«Ij® PEEL EN MAAS Een huidtherapeute in Venray dames cor| verfhal Ingezonden •I Nieuw in Venray! Verfgroothandel voor de particulier. Bronzen Piëlhaas voor Thei Smits Playback en Soundmix wedstrijd Prinse- proklemasie Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 ■H GROTESTRAAT 7 VENRAY NU 20% KORTING OP DE WINTERKOLLEKTIE DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 Nr. 50 HONDERDENZESDE JAARGANG CIRCUS MÖK 't was weer zo ver. Afgelopen zater dag was de jaarlijkse kaartverkoop van Circus Mök, bestemd voor de leden. Deze zou om 13.30 uur beginnen. Ver baasd constateerde ik om 12.00 uur al enthousiastelingen bij de schouwburg, voorzien van een volgnummer welke, reeds vanaf 10.00 uur werden uitge deeld! Ik, als eenvoudig lid van de Piël- haas", wist niet dat er met volgnum mers zou worden gewerkt, dit stond nl niet in de advertentie vermeld. JOOST mag weten, waar de overigen dit van wisten, maar toen de verkoop startte, waren er zeker 70 mensen voor me. Ik heb nog een kaartje voor mijn favoriete avond kunnen bemachtigen, maar zou 't nu werkelijk zo moeilijk zijn geweest, om aan iedereen deze ma nier van verkoop bekend te maken??? Een Piëlhazinneke (naam bij de redaktie bekend) hier in de omgeving en een scriptie ge schreven over flebologie (spataderen). Haar praktijk schoonheidsbehande lingen heeft zij inmiddels overgedaan. Zij werkt echter nog zeer intensief met de nieuwe schoonheidsspecialiste sa men. Mieke Beerkens vindt namelijk dat schoonheidsspecialistes en huidthe rapeuten zeer goed kunnen samenwer ken. Het gaat uiteindelijk om de cliënt c.q. patiënt. Een huidtherapeute is niet beter dan een schoonheidsspecialiste, maar beweegt zich op een ander terrein. De schoonheidsspecialiste werkt uitslui tend op een gezonde huid; de huidthera peute daarentegen werkt op een gehan dicapte of herstellende huid. Momenteel werkt Mevr. Beerkens sa men met een huidtherapeute uit Gel drop, waar zij enkele dagen per week praktijk uitoefent. Daar zijn inmiddels prettige en vertrouwelijke kontakten ge legd. Dit komt ongetwijfeld ook, omdat zij vroeger altijd in de verpleging werk zaam is geweest, o.a. in het ziekenhuis, in een psychiatrische kliniek, en in een geriatrische kliniek. Verder heeft zij via het open bejaardenwerk het „beter be wegen met ouderen" opgezet. Momenteel volgt zij nog de colleges over de lymphedrainage van professor Künke uit de Feldberg-kliniek, om straks beter oedeem-patiënten te kun nen helpen. Mieke Beerkens zou graag een open dag willen houden voor de mensen uit Venray en omgeving, waar men kan ko men kijken en luistern naar wat er op het gebied van huidtherapeute allemaal mogelijk is. Maar voorlopig beperkt zij zich tot lezingen met dia's ter verduide lijking, over huidtherapie en wat dat precies inhoudt. Zaterdag 21 december De Schanseknuppels Castenray, Jeugd- vorstenbal Vrijdag 3, zaterdag 4 januari De Karklingel Oostrum, Carnavals zitting Zaterdag 4 januari De Piëlhaas Venray, Prinseproklematie De Piëlreuzen Ysselsteyn, Prinsenbal 't Dartele Veulen, Prinsenbal De Schanseknuppels Castenray, Prin senbal Vrijdag 10, zaterdag 11 januari De Zagewetters Merselo, Carnavals- zitting De Knöllekes Leunen, Carnavalszitting Vrijdag 10 januari De hazekeutel Venray, receptie 22- jarig bestaan Zaterdag 11 januari De Piëlreuzen Ysselsteyn, Jeugdprin senbal De Schanseknuppels Castenray, Jeugd prinsenbal De Karklingels Oostrum, Jeugdprin senbal De Hazekeutel Venray, playback en soundmix show, Jeugdzitting met Prinseproklematie Wijkvereniging Veltum, ondertrouwbal van het boerenbruidspaar in De Wieënhof Zondag 12 januari De Piëlhaas Venray, Joekskapellen festival en