C D b St. Nicolaas in Venray Open huis bij „En Passant" VERSE MOSSELEN P. THIELEN Rank Xerox Venray: twintig jaar jong HILHORlfl Wim van Osch 40 jaar muzikant Play-back show Overmatige lozing van koel water op bermsloten Geen verkeers obstakels in St. Jozeflaan Smakt Geen parkeerverbod in Arkstraat en Reekgraafstraat Meubelmakerij E.M. STROY Goed idee! weru zn Vlooienmarkt Grote vogelshow Volkstrauertag op Duits soldatenkerkhof PUZZELEN VOOR BOTANISCHE TUIN De jaarlijkse intocht van Sint Nico laas in Venray, met daaraan verbonden de verwelkoming van de goed-heilig man, op het bordes van het oude raad huis, heeft a.s. zondag om 3 uur plaats. Daarna zal de Sint met zijn vele Pieter mannen een rondrit door het centrum maken. RESTAURANT In de Keltische Pol Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Vrijdag 22 en zaterdag 23 november houdt galerie ,,En Passant" ter ere van haar twee jarig bestaan Open Huis. In galerie „En Passant" kan men een aparte kollektie handgemaakte artikelen kopen, zoals: exclusieve gouden en zil veren sieraden gemaakt door Gerard en Marijke Cieraad, Keramiek van Piet Hermans, handgeweven stola's, tafello pers en kleding van Immy Reynbolds, zeefdrukken van Harrie van Nunen en bronzen beelden van Tjikkie Kreuger. Vooral met het oog op de komende feestmaand is een bezoek aan de galerie zeer de moeite waard. Galerie „En Pas sant" is open: maandag, woensdasg en donderdag van 13.30-17.30 uur vrijdag van 13.30-21.00 uur en zaterdag van 11.00-17.00 uur. Galerie „En Passant" dis gelegen aan de Schoolstraat 28 te Venray. Op 18 november, twintig jaar gele den, zegende de deken van Venray de nieuwe fabriek, die in de bossen aan de Maasheseweg in recordtempo was ge bouwd. De gouverneur van Limburg, mr. dr. C.J.M.A. van Rooy, verrichtte de officiële opening. Burgemeester Custers van de gemeente Venray liep trots over het terrein van „zijn" fa briek. De „man met de gong", toen het bekende beeldmerk van de Britse film maatschappij Rank dat ook Rank Xe rox gebruikte, bekeek het allemaal met een voldane glimlach. Rank Xerox (Ne derland) NV Venray Division kon aan de slag. Twintig jaar. Niet bepaald een leef tijd voor jubileumfeesten. Maar toch belangrijk genoeg om even bij stil te staan en vervolgens me^en weer aan de toekomst te denken. De werkers van het eerste uur weten zich de begintijd nog heel goed te herin neren. Enkele van hen werde aan het woord gelaten in een „Xerox-krant Ex tra" die deze week is verschenen. In woord en beeld worden daarin de voor bije twintig jaar nog eens voor het voet licht gehaald. Maar, evengoed probeert men een blik te werpen in de toekomst. Een uitgave derhalve welke het bewaren waard is; vanwege de geschiedenis èn vanwege de prognoses. Makelaars- en Taxatatiekantoor WONINGEN TE KOOP GEVRAAGD.' Stationsweg 7b, Ventev, tel. 04780- Afgelopen vrijdag 15 november vond in café Martens te Leunen de jaarlijkse Cecilia-avond plaats van Harmonie „St. Catharina" Leunen-Veulen-Heide. In de loop van de avond vond de hul- dsiging plaats van Wim van Osch, die thans 40 jaar muzikant en lid is van deze muziekvereniging. Zijn echtgenote spel de hem het gouden bondsinsigne op en reikte de daarbij behorende oorkonde over. In zijn speech dankte de voorzitter Wim voor zijn geweldige staat van dienst en overhandigde voiorts een boeket bloemen aam Mevr. van Osch als dank voor