GEMEENTEPRAAT KERKDORPEN FIETSTOCHT Botanische tuin Houdt zondag 22 september vrij voor de Kinders leert u lesse wel! NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting Bouwvergunning verleend Raad spreekt dinsdag laatste woord over bezwaren tegen naturistencamping Kerkdorpen fietstocht 1985 Provinciaal Woonwagenplan 1985-1987 Hinderwet Verkeers- spreekuur Vergadering commissie maatschappelijke zorg Commissie jeugd, sport en recreatie Verklaringen van geen bezwaar Collektekalender september 1985 In Oirlo kunnen ze het (kerk)dak op DE SCHOOL IN DE 18E EN 19E EEUW, GEËXPOSEERD IN VENRAYS MUSEUM Op 21 september a.s. wordt in hel Ge schied- en Oudheidkundig museum ,,'t Freulekeshuus" te Venray een ten toonstelling geopend over leven en werk van de Gelderse onderwijsvernieuwer en jurist Peter Heinrich von Coninx (telg uit een Venrays geslagt, wiens naam ver bonden is aan de Veltumse basisschool Coninxhof. De tentoonstelling duurt tot 14 de cember. Bij de opening zal tevens de presenta tie plaats hebben van het boek over Von Coninx, geschreven door H.J. Knoors, docent Pedagogiek aan de Katholieke.' PABO Midden-Limburg te Roermond, voorheen leraar aan de lagere agrarische school te Venray. Het geboorteland van Von Coninx was een Pruisisch Overkwartier van Gel der. Het omvatte de Ambten Kessel (waartoe Venray behoorde), Middelaer, Geldern, Kriekenbeek, Straelen en Wachtendonk, en de Heerlijkheid Wal beek. Als kanselier van het Hof van Gelder speelde Von Coninx een belangrijke rol in de hervorming van het onderwijs, met name van de Latijnse scholen (Ven ray, Geldern, Straelen, Kevelaer, Viers- sen), en bij de stichting van een theolo gische school in Geldern. De tentoonstelling brengt zijn privé- leven in beeld maar vooral zijn onder wijshervormingen. Ze wordt ingeleid met een diaserie en is opgebouwd uit vier delen, te weten: 1. Biografisch gedeelte (voorouders, stamhuis, studie, loopbaan, verheffing in de adelstand, gezin); 2. Onderwijshervorming (tijdsken merken, publicaties, hervormingen, overzicht scholen); 3. Lijn Latijnse school Venray naar Boschveldcollege Venray; 4. Afdeling onderwijsleermiddelen etc. uit die tijd. Het boek beslaat uit de hoofdstuk ken: 1. Biografie (jeugdjaren, familie, ou derlijk gezin, scholing, ambtelijke loop baan, kervisie, gezin); 2. Von Coninx als onderwijshervor- mer (De verlichting, Pedagogische ideeën van de Verlichting, toestand van het onderwijs in het Pruisische Over kwartier, hervormingsplannen van Von Coninx, eigentijdse waardering en kri tiek); 3. Von Coninx als jurist. Het boek is bovendien voorzien van: noten en bronnen; index op de persoons- en plaatsna men; samenvatting in het Duits. Voor de scholen in het gebied van het voormalige Overkwartier .Van Gelre biedt zowel de tentoonstelling als het boek een interessant stukje voorgeschie denis. Groepen (bijvoorbeeld scholen!) kun nen buiten de normale openingstijden (woensdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur) afspraken maken. Door het gratis geschikbaar stellen van het manuscript door de schrijver en door druk in eigen beheer is het gelukt de prijs van het boek laag te houden, nl. 7,50. Het is vanaf 21 september te koop in het museum aan de Eindstraat te Venray. De oplage is beperkt. DE TITEL De tentoonstelling heeft als titel „Kinders leert U lesse wel", welke tekst ontleend is aan het z.g. ABC-boek uit de tijd van Von Coninx. Op de achter zijde van dit boek, waarin o.m. het alfa bet en een aantal gebeden waren opge nomen, stond een haan met de voor de ze tentoonstelling gekozen tekst. Door deze afbeelding werd het boek ook wel ,,'t Haneboek" genoemd. Bij de ten toongestelde leermiddelen bij de scholen ten tijde van Von Coninx bevindt zich ook dit bewuste Haneboek. OPENSTELLING Deze bijzonder interessante onder wijstentoonstelling over de school in de 18e en 19e eeuw wordt op zaterdag 21 september om 16.00 uur officieel geo pend. Zij zal tot en met 14 december te bezichtigen zijn in het Geschied- en Oudheidkundig Museum aan de Eindstraat. Belangstellenden kunnen iedere woensdag- en zaterdagmiddag terecht van 14.00 tot 17.00 uur. Om een nog groter publiek de gele genheid te geven de tentoonstelling te kunnen bezoeken zal het museum bo vendien op de zondagen 22 en 28 sep tember en 6 en 13 oktober geopend zijn van 14.