uitreiking Bronzen Piëlhaas De Piëlreuzen Ysselsteyn, viering 3x11 Maandag 13 januari De Schanseknuppels Castenray, 50 Prinsenbal Vrijdag 17, zaterdag 18 januari De Piëlreuzen Ysselsteyn, Bonte-avond Zaterdag 18 januari De Karklingels Oostrum, Prinsenbal De Knöllekes Leunen, Prinsenbal De Spurriemökke Oirlo, Prinsenbal De Kluutetrappers Vredepeel, Prinsen- bal 't Dartele Veule, Receptie prins De Schanseknuppels Castenray, Recep tie prins Zondag 19 januari De Knöllekes Leunen, Jeugdprinsenbal Donderdag 23 januari De Piëlreuzen Ysselsteyn, Bejaarden avond Vrijdag 24, zaterdag 25 januari De Schanseknuppels, Castenray, Bonte zittingsavond Vrijdag 24 januari De Kluutetrappers Vredepeel, Carna valszitting De Karklingels Oostrum, Bejaardenbal Zaterdag 25 januari De Zagewetters Merselo, Prinsenbal De Knöllekes Leunen, Jeugdvorstenbal Zondag 26 januari De Piëlreuzen Ysselsteyn, Boerebrui- loft De Knöllekes Leunen, Jeugdprinsenre ceptie. Vrijdag 31 januari De Piëlreuzen Ysselsteyn, Aldewiever- bal en uitreiking „Reuzekluut" De Schanseknuppels Castenray, Alde- wieverbal Zaterdag 1 februari 't Dartele Veulen, Aldewieverbal De Zagewetters Merselo, Aldewieverbal De Karklingel Oostrum, Receptie Prins De Piëlhaas Venray, Vorstebal en uit reiking APK plak De Knöllekes Leunen, Vorstelbal en Aid Wieverbal met uitreiking Gouden Knol. Zondag 2 februari De Piëlhaas Venray, zondagochtend concert door Hofkoor en Hofkapel De Spurriemökke Oirlo, receptie prins De Kluutetrappers Vredepeel, receptie prins De Piëlreuzen Ysselsteyn, receptie jeugdprins Maandag 3 februari De Piëlhazen Venray, LSO vastelaove- sconcert en uitreiking van de „Wakke re Piëlhaas" Donderdag 6 februari De Piëlhaas Venray, Hazinnen-avond Vrijdag 7, zaterdag 8 februari De Schanseknuppels Castenray, jeugd- bal Zaterdag 8 februari De Piëlhaas Venray, installatie Prinsen Carnaval van kom en kerkdorpen. Start van drie Vastelaovesdaag 1986. Volgende week, woensdagmiddag, gaat in Landweert weer eens de vlag in top. Nu, omdat hét hoogste punt van hei door de Kinkelders Aannemingsbe drijf bv uit Arnhem te bouwen project van 48 woningen in het uitbreidingsplan is bereikt, plattegrond van onze gemeente zijn ingetekend. Vanwege de moeilijke bereikbaarheid van de opgeleverde woningen zou de woningbouwvereniging de huurders in spé wel de sleutels willen geven van de nieuwe huizen, maar achteraf geen enkele klacht accepteren over overlast etc. Dan liever wachten op betere tijden... Ook ten gemeentehuize is men een klein beetje verrast over de drukke bouwaktiviteiten in Landweert. Hoe veel woningen er momenteel precies in aanbouw zijn, is wethouder H. Willems op een rijtje aan het zetten. Het zijn er vele tientallen. Het juiste aantal en het bouwprogramma voor het komend jaar, zal vrijwel zeker a.s. maandag en dinsdag bij de begrotingsbehandeling op de tafel komen. DURE WONINGEN Volgens wethouder Willems blijkt de belangstelling voor duurdere huur woningen ook weer zijn toegenomen. Mits die hoge huurprijs ook maar extra luxe en privacy garandeert. Dat is ook het geval in Landweert. In het plan Westeinde, waar 17 „dure" woningen gebouwd worden, staan zo'n 25 gegadigden te wachten... In hetzelfde plan heeft de gemeente onlangs een aantal kavels voor zelf bouwers in ,,de aanbieding gegooid" In 1984 had de gemeente namelijk geen enkel kavel kunnen verkopen en dan kosten die braakliggende kavel handen vol geld aan rente. De reeds begin dit jaar toegenomen kooplust probeerde men aan te wakkeren door enkele Teststroken tegen een voordelige prijs van de hand de doen. Dat heeft intussen 4 kopers opgeleverd. Zo voordelig is die grond in menig oog echter nog lang