Se kerk ut l]et mtööen cor (r\ SCHOUWBURG AGENDA verfhal Latijns Amerika vraagt om solidariteit PEEL EN MAAS uw weekblad HET TECHNISCH ONDERWIJS IN VENRAY Nieuw in Venray! Verfgroothandel voorde particulier. Voorlichting over de beroepssektor onderwijs PEEL EN MAAS Groene Kruis start afslankcursus Voordeurluifel maken? Jazzworkshop PEEL EN MAAS Zondagochtend concert Gevonden Openbare bibiliotheek SPORTHAL DE WETTELING GOUDEN ARMBAND Ook nu weer wordt in de komende adventstijd onze aandacht gevraagd voor Latijns Amerika. Solidaridad, de interkerkelijke aktie voor Latijns Ame rika houdt voor de twintigste maal aktie om onze aandacht te vestigen op de pro blemen van de landen in Latijns Ameri ka en wil tevens onze hulp inroepen voor een aantal projeklen, die de pro blemen van groepen mensen kunnen verlichten. Mgr. J. de Kok, Bisschoppe lijk referent voor Latijns Amerika zegt hierover in zijn aanbevelingsbrief: „Politiek en economisch is de toestand daar nog altijd verre van rooskleurig. Er is in veel landen economische terug gang, er is niet alleen hoge schuldenlast maar ook een hollende inflatie. Er zijn soms zwakke regeringen, soms dictato riale regimes, maar de meest directe rea liteit is: armoede en ondervoeding bij miljoenen mensen. Nog meer treft ons, hoezeer mensen die daarin verbetering willen brengen, onder druk staan. Ze hebben ook vaak grote moeite om me ningsverschillen te overbruggen, terwijl een gezamenlijk optreden toch noodza kelijk is. Belangrijk is binnen al die gisting de tekenen van hoop te zien. Ontelbare kleine groepen in Latijns Amerika, ar beiders, boeren, allemaal eenvoudige mensen, geven ons een wonderlijk voor beeld van vertrouwen en doorzettings vermogen. Vele van deze groepen krij gen via Solidaridad de kleinschalige steun die past bij hun eigen inzet, offers en ondernemingslust. Maar hulp is geen eenrichtingsver keer. Er valt voor ons zoveel te leren van deze mensen die wij met onze bij drage proberen te helpen. Met al hun el lende, leven ze ons een stukje evangelie voor. Daarom moeten de kontakten die Solidaridad opbouwt tweezijdig zijn. De lijn van de mensen daarginds naar de kerk in Nederland toe dient te worden verstevigd". Minder rente, meer vrijheid Met de leus „Minder rente, meer vrij heid" wil Solidaridad aandacht beste den aan de negatieve gevolgen die de ho ge internationale rentestand heeft voor de ontwikkelingskansen van de Latijns Amerikanen. Deze leus is een omkering van de bekende reclameslogan „Meer rente, meer vrijheid". In de campagne van dit jaar wordt door Solidaridad dan ook ingegaan op de rol die de bankwe reld speelt in het schuldenvraagstuk. Banken - ook Nederlandse - zijn de grootste geldschieters geworden van de arme landen en eisen in een tijd met ho ge rentestand dan ook grote geldbedra gen op aan rente en aflossing over de uitstaande kredieten. Geld dal onttrok ken wordt aan de armoede-economieën van de derde wereld. De geldstroom die hiermee inmiddels gemoeid is, overtreft de bedragen die beschikbaar komen door ontwikkelingshulp, investeringen en nieuwe kredietverlening, zodat op onze wereld de paradoxale situatie is waarin arm rijk financiert. In de derde wereld is dit proces wel eens „de anonieme diefstal" genoemd. Diefstal omdat bijvoorbeeld de kredie ten die door de banken in de jaren ze ventig aan Latijns Amerika versterkt zijn, goedkoop waren d.w.z. met een la ge rente en gegeven in dollars met een lage koers. Nu, in de jaren tachtig zijn diezelfde kredieten duur d.w.z. de rente is meer dan verdubbeld en de afbetaling moet geschieden in duurdere dollars. Anoniem omdat het proces zo on grijpbaar is. Er is niet een schuldige