UIT GOED VOOR U Kerstpremières in Venray schouwburg Zondagochtend concert Fancy Fair Smakt-Holthees Toneel in Castenray Operette ais dankbaarheid Wielervierdaagse te Ysselsteyn PEEL EN MAAS st. nicolaasaktie venray st. nicolaasaktie ysselsteyn Dankzij grote gemeenschapszin komt kerststal op het schouwburgplein DE GEMEENTE-BEGROTING Raadsvergadering Meerio-Wanssum PEEL EN MAAS De komende weken worden er ook in Venray een aantal kerstpremières uitge bracht. Het gaat om films die bedoeld zijn voor het hele gezin en dje uitsteken de ontspanning brengen. Deze week start de film die momen teel in Amerika records breekt. Santa Claus oftewel ha die Kerstman. Een op het oog minder interressant onderwerp, maar de film is zo spectaculair en vrolijk gemaakt, dat ook het Europese publie!. wel door de knieen zal gaan. Juist in de ze kerstperiode past een film als deze bijzonder goed in het programma. Als men zich echt wil amuseren en wil laten vertederen dan kan men hier terecht. Volgende week start de nieuwe film van Steven Spielberg The Goonies. Spiel berg maakte eerder films als Jaws, Rai ders of te lost ark, Indiana Jones en ET. Zijn nieuwe film The Goonies ligt het dichtst bij ET. Ook hier vertolken kinderen de hoofdrol en dat wil aller minst zeggen, dat het een jeugdfilm is, want net als ET pakt deze vrolijke film het publiek van alle leeftijden. Goed ge maakt en onderhoudend schouwspel. Spielberg waardig. dinsdag 17 december THEATER VAN DE LACH "Een trouwring mag niet knellen" Klucht van Claude Magnier Bij het Theater van de Lach wordt - zoals vanouds - de ene dolle situatie gevolgd door de andere. Topkomedianten die het kluchtwerk tot in hart en nieren beheersen. Voor het publiek, dat gewoon een avondie wil lachen is dit dan ook het gezelschap dat aanspreekt. Een rijke vader wil zijn dochter laten trou wen met een adellijke kunstschilder on der het motto "zij de titel, hij het geld". Dat uitgangspunt is al verkeerd, dus dat moet wel tot absurde situaties leiden Ui teraard moeilijkheden op het toneel en uitbundig plezier in de zaal Met John Lanting en Teuntje de Klerk. donderdag 19 december "Kinderen van een mindere God" Toneelstuk van Mark Modoff Bijna iedereen heeft over dit stuk gehoord en gelezen. Weinigen hebben het gezien, want het is enkele jaren geleden door de Haagse Comedie te weinig gespeeld Dit wordt beslist weer een schitterende voorstelling waar enorm veel over gepraat zal worden Niet voor niets kreeg het stuk de volgen de bekroningen: The Pulitzer Prize, The New York Drama Critics Circle Award. The Tony Award for the best play in 1981 (Amerika), The So ciety of West End Theatre Award for the best play of the year (Londen) om maar enkele van de belangrijkste te noemen. Zo'n voorstelling mag men gewoon niet missen. Met: Josine van Dalsum. Jules Hamel. Hans Cornelissen, Hetty Verhoogt e.a Regie: John van de Rest. Op zondag 15 december wordt het zondagochtendconcert verzorgd door het gemengd koor Logeko uit Overloon en de Fanfare Dorpsklank uit Casten- ray. Het gemengd koor Logeko bestaat volgend jaar 40 jaar. Sedert 3'A jaar staat het 54 leden tellend koor onder de deskundige leiding van Jos Ardts uit Venray. Hun repertoir richt zich niet al leen op kerkmuziek maar ook op profa ne muziek. Fanfare Dorpsklank uit Castenray telt 45 muzikanten en staat sinds eind augustus van dit jaar o.l.v. Jac Kessels uit Neerkant. Hij zal komend jaar gaan werken aan een nieuw repertoire om op 11 oktober met succes aan het Bond- sconcours deel te nemen. Het programma ziet er als volgt uit: Gemengd koor Logeko Ihr Hirten kommt F.S. Aumann Psallite, Thomas Popel De boodschap van Maria L. Toebosch Jubilate W.A. Mozart In Dulci Jubilo M. Praetorius Holiday on Ice