GEMEENTEPRAAT Onderzoek naar werkzaamheden in kader van gemeenschapstaken Tentoonstelling over de Algemene Bijstandswet NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Winkelcentrum ,,Rose Vlek" wacht op een nieuwe naam Gemeente vraagt vrijwillig(st)ers Bouwvergunning aangevraagd Gemeentelijk Combi-zwembad Geen vrijzwemmen Vrijdagmiddag raadhuis dicht Bouwvergunning verleend Inspraak welzijnsplan Spreekuur vervalt Wijkvereniging Veltum De Springplank Aanleg geluidswal Veldeke Venray Jong Nederland Postzegelen Introduktie-avond Bio-Energetica PUZZELEN VOOR BOTANISCHE TUIN In de gemeente Venray is het initiatief genomen om een onderzoek c.q. inven tarisatie te houden naar werkzaamhe den, welke in het kader van gemeen schapstaken kunnen worden verricht. Bij gemeenschapstaken gaat het om werkzaamheden, die buiten het regulie re arbeidsbestel vallen en ten goede kun nen komen aan de woon- en leefomge ving en het welzijn van de lokale ge meenschap. Mensen zonder werk, die interese hebben in de werkzaaamheden kunnen dan op v r ij w i I I i g e b a s is en met behoud van uitkering zinvol werk ver richten. Deze werkzaamheden kunnen de werkzoekenden mogelijkheden bieden tot ontplooiing en inzicht van eigen ca paciteiten. Tevens kunnen ze leiden tot een zekere arbeidsgewenning en behoud van bepaalde vaardigheden. Uiteraard zal moeten worden voldaan aan een aantal voorwaarden, terwijl ook de regionale toetsingscommissie haar fiat hieraan zal moeten geven. Voor de inventarisatie zijn door de gemeente besturen van organisaties en instellingen aangeschreven om te achter halen of er binnen deze instellingen werkzaamheden zijn, welke in aanmer king kunnen komen voor hel gemeen schapstakenplan projekt binnen de ge meente Venray. In het kader van gemeenschapstaken kan b.v. worden gedacht aan: tegen gaan vervuiling in wijken; hel terug brengen van begroeiing in natuurgebie den in oorspronkelijke staat; onder houd van bossen, die niet in het normale onderhoudspakkel zitten; gidsen bij toeristische zaken; aanleg fietscross- baan, aanleg en onderhoud speelvoor- zieningen in de wijken; onderhoud van jongerencentra en sportaccommodatie; graveren van fietsen; onderwijsservice- centrum Netwerk etc. De gemeenschapstaken zullen onder verantwoordelijkheid van de gemeente worden georganiseerd en uitgevoerd. Voor verdere informatie kan men te recht bij de heer R. Joosten, medewer ker Regionaal Instituut voor Sociaal Cultureel werk afd. vrijwilligerscentra- le, tel. 04780-86245 en bij mevr. L. Swinkels, medewerkster werklozenzorg gemeente Venray, tel. 04780-83838 toestel 150. Op de bij het bestemmingsplan „Centrum" behorende kaart, staat sinds jaar en dag het gebied, omsloten door de Hoenderstraat, Deken Thielenstraat, Jan Hensenstraat en Schoolstraat als een rose vlek aangegeven. In feite hebben de gemeentelijke bestemmingsplannenmakers hiervoor een willekeurige kleur gebruikt om aan te geven, dat de invulling van dit terrein zou plaatsvinden, wanneer de behoefte zich zou voordoen. Maar in de loop der jaren is de naam „Rose Vlek" een eigen leven gaan lei den en spreekt iedereen over „De Rose Vlek" als men het heeft over het ter rein, waarop momenteel de bouw is begonnen van de Torro-Plus Supermarkt en te zijner tijd een nieuw winkelcentrum ontstaat. Nu zal iedereen het er over eens zijn, dat de naam „Rose Vlek" voor een winkelgebied bepaald niet aantrekkelijk is en dat deze naam associaties oproept met niets