het feit dat zij Wim al die jaren in de gelegenheid stelde om voor de vereniging doende te zijn en daarbij zelf ook zeer frequent haar diensten aanbood aan de vereniging. Als knaapje van 13 jaar leerde Wim omgaan met muziek en al spoedig bleek hij een zeer goede muzikant te zijn. Dat hij een zeer trouw lid is, blijkt ook wel uit het feit dat hij zelden tot de absencie behoort. Aan de fanfare alleen had hij niet genoeg, reden waarom hij in de begin jaren zestig meehielp een blaaskapel van de grond te krijgen. Deze kapel thans bekend onder de naam „Die Fröhliche Rubensamler" kende onder zijn en thousiaste leiding grote successen. Door problemen liet hij zich nimmer uit het veld slaan. Mede dankzij hem bleef de kapel ook in moeilijke tijden, over eind. Bij afwezigheid van dirigent Toon Schellens heeft Wim tot voor kort ook die honneurs op voortreffelijke wijze waargenomen, hetgeen ook thans nog gebeurt als dat nodig blijkt. Ook besturen was voor Wim wegge legd. Door zijn enorme ervaring en eindeloze inzet is hij eigenlijk een nage noeg onmisbare schakel geworden in de ketting die de vereniging draaiende houdt. Al ongeveer 25 jaar lang bracht hij de moed op om op kundige wijze mee te draaien als bestuurslid. De vereniging „Harmonie St. Catha rina" prijst zich gelukkig met een jubi laris van dit kaliber. Hopelijk zal Wim nog in lengte van dagen zijn diensten aanbieden als aktief muzikant, als leider van de blaaskapwl en als bestuurder. SIEM LEMMENS HULPDIRIGENT Op deze zelfde avond moest Siem Lemmens op examen in het kader van zijn opleiding tot hulpdirigent. Fanfare „Ons Genoegen" uit Oirlo had Siem reeds de gelegenheid geboden om aldaar praktische ervaring op te doen. Na eerder voor het theoretisch ge deelte te zijn geslaagd was ook zijn optreden op deze avond succesvol, zo dat hij nu in het bezit is van het diploma voor hulpdirigent. Op zaterdag 23 november a.s. organi seert Fanclub Richard 'n play-back fes tijn in wijkcentrum de Kiosk, aanvang half acht. Zoals gewoonlijk hebben ook nu weer tientallen personen zich aange meld om hun kunnen te tonen. Onder leiding en toeziend oog van de jury zal later op de avond de uitslag be kend worden gemaakt en de winnaars ontvangen dan 'n beker voor hun gele verde prestatie, terwijl alle deelnemers 'n herinnering in ontvangst mogen nemen. Dus komt u allen naar de Kiosk, Het college van b. en w. is van plan, in overleg met het Waterschap, de Com missie Grondgebruik van de L.L.T.B. en het Consulentschap voor de tuin bouw maatregelen te treffen tegen het zonder meer lozen van koelwater door champignonkwekers op bermsloten. In de meeste gevallen zijn n.I. de bermsloten niet berekend op deze vrij grote waterafvoer. Sedert onfeveer een jaar wordt bij de teelt van champignons geforceerd ge koeld, waarbij grondwater als koelmid- del wordt aangewend. Het in grote hoe veelheden opgepompte grondwater wordt, bij het ontbreken van een rioleringssysteem in het buitengebied, geloosd op gemeentelijke bermsloten. De gevolgen zijn wateroverlast, uitspoe lingen en verstoppingen. Als een goede en waarschijnlijk de enige oplossing van het afvoerpro- bleem wordt gedacht aan de aanleg van persleidingen door de gemeentelijke wegbermen naar de dichtstbijgelegen waterlossingen van het Waterschap „Noord Limburg" indien deze water lossingen voldoende capaciteit hebben, wanneer de