GEMEENTEPRAAT venray werkt aa. centrum Museum Venray Gemeente-archief Venray Baatbelasting riolering Heide Hinderwet Hinderwet Bekendmaking Vuurwapenwet Inlichtingen kiezersregister NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Bouwvergunning verleend LATEN WE 1985 MAAR VERGETEN. WANT 1986 WORDT VEEL BETER Op 1 januari 1986, nieuwjaarsdag, is het museum gesloten. Het gemeente-archief Venray is op 2 januari 1986 gesloten. Bij Koninklijk Besluit van 10 decem ber 1985 nr. 6 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 27 augustus 1985 nr. R770 tot-"vaststel ling van de „Verordening op de heffing en invordering van een baatbelasting aanleg 1984 riolering Heide". De verordening ligt vanaf heden voor eenieder ter inzage op de afdeling finan ciën en belastingen van de secretarie, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 132. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen voor een vergunning inge volge de Hinderwet van: A.P.G. Wismans, Stationsweg 163 te Oostrum voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij aan de Stationsweg 165 te Oostrum; L.T.G.H. Philipsen, Ringweg 12 te Ysselsteyn voor het uitbreiden en wij zigen van een varkensmesterij en - fokkerij aan de Ringweg 12 te Ys selsteyn; De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 27 januari 1986, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 27 december 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: P. Spee, Zeilbergseweg 7 te Ys selsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmeste rij, gelegen aan de Zeilbergseweg 7 te Ysselsteyn. positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 10 januari 1986, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 27 december 1985 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen. De burgemeester van Venray, hoofd van plaatselijke politie in de zin van de Vuurwapenwet 1919, maakt ten behoe ve van houders van een algemene of bij zondere machtiging tot het voorhanden hebben van vuurwapens of munitie be kend, dat het merendeel van deze mach tigingen op 15 januari 1986 zijn geldig heid verliest. Wie na voormelde datum houder van een geldige machtiging wenst te blijven dient zijn machtiging tijdig ter verlen ging aan te bieden of een nieuwe mach tiging aan te vragen. Ingevolge de wet wordt een machti ging alleen verleend voor zover enig re delijk belang dat vordert en misbruik van de machtiging of van het vuurwa pen niet is te vrezen. Bij vernieuwing van de machtiging dienen twee recente pasfoto's te worden bijgevoegd. Bij verlenging is zulks niet nodig. Aanbieding of aanvraging van de machtiging kan vanaf heden geschieden bij de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken van de gemeente (kamer 119 op de eerste verdieping). Leden van een schietvereniging die nen tevens hun schietpaspoort ter con trole aan te bieden. Venray, 27 december 1985 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray brengt op grond van artikel D5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersre gister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hijzelf of een an der daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D6 der kieswet is-een ieder bevoegd schriftelijk aan bur gemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vragen. Venray, 20 december 1985 de burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche. en dank zij dat veel te korte lontje, heb ik nu een hondje" toen Joop me dat bosje rotjes gaf, was ik in een klap van mijn puistjes af" nadat ik die kanonslag niet meer weg kon smijten, ben ik ook maar gestopt inet nagelbijten" Eigenlijk behoeft aan deze teksten niets meer toegevoegd te worden. Ze spreken - met de-daarbij behorende te keningen voor zichzelf. Enige adviezen over het omgaan met vuurwerk zijn desalnietemin nodig. Wees altijd voorzichtig met welk vuurwerk dan ook. Er bestaat géén vei lig'vuurwerk. Het