Kerkelijke Diensten GROETEN UIT VENRAY GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. ouders Arts-Verkoeijen Grad Goumans Coby Jacobs-Reijnders. Zondag: Tweeëndertigste zondag door het jaar, Willibrordzondag. 8.00 leesmis, int. overl. parochianen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Maria Kers ten-Ticheloven Marie Arts ouders Janssen-van Gerven en overl. fam. echtpaar Hermans-van Maren; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Let Spee- Wilbers Ben Schim van der Loeff (KB) bijzondere intentie (A). Maandag: H. Martinus van Tours, bisschop. 9.00 oude stichtingen over leden parochianen; 19.00 Mathias Gou mans en Maria Hendrickx. Dinsdag: H. Josafat, bisschop en' martelaar. 9.00 Piet en Mina Kersten- van Bracht Anna Maria Rankes; 19.00 ouders Arts-Dommeck Bertha van Rijt-Jansen Johan Verhaegen en overl. fam. Woensdag: 9.00 bijzondere intentie (v. R.); 19.00 ouders van Kessel-Ver- sleijen en zoon Jan. Donderdag: 9.00 overl. fam. de Kan- Sanders. Vrijdag: 9.00 Lies Gerrits-Hermans en echtgenoot bijzondere intentie; '19.00 Hendrik Hermans, Anne Klaas- sens en Herman Gerrits. Zaterdag: 9.00 Antoon Claessens en Hendrika Jenniskens ouders Neete- son-Custers; 19.00 jrd. ouders van Veg- chel-Muysers ouders Janssen-Frans- sen Mathieu Dreijer (v. d. buurt) Ben Schim van der Loeff (v. Burgman Jachtclub). Akolieten: Zaterdag: 19.00 Leon Stoffels, lezer: A. Verbeek. Zondag: 8.00 Pascal en Maikel Brons, lezer: J. Wekking; 9.30 Rob eb Bart Derkx; 11.00 Timo Flinsenberg en Wilco Jansen, lezer: W. Bistervelts. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Joris Truyen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Anouk Pijpers. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 9 nov.: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, int. voor een ge zin, voor overl. broer. Voorganger: P. Hendriks; lectrice: S. de Nijs; misdie naars: Bas Dirkx en Gert-Jan Wismans. Zondag 10 nov.: 32e zondag door het jaar. Willibrordzondag. 9.30 Eucharis tieviering met koor- en volkszang. Voorganger: P. Hendriks; lectrice: Zr. Helène Voeten, int. overl. fam. Arts, G. v. d. Berg, L. Everts. Door de week om 18.30 op maandag en woensdag: eucharistieviering, op dinsdag en donderdag: woord- en com muniedienst. Donderdag 7 nov.: 16.00 werkgroep themadienst. PAROCHIE PATERSKERK Willibrordzondag. H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezongen door Crescen do; 11.45; avondmis 18.00. De méérop brengst van de kollekte in dit weekend is voor het Willibrord-apostolaat. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Harrie Lenssen Willem Lucassen Jan Arts en familie Theo van de Laar jrg. Wim Janssen. Zondag: 9.00 Sibilla Fleurkens-Op Het Broek, echtgenoot en zoon overl. ouders Maas-Peeters; 10.15 overl. fam. Janssen-Cup Piet Arts en overl. fam. Arts-Hendriks; 11.45 overl. fam. Veld huizen; 18.00 overl. fam. Ewals. Maandag: 8.00 overl. fam. Barn- hoorn-van Houdt; 19.00 Helena Holt huis. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. familie. Woensdag: 8.00 zuster Helena Ded- ding; 19.00 Antoon Luijpers. Donderdag: 8.00 overl. echtpaar Ger rits-Hermans; 19.00 Wim Scholtens. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Arts-Jans- sen; 19.00 gezinsmis; Johanna Huberta Lamers en familie overl. fam. Philip- sen en uit dankbaarheid. Zaterdag: 8.00 Piet Baken en overl. fam. Baken-Jenniskens. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 André Basten en Per Lenssen. Zondag: 9.00 Pepijn Dobbelaar; 10.15 Martin Leenders; 11.45 Leo en Johan Pouwels; 18.00 Tony Vermeulen. Dinsdag en donderdag: 19.00 René Jansbeken. PAROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 9 nov.: 19.00 H. Mis voor overl. ouders en fam. de Lange-Groart en van Treeck-Stoffels; voor overleden familie. Zondag 10 nov.: Tweeëndertigste zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; voor overl. hr. Gerard Bouten; voor Hans van Dieren- dock; voor overl. fam. Meyer-Zegers. Deze Hoogmis wordt gezongen door ons Gem. Kerk. Zangkoor. De kinder crèche zal worden verzorgd door Ber- nadine de Nijs. Maandag 11 nov.: Gedachtenis van de H. Martinus van Tours. 19.00 H. Mis als jaardienst voor Gerardus Flin senberg en Johanna Peeters en tevens uit dankbaarheid voor de fam. Flinsen- berg-Linders. Dinsdag 12 nov.: Gedachtenis van de H. Josafat, bisschop en martelaar. 8.30 H. Mis om Gods zegen over een familie. Woensdag 13 nov.: 18.40rozenkrans; 19.00 H. Mis voor overl. mevr. de graaff. Donderdag 14 nov.: 8.30 H. Mis tot intentie van hen, die a.s. zaterdag tot diaken gewijd worden. Vrijdag 15 nov.: Gedachtenis van de H. Slbertus de Grote, bisschop en mar telaar. 19.00 H. Mis voor overl. hr. Jos Jansen. Mededelingen: 1Lektoren: zaterdag 9 nov. 19.00 zr. Servaas; zondag 10 nov. 10.00 dhr. van Dooren. 2. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray reknr. 23.18.08.461 of giro RESPONSE ACTIVE AUX RIDES VAN PAYOT De huid verraadt haar leeftijd door bepaalde symptomen, die verschillend van aard en intensiteit kunnen zijn: de opvallendste symptomen die U het meest verontrusten zijn de kraaie- pootjes en rimpels die tegen het 30e levensjaar verschijnen. de „geniepigste" die U het minst wantrouwt, maar die eveneens Uw ge zicht tekenen zijn de droogheid en de onregelmatigneden aan de oppervlakte van de huid. Ook het voortschrijdend verlies aan spankracht, elastriciteit, soepelheid en zachtheid zijn van die sluipende" symptomen. De LABORATOIRES Dr. N. G. PAYOT ontwikkelen een nieuwe serie aanvullende produkten om de rimpels te verminderen en de elastische kwaliteiten van de huid te verbeteren. PAYOT noemt deze uit zes produk ten bestaande nieuwe cosmetica serie het REPONSE ACTIVE AUX RIDES. De produkten zijn ontwikkeld volgens de nieuwste wetenschappelijke bevin dingen in de cosmetische industrie. Uit de strenge proeven die zijn genomen blijkt, dat de wering zeer doeltreffend is. Bent U ook de dertig gepasseerd? En vindt U het ook zo aandoenlijk dat er heel geleerde mensen zich zorgen zitten te maken om Uw huid? Dat vond ik nu ook. En daarom ga ik die produkten van die knappe heren eens lekker op m'n gemak proberen. Foto: PAYOT paris. 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Met hartelijke dank voor uw bijdrage! 3. Om over na te denkenLiturgie bestaat eenvoudig in het beschouwen van Hem, die ons gemaakt heeft. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 9 nov.: 18.00-18.45 gelegen heid tot biechten (P); 19.00 Vooravond- mis voor de 32e zondag door het jaar. Kindermis met medewerking van het kinderkoor de Vredesklokjes. Voor Piet Zimmermann Piet Loonen (coll.) overl. fam. Oudenhoven-Pouwels jgt. voor Cor van Kempen en overl. fam. Riek van Soest-van Hooy (coll.) overl. Peter Muysers alle overl. gelovigen (Allerzielencollecte) tot zekere intentie (M). Zondag 10 nov.: De tweeëndertigste zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de pa rochie voor Gertruda Smits-van den Hoogen (coll.); 10.00 Gregoriaanse Hoogmis. Voor Toon en Mathie van den Beuken (coll.) overl. fam. van Rossum-Janssen overl. fam. van Ham -Bodden Dat onze kinderen niet voor God's idealen verloren gaan; 11.30 voor Herman en Lies Gerrits-Hermans en voor overl. ouders Manta Schim van der Loeff (coll.) Maria Buyssen-Reyt- jes; 18.30 voor overl. Jacobus Wilhel mus Strijbosch Martinus Pontman. Maandag 11 nov.: Gedachtenis van de H. Martinus van Tours. 