PEEL EN MAAS IK ZOU WEL WILLEN, MAAR WEET NIET HOE. MAKE-UP? NATUURWACHTERS Markant figuur gaat scholen gemeenschap „Jerusalem" verlaten Finale tiener festival Geleen GEMEENTERAAD MEERLO-WANSSUM Heel de Kerk heel de wereld ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting GESLAAGD Kijkdag fietsen CDA-FRAKTIE OP EXCURSIE Vrouwenoverleg Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Denkt U dat nu ook zo vaak? Als U een perfekt verzorgde vrouw ziet in uw omgeving, op TV of op de cover van een blad. Zo fantastisch kunt U er ook uitzien. Zonder dat U er ,,geverfd" opstaat. Boek bij parfumerie Cocon voor een make-up les van 45 minuten voor U persoonlijk Wat leert U U leert van een gediplomeerd schoonheidsspecialiste/visagis- te hoe U juist üw uiterlijk met een beetje make-up die accenten kunt geven, waardoor u er geweldig uitziet. PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Wilhelminastraai la Venray Zij maakt U niet op, maar leert het zelf te doen. Wat kost het Een privé les van 45 minuten in de Salon de Beaute van Cocon kost f 20,- Samen met een kennis of vriendin kost het f 17,50 p.p. en duurt het 60 minuten Informeer eens Loop eens even binnen bij parfumerie Cocon en vraag er naar of bel gewoon 04780-83877. Wij vertellen U alles in geuren en kleuren. Onlangs vond in de schouwburg van Sl. Anna de installatie plaats van circa 160 nieuwe leden van de Jeugdnatuur- wacht. De voorzitter, de heer van der Hoff, benadrukte bij zijn welkomstwoord het belang van de jeugdnatuurwacht en de positieve instelling van de jeugd in de natuur en middels deze jeugd ook de ouders. De installatie werd verricht door wet houder W. Claessens, die in zijn toe spraak wees, dat in de toekomst het gemeentelijk groen met name in de woonwijken steeds meer door de omwo nenden zelf zal moeten worden ver zorgd. Hij zag hierin een duidelijke taak voor de jeugdnatuurwachters en de ouders. Hij wenste de nieuwe Jeugd- naluurwachters voor de komende jaren veel natuur-plezier toe, met de op dracht: Hebt eerbied voor alles wat groeit en bloeit. Hierna spelde hij een afgevaardigde van iedere school een insigne op, waar mee de installatie een feit was. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Jenniskens uit Reuver, af gevaardigde van de landelijke stichting Jeugd en Natuur. Deze was speciaal naar deze installatie gekomen om twee bestuursleden van de Jeugdnatuurwacht Venray, de heren Swinkels en Arts, een zilveren insigne op te spelden, omdat deze twee 10 jaar bestuurslid zijn. Hij dankte hen voor hun inzet en wenste de Jeugdnatuurwacht veel sukses voor de toekomst. Tijdens deze installatie werden tevens de prijzen uitgereikt aan de prijswinnars van de zonnebloemaktie. Morgen, vrijdag 10 oktober, zal tij dens een officiële receptie, aansluitend aan de feestelijke heropening van het hoofdgebouw van „Jerusalem", af scheid worden genomen van drs. A. den Brok, leraar geschiedenis. Op 1 augustus 1956 deed de heer Den Brok als beginnend docent zijn intrede in het gymnasium van „Jerusalem". Aangezien „Jerusalem" in die tijd on geveer 200 leerlingen telde, was er op dat moment nog geen volledige dagtaak voor Den Brok weggelegd. Hij vulde zijn baan aan met een aantal uren op het Boschveldcollege - toen nog Gymnasi um I.C. aan de Leunseweg. Nü, bij zijn afscheid van „Jerusalem" is het aantal leerlingen uit gegroeid lot 900. In deze toename komt een hele „brok" geschiedenis tot uiting: bijvoorbeeld de woelige jaren '60-'70. Deze periode heeft hij zeer bewust mee gemaakt. Met name in deze periode hield hij de leerlingen in zijn lessen de spiegel van de tijd voor, om zodoende veel onruist uit deze jaren te relativeren. In die tijd werd Den Brok ook poli tiek bewust. Bewogen door de gebeurte- oppervlakte zal er dubbel zo groot zijn als nu in de Grotestraat. In het pand Grolestraat komt de Edah-dochter KIEN, een winkel in dames-, heren- en kindermode. Het Rose Vlek-plan werd ontworpen door de