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 11 september 1985 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een opslagkelder voor gier aan de Steegse Peelweg 87 te Veulen, t.n.v. E.H.J. Emonts; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Weverslo 2 te Merselo, t.n.v. F.P.A. Janssen; het bouwen van een werktuigen berging aan het Kleindorp 6b te Merse lo, t.n.v. W.F.G.M. Michels; het bouwen van een geluidswand langs de Nieuwe Maasheseweg te Ven ray, t.n.v. Gemeentebestuur Venray; het bouwen van een bewapenings g.u. loods op vliegbasis „De Peel", t.n.v. E.I.D. Directie Brabant, Felle- noordstraat 162 te Breda; het bouwen van een houten mo torstalling aan de Vicarieweg 15 te Leu nen, t.n.v. F.G.J.M. Janssen; het bouwen van een transforma torhuisje aan de Oostsingel te Venray, t.n.v. N.V. PLEM, Gelissendomein 5, Maastricht; het verbouwen van de woning aan de Prinses Irenestraat 10 te Venray, t.n.v. A.M.A.M. van Houdt; het bouwen van een veranda aan de Zandakker 21 te Venray, tn.v. C.W. Douwes; het vergroten van een berging aan de Pettenmakerstraat 2 te Venray, t.n.v. J.P.M. Poels; het bouwen van een loods aan Op de Kamp 4 te Merselo, t.n.v. A.H. Heg- ger; het bouwen van een berging hobbyruimte aan de Hubertusstraat 7 te Venray, t.n.v. J.W.M. van Dijck. Venray 19 september 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter In de raadsvergadering van dinsdag 24 september a.s., aanvang 19.00 uur in de raadzaal, zal het laatste woord wor den gesproken over de bezwaarschrif ten, welke zijn ingediend tegen het voor- bereidingsbesluit ten behoeve van de vestiging van een naturistencamping aan de Ossendijk. Zoals bekendheeft intus sen de commissie voor ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting, uitgebreid met de commissie voor jeugd, sport en re creatie, namens de gemeenteraad als hoorcommissie gefungeerd. Hierbij hebben de indieners van de bezwaar schriften nog eens uitgebreid hun be zwaren mogen toelichten en motiveren. Na afloop van de vergadering werd het duidelijk, dat de beide commissies de bezwaren ongegrond hadden verklaard. Hoe nu de gemeenteraad daarover denkt zal op de avond van de 24e sep tember blijken. De gemeenteraad zal deze avond voor het eerst worden geconfronteerd met het huishoudboek voor het komende jaar nu de begroting van inkomsten en uitga ven voor het dienstjaar 1986 met de daarbij behorende bedrijfsbegrotingen zal worden aangeboden. In de komende maanden zullen de verschillende com missies zich bezighouden met de onder delen, welke betrekking hebben op het werkgebied van deze commissies. OVERIGE AGENDA Verder vermeldt de agenda de volgen de punten: Vaststelling plan van nieuwe ba sisscholen in Venray voor de schoolja ren tot en met 1989. Hierin wordt voor zien in de bouw van een nieuwe katho lieke basisschool door de Stichting Ka tholiek Onderwijs Venray in de wijk Land weert, bouwfase II. Deze nieuwe school voor acht groepen staat gepland voor augustus 1987; het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van speelmateriaal ten behoeve van de kleuterafdeling van LOM-school ,,'t Groenewold; het verlenen van medewerking voor de inrichting van twee lokalen van de openbare school „De Landweert" ten behoeve van de katholieke basis school „De Vlaswei"; benoeming directeur openbare school „De Vlaswei". Voorgesteld wordt mevr. A.L.G. Bistervels-De Dec kers te benoemen; vaststelling van het gemeentelijke rampenplan; voorstel tot het toetreden tot de gemeenschappelijke regeling van het Bouwfonds voor Limburgse Gemeen ten; planverordening Wet Voorzienin gen Gezondheidszorg (W.V.G.) Gewest Noord-Limburg; voorbereidingsbesluit gedeelte bestemmingsplan Ysselsteyn in verband met een aanvraag van Autobedrijf Gommans en De Wit, Gezellenbaan 8, voor de bouw van een motorbrandstof verkooppunt c.a. aan de Jan Poelsweg te Ysselsteyn. In verband hiermee zal ook recht van erfpacht moeten worden verleend; Ten behoeve van de bouw van een loods door de gebr. Peeters aan de Heidse Peelweg zal een voorbereidings besluit moeten worden genomen ter par tiële herziening van het bestem mingsplan „Buitengebied"; omdat de plannen voor de bouw van het nieuwe bankgebouw van de ABN aan het Henseniusplein (Gouden Leeuwterrein) enigszins zijn gewijzigd, zal ca. 566 m! in plaats van ca. 495 mJ grond moeten worden overgedragen; verkoop pand Langeweg 106 aan de heer Th. Frederix; verkoop van ca. 1.84.20 ha. grond in het gebied Kempkesberg en aan de Deurneseweg voor de aanleg van een ontwateringssloot; Het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het project Ge zinsbudgettering; het beschikbaarstellen van een krediet van 21.000,- ten behoeve van het treffen van energiebesparende maat regelen in het gebouw van de muziek school (oud-gemeentehuis). Aan