GEMEENTEPRAAT torro .,jv Kerstboom verbranding NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Bekendmaking Vuurwapenwet Verkeers maatregelen bij nieuwbouw in centrum Inlichtingen kiezersregister En toen waren er... nationale zwemdiploma's Aanvullende regeling eenmalige uitkering 1985 MAAR VERGETEN, WANT 1986 WORDT VÉÉL BETER Hinderwet LATEN WE 1985 Eveneens aan het Gouden Leeuwterrein appartementen van „Venrode" Venray Kantoren en appartementen van Berden en volop parkeer plaatsen aan het Gouden Leeuwterrein ^£enderj Volop parkeergelegenheid rond de Torro en in dep- Rose Vlek *U\r Een meubelzaak van Berden en een nieuwe ABN-bank aan het Henseniusplein RESTAURANT In de Keulsche Pol Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON De jaarlijkse kerstboomver branding, in samenwerking tus sen brandweer en politie, zal dit jaar worden gehouden op 8 janu ari. Deze keer worden drie ver brandingsplaatsen ingericht: het terrein op de hoek van de Kempweg-Westsingel; het terrein op de Hulst, te bereiken via de Henri Du- nantstraat, onder het viaduct door, le weg links, nabij Vera; het terrein aan de Christof- felkruid-Kruidenlaan (Mavo-ter rein) in de wijk Landweert. De bomen kunnen op deze woensdagmiddag worden ge bracht tussen 15.00 en 17.00 uur. De verbranding zal om 17.00 uur plaatsvinden. Voor iedere ingeleverde boom ontvangt men een lot, waarmee men kan dingen naar een aantal prijsjes. De prijswinnende num mers worden in Peel en Maas be kend gemaakt. positief te beoordelen. Aanvankelijk zouden alleen degenen, die in 1984 een eenmalige uitkering heb ben ontvangen, in 1985 voor de eenma lige uitkering in aanmerking komen. Zoals bekend heeft deze beperking tot een groot aantal protesten geleid. De tweede ronde houdt in dat zij, die eigenlijk wel in aanmerking kwamen voor de eenmalige uitkering 1984 en ook in 1985 een minimum inkomen hebben, alsnog de gelegenheid krijgen de Een malige Uitkering 1985 aan te vragen bij de afdeling Sociale Zaken van de Ge meente. Voor deze aanvragen moet gebruik worden gemaakt van een speciaal aan vraagformulier dat vanaf 6 januari op kamer 126 van het gemeentehuis ver krijgbaar is. De aanvragen moeten voor 15 februari 1986 worden ingediend. De burgemeester van Venray, hoofd van plaatselijke politie in de zin van de Vuurwapenwet 1919, maakt ten behoe ve van houders van een algemene of bij zondere machtiging tot het voorhanden hebben van vuurwapens of munitie be kend, dat het merendeel van deze mach tigingen op 15 januari 1986 zijn geldig heid verliest. Wie na voormelde datum houder van een geldige machtiging wenst te blijven dient zijn machtiging tijdig ter verlen ging aan te bieden of een nieuwe mach tiging aan te vragen. Ingevolge de wet wordt een machti ging alleen verleend voor zover enig re delijk belang dat vordert en misbruik van de machtiging of van het vuurwa pen niet is te vrezen. Bij vernieuwing van de machtiging dienen twee recente pasfoto's te worden bijgevoegd. Bij verlenging is zulks niet nodig. Aanbieding of aanvraging van de machtiging kan vanaf heden geschieden bij de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken van de gemeente (kamer 119 op de eerste verdieping). Leden van een schietvereniging die nen tevens hun schietpaspoort ter con trole aan te bieden. Venray, 27 december 1985 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend dat bij besluit van 23 december 1985, in ver band met de afbouw van een apparte mentencomplex aan de Gouden Leeuw en de bouw van een bankkantoor met bovenwoningen aan het Henseniusplein voor de periode van 8 januari 1986 tot 1 november 1986 of zoveel korter of lan ger als in verband met de werkzaamhe den mogelijk dan wel noodzakelijk is, tot de volgende verkeersmaatregelen is besloten: la. door het plaatsen van borden 11, bijlage II van het Reglement verkeersre gels en verkeerstekens gesloten te ver klaren voor alle verkeer, behalve voer- gangers, in beide richtingen van de weg genaamd De Gouden Leeuw, het ge deelte gelegen tussen de toegang naar de parkeeraccommodatie van het deels ge realiseerde appartementencomplex Gouden Leeuw en de westelijk daarvan gelegen splitsing. lb. het voor de zuidzijde van het ge deelte van de Kempweg, gelegen tussen de Gouden Leeuw en de Langeweg gel dende verbod te parkeren buiten de op de rijbaan aangebrachte parkeervak ken, door vervanging van het onder bord in die zin te wijzigen dat het parke ren aan die zijde van genoemd wegge deelte van maandat t.m. zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur is verboden. lc. aan de noordzijde van de tijdelijk af te bakenen rijbaan over het parkeer terrein Gouden Leeuw, voor het gedeel te langs de bouwplaats van het bank kantoor c.a. een stopverbod in te stel len; 2. voor zover de omstandigheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt ge bracht ontheffing te verlenen van de on der la. genoemde verkeersmaatregelen te behoeve van bestuurders van motor voertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder la. ver melde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig bestu ren in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan de personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aannemelijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder la. genoemde verkeersmaatregel geldt gebruik moeten maken van de onder la. vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activi