architecten-combinatie Sche pers uit Enschede en Colsen, Lerou, Reichert uit Venray. Aannemer van de Torro-nieuwbouw is Bouwmij Janssen B.V. uit Venray, in opdracht van B.V. Projektontwikke- lingsmaatschappij Amro uit Amster dam. Op dinsdag 15 oktober a.s. wordt er in Geleen de Limburgse finale gehouden van het Tiener Festival. Als enige deelnemers uit onze regio is in de finale doorgedrongen de Venrayer Richrd Philipsen in de categorie Sound Mix lOt/m 14 jaar. Tevens wordt er die dag 'n groots op treden gegeven van Roberto Jackettti and the Scooters. Er bestaat bij voldoende aanmelding de mogelijkheid oin vanuit Venray met 'n bus naar Geleen te gaan. Kosten per persoon 13.50. Het vertrek is gepland om 12.30 uur en de thuiskomst is 21.00 uur. Dus indien er belangstelling bestaat kunt u uw plaatsbewijzen voor de bus doorbellen naar Beethovenstraat 8, tel. 04780 - 10008. Dit geldt alleen als we 40 personen in de bus krijgen. Opgave zo spoedig mogelijk. De entree van het gebeuren is 7.50 p.p. Vol is vol. HONDERDENZESDE JAARGANG Onder voorzitterschap van loco-bur gemeester Jan Rutten kwam de raad van Meerlo-Wanssum voor behandeling van een korte agenda bijeen. Als hoofd schotel de algemene beschouwingen op de begroting voor het jaar 1986. Uit alle betogen was duidelijk te proeven dat de financiële toestand van de gemeente gezond kan worden ge noemd. Wij noteerden voor onze lezers enkele interessante opmerkingen: De Onroerendgoed-belasting be hoeft niet te worden verhoogd. Oplossing op korte termijn van de kwestie pand Geurts aan de Hoofd straat. Dat mag de gemeente gerust wat geld kosten. Spoedige realisering bouw Soos MERLIN te Meerlo. Zeker nu de jonge ren bereid zijn persoonlijke inbreng te leveren. Meer medewerking aan de dorps raden. Maar ook duidelijkheid omtrent de dorpsblaadjes. Gezien het feit dat de redaktie van het dorpsblad Swolgen, middeleeuwse betutteling werd verwe ten (L. Beterams). Die redaktie weiger de namelijk het Volkspetitionement te vermelden. Verkeersveiligheid werd bepleit met name voor de Hoofdstraat te Meer lo en rond de kom van Wanssum, waarbij ook aandacht zal moeten worden geschonken aan de parkeer plaats aan de Venrayseweg. Er werd gevraagd meer snelheids controles te laten uitvoeren. Wat betreft de Centrale Antenne, werd gevraagd één der Duitse zenders te ruilen met een Engelse zender. Een beter verlichtingsplan werd gevraagd. Er staan lichtpunten op plaatsen waar ze beter niet kunnen staan en op andere, gevaarlijke punten, ontbreekt een lichtpunt. Baron de Weichs de Wenne pleitte voor meer bejaardenwoningen, om de ouder wordende mens in eigen dorp te laten wonen, terwijl andere raadsleden pleitten voor meer andere woningbouw teneinde de schoolbezetting niet in gevaar te brengen. Baron de Weichs de Wenne kon digde aan, zich bij de komende raads verkiezingen zich niet meer beschikbaar te stellen, lil de wandelgangen viel te be luisteren dat ook de Blitterswijckse raadsleden Gooren en P. Beterams niet meer willen terugkeren. DE AGENDA Enige tegenstand viel er te bespeu ren bij beschikbaarstelling van een kre diet van 14.000,voor sloop van de oude kleuterschool te Tienray en dat terrein gereed te maken als speel- en kermisterrein. Daar een parkeerterrein maken of woningbouw plegen lijkt, gezien de noodzaak van het kermister rein, ongewenst. voor de tweede maal vroeg het kerkbestuur financiële medewerking voor herstel van het torenuurwerk. Het onderhoud wordt al door de gemeente betaald. Tal van kerken in den lande en zelfs binnen de gemeente hebben geen torenuurwerk, aldus het college, en toch weet die gemeenschap hoe laat het is. De raad schaarde zich unaniem achter het collegevoorstel. De parochiege meenschap zal dus zelf de lasten voor het buitengewoon herstel moeten dra gen. De hertaxatie, voor Onroerend goed-belasting, wordt ter hand geno men. De inwoners krijgen tijdig een goede voorlichting. Weichs de Wenne meende dat Meerlo-Wanssum hoog