8.00 voor priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven; 19.00 voor Ann Coop- mans. Dinsdag 12 nov.: H. Josafat, Bis schop en martelaar. 8,00 voor de ge loofsverkondiging in onze streken; 15.00 gelegenheid tot het bidden van de rozenkrans; 19.00 voor overl. familie Appels-den Boer Martien Delaeno Dina Linders. Woensdag 13 nov.: 8.00 voor overl. familie Beuvens; 19.00 voor Gerard Bouten (coll.). Donderdag 14 nov.: 8.00 voor de zielen in het vagevuur; 19.00 voor overl. André Hoppenbrouwer. Vrijdag 15 nov. Gedachtenis van de H. Albertus de Grote, Bisschop en kerkleraar. 8.00 ter ere van het H. Hart van Jezus overl. ouders Cremers-van Bree overl. ouders van Rooy-Hen- driks en zonen; 9.00 H. Mis voor de levenden en overl. leden van de brand weervereniging St. Oda inde kapel van Veltum; 19.00 voor overl. fam. Philip- sen-den Holder en zoon Ber. Zaterdag 16 nov.: Maria op zaterdag. 8.00 ter ere van het Onbevlekt hart van Maria. Mededelingen: 1Zaterdagavond is er weer een kin dermis, verzorgd door ons kinderkoor de Vredesklokjes. Misdienaars en akolieten: Zondag: 8.30 Jose Cornejo; 10.00 Jos Verstegen en Urbain van Weert; 11.30 Giel Krijnen; 18.30 Theo Krou- wel. Maandag t/m woensdag: 8.00 Juan Lopes; 19.00 Berend Boersma. Donderdag t/m zaterdag: 8.00 Jos Vercauteren; 19.00 Rob Coppus. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 10 november a.s. zal Ds. H. J. C. van Esa de voor ganger zijn. Aanvangstijd is 10.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor de Diakonie en het Diakonaatsprojekt. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. Na afloop is er gelegenheid om samen koffie te drinken. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Gertruda Janssen- Peeters, Herman Hoex, Gerrit Reintjes, Sjang Joosten, Hendrik Jeucken (na mens de kaartclub). Zondag: 8.30 gest. jrd. familie van Rens-Litjens; 10.00 overl. familie Broe- ren-Kersten (Gem. Koor). Maandag: 9.00 Theodora Camps- Strijbos. Dinsdag: 9.00 gest. jaard. Piet Camps en Johanna Goossens. Woensdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Donderdag: 9.00 overl. familie Kes- sels-Coenen. Vrijdag: 9.00 Michel Jacobs en echt genote. Zaterdag: 19.00 overl. familie Sikes- Rutten, overl. familie Direks-Hellegers, Cor Aben (namens de familie), Jeu Arts, Nol Verstegen, overl. ouders Camps-Wolters (namens de familie Wolters). Misdienaarsbeu rtenn Zaterdag: 19.00 Paul Bovendeerdt, Jos Wilms, Korneel Jeuken, Steijn Bus. Zondag: 8.30 Geert Versteegen, Marco Arts, Eduard Camps, Robin van Mill; 10.00 Anita van Limbeek, Esther Litjens, Noortje van Goch, Ingrid Lens sen. PAROCHIE OIRLO Vrijdag: 19.00 H. Mis Piet Classens en overl. familie Rongen. Zaterdag: 18.30 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Lei Ewals (koll.) overl. familie Nelissen-Ewals t.i.v. Karne- valsvereniging ,,De Spurriemökken" b.g.v. 5x11 jaar bestaan st. Gerard Houwen en Wilhelmina Peters; 10.00 Hoogmis, Pater Antoon Peters (koll.) Mathieu van Rijswijck st. Gerardus Claessens en Henrica Hellegers Broeder Cletus. Dinsdag: 8.00 H. Mis st. Pastoor Reijnen (1903-1925). Woensdag: 8.00 H. Mis st. Peter Bil- lekens, Gerard de Ponti en Jacomina 'Peters. Donderdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Vrijdag: Opening van het Feest van de H. Machutus. Deze Heilige wordt aangeroepen tegen zenuw- en kinder ziektes. Vanaf vandaag tot en met volgende week vrijdag iedere dag de H. Missen om 19.00 uur. Na iedere H. Mis zegening van brood en water ter ere van de Heilige. Zondagmiddag te 15.00 uur een H. Lof met speciale gebeden en een kinderzegening. Woensdagmiddag te 15.00 uur Dienst voor zieken en bejaar den. 19.00 Hoogmis t.e.v. H. Machu tus. Voor de levende leden van de Broederschap van de H. Machutus st. Jan Theuws en Anna Baeten. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Handrie Custers (koll.) Wiel Baltissen (koll.) Peter van Rhee en fa milie van Rhee-Hermes overl. leden van de Broederschap van de H. Ma chutus. PAROCHIE LEUNEN 32e zondeag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. uit dankbaar heid (B) lsm. v. Harry Geurts (v.w. fam. Wismans) lsm. v. overl. fam. Philipsen-Lenssen weekd. v. Jacob Reijnders (1) maandd. v. Johanna Peeters-Raymakers gest. jrd. v. Peter Johannes van rens en Gertruda van Rens-Litjens en Michel Loonen. Zondag: 8.30 lsm. v. Sef Gooren, overl. ouders en familie; 10.00 Hgm. v. Jozef Croijmans, echtgenote en Martin Croijmans Hgm. als jrd. v. Harrie Reintjes Hgm. als gest. jrd. v. Mar tinus Heesen; 11.15 lsm. v. Harry Heesen lsm. v. overl. fam. Hermans- Manders. Maandag: H. Martinus [van Tours], bisschop. 19.00 lsm. v. Jozef Martens, echtgenote en overl. familie lsm. v. Michel Loonen, Elly Loonen en Elly van Berlo. Dinsdag: H. Josafat, bisschop en martelaar. 19.00 lsm. v. Herman van Leipsig lsm. v. Arnold Pijpers, echt genote en zoon Harry weekd. v. Jan Verheijen (2). Woensdag: 19.00 lsm. v. Eduard en Stans Dietz lsm. v. Harry Geurts (v.w. kaartvrienden) weekd. v. Bert Jennis kens (overbroek) (2). Donderdag: 19.00 lsm. v. Jozef en Gerrit Claessens lsm. v. Maria Loo- nen-Scheffers. Vrijdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. van Hees-Voesten lsm. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Zaterdag: 19.00 lsm. uit dankbaar heid (V) lsm. v. Antoon Voermans, echtgenotye en zoon Antoon lsm. v. Wilhelmus Claessens lsm. v. Harry Geurts (v.w. kaartvrienden van de har monie) lsm. v. Jan Verheijen (v.w. de Boodenstraat) weekd. v. Jacob Reijn ders (2). Misdienaars: ma t/m vr 19.00: Robert Holtackers en Twan Hendrickx. Akolieten: za 19.00 John Cornelissen en John v. d. Aker; zo 8.30 Sander eeters en Peter Geurts; Hgm. 10.00 Geert Thijssen en Johan Hermans; 11.15MartinenTonyHeesen. Lectoren: za 19.00 Mevr. Theunis; zo 8.30 Mej. G. Reintjes; 11.15 J. Reint- jes' A" Overleden? Jan yerheijen,- Booden straat 8 (52 jaar). We legden hem te rusten op ons kerkhof vrijdag 1 novem ber j.l. Jacob Reijnders, Laagriebroekseweg 10 (81 jaar). We legden hem te rusten op ons kerkhof op zaterdag 2 november j.l. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. H. Mis uit dank baarheid fam. Claessens-van Asten; 2. jgt. voor Mevr. Teunissen-Gerrits; 3. maandd. v. Thei Janssen; 4. maandd. v. Grad Verheijen. Zondag: 8.30 H. Mis voor Petronella Cox-de Lauw; 10.00 I. gest. jgt. v. Simon Lemmens en Catharina Ver- straaten; 2, H. Mis uit dankbaarheid; 11.30 H. Mis voor Harrie Jenniskens. Maandag: 19.00 H. Mis voor overl. ouders Claessens-Michels. Dinsdag: 8.00 H. Mis t.i.v. fam. Vol- lenberg. Woensdag: 19.00 1. maandd. v. Mevr. Philipsen-Cremers; 2. weekd. v. Jac. Claessens; 3. H. Mis v. Thei Janssen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Pouwels-Voesten. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Mevr. van Hoof-Ewals. Zaterdag: 19.00 1. jgt. voor Mevr. Gooren-Keijsers; 2. maandd. v. Mevr. Teunissen-Gerrits; 3. H. Mis voor Geertje Janssen; 4. gest. jgt. v. Lamber- tus Janssen, Elisaberh Drabbels en Piet Janssen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Mattie van Ass en Tom van Asten. Zondag: 8.30 Mark Reijnders en Rob Reijnders; 10.00 Mike Kuunders en Roel Smits; 11.30 Mark Derckx en Rob Gommans. Weekdagen: Tjeerd en Rob Jennis kens. Vrij: Peter Janssen. RECTORAAT HEIDE 32e zondag door 't jaar. 10 nov. '85. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overl. vader Jan Droesen v.w. de buurt en tevens voor Wim Swinkels. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overl. familieleden Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis; gesticht gezongen jaargetijde voor Martinus Janssen en Petronella Doumen. Akolieten: Petra Drabbels en Rianne Claessens. Misd. van de week: Nicole en Sandra Jacobs. Vandaag is Willebrordzondag. Kerk- deurkollekte. Maandag: H. Martinus, bisschop. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid. Dinsdag: H. Josaphat, bisschop en martelaar. 8 uur H. Mis voor de over leden familieleden Spee-Michels. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overl. ouders Nellen-Knijnenburg en tevens voor de overleden vader Jan Droesen. Donderdag: 8 uur H. Mis. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 18.30 (dus niet om 19.30 Zoals we reeds vorige week in ,,Peel en Maas" hebben kunnen lezen is het deze maand precies twintig jaar geldden dat de SOOS in het pand Hoenderstraat nr. 10 haar eerste activiteiten begon. Vanaf deze plaats wil ik de Stichting Rooy '65 met dit jubileumfeest van harte feliciteren en ook voor de komen dejaren veel succves toewensen., Vanwege dit feest vind ik het „actueel genoeg" om in deze aflevering van „Groeten uit Venray" één ansichtkaart te plaatsen van de Hoenderstraat, die genomen is vanaf de splitsing Böntekoe- straat/Hoenderstraat, richting Grote Kerk. Het is een ansichtkaart uit een serie, die in 1941 werd uitgegeven door winke lier Ferd. Beerkens uit de Schoolstraat. Velen zullen zich nu afvragen waar om „actueel genoeg", maar misschien zijn er al mensen, die weten wat ik hier mee bedoel. Het zal U ondertussen ook wel opge vallen zijn, dat de „wiite huus" in de Hoenderstraat, bepaald geen visite kaartje voor Venray zijn. Zeker niet wanneer men als tourist of belangstellende vanaf het VVV-kantoor een uitgezette wandel- of fietsroute gaat ondernemen en men al meteen in de Hoenderstraat geconfronteerd wordt met de in zeer slechte staat verkerende „witte huus", en vervolgens aan dezelf de kant een prachtige gerestaureerde gevel, opgetrokken in Gelderse stijl, te bewonderen. Het contrast op dit stukje oud-Ven- ray is wel erg groot. En dan te bedenken dat de „witte huus", (volgens de anker- jaartallen uit 1723 en 1743), de oudste overgebleven huizen vèri Venray zijn. De „witte huus.. stonden vroeger beter bekend als „den Hoff in den Bonte Koy" en waren armenhuizen in het bezit van de Grote Kerk, waar de zeer arme mensen op kosten van de kerk voorzien werden in de eerste levensbe hoeften. In de Franse tijd werden alle kerke lijke eigendommen onteigend en kwa men in het bezit van de gemeente. Na de Franse tijd werden de huizen aan particulieren verkocht. Om nu terug te komen op de huidige toestand, kan ik U vertellen dat de eige naar zich in een moeilijke situatie be vindt, omdat vooral de „Rose Vlek" en het „Noord Tangent" voor hem geen positieve dingen zijn om het pand op te knappen. Daar komt ook nog bij, dat de huizen voor een particulier te kost baar zijn om zonder gemeentelijke medewerking te restaureren of op te knappen. De eigenaar deelde mij verder nog mee, dat de „witte huus" waarschijn lijk eind november in het openbaar ver kocht zullen gaan worden. Hopenlijk heeft de gemeente dan in teresse om dit historische pand aan te kopen en te conserveren, opdat er in de toekomst toch een stukje oud-Venray in het plan de „Rose Vlek" bewaard zal blijven. De ansichtkaart toont ons, de „witte Huiis" in betere tijden en wel in 1941, met in het rechtergedeelte met de trapjes de VéG'é winkel van Jeuken. Het grote huis daarnaast is het timmerbedrijf/café van Leonard Verbeek. In dit café vond in 1910 de definitieve oprichting plaats van het Venray's man nenkoor. Dan kwam het huts van Tinuske Wil- Iems, sigarenmaker (later Bèr Coppers) en op de hoek Eindstraat/Hoender- straat het pand van bakkerij/cafpe G. Pijpers. De huizen, gelegen aan de rechterkant van de straat zijn i.v.m. het uitbrei dingsplan „Rose Vlek" allemaal onder de slopershamer gevallen. Als oud-Venrayer hoop ik dat dit niet met de oudste huizen van Venray het ge val zal zijn. uur) Avondmis voor Harrie Willems, tevens voor de levende en overleden leden van het kerkkoor, tevens voor Henricus Heesen en Johanna v. d. Zan den, tens voor Win Swinkels en tevens voor de overleden vader Jan Droesen. RECTORAAT VEULEN Zondag 10 nov. 32e zondag door het jaar. Willibrordzondag, collecte voor binnenlands apostolaat. Zaterdagavond om 7 uur jgt. zal. Wilhelmina de Lauw-Verheyen. Zondag: 9.45 Hgm. overl. fam. Tim mer mans-Aarts-Roosen en hgm. zal. Antoon Janssen; 11.15 Hgm. overl. fam. van Rijswijck-Wijnhoven en zal. Johannes Geurts. Maandag: 8 uur lsm. zal. Wilhelmina Fleurkens-Aarts. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Antoon Drabbels. Woensdag: 8 uur jgt. zal. Jac. Geurts en Wilhelmina Crooymans. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Ceciel Engelen en Neel Steegh. Vrijdag: 8 uur lsm. uit dankbaarheid. Zaterdag: om 7 uur Hgm. voor zal. Handrie Reintjes en Anna Lemmen v.w. kaartclub. Akolieten: Fr. Reintjes, J. Geurts, V. Backer. Misdienaars: Verstegen, Litjens. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 9 nov. Kerkwijding van de Basiliek van Lateranen. 19.00 Willem Gellings. Zondag 10 nov.: 32e week door het jaar. Willibrord-zondag. 10.00 Mevr. Tmus Hendrix-Marcellis v.w. fam. Marcellis; 11.30 fam. Poels-Derkx. Maandag:H. Martinus, Bisschop. 8.30 Frans Michels. Dinsdag: H. Josafat, Bisschop en martelaar. 8.30 Petronella v. d. Hogen- hof. Woensdag: H. Stanislaus Kostka. 19.00 Antoon van Hoof v.w. fam. van Hoof. Donderdag: H. Siardus, bt. 8.30 Johanna Cath. Bistervelds en fam. Vrijdag: H. Albertus de Grote. 8.30 J. v. Dijck-Hoedemakers, M. v. Dijck- Steeghs en dochter To. Zaterdag 16 nov.: H. Gertrudis, maagd. 19.00 Wil de Rijck en Jeu Arts. Het Jongerenkoor zal de H. Mis verzor gen. Misdienaars: zondag 10 nov. 10.00 en zaterdagavond Ruud Thijssen en Pieter- Paul Rieter; 11.30 Gerton Claassen en Patrick Arts. Collectanten: zaterdagavond 9 nov. F. Hendrix; zondag 10 nov. 10.00 G. Ewals; 11.30 K. v. Vegchel. Kerk schoonmaken op 14 nov.: Mevr. v. Ass, Haag; Mevr. Franssen- Arls, Venrays Broek 3. De totale missie gave van de school kinderen was: 205,20. Hartelijk dank. Hartelijk dank aan de leden van de LVB dat ze zich in zo'n grote getale op- Bij het maken van dit artikel kwam ik het volgende gedichtje tegen, gemaakt door de Venrayer Th. Gerrats in 1981 en wat bij dit onderwerp wel erg toepas selijk is. De Hoenderstraot mit die schonne witte huus. Die heure ien ös Rooy toch echt wel tuus. Ut zal vrimd zien as ge ze straks nie mer ziet staon. Veuls te veul van os aid Rooy göt of ging naor de maon. De Hoge Hierre hebbe schienbaar allien oog vur de moderne lied, en daordeur rake weej os aide schon monumente stillekes an kwiëd. Hopelijk zulle ze er straks nog wel is spiet van kriege, mer dan zulle ze wel wer wat wiëte te liege. En of ut now „Noord Tangent" het, of „Rose Vlek", gen Monumente mer, wel stien en veul drek. Want de wieze Hoge Hierre,.die ien-os-Roq&.tegiere, Sjaak LaflTSJTsse doen, viend'ik, de aide C gegeven hebben om werkelijk de kerk schoon te houden.... Dat is de ware geest RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. van Ba- kel. Zondag: 10 uur t.i.v. fam. Cox. Maandag: 8 uur voor Joh. en Hones- ta Muysers. Dinsdag: 8 uur voor overl. fam. v. d. Cruysen-v. d. Pas. Woensdag: 8 uur t.i.v. M. Janssen. Donderdag: 8 uur t.i.v. fam. Botden. Vrijdag: 8 uur t.i.v. fam. W. Janssen. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Peeters- Janssen. Misdienaars van 10 - 16 nov.: Esther v. d. Velden en Angelique van Asten. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 9 nov. 19.00 Avondmis voor overl. ouders Bastiaans-Raafs, Fi- delis Hovens en als jaargetijde voor Leo Koopmans. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. Linssen-Versleijen; 10.00 Hoogmis voor Josephina en Henricus Janssen en fam. Felling. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel en fam. Vrijsen. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Rector Creemers en t.z.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor de intenties van al de pel grims. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid en v.b.i. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart en voor rector Heijnen. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, el dia 10. de noviembre, NO habrè Misa espaflola porque en Geysteren se celebra el Patro- no del Pueblo, San Willibrordo; habrè Misa solemne en aire libre en el bosque de Geysteren cerca de la Ermita de San Wilibrordo en presencia de la Guardia del Gilde. Todos son invitados; después de la Misa empira la feria en el pueblo. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El Centro estè abierto todos los sèba- dos desde las 13.00 h hasta las 24.00 h; todos los domingos desde las 13.00 hastya las 19.00; los miércoles estèn reservadas para las Sefioras desde las 19.30 h. hasta las 21.30 h. Los jueves hay escuela espaflola desde las 16.15 hasta las 20.30; empiezan los memores. Estèn imprimiendo una hoja de infor- maciones sobre las actividades que serè enviada a todos. N.B. Ha cambiado el numero de teléfono de don Jo Jacobs 077-730969. HEEL DE KERK, HEEL DE WERELD Onder dit motto worden mededelin gen opgenomen voor leden van: „Mariënburggroep" afd. Venray-Horst „Oecomenische Basisgroep Venray" Limburgse wrkgroep „Vrouw, geloof en leven" „Vereniging van Pastoraal werkenden in Noord-Limburg. Op zondag 10 november 1985 verzorgt de oecumenische Basisgroep Venray een Eucharistie- en doopviering met als thema: „Door water en woes tijn". Plaats: Trefpunt Gezinscentrum St. Anna; aanvangstijd 11.30 uur. Belangstellenden zijn eveneens van harte welkom. Op woensdagavond 13 november; 27 november; 11 december organiseert de Oecumenische Basisgroep bijbel stdie- avonden in het prochiezaaltje onder de sacristie van de Grote Kerk te Venray. Gelezen wordt uit het boek Exodus, vanaf hoofdstuk 11. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. OPENLUCHT-MIS IN DE GEYSTERSE BOSSEN Zondag a.s. 10 nov., om 10.00 uur bij gelegenheid van de viering van Sint Willibrord, bij goed weer, Hoogmis bij de Wilbertskapel in het Geystersebos, met Gilde-eer; daarna begint de Winter kermis in het dorp, georganiseerd door het Missie-comité Pater Cremers voor Chili. De feestpreek wordt gehouden door deken L. Theinissen van Venray. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Acht God u persoonlijk be langrijk?" In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. TE DRONKEN OM TE BLAZEN In de nacht van dinsdag op woensdag hield de politie een 35-jarige Venrayse autobestuurder aan, die onder zodani ge invloed van alcohol verkeerde, dal hij zelfs niet meer in staat was om in het bekende pijpje te balzen. Na in de daarvoor bestemde ruimte ter ontnuchtering ingesloten te zijn geweest, werd hij woensdagmorgen huiswaarts gezonden, met de medede ling dat van een en ander procesverbaal zal worden opgemaakt. boekhandel van den munckhof is ook dinsdag* de gehele dag geopend PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN

Peel en Maas | 1985 | | pagina 16