten, moest verstek laten gaan als gevolg van een gekneusde rib. Als toeschouwer zag hij de kampioenschappen voorbij gaan. Een goede wedstrijd reed Piet Muijsers uit Ysselsteyn. In zijn tweede wedstrijd sinds twee jaren werd hij der tiende. Het crossprogramma telt nog twee wedstrijden. Zondag in Bergen en de week daarna in Velden. Donderdag 30 januari wordt de jaar vergadering gehouden. Om 20.00 uur zal de voorzitter in het clubhuis de ver gadering openen. Na onze eerste bijeenkomst d.d. 19 - 12 - '85, hebben wij mogen constateren dat er in de regio Venray terdege be hoefte is aan zo'n vereniging. Vele mensen zullen zich afvragen, wat is zo'n vereniging? Wel, zo'n vereniging houdt zich bezig met het begeleiden van fokkers in de diergroepen welke hieronder vallen, n.l. ras-konijnen, ras-hoenders, ras-dwerg hoenders, ras-sierduiven, ras-watervo gels, ras-siervogels. Ook houdt de ver eniging zich bezig met het adviseren aan beginnende en gevorderde fokkers over het kiezen van een ras, het samenstellen van fokparen en foktomen, het verzor gen bij ziekten middels advies van de dierenarts, het houden van lezingen en vertonen van dia's over de diverse dier groepen, het bespreken van diverse rassen op bijeenkomstavonden, welke meestal worden voorafgegaan door een korte ledenvergadering. Er wordt ook een jonge-dierendag ge organiseerd, waarbij de jonge dieren welke in het fokseizoen zijn gefokt, door enkele erkende keurmeesters wor den beoordeeld of ze goed, heel goed, of minder goed zijn. Het houden van een jaarlijkse tentoonstelling, waarbij alle leden van de vereniging hun dieren in tentoonstel- lingskooien opstellen, om ze door erkende keurmeesters te laten keuren en aan het publiek te tonen, behoort tot een van de hoogtepunten binnen de ver eniging. Mocht U ook interesse hebben om zich bij onze vereniging als lid aan te melden, neem dan contact op met: J. Swinkels, Gussenstraat 10, Leunen, tel. 04780 - 80258, of met: J. de Klein, Past. Strijkersslraat 2, Leunen, tel. 04780 - 85854. Onze volgende bijeenkomst waarop wij U meer vertellen, wordt gehouden op maandag 27 januari in café P. Martens, Albionstraat 32, te Leunen. Aanvang 20.00 uur. We hopen dan velen te mogen begroeten, om zo meer bekendheid te geven aan deze vorm van sport/hobby. Hoi allemaal. De excursie van afgelopen zondag was weer een groot succes. Er zijn zo'n 400 rietganzen gezien en 70 holganzen. Ook vele sperwers en bonte kraaien. De moeite waard dus. Deze zaterdag is er weer Peelwerken op de Bult. Er zal nog wat aan de dam men worden gedaan, maar hoofdzake lijk zullen de berkebomen worden om gezaagd. Dit hout zal weer een mooie som geld opbrengen. Niet te vergeten zal er lekkere chocomelk worden meege nomen. We vertrekken om 9.00 uur va naf het schouwburgplein. Dan zal er zondag nog een excursie naar de Hamert worden gehouden, door Tommie Kengen. Hij vertrekt ook om 9.00 uur vanaf het schouwburgplein. Tot dan Het Ysselsteyns gemeenschapshuis De Smelehof barstte zondagmiddag bijna uit zijn voegen toen de inwoners van dit Peeldorp met de carnavalsverenigingen uit Venray en de andere kerkdropen massaal ter receptie trokken. De Ys- selsteynse Pielreuzen vierden hun drie maal elfjarig bestaan op z'on wijze dat het gelijktijdig in Venray georganiseerde Joekskapellenfestival er bij dreigde te verbleken. Tenminste.... De Venrayse Piëlhazen, compleet met de pierotten- garde, dachten het festival in de schouwburg te kunnen ontvluchten en naar het rustige Ysselsteyn te gaan om daar acte de presence te geven. Zij kwamen daar ..echter in een wel licht nóg bruisender carnavalsgewoel te recht en moesten volmondig toegeven, dat die van Ysselsteyn hun Piëlreusje wel staat op het gebied van de vastenao- vendviering. Een bijzonder evenement was de komst van alle drieëndertig carna valsprinsen, die de Piëlreus ooit heeft gekend. Zelfs de oud-prinsen, die het Piëlreuzenland al jaren geleden de rug hadden toegekeerd, stonden aangetre den om een denneboom met drieënder tig worsten te versieren. De receptie werd opgeluisterd door de eigen Smeleblaozers o.l.v. Wiet v.d. Hof èn een blaaskapel bestaande uit de oprichters en oud-leden van fanfare De Peelklank, onder het motto: ,,weej lae- ve nog...." Op zondag 2 februari vindt te Venray de 10e Vlakwatercross plaats. Deze jubileumcross