WIE KAN ZICH OSCAR DE LA RENTA VEROORLOVEN 7 flnlnJicvyen b.v. 0^- SOS-Telefoon zoekt helpers DINSDAG YOUNG SHOP PEEL EN MAAS Bijkeuken aanbouwen? Nationale donorweek 'A touch of perfection' PUZZELEN VOOR BOTANISCHE TUIN STREEKSCHOUWBURG VENRAY Regelmatig komt men in de krant en op affiches die her en der verspreid zijn, het telefoonnummer 48888 tegen. Dat is het telefoonnummer van de S.O.S. - Telefonische Hulpdienst voor Noord- en Midden-Limburg. (Vermeld achterop de telefoongids). Dit nummer kan iedereen bellen voor alles en nog wat. Het kan zijn dat iemand zo maar ergens over wil praten, het kan ook zijn, dat iemand van ge dachten wil wisselen over een bepaald probleem, etc. Als men dit nummer draait komt men in kontakt met een van de ruim 40 vrijwilligers van de THD die dag en nacht te bereiken zijn. Dat is geen ge makkelijke opgave. De gesprekken die vrijwilligers(sters) voeren zijn erg uit eenlopend van aard. Voor nieuwe medewerkers(sters) is er dan ook een „introduktiekursus" opgezet. Ook worden ervaren medewerkers(sters) voortdurend begeleid. Ook wat tijd betreft is het geen lichte taak Gemiddeld besteden de vrijwilli gers zo'n 7 uur per week aan ondermeer telefoondienstenbegeleidingsbij een komsten, werkgroepen e.d. Er zijn nauwelijks „vaste" werktij den, immers het nummer moet dag en nacht, zowel door de week als in het weekend bereikbaar zijn. De Telefonische Hulpdienst vindt voortdurende bereikbaarheid erg be langrijk, maar ook is voor het huidige aantal vrijwilligers(sters) erg zwaar. Daarom zoekt men nieuwe vrijwillige medewerkers, de de Telefonische Hulp dienst willen helpen om deze bereik baarheid in stand te houden. Mensen, die tijd en energie in de dienst willen stoppen, een keer in de maand 's nachts willen werken en die mee willen denken over de toekomst van de THD. Mensen die zich aangesproken voelen kunnen een informatiepakket opvra gen. Dit kan zowel schriftelijk (postbus 319, 5900 AH Venlo) als telefonisch, tel. 077-48888, 14057. VERKEERSONGEVALLEN Op de Beek weg, buiten de be bouwde kom, geraakte een Venrayse autobestuurder de controle over zijn auto kwijt. Volgens zijn verklaring, omdat hij uitweek voor een voorwerp dat op de weg lag. Via de wegberm kwam z'n auto in de sloot en weer via de weg in de wegberm tot stilstand. De bestuurder werd gewond en naar het ziekenhuis overgebracht. Na behande ling kon hij naar huis worden vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. De motorrijder P. A. uit Overloon kwam op een erf aan de Kuulenweg met zijn motor ten val. Daarbij liep hij ernstige knieverwondingen op, zodat hij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. DRANK IN BESTUURDER Door een verkeerde beoordeling bij een inhaalmanoeuvre op de Wanssum- seweg, ter hoogte van „Paschalis", week een Blitterswijckse personenauto te ver naar links uit en kwam tegen een bermpaal terecht. Bij politie-controle bleek dat de 41-jarige bestuurder zijn auto onder invloed van alcohol bestuur de. Hij moest de bekende proeven on dergaan en kon met een rijverbod een aanzegging dat procesverbaal zal wor den opgemaakt, huiswaarts keren. DIEFSTALLEN Uit een kleedruimte van de gym zaal aan het Groenewoldsepad werd een leren tas met sportkleding en andere goederen ontvreemd. Een schadepost van enkele honderden guldens voor de eigenaar die aan het sporten was. Van een aan de Wilhelminastraat geparkeerde personenauto werden 4 zilverkleurige wieldoppen gestolen. Wist U.... dat wij ook op altijd geopend zijn. GROTESTRAAT 62 VENRAY 7? leesbare krant donderdag 24 oktober Limburgs Symphonie Orkest BEETHOVEN PROGRAMMA Dirigent: