Ie kerk in ijet mtöüen 60 AGENDA Geen dieren liefhebber Dieren bescherming afd. Venray Ontspannings cursus voor vrouwen Finale Limburgse kampioenschap jeugdschaken Heel de kerk heel de wereld De oorlogsbuit van 1985 Snorkelcursus A Prijsvraag over Venrayse plekjes PIET PEETERS EN DE PEEL SPORTHAL DE WETTELING GEVONDEN Stichting Botanische Tuin De heer Frans van Bergen, asielhou der te Oostrum, keek zaterdagmorgen vreemd op toen hij in een van de hon denkennels, drie naar schatting zes we ken oude bastaard Pinchers aantrof. De hondjes maakten een onverzorgde en ondervoede indruk. De heer van Bergen zal al het mogelijke doen om de hond jes, alle drie teefjes, er door te krijgen. Er werd angifte gedaan bij de politie. Deze hoopt door middel van bijge plaatste foto op het spoor te komen van de hondenbezitter, die zich op deze wij- Twee jaar geleden heeft in Venray een sterilisatie/castratie plaats gehad. Het gevolg is geweest dat er in het na jaar van 1984 erg weinig of geen katten in de asiels zaten, dus een succes. Derhalve wil de dierenbescherming, afdeling Venray, deze aktie nu herha len. Een sterilisatie van een poes subsi diëren ze met 7.50, een castratie van een kater met 5,—. Uw dierenarts brengt u dit minder in rekening en de subsidie wordt met hem vereffend. Het geldt echter alleen voor katten uit de gemeenten Horst, Sevenum, Broek huizen, Meerlo-Wanssum en Venray en u kunt enkel bij de dierenartsen in deze gemeenten terecht. ONBEKEND MAAKT ONBEMIND een waarheid als een koe, daarom halen wij alle dieren er maar bij. Wij proberen meer bekendheid te geven aan het werk van de Dierenbe scherming in het bijzonder aan de afdeling Venray en omsteken. Het is de bedoeling dat wij voorlich ting en informatie geven in de ruimste zin en direct betrekking hebbend op „het dier". Er wordt wel eens gezegd dat dieren beschermers te overgevoelig zijn. NIETS IS MINDER WAAR. Wij vin den dat dieren recht hebben op een dier- waardig bestaan. Wij mensen zijn daar verantwoordelijk voor. Het dier is in grote mate afhankelijk van de mens. Wij willen de mensen vragen die verant woordelijkheid te dragen, heel gewoon, zonder franje en overdreven gedoe. Helpt ons mede te beschermen, en wordt lid of donateur. Tel. 85297 of 83211. Volwassen leden 28,— per jaar inclusief het blad „DIER". Jeugdleden 15,— per jaar inclusief het blad „POESPAS". De contributie voor bejaarde leden (65 bedraagt 18,—. Graag tot de volgende keer. ze van zijn hondjes heeft weten te ont doen. Natuurlijk kan men stellen dat op de ze wijze de hondjes toch verzorgd zullen worden en het zó nog altijd beter is dan ze uit een auto te gooien, wat steeds va ker voorkomt. Het is mogelijk dat er lezers zijn die getroffen zijn door de aanblik van deze hulpbehoevende hondjes en er zich gaarne over willen ontfermen. Zij kun nen kontakt opnemen met de heer Frans van Bergen van het dierenasiel te Oostrum. Voor het geven van inlichtingen, wel ke mogelijk kunnen leiden tot het opsporen van de eigenaar, kan iedereen zich in verbinding stellen met de politie. Eind januari start de GGZ in Venray weer met een ontspanningskursus voor vrouwen die last hebben van lichame lijke klachten als bijv.: hoofdpijn, pijn in de rug en schouders, benauwdheid, hartkloppingen of meer algemene klachten als moe zijn, onrustig en gejaagd voelen, gespannen voelen, zonder dat voor deze klachten direkt een oorzaak aan te wijzen is. Vaak zijn deze klachten 'n gevolg van een kombinatie van faktoren, die zowel met jezelf als met de omstandigheden waarin je zit, te maken kunnen hebben. Hierbij denken wij bijv. aan: voor veel dingen zorg moeten dragen, je snel druk maken, weinig afwisseling in het werk, ouder worden, je onzeker voelen, problemen met je kinderen. Via ontspanningsoefeningen én oefe ningen uit bijv. de yoga en de bio-ener- getica, kun je stilstaan bij hoe je lichaam reageert, en hoe je kunt ont spannen