Ziede geej ok enne gerippereerde CARNAVAL 1985-198' corpa verfhal Historisch onderzoek Piëlreuzen Ysselsteyn Joekskapelle festival 2x11 DE HAZEKEUTEL WIE WORDT JEUGDPRINS '86 Ondertrouwbal boerebrulleft op 11 januari a.s. JOHN D'N URSTE PRINS VAN DE PIËLHAZEN Uitreiking Zilveren Schöpke Nieuw in Venray! 1111 Verfgroothandel voor de particulier. Schanseknuppels Castenray Carnavalsvereniging „De Piëlreu zen" uit Ysselsteyn viert dit jaar haar 33-jarig bestaan. Een reden dus om feest te vieren in de vastelaoves-wereld. De viering van dit jubileum begint met een receptie op zondag 12 jan. a.s. in gemeenschapshuis „Smelehof". De ze receptie wordt muzikaal opgeluis terd door de „Smeleblaozers" uit Ys- selteyn. Piëlreuzen en -reuzinnen worden in groten getale op deze receptie verwacht alsmede de 32 oud-prinsen welke nog allemaal in leven zijn. Uiteraard zal ook de nieuwe prins aanwezig zijn welke op 4 januari aan het publiek werd voorge steld. De vastelaovesvereniging „De Piël reuzen", destijds opgericht op een be stuursvergadering van fanfare „De Peelklank" kan telkenjare bogen op, hoe kan het ook anders, reuze gezellige en goed geslaagde carnavalsviering in Ysselsteyn. Dit is een extra reden om dit feest te vieren. De naam Piëlreuzen is niet de oor spronkelijke naam van de inwoners van Ysselsteyn. Oorspronkelijk heetten de Ysselsteyners Piëlhazen. Met deze naam pronkt de carnavalsvereniging uit Ven- ray echter al vele jaren. De naam Piëlreuzen zou volgens de overlevering komen van de reuzen die vroeger hun onderkomen diep in de toen nog ondoordringbare Peel hadden. Volgens diezelfde overlevering zouden zij ook de gravers zijn van de grootste sloot van Limburg: de Maas. Wanneer zij dan 's avonds in het don ker moe terugkwamen van hun graaf- werkzaamheden aan de Maas plachtten zij ter hoogte van de huidige Weverslose Berg hun lange benen te strekken. Daarbij klopten zij ook met hun reuze klompen tegen elkaar. Van al het zand wat hierbij uit hun klompen viel is de huidge Weverslose Berg ontstaan in het overigens vlakke landschap. Omdat er links en rechts nog wel eens getwijfeld wil worden aan dit verhaal hebben de Piëlreuzen van vandaag besloten een diepgaand onderzoek in te stellen op de Weverslose Berg. De waar heid moet boven water komen deze keer. Desnoods zal de hele Weverslose Berg ondersteboven gezet worden om sporen van hun vroegere reuze voor vaders te vinden. Daarom hebben zij de hand aan de schop geslagen om te zoeken naar stukjes klomp, sokken, of iets dergelijks, al zijn het maar sporen van reuzen-voeten-zweet. (Zie foto). De resultaten van dit vermoeiende alsook diepgaande onderzoek zullen op de receptie van 12 jan. a.s. bekend ge maakt worden. Ondertussen graaft men verwoed verder en denkt men: hadden we nog maar zo kunnen spitten als onze voor ouders van weleer, de echte Piëlreuzen. Zondag a.s. davert Venrays schouw burg weer van de vele muzikale klanken welke 18 joekskapellen en harmoniekes over de hoofden van 't camavalminded publiek uitstrooit. Voor het zevende achtereenvolgende jaar organiseert Koninlijke Harmonie Euterpe dit steeds succesvolle festival, dat vele honderden bezoekers trekt. De kleine entree die wordt gevraagd 2.50 per persoon, 1,beneden 12 jaar is mede bestemd voor de jeugd afdeling en het instrumentenfonds van Euterpe. Onder de 18 deelnemende kapellen en harmoniekes uit onze gemeente natuur lijk ook het bekende damesgezelschap „Jatsmerie" en „Zuutjes-an" een groep die is samengesteld uit dames èn heren. Ook de „Toetzengers" van het Ven rays Mannenkoor geven acte de presen ce, evenals „Lang Zök" van Sportver eniging Venray. Om 12.30 uur wordt de muzikale spits afgebeten door „Blaos urn op", terwijl „Ut Göt" om 18.30 uur de hekken sluit. Of daarna de grote finale „ok nog göt" hopen we van harte. Het wordt in ieder geval een zeer muzikale zondagmiddag. Piëlhaze, Piëlhazinnekes