J. Christensen A Merry Christmas Piano begeleiding: Frank Glaser. Fanfare Dorpsklank. Met goede moed H. Ramakers Christmas in other lands C. Hurrell Rudoph te red nosed Reindeer An International Christmas K. Vlak Mary's Boychild arr. Randy Beck Ere zij God L. Blaauw The little drummerboy arr. R. Beck Jubilissimo Wim Laseroms A.s. zaterdag 14 december wordt in het Pelgrimshuis op de Smakt de jaarlijkse fancy fair t.b.v. de vereni gingen gehouden. De avond wordt muzikaal verzorgd door het orkest de Casanova's. Tevens wordt de trekking van de grote loterij gehouden. Aanvang 20.30 uur. Namens Voetbalclub, Fan fare, Drumband en Gilde. Op vrijdag 13. zaterdag 14 en zondag 15 december a.s. zal toneelgroep „Von del" uit Castenray met het stuk „De on betaalbare loodgieter" een kluchtig spel in 3 bedrijven, haar 2e officiële optre den hebben na de heroprichting in 1984. Het eerste officiële optreden verleden jaar was een dermate groot sukses, dat voor de beide totaal uitverkochte voor stellingen vele malen „nee" verkocht moest worden, reden waarom besloten is dit jaar het spel 3 avonden op de planken te brengen, zodat hopelijk niemand teleurgesteld hoeft te worden. Volgens regisseur Hay Dinghs, een oude rot in het vak, is de laatste maan den met groot enthousiasme gerepe teerd, soms wel 2 a 3 keer per week. Volgens hem is er dan ook alle reden voor te veronderstellen dat het een hele avond lachen, gieren en brullen wordt. Toegangskaarten a 5,- zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij de plaatselijke openbare gelegenheden en voor de bui- tendorpse op bestelling bij Mevr. Cis Steeghs, tel. 04787-1587. De voorstel ling begint op alle avonden om 20.00 uur in het gemeenschapshuis. De Peelland-Operette te Deurne zit momenteel duidelijk in de lift. Na het klinkende debuut op 12 januari van dit jaar in de Vierspan te Deurne, volgden hierna vele uitnodigingen, ook voor op tredens buiten Deurne. Opgetreden werd o.a. in te Hegelsom, doch het meest recente en zeer geslaagde optre den was te beluisteren op 19 oktober jl. in het orgelmuseum te Helmond. Ook vele muziek en zangliefhebbers vanuit Noord - Limburg waren daar aanwezig. Om het hun nu nog gemakkelijker te maken een operette-concert mee te ma ken, treedt de Peelland-Operette op 14 december op te in de Vierspan aan de Hogeweg te Deurne op. Aanvang 20.30 uur. Ondanks de drukke periode van de laatste maanden heeft de vereniging haar repertoire uit weten te breiden en te vernieuwen, terwijl nu voor het eerst in haar 1 Zi jarig bestaan solisten uit eigen gelederen zullen optreden. Na afloop van het concert bestaat er de gelegen heid om nader kennis te maken met het gezelschap; immer dan treden „De Hos- bengels" uit Deurne op om die avond muzikaal af te sluiten. Dit concert wordt gegeven uit dankbaarheid aan de bevolking van Deurne en omgeving die zo gul heeft bijgedragen aan de traditio nele vreemde muntenactie. De toegang is dan ook GRATIS. Van woensdag 18 december t :m zaterdag 21 december a.s. zal in gemeenschapshuis „Smelehof" te Ys selsteyn weer de jaarlijkse Wielervier daagse op hometrainers worden ge houden ten bate van Stichting Jeugd centrum en Carnavalsvereniging „De Piëlreus" Evenals voorgaande jaar is ook dit jaar Ysselsteyn voor deze wielervier daagse verdeeld in 16 wijken, die elk een rennersploeg sponsoren en op de been helpen, om de wijk-kleuren te verdedi gen op de fiets. Vorig jaar werd de eerste prijs en dus de wisselbeker gewonnen door de rennersploeg van de Litsenbergweg, van Beurdenweg, Monlfortstraat. Peter Stip hout en Willy Koonings gingen toen met de eer strijken en ook dit jaar zijn zij van de partij om deze wisselbeker te verdedigen. Nietemin zullen diverse favoriete rennersploegen