GOED f I SCHILDERWERK I IS ONS WERK! DRIELING GEBOREN Ook de burgemeester is maar een mens Opleidingen bij leger, politie en brandweer Cursus computerkunde Kinders leert U lesse wel Grote Vlooienmarkt te Broekhuizen in 't Brouwershuis Bijzondere hockeywedstrijd op Venray's kunstgras Dodenherdenking op Duits kerkhof Jumpers '76 I schilderwerken bv. REIJNDERS I Muziekschool Venray Handboog Gewetens wroeging Man dood in appartement aangetroffen Vrijwilligers- centrale Algemene Hulpdienst- Venray Begroting gemeente- Vierlingsbeek- aangenomen Uit de raad van Meerlo-Wanssum Fijne gewen hebben een naam ft 'p J NEETESON Dat ook een burgemeester maar een gewone mens is en vergeetachtig kan zijn, hebben wij j.l. zondag na de her denkingsplechtigheid op het Engels kerkhof ervaren. Bij terugkeer bij de dienstauto van de gemeente kwam de burgemeester tot de ontdekking dat hij vergeten had de sleutels uit het kontaktslot te halen. Wel had hij de portieren dicht gemaakt en automatisch gesloten. Door bemiddeling van onze politie die daar nog aanwezig was, werd de chauffeur van de dienstauto, Theo de Haart, opgeroepen om met de reserve sleutels naar de ingang van het Engels kerkhof te komen. De burgemeester en zijn echtgenote kregen intussen èen lift naar de Wieënhof. Toen Theo de Haart de auto had ont sloten, bracht een hoofdagent van de Reservepolitie de dienstauto naar res taurant „Wieënhof" waar het burge meesterlijk echtpaar temidden van de organisatoren en gasten van de doden herdenking een kopje koffie nuttigde. ln het kader van de voorlichtingscycli organiseert de Stichting Onderwijs- en Beroepskeuze in samenwerking met het COA-Venra> (Contactcentrum Onder wijs-Arbeid)) op 27 november een voor lichtingsmiddag over opleidingen bij le ger, politie en brandweer. Op deze datum zal van 14.00 tot 16.00 uur nader worden ingegaan op opleidings- en beroepsmogelijkheden binnen deze sector. Geïnteresseerden voor deze themabij eenkomst dienen zich bij voorkeur voor 20 november aan te melden onder tel. nr. 04780-10032. Van deelnemers wordt een bijdrage gevraagd van ƒ5,-. Hier voor ontvangen zij een informatiepak ket tijdens de bijeenkomst, welke wordt gehouden aan Leunseweg 2a (ingang te genover de Paterskerk). ln januari start Personal Software and Service wederom met de cursus computerkunde voor beginners, die zich vooral richt op hen die in hun werk met de computer in aanraking (gaan) ko men, maar ook op diegenen die uit inte resse meer willen weten over de moge lijkheden van computers. De cursus omvat 20 lesavonden en bestaat uit de onderdelen basiskennis in formatieverwerking en programmeren in Basic. Als vooropleiding is MAVO niveau gewenst. Inschrijving uiterlijk mogelijk tot 10 december. Informatie kan men aanvra gen via Antwoordnummer 505, 5750 Deurne of telefonisch 04930-11666. Op het ogenblik staat er in het Ge schied- en Oudheidkundig Museum Venray aan de Eindstraat een ten toonstelling met de titel „Kinders leert U lesse wel!". Deze tentoonstelling gaat over de school in de 18e en 19e eeuw, de tijd dat de onderwijsvemeiuwer Peter Heinrich von Coninx, werkzaam was in het Pruisische Overkwartier van Gelre. Hieronder viel toen ook Venray. De ba sisschool in Veltum, Coninxhof, is naar hem vernoemd. In de tentoonstelling is een overzicht te zien van het leven en