wat j a o r Bi..,-ENMAAS JANUARI 1985 Op de tweede dag van het nieuwe jaar krijgt de burgemeester van de Venrayse scouting een taart aangeboden, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Scouting Nederland dat in 1985 gevierd wordt. Als eerste in de gemeente Venray heeft de heer Bastiaans van de Noordsingel bij de gemeente een verzoek ingediend om - ter gedeeltelijke voorziening in de energie behoefte - een windmolen te mogen plaatsen achter zijn woning. Het college van b. en w. én de welstandscommissie heeft geen be zwaar zodat de plannen verder uitge werkt kunnen gaan worden. De eerste Regionale popelpee wordt gepresenteerd. Initiatiefnemer voor dit project zijn het Regionaal Jeugd Centrum en een zestal jongerencentra waaronder Dingus, De Brak en JUM. Onder de traditionele titel „Vastel- aovend ien Rooy" komt de Venrayse vastelaovend-singel 1985, vergezeld dit jaar van een andere vastelaovend-single nm. die van Sjef Goumans en ziene huushald. Na 40 jaar trouwe dienst bij de PLEM maakt Harry Bongaerts gebruik van de VUT-regeling. Dit dienstverband van 40 jaar was aanleiding om hem de versierselen op te spelden behorende bij de eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester H.J.M. Defescheopent het gerenoveerde en drastisch gewijzig de postkantoor aan de Poststraat. Het nood-postkantoor aan de Raadhuis straat sluit hierdoor zijn deuren. In de commissie voor verkeer doet wethouder W. Claessens de mededeling dat het college van b. en w. besloten heeft de verkeersstroom in de School straat weer te wijzigen: de verkeers stroom in het zuidelijke gedeelte wordt weer omgedraaid. Na een maand of zes wil men de gehele zaak nog eens evalueren! Het nieuwe hotel „De Wieënhof'kan de eerste gasten ontvangen. De officiële opening van deze aanwinst voor Venray zal op een later tijdstip pjaatsvind^n. In de Grote Kerk wordt het nieuwe beeld van St. Antonius gezegend. Het beeld is bestemd voor de muurnis boven het kloosterpoortje aan het kerkpad. Op verzoek van de werkgroep Kruisen en Kapellen maakte Piet Hermans in de vrije akademie dit beeld. Het bestuur van de stichting „Wijk centrum 't Schöpke" en de wijkvereni- ging Veltum hebben gezamenlijk het initiatief genomen tot een jaarlijks uit te reiken onderscheiding een zilveren .Schöpke. Deze wordt" voor het eerst uitgereikt aan mw. Rutten-Thielen die destijds als wethouder zich jarenlang heeft ingezet voor de totstandkoming van het Veltumse wijkcentrum. In Merselo gaan de vlaggen in top: hun parochie-herder, pastoor W. J. Jans SVD herdenkt het feit dat hij 50 jaar geleden tot priester werd gewijd. Pastoor J.H. Haenen neemt, na 14 jaar hun leidsman te zijn geweest afscheid van de Leunse parochianen. Venray heeft de schrale troost 1984 te mogen afsluiten met de gunstigste werkeloosheidscijfers van de provincie Limburg: in Venray gemiddeld 2218 mannen en 1108 vrouwen. Het jaaroverzicht 1984 van de Venrayse politie laat zien dat er nog verschillende onderdelen in de crimina liteit zijn, welke zorgen blijven baren: vernielingen, inbraken en diefstallen. Ten overstaan van het college van b. en w. heeft de commissie Pers en Propaganda van „De Piëlhaas" de eerste echte Venrayse postzegels ten doop gehouden. Het dagelijks bestuur van het NVOB heeft Leej Oudenhoven de Gouden Erepenning van het Verbond toegekend voor zijn verdiensten gedurende 25 ja ren ais sekretaris van de afd. Venray. Venray krijgt zijn eigen stadspost, verzorgd