aan te wijzen. Het is een mechanisme dat mensen in de derde wereld overkomt, waarvan ze slachtoffer zijn, zonder dat ze greep krijgen op deze processen. Al thans niet op korte termijn en zonder organisatie en strategie waardoor men sen zelf weer hun situatie kunnen behe ren. Die tegenbeweging wil Solidaridad versterken. En dat moet dan gebeuren op twee fronten: in Latijns Amerika en in onze eigen samenleving. Het is goed om in deze adventstijd ons te realiseren hoe de situatie van veel Latijns Amerikanen is. Onszelf bewust worden van onze relatie met hen en hoe wij hier iets voor hen kunnen beteke nen, lijkt me in deze tijd een opdracht die voortkomt uit ons Christen zijn. Werkgroep Missie en Vrede Ondanks het feit dat fgestudeerden van de technische school zonder meer een baan vinden, of geplaatst worden in een bedrijfsopleiding of doorstromen naar de MTS en andere vormen van be roepsonderwijs. Ondanks het feit dat vele leerlingen via het systeem van theo retisch en praktisch onderwijs tenminste kunnen deelnemen aan een stuk beroep sopleiding en maatschappelijke vor ming. En ondanks het feit dat doorstro ming naar de MTS of andere vormen van technisch onderwijs ook goede kan sen biedt, kiezen te weinig schoolverla ters van het basisonderwijs voor een technische beroepsopleiding. Dit gevoegd bij het feit dat het aantal jongeren in deze leeftijdsgroep steeds kleiner wordt, geeft een en ander grote problemen bij de vraag van het be drijfsleven naar jongeren, die een be roepsopleiding hebben genoten. Zeker in een tijd waar de economsiche groei weer toeneemt. De wereld van het beroep en de tech niek is vaak onvoldoende bekend en ook de kansen die het technisch onder wijs hierin biedt worden niet voldoende benut. De voorlichting van het technisch on derwijs aan leerlingen van de basisscho len, hun ouders en hun leerkrachten vindt door middel van de Openbare Les sen plaats. Het onderwijs zal samen met het bedrjfsleven proberen duidelijk te maken hoe en waar de belangen van de jongeren liggen die kiezen voor een opleiding in een technisch beroep. Op donderdag 12 en vrijdag 13 december zijn de leerlingen van de basisscholen uitgenodigd voor een bezoek aan de technische school. Zaterdag 14 decem ber van 10.00 tot 13.00 uur zijn hun ou ders en andere belangstellenden wel kom. Maak van deze gelegenheid ge bruik om Uw kennis op het terrein van de technische beroepsopleidingen weer op peil te brengen. VECHTPARTIJEN In de nacht van zaterdag op zondag vond een vechtpartij plaats op de Leun- seweg. Een 19 jarige inwoner was ken nelijk mede door drankgebruik zodanig verhit geraakt, dat hij een drietal kna pen van dezelfde leeftijd uitdaagde. Een sloeg hij hard op zijn gezicht en toen een andere de bril van zijn neergeslagen vriend wilde oprapen werd hij in zijn ge zicht geschopt. Toevallig in de buurt zijnde politieagenten waren getuigen van die vechtpartij. De vechtersbaas werd aangehouden en naar het politie- buro overgebracht. Na ontnuchtering werd hem procesverbaal terzake mis handeling aangezegd. In de Poststraat bleek een mishande ling te hebben plaatsgevonden. Daar werd een inwoner afgetuigd, waardoor hij pijnlijk werd getroffen, zoals het verbaal luidt. De indentiteit van de aan valler is bij de politie bekend. Er zal proces verbaal worden opgemaakt. Om trent de motieven kon niets worden me degedeeld. cor reijnders onderhouds-en kleuradviseur poststraat (achter het postkantoor) telefoon 04780-82810 Op woensdag 18 december a.s. van 10.00 tot 12.00 uur wordt door'de Stich ting Onderwijs- en Beroepskeuze in sa menwerking met het COA Venray (Contact centrum Onderwijs Arbeid) een voorlichtingsbijeenkomst