niet, want 50.000,- tot 75.000,- betalen voor de grond dat is niet iedereen gegeven... In de kerkdorpen (met de uitzonde ring van Smakt en Vredepeel) beperkt de woningbouw zich voornamelijk tot een aantal koopprojecten van de gemeente. Tenslotte: wie denkt dat er in Landweert alleen maar seriematig hui zen worden gebouwd in rijtjes van zoveel onder een dak, is toch-verkeerd voorgelicht. Men moet maar eens gaan kijken aan de Herik, waar de particu liere woningbouw bijzonder fraai is, maar waar vooral een „spitse woning" de bijzondere aandacht trekt Sinds kort telt Venray een huidthera- peute, in de persoon van mevr. Mieke Beerkens-Heldens. Zij is één van de 90 Nederlandse huidtherapeuten, waarvan er slechts vier in Limburg gevestigd zijn. WAT IS EN WAT DOET EEN HUIDTHERAPEUTE Het beroep huidtherapeute is ont staan uit een behoefte aan zorg en na zorg voor mensen met een huidhandi cap. Deze mensen kwamen nogal eens bij een schoonheidsspecialiste om hulp vragen, al of niet op aanraden van een arts. Een jaar of tien geleden hebben een aantal schoonheidsspecialistes zich gerealiseerd dat hun opleiding tekort schoot voor deze, eigenlijk para medische, behandelingen. Met elkaar en met een aantal huidartsen en plastische chirurgen zijn ze in 1976 gekomen tot de oprichting van de SOHU, de Stichting Opleiding Huidtherapie. Een huidtherapeute heeft als vooro pleiding HAVO of gelijkwaardige oplei ding, is gediplomeerd schoonheidsspeci aliste met vier jaar praktijkervaring, én volgde een cursus para-medische ken nis. Met die opleiding en ervaring mag zij de cursus huidtherapie volgen, die twee jaar duurt. De huidtherapeute is opgeleid om de functie van de huid in de ruimste zin te helpen verbeteren. Zij wordt in staat geacht om de volgende behandelingen te doen: behandeling van littekens, ont staan door operatie'a, transplantatie's, traumata en brandwonden; massage van oedemen na huido- peratie's, b.v. bij facelifts en borstam- putaties. kamouflage van huidafwijkingen zoals bij wijnvlekken, pigmentvlekken, littekens, tatoeages, huidtransplantaten en verschillende huidziektes; zorg en nazorg van o.a. gezichts prothese; zorg en nazorg van jeugdpuistjes (akné); electrische epilatie van overtollige haargroei; Op het moment is het zo, dat alleen de patiënten die op verwijzing van art sen komen, in aanmerking komen voor een vergoeding van het ziekenfonds (uit het aanvullingsfonds) en dan alleen nog maar zij, die komen voor medische ka- moeflage en voor overbeharing waarbij electrisch geëpileerd moet worden. Voor wat de rest van de behandelingen be treft, zijn er op het moment besprekin gen met de ziekenfondsen. In principe kunnen alle artsen verwij zen naar een huidtherapeute. De artsen in Venray en omgeving zijn allemaal geïnformeerd over de nieuwe huidtherapeute in Venray. Mevrouw Beerkens-Heldens heeft haar theoretische en praktische scholing in Deventer gedaan en in het medisch centrum van die plaats haar opleiding voltooid. Daarbij heeft zij stage gelopen bij een dermatoloog en plastisch chirurg cor reijnders onderhouds- en kleuradviseur poststraat (achter het postkantoor) telefoon 04780-82810 Op bovenstaand kaartje is het terrein waar De Kinkelder bouwt in zwart aangegeven. Hel wordt omsloten door de Kruidenlaan, Bingelkruid en Arons kelk. Het is aan het Bingelkruid dat bij de eerste van de 48 woningen het hoogste punt wordt bereikt. De officiële handeling bij dat „richt- feest" wordt verricht door wethouder H. Willems. De Kinkelder bouwt deze premiehuur woningen in opdracht van de N.S.A.W. de Nederlandse Stichting voor Andere Woonvormen, die deze woningen ook verhuurt. Hoewel de naam van de stichting