champignonkwekers niet op andere koeltechnieken die weliswaar duurder zijn overstappen. In de gemeente Venray wordt mo menteel door acht champignonkwekers op bermsloten geloosd. Een andere, hiermee verband hou dende zaak is, dat vrijwel niemand van de thans lozende kwekers vergunning heeft van de provincie voor het onttrek ken van meer dan 10 mJ water per uur aan de bodem, terwijl niemand een lo zingsvergunning heeft van de gemeente en slechts één kweker een lozingsver gunning heeft van het Waterschap. Om voor de thans reeds lozende kwe kers 3e schade zoveel mogelijk te beper ken, zullen Waterschap en Gemeente werken tesamen een inventarisatie op maken van de thans bekende lozingen en proberen een zo gunstig mogelijke oplossing voor de betrokkenen te berei ken. Probleem hierbij is wel, dat het zwaartepunt van de lozingen in Yssel- steyn ligt. Het zou kunnen, dat daar een vijftal champignonkwekers gaat lozen op één sloot, n.I. de Rouwkuilenlossing. Het ligt in de bedoeling, dat de cham pignonkwekers nader over deze proble matiek worden geïnformeerd door de gemeente en via de Commissie Grond gebruik van de L.L.T.B., in overleg met het Consulentschap tuinbouw. Inmiddels heeft de gemeente de champignonkwekers er op gewezen, dat niet in alle gevallen medewerking kan worden verleend aan een vergunning aanvrage voor de waterlozing. In het vervolg zullen n.I. de voor het buitengebied aangevraagde bouwver gunningen mede door het Waterschap worden bekeken. Tevens zal op haar verzoek de provincie worden geïnfor meerd over de bij de gemeente bekende wateronttrekkingen aan de bodem. HOND BEET BAAS IN HAND Waarschijnlijk was het jaloersheid de oorzaak dat een bouvier zijn baas in zijn hand beet. Hierdoor werden twee pezen doorgebeten. De baas was met zijn twee bouviers aan het spelen en schonk schijnbaar meer aandacht een een van de honden waardoor de andere jaloers werd. Bij herhaling heeft de Dorpsraad Smakt-Holthees bij het gemeentebe stuur van Venray aangedrongen op het treffen van maatregelen om het (te) hard rijden door automobilisten op de St. Jozeflaan tegen te gaan. Naar aan leiding daarvan is de verkeerssituatie ter plaatse nader onderzocht. In ieder geval is komen vast te staan, dat een relatief groot deel van het autoverkeer in de kom van Smakt te hard rijdt, waardoor het wenselijk zou zijn verkeersmaat regelen te treffen, b.v. door het aan brengen van verkeersobstakels, zoals door de dorpsraad werd gesuggereerd. Deze suggestie is evenwel door het college van b. en w. afgewezen, niet alleen vanwege de hoge kosten, maar wel vanwege de zware verkeersfunktie, welke de Sint Jozeflaqn heeft. Door het aanbrengen van enkele weg versmallingen, asverschuivingen of ob stakels zal het doorgaande verkeer en zeker het landbouwverkeer waar onder voertuigen met uitzonderlijke afmetingen belemmerd worden. Ook het aanbrengen van een enkele wegversmalling aan het begin van de bebouwde kom zal mede op advies van de directie verkeersveiligheid van het Ministerie van Verkeer en Water staat niet worden aangebracht. Wel zullen op het wegdek van de St. Jozeflaan een 50 km-markering worden aangebracht. Deze werkt volgens het college attentieverhogend en sommeert eens te meer tot een aanpassing van het snelheidsgedrag. Overigens is bij recente snelheidscon troles door de politie gebleken, dat het veelal de bewoners van Smakt en