PEEL EN MAAS Komt er weer een kerststal in het centrum nroiiira^ii cor| Een gezellig kerstfeest 10% CADEAU Nieuw in Venray! Verfgroothandel voor de particulier. verfhal Antiekbeurs te Meerlo(Wanssum) ^V\HG bowling- partycentrum restaurant Een programma met reductie Dodenherdenking op Engels Kerkhof CARNAVAL 1985-1986 De Spurriemök kreeg vaandel DANK U WEL SINTERKLAAS! Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 correijnders onderhouds- en kleuradviseur poststraat (achter het postkantoor) telefoon 04780-82810 Vrijdag 15 november, 19.00-22.00 uur Zaterdag 16 november, 13.00-17.00 uur Zondag 17 november, 11.00-18.00 uur in café-zaal Brugeind RUIM ASSORTIMENT BETAALBAAR ANTIEK! DONDERDAG 14 NOVEMBER 1985 Nr. 46 HONDERDENZESDE JAARGANG Tweede kerstdag weer MOONLIGHT BOWLEN al dan niet gecombineerd met een goedverzorgd kerstdiner UI - Geen speciale menu's. Keuze uit uitgebreid assortiment QV jif /O ^eserveer t'jdig bij: Mgr. Hanssenstraat 10 - OOSTRUM - Tel. 04780-83223 De Piëlhaas presenteert: Tijdens het liedjesmatinee, dat de vastelaovesvereniging De Piëlhaas zon dag in de foyer van de schouwburg pre senteert, is de nieuwe grammofoonplaat met de carnavalsliedjes 1985-1986 te koop. Bezoekers van het matinee kun nen voor een gering bedrag een pro grammaboekje kopen (ƒ1,-), waarin een reduktiebon voor genoemde plaat zit. Terwijl zondagmorgen de laatste uit schieters van een novemberstorm nog door de bomen jaagden en een waterig zonnetje door het wolkendek probeerde te komen, had op het Engels militaire kerkhof aan de Hoenderstraat, een dodenherdenking plaats. De organisator van deze plechtigheid, het Veteranen Legioen Venray, mag op een geslaagd gebeuren terugzien. Hun pogingen om deze dodenherdenking jaarlijks in Venray te houden, heeft in ieder geval een veelbelovende start gehad. Circa 200 belangstellenden hadden zich rond het kerkhofkruis verzameld, waar de Veteranen uit Venlo en Ospel de ere- en vaandelwacht hadden betrok ken. Een vertegenwoordiger van de En gelse ambassade in ons land woonde de plechtigheid bij, evenals kapitein b.d. J. Ruys, die na de bevrijding enkele dagen als ,,town major" van Venray fungeer de. Toespraken werden gehouden door burgemeester Defesche en leger-aalmoe- zenier 't Hoen, die ook voorging in gebed. De muzikale omlijsting werd ver zorgd door Venrays Kon. Harmonie Euterpe, o.l.v. Jan Versteegen, en het Dameskoor Venrode o.l.v. Jean v, d. Tillaart. Het „Last Post" en de reveille werden geblazen door dhr. J. Jansen uit Venlo. Bloemenkransen werden gelegd na mens het Venrayse gemeentebestuur en het Veteranenlegioen. Met het zingen van het Engelse en Nederlandse volkslied werd de plechtig heid besloten. VERNIELINGEN Een inwoner kwam in zijn volks tuin aan de Baggerweg tot de ontdek king dat enkele ramen van zijn broeikas waren vernield. Vermoedelijk door vandalen kapot gegooid. In de schouwburg waar momenteel een expositie wordt gehouden door de Katholieke Leergangen uit Sittard wer den vernielingen aangericht aan 3 mini decors van Macbeth. UITWIJKEN VOOR FIETSER Donderdagmorgen heeft een tractor- bestuurder met z'n aardappelrooima- chie, op de spoorwegovergang van de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum, een lichtmast omver gereden. De mast kwam dwars over het spoor te hangen. De eerstaankomende trein liep daar door vertraging op. De PLEM heeft de lichtmast intussen hersteld. De tractorbestuurder had moeten uit wijken voor een fietser en was daardoor tegen de lichtmast gereden. De fietser kon nog niet worden achterhaald. Hij wordt verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie om te beves tigen of de verklaring van de bestuurder klopt. De Piëlhaas heeft het matinee aange grepen om vorst wim een groots af scheid te bereiden. Vanaf 11.55 uur