Druk bezochte reünie Hoenderstraat Gouden paar aan de Langeweg I* Ogratis SCHOOL B0WLINGT0ERN00I BOWLING BISTRO VENRAY DAOR BOVVE IEN DE TORE Nu ook schoenen bij Modehuis Thomassen OUDERVERENIGING M.B.D.-KINDEREN KABELTELEVISIE PEEL EN MAAS Serre plaatsen? In de commissie openbare wer ken van deze week, attendeerde het raadslid Joost van de Vorle wethouder Claessens er op, dat het klokketorentje boven de raadszaal (de voormalige Jerusa lem kapel) er zo te zien maar gammel bijstaat. Hij vermoedde dat het houtwerk wel verrot zou zijn en het ijzeren klokkestoeltje in ieder geval verroest. „Jij bent vandaag de achtste, die mij op dat torentje attent maakt", aldus de wethouder. De mensen die namelijk op het spreekuur van de wethouder ko men, moeten op de gang op hun beurt wachten en vandaaruit heb ben ze een goed zicht op het be wuste torentje. Duidelijk is daar ie zien, dat een van de houten boogjes stuk is en dat het ijzer werk aan het roesten is. Boven dien ziet het houtwerk er zó kaal uit, of het in jaren geen lik verf heeft gehad. Met de vraag van Joost van de Vorle werd kennelijk op de tenen getrapt van de Heer Grootjans, directeur Gemeentewerken. Die beweerde heftig dat Van de Vorle van de begane grond uit niet kan zien hoe de algehele toestand van het torentje is. Hij verzekerde stellig dat hel houtwerk beslist niet rot is. het torentje wordt steeds bij het algemeen onder houd betrokken, aldus de direc teur. Informatie leerde ons dat in derdaad elk jaar het dak van het gemeentehuis wordt gecontro leerd en zonodig hersteld. Ook de dakgoten worden elk jaar schoongemaakt. Groot onder houd heeft om de drie jaar plaats. Het houtwerk van hel to rentje krijgt dan b.v. een fikse carboleumbeurt en het ijzerwerk van de klokkestoel een schuur- beurt en 'n lik meni. Die grote beurt zal vermoedelijk nog dit najaar plaats hebben. Overigens dateert dat wat de mensen op de gang van de we thouder zien, helaas niet van van daag of gisteren. Want op een oude ansichtkaart, waarvan wij hier een gedeelte afdrukken, blijkt dat „anno damals" het be wuste houten boogje al was ver dwenen. „Wat is ter van ös Hoenderstraot ge- worre?'".... dal was een van de uitspra ken tijdens de reünie van oud- en enkele huidige bewoners van de Hoender- straat, welke vorige week zaterdag plaatsvond in zaal In den Engel te Ven- ray. Een reünie die tevens georganiseerd werd als afscheid van het eerste gedeelte van de Hoenderstraat dat helemaal ge sloopt is. De 181 reünisten kwamen van heinde en verre. Zelfs uit Australië, Canada en België was men gekomen om oud buurtbewoners te ontmoeten. Ook de ouderen boven de tachtig waren goed vertegenwoordigd en hadden, naar aan vankelijk geaarzeld te hebben, nu geen spijt dat ze gekomen waren. Na de eerste ontmoetig en de goed verzorgde koffietafel, ging men een wandeling maken door de Grotestraat richting Hoenderstraat, waar men een bezoek bracht aan het St. Odakapelle- tje. Terug over de Merseloseweg naar zaal In den Engel, waar inmiddels de programmamaker van de R.O.Z. dhr. Mathieu Schlijper aanwezig was om Om het publiek een complete garde robe te kunnen aanbieden, heeft Modehuis Thomassen sinds kort een perfect schoenenpakket in haar collectie voor dames en heren. Kleur, model en kwaliteit sluiten helemaal aan op de kle ding. Het wordt de klant dan ook erg ge makkelijk gemaakt, bij een japon, mantel of herencostuum kunnen net als de overige accessoires, bijpassende schoenen worden gekocht. Enkele binnen- en buitenlandse mer ken zijn: Peter Kaiser, Melluso, Anto nio Paola, Avang, Mc. Gregor. Een goed initiatief van Modehuis Thomassen, want klanten vinden nu alles onder één dak. opnames te maken voor het programma „Speulenieren", die bij gebleken ge schiktheid, deze of volgende week worden uitgezonden. Dit zal nog nader via deze krant bekend gemaakt worden. Enkele leden van het Hofkoor zongen Venrayse liedjes, begeleid door Frans Verhofstad. Vooral het Venrayse volks lied „Rooi mien dörp