Holt- hees zelf zijn, die zich schuldig maken aan het te hard rijden over de St. Jozef laan. De politie zal nu regelmatig snelheids controles uitvoeren. Het college van b. en w. vindt het in stellen van een eenzijdig parkeerverbod in de Arkstraat en de Reekgraafstraat niet nodig. Naar aanleiding van de door het wijkcomité West I aangedragen ver keersproblemen in de wijk, zijn b. en w. van mening, dat het doorgangbelemme rend parkeren in die straten het directe gevolg is van de met de bestaande ver keersregels strijdig gedrag. Bestuurders mogen hun voertuigen niet laten stil staan wanneer andere weggebruikers daarvan hinder ondervinden. Een par keerverbod is dan ook niet nodig. Bovendien, zo zeggen b. en w., tast een parkeerverbod de behoefte aan parkeer ruimte te sterk aan. Wel zal in het kader van het onder zoek naar de verkeersongevallen-con centratiepunten, waarbij ook de krui sing van de Westsingel met de Veltumse Kleffen en het Molenpad is betrokken, te zijner tijd met het Wijkcomité overleg worden gevoerd over het eventueel treffen van verkeers-circulatie maatregelen in de Arkstraat, Reek graafstraat en Molenpad. Deze kunnen mogelijk ook soulaas bieden bij de doorgangsproblemen Door het Wijkcomité is tevens de ver keerssituatie op de aansluiting van de St. Antoniusstraat op het kruisingvlak van Paterslaan-Leunseweg-Oude Oos- trumseweg-Patersstraat aan de orde ge steld, waarbij werd voorgesteld de toe gang naar de St. Antoniusstraat vanaf deze kruising af te sluiten. Dit kruispunt is een onderdeel van het onlangs afgesloten onderzoek naar de verkeersongevallenconcentraties op een zestal kruisingen in Venray. In de rapporten zijn de onderzoekswerk zaamheden, de resultaten alsmede de maatregelen en bijbehorende prioritei tenstellingen voor de onderzochte kruis punten weergegeven. Op basis daarvan moet, al naar gelang de technische en financiële mogelijkheden, een aktiepro- gramma voor uit te voeren werken worden vastgesteld. Dit zal eerst de komende lijd vorm gaan krijgen, zodat op dit moment nog geen beslissing kan worden genomen over de verkeerssitua tie op deze kruising en de aansluiting daarop van de St. Antoniusstraat. Ook de door het Wijkcomité gevraag de aanleg van een extra parkeerstrook aan de oostzijde van de St. Antonius straat houdt hiermede verband. exclusieve meubels restauratie antiek interieur betimmeringen trappen tevens uw adres voor handgemaakte biezen- en pitrietzittingen Langstraat 15 Tel. 04780-82952 Venray Vastelaovesschlagers 1985-1986 van de Piëlhaas zijn uit. Verkrijgbaar bij: P. PIJPERS Brood en banket MAAN Sigarenmagazijn C. JANSEN Sigarenmagazijn LEO HENDRIKS Gereedschap e.d. ELECTRO MARTENS V.D. MUNCKHOF Boekhandel ARIAENS Schoenen TH. LINSSEN Groente en fruit VENRAY DIV. HORECA BEDRIJVEN Venray POELS Rijwielen PANCKEN Snacks DE DRIESPRONG' Auto Verhuur Gebr van Doornelaan 29 HORST Tel 04709-6005 TAKEL- EN BERGINSDIENSTEN Uw S interkiaas- kado van Pottenbakkerij \i De BlauwbilgorgeP Uniek in vorm en kleur is onze handgedraaide keramiek in porcelein en steengoed. Diverse Sinterklaasaanbiedingen tot 6 december. Keramiek koop je bij de Pottenbakker! Kempweg 9 Venray, tel. 89245 50 m. de Kempweg in vanaf Albert Heyn en Bioscoop voor grote en kleine kantoormachines kantoormeubels kantoorinstallatie KANTOORBOEKHANDEL van den munckhof b.v. Grotestraat 68 Venray telefoon 