uit andere wijken het hun dit jaar erg moeilijk maken en zo voorkomen dat de wisselbeker weer naar deze wijk gaat. Ook dit jaar is de organisatie er in geslaagd om iedere avond een viertal prominente gasten op de fiets te krijgen tijdens de Prominentenrit. Woensdag avond zullen de ondernemers in het midden en kleinbedrijf een viertal afgevaardigden de stalen rossen laten bestijgen. Donderdagavond staat in het teken vande voetbalsport, nl. trainer Jo Dings van de selektie, trainer Henk Mooren van de lagere elftallen, leider Harry Lemmens van het le elftal en leider Henk Verheijen van het 3e elftal, allen van de SV Ysselsteyn. Vrijdagavond voor de 11e keer zien we dn Prins en Vorst van de Carnavalsverenigingen uit Leunen en veulen, terwijl ook Carnavalsvereniging Castenray hun Prins en Vorst sturen als prominente gasten. Het viertal wordt gecomplementeerd door de Ysselsteyqse Prins Jac II en Vorst Lei. Zaterdagavond: Als klap op de vuurpijl: Ruiterkampioenen te weten. Wilma Lemmens, Yvonne Luiten, Irene Philipsen en Gerald Arts. De wereld kampioen fietscrossen, Peter Stiphout zal bij deze rit het startschot lossen. Iedere avond wordt begonnen om half acht en de wedstrijden duren tot ongeveer 11 uur, behalve op zaterdag avond, wanneer de prijsuitreiking daar op volgt en tevens een Joekskapel zal zorgen voor de vrolijke afsluiting van deze Wielervierdaagse. EEN ABONNEMENT WAARD In restaurant Quick Inn aan de Grote Markt, zijn zaterdag de prijzen uitge reikt, van de St. Nicolaas-aktie in het Winkelcentrum Venray. Eerst werd de uitslag van de kleurwedstrijd voor de jeugd bekend gemaakt door Jos Arts, die samen met Tine Hendricx en Paul Halmans de organiserende winkeliers van Venray- trum vertegenwoordigden. De jury van de kleurwedstrijd had het niet gemakkelijk, maar onder leiding van Paul Min en mevr. Mein, was men toch tot een gemotiveerde uitslag gekomen. De gelukkige winnaars en winaressen: eerste Tanja JansBeken, tweede Olga Janssen, derde Ivan Maers, vierde Harrie Janssen. Bij iedere kleurplaat kon Jos Arts dankzij het voortreffelijke werk van de jury enkele deskundige opmerkingen maken. Uit de reakties was op te maken, dat de winnaars het volledig met de jury eens waren. Vervolgens werden de prijzen aan de volwassenen uitgereikt. De prijzen, een drietal reizen, kwamen terecht bij: de hr. K. Schaminée die een reis won naar Londen. De familie Hendriks won een r eis naar Brugge en te nslotte mej. Jacqueline Janssen (zie foto) kreeg een reis naar Parijs aangeboden. De prijswinnaars bij de volwassenen waren door loting bekend geworden, aangezien meerdere inzenders het juiste aantal punten (452) hadden berekend. Zondagmorgen waren door de VZO Ysselsteyn alle prijswinnaars uitgeno digd om in herberg De Peel te komen om daar te vernemen welke prijs ze had den gewonnen, in de St. Nicolaasaktie en om hun prijs in ontvangst te nemen. De prijswinnaars waren aangewezen door trekking onder toeziend oog van politie, dhr. v.d. Hof. Dhr. J. van Gassel voorzitter van de VZO heette iedereen welkom, waarna de bestuursleden S. Keijsers en H. Seu- ren de enveloppen met prijswinnaars openden en hen de prijzen overhandig den. le prijs: stereotoren, fam. H. Camps, Deurneseweg 168, Ysselsteyn (zie foto) 2e prijs, Wit servies naar fam. H. de Wit, Timmermannsweg 41, Ysselsteyn. 3e prijs, stofzuiger naar fam. v.d. We gen, Ysselsteynseweg 51, Ysselsteyn. 