ien de Piël", werd door ieder uit volle borst meegezongen. Tijdens de reünie kwam een der deel nemers op het idee om de huidige naam van de „Rose Vlek" te veranderen in „De Hoenderhof". Zij stelde een hand- tekeningenaktie voor, om aan te bieden aan het gemeentebestuur, om het daar ter discussie te stellen. Dit voorstel werd met luid appalus beantwoord en zal ook uitgevoerd worden. De organisatoren werd elk een „kienderköpke" uit de Hoenderstraat aangeboden, als aandenken aan deze reünie. Ook kregen zij een album met dankbetuigingen en reakties van de aan wezigen. De avond werd verder doorgebracht met muziek van joekskapel „Rats der nève" afgewisseld met zang en voor dracht door enkele reünisten. De organisatoren kunnen terug zien op een geslaagde reünie, die op veler verzoek, voor herhaling vatbaar is. Iedereen heeft er wel eens van gehoord: M.B.D., letterlijk betekent dat: minimal brain dysfunction. M.B.D.-kinderen zijn kindéren met een lichte hersenfunctiestoornfe,' welke door velerlei oorzaken kan ontstaan, waardoor deze kinderen een ander ge drag vertonen dan „normale" kinderen en zij de opvoeders nogal eens voor problemen stellen. Opvoeden zoals je dat van huis uit geleerd hebt: positief algemeen aanvaardbaar gedrag belonen en negatief algemeen afgekeurd gedrag afstraffen werkt bij deze kinderen niet, ze vertonen immers veel meer negatief gedrag dan het gemiddelde kind. Het zijn kinderen met een normale intelligentie en een normaal uiterlijk. Iemand deed over deze kinderen de vol gende uitspraak: „wanneer een kind en gezond lichaam heeft dat hem deson danks niet gehoorzaamt, goede ogen heeft, maar niet op dezelfde wijze ziet als anderen, dan kan dit kind niemand vertellen wat zijn moeilijkheden zijn. Niemand ziet aan hem dat hij anders is, daarom verwacht iedereen dat hij alles kan wat anderen kunnen.... In 1981 is de Oudervereniging M.B.D.-kinderen Limburg opgericht. Deze vereniging heeft tot doel: STREEKSCHOUWBURG VENRAY zondag 13 oktober 19.30 uur Scapino Ballet Het Scapino-ballet bestaat 40 jaar. Reden om een ballet-gala te organiseren dat klinkt als een klok. Er zullen werken worden uitgevoerd van Killian, van Maanen en andere bekende choreografen Daarnaast zal ook het ballet "Peter en de Wolf" op muziek van Stravinski worden uitgevoerd. De vele spectaculaire uitvoeringen van Scapino in het verleden, zullen zeker in dit lustrumjaar geëvenaard worden. maandag 14 oktober Brasil Tropical "Amazones" Eindelijk een NIEUWE langverwachte show van dit inmiddels overbekende on geëvenaarde Braziliaanse gezelschap. De show is genoemd naar de grootste ri vier van Zuid-Amerika en is net zo typisch Braziliaans en bruisend als deze nieuwe show. Brasil Tropical is voor de vaste bezoekers van deze show een bej het behartigen van belangen van ouders met M.B.D.-kinderen; het verwerven van erkenning van de M. BD.-problematiek Na 4 jaar ploeteren, zoeken naar vrij willigers, vechten om een stukje erken ning en bedelen om geld teneinde de vereniging draaiende te houden, ziet het er naar uit, dat de „Oudervereniging M.B.D.-kinderen Limburg" mede door het aantrekken van een externe deskundige (orthopedagoog) zich duidelijk weet te profileren. Gerda Gommans, tot nu toe de enige kontaktpersoon voor Noord-Limburg zoekt kontakt met mensen, die: bereid zijn eventueel als kontakt persoon te fungeren; die willen helpen bij het opzetten van gespreksgroepen of daar belang stelling voor hebben; die willen leren de ervaringen van anderen en die anderen willen laten delen in hun ervaringen; die het belangrijk vinden dat deze problematiek eindelijk eens erken ning krijgt. Mensen die dat willen kunnen kon- takt opnemen met: Gerda Gommans, Reet. Nbbenstraat 10, 5809 AZ Venray, tel. 04780 - 81216 ofwel: Oudervereniging M.B.D.