04780-82727* Ramen Rolluiken Zonwering Het meest vertrouwde merk Kunststof en aluminium Spouwisolatie en dubbel glas Veranda's Rolluiken eigen fabrikaat Zonwering Ramen en deuren fiscaal aftrekbaar venray: langstraat 3 04780-88247 maasbree: groesweg 7 04765-2455 ALARMCENTRALE VOOR NOORD-OOST-NOORD-BRABANT De Regionale Brandweer Noord Oost Noord-Brabant (een samenwerkingsver band van 44 gemeenten) zal op 1 decem ber a.s. een Regionale Alarmcentrale (R.A.C.) in gebruik nemen. Hier worden alle meldingen voor de brandweer verwerkt. Vooral nu de brandweer als spil van de rampbestrijding gaat functioneren is het nog meer dan vroeger noodzakelijk de organisatie vanuit een punt te kun nen leiden. Op deze wijze is een goede coördina tie vanaf de melding mogelijk; dit in tegenstelling tot de periode die nu afge sloten wordt. Toen had elke gemeente een alarmnummer, soms meer dan een en regelde zelf zijn zaken. Nu komt alle informatie op de plaats van waaruit ook de aktie gecoördineerd wordt. De daadwerkelijke leiding over de inzet blijft uiteraard bij de plaatselijke commandant. Het nieuwe alarmnummer voor de brandweer in Noord-Oost Noord-Bra bant luidt per 1 december a.s. 073- 123123. Op zondag 24 november organiseert karnavalsvereniging „Ut Dartele Veu- le" weer een grote vlooienmarkt. Deze vlooienmarkt wordt gehouden in zaal ,,'t Veule" te Veulen. Er zullen dan weer zeer veel spullen verkocht worden. De zaal is om 13.00 uur open. De verkoop start om 13.30 uur. Ook dit jaar organiseert de Vogelver eniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum en omstreken te Wanssum haar jaarlijkse vogelshow op 23 en 24 nov. Deze staat dit jaar in het teken van een kringdwedstrijd. Voor deze wedstrijd worden ongeveer 1000 vogels ingeschreven door 123 vogelliefhebbers - De vogelshow wordt gehouden in het gemeenschapshuis Zandhoek te Wans sum. De openingsatijden zijn: zaterdag 23 nov. van 10.00 - 22.00 uur en zondag 24 nov. van 10.00 -17.00 uur. Tot ziens op onze show. Volièrevereniging De Vogelvriend te Venray organiseert eveneens een tenten stelling in wel in zaal „De Volle Maan", Merseloseweg 36, Venray. De openingstijden hier zijn: vrijdag van 20.00 - 22.00 uur; zaterdag van 10.00 - 22.00 uur en zondag van 10.00 - 17.00 uur. Ook hier is iedereen van harte wel kom. Ongeveer 2000 bezoekers waren zon dagmorgen getuige van de officiële Duitse dodenherdenking, Volkstrauer tag, op het soldatenkerkhof in Ys- selsteyn. Ten overstaan van vele officiële per soonlijkheden hield Dr. Walter Gensi- or, van de Volksbund Deutsche Kriegs- graberfursorge een herdenkingsrede, namens de Duitse regering. Hij her dacht niet alleen de hier begraven lig gende Duitse soldaten, maar allen die aan de fronten, in het verzet, in de con centratiekampen, op de vlucht of bij bombardementen hun leven hebben ge laten. De meer dan 90 miljoen slachtof fers tijdens en na de oorlog, waarschu wen ons alles te doen om de vrede te be waren. De bijeenkomst van de grote lei ders van Amerika en Rusland heeft geen zin als niet ieder van ons op zijn eigen wijze de vrede wil dienen, aldus Dr. Gensior. Ook Generaal-Majoor Bracket, van de afdeling Nederland* van de Wereld Veteranen, en de legeraalmoezenier spraken woorden van herdenking en vermaning. Muzikale medewerking werd verleend door het mannenkoor uit Goch en het Gemengd koor Vivace uit Ysselsteyn. Terwijl