werken van Pe ter Heinrich von Coninx, de ontwikke ling van de Latijnse School Venray en een klasinrichling, zoals die er uitgezien ,kan hebben in de 18e en 19e eeuw. Bo vendien zijn nog leer- en lesmiddelen te zien. Door de heer H.J. Knoors is over Von Coninx een boekje gemaakt, waarin naast de persoon en de familie Coninx en Von Coninx ook aandacht wordt geschonken aan de school in de 18e en 19e eeuw en de gevolgen van de onderwijshervormingen voor de Latijn se School in Venray. Dit boekje is ver schenen in de reeks Venrays Verleden nr. 3 en kost ƒ7,50. Het is verkrijgbaar aan de kassa in het museum. Het, geschied en oudheidkundig mu- iseum is geopend op woensdag en zater dag van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 17 november, 10.00-18.00 uur Tevens optreden van FRANK FERRARI Een gezellig volksgebeuren voor iedereen! Inl. deelname particulieren: 045-310025 De Mixed Hockeyclub Venray is er in geslaagd een bijzondere hockeywed strijd te organiseren op haar nieuwe kunstgrasveld in sportpark de Wieën. Op zaterdag 23 november a.s. om 15.00 uur speelt een Limburgs team, ge naamd de BOKKENRIJDERS een wed strijd tegen een nationaal team, ge naamd de BOEKANIERS. Het Limburgs team is samengesteld uit spelers uit de hoofdklasse en over gangsklasse en zijn o.m. afkomstig uit Maastricht, Venlo, Venray e.d. Het nationale team bestaat uit oud internationals en gerenommeerde hoofdklassespelers uit het gehele land. Zo zal bij de oud-internationals een speler als TOM VAN 'T HEK meespe len, die landelijk en ver daarbuiten be kend is. Wilt U in Venray genieten van echt top-hockey op wereld-niveau, dan is dit een unieke gelegenheid. De toegang is gratis. Op 17 november a.s. zullen op het Duits soldatenkerkhof in Ysselsteyn weer alle doden van de Tweede Wereld oorlog worden herdacht, vanwege Volkstauertag. De plechtigheid zal om 11.00 uur een aanvang nemen. Muzikale medewer king wordt verleend door het Mannen koor uit Goch o.l.v. Jean van den Til- laart en het Gemengd Koor Vivace o.l.v. de heer Flinsenberg uit Yssel steyn. Namens de Duitse regering zal Dr. Walter Gensior van de Volksbund Deutsche Kriegsgraberfilrsorge het woord voeren. Aalmoezenier Fr. G. Winckler van het NATO Hoofdkwar tier uit Brunssum zal in een gebed voor gaan. Ook Gen. Majoor F. Brackel, voorzitter W ereld-V eteranen-Nederland zal het woord voeren. Een achttal kransen zal bij het hoofdkruis worden geplaatst, waaron der ook namens de gemeentebesturen van Venray, Meerlo-Wanssum en Bu- del. Erewacht is ook dit jaar weer een erecompagnie van het Duitse leger uit Budel. Programma thuis 16 nov.: 18.30 Mini.s meisjes-Springfield Tafel: Maikel v.d. Broek/ Angelique Pewters. Fluiten: Jacques Lamers. 18.30 Mini's 1-Quo Vadis Tafel: Tineke Lamers/Wendy Emanuels. Fluiten: Henk Jansen 18.30 Mini's 2-Lieshout Tafel: Kitty v.d. Hogenhof/Jan Cruys. Fluiten: Bart Peters. 19.30 Heren 1-Sjoko 1 Tafel: Maurice Theuns/Jeroen Ap pels. Fluiten OBC 2. 19.30 Meisjes Kad.