en Hazekeu- tels. Wie wordt in dit feestjaar rondom het 2 x 11-jarig bestaan van de Haze- keutel (zie ook Peel en Maas van vorige week) de nieuwe Jeugdprins die alle Venrayse Hazekeutels zal voorgaan in het vieren van carnaval? En wie wordt het jeugdboerebruids- paar dat zich op carnavalsdinsdag tijdens de eigen „jeugdboerebrulleft" in de jeugdtent onecht zal gaan verlo ven? Dit alles zullen jullie te weten komen als jullie op zaterdag 11 januari a.s. naar de schouwburg komen, want daar zullen wij om 18.00 uur de deuren openen om jullie in de gelegenheid te stellen dé eigen sprankelende Jeugdzit- ting bij te wonen (aanvang 18.30 uur). Ook dit jaar zal een show worden ge presenteerd waar de groten met hun bekende circus-voorstelling jaloers op mogen zijn. Naast enkele uit vroegere jeugdzittin- gen reeds bekende artiesten en een op treden van Boy Derksen met het winnende karnavalsliedje 1986 „Disco haas", zullen ook de winnende deelne mers van de 's middags gehouden Play- Back- en Soundmixwedstrijd optreden. Tevens zal onze eigen dansgarde haar speciaal voor dit jaar ingestudeerde „Poppendans" opvoeren. Dit alles in een muzikale omlijsting van een echte jeugdhofkapel en een optreden van dejoekskapel „Moi Zat". Van Prins Robert 1 en zijn adjudan ten zullen wij op gepaste wijze afscheid nemen. Samen hebben zij kleur gegeven aan de karnaval van 1985. Jammer jon gens, maar het is voorbij. En dan wordt het spannend hè. Wie wordt jeugdboerebruidspaartje en wie wordt Jeugdprins 1986? Wil je dit ook graag weten en wil je tevens in een gezellige sfeer dansen, hossen, springen en genieten van een wervelende show? Kom dan aanslaande zaterdag gezellig naar de schouwburg. De entree bedraagt 2.50 p.p. Zo's show voor dat geld!!! Dat mag je niet missen!!! Ook jullie ouders zijn van harte welkom. Om alles leuk te laten verlopen en om er op toe te zien dat niemand iets over komt, hebben wij weer voor veel toezicht gezorgd. Dit ook ter geruststel ling van jullie ouders. Het uitlopen van het programma vanwege de gezelligheid niet meege rekend, zal de avond om ca. 22.30 uur afgelopen zijn. Tot ziens in de schouwburg. De Hazekeutel. jes van De Hazekeutel een voortreffe lijke poppendans. Vooral als men be denkt dat het allemaal maar amateuris tisch werk is, is het applaus meer dan verdiend. De zingende dames en heren van Ars Musica beginnen ook al show in hun optreden te brengen, door de Dolly Dots voor het voetlicht te halen. Een lofwaardig streven, dat terecht beloond werd met de eerste medaille van deze Prinseproklematie. En toen was de tijd van gaan gekomen voor Prins Huub. Maar eerst werd hij door zijn beide adjudanten, Theo Linssen en Matje Pijnappels, nog eens muzikaal herinnerd aan het wel en wee van z'n eenjarige regeringsperiode. De laatste medaille die Prins Huub nog te vergeven had, had hij bewaard voor zijn oud-akela uit zijn welpentijd, nu zo'n 25-30 jaar geleden. Met veel plezier werden de oud-Leidsters en -lei ders van toen op het toneel geroepen en met een bloemetje vereerd. Maar alleen mevr. Driessen-Theuws mocht de aller laatste medaille mee naar huis nemen. Maar toen moesten de mutsen en jassen, als blijk van hun terugkeer in de burger-maatschappij, toch aan de kap stok gehangen worden. De Aid Prinse kompagneej was er als de kippen bij, om z'n gelederen te ver sterken, en nam oud-Prins Huub maar wat gaarne in de meer dan levensgrote badkuip op, waar hij met z'n voorgan gers in de gorgelende afvoer verdween. Zoals het zich op dit moment laat aanzien, zal het ondertrouwbal in de Wieënhof erg druk gaan worden. De voorverkoop van kaarten verloopt uitstekend. Voor diegene onder U die naar deze avond toe willen komen, is het de hoogste tijd om hiervoor de benodigde entree bewijzen aan te schaffen. Let wel, er zijn er echt nog maar een paar beschikbaar. Zonder kaarten komt u er beslist niet