een trompetter „Ich hart' ei- nen kameraden" speelde, werden aan het hoofdkruis de kransen neergelegd, ondermeer door de burgemeesters van Venray en Budel en wethouder Wijnho ven van Meerlo-Wanssum. Deze puzzelaktie is goedgekeurd door b. en w. van Vierlingsbeek. De oplossing van elke puzzel dient te worden opgestuurd per briefkaart, waarop 2.50 extra aan postzegels is ge- plakt. Men mag zoveel oplossingen opsturen als men wil. De oplossing van puzzel 5 was. Lisdode of eigenlijk Lisdodde (organi satorische fout) Vleriaan Waterlelie Prijswinnaars: le prijs/100,— H.J. van Well, P. Tulpstraat 19, Yssel steyn 2e prijs ƒ75,— Annie Jacobs, Grotestraat 17, Sambeek 3e prijs/50,— Anette Jeuken, Lollebeekweg 55, Cas- tenray 4e prijs 25,—: Andrew Jacobs, Pritterweg 4, Overloon De oplossing van elke puzzel dient te worden opgestuurd naar J. de Bruyn, Haarlemmermeerlaan la 5825 AR Overloon. De prijswinnaars worden 14 dagen na plaatsing bekend gemaakt. De prijzen worden getrokken door Notaris Verkerk te Vierlingsbeek. Sponsors: Gebr. v.d. Bosch, Toyota-garage, Vinen en Nijmegen Bungalowpark „de Vers", Overloon Modehuis „Ex", Venray H. Nabuurs, spoorbielzen - kinderkop jes, Overloon Emofra Jeanskleding, Overloon Wie ger Boersma Tweewielers, Bergen „Irene" cafetaria, Overloon G. Renkens, autogarage, Overloon Boerenbond, Overloon H. Drabbels. slagerij Venray A. v. Dijk, aannemingsbedrijf, Oploo P. Verstraaten, transportbedrijf, Overloon A. Jacobs, verwarming, Overloon. PUZZEL NUMMER 6 U lost eerst de kruiswoordpuzzel op. Dan vult u in de extra blokken (onder de puzzel) de gevraagde letters in. De cijfers in de blokken zijn overgenomen uit de puzzel. Gelijke cijfers duiden gelijke letters aan, maar gelijke letters hebben niet altijd hetzelfde cijfer. Hebt u alle letters ingevuld, dan ontstaan in de blokken de namen van weide- bloemen. le woord: 25 9 12 12 2 3 L 61 9 23 2e woord: 50 4 39 39 53 50 29 61 10 23 3e woord: 32 40 60 44 3 27. 13 56 68 Inzenden vóór 28 nov. 1985. 46. heftig 18. vogel 48. een zekere 20. verlichtingsartikel 50. wagen 22. watering 52. roofdier 23. projectieplaatje 53. Europese hoofdstad 25. woud HORIZONTAAL: 55. familielid 26. vrouw van Jacob 56,gevuld 29. hard rijden 1. cijferen 58. deel van de hals 31. troep 7.aanvoering 60. op 't ogenblik 32. grasland 13. lichaamsdeel 62. gentelemen 34.zangspel 14. geen 64. bergplaats 36. baardje 16. Europese trein 65. vordering 37. straalvliegtuig. Jumbo... 17. klaar 67. staande klok 39. grootmoeder 19. deel van jas 69. gevangenis 40. loflied 21. water in Friesland 70. sierlijk 46. hoofddeksel 22. deksel 71. edelsteen 47. strik 24. modegek 49. windinrichting 25. speelgoed VERTICAAL: 50. Ned. cabaretier 27. bloem (man van Corry Vonk) 28. zware hamer 1. niet mis 51veel geld bezittend 30. eerste vrouw 2. grond óm berderij 54. snij wond 31. soort belasting (afk.) 3. kilometer (afk.) 56. kerel 33. groente 4. de onbekende (afk.) 57. devies 35. verbrandingsrest 5. boom 59. karakter 37. jij 6. bladader 61. nachtvogel 38. omroep 7. ver in de tijd 62. kip 40. voorzetsel 8. nauw 63. Ned. Luchtvaart Maat 41.frisdrank 9. idem (afk.) 64. Vadsig schappij 42. maanstand (afk.) 10. item (afk.) 66. selenium (afk.) 43. tijdelijk (afk.) 11ontkenning 67. vader 44. domina (afk.) 12. kleur 68. en anderen (afk.) 45. daar 15. lentemaand 69. achter

Peel en Maas | 1985 | | pagina 5