-Fortuna Tfel: Alex van Loon/Angela Hage- man. Fluiten: Joost Pleit 19.30 Jong. Aspiranten-Bladel Tafel: Pascale Kleintjes/Ellen Geerits Fluiten: Ilonka Lourenz 20.30 Heren 2-OBC4 Tafel: Hanneke op den Buisch/ Noëlle Arts. Fluiten: Albrie Beemer 20.30 Dames 1-Achilles Tafel: Dasja Giantsios/ Judith van de Geer. Fluiten: Riny Cruys. Uit 16 nov.: 17.15 Con Brio-Heren 3 Fluiten: Erik Sprokkereef 16.00 Attacus-Jongens Kad. Fluiten: Luc Bertrands Toegewezen wedstrijd: 16 nov. 17.30 Titanus-EBCG: Martien Flinsenberg en Richard de la Roy. 16 nov. Ppier ophalen: Rijden: Dhr. J. van J. van Hooren en Justien Janssen. Helpen: Joost Pleit, Arno Gerrits, Judith v. d. Geer, Tanja West, Inge van Lankveld, May Klomp, Maurice Jans sen en Gtinther Drabbels. Plataanstraat 12 5802 E3 VENRAY Tel. 04780-82635 Voor de veertiende maal zal de Mu ziekschool Venray aan enkele honder den IVM leerlingen het IVM getuig schrift uitreiken na het volgen van een éénjarige of tweejarige cursus. Sinds de oprichting van de muziekschool in 1971 hebben duizenden leerlingen dit getuig schrift ontvangen. Traditiegetrouw is de uitreiking altijd gekoppeld aan een in strumentenparade tijdens welke weer vele instrumenten worden gede monstreerd. Verder wordt aan deze pa rade op 16 november medewerking ver leend door de Venrayse orkestvereni ging. Het orkest speelt samen met leer lingen van de instrumentale afdeling en kele delen uit de Water Music van G.F. Handel. Eenieder is bij deze parade van harte welkom in de aula van het Boschveld- college om 16.00 uur. Als nieuweling in deze paraderij wordt de harp voorgesteld. Als voor dit prachtige instrument voldoende be langstelling bestaat zal alles in het werk worden gesteld om in 1986 een cursus harp te realiseren. Na aflop van de para de, rond 16.50 uur, worden eerst de ge tuigschriften uitgereikt waarna de leer lingen de verschillende instrumenten eens van dichterbij kunnen gaan bekij ken en voor zover mogelijk proberen te bespelen. Toets en examenweek Vanaf maandag 18 t.m. zaterdag 23 november a.s. doen honderden instru mentale leerlingen een toets (schoolexa mens) of een WVC hafabraexamen. Bij de WVC examens kan een afgevaardig de van het ministerie aanwezig zijn. Dit gebeurt dan als kwaliteitsbewaking va nuit de Rijksinspectie voor muziek. Ge durende de toets- en examenweek zullen er geen andere lessen worden gegeven tenzij dit anders met de desbedreffende leerlingen is afgesproken. Einduitvoering. A.s. maandag t.m. vrijdag wordt ie dere avond om 20.00 uur een einduit voering georganiseerd. De toegang is gratis. Op zaterdag 23 november vindt de laatste einduitvoering plaats om 16.00 uur. Na afloop van de 6 einduit voeringen wordt steeds een diplomaui treiking gehouden voor de leerlingen die een schooldiploma of een WVC diplo ma hebben verdiend. De cursus 1986. Voor de vijftiende achtereenvolgende maal gaat de Muziekschool Venray vele cursussen inrichten voor kinderen en volwassenen. Ter informatie is een nieu we prospectus met uitvoerige gegevens van de pers gerold. Een telefoontje voor toezending is voldoende (04780-85320) of U komt eens gezellig binnenlopen. Deze nieuwe prospecti worden zéér binnenkort op alle basisscholen uitge reikt aan de kinderen vanaf groep 2. Uitslag 3e Bondswedstrijd, georgani seerd door de Waldschutters. 1Ons Genoegen 1Ysselsteyn 1374 2. De Batavieren 1 1366 3. Diana 1 1351 4. De Rare Schutters 1 1349 5. St. Sebastiaan 1 1348 6. St. Joris 1 1347 7. De Schutroe 1 1339 8. 