ene vuurwerk is min der onveilig dan anderen. Aan alle vuur werk komt een ontplofbare c.q. brand bare stof te pas. „Koud vuur" bestaat niet! De bekende sterretjes b.v., het zoge naamde kindervuurwerk, kan ook ge vaarlijk zijn. Houdt vuurwerk uit handen van „kleine" kinderen. Koop vuurwerk bij degene, die een vergunning heeft om dit te mogen verkopen. Het door hen te verkopen vuurwerk wordt gecontro leerd op kwaliteit etc. (In Venray heb ben drie winkeliers vergunning om vuurwerk te verkopen). Koop alleen vuurwerk met een Nederlandse gebruik saanwijzing en volg deze stipt op. Ga niet experimenteren met vuur werk; wees voorzichtig met weigeraars. Deze kunnen levensgevaarlijk zijn. Ruim na het afsteken de rommel op. Voorkom dat kinderen de volgende dagt allerlei weigeraars gaan zoeken en op nieuw afsteken met alle gevolgen van dien. Houdt altijd rekening, ook wat hel geknal betreft, met anderen en zeer zeker met huisdieren. Door de Nederlandse Brandwonden Stichting tc Beverwijk is een folder uit gegeven met adviezen m.b.t. het gebruik van vuurwerk. Door de politie van Venray is deze folder ter verspreiding uitgereikt aan de Venrayse vuurwerkhandelaren. Deze folder is ook op hel politiebureau ver krijgbaar. Het is de bedoeling dat bij de aflevering vtW'VuufW^rkyKJyfiëi HJÖée- lijk deze folder wordt" uftgèreiRt.''Ge beurt dit niet, vraag er dan om. Neem deze folder mee, lees deze aandachtig door en volg de adviezen op. Tenslotte nog dit: vuurwerk afsteken is iets prachtigs maar steek toch niet eer der vuurwerk af voor oudejaarsavond. Dat irriteert veelal andere mensen en je loopt kans bekeurd te worden, terwijl het vuurwerk dat je bij je hebt, inbeslag genomen wordt. De jaarwisseling is een feestelijk ge beuren. Laat het voor iedereen een feest zijn. Wees voorzichtig met vuurwerk! "...Nadat ik die kanonslag niet meer weg kon smijten, ben Burgemeester en wethouders van Venray hebben voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend.. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na ondergenoemde datum. In hun vergadering van 18 december 1985: het uitbreiden van een loods en opslagruimte aan de Enge Steeg 1 te Leunen, t.n.v. A.H.G. Jenniskens; het bouwen van een fokvar- kensstal aan de Peelweg 4 te Ysselsteyn, t.n.v. J.J. Wilmsen; het uitbreiden van een varkensstal aan de Rosakker 1 te Oirlo, t.n.v. H.M. Drabbels; het uitbreiden van een zeugenstal aan de Timmermannsweg 122 te Ys selsteyn, t.n.v. W.P.J. Lemmen; het bouwen van 2 opslagloodsen aan de Puttenweg 70 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.L.G. Smits; het bouwen van een onderhouds- hangar trafo op Vliegbasis „De Peel", t.n.v. E.I.D. Directie Brabant, Fellenoordstraat 162 te Breda; het aanbrengen van een kap op een woonhuis aan de Hagelweg 15 te Venray, t.n.v. J.J.M. Michiels; het uitbreiden van een materialen- berging op sportpark De Wieën te Ven ray, t.n.v. Gemeente Venray, Raad huisstraat 1 te Venray; het bouwen van een geitenstal aan de Veulenseweg 61 te Veulen, t.n.v. P.N. Koning. In hun vergadering van 23 december 1985: het bouwen van een berging aan de Meidoornstraat 3 te Venray, t.n.v. mevr. P.M. Fleurkens: het bouwen van een carport aan de Everestlaan 16 te Venray, t.n.v. H.P.M. v.d. Venne; het bouwen van een carport aan de Peter Janssenweg 30 te Ysselsteyun, t.n.v. M.P.G. van Hoof; het bouwen van een bedrijfsruim te aan de Steegkamp 2 te Castenray, t.n.v. P.M.G. Direks; het bouwen van een varkensstal en loods aan de Puttenweg 60 te Ys selsteyn. t.n.v. A.P.A. Romme; het vernieuwen en uitbreiden van een loods/werkplaats aan de Ringweg 4 te Ysselsteyn, t.n.v. H.G.A. Pouwels. Venray, 27 december 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Gouden Leeuw-terrein - maanlandschap.... Schoolstraat - dichtgespijkerd.... Patersstraat - vlotte verkeersdoorstroming.... Grotestraat - voetgangersgebied....

Peel en Maas | 1985 | | pagina 12