met een winkelcentrum van doen hebbende „activiteiten". Daarom heeft hel gemeentebestuur besloten een „prijsvraag" uit te schrij ven om de bevolking in de gelegenheid te stellen een goede en passende naam voor het toekomstige nieuwe winkelcentrum te bedenken. Het behoeft geenszins een plechtige, historische verantwoorde naam te zijn, maar wèl een lekker-in het gehoojdiggende en gemakkelijk bruikbare naam. Suggesties kunnen1 tof 1 januari a.s. worden ingezonden naar het Bureau Voor lichting en Inspraak van de gemeente. De winna(a)r(es) mag uiteraard rekenen op een passende beloning. HERHAALDE OPROEP! Voor het begeleiden van leerlingen in de schoolbus naar de school voor bui tengewoon onderwijs 't Poortje te Ven- lo (Z.M.O.K.-school). Kandidaten moeten ervaring en in teresse hebben in de omgang met kinde ren en woonachtig zijn in Venray. De bustijden zijn op maandag tot en met vrijdag: 's morgens van 7.45 lo 9.15 uur. 's middags van 14.45 tot 16.15 uur (op woensdag 11.15 tot 12.45 uur) De werkzaamheden kunnen ook door meerderen worden verricht en door werklozen met behoud van uitkering, b.v. iemand 's ochtends en iemand an ders 's middags of de dagen van de week onder de vrijwilligers verdelen. Indien U interesse heeft kunt U zich zo spoedig mogelijk wenden tot de ge meente Venray, afdeling onderwijs, Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray, tel. 04780-83838, tst. 245. Nadere inlichtingen kunt U krijgen bij het hoofd van de Z.M.O.K. school 't Poortje te Venlo, mej. Berger, tel. 077- 18378. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een terrasover kapping met windscherm aan de Pla taanstraat 4 te Venray, t.n.v. Th.P.M. Jansen; het bouwen van een schuilhok paardestal aan de Broekweg, perceel L 2275 te Venray, t.n.v. M.F.J.M. Lins- kens, Overloonseweg 73 te Venray; hel verbouwen en uitbreiden van het gemeenschapshuis aan de Matthi- asstraat te Castenray, t.n.v. Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 8 november 1985 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 7 november 1985 De burgemeester van Venray, PARKWEG 2-VENRAY VRIJZWEMUREN BINNENBAD MAANDAG 18.00 tot 19.45 uur DINSDAG 7.00 tot 8.30 uur 18.00 tot 19.45 uur 21.00 tot 22.00 uur WOENSDAG 13.00 tot 15.30 uur DONDERDAG 7.00 tot 8.30 uur 18.00 tot 19.45 uur 20.00 tot 21.00 uur VRIJDAG 18.30 tot 20.45 uur ZATERDAG 8.30 tot 9.45 uur 13.30 tot 15.30 uur DINSDAG 15.30 tot 16.00 uur bejaarden 20.00 tot 21.00 uur damesuur WOENSDAG 9.45 tot 10.45 uur damesuur PRIJZEN TOT 16 JAAR Losse kaartjes 2,20 10-badenboekjes 20, 30-badenboekjes 53, 50-badenboekjes 83, PRIJZEN 16 JAAR E.O. Losse kaartjes 2,80 10-badenboekjes/ 27, 30-badenboekjes 72, 50-badenboekjes 110, Op de zaterdagen 9 en 16 november a.s. is er vanaf 13.00 uur geen vrijzwem men in het gemeentelijk combibad in verband met diplomazwemmen. In verband met de arbeidstijdverkor ting voor ambtenaren zal het gemeente huis op vrijdag 8 november vanaf 12.00 uur gesloten zijn. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Vanaf donderdag 31 oktober tot half november wordt in de Infotiek van het raadhuis een tentoonstelling over de Algemene Bijstandswet gehouden. Op acht panelen wordt in grote lijnen verleid wat deze wet inhoudt, voor wie deze bedoeld is, hoe hoog de uitkeringen zijn en wat rijksgroeprcgelingen zijn. Kortom: er wordt informatie gegeven voor (potentiële bijstandscliënten). Op een videokast die men zelf kan bedienen door het indrukken van een knop, geeft Ton Planken antwoord op de elf meest gestelde vragen van cliënten. Vragen als: hoe hoog is de uitkering? hoe zit het met vakantie en ziekenfonds? vrijwilligerswerk of bijverdienen, kan dat? hoe zit het met spaargeld en een eigen huis? Naast deze videokast staan op een paneel de elf vragen. Na een druk op de knop naast de gekozen vraag geeft Ton Planken het gewenste antwoord. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 30 oktober 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eèn of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een tochtportaal aan de Vicarieweg 25 te Leunen, t.n.v. P.H.L. Lucassen; het bouwen van een volière aan de St. Paulusstraat 4 te Venray, t.n.v. mevr. F.J.A. v.d. Broek-Hermsen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Andeslaan 11 te Venray, t.n.v. P. Bovee; het bouwen van een fokvar- kensstal aan de Heidseweg 9 te Heide, t.n.v. L.J.M. van Dijck; het bouwen van een carport aan de Wester Thienweg 11 te Oostrum, t.n.v. H.W. Holtackers; het wijzigen van de hal van het café-restaurant aan de St. Cathari- nastraat 16 te Leunen, t.n.v. A.L.J. van Dijck; het slopen van een bestaande en het bouwen van een nieuwe loods aan de Pas 3 te Merselo, t.n.v. Maatschap Wismaris; het bouwetf van J6 premie-C- woningen aan het, Lidwinaliof te' Ven ray, t.n.v. Bouwbedrijf Verhoeven Ven ray b.v., Dr. Poelsstraat 10 te Venray; het bouwen van 6 premie-B- woningen aan het Isabellahof te Ven ray, t.n.v. Bouwbedrijf Verhoeven Ven ray b.v., Dr. Poelsstraat 10 te Venray; het bouwen van een loods aan de Teeuwenhofweg 4 te Leunen, t.n.v. Gebr. Litjens; het bouwen van een garage/berging aan de Kievitsweg 7 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.J. Philipsen, Deurneseweg 116 te Ysselsteyn; het bouwen van een woonhuis aan de Kievitsweg 7 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.J. Philipsen, Deurneseweg 116 te Ysselsteyn; het verbouwen van de woning aan de Moostdijk 14 te Ysselsteyn, t.n.v. M. van Neerven, Bosrandweg 5 te Deurne; het bouwen van dichte nertsen- heds aan de Lollebeekweg 22 te Casten ray, t.n.v. M.J.Th. Maes, Maasheseweg 31 te Venray; het bouwen van een tuinhuisje aan de Rondeveld 24 te Leunen, t.n.v. H.J. Janssen; het bouwen van een jongveestal aan de Vredeweg 9 te Vredepeel, t.n.v. Maatschap van Bakel; het plaatsen van een schei dingsmuur aan de Dionisiusstraat 7-9 te Oirlo, t.n.v. Th.W.A. Arts, Dionisi usstraat 9 te Oirlo; het plaatsen van een dakkapel aan de Herik 24 te Venray, t.n.v. J.F.H.H. Bongaerts. Venray, 7 november 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. 1986-1989 Het college van burgemeester en wet houders heeft onlangs het Plan Speci fiek Welzijn 1986 - 1989 vastgesteld en vrijgegeven voor inspraak. Tot 4 december 1985 kan iedereen schriftelijk reageren op de inhoud van het plan. Vervolgens zal het plan, mo gelijk gewijzigd op grond van de in spraakreacties, aan de gemeenteraad worden aangeboden die in de vergade ring van 16/17 december a.s. het plan zal behandelen. De noodzaak voor een gemeentelijke welzijnsplanning ontstond zo'n 6 7 jaar geleden. De rijksoverheid besloot namelijk de verantwoordelijkheden voor het welzijnswerk voor een belang rijk deel over te dragen aan de gemeen telijke overheid. Door de gemeente Venray is toen een welzijnsplan opgesteld voor de periode 1982 -1985. Hoewel de rijksoverheid in middels enigszins is teruggekomen op haar