Ed Spanjaard Solist: André-Michel Schub André-Michel Schub, geboren in Frank rijk. emigreerde als 1-jarig kind met zijn ouders naar Amerika. Schub kreeg zijn eerste pianolessen op 4- larige leeftijd van zijn moeder. Nadien studeerde hij aan de Princeton University en aansluitend van 1970-1973 aan het Curtis Institute bij Rudolph Serkin. In 1974 werd hij 1e prijswinnaar van het Naumburg Internationaal Pianoconcours en in 1977 ontving hij de Avery Fisher Award. In 1981 werd hij winnaar van het "Van Cliburn International Competition" Hij concerteerde met alle grote orkesten van de V.S. en in 1982 maakte hij een tournee door Europa w.o. Londen, Ham burg en Amsterdam. In 1983 veroverde hij Japan. Bij vele festivals is hij een graag geziene gast. Vele van zijn concerten zijn via de televisie uitgezonden, waaronder een rechtstreekse uitzending vanuit het Lincoln Center alsmede een optreden met het Boston Symphonie Orkest. maandag 28 oktober Jozef van den Berg "Geliefden" Een door de pers met juichende kritieken ontvangen programma Jozef van den Berg is een acteur die weet te ontroeren. Hij werkt alleen, maar heeft wel een aan tal poppen bij zich om er een visueel spektakel van te maken Zijn combinatie toneel-poppenspel is dan ook uniek Het lijkt alsof hij geen tekst heeft en die tijdens de voorstelling loopt te bedenken. Zijn verhalen lijken los aan elkaar hangende onderdelen, maar het te gendeel is waar. Hij weet op eenvoudige manier de band tussen toneel en zaal tot stand te brengen. Het gaat van den Berg om emoties, zonder in sentimentaliteit te vervallen Zijn toneelspelen wordt directer naarmate een voorstelling vordert en zo volgt de ene verrassing na de andere. Jozef van den Berg zag men reeds enkele malen met veel succes op de televisie. Het is evenwel de theateruitstraling die men werkelijk moet ondergaan. donderdag 31 oktober Peter Faber "WILDE VAART" De veelzijdigheid van Peter Faber behoeft allang geen betoog meer. Na zijn opval lende carrière als mime-speler, akteur bij het Werktheater en in talloze speelfilms, verraste hij vervolgens met zijn one-man- shows. Een artistieke duizendpoot die tel kens opnieuw andere bronnen van zijn ta lent kan aanboren. FABER zoekt altijd naar het nieuwe en ondanks zijn reputatie als akteur, tapdanser, akrobaat en tekst schrijver weet men bij hem nooit wat er weer gaat komen. Wat Peter Faber sa men met de muzikant Rob Boonzajer dit seizoen inhoudelijk gaan doen, blijft nog een verrassing. Wie Faber echter kent. weet evenwel dat er weer iets bijzonders staat te gebeuren. In 1978 won "JAN RAP EN ZIJN MAAT" de kritiekprijs van de kring Nederlandse Theatercritici en de zilveren C.P.J.- omdat het stuk zoveel jong publiek trok. Met: Liesbeth List, Dorijn Curvers, Henk Batenburg, Bart Römer e.a. Regie: Jo Dua. Nu kan iedereen het Met het unieke Woning Plus Plan: handzame alles-in-een pakketten met duidelijke werkschema s. Met het professionele resultaat van de vakman. Maar door zelfdoen de helft goedkoper. Bijkeuken, door het "tochtsluis" effect bijzonder energie besparend. Ruim genoeg om er een hoop spullen in op te bergen, klein genoeg om kleine tuinen net niet té klein te maken. Bouwbedrijf J. RAEDTS&Zn. c.v. Geopend ma. t/m vrij. 9.00-17.30 uur. za. 9.00-12.00 uur. Mgr Hanssenstraat 57, Oostrum. Tel.: 04780-81469/82274 Tentoonstelling „THEATER" van de studenten van de Kath. Leraren opleiding Sittard Deze tentoonstelling is samengesteld uit: decorkasten, tekentafels waarop de cors geplaatst worden, aluminium wissellijsten met tekeningen en paspop pen met kostuums. Deze zaken werden in het beginsel