door de heer Verheijen voor de regio Venray-Horst. Hel Instituut voor Middelbaar Be roepsonderwijs aan de Leunseweg wordt officieel geopend. Tevens houdt dit instituut open dagen voor alle geinteresseerden. Tijdens de jeugdzitting van De Hazekeutel komt Robert de La Roy uit de bus als jeugdprins Robert met als adjudanten Harm Koppens en Luc Wierstjens. Het bestuur van de Scholengemeen schap Jerusalem heeft o.a. beroep aangetekend tegen het plaatsen van de Ursulaschool op de monumentenlijst. De gemeenteraad besluit nu, na het advies van de monumentencommissie, met 17 stemmen voor en 5 tegen, de Ursulaschool alsnog te plaatsen op deze monumentenlijst. Omdat de voorgenomen bezetting van het gemeentehuis door ontevreden uitkeringstrekkers voortijdig is uitgelekt wordt volstaan met een gesprek tussen deze ontevredenen en wethouder van Oers. De gemeente blijft dan echter bij haar besluit tot het later uitbetalen van de uitkeringen, zij het dat de terugbeta ling van de overbruggingslening soepe ler zal worden geregeld. Nog net voor de fusie met de St. Claraschool en de kleuterschool 't Beukenhöfke viert de St. Franciscus- school het 25-jarig jubileum. Nog zonder officieel vertoon heeft de Venrayse tafeltennisvereniging Red Stars het in eigen beheer gebouwde tafeltenniscentrum in het Brukske in gebruik genomen. De officiële inge bruikstelling zal medio april plaatsvin den. De heer L.A. Oudenhoven, hoofd van de hoofdafdeling II (welzijnszaken) is veertig jaar in dienst bij de Gemeente Venray. Zuster Servatius (Hendriks), de di rectrice van de Winkel van Sinkel, viert haar gouden kloosterjubileum bij de orde van de kleine Zusters van St. Jozef. FEBRUARI Bij de beheersdienst van de politie vindt een wisseling van de wacht plaats: de chef W.G.M. Koningstem gaat gebruik maken van de VUT-regeling en draagt zijn werk na 40 dienstjaren over aan Stanley Goeloe. De gemeenteraad hecht zijn goed keuring aan het voorstel van b. en w. om 2150 m2 grond aan te kopen nabij het parkeerterrein de Gouden Leeuw voor de uitbreiding van parkeergelegen heid. De gemeente zal, door bevoegdheden van het rijk naar de gemeenten, een steeds grotere rol gaan spelen op het gebied van volkshuisvesting. De ge meente gaf daarom haar visie op de belangrijkste aspecten hiervan weer in de nota „Onder de pannen". Namens alle scouting groepen uit de regio Venray Horst heeft de Venrayse Marco van der Hop persoonlijk van Prins Claus een opdracht in ontvangst genomen tijdens de officiële opening van het jubileumjaar van Scouting Nederland te Den Haag. Prins Claus riep scouting op, veel aandacht te besteden aan de dienstbaarheid voor anderen. Randstad Uitzendbureau b.v. opent een nieuwe vestiging in Venray. In Leunen vieren Tinus Vennekens en Jacoba van Rensch hun gouden huwe lijksfeest. Het was weer carnaval in Venray. Eerw. zuster Marcellina (Oudenho ven) neemt afscheid van de kloosterge meenschap van St. Jozef, waar zij 6 jaar overste is geweest. Zij wordt overge plaatst naar het klooster in Blerick. Het Boschveldcollege viert zijn 3e lustrum. Tevens worden drie jubilaris sen gehuldigd: G. Bongers, T. Hol- laardt en Sj. Dierx. MAART Burgemeester Defesche stelt officieel de expositieruimte op het Venrayse politiebureau in gebruik. Die ruimte zal geopend zijn om voorlichting te geven over zaken waar de politie mee te maken heeft. De gemeente wil het noordelijk deel van plan Brabander gaan verkopen. Onder het motto „Oog voor