decentralisatie-gedachte, heeft het college van b. en w. begin 1985 besloten om voor de periode 1986 - 1989 een nieuw welzijnsplan op te stellen. In de afgelopen maanden is in ver band hiermee een aantal deelplannen gereed gekomen, dat elk deel van het totale welzijn behandelt. Het welzijnsplan bevat naast de uit gangspunten voor het gemeentelijk wel zijnsbeleid concrete aanbevelingen voor dat beleid, welke zijn gedistilleerd uit de afzonderlijke deelplannen. TERINZAGE Het welzijnsplan, zoals dat nu gereed is gekomen, is door het gemeentebe stuur toegezonden aan een aantal direct betrokken welzijnsorganisaties en aan de dorps- en wijkraden. Het. welzijns plan 1986 - 1989 ligt daarnaast ter in zage in de Infotiek van het raadhuis en in de leeszaal van de Openbare Biblio theek. Geïnteresseerden kunnen een exem plaar van het Welzijnsplan 1986 - 1989 afhalen bij de afdeling Welzijnszaken (kamer 105) of het Bureau Voorlichting en Inspraak. COMMISSIEVERGADERINGEN Gedurende de inspraakperiode zullen ook de bij het Welzijnsbeleid betrokken raadscommissies zich buigen over het welzijnsplan. De vergadering van deze commissies zijn op de volgende data ge pland: Commissie Jeugd, Sport en Recrea tie op 21 november 1985; Commissie Maatschappelijke Zorg op 27 november 1985; Commissie Onderwijs en Cultuur op 3 december 1985. Op maandag 11 november a.s. zal het spreekuur van wethouder mevr. Poels- Peters komen te vervallen. Voor dringende aangelegenheden dient men contact op te nemen met de behandelende afdeling. Hallo jongelui. Op maandag 11 november a.s. doen wij natuurlijk allemaal mee met de St. Maarten-optocht en brengen we onze zelfgemaakte lampions mee. Dan gaan we op dinsdag 12 november kleien en maken er iels moois van. Entree 1,-. Er is ook gelegenheid tot het kopen van een kaart a ƒ10,-, geldig voor alle activiteiten. Kom je ook? Hallo jongelui.. Uitslag kleurwedstrijd. 2 De volgende 3 kinderen: Suat Erol, Mare Kuijpers, Simone Ramakers, heb ben de kleurwedstrijd van de Spring plank gewonnen. Zij kunnen alle drie a.s. donderdag op de clubavond hun prijsje, o.a. 1 maand lidmaatschap gra tis, komen afhalen. Proficiat. Donderdag club van 18.30 tot 20.00 uur. We gaan er een leuke avond van maken. Vrijdagavond oriëntatietocht. Deze is verzorgd door groep 2, Hannie, Frank, Frans en Sjang. De tocht die niet zo heel ver is voert door de kom van Venray, waarbij men enkele leuke opdrachten krijgt. En dan kom je terug in de club en staat, ja je leest het goed, de frites klaar. Het is lekker eten na gedane arbeid. Tot vrijdagavond en jullie hoeven geen za klamp mee te brengen, er staan overal lantaarns. Zaterdagavond club van 19.30 tot 21.30 uur. Tot a.s. w.e. groetjes leiding Bij inlevering van Uw kleurenfilm ontvangt U gedurende de maand november een waarde bon voor een gratis vergroting op formaat 20 x 28 cm. (pocket 13 x 18 cm) JOOP WITTE Jan Hensenstraat 2 (achter de schouwburg) tel. C Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend hun besluit waarbij in verband met de aanleg van een geluidswal in het bestem mingsplan De Burggraaf, met ingang van 18 november tot 16 december 1985 of zoveel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeers tekens, het fietpad ten westen van de Nieuwe Maasheseweg af te sluiten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de com missaris van de Koningin in Limburg. Venray, 7 november 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J. Poels, Secretaris