ontworpen bij het vak tekenen. Er werden kleur- en vormproeven gedaan en de „decorontwerpers" pro beerden via ruimtelijke perspecxtivische tekeningen te komen tot een voorspel baar eindresultaat. Bij handvaardigheid werden de ont werpen op schaal beproefd in hun ruim telijke situatie en werden ontworpen voorzover mogelijk, op grote schaal uitgevoerd, hetgeen natuurlijk het ge makkelijks lukte bij de realisatie van kostuums. Deze tentoonstelling wordt gehouden van 23 oktober t/m 12 november 1985. Openingstijden tijdens kantooruren en tijdens avondvoorstellingen. zondag 20 oktober, 11.30 uur 't Kliekske De kwaliteiten van dit Vlaamse Volksmu ziekgezelschap hoeven niet meer breed te worden uitgemeten, want de talloze suc cesvolle voorstellingen in het verleden ge ven de groep zo'n bekendheid, dat bij voorbaat op een volle zaal gerekend mag worden. Vooral als men kinderen heeft, kunnen wij dit programma ten zeerste aanbeve len. dinsdag 22 oktober "Jan Rap en zijn maat" Toneelstuk van Yvonne Keuls Het verhaal van het leven in een opvang tehuis voor jeugd die nergens anders meer terecht kan, is een meeslepend dra ma, geschreven met veel gevoel voor hu mor en sfeer. Maatschappelijk gericht theater, direkt, boeiend en aangrijpend, zonder moraliserend te zijn. Een aantal ja ren geleden brachten wij dit stuk voor het eerst. Het publiek was bijzonder enthou siast en geboeid. Een nieuwe uitvoering is derhalve op zijn plaats. Veel jongeren zullen hun weg naar de Schouwburg we ten te vinden. "JAN RAP EN ZIJN MAAT" heeft nog niets aan kracht ingeboet en we zijn blij dat een nieuwe generatie er kennis van kan nemen. De figuren in dit stuk zijn niet meer weg te denken uit de toneellitera tuur. -♦ Een nierpatiënt die behandeld wordt m.b.v. de kunstnier, minimaal twee keer per week gedurende soms 4 a 6 uur, is ernstig gehandicapt in zijn persoon lijk en sociaal leven. Een patiënt met een ernstige lever ziekte is er nog erger aan toe omdat er geen kunstlever-behandeling bestaat. Velen van hen zouden geholpen kunnen worden door middel van een transplan tatie. Ook patiënten met brandwonden kunnen hierdoor sneller en met minder pijn geholpen worden. Echter trans plantatie is pas mogelijk indien iemand door middel van een donorcodicil organen en weefsels na het leven be schikbaar heeft gesteld. Transplantatie van organen en weef sels heeft de afgelopen jaren al veel mensen het leven gered en nog veel meer mensen in de samenleving terugge plaatst. Tijdens de Ve Transplant Olympics te Amsterdam in 1984 deden uit 26 verschillende landen ruim 350 sporters mee die een nieuwe nier hadden gekregen. Dat door een transplantatie de kwaliteit van hun leven verbeterd is, blijkt hier duidelijk uit. Toch moeten nog veel patiënten lang wachten, jaren soms. Sommigen kun nen helemaal nooit geholpen worden. Want ondanks het feit dat in ons land anderhalf miljoen mensen een donor codicil ingevuld hebben is er nog steeds een groot tekort aan donororganen, Dat komt omdat, door medische en techni sche oorzaken maar van een deel van het „aanbod" gebruik gemaakt kan worden. Tijdens de Nationale Donorweek wil de Werkgroep Donorwerving proberen dit probleem op te lossen. Daarom doet de Werkgroep een beroep op heel spor tend Nederland. Een beroep om een donorcodicil in te vullen, het meest sportieve gebaar van iedere sportvrouw of sportman. Uiteraard een beroep ook om anderen op te wekken hetzelfde te doen. Uit een in 1982 gehouden onderzoek is gebleken dat 98% van de ondervraag den het een mooie gedachte vond om na hun leven anderen weer levensgeluk te geven. Door de Nationale