Afrika" wordt door de „Tafelronde Venray" een simultaan schaakwedstrijd georga niseerd in samenwerking met de schaak vereniging Venray. De internationale schaakgrootmeester Jan Timman ver leent zijn medewerking. Gasténcentrum Wieënhof opent de deuren van het hotel en heropent de deuren van het gastencentrum. Het jaarverslag 1984 aktieprogram- ma 1985 van de coördinatiegroep Centrumfunktie Venray vermeldt de resultaten van de wensen, klachten en eventuele suggesties van bezoekers van Venrays winkelcentrum. Concluderend wordt gezegd dat het oordeel van deze bezoekers voor Venray niet gunstig is: vooral de verkeerssituaties in het centrum laat te wensen over. Jan van Toor wordt door het muziek en majorettenshowkorps „St. Petrus Banden" in de bloemetjes gezet omdat hij 25 jaar voorzitter is van dit korps. Het bestuur van Veldeke Venray kent de Aid Venrodse Iërepries 1984 toe aan Jan van der Putten en Harrie Coop- mans voor het verzamelen, retoucheren en reproduceren van oude foto's van Venray en het Venrayse gebeuren. Het Venrays Mannenkoor start de jubileumaktiviteiten t.g.v. hun 75-jarig bestaan. De afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland overhandigt aanstel lingscertificaten aan 240 leden van de moederbrigade (verkeersbrigadiers). De opheffing van het wijkgezond heidscentrum Landweert is nog niet geheel uitgesloten ondanks de toege kende subsidie van bijna 63.000,- ter dekking van de exploitatiekosten. Deze gemeentelijke bijdragen worden slechts verstrekt zolang de ziekenfondsraad zal blijven bijdragen. De twee jongsteleden van SV Venray bieden het jubileumboek aan, aan de twee oprichters, de heren Piet Schellen en Jan Gommans. Bovendien ontvan gen zij uit handen van voorzitter Turkenburg de zilveren speld als dank voor het initiatief dat beide heren veertig jaar geleden hebben genomen. APRIL Br Vertunianus (Toon van den Bekerom) viert temidden van familie en medebroeders te Venray zijn gouden kloosterfeest. Drum- en Showband Venray viert het 10-jarig bestaan. De Zangers van St Frans maken onder leiding van dirigent W. Buys een concertreis naar Italië, waar zij deelne men aan het 25e Internationale Koor festival in Loreto. Na jarenlange voorbereiding en na een bouwperiode van een half jaar wordt het tafeltenniscentrum van Red Stars officieel geopend. Judovereniging Venray viert het feit dat zij 25 jaar geleden officieel als vereniging werd opgericht. De afdeling Onderzoek, Statistiek en Werkgelegenheid van de gemeente heeft wederom een overzicht gemaakt van het wel en wee in 1984: Bevolking: toename van 24: 33.832. Aantal geborenen: 421 (46 meer dan in '83). Aantal overledenen: 271 Vertrek: 1364 mensen, gevestigd 1238 mensen. Binnenverhuizingen: 2647 mensen. Woningbouw: 234 woningen (92 in de dorpen.) Onderwijs: daling aantal leerlingen. Winkels: 8 winkels bijgekomen (Totaal 201) De KRO zendt de H. Mis uit vanuit de St. Petrus Bandenkerk. Deze eucha ristieviering wordt op grootse muzikale wijze opgeluisterd door het jubilerende Venrays mannenkoor en de eveneens feestvierende Koninklijke Harmonie Euterpe. De Koninklijke Harmonie Euterpe viert haar 125-jarig bestaansfeest met tal van aktiviteiten. Venray telt deze maand drie gouden bruidsparen: het gouden paar van Osch-van Vegchel in Merselo, Jep Reijnders met zijn gouden bruid Truuj Coopmans in Leunen en tot slot in Venray het gouden echtpaar Derikx-van Leendert. De jaarlijkse lintjesregen - de konink lijke