4e t.m. 13 prijs, levensmiddelenpakket ten voor: fam. v.d. Goor, Veulen; fam. Verhoeven, Ysselsteyn; Th. Linders, Leunen; Fam. Fleurkens, Veulen; G. Thissen, Veulen; fam. J. Philipsen, Ys selsteyn, Fam. A. v. Soest, Ysselsteyn, G. Crienen, Ysselsteyn; fam. Arts- Aben, Merselo; H. Reintjes, Veulen. De plannen om op het schouwburg plein tijdens de Kerstdagen en rond Nieuwjaar weer een Kerststal in te rich ten, zijn vrijwel rond. De VVV, die na de initiatiefnemers, het vrijwilligerswerk rond deze Kerststal coördineerde, is vol lof over de mede werking en toezeggingen die alom wer den gegeven. In feite zijn er nog slechts enkele kleine probleempjes op te lossen, maar daar tilt men niet zwaar aan. Burgemeester en wethouders hebben allereerst hun toestemming gegeven tot het oprichten van een Kerststal. Boven dien beloofden ze voor levering van een aantal Kerstdennen te zorgen en mag de Kerstverlichting op het electriciteilsnet van 't schouwburgplein worden aan gesloten. Zoals reeds eerder vermeld, stelt Bouwmij Janssen, stijgermaterialen, stromatten, bouwstaalmatten en stem pels ter beschikking. En de Boerenbond van Merselo geeft het landbouwplastic om het bovenste gedeelte van de meters hoge luifel af te dekken. Schutterij Het Zandakker, Gilde St. Jan, gaat de Kerststal opbouwen. Een en ander onder toezicht van de heren Tom Janssen, Hubert Schaeffers en Ben Min Sr. Voor de binnenbekleding van de 7 x 9 meter grote Kerststal zorgen Eurota pijt H. Oudenhoven en Tuincentrum Thuylshof. De firma Klomp in Ys selsteyn laat een aantal balen stro afle veren, want in een stal behoort toch ze ker ook stro. Maar het voornaamste in de Kerststal is ongetwijfeld de beeldengroep, die be gin dit jaar weer tevoorschijn kwam, na enkele jaren „opgeborgen" te zijn ge weest. De bekende kunstenares Emely Gossens-van Bracht heeft het herstel van de beschadigde beelden ter hand ge nomen, maar ook de zorg voor een nieuwe aankleding. Samen met Piet Hermans zal zij ook zorgen voor de opstelling van de beelden in de stal. De levende have zal bestaan uit een ezel die afkomstig is van dhr. Dietz van de Broekweg en een aantal schapen van Van Kempen aan de Deurneseweg. Leerlingen van de LTS hebben toege zegd een grote ster te maken om die bo ven op de stal te plaatsen. Electro Martens zorgt, voor de elec- trische installatie en stemmingsmuziek op de achtergrond. Hel is jammer genoeg noodzakelijk dat deze Kerststal bewaakt moet wor den. Voor de nachtelijke uren hebben zich Grad Maessen en Wil Thissen be schikbaar gesteld. Grad Maessen is lid van de politiehonden vereniging „Bij dag en Nacht" Voor het toezicht over dag worden enkele leden van een of an dere vereniging gevraagd, die samen met Frans van den Heuvel (schouwburg) zullen zorgen dat er in en rond de Kerststal geen onregelmatigheden ge beuren. De nachtbewaking krijgt de beschik king over mobylofoons van de Rode Kruis verbindingsdienst om bij onver hoopte calamiteiten een directe verbin ding te hebben met politie en brand weer. Bij de toegang tot de Kerststal wordt de oprit geplaatst welke de PTT destijds gebruikte bij het nood-postkantoor in de Ursulaschool. Invaliden kunnen dus zonder problemen de Kerststal bezoe ken. Het Collegium Vocale o.l.v. Rob Ber- ben heeft aangeboden op maandag voor de Kerst bij de stal te musiceren. De Or kestvereniging Venray wil dat doen op eerste en tweede Kerstdag. Wind en weder dienende wil met vol gende week woensdag 18 december met de opbouw en inrichting beginnen. Aan sluitend wil Deken Theunissen op zater dag 21 december de stal en de beelden groep tijdens een kleine plechtigheid ze genen. De Kerststal zal tot Driekonin gen blijven opgesteld. Niemand zal kunnen ontkennen dat door deze niet verwachte samenwerking iets groots wordt verricht. Voor de VVV, die hier coördinerend optreedt, al reden genoeg om alvast te denken aan het volgend jaar. Dat de Kerststal een jaarlijks gebeu ren moet worden, staat al vast. Maar misschien is er dan rond die Kerststal ook een Kerstmarkt te organiseren. Om die vage plannen concrete vormen