in. En op is op. U kunt de entreebewijzen kopen bij Jan Hermans, Houtzagerstraat 21 of bij Giel Boonhof eligiusweg 13, de kosten zijn 2,50 per kaart. De avond begint om 20.00 uur en het einde van het officiële programma is gepland om 22.33 uur. Aansluitend Boeremoosbal. De prins en zijn gevolg van de Piëlhaas zullen ook op deze avond aanwezig zijn. Muzikaal wordt deze avond verzorgd door Joekskapel „Blaos um op" en een voor deze gelegenheid unieke bezetting van Vellumse Boerenkapel o.l.v. Maitre de Chapelle. Esiepee de la Klarinettee. Wij wensen U alvast veel plezier en... Mit Veltum vurop, göt Rooy en ok de Wieenhof op ziene kop. Na de pauze was het Bruno Lucassen die met zijn muzikanten de show stal. Terecht kan men zich afvragen, of „Euterpe" alleen maar bestaat uit Joekskapellen.... Vlotte muziek met als zeer gewaardeerde toegift „Rooy mien dörp ien de Piël". De enige buutreedner van deze avond was Wiel van Els van de Sigarenmaker, die we persoonlijk voor het eerst in Venrays schouwburg hoorden en zagen optreden, maar wiens roem hem al was voorafgegaan. Het schijnt niet anders te kunnen: de commercie heeft z'n intrede in deze Prinseproklematie gedaan, o.a. met het optreden van een aantal perfekt dansende jongelui van een Venrayse dansschool. Of men daarmee op de goede weg is, betwijfelen wij. Het Venrays Mannenkoor was weer als vanouds, dus prima. En natuurlijk was men ook weer een weinig trots dat hun vereniging opnieuw een Prins had mogen „leveren". Me: v„j p|czier maakte men dan ook ruim baan voor het oude Fordje van de Olieman, dat puffend en stinkend het toneel kwam oprijden en waaruit tenslotte de nieuwe Prins en zijn gevolg het toneel opspron gen: Prins John d'n Urste en zijn adju danten Wiel Swaghoven en Theo Stevens. Bij de dan volgende „spontane" receptie mocht dit illustere drietal reeds menige hand drukken en felicitaties in ontvangst nemen. Als 'n verlaat Sint Nicolaasgeschenk ontvingen we onlangs 'n simpel boek werkje uit Lieshout, dat geschreven is door Rudolf Merkelbach, uit deze kleine Brabantse gemeente, en uitslui tend de na-oorlogse evacuatietijd be handelt. Onze interesse was meteen gewekt, omdat we zelf als evacuees 'n vijftal maanden in Lieshout gehuisvest waren. Menige herinnering werd opgehaald bij het lezen van dit minutieus bijgehouden verslag over die tijd. Omdat onze ervaringen in Lieshout heus niet zoveel verschilden van wat andere Venrayers in andere Brabantse dorpen meemaakten, hebben we uit het boekje een uittreksel gemaakt, dat wij gaarne onze lezers aanbieden. DUIZEND EVACUEES In het eerste jaar na de bevrijding werden in Lieshout in totaal bijna 1000 mensen ondergebracht en dat in een dorp dat zelf slechts 3000 inwoners tel de. Begrijpelijk dat zulks voor de eva cuatie-commissie van deze kleine ge meenschap grote moeilijkheden met zich meebracht. Snelle hulp moest ge boden worden, terwijl de nodige com municatiemiddelen ontbraken. Na vier oorlogsjaren hadden de be woners zelf weinig meer te bieden. Ver scheidene huizen waren bewoond door twee of meer gezinnen als gevolg van de woningnood. Bovendien lagen in de gemeente 600 Engelse militairen inge kwartierd en moesten nog altijd 100 kwartieren worden vrijgehouden als aanvulling van deze soldaten die voor het merendeel waren ingelijfd bij het Royal Army Service Corps. Het corps dat zorgde voor aanvoer van alle leger- goederen naar het front. Voor dat doel waren ook alle gebouwen van enige om vang in Lieshout gevorderd. komst van de evacuees betekende ook een aanslag op de aanwezige voor raad levensmiddelen, die zeer preciar was. Het distributiekantoor van St. Oedenrode draaide nog helemaal niet volop. Transportmiddelen ontbraken, op kar en paard na, volledig. VENRAY Op 27 oktober 1944 kregen de inwo ners van Venray, die toen al tien dagen permanent in hun kelders woonden, het bevel om te evacueren. Alleen voorzien van het broodnodige werd men ver wacht bij het ziekenhuis aan de Merseloseweg, om vanaf daar per mili taire vrachtwagen te worden afgevoerd naar een arbeidskamp tussen Deume en Liessel. Daar maakte men voor het eerst kennis met de sanitaire eisen die aan de evacuees gesteld werden. Grote spuiten met D.D.T. werden op lijf en kleren leeggespoten om mogelijk onge dierte een verdere opmars te verhinde ren. O», En opnieuw ging het de vrachtwagens in, met een onbekende bestemming ergens in de Brabantse Meijerij, waar van men amper de dorpen met naam kende. 