onderscheidingen - heeft in Venray 2 druppeltjes laten vallen. Toon Janssen wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau en Jan Reintjes ontvangt de zilveren ere-medaille in de orde van Oranje Nassau. MEI De gemeenteraad wordt geconfron teerde met de financiële situatie van de gemeente voor de periode tot en met 1989. De uitvoering van het financieel meerjarenbeleid betekent dat in deze periode bezuinigingen moeten worden uitgevoerd tot een bedrag van bijna twee miljoen. Wim Volleberg en Anna Litjens worden in Oostrum in het zonnetje gezet omdat zij 50 jaar getrouwd zijn. In tegenwoordigheid van het voltal lige college van b. en w., hoofden van dienst, collega archivarissen en leden van Veldeke neemt dhr. H. Camps officieel afscheid als archivaris der gemeente. Jan Renkens zal hem opvol gen. Sv. Oostrum viert haar gouden jubileum evenals de Ysselsteynse Rui- terclub de Peeldravers. De heer Cor Janssen, directeur van Janssen Bouwmij draagt de nieuwe 1985 pomp aan de Grote Markt officieel over aan de gemeente. Daarmee werd een in' 1976 gedane belofte ingelost toen dit aannemingbedrijf de boerebrulleft or ganiseerde en in een gulle bui deze pomp toezegde. Na veertig jaar komen de Engeland vaarders weer bijeen op een voor hen georganiseerde reünie. Op de Grote Markt vindt de jaarlijkse meiboomplanting plaats, gecombineerd met een groots opgezette geslaagde braderie. Met een feestweek vol aktiviteiten en een musical, opgevoerd door leerkrach ten vierde Coninxhof zijn derde lus trum. JUNI De piepjonge Horecavereniging Centrum Venray organiseert onder het motto „aspergefeesten" een aktiviteit voor de Venrayse gemeenschap. De hertog van Kent brengt in zijn funktie van president van Common wealth war Commission een bezoek aan de Britse militaire begraafplaats aan de Hoenderstraat. De tweede editie van de Venrayse Kennedymars gaat van start. Er wordt officeel afscheid genomen van de Brigade van de Koninklijke Marechaussee in Venray, waarmede tevens een stukje historie van 130 jaar wordt afgesloten. Groot alarm wordt gegeven voor een uitslaande brand in Restaurant Vlak water: het is niet meer te redden en weer is Venray een uitgaanscentrum armer. De Ysslsteynse amazone Wilma Lem- mens en haar pony Fleur mogen om de hoogste eer gaan strijden tijdens de Europese kampioenschappen dressuur voor pony's te Rotterdam. Het college van b. en w. besluit tot definitieve invoering van het bezuini gingsplan openbare straatverlichting Centrum, Brukske en de Wieën. Wethouder H. Willems maakt een aantal concrete plannen bekend waaruit blijkt dat Venray eindelijk eens werk gaat maken van een belangrijk deel van het Centrumplan: de onderdelen Rose Vlek en Gouden Leeuwterrein. Ondanks het matige weer kan de 27e avondvierdaagse wederom succesvol genoemd worden. Met o.a. een receptie en demonstratie voor het publiek viert de Venrayse Politiehondenvereniging haar 50e ver jaardag. De gemeenteraad schaart zich vrij unaniem achter het kampeerplaatsen- plan. Nu moet men de provinciale goedkeuring nog afwachten. Een bedrag van 850.000,- wordt door de gemeentraad op tafel gelegd voor de bouw van een nieuwe brand weerkazerne aan de Acaciastraat. JULI Bouwgroep Nelissen van Egteren begint met het plaatsen van de nieuwe staties van de Zeven Smarten van Maria in de kapelletjes langs de Paterskerk aan de Leunseweg. Cursisten van de Vrije Akademie hadden zich met de vervaardiging ervan beziggehouden, terwijl