wordt de foyer een programma geboden met muziek, de vier liedjes die op de grammofoonplaat staan, en enkele offi ciële handelingen. Na het afscheid van Wim als vorst zal namelijk de nieuwe vorst zijn opwachting maken. Zozeer zelfs dat ook de leden van de raad van elf niet weten welke „chef" ze krijgen. De Piëlhazen die zondag naarde schouwburg komen, hebben het nieuws dus uit eerste hand. VERNIELINGEN AAN AUTO Een op de Grote Markt geparkeerde personenauto werd doelwit van vanda len. De ruit van het linker portier was vernield, terwijl de startkabels van de motor waren kapot getrokken. Uit de auto was een hamer ontvreemd. NIET IN HET BEZIT VAN EEN JACHTAKTE Tijdens controle in het jachtveld te Heide werd een 20-jarige inwoner van Venray met een jachtgeweer aangehou den. Hij was niet in het bezit van een jachtakte. Met een waarschuwing heen gezonden. Maar toen hij een half uur later wéér met zijn jachtgeweer in het veld werd aangetroffen, werd het wapen in beslaggenomen. Dat jachtgeweer was van zijn vader, die wel in het bezit is van een jachtakte. Twee andere jagers weigerden de vereiste papieren aan de opsporings ambtenaar te tonen, ook niet na officiële vordering. Dat tweetal kreeg eveneens procesverbaal aangezegd. BETRAPT Twee jongens werden op de Accacia- straal betrapt toen ze in het bezit waren van enkele plantjes. Zij hadden die uit de tuin van het Waterschap Noord Lim burg uit de grond getrokken. Onder toezicht van de politiemannen moesten zij die plantjes weer terugzetten en konden deze keer met een schrobbering huiswaarts keren. MISHANDELING In een café in de Grotestraat kregen twee Venrayers onenighéid met elkaar. Die onenigheid werd buiten op straat voortgezet in een vechtpartij. Over een weer werden klappen uitgedeeld. Een vriendin van het tweetal moeide zich er mee, om de vechtenden te scheiden. Maar als dank incasseerde zij enkele klappen. Zij deed aangifte van mishandeling. Na verhoor en aanzeg dat procesverbaal zal worden opge maakt werden de vechtersbazen naar huis gestuurd. Zondag 17 november De Piëlhaas Venray, afscheid Vorst Wim, presentatie Carnavalsplaat en in stallatie nieuwe vorst. Zaterdag 23 november Vorstenraadsbal in de Kleine Loef te Vredepeel Zaterdag 30 november De Schanseknuppels Castenray, Vorstenhal in 't Gemeenschapshuis Zaterdag 21 december De Schanseknuppels Castenray, Jeugd- vorstenbal Vrijdag 3, zaterdag 4 januari De Karklingel Oostrum, Carnavals zitting Zaterdag 4 januari De Piëlhaas Venray, Prinseproklematie De Piëlreuzen Ysselsteyn, Prinsenbal 't Dartele Veulen, Prinsenbal De Schanseknuppels Castenray, Prin senbal Vrijdag 10, zaterdag 11 januari De Zagewetters Merselo, Carnavals zitting Vrijdag 10 januari' De hazekeutel Venray, receptie 22- jarig bestaan Zaterdag 11 januari De Piëlreuzen Ysselsteyn, Jeugdprin senbal De Schanseknuppels Castenray, Jeugd prinsenbal De Karklingels Oostrum, Jeugdprin senbal De Hazekeutel Venray, playback en soundmix show, Jeugdzitting met Prinseprolkematie Wijkvereniging Veltum, ondertrouwbal van het boerenbruidspaar in De Wieënhof Zondag 12 januari De Piëlhaas Venray, Joekskapellen festival en uitreiking Bronzen Piëlhaas De Piëlreuzen Ysselsteyn, viering 3x11 Maandag 13 januari De Schanseknuppels Castenray, 50 Prinsenbal Vrijdag 17, zaterdag 18 januari De Piëlreuzen Ysselsteyn, Bonte-avond Zaterdag 18 januari De Karklingels Oostrum, Prinsenbal De Knöllekes Leunen, Prinsenbal De Spurriemökke Oirlo, Prinsenbal De Kluutetrappers Vredepeel, Prinsen bal gebleven landbouwwerktuigen zouden toch een fraaie entourage kunnen zijn voor een kerststal. De erven hadden geen enkel bezwaar en met de beheerder werden de stallen eens bekeken. Zelfs de oude brouwerij werd met een bezoek „vereerd". Helaas... containers vol duivenmest zouden er geruimd