113 Venrayse mensen, groot en klein, een heterogeen gezelschap, werd in Lieshout op de Markt „gelost" en zoveel mogelijk in de plaatselijke café's geïnstrueerd, ingeschreven'én mét een schriftelijke lastgeving van de burge meester te voet op pad gestuurd naar hun respectievelijke kwartieren. In de inmiddels invallende duisternis, zonder enge straat- of huisverlichting, vanwege de vijandelijke vliegtuigen, werden de Venrayers naar hun onder komens gebracht, waar men begrijpe lijk echt niet met open armen stond te popelen op de komende gasten Het hoognodige, vooral dekens, bedden en beddegoed hadden de mensen van Lieshout niet te over. Dat waren problemen waar men feitelijk ge- weinig of geen kwartierproblemen. Dat werd anders toen op 2 januari een groep vluchtelingen aankwam en in een wijk moest worden ondergebracht, waarvan men wist dat de bewoners wel de ruimte hadden maar vermoedelijk niet de goede wil om mensen op te nemen. En inderdaad, een bepaalde wijk weigerde nagenoeg en bloc de mensen op te nemen. Die kwamen mismoedig en on tevreden naar het gemeentehuis terug... Tegen de avond zaten nog ongeveer 60 mensen in een café te wachten op onderdak. Met behulp van de politie ging toen de evacuatie-commissie op stap om zonodig op drastische wijze voor onderdak te zorgen MOEILIJK Voor de eigenlijke inwoners van Lies hout was het ook geen prettige tijd. Het fenomeen evacué was voor hen dikwijls al een raadsel, maar ook een gast die men nu al wekenlang ongevraagd aan tafel had. Afgezien daarvan, was „evacué" ook nog een verrekt moeilijk te schrijven woord. Nog moeilijker werd het toen er ook nog D.P.'s onder gebracht worden; displaced personens, oftewel gerepatrieerden. Ook al weer zo'n moeilijk woord. En het was dan ook geen wonder dat men dikwijls ge vraagd werd of men 'n iffakkuee was of 'n gerepareerde Ongetwijfeld zal er ook wel 'n zekere mate van afgunst geweest zijn, want die evacuees kregen „alles" maar toege schoven en dikwijls nog voor niks ook. Dat was onder meer het geval toen de evacuatie-commissie er in slaagde een partij textiel toegewezen te krijgen, later nog een tweede partij en tenslotte via de H.A.R.K. (Hulp-Aktie-Rode Kruis) kleding en schoeisel kon verdelen. Het zou in het kader van dit artikel te veel ruimte in beslag nemen, wanneer we hier 'n opsomming geven van de goederen die onder de evacuees gedistri bueerd werden. Maar neem maar gerust van ons aan dat het er duizenden ge weest zijn, afkomstig van zowel de Lies- houtse bevolking als van overheids- en semi-overheidsinstellingen FINANCIËN Veelal tot begin maart zijn de Venrayers, maar ook de evacuees van onze omliggende gemeenten te gast geweest in Lieshout en andere Brabant se dorpen. De gastgezinnen behoef den dat niet voor niets te doen. Ze kregen een geldelijke beloning die nu anno 1986 laag lijkt, maar toen toch een aardige duit was in de huishoudporte- monnaie van de vele mensen die onder dak verleenden aan de evacuees. Zo kregen ze voor de huisvesting van één persoon 50 ct. per dag. Elke volgen de persoon leverde een dubbeltje op. Had men de evacuees ook nog in de kost, dan kreeg men 90 ct. per dag extra voor de eerste persoon en circa 75 ct. voor elke volgende persoon. Let wel, de warme maaltijd kwam nog altijd uit de gadrkeuken. Het duurde tot half februari