als je teveel spanningen hebt. Naast het doen van oefeningen is er in de kursus'ook tijd klaar öm inet elkaar te praten. Het kan een opluchting zijn óm te merken dat je niet de enige bent en dat je samen met anderen mogelijk heden kunt ontdekken om er anders tegenaan te kijken en er anders mee om te gaan. De kursus telt 10 bijeenkomsten en zal plaatsvinden in de Clockert, Merse- Ioseweg 42, Venray, op de dinsdagoch tend. De kosten zijn25,—. In deze kursus zijn nog enkele plaatsen vrij Voor meer informatie over en aan melding voor de kursus kunt u bellen naar de GGZ, afd. preventie Venlo, tel. 077-550385. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Vier jeugdschakers van de Venrayse Schaakvereniging hadden zich in de voorronde tijdens de herfstvakantie weten te plaatsen voor de finale om het Limburgs kampioenschap. Deze finale werd van 2 t/m 5 januari j.I. gehouden in Hoensbroek. De verwachtingen van Venrayse kant waren niet zodanig, dat er in één of meerdere categorieën een kampioen schap in zou zitten. Dit bleek juist. De resultaten bleken echter zodanig goed, dal deze top van de Venrayse schaak- jeugd zich tot de besten van Limburg mag rekenen. Rob Euwals had zich weten te plaatsen voor de hoogste categorie (leef tijdsgroep tot 20 jaar). Met een score van 3'A punt uit 7 partijen bereikte hij in de groep van 14 spelers een gedeelde 8e plaats. Zou Rob aan het begin van het toernooi even sterk hebben gespeeld als in zijn laatste partijen, dan had er waarschijnlijk een nog hogere klasse ring in gezeten. Het feit dat hij zich nu tot de 10 beste jeugdschakers van Lim burg mag rekenen, is echter ook een be paald niet onverdienstelijk resultaat. In de categorie tot 16 jaar had Venray twee vertegenwoordigers in de persoon van Misja Nabben en Oscar Lemmens. Beiden hadden al eerder ervaring opge daan tijdens de Limburgse kampioen schappen. Misja, die het vorig jaar in deze groep nog in de middenmoot was geëindigd, eindigde nu op een zeer goede derde plaats. Dat wist hij mede te bereiken, door het onderlinge prestige- duel tegen Oscar Lemmers te winnen. Oscar had bij vorige kampioen schappen nog deelgenomen in de groep tot 13 jaar, waar hij zich duidelijk al bij de Limburgse top had gevoegd. Af wachten was het daarom nog, wat hij dit jaar in een hogere groep tot 16 jaar zou weten te bereiken. Met zijn 5e plaats in de eindstand met eveneens 4'/2 punt, maar met minder weerstandspun- ten als Misja Nabben, kan hij zeer te vreden zijn. Maar zoals Oscar is, tellen voor hem alléén de allerhoogste plaat sen. Gezien zijn leeftijd heeft hij echter nog enkele jaren de kans om zijn positie op de ranglijst te verbeteren. In de jongste categorie tot 13 jaar had Ruud Lemmers voor het eerst weten te bereiken, dat hij ook naar de Limburgse finale mocht. Ook hem ging het niet slecht af bij zijn eerste optreden op een groot en sterk bezet toernooi. Zijn score van 5'A punt uit 13 partijen, leverde hem in de groep van de jongsten een 8e plaats op. Dus ook hij mag zich in zijn leeftijdscategorie tot de ,.4op-tien" van Limburg rekenen. Onder dit motto worden mededelin gen opgenomen voor leden van Mariën- burggroep, afdeling Venray-Horst, Oe cumenische basisgroep Venray, Lim burgse werkgroep vrouw, geloof en le ven, Vereniging van Pastoraal werken den in Noord Limburg. De Oecumenische basisgroep verzorgt: Zondamorgen 12 januari 1986 een woord- en eucharistieviering met als thema: „Wis is uw God?". Voorgan ger: F. Meyer o.f.m. Plaats: Trefpunt Gezinscentrum St. Anna Venray. Tijd: 11.30 uur. Woensdagavond 15 januari 1986 en 29 januari 1986: Bijbelstudie-avon den. Gelezen wordt uit het boek Exo dus. Plaats: Parochiezaaltje onder sacristie Grote Kerk Venray. Tijd: 20.00 uur. Belangstellenden zijn eveneens van harte welkom. Meer dan 40 jaar na de bevrijding is de gemeente Venray nog steeds niet vrij van het oorlogstuig. Trouwens de des kundigen