't Trefpunt 1 1333 9. St. Hubertus 1 1332 10. Uitspanning 1 1328 11. Willem Tell 1 1325 12. De Batavieren 2 1320 13Ons Genoegen 1America 1320 14. Ons Genoegen 2, Ysselsteyn 14. Ons Genoegen 2, Ysselsteyn 1304 15.MosaRosal 1286 16. St. Sebastiaan 2 1277 17. St. Jorsi2 1268 18. De Schutroe 2 1253 19. St. Sebastiaan 3 1245 20. De Batavieren 3 1245 21Ons Genoegen 2, America 1244 22. De Waldschutters 1 1222 23. St. Joris 3 1222 24. St. Hubertus 2 1216 25. Diana 2 1215 26. Ons Genoegen 3, Ysselsteyn 1211 27De Rare Schutters 2 1210 28.'t Trefpunt 2 1204 29. De Schutroe 3 1192 30. St. Sebastiaans 4 1185 31De Batavieren 4 1155 32. St. Anna 1 1151 33. De Schutroe 4 1088 34. St. Joris 4 1085 35. Uitspanning 2 1055 36. De Rare Schutters 3 991 37. Ons Genoegen 4, Ysselsteyn 953 38. St. Anna 2 950 Personele prijzen: J. Siebers, Diana n.l. 50 p. J. Michels, Ysselsteyn n.l. 50 p. K. Voigt, Ysselsteyn n.l. 5x10 M. Smulders, Batavieren n.l. 4x10 H. v. d. Hoogenhof, Diana n.l. 5x9 J. Janssen, Ysselsteyn n.l. 5x9 S. Thissen, St. Sebastiaans 5x8 A. Kuijpers, Batavieren n.l. 4x8 R. Gommans, Willem Teil 4x7 F. Mooyen, Uitspanning 4x7 S. Peelers, St. Anna 3x6 w. Linssen, St. Anna 3x6 Tr. Willems, St. Anna 3x5 H. Bukkens, Uitspanning 3x5 I. v. Perlo, Rre Schutters 2x4 G. Janssen, St. Hubertus 2x4 H. Stoks, St. Anna 4x3 J. Derks, Uitspanning 3x3 H- Smits, Batavieren 2x2 T. Martens, St. Joris 2x2 J. Verhoeven, Ysselsteyn 2x1 E. Muyzers, St. Joris 2x1 Maandag jl. heeft in het Venrayse zie kenhuis mevr. Voesten-van Gemert het leven geschonken aan een drieling. Twee meisjes en 1 jongen. De drieling, respectievelijk 1500, 1700 en 1900 gram zijn uit voorzorg overgebracht naar de intensive care van het Rotterdamse zie kenhuis. Zowel moeder als de drieling maken het goed. Het gezin Voesten had reeds een dochterje van 2 jaar. Voor zover ons be kend is, is dit de vijfde in leven zijnde drieling in Venray. 40 jaar nadat een landbouwer aan de Pas in Merselo drie granaten in een schuttersputje had gedropt, heeft hij daar gewetenswroeging over gekregen. Hij heeft nu aangifte gedaan, en de mannen van de EOD zullen trachten dat oorlogstuig op te sporen. Omdat buren al enkele dagen niets hadden gehoord van de op een apparte ment in de Grotestraat alleenwonende 63-jarige P., verschafte de politie zich toegang tot dat appartement. In een stoel in de keuken werd de bewoner dood aangetroffen. De dood moet volgens de lijkschouwing reeds meer dan een week geleden zijn ingetreden. Als vermoedelijke oorzaak werd een maagbloeding vastgesteld. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Vrijdagmorgen werd in alle vroegte ontdekt dat er was ingebroken in de slachterij van J. aan de Horsterweg te Leunen. Door verbreking van een hangslot was toegang verkregen tot het terrein. Op ruwe wijze was de koelcel openge broken. Een een-assige aanhangwagen van het bedrijf, bestemd voor vleesver- voer, werd als vervoer gebruikt. 2 com plete geslachte varkens, 15 ribben, 8 nekken, 5 hammen, 20 schouders en een bak met varkenshaasjes was de buit. Dat alles ter waarde van 4000 gulden. De waarde van de gestolen aanhangwa gen is daar nog niet eens bijgeteld. Tussen donderdagavond en vrij dagmorgen werd van een vrachtauto die geparkeerd stond tegenover de LTS aan de St. Jozefweg, het linker- en het rechterspatbord ontvreemd, alsmede de linker buitenspiegel. Uit het kleedlokaal van de gymzaal aan de Kiosk werden drie sporttassen ontvreemd. Die tassen werden later in de buurt in het struikgewas