georgani seerd over het beroepsgebied onderwijs. Hierbij zal worden ingegaan op de opleidingen tot leraar (eerste, tweede en derde graad), de opleiding tot onderwij zer. Tevens wordt aandacht besteedt aan diploma's akten en getuigschriften waaraan lesbevoegdheden worden toe gekend. De bijeenkomst zal het karak ter dragen van en workshop, waarbij - naast een algemene inleiding - de kandi daten de gelegenheid krijgen zelf gerich te informatie te bestuderen in onze in- formatheek. Geïnteresseerden voor deze voorlich tingsochtend kunnen zich t.m. vrijdag 13 december telefonisch aanmelden bij de administratie van het beroepskeuze- bureau aan de Leunseweg 2a te Venray (ingang t.o. de Paterskerk) tel. 04780- 10032. In verband met de organisatie kosten wordt van de deelnemers een bij drage van 5,- gevraagd. uw weekblad Het Groene Kruis start eind januari, begin februari weer met de cursus sa men „stap voor stap" afslanken. Deze cursus is bestemd voor mensen die niet alleen op een gezonde en verantwoorde wijze willen afslanken, maar vooral ook daarna op gewicht willen blijven. Deel name aan de cursus kost voor leden van het Groene Kruis 25,- niet leden beta len 122,50 Voor deze curusu kunt U zich uiterlijk opgeven tot 5 januari 1986 bij het Groene Kruis tel. 04780-81269 van 9.00 tot 12.00 uur. In de etalage van rijwiel handel Teunissen aan de Ei kenlaan heeft de afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland een rijwiel mogen plaatsen, waaraan alle acces soires zijn aangebracht die het rijden op een fiets zo veilig mogelijk maken. Het is voor eenieder interessant eens te kijken wat er zoal aan Uw fiets ontbreekt.... Nu kan iedereen het. Met het unieke Woning Plus Plan; handzame alles-in-een pakketten met duidelijke werkschema's. Met het professionele resultaat van de vakman. Maar door zelfdoen de helft goedkoper. Voordeurluifel. om de gasten niet ff langer in de drup te laten staan. II (j ©Bouwbedrijf J. RAEDTS Zn. c.v. geopend: ma. t/m vrij. 9.00-17.30 uur za. 9.00-12.00 uur Mgr. Hanssenstraat 57, Oostrum. Tel.; 04780-81469/82274. Levens onderhoud van de geestelijkheid Door de eeuwen heen is het een goede gewoonte geweest, dat de gelovigen degenen, ,,die het altaar bedienen" - de geestelijkheid dus - onderhiel den. Wanneer de pastoor of een kapelaan op huisbezoek kwam was het hel normaal wanneer men hen, bij het af scheid wat geld in de hand stopte. In de winter, wanneer door de boeren varkens werden geslacht, was het heel normaal, dat een hutspot" naar de pastorie werd gebracht. Zo 'n hutspot" bestond uit karbo nades, een stuk spek, worsten bloedworst en/of zult etc. In die tijd van de oogst wisten de boeren de weg naar de pastorie wel te vinden met appels, peren en aardappels. Vooral de geestelijkheid op de kerkdorpen hadden niet te klagen over de goedgeefsheid van hun parochianen. Voor zover het inmaken nog niet bekend was, werden de karbonades gezouten en ge droogd voor de boterham of tot droge worst verwerkt. Heel wat vlees werd in later jaren ge weckt. De huishoudster had er heel wat werk mee. Een typisch verschijnsel in Venray was, dat de Paters Franciscanen - in tegenstelling tot de parochiegeestelijkheid - in de wintermaanden met halve varkenskoppen werden be deeld. Gedurende een hele win ter kon dit aantal oplopen tot in de honderden. Dit lijkt een geweldig aantal. Maar, wan neer men weet, dat het Paters- klooster in vroeger jaren werd bevolkt door 150 tot 200 pa ters, fraters en broeders, dan is het logisch, dat er zoveel naar toe werd gebracht. Bovendien bestond het merendeel van de kloosterbevolking uit jonge mannen, die graag een stukje vlees op hun bord of in de soep