zijn er vrijwel van overtuigd dat dit wel nooit het geval zal zijn. Mede dank zij het voortreffelijke werk van hobbyisten, die met hun mijn- detectors de bodem afzoeken, komen er nogal eens van die gevaarlijke oorlogs- souveniers naar boven. Juist door die goede samenwerking met de deskundigen van de politie, komt het herhaaldelijk voor, dat oorlogstuig ontdekt wordt voordat het onheil kan aanrichten. Gedurende 1985 kwamen er bij de politie 68 meldingen binnen over het vinden van oorlogstuig. De mannen van de EOD die de gemeente Venray op hun duimpje kennen, konden daarvan on schadelijk maken: 31 souveniers van Engelse makelij van 2 inch tot 5,5 inch; 27 van Duitse makelij, van 2 cm pant sergranaat tot 15 cm brisantgranaat; 1 Amerikaanse 105 mm rookgranaat; 25 kilogram kruit en 237 stuks klein kali ber patronen. Bij dit lijstje is niet inbegrepen het vele oorlogstuig dat gevonden wordt bij de aardappelverwerkende industrie in Oostrum. Evenals voorgaande jaren organiseert de onderwatersportvereniging NAJA DE een snorkelcursus te Venray. De bedoeling van de cursus is om de deelnemers door gebruik te maken van bril, snorkel en zwemvliezen de beno digde techniek aan te leren om veilig en met meer plezier dse wereld onderwater beter te leren kennen. In de theoretische begeleiding zal ge wezen worden op de toch wel aanwezige gevaren, het redden van drenkelingen en de voor- en nadelen en ook gevaren van verkeerde uitrusting. Met het kopen van de benodigde uit rusting kunt U dan ook het beste wachten tot na de eerste instructie, dit laatste voor zover U zelf al niet in het bezit bent van een en ander. Veldeke Venray organiseert de ko mende maand een wedstrijd voor ama teurfotograven en tekenaars. Onder het motto, „mijn mooiste stukje Venray" kunnen inzendingen gedaan worden om -op-een.romantische of humoristische manier een orginele kijk te geven op Venray. De deelnemers kunnen hun bij drage (al of niet in kleur), A4 of A5 for maat, voorzien van naam en adres) af geven bij of verstaren naar de secretaris van de vereniging* E. Messemaeckers, Grotestraat 49 of postbus 52. De sluitingsdatum is 15 januari.' De winnaars mogen een wel zeer bijzondere prijs verwachten: hun bekroonde werkstukken zullen binnenkort als an sichtkaart zwart-grijs-wit door Veldeke uitgegeven worden. AUTO'S NIET OP SLOT Bij een politiecontrole in de nacht van zaterdag op zondag, ontdekte men dat zes aan de Eindstraat-Hoender- straat en de Bontekoestraat geparkeerde auto's niet voldoende waren afgesloten. De in die auto's aanwezige pa pieren als rijbewijzen, paspoorten en kentekenbewijzen werden door de politie veilig gesteld. De eigenaren kon den ze later op het politiebureau komen afhalen en daarbij een reprimande in ontvangst nemen. Kopper- of Verloren móndag Als eind van de Kerstviering maar tevens als begin van de vastenavondtijd, gold in vroe ger jaren de eerste maandag na Driekoningen. In Venray en omgeving heette deze dag Verloren móndag", landelijk werd hij o.m. „Koppermón- dag" genoemd. Bij onze voorouders hebben de maan èn de maandag nooit in een goed blaadje gestaan. Een werk, op maandag begon nen, zou nooit goed kunnen af lopen zei de volksmond. ALs men op maandag zou trouwen, was dat de Goden verzoeken. En dat er op maandagen vaak scheve muurtjes werden ge bouwd, vond zijn oorzaak in het feit, dat de metselaars op die dag graag een glaasje dron ken.... Zelfs tegen woordig praat men nog van auto's of machines die op 'n maandag gemaakt zijn en waar altijd wat aan mankeert. Koppermaandag was een echte drink- en smuldag. In Venray werd dan tevens de ,,al- lemansmarktgehoudenDat was een heel gebeuren, welke tol laat in de middag voor tduurde. Omdat op deze dag de knechts en de meiden van de boeren vrij kregen en ander personeel een vrije dag namen, werd Koppermaandag ook Verloren maandag genoemd. Anderen menen, dat de naam Verloren maandag" te maken