terug gevon den. Verdwenen waren echter een bibliotheekkaart, toiletartikelen en een paar handschoenen. Uit het magazijn van een cafetaria in Brukske werden 180 pakjes sigaretten gestolen. Hoe de diefstal heeft plaats gevonden kon nog niet worden mede gedeeld. In de kantine van een bedrijf aan de Energieweg werd een koffieautomaat vernield en het daarin aanwezige geld ontvreemd. Totale schade 500, Een nabij de Ballonzuil geparkeer de personenauto werd gekraakt, terwijl de bestuurder en inzittenden aan het wandelen waren. Uit de auto werden gestolen: 3 portefeuilles met daarin rij bewijs, kentekenbewijs, paspoorten en een geldbedrag van 600 gulden. Tevens was de cassetterecorder gesloopt. Waar de 900 gulden. De dader had bovendien een der banden lek gestoken. Een vrachtauto in Oirlo werd openge broken en de daarin aanwezige zendap paratuur werd ontvreemd. Voor de eige naar een schade van 1200 gulden. DOORRIJDERS GEPAKT Dinsdagavond vonden in het centrum van Venray twee aanrijdingen plaats met doorrijding. In het eerste geval werd een lantaarnpaal geramd, de bestuurder bleek onder invloed van al cohol te verkeren. In het tweede geval ramde een Venrayse autobestuurster een geparkeerde auto. De politie kon de bei de doorijders achterhalen. Er zal proces verbaal worden opgemaakt. HET LIEP NOG GOED AF ln de nacht van zondag op maandag werd een 25-jarige autobestuurster uit Neerkant hier geconfronteerd met een wegpiraat, die haar tegemoet kwam. Toen de tegenligger haar bijna was ge naderd ging deze op het voor hem linker weggedeelte rijden. Een frontale bot sing kon worden vermeden, maar de auto's raakten elkaar wel degelijk. De wegpiraat bekommerde zich nergens om en reed verder zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. De bestuurster zit met een schade, welke geschat wordt op ƒ2.000,—. NU DE FLIEREFLUIT BESPOTEN Werd vorige week vandalisme ge pleegd aan de school „De Foekepot" olp het Brukske; in de nacht van dins dag op woensdag werd de school „De Flierefluit" op het Brukske op eenzelf de wijze met verf uit spuitbussen bespo ten. De schoonmaak osten bedragen ƒ1500,-. Of zal het nu lukken met getuigen de daders op te sporen. Die kunnen terecht bij de politie, die de daders van dat van dalisme de rekening zal presenteren. KIST OP DE WEG Een taxibestuurder uit Venray zag te laat een op de Wanssumseweg liggende kist, ter hoogte van Nieuw Spraeland. De taxi botste tegen deze kist op en werd beschadigd. Die kist was van een vrachtauto gevallen en een ge tuige had zijn nummer genoteerd, zodat de bestuurder kon worden achterhaald. Hij had niets van zijn verlies gemerkt. INGEWIKKELDE BOTSING In de vroege zondagmorgen wilde een personenauto, waarin 4 personen geze ten waren, na een avondje of nachtje uit in het Venrayse, weer Alkmaarwaarts keren. Waarschijnlijk tengevolge van alcoholgebruik werd bij het wegrijden op de Grote Markt onvoldoende opgelet en een geparkeerde auto geramd. Er werd van bestuurdersplaats gewisseld en men ging er vandoor. Maar de auto kon worden achterhaald en het viertal werd naar het politiebureau gebracht, tenein de de identiteit van de bestuurder vast te stellen. Later op het bureau kwam men daar wel uit. Het bleek dat de bestuurder die de auto ramde, een 18-jarige was, die niet in het bezit was van een rijbewijs. Toen men