hadden. Uit de overlevering is be kend, dat rond Kerstmis de vrijgezel Th. v.d. Boogaart, de buurman van de paters op de Patersstraat 28, door een slager een extra zware ham naar het Patersklooster liet brengen. Maar de paters, fraters en broeders moesten ook buiten het winterseizoen in leven blij ven. Daarom ging er jaarlijks een z.g. Termijnbroeder" op pad om bij de gelovigen le vensmiddelen en/of geld in te zamelen. Broeder Methodius Horst man is in de jaren 1965 en 1966 als laatste termijnbroeder rondgegaan. Deze broeder deed het hele jaar niets anders dan in een groot rayon rondgaan om le vensmiddelen, voornamelijk boter, eieren en aardappels, in te zamelen voor de kloosterbe volking. Hij was een bekende ver schijning in Otter sum, St. Aga tha, Oef felt, Ledeacker, Oploo, St. Anthonis, Bakel, Milheeze, Vlierden, Maasbree, Hout-Blerick, Tegelen, Velden, A reen, Lomm, Wel Ier looi, Well, Bergen en Siebengewald. Ook de tussenliggende plaatsen werden door hem bezocht en hij sloeg zelfs de verst afgele gen boerderijen niet over. Wanneer men niet in natura kon geven, dan gaf men geld. A Is tegenprestatie werd door de Venray se paters assistentie ver leend in de door de termijn broeder bezochte plaatsen, wanneer dit nodig was. De kinderen wisten maar al te goed wanneer de termijn broeder in aantocht was, want zijn komst werd van te voren door de jeugd aangekondigd. Zij konden dan verzekerd zijn van een mooi prentje voor in het kerkboek.... In Leunen en Casfenray werd mest opgehaald ten be hoeve van de eigen groentetuin van de paters. In Wanssum en Geijsteren werd rogge ge vraagd. Er was altijd wel een of andere voerman te vinden, die de mest of de rogge met kar en paard naar het Venrayse pa tersklooster bracht. Op de derde woensdag van de Advent werd in dè kerkén de z.g. Gulden Mis opgedragen. Deze mis werd opgedragen ter ere van het Moederschap van Maria. Van oudsher - het ge bruik stamt uit de Middeleeu wen - was dit een vroege mis met veel kaarslicht. Waar schijnlijk heeft dat weer iets te maken gehad met de feestdag van de H. Lucia, wier feest ge vierd werd op 13 december. Als afsluiting van het muziekjaar 1985 organiseert de SLIM nog vier jaz- zworkshops en wel in Venray, Weert, Roermond en Beek. Iedereen, die een instrument bespeelt, of zingt, en een beetje noten kan lezen, wordt van harte uitgenodigd om mee te doen. De kosten bedragen slechts ƒ10,-. Maximum aan tal deelnemers 20 per workshop. De workshop in Venray vindt plaats op zaterdag 14 december in de Muziek school, Grote Markt 11, van 12.00 tot 15.30 uur o.l.v. Paul Pleyers. Deze gita rist studeert aan de afdeling Lichte Mu ziek van het Maastrichts Conservatori um, en is bekend door optredens met zijn eigen groep „Cru Exceptionel" en talloze sessions. Wie mee wil doen, kan zich nog deze week opgeven bij het secretariaat van de SLIM, Houbiersstraat 19, 6369 CB Sim- pelveld, tel. '045-441542. EEN ABONNEMENT WAARD! donderdag 12 december Hoogachtend "Seth" De pers schreef over zijn vorige program ma "Seth Gaaikema blinkt uit als woord kunstenaar", "Wat Wim Kan kon, kan Seth ook", "Seth Gaaikema boordevol grappen", "Seth Gaaikema in het voetspoor van Kan". Hieruit blijkt, dat hij een stijl ontwikkeld heeft, die hij van plan is te handhaven. Het wordt dus een voorstelling met veel commentaar op de aktuele politieke ge beurtenissen en met veel satire. "Seth als de betrokken entertainer" zoals hij dat zelf noemt. Er is een duidelijke be hoefte aan de opvolging van Wim Kan. Voor de pers is het dan zover, want bo venstaande citaten zijn niet mis te ver staan. Een avond amusement op hoog ni veau. dinsdag 17 december THEATER VAN DE LACH "Een trouwring mag niet knellen" Klucht van Claude Magnier Bij het Theater van de Lach wordt - zoals vanouds - de ene dolle situatie gevolgd door de andere. Topkomedianten die het kluchtwerk tot in hart en nieren beheersen. Voor het publiek, dat gewoon een avondje wil lachen is dit dan ook het gezelschap dat aanspreekt. Een rijke vader wil zijn dochter laten trou wen met een adellijke kunstschilder on der het motto "zij de titel, hij het geld". Dat uitgangspunt is al verkeerd, dus dat moet wel tot absurde situaties leiden. Ui teraard moeilijkheden op liet toneel en uitbundig plezier in de zaal. Met: John Lanting en Teuntje de Klerk. A.s. zondag 8 december is in de schouwburg het zondagochtenconcert, om 11.30 uur. Deze morgen zal dit con cert worden verzorgd door MMSK Pe trus Banden Venray en fanfare De Vriendenkring Overloon. De algehele leiding van het concertgedeelte MMSK St. Petrus Banden is in handen gelgd van de nieuwe dirigent Jan de Jong. Het tamboerwerk wordt gedirigeerd door in- strukteur L. Clabbers, terwijl de majo rellen onder leiding staan van instructri- ce Bernadette Heiligers. Miss Majorette is Nellie Driessen. Uitvoerende werken trus Bartden: Marche Grotesque Little Prelude Noche en Barcelona Trp. solo Flying Fingers Xylophone solo Sousa Medly March Four Dances Tiger Drums (tamb.) jMarching Timd Tomp Brasil (maj.) MMSK St. Pe- Frank Bolina Frank Bolina Jvan Nerijwen Harm Evers arr. Pat Lee Joop de Winter J. Stoffels (tamb.) A. Walravens arr. J. v. Osch Blauw witte kinderhandschoen, zwart lederen dameshandschoenen, zwarte da meshandschoen. Bruine herenportemonnaie, vouwmo- del met inhoud, zwarte portemonnaie Twee sleutels aan een broekriemhan ger, drie sleutels aan aan broekriemhan ger, een sleutel aan een blauwe hanger, Vier sleutels en een flesopener aan een ring. Vuilnisemmertje merk Curver, Zwar te gereedschapskist met inhoud. Blauwe verzekeringsmap met inhoud. Twee par- ker balpennen met inscriptie, Een wiel dop. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, tst. 224. Afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32 afd. voor volwassenen Julianasingel 33 Venray tel. 81970 Nu K^ r,mis weer in zicht is, hebben wij voor L een lijst samengesteld met boeken van de volwassenenafdeling over het bereiden van feestelijke diners en het zelf maken van kerstversieringen en wenskaarten. Misschien zit er iets voor U bij? 624.9 Hoch 1. Kerstversieringen in huis, In dit boekje worden allerlei mo gelijkheden tot het zelfmaken van kerst versieringen gegeven, die met vrij goed kope middelen te realisren zijn. 624.3 Kros W. Wens- en feestkaarten. Door middel van vele foto's van de te gebruiken materialen en gereedschap pen worden allerlei mogelijkheden gege ven om zelf wens en feestkaarten te ma ken. 627.2 Deltas ideenboek voor party's en feesten. Voorbereidingen voor feestelijke diners, o.a. worden de uitno digingen, menu- en drankenkeuze, tafe- lafschikking en het tafeldekken beschre ven. 629.1 Gareneren en vesieren van schotel en tafel. In dit boek worden 250 mogelijkheden behandeld voor het op maken en garneren van een koud buf fet. Zonder hoge kosten of hoofdbre kens worden variatie mogelijkheden ge geven voor het breiden van fruit, groen ten, vlees en vis. 629.1 Laken, Fred van der. Het ser vetten vouwboek. Een historische schets van de ontwikkeling van het gebruik van het servet, handige tips m.b.t het vouwen en handleidingen voor het vou wen van ongeveer 40 verschillende orgi- nele servetmodellen. 629.2 Feestelijk eten. Ongeveer 100 feestelijke recepten welke deel uitmaken van komplete menu ideëen voor diners. Hierbij wordt veel aandacht besteed aan de totale omlijsting zoals wijnkeuze, serveren, garni's en voorbereiding. 