heeft met het Evangelie van de vorige zondag, waarin wordt verhaald, dat Jezus ver loren raakte in de tempel. Hoe het ook zij, op Kopper maandag was er feest in Ven ray, waarbij de café's tot laat in de avond werden bezocht. Uit de overlevering is bekend dat een boerenmeid 's avonds zo .zalig" thuiskwam, dat ze vertelde ,,in de hemel" te zijn geweest. Achteraf bleek dat ze niet meer zo goed wist, dat ze haar zaligheid had opgedaan in café ,,In den Engel" waar men haar rijkelijk had getracteerd. Nog tot in onze tijd was Koppermaandag een feestdag voor de boekdrukkersgezellen. De boek- en steendrukkers bo den hun klanten dan fraaie ka lenders aan. Verpachten van kerkbanken Januari was de maand waarin in vroeger jaren de kerkbanken voor een jaar aan de gelovigen werden verpacht. Voor de kerk en haar bediena ren betekende dit een vaste bron van inkomsten; voor de gelovigen een jaar lang een vaste plaats in de kerk, die soms met een naamplaatje werd aangeduid. O wee als ie mand de brutaliteit had om op een verpachte plaats neer te strijken... In de krant en van de preekstoel werd bekend ge maakt wanneer de bankenver- pachting zou plaatsvinden. Over het algemeen ivos het een gemoedelijke bezigheid, onder leiding van de koster of iemand van het kerkbestuur. Vaste prik was, dat de „gegoeden" de eerste rijen pachtten. Dat werd als heel normaal beschouwd. Meestal werd de prijs van de vorige keer genoemd en als de vorige pachter knikte was de zaak rond. Een enkele keer werd er wel eens meer geboden, maar ook dat werd geaccep teerd. Niet iedere „pachter" ging naar de publieke verpach ting, maar zorgde dat de koster tijdig het pachtgeld ontving, zodat men verzekerd was van dezelfde vaste plaats. Voor de banken werd een pacht tussen f 6,- en f 35,- be taald. De duurste plaatsen wa ren vooraan. In het midden schip en in de zijbeuken golden de laagste pachtprijzen. Later kon men de banken voor de duur van drie jaar pachten en weer later waren vaste plaatsen in de kerk „te koop" voor f 25,- per jaar. De niet-verpachte plaatsen werden voorzien van een emaille of ko peren plaatje met de opdruk „25 cent". Tekenend voor de na oorlogse tijd, toen de gelovigen massaal naar de kerk trokken, was een geel lampje, dat aan de voorste pilaar was bevestigd. Bij hel Kyrie of het Gloria be gon het lampje te branden. Dat betekende, dat het kerkvolk te gen betaling van 25 cent of minder een verpachte plaats mocht innemen. Want ook de pachter had er maar voor te zorgen, dat hij „tijdig" in de kerk aanwezig was. Deromantiekvan het ver pachten van de kerkbanken is allang verleden tijd. SCHOORSTEENBRAND De brandweer moest in aktie komen voor het blussen van een schoorsteen brand in de woning van de familie V. aan de Hoenderstraat. Takjes van een kerstboom waren op het openhaard vuur gegooid. Door de daarop laaiende vlammen vloog het roet van de schoor steen in brand. Omdat de brand tijdig ontdekt werd en de brandweermannen in recordtijd in aktie kwamen, kon uit breiding van deze brand worden voor komen. Nogmaals brengen deskundigen van de brandweer onder de aandacht van onze lezers, dat zeker daar waar met een open haard wordt gestookt het aanbe veling verdient, regelmatig de rookka nalen te laten vegen. Bij schoorsteenbrand van niet regel matig geveegde schoorstenen kan men de rekening van een uitrukkende brand weer gepresenteerd krijgen. Vegen is be slist goedkoper. MISHANDELINGEN Drie inwoners van Cuyk, Boxmeer en St. Anthonis kwamen in de nacht van zaterdag op zondag aangifte doen, dat zij in een bar-dancing in het centrum van Venray waren mishandeld door een vijftal Venrayse knapen. Ook was een bril beschadigd. De politie kon twee daders aanhou den, terwijl de andere drie zich later vrijwillig bij de politie kwamen melden. Het vijftal in de leeftijd van 15 tot 19 jaar bekende de mishandelingen te hebben gepleegd. Ze verklaarden de schade te zullen