Donorweek hoopt de Donorwerving dat iedereen die gedachte in een daad zal omzetten. VOOR DE DERDE MAAL FIETS GESTOLEN Een flatbewoner van de Haammaker- straat werd opnieuw slachtoffer van een fietsendiefstal. Het was nu de derde keer dat men zijn fiets uit de kelder van de flat meenam. Het is niet uitgesloten dat de dader beschikt over een valse sleutel. DAT ZAL GELD KOSTEN Een loonwerker vond het gemakke lijker voor zijn werk, om een 7-tal bermpaaltjes uit de grond .lapgs. de Deuineseweg te trekken. Hij vergat ech ter die weer op de juiste plaats terug te zetten. Via getuigen kon de loonwerker worden opgespoord. Hij zal nu langs civielrechterlijke weg de rekening gepre senteerd krijgen. Die zal niet mals zijn, omdat deze bermpaaltjes eerst kunnen worden herplaatst nadat het kadaster de juiste plek heeft aangewezen. De Provinciale Waterstaat schat de kosten op enkele duizenden guldens. WAARSCHUWING Van de zijde van de politie wordt er op gewezen dat binnenkort op grote schaal de verlichting van fietsers zal worden gecontroleerd. Er zal niet meer worden gewaarschuwd, maar direkt procesverbaal worden opgemaakt. Men heeft nu nog de kans om de verlichting van de fietsen in orde te maken. Dit geldt ook voor scholieren! Vooral nu de herfsttijd is aangebroken wil de politie een veiliger Venray. 't Gaat er niet om, of men zich de luxe kan permitteren, maar vooral of U de klasse van Oscar de la Renta weet te waarderen. Wij zijn er trots op als dépositaire voor Oscar de la Renta te zijn geselekteerd en nodigen U uit kennis te komen maken met de meest verfijnde en klassieke Franse geur van dit moment. la Renta in ontvangst nemen op: vrijdag 18 en zaterdag 19 oktober 1985. (zolang de voorraad De heer Jo Coppis, die samen met zijn schoonzoon Rien Cruijsen aan de Museumlaan te Overloon het assuran tiekantoor annex NMS-spaarbank runt, is zeer tevreden met zijn nieuw onder komen. Zij waren toch wel toe aan deze nieuwe behuizing, want de ruimte werd te krap. Nu hebben ze meer plaats en kunnen ze hun klanten beter ontvangen. Het is een mooi pand, in de moderne blauw/witte huiskleur van de NMS, waar ze vanaf 1970 een agentschap heb ben. Het assurantiekantoor is in 1954 als eenmanszaak door Jo Coppis opgericht en in 1979 is Rien Cruijsen de gelederen komen versterken. Dit resulteerde in 1984 tot een omzetting in Vennootschap Onder Firma. De werkwijze is sterk veranderd door de jaren heen. Het vroegere inkasseren van huis aan huis heeft plaatsgemaakt voor het bank/giro inkassosysteem. Hierdoor is meer tijd vrij gekomen voor de eigenlijke taak, het adviseren in ver zekeringen en het regelen van schades. Kon vroeger de verzekering alleen thuis afgesloten worden, nu weten steeds meer mensen de weg naar het kantoor te vinden; dit komt natuurlijk ook door de spaarbank. Het kantoor is sterk regionaal, waar door men dus vooral werkzaam is in Oost-Noord-Brabant en Noord-Lim burg. Hierdoor kennen zij hun verze kerden persoonlijk en kunnen hen daar door goed adviseren en begeleiden. Op vrijdag 18 oktober a.s. houden zij open huis in het vernieuwd kantoor en hopen U te mogen begroeten tussen 4 en 8 uur. VRACHTAUTO REED WONING BINNEN Woensdagmorgen geraakte een vrachtauto van een Venrays bedrijf, op de Stationsweg uit de juiste koers. Voordat de bestuurder de wagen weer onder controle had botste deze tegen de gevel van de woning van de familie J. Er ontstond een grote ravage, maar gelukkig was geen der bewoners in de kamer aanwezig. Muren en gevel liepen grote schade op. Omiddeliijk werd begonnen met voorzieningen om erger te voorkomen. Het is reeds de tweede keer dat