bemerkte dat hij alcohol had genuttigd moest hij de bekende proeven ondergaan. Hij kreeg de aanzegging, dat procesverbaal zal worden opge maakt. Er kwam ook vast te staan dat zijn vriendin, ook uit Alkmaar, na de botsing achter het stuur was gaan zitten, om de identiteit van de feitelijke be stuurder te verdoezelen. Zij kreeg daarvoor procesverbaal aangezegd. DRONKEN BESTUURDER Vanwege zijn opvallend rijgedrag werd een 47-jarige Venrayse autobe stuurder door de politie gecontroleerd. Hij moest de bekende proeven onder gaan en kon daarna, met de aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt, met een rijverbod huiswaarts keren. OORLOGSTUIG Bij het bietenrooien op een veld aan de Veulenseweg kwam een Duitse brisantgranaat naar boven. De mannen van de EOD ontfermdem zich over dat oorlogssouvenier. De vrijwilligerscentrale bemiddelt tus sen vraag en aanbod binnen het vrijwil ligerswerk. Wil je vrijwilligerswerk doen, of wil je informatie over vrijwilli gerswerk dan kun je bij de centrale te recht. Iedere maandag- en woensdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur zit er een medewerker voor U klaar. Samen met hem kunt U de vakatureklapper doornemen waar de verschillende vrij- willigersbaantjes instaan. Ook kan hij Uw vragen beantwoor den op het gebied van vrijwilligerswerk. Vragen over werken met behoud van uitkering, over onkostenvergoeding, over verzekeringen e.d. Ook Uw eigen ideeën over vrijwilli gerswerk kunt U met iemand van de centrale doorspreken, en samen met hem bekijken welke stappen er genomen kunnen worden. Belangstellin? Kom dan langs. VWC Venray e.o.. Bergweg 4, tel. 04780-86245. Meer mensen zouden zich in moeten zetten voor de hulpdienst om zo in onderlinge samenwerking op wisselende tijden, de thuismaaltijden te bezorgen. Men moet wel in het bezit zijn van een auto voor vervoer. Deze mensen kunnen vaak dankzij deze maaltijdenservice op zich zelf wonen. Wie voelt ervoor zich nuttig te maken. Aarzel niet en vraag eens in lichtingen bij: Algemene Hulpdienst Venray. Wat is er mooier in dit aards bestaan, dan voor elkander klaar te slaan. Dus als er een beroep op je wordt gedaan, wijs hel dan niet van de baan. Inl. tel. 84163. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad van Vierlingsbeek accoord met de aangeboden begroting voor het jaar 1986. Voor dat het zover was had de raad daar donderdag vijf uur vergade ren voor nodig met tussentijds nog ruim twee uur voor beraad. Het college antwoordde op de vele vragen welke door de raadsleden bij de algemene beschouwingen waren gesteld. Vooral wethouder Litjens had daarvoor veel woorden nodig. Hij deed zelfs een aanval op de komst van de Progressieve Combinatie in de raad. Als namelijk Fons Ophey hel vertrouwen krijgt van voldoende stemmen, dan zal hij als lid van een te vormen Progressieve Combi natie in de raad terugkeren. Hij heeft aangekondigd lid te zijn van de P.v.d.A. dat lesamen met de PSP een bondgenootschap aan gaat. In zijn antwoord kaatste Ophey de bal terug, door te stellen dat wethouder Litjens van twee walletjes wil eten, want hij is lid van het CDA maar wil toch als lijsttrekker van de Maasicantse fractie gaan fungeren. De raadsvoorzitter liet deze opmer king nog toe, al stelde hij, dat de verkie zingsstrijd niet in de raadszaal moet worden uitgevochten. Hij