vergoeden. Indien dat geschiedt, zullen de slachtoffers geen aangifte terzake mishandeling doen. INBRAKEN IN WONINGEN In de Gussenstraat vond een in braak in een woning plaats. Uit een geldkistje dat in de slaapkamer stond werden 17 Eurocheques, enkele spaar boekjes, enige sieraden en een bedrag van 800,—gestolen. Bij een inbraak in een woning aaN DE Luitstraat werden eewn videorecor der, een kleurentelevisie en een radio- casetterecorder ontvreemd. Bij een inbraak in een woning aan de St. Ambrosiusstraat werd uit een geldkistje dat in de slaapkamer stond, een bedrag van 350,ontvreemd. Bij een inbraak in een woning aan de Barbarastraat werd, voor zover kon worden vastgesteld, niets ontvreemd. GROTE BUIT BIJ INBRAAK Door forcering van,een lichtkoepel van de kantine op het sportcomplex van St. Servatius hebben inbrekers toegang gekregen tot dit gebouw. Voor een be drag van 16.000,- werden rookartike len ontvreemd. Uit de gevonden sporen bleek "duidelijk dat de inbraak door meerdere personen is gepleegd. Het is al de tweede keer in korte tijd dat in deze kantine werd ingebroken. INGEBROKEN IN AUTO Een aan de Merseloseweg geparkeer de personenauto was opengebroken. Voor zover kon worden nagegaan wordt er niets van waarde vermist. VERNIELINGEN AAN GEPARKEERDE AUTO'S De eigenaar van een aan de Vel- tumse Kleffen geparkeerde auto ont dekte dat in zijn voertuig een grote deuk was getrapt. Bij een aan de Boterbloem gepar keerde personenauto waren enkele ver nielingen aangebracht. Schade 400,—. GEWONDE REIGER GEVANGEN De politie ontfermde zich over een gewonde reiger. Het dier had een vleugel gebroken; vermoedelijk tegen hoogspanningsdraden gevlogen. De vo gel werd bij het vogelopvangcentrumn dr. Wim Brinkmans te Horst-Meterik afgeleverd. VERNIELINGEN AAN SCHOLEN. Aangifte werd gedaan van vernieling van zes ruiten aan de basisschool St. Pe trus Banden aan de Dr. Poelsstraat. De directeur van de basisschool De Flierefiuit deed aangifte van het beklad den met spuitbusverf van diverse schoolmuren. Een schadepost van enke le duizenden guldens. Makelaars- en Taxatatiekantoor WONINGEN TE KOOP GEVRAAGD! Stationsweg 7b. Venray. tel. M780-85958-82306 Onder de vele honderdduizenden werklozen en arbeidsongeschikten in Nederland bevinden zich veel mensen van 50 jaar en ouder. Hun kans om weer aan de slag te komen is niet groot. Het KRO-programma „50plus" be steedt regelmatig aandacht aan de mogelijkheden die er ook voor deze mensen open liggen en de initiatieven die op dit gebied ontplooid worden. Zondag kunt u „50 plus" weer zien op Nederland 1 om 15.55 uur, en donder dag 16 januari op de radio de wekelijkse aflevering van „50 plus" horen, op radio Radio 5 om 11.00 uur. Piet Peeters uit Ysselste yn, in de Limburg se Peel, is iemand die werkloos werd, maar ondanks zijn leeftijd met iets geheel nieuws begon. KRO-reporter Michel Boll sprak met hem en vertelt er over in de KRO-gids van deze week - ruim een pagina groot... openbare bibliotheek venray OPENBARE BIBLIOTHEEK afd.voor de jeugd, Schoolstraat 32. afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, VENRAY tel. 81970 Nieuwe aanwinsten voor de afdeling volwassenen: BRAEM, GASTON. Remise. Een huisvrouw komt met een schok tot het besef, dat zij zich teveel wegcijfert ten opzichte van de andere gezinsleden. DE CARLO, ANDREA. Room- trein. Een jonge Italiaan registreert meedogenloos het leven in de filmstad Los Angeles. DEPEUTER, FRANS. De laatste zomer. In zijn liefde voor een tiener meisje tracht een 35-jarige bankbedien de zijn jeugd en idealen te herwinnen. GOMA, PAUL. Het vierkante ei. In een gevangeniscel in het Roemenië van 1950 worden studenten gedwongen elkaar te martelen. KA-TSETNIK 135633. Moni. De lijdensweg van een kleine Joodse jon gen, die probeert door kampprostitutie in het Poolse vernietigingskamp Ausch witz in leven te blijven. KINGSBURY, DONALD. Com muniteiten. Scienfictionroman