voordat deze vergoeding enigszins werd aange past, maar nog steeds geen „goudgeld" opleverde. Ook de evacuees werden in staat ge steld een kleinigheidje zelf te kopen en te betalen. Zij kregen als zakgeld voor de eerste persoon 40 ct. per dag en elke andere personen 25 ct. Een gezin van vader en moeder met vier kinderen kreeg dus 40 ct. plus 5 x 25 1.65 per dag, of 11.55 per week. Half februari werd ook dit tarief gewijzigd. Helaas in ongunstige zin. Een echtpaar kreeg toen/2.50 per week. De kinderen beneden 18 jaar elk 75 ct. in de week. In ons voorbeeld van vader en moeder met vier kinderen kreeg men toen dus 2.50 plus 4 x 75 ct. 5.5Ö per week Ruim de helft dus van weleer Vorig jaar werd voor de eerste keer 't Zilveren Schöpke uitgereikt. Deze on derscheiding is in het leven geroepen, door de besturen van Wijkcentrum 't Schöpke en Wijkvereniging Veltum. Men wil met deze onderscheiding ie mand in het bijzonder danken voor zijn/haar inzet voor de wijk Veltum. Ook dit jaar vindt de uitreiking plaats en wel tijdens het ondertrouwbal op 11 januari a.s. in de Wieënhof. Deze avond werd gekozen, omdat dit een geheel Veltums gebeuren gaat wor den, waarin deze Veltumse onderschei ding geheel op zijn plaats is. EENENVEERTIG JAAR GELEDEN heel de evacuatietijd mee geconfron teerd werd. Maar desondanks slaagde men er telkens in de evacuees zo goed als maar mogelijk was te huisvestigen. Achteraf bleek dat de 113 Venrayers niet de eerste oorlogsvluchtelingen waren, die in Lieshout onderdak von den. Toen de bevrijders in oktober 1944 de smalle corridor begonnen uit te breiden, richting Maas hadden reeds 19 personen vrijwillig de wijk naar Lies hout genomen. Ze waren afkomstig uit Venray, Vierlingsbeek en Boxmeer. VRIJWILLIG EN GEDWONGEN Niemand verlaat graag have en goed. Maar toen de oorlogsdreiging, het bombarderen, het voortdurende vlieg tuiglawaai en de angst te groot werden heeft menigeen zijn biezen gepakt en een veilig heenkomen gezocht. Zo kwamen in Lieshout, behaalde de reeds genoemde 19 personen, in november '44 nog eens 'n kleine 60 personen onder dak zoeken. Ook hier weer mensen uit Venray en Boxmeer, maar ook uit Deurne en zelfs Bern mei. En in decem ber 1944 nog eens ruim 40 vluchtelingen die op eigen houtje een veilig tehuis in Lieshout zochten. Maar ook gedwongen evacuees wer den weer naar Lieshout getranspor teerd. In november '44 in totaal 119, uit Meyel, Vierlingsbeek en Boxmeer. En op het einde van die maand plotseling nog een groep van 108 perso nen, afkomstig uit Wanssum, Vierlings beek en Overloon. Deze groep werd on dergebracht in de wijk Mariahout. Maar nog was het niet genoeg. In de maand december kwamen er nog 44 vluchtelingen aankloppen, waarvan en kele grote gezinnen die geëvacueerd zaten in het Philips Veemgebouw in Eindhoven, maar het daar te kwaad hadden gekregen. En amper had 1945 zijn intrede ge daan of opnieuw werd een groep van 120 gedwongen evacuees in Lieshout neergezet. Deze waren afkomstig uit Venlo en uit de Betuwe. In de dan volgende twee maanden bereikten nog eens 11 vluchtelingen op eigen kracht deze Brabantse nederzet ting. Het waren dan voornamelijk „na- komers" uit plaatsen die er reeds ge huisvest werden. VERZORGING Nadat men de evacuees de eerste mor gen nog aan de ontbijttafels van de gast gezinnen had overgelaten werd er met veel spoed en goede wil gewerkt aan een gaarkeuken. Diezelfde dag kon men al brood en boter verstrekken. In Lieshout kon men beschikken over de keuken van het Zustersklooster. De eerste dagen alleen maar voor pap, die jam mer genoeg zeer dikwijls aangebrand was. Later ook stamppotten en soepen, maar daarvoor moesten de evacuees zelf de aardappelen komen schillen en de groenten snijden. Het tekort aan bedden kon men na enkele dagen aanvullen met strozakken- goed dat aan de evacuees ter beschik king werd gesteld. De benodigde dekens werden