Op dinsdag 12 november a.s. om 20.00 uur houdt Veldeke Venray weer een verenigingsavond in De Wieënhof. De oud Venrayer Wiel Schols komt er uitgebreid praten over „waarneminge ower de Venrodse taal - de moeite werd?". Daarbij zullen allerhande on derwerpen aan bod komen. Zoals altijd zijn niet alleen de leden op deze bijeenkomsten welkom, maar iedereen die er in geïnteresseerd is. Zoals jullie weten wordt er jaarlijks op II november het Sl. Maartensfeest gevierd. Dit feest wordt ook meegevierd op Jong Nederland en wel op maandag 11 november 1985. Voor de leden van Jong Nederland begint de lampionne- noptocht, natuurlijk met de mooie zelf gemaakte lampionnen en muziekinstru menten op maandag 11 november om 18.30 uur vanaf het parochie-zaaltje bij de VredeskeFk. Wij lopen vervolgens met de St. Maarten te paard en de zelfgemaakte in strumenten de volgende route: Hoofd ingang Vredeskerk, Nieuwlandstraat, Arkstraat, Molenpad, Helfrichstraat, Kruitweg, Eisenhouwerstraat, Ted- derstraat, Doormanstraat, Kempweg, oversteek Westsingel-Kempweg, We verstraat, Haamakerstraat, Veltumse Kleffen, Blauwververs! raat. Vollen- bergstraat, Engelenstraat, Moni- kenstraat, Gratenstraat, Dakdek kerstraat, Sanshofstraat, Hubenhof, Blokhut. Na afloop van de tocht wordt qp het terrein van de blokhut de grote brandstapel in brand gestoken en er wordt vervolgens iets warms aangebo den. Het geheel sluiten we rond de klok van 21.00 uur. Wij hopen dat er genoeg animo is bij jullie en loop fijn de lampionnen-op tocht mee. Tot 11 november om 18.30 De internationale vereniging Philate- lica, afdeling Venray e.o. stelt U weder om in de gelegenheid om postzegels te ruilen. Dit is georganiseerd op zondag 17 november a.s. om 11.00 uur in het wijkcentrum van Veltum. U kunt te recht tot 13.30 uur. Wij wensen U prettige ruiluurtjes toe. Schutterij 't Zandakker Zaterdag 9 november oefenen voor het fluiterkorps in het clubgebouw van DSV aan de Leunseweg. Aanvang 13.00 uur. Maandag 11 november Algemene le denvergadering in café De Klomp. Aan vang 19.30 uur. Heren schutters. De wintercompetitie is reeds begonnen. Geef dit door aan ie dereen. Iedere maandagavond vanaf 20.00 uur kan er geschoten worden. Al leen als er ledenvergaderingen worden gehouden dan zijn er geen schiet wedstrijden. Al geruime tuid is in Venray een Bio- Energelische training. Aangezien de zeer goede ervaringen willen we starten met een nieuwe groep. Wal is in het kort Bio-Energetica? Bio-Energetica werkt vanuit de opvat ting dat we ons „Beknot" voelen, door niet verwerkte emoties en opgekropte spanningen, boosheid, enz. Deze beletten ons vrij en volkomen te leven zoals we dat zouden willen. Deze opgehoopte ongenoegens hebben zich „genesteld" in ons lijf en uiten zich in allerlei klachten (nekpijn, rugklachten, hoofdpijn, lusteloosheid). Door middel van specifieke oefenin gen o.a. ademhalingsoefeningen, kom je ook je verdriet, pijn enz. in je lichaam legen. U leert u zelf ontdekken en we pralen over de ervaringen. We willen een introduktieavond hou den op 19 november a.s. Aan deze avond is een maximum van twaalf per sonen verbonden. Bij voldoende deelna me start een groep op 3 december. De groepen worden begeleid door L. Ber- trands en Ab Op de Laak. Opgave voor de introduktieavond kunt U doen bij L. Bertrands, tel. 04780-86598, doch voor 12 november. Inzenden vóór donderdag 14 novem ber. SPONSORS: Rabobank Venray Bungalowpark „De Vers", Overloon Gebr. v.d. Bosch Toyota garage Via- nen-Nijmegen Modehuis „Ex", Venray M. Rutten, Aannemersbedrijf Overloon N. Koppes, Vleeshouwerij, Nieuw-Ber- gen L. Litjens, Textiel en Woninginrichting, Overloon. Prijswinnaars puzzel 2: le pr. 100,W. Sluiters, Kamilleweg 32, Milsbeek. 