scoort op de lijst van deze gemeentelijke belasting. De gemeente Heel en Panheel is het laagst met 62,—; de gemeente Venlo het hoogst met 196,Het college noemde dat een vertekend beeld want de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten heeft onder 190 vergelijk bare gemeenten een enquête gehouden en daar staat de gemeente Meerlo- Wanssum als een der laagsten geno teerd. Oecumenische Basisgroep Venray verzorgt op zondag 13 oktober 1985 een viering met als thema: „Wegtrekken om Thuis te komen". Plaats: Trefpunt Gezinscentrum St. Anna. Tijd: 11.30 uur. Voorganger: Beii van Bronkhorst. Belangstellenden zijn van harte wel kom. DONDERDAG 10 OKTOBER 1985 Nr. 41 De mooiste kollektie mode voor de jeugd vindt U bij de totale ontwikkeling van dit centrum- gebeuren een bedrag gemoeid van 27 miljoen gulden, waarvan de gemeente 12 piiljoen voor haar rekening neemt. Een klein rekensommetje leert ons dat dit circa 350,per inwoner is Adj. directeur van Veldhoven van het Edah-concern zei veel vertrouwen te hebben in de commerciële potentie van Venray en daarom, direct en indirect, de komende jaren enige miljoenen te zullen investeren. Hij bevestigde nog maals dat straks in het oude Torro-ge- bouw na een ingrijpende interne ver bouwing een vernieuwde Edah super markt zal worden geopend. De vloer- St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma: nieuws en actualiteiten, sport en het ver- zoekplatenprogramma Donderdag: derde donderdag van de maand, van 10.00 tot 11.30 uur het pro gramma „Nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma, zoals dag gisteren avond werd uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: derde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In 't gehoor". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platenprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Woensdag, derde woensdag van de maand, van 10.00 tol 11.00 uur het pro gramma „In 't Gehoor". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: 3e maandag van de maand van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag; van 10.00 lot 11.00 uur het programma „In 't gehoor". Vrijdag: van 10.30 tot 11.45 uur hel programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'t Klöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VANDALISME Een winkelier aan de Marktstraat werd in de nacht van zaterdag op zondag wakker van rumoer bij zijn winkel. Hij ontdekte dat een Venrayer, in gezelschap van enkele vrienden zijn winkelruit al latrine gebruikte. De winkelier reageerde daarop door de heren te begieten met leidingwater. De jongelui namen spoedig wraak, door met een steen een ruit van de bovenwo ning in te gooien. De dader kon wor4en aangehouden en werd overgebracht naar het politiebureau. Na voorgelei ding en verhoor werd hij huiswaarts ge zonden. RIJDEN ONDER INVLOED Een 21-jarige autobestuurder werd aangehouden en bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Na de gebrui kelijke proeven werd zijn auto in beslag genomen voor nader technisch onder zoek, omdat die auto nogal wat gebre ken vertoonde. Hij kon huiswaarts keren met de mededeling dat procesver baal zal worden opgemaakt. JEUGDMODE EN m BABYSPECIAALZAAK JQS ARTS MARKTSTRAAT*4i VENRAY 04780-88667 W R» ÜT Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde Gerrit van Meyel uit Wanssum door het doctoraal sociale pedagogiek. Mensen die in de loop van de tijd hun fiets kwijtraakten kunnen zich op zaterdag 12 oktober 1985 tussen 10.00 en 16.00 uur vervoegen aan het politie bureau aan de Leunseweg 4, om na te gaan of zich onder de daar aanwezige fietsen mogelijk een eigendom bevindt. Dit weekend gaat de CDA-fraktie uit Venrays gemeenteraad op excursie naar Duitsland. De heren en dames logeren in het in Venray niet onbekende Rom- mersheim in de Hoge Eifel. Er wordt o.m. een bezoek gebracht aan Prüm, terwijl men in Trier door het CDU zal worden ontvangen en o.m. een rondleiding (met Nederlandse