zal ook dit maal weer iedere trimmer de gelegenheid bieden kennis te maken met het uitstekende parcours aan het Vlakwater. Het programma start met een loop voor scholen en verenigingen om 10.00 uur. Deze loop gesponsord door Pancken Snacks Venray gaat over 1100 m. Om 10.30 uur gaat de Grote Bowling Bistro Venray loop van start. In het verleden trok deze loop zo'n 200 tot 250 trimmers. Ook dit jaar wordt er weer een massale toeloop verwacht. Vanaf 15 jaar en ouder kan men kiezen uit 3800 in, 7600 m of 11.400 m. Start en inschrijving bij het jeugdgebouw de Holle Boom in Venray. Inlichtingen en inschrijven kan men nu reeds bij Mieke Alkim, 04780-85514. In samenwerking met de medische dienst van het verpleeghuis Martinushof in Tegelen, organiseert de diabetesvere niging afd. Venlo op dinsdag 21 januari a.s. om 19.30 uur in de Hofsael van hel verpleeghuis Martinushof aan de Kerkstraat te Tegelen, een voorlichting savond over het actuele onderwerp: De diabeet op oudere leeftijd. De inter nisten dr. v. Wilderen, dr. Kint en dr. v. Wilderen zullen op dit onderwerp nader ingaan en trachten duidelijk te maken hoe men veel complicaties kan voorko men danwel zolang mogelijk uitgesteld kunnen worden. Hoewel de avond in eerste instantie bedoeld is voor oudere diabeten is iede reen die interesse heeft van harte wel kom. De avond is van groot belang voor zowel tablet als insuline afhankelijken diabeten. Onze fotograaf nam een plaatje van Ysselsteyns oudste prins, Toon die van de huidige prins een medaille kreeg omgehangen. De vastelaoveskrant van De Piëlhaas is klaar. Veertig pagina's humor over Venrayse zaken en Venrayse wensen lig gen vanaf zaterdag te wachten op ko pers. Zaken als het joekskapellenfesti val, de geheme plannen van het Pomp- genootschap, de zeven smarten van Venray, de nieuwste nachtclub en noem maar op. Mensen die niet zo lang kun nen wachten kunnen morgenavond na de voorstelling van Circus Mök in de foyer van de schouwburg terecht, waar de krant (die dan officieel aan prins John d'n Urste is aangeboden) in een stand te koop ligt, samen met de carna valsplaat met de Venrayse liedjes. Doen! Ieder jaar trekt op carnavalsmaandag de grote vastelaovesoptocht door de straten van Venray. Grote en kleine groepen, eenlingen, wagens en joekskapellen, harmonieën en fanfares zorgen voor een groot spektakel. Van wijd en zijd komt het publiek samengestroomd om de bonte carnavalsstoet te bekijken. VEILIGHEID We mogen er in Venray trots op zijn dat we kunnen spreken van een veilige optocht. Zowel de deelnemers als het publiek spelen daarbij een belangrijke rol. Echter de laatste jaren worden we geconfronteerd met een fenomeen dat bij carnaval niet thuishoort, n.l. het agressieve gedrag van toeschouwers ten opzichte van met name deelnemende groepen. Het doorprikken van ballon nen is kinderspel. Erger wordt het als men deelnemers gaat beentje lichten of gaat bekogelen met stenen. Te erg is het als men rotjes afsteekt en deze bij de deelnemers die helemaal ingepakt zijn en dus geen verweer hebben, naar binnen gooit. DRINGEND BEROEP Wij doen een dringend beroep op het publiek dat komt kijken om aktief in te grijpen als dergelijke vormen van agressief gedrag ten opzichte van de deelnemers zich voordoen. Laat het niet alleen van de ordecom missarissen afhangen dat de optocht veilig blijft en dat de deelnemers die zich maanden voorbereid hebben onge schonden het einden de route kunnen halen. Optochtcommissie. Een week later dan bij de grotere broer is de jeugdkarnaval afgelopen weekend van start gegaan. Een reeks van aktiviteiten zoekt zijn weg naar het hoogtepunt, de climax, de drie dolle dagen. Dan gaat het karnaval pas echt draaien. En dan wordt er uiteraard be gonnen met de kinderoptocht. We hebben afgelopen jaar kunnen zien dat er weer groei zit in dit kinder festijn. En laten we dit zo houden. Het 2 x 11 jaar bestaan zou een reden kunnen zijn voor alle kinderen om dit jaar mee le doen aan de kinderoptocht. Dat is niet zo moeilijk en het kost hele maal niets. Jullie moeten je alleen opgeven. Dit kan gebeuren op zondag 19 en zondag 26 januari en ook nog op zondag 2 februari, steeds van 11.00 tot 13.00 uur, op de volgende plaatsen: OJC Dingus", Hoenderstraat 10; ,,'t Schöpke", wijkgebouw Veltum; Tafeltenniscentrum Brukske. Tot