een vrachtauto deze woning binnenrijdt. Omtrente de oorzaak stellen deskun digen een onderzoek in. Geheel kosteloos kunt U een miniatuur flacon Eau de Toilette van Oscar de De stof: zuiver scheerwol. De stijl: Schots. De snit magnifiek. Ons advies: kom Gespecialiseerd in mode voor mannen en jongemannen WILSON Zoals reeds eerder aangekondigd, heeft Peel en Maas zijn medewerking toegezegd aan een puzzelaktie van de Stichting Bothanische Tuin te Overloon en gevestigd aan de Stevensbeekseweg. Nadat de initiatiefnemers reeds een flinke steun kregen van de gemeente Vierlingsbeek, wil men de financiële basis middels deze puzzelaktie verbre den. Maar natuurlijk zijn ook andere financiële bijdragen voor deze botha- Berly Fleur bloemtechniek, tuinier, Overloon H, Peeters radio, tv, antennebouw, Overloon F. v.d. Heuvel, betonconstructeur, Venray Gebr. v.d. Bosch Toyota Garage, Vianen-Nijmegen nische tuin hartelijk welkom op bank rekening 14.14.20.081. Wekelijks worden voor deze puzzels geldprijzen van 100,—, 75,—, 50,—en 25,— beschikbaar gesteld. De hoofdprijs, op het einde van de puz zelaktie, is een lang weekend naar Parijs of Londen - naar keuze. Bij de trekking van de hoofdprijs doen alle goede oplossingen van de tien weken durende aktie mee. Deze puzzelaktie is goedgekeurd door b. en w. van Vierlingsbeek. De oplossing van elke puzzel dient te worden opgestuurd per briefkaart, waarop 2.50 extra aan postzegels is ge plakt. Men mag zoveel oplossingen opsturen als men wil. De oplossing van elke puzzel dient te worden opgestuurd naar J. de Bruyn, Haarlemmermeerlaan la 5825 AR Overloon. Deze puzzeloplossing moet voor donderdag 24 oktober binnen zijn. De prijswinnaars worden 14 dagen na plaatsing bekend gemaakt. De prijzen worden getrokken door Notaris Verkerk te Vierlingsbeek. PUZZEL NUMMER 1. U lost eerst de kruiswoordpuzzel op. Dan vult u bij de cijfers die hieronder zijn vermeld de gevraagde letters in. De cijfers zijn overgenomen uit de puzzel. Gelijke cijfers duiden ook gelijke letters aan! Hebt u alle letters ingevuld, dan ontstaan de namen van drie bol- of knolgewassen. Die namen moet u per briefkaart inzenden. OPLOSSING: 3 9 1 4 18 11 14 25 11 3 39 39 14 9 66 1 9 19 14 25 17 1 14 9 14 4 11 9 1 11 29 18 HORIZONTAAL: 58. scheepsvloer 28. boom 59. Frans lidwoord 31. tegenover (afk.) 1grootmoeder 61. hoofddeksel 33. onderwijzen 4. kloosterzuster 62. veerkracht 35. verbouwen 7. stap 63. ander woord voor „zij" 36.vader 9. welgeteld 64. grootvader 38. kinderspeelgoed 12. plek 66. verdwenen 39. onverstandig 13. rijwiel 68. gelofte 40. deel van het oor 15.toespraak 69. doelpunt 43. uurwerk 16. kleverige lijmstof 70. fortuin 43. verbrandingsrest 18. deel van wedstrijd 72. groente 45. omroep 20. voordat 73. boom 46. weldra 21. ad interum (afk.) 74.zeehond 48. beet 22. dessert 75.jong schaap 49. levenslucht 23. woonboot 76. hevig 50. lidwoord 25. maanstand (afk.) 51. water in Friesland 26. dieren bij 'n boer VERTICAAL: 52. denkbeeld 27. loflied 53. dwaas 29. nachtvogel 1dokter voor oogziekten 57. part 30. motorraces (afk.) 2. fraai 60. heldendicht 32. bloem 3. lichaamsdeel 63. erg 34. rustig 5. voegwoord 65. koddig dier 36. rivier in Italië 6. muurholte 66. net van de spin 37. zeepwater 7. posterijen (afk.) 67. vrijgevig 40. niet moedig 8. spil 68. roem 41overbodige 9. hert 70. bordspel 42. beet 10. praalziek 71. vogel 44. onderricht 11. begraafplaats 47. rund 14. zwemvogel 48. deel van de arm 17. verlegen 51. uniek 19. warm kledingstuk 54. voorzetsel 22. dik 55. wiel 24.koud 56. plaats in Gelderland 27. voorzetsel

Peel en Maas | 1985 | | pagina 7