via diverse bureaus en instellin gen gecharterd. Schoenen en kleding waren vervol gens de meest noodzakelijke behoeften. Via heel veel instanties in het toen bevrijdde gebied slaagde de evacuatie commissie er in minimale hoeveelheden textiel te verwerven. Schoenen waren helemaal niet te krijgen, maar dankzij de houtverwerkende industrie kwam er een flink aantal klompen los. Verschillende geëvacueerde gezinnen begonnen weldra een zelfstandige huis houding te voeren. Ze moesten dus ook brandstof krijgen voor koken en ver warming. Geen enkele kolenhandelaar had echter voorraad. Dus kreeg men bonnen om in de bossen te sprokkelen en te kappen. Maar dergelijke stook- methoden was men hier in het Noord- Limburgse al lang niet meer gewend.... Gelukkig kreeg men op vrij korte ter mijn 65 ton kolen in Lieshout en was de eerste nood weldra gelenigd. De eerste maanden kon men profite ren van een Engelse mobiele wasserij. Wat men daar via de Kloosterzusters aan vuil wasgoed afleverde kreeg men twee dagen later schoon en netjes ge vouwen terug. Huishoudelijke artikelen werden bij de inwoners verzameld en aan de eva cuees ter beschikking gesteld. Ook de voorraad in een plaatselijke potten- en pannenwinkel werd onder de evacuees gedistribueerd. GOEDE WIL Opmerkelijk is, dat in het onderha vige boekwerkje een pluim op de hoed van de Venrayse en later ook Wanssum- se evacuees wordt gestoken. Zij zouden zich zeer goed aan de richtlijnen en af spraken gehouden hebben en zich met veel goede wil geschikt hebben in de be perkingen die nu eenmaal aan de eva- cees is voorbehouden. De evacuees van Meyel aldus de schrijver van het Lieshoutse boekje vormden een schrille tegenstelling. Van organisatie in deze groep was absoluut geen sprake. Reeds na een paar dagen gingen al enkele Meyelnaren op eigen houtje terug naar hun woonplaats, on danks een uitdrukkelijk verbod en het aanwezige mijnengevaar. Zij brachten onrust onder de Venrayers, die ook hun terugkeer wilden bespoedigen De militaire overheid weigerde echter toestemming tot terugkeer. Die van Venray legden zich er bij neer; die van Meyel waren enkele dagen later ver dwenen.... Voor de evacuees die vóór januari 1945 in Lieshout arriveerden, waren er cor reijnders onderhouds- en kleuradviseur poststraat (achter het postkantoor) telefoon 04780-82810 In een praktisch uitverkochte schouwburg werd zaterdag j.l. Venrays nieuwe Carnavalsprins, John van Nis- selroy, aan het publiek gepresenteerd. Dat gebeurde aan het einde van een goede en vlot geregiseerde Prinsepro klematie, onder leiding van de nieuwe Piëlhaze-vorst Piet Hermans. De ver wachtingen die voor Vorst Piet waren gewekt, zijn bewaarheid: een waardige opvolger van Vorst Wim. Bij zijn inleiding sprak Vorst Piet bij zondere woorden van welkom aan de tweejarige Teun Vorst hij is het al twee jaar en ik moet er nog aan begin nen die hem bij zijn installatie al was komen feliciteren. Jong geleerd is oud gedaan, zei de nieuwe Vorst en hij zette Teun een Heuse carnavalsmuts op het hoofd en decoreerde hem met een aantal dropsleutels. De Prinseproklamatie begon dan met een presentatie van de vier Venrayse carnavalsliedjes, die muzikaal werden begeleid door de Hofkapel. Herman Stevens en zijn jongens strooiden trou wens als steeds de vrolijke noten kwistig door de zaal. Vervolgens brachten de Dansmariet- m Zaterdag 18 januari a.s. zal prins Jack II (Seyckens) een receptie aange boden krijgen in de Schanseschop, aan vang 20.00 uur. Op zeer ludieke wijze is zaterdag j.l. een lid van Castenray's jongste vereni ging, n.l. het K.O. cross-team als Prins van de Schanseknuppels aan de aanwe zigen gepresenteerd. Uit een heuse cross-auto kwam hij te voorschijn en zal onder het motto: Laot gaon, laot gaon, carnaval 1986 is zoë gedaon, tijdens het carnavalsgebeu- ren voorop gaan.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 19