ziens op een van deze plaatsen. De kommissie kinderoptocht. Foto's van de Jeugdzitting van de Hazekeutel op zaterdag 11 januari zijn verkrijgbaar bij P. Giliam, Serenadestraat 22. Venray Na een zeer geslaagde receptie bij het 2x11 jarig bestaan van de Hazekeutel, en de daverende en drukbezochte play back en sound-mix show, werd zaterda gavond de nieuwe jeugdprins bekend gemaakt. Het' is Roel Coppus uit de Houtzagerstraat, die de camavalvieren- de Venrayse jeugd zal voorgaan. Voor de jeugdboerebruiloft presen teerden zich als bruid en bruidegom Da- niële Versteegen uit de Houtzagerstraat en Jaap Giliam uit de Serenadestraat. PRINSENBAL Wie wordt de nieuwe heerser? Zaterdagavond om 21.15 uur zal een einde komen aan de regeerperiode van Prins Math I. Oere Toe zal hem met veel gezang, na 1 jaar van afwezigheid, weer inlijven. Bij de „bookmakers" staat 'n bewoner van de Randenrade hoog ge- noteerd voor de opvolging van Math. Maar ook iemand van de Van Broek- huizenstraat en een bekend persoon in de Valkenkampstraat zijn kanshebbers. Maar bij Oostrum horen ook Lull en Boshuizen en misschien is de 25e Prins wel daaruit afkomstig. Bij café A. Ver meulen en café-feestzaal B. van Dijk is het mogelijk te poolen. Doe mee, U steunt daarmee de karnavalsvereniging! In zijn regeerperiode heeft Prins Math I veel medailles uitgereikt, maar de belangrijkste heeft hij te vergeven, als zijn laatste Prinselijke daad, komen de zaterdag 18 januari 21.00 uur De grote eer dit eremetaal in ont vangst te mogen nemen is Nöl van Tinus toegekomen, ook bekend als Arnold Linders. Eeven een greep van aktiviteiten voor het Oostrumse verenigingsleven van Nöl.. 25 jaar lid van de Harmonie, van dit gezelschap bestuurslid evenals van het tamboerkorps, sekretaris van de muziekcommissie. Namens Sub Matris Tutela in het stichtingsbestuur Gemeen schapshuis Oostrum. Ook afgevaardig de van de federatie van muziekgezel schappen van de gemeente Venray. Ook enkele jaren aktief als slagwer ker bij de Eikenhofkapel, die haar naam dankt aan Nöl. Sinds 1968 lid van de toneelvereniging. Lid van het hof- koor Oere Toe, tekstschrijver van liedjes en toneelstukken. In 1981 in de onecht verbonden tijdens de Boeren bruiloft met Annie Selder. Ook initiatiefnemer met enkele Oos trumse personen, van allerlei aktivitei ten die tot doel hadden hei plaatsen van een Mariabeeld bij de kerk. Van augustus tot juli zelden thuis. Op het gehouden prinsenbal werd Jeu II (Fleurkens) uitgeroepen tot nieuwe Prins van ,,Ut Dartele Veule". Prins Jeu II houdt receptie a.s. zaterdag 18 januari in de perdstal van 20.00 tot 22.00 uur. De enorme belangstelling bij hun ver loving, moet hen wel verlegen gemaakt hebben, vandaar dat het even duurde voordat zij samen op de foto gingen. Hier zijn ze dan stralend en wel, in afwachting op de grote dag, dat zij in het gemeenschapshuis van Leunen, door de ambtenaar van de burgerlijke stand (Frits Basten) in de onecht ver bonden zullen worden. Voor Haariët Weys, het schattige bruidje en Frank Weys, de stoere brui degom, zal deze vastenavond een onver getelijke worden, gezien het geweldige feest, dat er in Leunen van gemaakt wordt ieder jaar en dit jaar in het bij zonder. Ze hebben allebei wel dezelfde achter naam, maar familie worden ze dan pas van elkaar. EEN ABONNEMENT WAARD! Op zaterdag 18 januari is er in Leunen Aid Prinsenbal, tevens Prinsen bal. Op deze avond zal Prins Hay IV afscheid nemen van zijn onderdanen waar hij op uitstekende wijze een jaar als Prins carnaval over geregeerd heeft, en heeft laten zien dat hij uit het goede hout gesneden is en een echte inwoner is van ons Knolleland. Nadat Prins Hay IV afscheid heeft genomen van zijn onderdanen zal hij op toepasselijke wijze opgenomen worden bij de Aid Prinsen waar hij als nieuw komer, een jaar lang de Aid Prinsen mag voorzien van hun natje als deze bijeen zijn. Als Prins Hay IV zijn nieuwe funktie als Aid Prins aanvaard heeft, komt het hoogtepunt van de avond door Prins Carnaval 1986 op de planken te laten verschijnen., Knöllekes en Knöllinnekes, komt in groten getale naar ons Knollenhuus om onze nieuwe Prins te verwelkomen. Het is ieder jaar toch een verrassing wie dit wel zal zijn, die de scepter zal zwaaien over het Knollerijk.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 11