over de planeet Geta, waar de mens voedsel is, en waar de machtigste familie een huwelijk tot stand tracht te brengen met een ketterse priesteres. MEIJSING, J. N. Bergers scena rio. Een vliegtuig van de NLM veron gelukt tijdens een binnenlandse vlucht waarbij zeer geheime documenten zoek raken. MONTEPIN, XAVIER DE. De orgeldraaister. In het 19-eeuwse Parijs trekt een orgeldraaier zich het lot van een jong weesmeisje aan. POST, JACQUES. Het jaar van de rat. De Rotterdamse ex-politieman Maalbeek raakt na een aanslag op zijn leven betrokken bij een bankaffaire. VAN PAEMEL, MONIKA. De vermaledijd vadersrDe levensgeschiede nis van een vrouw (1945-2000) d ie af wil rekenen met haar vader en het pa- triachaat dat hij vertegenwoordigt. OPENINGSTIJDEN OPENBARE BIBLIOTHEEK AFDELING VOLWASSENEN: Maandag 10.00-12.0014.00-18.00 dinsdag 14.00-18.00 woensdag 14.00-18.00 donderdag 14.00-18.00 vrijdag 14.00-21.00 zaterdag 10.00-13.00 De STUDIEZAAL is geopend: maan dag t/m vrijdag 10.00 -12.00 uur; zater dag: 10.00-13.00 uur. Vrijdag 10 januari 18.00-20.00 Manual tr. 20.00-24.00 uur KNVB comp. ZVV Nrd.W.P.S-ZW Venray ZVV Venrode-GFC 2 ZV Venrode 3-Wijk Zuid De Klomp-FC Hento 2. Zaterdag 11 januari 8.00- 9.30 MHCV zaalhockey 10.00-13.00 badminton comp. VI- United 4 V4-RBC 3 V5-BCR 4. 13.00-15.00 Manual handbal comp. 15.30-18.30 Korfbal comp. 18.30-22.00 Jumpers onderling mixed toernooi. 22.00-23.00 Siebers Fr.hal-'t Huukske zaalv. comp. Zondag 12 januari 9.00-20.00 handboogschietver. Ons Genoegen. 20.00-22.30 MHCV zaalhockey. Maandag 13 januari 18.00-21.00 Rooyse VK, tr. 21.00-24.00 KNVB zv. competitie: SVCB-Spcl. Leeuwen SVCB 2- Wittenhorst 3 Le Coq-SVCB 3 Dinsdag 14 janauri 18.00-21.00 Rooyse VK, tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 15 januari 18.00-23.00 Badminton Donderdag 16 januari 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 Rooyse Vk tr. Poes met vlooienbandje donker van kleur Vriendschapsring met inscriptie Ring met twee sleutels en twee fiessen- openers Twee autosleutels en 1 huis sleutel Een zakmes met zwart foudraal Een rechterschoen, merk Galop, blauw Een haarborstel met bruin handvat Herenfiets bruin/rood, merk Phoenix, framenr. 98220772 Dames- sportfiets, zwart, merk Super, framenr. 538145 Damesfiets, bruin, merk Sparta, framenr. 498573 Damesfiets, bruin, merk Emely Een rode kinder fiets. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780 -84888, tst. 224. PRIJSWINNAARS PUZZEL 10 le prijs 100,Tonnie de Wijse, Ar- noud v. Gelrestraat 22, Vierlingsbeek. 2e prijs/75,—: Bertie v. d. Pasch, Rof- fert 3, Castenray. 3e prijs 50,—: Gerda Swinkels-Kley, Monikesstraat 11, Venray. 4e prijs 25,C. Daanen-Maassen, Klaverkamp 31, Beugen. De hoofdprijs volgt volgende week. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: T.LANKVELD Langstraat 76, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: J. DE VOCHT Henseniusstraal 13a, tel. 81878 DR. KEIJZER v. Beurdenweg 10, Ysselsteyn Tel. 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. MONNIKSKAP Paterslaan hoek Patersstr., tel. 80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend _na telefonische afspraak neemt waar: H. PEETERS, TEL. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M. LOONEN Mgr. Hanssenstr. 42 Oostrum tel. 82690 Spreekuur kleine huisdieren: Zaen zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak M. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 lot 9.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, L1MAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NV1H COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Schrijf naar: Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDELINGSBURO Hoenderstr. 33, tel. 85251 Algemene Vereniging Patiëntcnbelangenbchartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 REUMA VERENIGING VENRAY E.O. Tel. 83127

Peel en Maas | 1986 | | pagina 17