te kunnen geven, maar óók om de on kosten te betalen die dit jaar ongetwij feld gemaakt moeten worden - ondanks het vele vrijwilligerswerk - wordt er in de Kerststal een offerbus geplaatst, wel ke minzaam in de gulheid van het pu bliek wordt aanbevolen.... Op 19 november jl. hebben de diverse Venrayse fracties in de gemeenteraad, hun beschouwingen gehouden over de begroting voor het volgend jaar. Zoals wij bij onze verslagen al konstateerden, hadden die beschouwingen praktisch geen invloed op de financiële situatie van onze gemeente. Dat kon in feite ook niet, omdat omstreeks juni van dit jaar al een meerjarenbegroting (tot 1989) en het daarbij behorende dekkingsplan werd vastgesteld. Het gebruikelijke „vuurwerk van vroeger" bleef dus bij deze begrotings beschouwing geheel achterwege. En ook de erdere begrotingsbehandeling - a.s. maandag en dinsdag - zal zeker niet zó lang duren als voorheen gebruikelijk was. In het komend jaar echter, zou het wel weer eens van ouds en van dik-hout- zaagt-men-planken kunnen gaan. Dan krijgt de nieuwe gemeenteraad namelijk In de maandag gehouden raadsver gadering van de gemeente Meerio- Wanssum werden o.m. de volgende besluiten genomen. Het garanderen van een geldle ning, aan te gaan door de algemene Woningstichting „Het zuiden", voor de bouw van 12 huurwoningen (waarvan 2 bejaardenwoningen) te Meerlo, Swol- gen en Tienray. De geldlening bedraagt 1.227.000,- Het bestemmingsplan „Kern Tienray" werd aangepast, ook al omdat het kleiverwerkend bedrijf NEHOBO nog maar in beperkte mate kjeiproduk- ten verwerkt. Binnen afzienbare tijd zal een aanvang worden gemaakt met de aanleg en bouw van Rijksweg 77 de verbinding tussen de R. 73 boven Boxmeer en de Duitse grens. De uitvoering van dit werk is opgedragen aan BLM te Maastricht. Dat bedrijf zocht een bedrijfsterrein aan het water en wilde nu op de industrieterreinen te Wanssum een terrein in erfpacht hebben. De raad had geen bezwaren. Een erfpachtcanon van 27.850,-per jaar werd vastgesteld Duidelijk zal in het huurcontract worden opgenomen, dat het bedrijf na vertrek de gronden schoon moet opleveren. En dat eventuele bodemver ontreiniging ook zal moeten worden geschoond. Het college zegde toe, indien een startende ondernemer gebruik wil ma ken van grond in erfpacht, een dergelijk verzoek in overweging te nemen. Werd in het verleden veel aan dacht geschonken aan de subsidieëring van het gemeenschapshuis te Wanssum, deze keer was de raad het er zonder veel woorden mee eens om de gevraagde subsidie van 9907,- op het tekort te verlenen. KAVELPRIJZEN Met het voorstel, om de kavelprijzen van de bestemmingsplannen in de verschillende dorpen opnieuw vast te stellen, had de raad problemen. Het bestemmingsplan „Op de Hei" te Wanssum was niet bij de berekeningen eegenomen, omdat daar op dit moment geen aanvragers voor zijn. Indie dat bestemmingsplan wel meegenomen zou zijn bij de berekeningen, zouden de prijzen onredelijk hoog zijn uitgevallen. De opmerkingen van raadsleden, dat de kavelprijzen voor de Sociale woning bouw te hoog zouden zijn, werden dor het college bestreden. De grondprijzen werden nu vastgesteld op 79,35 voor woningwet en non-profit huurwoningen 90,75 voor premie A woningen, 95,- voor premie B woningen, 95,35 voor vrijstaande woningen en 99,20 voor bungalows. Dat alles per m2. Verschillende raadsleden wilden de prijzen voor bungalows vernogen en die van Sociale woningen verminderen. Dat laatste werd echter door de raadsvoor zitter die in zijn vroegere woonplaas ervaring had opgedaan bij Sociale woningbouw bestreden. RONDVRAAG Tijdens de rondvraag werd medege deeld dat de brochure „schoolverla ters" niet zal worden besteld en verspreid. In samenwerking met de afdeling