anders doet vermoeden, gaat het hier om gewone huurhuizen. DRUK IN LANDWEERT Momenteel zijn er in Landweert tal van aannemers volop aan het bouwen. Diverse projecten rijzen uit de grond. Vlugger ook dan de aanleg van wegen en straten. Aan en achter het noordelijk deel van de Servatiusweg (nu Fluite- kruid) is het door gebrek aan verharde straten en wegen een grote modderpoel (zie foto en pijl op het kaartje.) De vroeg ingevallen vorst in november en 't inmiddels alweer enkele weken durende „hier en daar een bui" heeft inderdaad geen goed gedaan. De aanleg van klinkerstraten begint weer op gang te komen en zal behoudens een vorstpe riode ook door kunnen gaan. De aanleg van de doorgaande verbinding, uit te voeren in betuum, moet wachten op droog weer. Het gaat hier bovendien om wegen en straten die nog niet eerst op de officiële De vastelaovesvereniging „De Piël haas" kent jaarlijks zijn hoogste onder scheiding tot aan een persoon die belan grijke sociale verdiensten heeft voor de Venrayse gemeenschap. Deze z.g.n. „Bronzen Piëlhaas" is dit jaar toege kend aan de heer Thei Smits. Thei Smits is jarenlang de stuwende kracht geweest bij diverse Venayse vere nigingen, waarbij hij zich belangloos in zette voor het welzijn van de leden. Zo is hij al bijna 30 jaar actief bij „De Springplank" voorheen het Patronaat. Eerst als jeugdleider, thans als bestuurslid. Hij organiseerde al voor de oprich ting van de jeugdvastelaovesvereniging „De Hazekeutel" thans 22 jaar geleden, al jeugdbals in garage van Haren aan de Maasheseweg. Is thans nog bestuurslid van de Hazekeutel. Voorts was hij jarenlang betrokken bij de wandelsportvierdaagse. Hij is meer dan 15 jaar bestuurslid geweest van „De Drumband" thans het Muziek en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden. Vanwege zijn specifieke kwaliteiten was hij uiteraard ook belast met het ver zorgen van de kleding van de Raad van XI van de Hazekeutel, de dansgarde en de drumband. Voor zijn grote dosis dienstbaarheid aan de Venrayse gemeenschap wordt hem op het Hofbal d.d. 8 februari a.s. om ±21.30 uur in de tent op het Gou den Leeuw terrein de „Bronzen Piël haas" uitgereikt. Tezijnertijd komen we hierop nader terug. 2x11 DE HAZEKEUTEL In net kader van de feestelijke viering van het 2 x 11 jarige bestaan van Jeugd- karnavalsvereniging De Hazekeutel te Venray, zal op zaterdagmiddag 11 janu ari 1986 van 14.00 tot 17.00 uur in de foyer van de schouwburg te Venray een Playback en Soundmix wedstrijd wor den gehouden voor jeugd t.m. 16 jaar. Nadere informatie hierover is te ver krijgen op Zandakker 5, Venray, tel. 82338 (na 18.00 uur) en Merseloseweg 97 Venray, tel. 88223 (na 18.00 uur). Aanmeldingsformulieren zijn te ver krijgen op Zandakker 5. Aan deelname is geen inschrijfkosten verbonden en aanmelden kan vanaf nu. De toegang tot deze middag is gratis. De winnende deelnemers zullen levens 's avonds optreden in de feestelijke jeugdzitting van 18.30 tot 22.00 uur, eveneens in de foyer van de schouw burg. Ben je in deelname geïnteresseerd, zorg dan dat je spoedig je aanmelding hebt verzorgd. Aan Vorst Piet zal de grote eer te beurt vallen om op 4 januari 1986 in de Beejekörf de twaalfde prinseproklema- sie te presenteren. Het wordt een ware Venrodse Bonte Aovend. Ruim 300 ar tiesten van EIGEN bodem werken mee aan dit geheel Venrays programma. Hoogtepunt is het proclameren van prins Carnaval 1986 rond de klok van elf. Voor het echter zover is, zal eerst prins Huub 1 worden bijgezet in de ach tenswaardige rij van Aid Prinsen. JOOP Jan Hensenstraat 2 (achter schouwburg) bij inlevering kleurenfilm

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9