teiten niet of bezwaarlijk op andere wij ze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 2 januari 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris Het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting heeft besloten een Tweede ronde van de eenmalige uitke ring 1985 van start te laten gaan. Deze is bestemd voor personen die aanspraak konden maken op de Eenmalige Uitke ring 1984 maar deze niet hebben ont vangen omdat: geen aanvraag is inge diend in 1984; de aanvraag is afgewezen vanwege te laat indienen; onvoldoende informatie is verstrekt om de aanvraag De burgemeester van Venray brengt op grond van artikel D5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersre gister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hijzelf of een an der daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan bur gemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vragen. Venray, 20 december 1985 de burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche. Er blijkt nog steeds grote misverstan den te bestaan over het behalen van zwemdiploma's. Nog steeds wordt be weerd, dat de gemeente, Spio, Sint Ser- vatius en de scholen ieder een eigen zwemdiploma uitreiken aan degenen die de zwemvaardigheidsproeven hebben afgelegd. Niets is echter minder waar! Wanneer in welk zwembad dan ook voor 'n diplo ma wordt gezwommen, ontvangt men een en hetzelfde diploma, dat sinds mei 1984 werd ingesteld door de stichting Nationale Raad Zwemdiploma's. De tijd, dat verschillende instanties, zoals het mininsterie, de KNZB etc, - welis waar na het afleggen van dezelfde zwemvaardigheidsproeven - een diplo ma afgaven, is defenitief voorbij. Aan het begin van deze eeuw zagen het zwemonderwijs en de zwemdiplo ma's er totaal anders uit dan nu. Dit zwemonderwijs werd meestal gegeven in buitenbaden, afgebakende delen van meren en kanalen. Men begon met het droogzwemmen. Had men die bewegin gen onder de knie, dan volgde de prak tijk in het water. Hierbij gebruikte men hengels, lijnen en bussen. Bij het bereiken van een bepaald ni veau (technisch en afstand) moest een afsluiting komen. Dus een soort zwem diploma. Elk zwembad maakte zijn ei gen diploma's -met zelfbedachte eisen. De eisen voor „geoefend zwemmer" waren in het ene bad 50 meter en in een ander bad 250 meter. Gekleed zwem men kwam bijna nergens voor. In 1937 kwam voor de eerste keer een „uniform Nederlands Zwemdiploma". Gevolgd door een viertal Zwemvaardigheidsdi- ploma's. Deze toenmalige KNZB diploma's werden in de jaren 1942 1943 onderge bracht bij de overheid. Na de oorlog is het diplomazwemmen bij de toenmalige ministers van CRM en O&W gebleven. De KNZB werd belast met de uitvoering en het toezicht op het diplomazwemmen voor niet-scholieren. Hiervoor werd een vrijwilligersorganisatie ontworpen. In al di jacren daarna is de waardering van het publiek voor het zwemdiploma enorm gestegen. Inhoudelijk is er in al die jaren ook het een en ander gewijzigd. Logisch, in zichten veranderen, de maatschappij verandert. Na jaren van informeel overleg met de belanghebbenden werd in 1976 het Centraal orgaan inzake Bepalingen en Examenprogramma's Zwemdiploma's ingesteld door de toenmalige ministers van CRM en O&W. De opdracht zoals verstrekt aan dit Centraal Orgaan was het wijzigen van de diploma-structuur en te komen tot Nationale Zwemdiplo ma's. Er waren op dat moment diplo ma's van de KNZB O&W en NCS. De notitie Diplomazwemmen (nu al weer ongeveer 5 jaar oud) was een eerste aanzet tot grote inhoudelijke verande ringen. Uit deze eerste aanzet zijn de nieuwe Zwemvaardigheidsdiploma's voortge komen en straks het Basiszwemdiplo ma. Inhoudelijk anders dan bij de eerste opzet. Een gevolg van overleg, inspraak en ervaringen. In diezelfde periode werd veel overleg gevoerd met belanghebbenden bij het diplomazwemmen om ook de andere opdracht, te komen tot een nationaal Zwemdiploma te vervullen. Op 16 mei 1984 was '1 zover en werd het eerste Na tionale Zwemdiploma uitgereikt door ZKH Prins Bernhard. Per 1 augustus 1984 kwamen de KNZB-, O&W en NCS- diploma's te vervallen. Om het diploma zwemmen in Neder land een eigen gezicht te geven en de or ganisatie doelmatig te maken werd de stichting Nationale raad Zwemdiploma's in het leven geroepen. De dagelijkse afhandeling is in handen gegeven van het bureau Nationale Zwemdiploma's. Het belang van Natio nale Zwemdiploma's heeft zich reeds bewezen. Uit informatie blijkt dat het publiek niet meer verstoord wordt door allerlei soorten diploma's. Het diploma is herkenbaar voor iedereen. Het tijdperk waarin aan het ene zwem diploma meer of minder waarde werd toegekend dan aan het ander is gelukkig voorbij. Ook voor alle organiserende instan ties betekent het eenzelfde formule. Be geleiding, toezicht en bepalingen zijn nu voor elk examen zwemdiploma's gelijk. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: A. Hermans, Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een rundvee houderij en varkensmesterij, gelegen aan de Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn, te beschikken tot niet- ontvankelijkheid van de aanvrager. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 17 januari 1986, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bo vengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 3 januari 1985 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 10