de Werkgroep Kruisen en Kapellen de coördinatie verzorgde. Onze plaatsgenote Jeanine Crooy- mans behaalde tijdens de Nederlandse kamioenschappen atletiek voor de jeugd de bronzen medaille op het onderdeel 400 m horden. Het wijkcentrum en de peuterspeel zaal in Landweert moeten wijken voor de Katholieke school „De Vlaswei" en beide staan op straat. Gaan zij dezelfde lijdensweg tegemoet als Veltum en Brukske? Een alternatief is niet voor handen! Dus een protestdemonstratie op het bordes van het gemeentehuis en het resultaat is een toezegging voor een nieuwe accommodatie in 1986! Johan van Rijt en Berta Janssen vieren op Mackenhof hun gouden bruiloft. In Leunen wordt de nieuwe pastoor, P. Ewals geinstalleerd. Geprocedeerd wordt er over de Ursulaschool door scholengemeenschap Jerusalem om te voorkomen dat deze Ursulaschool op de monumentenlijst komt wat expansie van deze scholenge meenschap tegenhoudt. Men gaat in beroep bij de Raad van State en nu is het de beurt aan de gemeente Venray om een verweerschrift op te stellen! Horeca Venray organiseert een week end lang zomerfeesten. De in 1981 gestarte Praktijk Oriën terende Leerwerkplaats aan de Maas- heseweg gaat als zelfstandige (coöpera tieve) onderneming verder waardoor een einde komt aan het subsidietijdperk Dankzij de inzet van de Venrayse VVV, de medewerking van het kerkbe stuur en de toestemming van Deken Theunissen mag de toren van de St. Petrus Banden Kerk beklommen wor den: het blijkt een geslaagd initiatief te zijn. AUGUSTUS De heer J.A. Pijpers, chef loket- en gelddiensten van het hoofdpostkantoor Venray, herdenkt 't feit dat hij 25 jaar in dienst van de PTT is. De kleuter- en lagere scholen ver dwijnen: de wet op net basisonderwijs treedt per 1 augustus officieel in werking en dat betekent dat kinderen van 4 tot 12 jaar voortaan naar één school gaan: de basisschool! Veldeke Venray viert haar koperen bestaan. Op de Europese kampioenschappen in Spanje hebben Venrayse fietscrossers zich van hun beste zijde laten zien: Peter Stiphout uit Ysselsteyn prolon geerde zijn titel als Europees kampioen Cruissers 25 Sabine Schoenmakers wordt in haar klasse derde en Patrick Claessens finishte als vierde. Tijdens de later gehouden wereldkampioenschap pen in Canada behaalt Peter Stiphout eveneens het wereldkampioenschap. Pastoor Deken L.A. Theunissen viert zijn 40 jarig priesterfeest tezamen met- de parochie en het dekenaat. Als cadeau krijgt hij een cheque van 23.000 overhandigd. Dit geld zal gebruikt worden voor de aankoop van beveiligde vitrines waarin de kerkelijke kunst schatten worden uitgestald, achter in de kerk. Rector Hoogers uit Veulen viert eveneens zijn 40-jarig priesterfeest, maar draait de rollen om: hij biedt alle 550 inwoners van Veulen een feestdis aan. Burgemeester Defesche geeft officieel - en letterlijk - het startschot voor de kermis 1985, die voor het laatst op de bekende Iokaties gehouden wordt. Broeder Donatus (Gradje Hesen) en broeder Maturus Laans herdenken dat zij 60 jaar geleden hun intrede deden bij de Broeders van Liefde. Het kerkbestuur van de St. Petrus Bandenkerk alsook Venray zijn „de amateur archivarissen" van Veldeke dankbaar voor het feit dat zij een 500 jaar oud kunststuk terug in Venray brengen. Het betreft een altaarpaneel dat pastoor Martien Janssen in 1877 aan Cuijpers meegaf naar Amsterdam, waar het teruggevonden werd in de kelders van het Rijksmuseum. De Mixed Hockey Club Venray viert driedubbel feest: de vereniging bestaat 30 jaar, men heeft het clubhuis 10 jaar in gebruik en er is de opening c.q ingebruikname van het nieuwe kunst- grasveld. Theo Peters viert zijn zilveren jubileum als verpleger. 