verzocht ook om in de toekomst verschoond te blij ven van dergelijke politieke uitspraken. Wij laten hier een aantal antwoorden volgen op de door de raad gestelde vra gen: Een gecombineerde ophaaldienst van huisvuil (glas, papier en vuilnis apart), zal aan een nadere studie worden onderworpen. Maar nu al kan worden verwacht dat dit voor Vierlingsbeek geen haalbare kaart zal zijn. Parkeerterreinen voor vrachtwa gens zullen in studie worden genomen, in samenwerking met de rijkspolitie. Om hel steunfonds voor minimale inkomens in werking te laten treden was nog te weinig zicht. Ook voor wat be treft steun aan startende ondernemers. Daar waren uiteraard slechts drie gega digden voor. Het college zegde wel toe, de ontwikkelingen op de voel te zullen volgen. De „terugploegregeling" zal mo gelijk van toepassing worden voor twee projekten, en wel voor een nieuwe in gang bij het Oorlogsmuseum en het re pareren en schilderen van het daar bui ten opgestelde oorlogsmaterieel. Ook zal in het kader van de wer kloosheidsbestrijding bekeken worden in hoeverre medewerking kan worden verleend aan de Botanische Tuin te Overloon. Of het instituut ter begeleiding van hel Jeugd- en Jongerenwerk in de toekomst in samenwerking zal gaan met hel RISK in Venray, wordt nader over legd en besproken. Een overdekte sportaccommoda tie in Overloon staal nog niet vast. Er zal worden onderzocht welke mogelijk heden er zijn en of de sporthal te Maas hees wellicht nog enige soulaas kan bie den. Ook een nieuw speelveld voor Volharding staat nog niet op hei pro gramma. De huidige situatie van de biblio theek baart het college zorgen. Uitbrei ding is voorhands nog niet mogelijk. Onderzocht wordt, of de fusie lussen de twee scholen in Overloon doorgang vindt. Dan is de oplossing om een van de scholen te bestemmen voor biblio theek. Voor die investering of aan een andere oplossing zal het college alle me dewerking verlenen. De terreinwagen van de politie zal meer in de bossen gaan controleren op het crosssen aldaar. In 1986 zal getracht worden in Vierlingsbeek én in Overloon ieder vier bejaarden woningen te bouwen. Verwacht wordt dat de lijndienst Ovcrloon-Vierlingsbeek wegens gebrek aan belangstelling zal worden opgehe ven. De gemeente kan alleen verzoeken die lijn te handhaven of een buurtbus in te schakelen. Hervestigingen i.v.m. rijksweg 73 krijgen van de gemeente alle medewer king. Rijkswaterstaat heeft toegezegd in de loop van dit jaar belanghebbenden nader te informeren. Toeristenbelasting geldt ook voor de bungalows in de Helderse duinen. DALLAND Het welles-nietes spel over klandesti- ne lozing van gier door het varkensfok- centrum Nieuw Dalland, waarover wij vorige week uitvoerig berichtten, kreeg in deze vergadering weer een vervolg. Raadslid Bardoel verweet ook nu weer dat de gemeente Venray geen goed rent meesterschap voert. Het grondwater ter plaatse is volgens Bardoel sterk vervuild en de besmettingsgraad was te hoog. En dan te bedenken dat hel grondwater in oostelijke richting stroomt, richting Overloon, dat maakt hem bezorgd. Zelf had hij meermalen klandestiene lozin gen geconstateerd en hij handhaafde daarom zijn beschuldigingen. Hel college kon niets anders dan her halen, dat het alles zou doen om er voor te zorgen dat de gemeente Venray blijft controleren. Het college