moeten worden, pla fonds stonden op invallen, verzadigd als ze waren door het hemelwater, dat vrij door het kapotte dak binnenstroomt. Daér een kerststal maken zou tot de on mogelijkheden behoren. Toch gaf men de moed niet op. Ijverig bleef men zoeken naar een ge schikte lokatie. Er werd zelfs de idee ge opperd een stal in te richten in de foyer van de schouwburg. Maar bij nader inzien leek het wel een beetje veel ge vraagd om in „ons gemeenschapshuis" 'n os en een ezel, kippen en schapen te laten loslopen.... Voor Jozef en Maria was destijds ook al geen plaats in een herberg.... Het zijn echter maar een paar stap pen, van de foyer naar de luifels buiten het schouwburgplein En daar werd dan 't idee geboren grote vierkante luifel op het schouw burgplein als kerststal in te richten. Een stal van zo'n 50 m2, midden in het centrum, wat wil je nog meer? Wéér zocht Gerrit Janssen kontakt met de VVV, die direct bereid was aan de totstandkoming mee te helpen. Ook het bouwbedrijf Janssen zag het daar wel zitten en zelfs het Winkelcentrum Venray wilde niet achterblijven. Een eerste begroting werd opgemaakt waarbij men er van uitging dat voor de stal schuine wanden zouden worden ge maakt, welke met stro- of rietmatten bedekt moesten worden. Alles met alles was 't wel wat professioneel opgezet en 't zou nogal wat geld gaan kosten. Mis schien daarom wel onhaalbaar worden. In tweede instantie werd voorgesteld de vier bestaande pilaren van de luifel met elkaar te verbinden middels steiger buizen. Daartegen zouden de stro- of rietmatten gebonden moeten worden. Die matten zijn twee meter hoog; het bovenste gedeelte van de luifel zou met landbouwplastic of dekzeil gedicht worden. Een ingang aan de kant van het Gouden Leeuwterrein zou de koude oos tenwind buiten houden. Boven op de luifel zou nog een extra grote verlichte ster geplaatst moeten worden. Als entourage van de stromatten- wand, zowel binnen als buiten, zou een beroep worden gedaan op de kerst boomverkopers die hun restanten bo men daar bij de stal kwijt kunnen. Deze uitvoering zou niet zoveel geld gaan kosten. Het Bouwbedrijf Janssen bijvoorbeeld heeft voldoende matten op het lager, en wil die wel ter beschikking stellen. Wat overblijft is de toestemming van de gemeente; enkele personen die willen mee opbouwen; mensen die de bewa king voor hun rekening willen nemen; een levende have en attributen; het definitieve herstel van de beelden en enige financiële armslag, om de onkos ten die onvermijdelijk zijn, te kunnen betalen. De VVV is bereid te bemiddelen en te coördineren. Zijn er mensen die daad werkelijk aan de totstandkoming van een Venrayse kerststal willem meewer ken in welke vorm dan ook dat ze dan even kontakt opnemen met de VVV, Grote Markt, telefoon 10505. 't Dartele Veule, Receptie prins De Schanseknuppels Castenray, Recep tie prins Donderdag 23 januari De Piëlreuzen Ysselsteyn, Bejaarden avond Vrijdag 24, zaterdag 25 januari De Schanseknuppels, Castenray, Bonte zittingsavond Vrijdag 24 januari De Kluutetrappers Vredepeel, Carna valszitting De Karklingels Oostrum, Bejaardenbal Zaterdag 25 januari De Zagewetters Merselo, Prinsenbal Zondag 26 januari De Piëlreuzen Ysselsteyn, Boerebrui- loft Vrijdag 31 januari De Piëlreuzen Ysselsteyn, Aide wie ver bal en uitreiking „Reuzekluut" De Schanseknuppels Castenray, Alde- wieverbal Zaterdag 1 februari 't Dartele Veulen, Aldewieverbal De Zagewetters Merselo, Aldewieverbal De Karklingel Oostrum, Receptie Prins De Piëlhaas Venray, Vorstebal en uil- reiking APK plak Zondag 2 februari De Piëlhaas Venray, zondagochtend concert door Hofkoor en Hofkapel De Spurriemökke Oirlo, receptie prins De Kluutetrappers Vredepeel, receptie prins De Piëlreuzen Ysselsteyn, receptie jeugdprins Maandag 3 februari De Piëlhazen