25 jaar geleden kwam hij als eerste mannelijke leerling verpleger in het toen nog door zusters geleide ziekenhuis. SV Venray sluit met een „knalfeest" voor feestvierders en muziekliefhebbers de diverse activiteiten af die zij in 1985 deed plaatsvinden in verband met het 40 jarig jubileum. Pater Canisius Vastbinder, oud-le raar van het Boschveldcollege en „kapelaan" in Leunen viert het feit dat hij 50 jaar geleden zijn intrede deed bij de orde van de Paters Franciscanen. SEPTEMBER Op initiatief van het Pompgenoët- schap wordt het standbeeld van dr. Poels gereinigd. Daarmee zijn zij de FNV een week te vlug af die dit plan ook hadden in het kader van hun 80- jarig bestaan. Taptoe Venray 1985, georganiseerd door Muziek- en Majoretten Show- korps „St. Petrus Banden" is ook dit jaar weer een geslaagd evenement. In Venray-centrum wordt het jaar lijks straatfestival georganiseerd: zo'n 150 deelnemers bezetten de verschillen de stands en attracties en daarmee wordt dit festival grootser dan ooit te voren. De V* triathlon van Venray-Regio vindt plaats. Deze triathlon, die opge nomen is in de nationale kalender van de Stichting Triathlon Nederland, wordt georganiseerd door de Atletiek Vereniging Venray, zwemclub Spio en Tour- en Wielerclub Oostrum. Tijdens de jaarvergadering van SV Venray wordt Jan de Bruyn gekozen tot nieuwe voorzitter als opvolger van de heer Turkenburg. Na 23 jaar neemt burgemeester Dit- trich afscheid van de gemeente Meerlo- Wanssum. Door de „Stichting Beroepsopleidin gen" Regio Noord Limburg worden plannen ontwikkeld tot de bouw van een school op het industrieterrein „De Hulst" om jongeren op te leiden tot industrie-lassers, binnen deze praktijk leerplaats. Venrays oudste inwoonster, mevr. Euwals-Pijpers, viert haar 101ste ver jaardag. Wethouder J. van Oers opent offi cieel het nieuwe kampeerterrein van de Nederlandse T oeristen Kampeerclub aandeTestrik. De Jeu de Boulesclub Venray viert haar eerste lustrum, geheel omkleed in bourgondische stijl. - Met vrij grote meerderheid schaart de gemeenteraad zich achter het standpunt van b. en w., door de ingekomen be zwaarschriften tegen het naaktlopen aan de Ossendijk niet ontvankelijk te verklaren. Het rijk geschakeerde verenigings leven van Venray wordt uitgebreid met de afdeling Venray van de RK vereni ging voor EHBO. OKTOBER Drs. H. W. Riem, lid van Gedepu teerde Staten van Limburg geeft offi cieel het startsein voor de bouwwerk zaamheden in de Rose Vlek en een aan tal andere bouwaktiviteiten welke in het kader van de uitvoering van het Cen trumplan op stapel staan. In de „Nota van aanbieding", beho rende bij de gemeentebegroting 1986 wordt de trieste boodschap gedaan dat grote percelen van het gemeentelijk bos- bestand met name het Zwartwater en op de Paardekopweg de volledige afster ving nabij zijn „dankzij" schimmels en zure regen. De vrijkomende percelen zullen herplant worden met loofhout- soorten en sterkere naaldhoutsoorten. 