van de gemeente, welzijnswer kers en de politie zullen de schoolverla ters wel worden voorgelicht, zeker nu de jeugdwerkeloosheid ook in Meerio- Wanssum toeneemt. Tijdens het vragenkwartiertje voor het publiek werd de voorzitter gevraagd hoe hij dacht over het vrije sluitingsuur voor de horeca. Daar had de burge meester geen klachten over en hij zag ook geen aanleiding om dat anders te gaan regelen. In zijn vroegere woon plaats kende men ook geen sluitingsuur en daar waren nooit moeilijkheden door ontstaan. Ook waren er in Meerio- Wanssum geen klachten bij de politie binnengekomen. JONGENSKOOR SWOLGEN Het Jongenskoor van Swolgen, een van de 8 jongenskoren van Pueri Cantores (waartoe ook de Zangers van St. Frans behoren) had deelgenomen aan het Nederlandse congres te Goes. Zij waren daar ontvangen door het gemeentebestuur en hadden een tegel aangeboden gekregen voor hun ge meentebestuur. De aanbieding van die tegel vond plaats voor de aanvang van de raadsvergadering. Natuurlijk dede de zangers dit met de liederen die ze ook in Goes hadden gezongen. GROTE BUIT BIJ INBRAAK In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er ingebroken in een kantine van een Venrays sportcomplex. Uit die kantine verdween voor een waarde van 20.000,- aan rookartikelen, hangende het onderzoek konden ons geen nadere mededelingen worden verstrekt. Op grove wijze was door onbevoeg den toegang verkregen tot de kantine van de voetbalclub te Oirlo. Ontvreemd werden een cassette-deck en wat rook artikelen. De schade bedraagt ongeveer 1000 gulden Uit de kleedruimte van de sport zaal werden sleutels en een aansteker ontvreemd. Het aantal diefstallen uit het kleed lokaal van de sporthal „De Wetteling" neemt nog steeds toe, ondanks het feit dat er preventieve maatregelen genomen zouden zijn. Ook nu werd er weer uit een portemonnaie van een sporter geld ontvreemd. Aan de serie diefstallen uit het kleed lokaal van de sporthal „De Wetteling" schijnt nog geen einde te komen. Nu werd een vijftal sporters uit Oirlo de du pe. In totaal werd uit 5 portemonnaies een bedrag van 150,- vermist. Maandagavond vond er weer een diefstal plaas in het kleedlokaal van Sporthal „De Wetteling". Deze keer werd er een geldbedrag van 130,- ontvreemd. Nogmaals word dringend aangeraden bij het sporten geen geld in de kleding in het kleedlokaal achter te laten. VERNIELING ln het vorig weekend werden bij de St. Petrus Banden school en aan de Dr. Poelsschool, 3 ruiten vernield. zowel de meerjarenbegroting als de ge meentebegroting voor 1987 ineens te be handelen. Het past namelijk niet, dat het huidige college de meerjarenbegro ting zou opstellen terwijl het nieuwe col lege straks verantwoordelijk is voor het dekkingsplan en de begroting! NOTA VAN ANTWOORD Intussen hebben burgemeester en we thouders, vooruitlopend op de begro- tingsbehandeling van a.s. maandag en dinsdag, een nota van antwoord het licht doen zien. Een schriftelijk ant woord dus op de gehouden algemene beschouwingen. Wij hebben er t.b.v. onze lezers enkele interessante onder werpen uitgelicht. Door nagenoeg alle fracties zijn vragen gesteld over het instellen van een steunfonds, al dan niet in relatie tot het kwijtscheldingsbeleid afvalstoffenhef fing. B. en w. zeggen de instelling van zo'n steunfonds toe. Het kwijtschel dingsbeleid dat dit jaar gevoerd werd, zal nog eens kritisch bekeken worden. Het aantal gevallen van kwijtschelding is namelijk lager dan in 1984. Oorzaak zijn voornamelijk de nieuwe richtlijnen van de staatssecretaris. Als alles goed gaat, ontvangt de gemeente volgend jaar de laatste ƒ1,76 miljoen terug van de ƒ8.265.000,- die zijn voorgeschoten voor de bouw van het politiebureau... En alhoewel de begroting nog niet EENDEN