629.2 Hamateen, Martijn. Eenvoudi ge restaurantmenu's voor thuis. Culi naire heerlijkheden uit de keukens van nationale en internationale hotels en of restaurants, ook onervaren koks kun nen met weinig moeite feestelijk getinte maaltijden op tafel brengen. -eu-belg 629.63 Maesen Jan. De beste recepten van chef koks in Vlaanderen. Tweeendertig Vlaamse toprestaurateurs koks geven in dit boek een beeld van hun kunnen d.m.v. een volledig uitge werkt menu. 629.71 Wild en gevogelte in de inter nationale keuken. Dit boek bevat twee delen. Een algemeen inleidend, hande lend over diersoorten en basiskennis over bereiding en een gedeelte met cate gorieën van gerechten. Vrijdag 6 december 18.00-20.00 Manual tr. 20.00-24.00 uur KNVB comp. (dames) Nelipak-1 Huukske Inter '80-De Peli kaan 2 Wijk zuid - 't Huukske 2 DZWS-De Wieën. Zaterdag 7 december 9.30-12.00 Manual comp. 12.00 Rooyse Vk competitie. 12.30 D8- Revoc 4 H5-VC Kessel 3 14.00 D3-Set Up D5-Peelpush 3 H4- Vc-Kessel 2 15.30 H6-Peelpush 5 17.00 Dl-Polaris Hl-Ledub 18.00 D4-Athos 19.00 D6-Set up 21.00-23.00 KNVB competitie. Le coq- SVCB 2 /SVCB 3-GFC 3 Zondag 8 december 8.00-09.30 Badminton comp. VI- Olympia 3 V4 Shuttle 3 V6-BCR 9 12.30-15.30 koifbal comp. MCHV zaalhockey comp. 15.30 MC-Concordia MC 16.45 JB-Venlo B 18.00 JA-Heerlen A 19.15 Hl-Tegelen 20.30 Old Calahan zaalv. vr. 21.30-22.30 SVCB zaalv. vr. Maandag 9 december 18.00-21.00 Rooyse VK, tr. 21.00-24.00 KNVB zv. competitie: SVCB-Perey verz. (beker) ZVV Venray-Venrode Veronica- Wittenhorst 2 Dinsdag 10 december 18.00-21.00 Rooyse VK, tr. 21.00-23.00 Badminton 24.00 Beerkens zaalv. vr. Woensdag 11 december 18.00-23.00 Badminton Donderdag 12 december 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 Rooyse Vk tr. y<"*V'ir/i/rds'n -Sis/U Schnti lenst raatje 8 enray Tel. 80239 VERLICHTINGSCONTROLE Maandagavond hield de politie weer een verlichtingscontrole. 28 Fietsers kre gen een bekeuring omdat hun licht niet in orde was. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: H.SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 33, tel. 82200 DR. VAN DONGEN Past. Jeukenstraat 6, America Telefoon 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. ST. ODA Passage 1, tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, TEL. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12 Venray tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak M. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. VAN DILLEN Horst, tel. 04709-3510 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, lel. 81152 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 pi 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In hel weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 lot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. W'ijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY W estsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 lot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a. tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, L1MAGAS en WML Past Wijnhovenpark 15801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur Al.GEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NY'IH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Schrijf naar: Postbus 316 5800 AH Venrav Tel. 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hocnderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDELINGSBURO Hoenderstr. 33. tel. 85251 Algemene Vereniging Patiènlenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. 83100 REUMA VERENIGING VENRAV E.O. Tel. 83127

Peel en Maas | 1985 | | pagina 3