2e pr. 75,— Chr. Hendriks, Pritter- weg 9, Overloon 3e pr. 50,— A. Nellissen, Stevens- beekseweg 10, Stevensbeek 4e pr. 25,— A. Jeuken-Volleberg, Langeweg 76, Venray Hier dan de vierde van tien weken durende puzzelaktie ten bate van de Botanische Tuin te Overloon, gevestigd aan de Stevensbeekseweg. Het belang van een dergelijke tuin, ook voor Venray, moet men niet onder schatten. De puzzelaktie heeft ten doel de fi nanciële onderbouw van de Stichting te verstevigen. Puzzel dus mee! Wekelijks worden voor deze puzzels geldprijzen van 100,75, 50,— en 25,— beschikbaar gesteld. De hoofdprijs, op het einde van de puz zelaktie, is een lang weekend naar Parijs of Londen - naar keuze. Bij de trekking van de hoofdprijs doen alle goede oplossingen van de tien weken durende aktie mee. Deze puzzelaktie is goedgekeurd door b. en w. van Vierlingsbeek. De oplossing van elke puzzel dient te worden opgestuurd per briefkaart, waarop 2.50 extra aan postzegels is ge plakt. Men mag zoveel oplossingen opsturen als men wil. De oplossing van elke puzzel dient te worden opgestuurd naar J. de Bruyn, Haarlemmermeerlaan la 5825 AR Overloon. Deze puzzeloplossing moet voor donderdag 7 november binnen zijn. De prijswinnaars worden 14 dagen na plaatsing bekend gemaakt. De prijzen worden getrokken door Notaris Verkerk te Vierlingsbeek. U lost eerst het kruiswoordraadsel op. Dan vult u in de extra blokken (onder de puzzel) de gevraagde letters in. De cijfers in de blokken zijn overge nomen uit de puzzel. Gelijke cijfers duiden gelijke letters aan, maar gelijke letters hebben niet altijd hetzelfde cijfer. Hebt u alle letters ingevuld, dan ontstaan in de blokken de namen van beschermde planten. 7 40 40 19 7 4 40 40 28 62 67 76 67 72 67 17 7 67 50 18 2 16 15 36 8 8 16 HORIZONTAAL: 1lidwoord 4. ruig 7. zangstem 9. telwoord 12. voorbij 13. elk 15. kledingstuk 16. meisjesnaam 18. schreeuw 20. sterke drank 21academische graad 22. hemellichaam 23. duw 25. deciliter (afk.) 26. water in Utrecht 27. vaartuig van Noë 29. deel van boom 30.zangnoot 32. verharde huid 34. glibberig 36. voorzetsel 37. deel van 'n huis 40. gelofte 41. in die tussentijd 42. klapje 44. Opperwezen 47. dwarsmast 48. delfstof 51bars 54.zangnoot 55. projectieplaatje 56. open plek in bos 58. familielid 59. centimeter (afk.) 61. huisdier 62. kleine sloep of zeilboot 63. dominee (afk.) 64. gesloten 66. ontkenning 68. inhoudsmaat 69. windrichting 70. geestelijke 72. omroep 73. tochtje 74. loterijbriefje 75. staat, land 76. zelfkant VERTICAAL: 1telwoord 2. zwijn 3. telefoon (afk.) 5. bolgewas 6. verdwenen 7. luchiblaas in water 8. slee 9. hevig 10. hard 11Europees land 14. beest 17. Europeese hoofdstad 19.rekening 22. watervlakte 24. snel, rap 27. astatium (afk.) 28. Kilogram (afk.) 31en anderen 33. taille 35. werpstrik 36. hij? 38. beroep 39. staatsbedrijf 40. griezelig 42. motorvoertuig in de landbouw 43. geluid van een ezel 45.rund 46. dag van de week 48. boom 49. advies 50. heilige (afk.) 51. achter 52. bloem 53. muzieknoot 57. zwart afzetsel bij brand 60. niet lelijk 63. kostbare 65. Europeaan 66. vochtig 67. alvorens 68. persoon 70. rivier in Italië 71. reeks

Peel en Maas | 1985 | | pagina 13