-kinde ren, Maanstraat 13. Brunssum, tel. 045- 228984. Kabeltelevisie Venray geeft als een van de eerst kabelexploitanten in Neder land het programma van Europa T.V. door. Afgelopen zaterdag startte het programma van Europe T.V. Europe T.V. is een consortium, welk op dit mo ment bestaat uit de volgende omroepor ganisaties: NOS, ARD, RAI, RTE, en de RTP. Daarnaast zullen waarschijnlijk bin nenkort nog een aantal andere Europese omroeporganisaties toetreden, zodat echt gesproken kan worden van een Eu ropees T.V.-programma. Aan de doorgifte van dit programma zijn voor de kabeltelevisie-abonnees van KTV, welk op het volledige pakket gea bonneerd zijn, geen extra kosten ver bonden. Anders dan het andere via het kabel net doorgegeven televisiezenders, houdt Europa T.V. zich in principe alleen be zig met Europese produkties. Ook de nieuwsberichten hebben voornamelijk betrekking op voor Europa in z'n geheel belangrijk nieuws. Afwijkend t.o.v. de andere sateliet programma's, zal ook zijn dat in de toekomst de informatieve delen, benevens toneel en film, d.m.v. ondertiteling en/of een eigen geluidska naal van Nederlandse tekst zullen wor den voorzien. Aardige bijkomstigheid is tevens dat binnenkort als „testbeeld" voor de aan vang van het programma van Europe T.V. via de weerssateliet constant de Europese weersituatie te zien zal zijn. Ook deze maand nog, wil KTV diege ne die indertijd geen abonnement heb ben genomen of hebben gekozen voor een beperkt abonnement in de gelegen heid stellen om zonder voorrij- en/of aansluitkosten een abonnement te ne men. De abonnementskosten voor de eerste maand en het afstellen van Uw toestel zijn dan voor rekening van KTV. I Donderdag 17 oktober a.s. Scholen die zich nog niet hebben aangemeld, kunnen alsnog meedoen en wel van 15.00 tot 17.00 uur. (6e, 7e en 8e groep basisschool) Telefonische opgave via 04780-83223 (W. Michiels) tot en met woensdag 16 oktober. Op vrijdag 25 oktober zullen de ech telieden SJEF JANS-BEKEN (77) en WIES VOLLEBERG (73) de dag her denken dat ze 50 jaar geleden elkaar in de Petrus Bandenkerk het ja-woord gaven. Beiden zijn rasechte geboren en getogen Venrayers en kijken nu tevre den terug op die 50 jaren. Toch waren dat dikwijls geen gemak kelijke jaren. In de werkverschaffing was het geen vetpot. Dat was 2 weken hard werken in de werkverschaffing en 8 weken maar zien wat te verdienen als dagloner bij de boeren. En dat voor 4.50 in de week. Van dat bedrag moest dan nog een een rijksdaalder huur be taald worden. Onvoorstelbaar in deze tijd. Geen vetpot dus, of het moest zijn dat toevallig een konijntje werd „ge vonden", als de lezer begrijpt wat wij bedoelen. Als je dan een vrouw getrouwd hebt die niet te liii is om te werken, dan kon je het hoofd boven water houden Sjef moest na de lagere school te hebben doorlopen gaan werken bij de boer. Iets anders was er in Venray niet. Toen hij trouwde raakte hij in de werk verschaffing. Hel Waterschap bood wel eens uitkomst, want als men daar kon werken van mei tot oktober, had men een zeker loon. Na de bevrijding kreeg hij werk bij de Grontmij, o.a. bij de ontginning van de Vredepeel. Daarna werd hij afwerker bij de betonfabriek van Nelissen, waar hij bijna 25 jaar mocht blijven. Door ziekte moest hij vervroegd uittreden. Dat de gouden bruidegom wel eens méér deed dan van hem verwacht werd, bijvoorbeeld het blussen van bosbrand - jes, o.a. met Huub van 't Zoontje, was heel gewoon. Dat hij daarbij ooit zijn horloge kwijtraakte, is hij niet vergeten. Vergoeding voor dat zoekgeraakte horloge was er niet bij Met vereende krachten, zo herinnert hij zich, moest ooit een paard uit een beek worden bevrijd. Dat hij daar enkele kubieke meters zand voor moest weggraven, doch, dat was de moeite niet waard Ook de gouden bruid moest al vroeg aanpakken. Was het niet in de ouder lijke woning óf in hun café op de hoek Merseloseweg-Langeweg, dan was het wel door uit-gaan-werken. Toen ze kennis kreeg met Sjef Jans- Beken mocht ze van haar vader naar de kermis gaan, als Sjef hem maar beloof de haar zó af te leveren als ie haar mee nam.... Na hun huwelijk ging men aan de Beek weg wonen. Later aan de Bonte