Venray, LSO vastelaove- sconcert en uitreiking van de „Wakke re Piëlhaas" Donderdag 6 februari De Piëlhaas Venray, Hazinnen-avond Vrijdag 7, zaterdag 8 februari De Schanseknuppels Castenray, jeugd- bal Zaterdag 8 februari De Piëlhaas Venray, installatie Prinsen Carnaval van kom en kerkdorpen. Start van drie Vastelaovesdaag 1986. CIRCUS MÖK Circus Mök presenteert dit seizoen weer 6 voorstellingen en wel op vrijdag 17, zaterdag 18, zondag 19, woensdag 22, vrijdag 24 en zaterdag 25 januari. Voorverkoop voor leden op 7 en 14 de cember, voor niet leden op 20 decem ber, 3 en 4 januari. De 29 oud-prinsen van Oir lo hebben zaterdag jl. gezorgd voor de grote verrassing bij het 55-jarig jubileum van de Spurriemök. Een prachtig vaandel - als vanouds door een (missie)zuster vervaardigd - werd aan carnavalsvoorzil- ter Thielen overhandigd. Dat mocht de in jaren oudste prins van Oirlo doen, dhr. Piet Ver stappen. Voor de onthulling zorgde de Venrayse Oirlonaar Jac. Nooyen die in 1958 als prins carnaval in Oirlo regeer de. Op de receptie zorgde dhr. G. Classens nog voor enige hi lariteit toen hij een mondje met tot corsages verwerkte spurrie kwam aanbieden. Een 6-jarig meisje stak, zonder voldoende op te letten, met haar cross fietsje de Westsingel over en werd door een personenauto geschept. De kleine werd voor onderzoek naar het zieken huis gebracht, maar kon later naar huis terugkeren. Een 15-jarige jongedame wilde met haar fiets de Hofstraat-Raadhuis straat oversteken naar de Dr. Poels straat. Zij verleende daarbij geen voorrang aan een personenauto. De jongedame werd aangereden. Voor onderzoek werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. Later kon zij naar huis worden overgebracht. Men zal zich herinneren dat vorig jaar december Jac. Laurensse in dit blad, in de rubriek „Groeten uit Ven ray", twee foto's publiceerde van de grote kerststal die vanaf 1960 de kerst sfeer in Venray-centrum een aantal ja ren probeerde te verhogen. Hij vroeg zich toen af waar de grote beelden ge bleven waren die telkens in de kerststal werden opgesteld. Prompt daarop volg den verschillende reakties. De beelden of wat daar van over was stonden opgeborgen in een wc-ruimte van de Foekepot in Brukske Er was een aantal mensen dat graag weer de zorg en het herstel van de beel den op zich wilde nemen. Ook de VVV zou zich er over willen ontfermen. Omstreeks dezelfde tijd vierde de Kindernevendienst van de Protestants Christelijke Gemeenschap in Venray, met de kinderen het kerstfeest in een stal in Heide. Schapen, kippen en een ezel vormden de levende have - de oudere kinderen vertolkten de rol van Maria en Jozef en 'n babytje lag in 'n kribbe met stro. Het was er druk en vol in die stal, maar toch ging er een bijzon dere fijne sfeer van uit. Nu is een boerderij aan de Heidseweg niet „de-wereld-uit", maar toch zoch ten de begeleiders van de Kinderneven dienst en in het bijzonder voorganger Gerrit Janssen naar een onderkomen dat meer centraal lag. Desnoods midden in het centrum.... En misschien zouden dan de beelden van de Venrayse kerst stal weer in gebruik genomen kunnen wordenMisschien zouden ook andere groeperingen of verenigingen er een kerstdienst willen vieren.... Kortom zou het niet mogelijk zijn in Venrays centrum weer een kerststal op te rich ten? Gerrit Janssen trok de stoute schoe nen aan en ging eens informeren bij de erven van de Gouden Leeuw. De nog overeind staande stallen en de achter- BOTSINGEN MET GEWONDEN Bij aankoop van iedere f 100,- uit onze winterkollektie, ontvangt U een waardecheque van f 10,-, dat is enkele artikelen uitgezonderd van 14 november t.m. 5 december 1000 m2 topmerken mode en schoenen voor dames en heren GROTESTRAAT 93 VENRAY. TEL. 04780-81214.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9