gids) krijgt aangeboden in het gemeentehuis, dat, juist als in Venray, in een voormalig klooster is ondergebracht. Eind augustus hebben de vrouwelijke raads- en commissieleden van de ge meente Venray besloten tot de instelling van een eigen overleg, hel Vrouweno verleg Venray. Doel van dit overleg is in de plaatselijke politiek méér ruimte te creëren voor de belangen van vrouwen. Het „overleg" zal via de politieke parti jen, de vrouwen die straks op de diverse stemlijsten komen, vragen om ook aan dit overleg deel te nemen. In januari a.s. zal het Vrouwenover leg, in samenspraak met de Venrayse vrouwenorganisaties, een aktiviteit or ganiseren rond het thema „vrouw en politiek". Want ook het bevorderen van de politieke bewustwording bij vrouwen ziel het overleg als een van haar taken. Hoewel mevr. Poels-Peters, wethou der voor emancipatie, ïntiatiefneemsler van het Vrouwenoverleg is, staal dit overleg los van het gemeentebestuur. Alleen om het overleg een goede start te geven zal zij lol aan de gemeente raadsverkiezingen van maart 1986, de voorzittershamer hanteren. Mevr. Kauffman, de ambtenaar emanciaptie, zal lot die lijd het secretariaatswerk ver richten in nauw overleg met mevr. Cals, lid van het vrouwenoverleg, die levens voorlopig de konlaktpersoon van het overleg is. 'rS%n. pi De heer Drs. H. W. Riem, lid van gedeputeerde staten van Limburg ver richtte vorige week donderdag samen met de heren van Veldhoven van Edah en Prins van Amro Projektontwikke- ling de officiële onthulling van 3 bouw- borden waarop de totale ontwikkeling van het centrumplan tot uitdrukking werd gebracht. Hiermee was de start van de bouw van de Torro Supermarkt een feit. Men verwacht dat de supermarkt in het voorjaar gereed zal zijn. Dan hoopt men inmiddels inzicht te hebben in de belangstelling voor de winkelpanden en zullen de gemeente Venray en Amro Projektontwikkeling beslissen of reali satie in fasen zal moeten plaatsvinden. Een eerste informatie van belangstel lende middenstanders vond diezelfde avond al plaats in de kantine van Rank Xerox. Met de bouw van Torro wordt ook een parkeerplaats voor ruim 200 auto's aan de Deken Thielenstraat en Hoen- derstraal verwezenlijkt. Verder is in het centrum de bouw van 41 woningwet appartementen bij de Gouden Leeuw te verwachten en de realisatie van een nieuw ABN-bankgebouw. Op langere termijn is de bouw van een mediatheek, annex dienstencentrum van de gemeente voorzien, terwijl in het kader van herstrukturerings- en stads vernieuwingsplannen het centrum ver der zal worden verbeterd. Dan moet er een winkelcircuit ontslaan met een aan trekkelijk en intiem karakter. Volgens wethouder Willems is met nissen van die tijd wilde hij meewerken aan de opbouw van Venray; om er een leefbare gemeente van te maken. Daar toe diende zijn politieke partij „Op bouw '70" en later „Samenwerking". Zo kwam hij in de gemeenteraad en ook daar leerde men hem als een markante persoonlijkheid kennen. Naast het lesgeven op „Jerusalem" heeft Den Brok in de jaren '60 ook als conrector gewerkt. Fotografie is zijn grote hobby. Over de geschiedenis van de laatste 30 jaren van „Jerusalem" heeft hij een uitge breid foto-archief, waarvan momenteel prachtige foto's in de gangen van het hoofdgebouw getuigen. Menig oud docent en -leerling kan zichzelf daar te rugzien. Via de fotoclub heeft hij, tij dens talrijke schoolreisjes, de leerlingen deze mooie hobby bijgebracht. De heer Den Brok gaat om gezond heidsredenen „zijn Jerusalem" verla ten. Een school die voor hem veel meer betekende dan een instiluut om les te ge ven. Hij heeft zich met zijn hele wezen voor deze scholengemeenschap ingezet. Altijd stond hij klaar voor zijn collega's en leerlingen. Zijn geheel eigen aanpak van lesgeven zal worden voortgezet door de leerlin gen die, door hem geïnspireerd, dit vak gekozen hebben én de vele Nijmeegse studenten, die bij hem stage liepen.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9