zei echter ook alle vertrouwen te hebben in het Var- kensfokbedrijf, dat alles zou doen en la ten wat de Hinderwetvergunningen voorschrijft. Het college van b. en w. zal niet met een initiatiefvoorstel komen om 10% te korten op de vergoedingen voor raadsle den. Het college is van oordeel dat die vergoedingen nu al in geen enkele ver houding staan met het werk dat verbon den is aan hel raadslidmaatschap. Dankzij een voordelige exploitatie kun nen er in de gemeente weer 148 wonin gen op het aardgasnet worden aangeslo ten. Resten nog 67 panden, waarvoor de aansluiting wellicht mogelijk is. Daarvoor is een bedrag van ƒ629.000,- beschikbaar, gevormd uit de winsten van het OBRAGAS. De raad heeft die winst in vroegere jaren al voor dat doel gereserveerd. B. en w. noemden de financiële toestand van de gemeente Vierlingsbeek zeer gezond. De onroerend goed be lasting kan zelfs met 3% worden ver laagd. De andere gemeentelijke retribu ties behoefden niet te worden verhoogd. Voor nieuwe investeringen l.b.v. ur gente zaken behoeft de raad zich ook geen zorgen Ie maken. De raad van Meerlo-Wanssum kwam maandag jl. bijeen voor de afhandeling van een korte agenda, waaruit wij de volgende besluiten noteerden: Met M. Stockbauer uit Swolgen werd een ruilovereenkomst aangegaan waardoor de gemeente nu over een ver koopbaar bouwperceel beschikt. Hel college werd gemachtigd een crediet rekening courant en kasgeldle- ding aan te gaan tot een bedrag van 1,5 miljoen gulden. Er zijn aanvragen om lot stichting van een openbare school over te gaan. Ouders, die hun kinderen openbaar on derwijs willen laten geven, zullen wor den verwezen naar de openbare scholen in Venray. lendien daarvoor een beroep op vervoerskosten vergoeding wordt ge daan, zal dat conform de wet worden toegepast. Aan het Vormingscentrum Jonge Volwassenen Noordelijk Limburg te Horst zal een subsidie worden verleend ten bedrage van 259 van de kosten van één cursusgroep per jaar 1000 2000 gulden). Deze subsidie wordt uit het fonds Specifiek Welzijn gefinancierd. Een bedrag van 20.000,- werd beschikbaar gesteld om de aanleg van ri olering mogelijk te maken aan de Huls- weg te Swolgen. Daar kunnen nu twee panden van worden aangesloten. Aan sluiting van een derde pand was nu nog niet realiseerbaar. Raadslid Hendriks gaai proberen de eigenaar alsnog over te halen tot aansluiting. Maandag is een een huurovereen komst gesloten tussen oud burgemeester Dit rich van Meerlo-Wanssum en de ei genaar van een bungalow te Broekhui zen. Het ligt in de verwachting dat het gezin Ditrich nog deze maand zal gaan verhuizen. Dan zal bekeken worden wat er gedaan moet worden aan de ambts woning voor burgemeester Hahn, want die wil op een zo kort mogelijke termijn in Meerlo gaan wonen. Het pendelen lussen Almere en Meerlo is een zware opgave. Grotestraat 31. Venray tel.04780-81515 Voor hem en voor haar biedt ETIENNE AIGNER" topkwaliteit en keuze uit maar liefst acht hartveroverende geuren. CEST MOL EAU DE TCKlETTt Komt U in november bij ons eens kennis maken met dit vooruit strevende parfumhuis en zie uw aankoop* beloond met een waardevolle moneyclip of een goldplated Aigner-logo met collier. 'één cadeau per klant bij aankoop van 2 Aigner geurprodukten. 'zolang de voorraad strekt. parfumerie drogisterij

Peel en Maas | 1985 | | pagina 10