EN KIPPEN VERDWENEN In de nacht van 3 op 4 december weden uit een buitenverblijf bij een woning aan de Spurkt, 10 eenden vermist. Mogelijk dat een hond hier zijn slag geslagen heeft. In de daaropvolgende nacht zijn in een kippenren achter een woning aan de Bosweg, 8 sierkippen gedood. De politie denkt dat ook hier een hond de dader is. Maar of er verband bestaat tussen deze twee zaken, kon ons niet worden bevestigd. GEEN VISITEKAARTJE In de nacht van zaterdag op zondag werd een Volkswagen welke aan de Gussenstraat geparkeerd stond, geramd door een andere personenauto. Die bestuurder vergat zijn visitekaartje achter te laten. De eigenaar van de Volkswagen een inwoner van Venray, zit nu met een behoorlijke schade opgescheept, of er moeten getuigen de politie op het spoor van de andere automobilist kunnen zetten. DIEFSTALLEN Uit een garage van een woning aan de Florishof werden een compres sor en een boormachine gestolen. In een onbewaakt ogenblik werd uit een kledingzaak een partij onder goed ter waarde van 659,- meegeno men. De diefstal vond op surpriseavond plaats. In de nacht van zaterdag op zondg werd ingebroken in een geparkeerde personenauto. Ontvreemd werd een radio cassetterecorder. De schade be draagt ongeveer 500,- is goedgekeurd, zijn er toch al weer een aantal wijzigingen, zowel in de in komsten als uitgaven. De uitgaven zijn échter hoger, maar dank zij een hogere rijksbijdrage wordt alles weer recht ge trokken. Die wijzigingen in inkomsten en uitgaven zijn: ƒ84,- meer bijdragen aan het gewest voor brandmelding en alarmering; ƒ1.692,- minder bijdrage aan het Ge west voor de Volkskredietbank; ƒ2.653,- moet de gemeente meer bij dragen aan de subsidie voor de openba re bibliotheek. Op de begroting was de subsidie te laag berekend; ƒ14.462,- moet er méér gesubsidieerd worden aan het RISC (De Clockert). Oorzaak: de nieuwe funktiewaardering; ƒ3.384,- minder, behoeft de gemeente bij te dragen aan het woonwagenwerk in het gewest; ƒ30.000,- moet de gemeente volgend jaar gaan bijdragen aan het bodemon derzoek in de Endepoel. Dit in het ka der van het milieubeheer; ƒ10.460,- minder, behoeft de gemeen te bij te dragen aan de basisgezond heidszorg in het «gewest. Het betreft hier het geneeskundig toezicht en de preven tieve jeugdtandverzorging; ƒ15.440,- tenslotte, zijn voor 1986 de extra kapitaalslasten van de gelden die beschikbaar werden gesteld voor de voorbereidingen ten behoeve van de re novatie van het gemeentelijk zwembad. SCHOLIER ERNSTIG MISHANDELD Vorige week dinsdag werd op het fietspad langs de Zuidsingel een 15 jarige scholier uit Sevenum, door enkele medescholieren klem gereden en daarna mishandeld. De knapen gingen er vandoor en lieten hun slachtoffer liggen. Die kon later met veel moeite naar school terugkeren. Bij die mishan deling liep hij een hersenschudding op, een gezwollen lop en enkele hoofdwon den op. Hij moest zich onder medische behandeling stellen. De politie heeft de twee daders, 15 en 17 jaar, aangehou den. Beiden zijn in Venray woonachtig. Ze hebben een bekentenis afgelegd. Als motief gaven zij aan de politie op, dat het slachtoffer zich laatdunkend over hen had uitgelaten. EIGENAAR ERG GEDUPEERD Een op de parkeerplaats bij Inalfa geparkeerde personenauto van een werknemer uit Gennep werd vermoede lijk met gebruikmaking van een valse sleutel geopend. Ontvreemd werd een flitser met accuhouder. Maar het ergste is de eigenaar gedupeerd door de diefstal van een aantal trouwfoto's. Hij verzoekt de dader dringend hem in ieder geval die foto's terug te bezorgen. Hij kan dit doen door deze op te zenden naar Inalfa, dan wel aan het adres van ons weekblad. EEN ABONNEMENT WAARD!

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11