181 Reünisten komen van heinde en verre om de reünie van oude en enkele huidige bewoners van de Hoenderstraat bij te wonen. De echtelieden Sjef Jans-Beken en Wies Volleberg van de Langeweg vieren hun gouden huwelijksfeest. De Internationale Police Association IPA, district Limburg-Noord viert haar tweede lustrum onder het motto; „Door de E3 verbonden, in de IPA verenigd". Een van de aktiviteiten hierbij is dat politiemannen uit negen landen een half uur lang het verkeer regelen bij de Paterskerk. Venray's gemengde zangvereniging Ars Musica viert haar 12'/2-jarig be staan met tal van muzikale feestelijk heden. Het hoofdgebouw van Jerusalem wordt feestelijk heropend door Zr. Dorothé Bouwels, ex-rectrix van deze scholengemeenschap. Tevens wordt op de officiële receptie afscheid genomen van drs. A. den Brok, leraar geschiede nis sinds 1956. NOVEMBER Brandweercommandant J. Schillings, geassisteerd door burgemeester Defe sche, plaatst de vlag op het hoogste punt van de in aanbouw zijnde brand weerkazerne. Er worden in Venray radio-opnames gemaakt voor „Vara's Generale", waaraan vele Venrayse amateurs deel nemen en zo een stukje Venray-promo- tion verzorgen. Volgens een raadslid van de gemeente Vierlingsbeek loost Nieuw-Dalland ille gaal gier. De Venrayse wethouder Claessens gaat met de directeur van het bedrijf en de pers poolshoogte nemen en constateert dat er niets aan de hand Het Venrayse Hofkoor presenteert zijn nieuwe L.P. Tijdens het liedjesmatinee van de vastelaovesvereniging De Piëlhaas wordt de nieuwe single 1985 ten doop gehouden. Ook begroet men hier Vorst Piet Hermans, als opvolger van Wim Smits. Op het engels oorlogskerkhof wordt een herdenkingsplechtigheid gehouden op initiatief van het Veteranen Legioen. Twintig jaar geleden zegende de de ken van Venray de nieuwe fabriek Rank Xerox in, die in de bossen aan de Maasheseweg in recordtempo was ge bouwd. Ongeveer 2000 bezoekers zijn getuige van de officiële Duitse dodenherden king, Volkstrauertag, op het soldaten- kerkhof in Ysselsteyn. Meerjarenbegroting en dekkingsplan vormen de basis voor de begroting voor het komende jaar: dit blijkt uit de pro gramma's van de verschillende politieke partijen alsook uit het beleid van b. en Met het officieel afscheid van Gradje Kusters wordt het hoofdstuk van de funktie „kantonnier" in de dienst van de gemeente afgesloten. DECEMBER Venray heeft sinds lange tijd weer een „heuse" kerststal op het schouwburg plein. De familie Stoks van de St. Petrus Molen, stopt met de verkoop van gra nen, meel en diervoeders, waardoor een einde komt aan de molenaarstraditie van deze familie, die sinds 1918 in Venray gemalen heeft. Dt. J. H. M. Pernot, sinds 1971 werkzaam als chirurg in het St. Elisa beth ziekenhuis in Venray stopt met zijn werkzaamheden als aktief chirurg en zal zich nog dienstbaar maken in een funk tie als medisch adviseur. De door het college van b. en w. aan de raad aangeboden begroting voor het komend jaar, wordt na een zit van negen uur, onveranderd vastgesteld. Veertien jaar nadat in Brukske de eerste steen gelegd werd in het toen geheel nieuwe bestemmingsplan, en ge start werd met de bouw van de eerste 220 Wilma woningen, wordt besloten deze woningen grondig te renoveren. Mevr. Mia (Miesje) Arts ontvangt uit handen van dr. Kremer de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifi- ce voor haar vele werk voor de Gezins bijdrage, voor het dameszangkoor en voor de parochieraad. Het uiteindelijk plan „kinderboerde rij Venray" wordt door de desbetref fende werkgroep aan wethouder J. van Oers overhandigd met het dringend ver zoek tot verwezenlijking van dit plan. Het woord is nu aan de gemeente Ven ray.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5