koe, totdat haar vader haar vroeg in te trekken in het café aan de Merselose weg. Daar bleef men wonen totdat woning en café in 1964 ten offer vielen aan de wegverbetering. Ruim 20 jaar wonen ze nu aan de Langeweg, waar men tevreden geniet van iedere dag en dankbaar is voor de voorzieningen die hen ten deel vallen. Bijna 25 jaar woont hun getrouwde zoon bij hun in. Met de schoondochter kan het paar het bijzonder goed vinden. In al die tijd is er geen enkel verkeerd woord gevallen. Ook niet toen daar twee kinderen kwamen die temidden van de grootouders opgroeiden. Een van die twee is al weer getrouwd en heeft een kind, zodat het gouden paar al overgrootvader en overgrootmoeder is. Het gouden feest wordt begonnen met een plechtige Eucharistieviering in de Petrus Bandenkerk, 's middags om 4 uur. Daarna zal het feest worden voort gezet in zaal „In den Engel", waar van 7 tot 8 uur iedereen de gelegenheid krijgt het gouden paar geluk te wensen. WEEKAGENDA Vrijdag 11 t.m. zondag 13 oktober. Dorpsfeesten in Oostrum in de Tuin- bouwloods aan de Stationsweg. Vrijdag muziek voor jongeren, aanvang 20.00 uur. Zaterdag optreden diverse drum bands, aanvang 18.00 uur. Vanaf 21.00 uur Beierse avond. Zondag, muziek voor iedereen vanaf 11.30 uur. Zondag 13 oktober. Extra openstelling tentoonstelling Kin- ders leert U lesse wel, Von Coninx, in het museum 't Freulekeshuus, Eindslraat 8. Open van 14.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 15 oktober. Schoolt refbaltoernooi in sporthal De Welteling. Donderdag 17 oktober. Schoolbowlingtoernooi, Bowling Bistro Venray van 10.00 tot 17.00 uur. Fiets- en wandelroutes. Tijdens de herfstvakantie, heeft de VVV Venray een speciale aanbieding voor U in petto, nl. een fietspakket met toeristi sche informatie en diverse fietsroutes van Venray en omgeving; en verder een wandelpakket met toeristische informa tie en verschillende wandelroutes, als mede de stadswandeling van Venray. Elk pakket kost slechts ƒ5,— per stuk. Deze aanbieding geldt alleen tijdens de Herfstvakantie. Herfsttijd is paddestoelentijd. In de wandelroutes, die uitgegeven zijn door de VVV Venray, staan enkele bos wandelingen met name „de Boshuizerbergen- en de Geijsterenroute" waar U verschillende paddestoelen kunt zien. Bij deze wandelroute (ƒ3,-) kunt U het boekje voor „Herfsttaferelen" van het IVN afd. Geijsteren-Venray, voor ƒ1,- kopen. Hierin staan alle namen van de paddestoelen die U kunt zien tijdens de ze boswandelingen. Ook de vogels, die onze bossen en parken als rustplaats op hun trekroute kiezen, worden genoemd in deze brochure. Daarnaast een lijst met diverse paddestoelmenu's van de restaurants in de omgeving. EEN ABONNEMENT WAARD ERGERLIJKE VERNIELING In de nacht van zaterdag op zondag werden aan 5 personenauto's welke langs de Past. v. d. Gaetstraat stonden, vernielingen aangericht. Met een scherp voorwerp waren diepe krassen in het lakwerk aangebracht. Schade van 500 tot 1500;- voor de autobezitters. Van de vandalen ontbreekt nog ieder spoor. Mogelijke getuigen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. Aan de basisschool „De Fliere- fluit" werd een deur beschadigd. Aan de basisschool te Leunen werd een ruit vernield. Een in de Verdistraat geparkeerde personenauto werden verschillende krassen aangebracht. Ook een aan het Ceciliapad gepar keerde auto werd beschadigd. Hier be droeg de schade 300, Van een aan de Haammakerstraat geparkeerde auto werden drie banden beschadigd, de achterruit vernield en de benzineklep met tankdop zwaar geha vend. De schade bedraagt hier ongeveer ƒ1200,—. Nu kan iedereen het Met het unieke Woning Plus Plan: handzame alles-in-een pakketten met duidelijke werkschema's Met het professionele resultaat van de vakman. Maar door zelfdoen de helft goedkoper. Bouwbedrijf J. RAEDTS Zn. c.v. geopend: ma t/m vrij. 9.00-17.30 uur za. 9.00-12.00 uur Mgr. Hanssenstraat 57, Oostrum. Tel.: 04780-81469/82274.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 5