hel einde van de vergadering zal - zoals gewoonlijk - het publiek op de tri bune de gelegenheid krijgen met de raad en het college van b. en w. te discussie ren over hetgeen deze avond is behan deld. Comité Recreatiesport Venray In het kader van de sportieve recreatie in de gemeente Venray vindt op zondag 22 september de inmiddels 6e kerkdor penfietstocht plaats. De routes zijn dit jaar weer op voortreffelijke wijze uitge zet en het belooft dan ook een bijzonder mooie fietsdag te worden. Niet alleen voeren de routes U langs al het Venrayse natuurschoon, ook kunt U 30 kapel len en kruisen vanaf de fiets of van wat dichterbij bewonderen. Inschrijven kan op deze dag vanaf 10.00 tot 12.00 uur. Ook dit jaar kunt U weer starten vanuit ieder kerkdorp. De hele route bedraagt 75 km. Het is echter niet verplicht om de hele route af te leggen. Men kan desgewenst zelf bepalen hoeveel kerkdorpen men wil aangaan. Iedere deelnemer krijgt dan ook een leuke sticker als herinne ring. Om echter in aanmerking te ko men voor de „bronzen kerkdorpenfiets tocht medaille", die dit jaar voor het eerst wordt uitgereikt, dient U 9 van de in totaal 11 aanwezige posten aan te doen. De posten zullen, zoals vorig jaar, tot 16.00 uur bezet blijven. In- maar ook uitschrijven is verplicht op de plaats waar U start. Een aktiviteit voor jong en oud. Het is uiteraard wel gewenst om kinderen onder begeleiding te laten deelnemen. De kosten voor volwassenen bedragen 5,- p.p. en kinderen tot 14 jaar betalen ƒ2,50 p.p. De startplaatsen zijn: Venray, sport hal De Wetteling; Oostrum, café van Dijk; Smakt, Pelgrimshuis „St. Jozef'; Merselo, café H. Janssen; Vredepeel, gemeenschapshuis De Kleine Loef; Ys selsteyn, Herberg de Peel; Heide, ge meenschapshuis de Gelderkoel; Veulen, zaal 't Veule; Castenray, café Cuypers; Oirlo, café Willemsen; Leunen, café Martens. Deze stopplaatsen zijn herkenbaar aan het affiche met de tekst „Er komt beweging in Venray". Tot ziens op zondag 22 september a.s. dan brengt U ook beweging in Venray!!! Gedeputeerde Stalen van Limburg maken bekend, dat het ontwerp Provin ciaal Woonwagenplan 1985 tot en met 1987, gedurende de gehele maand sep tember tijdens de dagen en uren waarop de kantoren geopend zijn voor een ieder ter inzage ligt: ter Provinciale Griffie (bureau voorlichting). Bouillonstraat 3 te Maastricht, en op de secretarie van iedere ge meente in deze provincie. Een ieder kan gedurende voormeld tijdvak schriftelijk bij Provinciale Sta ten van Limburg, Bouillonstraat 3, 6211 LH Maastricht, bezwaren indienen te gen het ontwerp. Maastricht, september 1985 Gedeputeerde Staten van Limburg, namens dezen, de griffier der Staten. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Kusters, Timmermannsweg 47 te Ysselsteyn, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkenshouderij, gelegen aan de Timmermannsweg 47 te Ysselsteyn; W. Lemmen, Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor hel ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een var- kensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn; M.C. Gommers, Peelweg 29 te Ysselsteyn, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkens houderij, gelegen aan de Peelweg 29 te Ysselsteyn; F. Maas, Molenhoek 12 te Oirlo, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, gelegen aan de Molenhoek 12 te Oirlo; J. Voermans, Meerloseweg 18 te Oirlo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensmesterij, gelegen aan de Meerloseweg (ong) te Oirlo; J. Schepers, Rouwkuilenweg 39 te Ysselsteyn voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een var kensmesterij, gelegen aan de Rouwkui lenweg (ong) te Ysselsteyn; Kuipers, Grotestraat 26 te Ven ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king hebben van een friture, waar voedings- en genotmiddelen worden ge bakken in olieën en vetten, gelegen aan de Grotestraat 26 te Venray. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 19 oktober 1985, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 19 september 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Op donderdag 26 september a.s. wordt vanaf 10.00 uur verkeersspree- kuur gehouden in het raadhuis. Iedereen die opmerkingen heeft over bepaalde verkeerssituaties kan een af spraak maken om dit verkeersprobleem mondeling in het verkeersspreekuur ter sprake te brengen bij ambtenaren van de afdelingen Openbare Orde en Veilig heid, Onderhoud, Civieltechnische wer ken en Verkeer en aan de politie. Voor het maken van een afspraak kan men kontakt opnemen met de heer G. Rutten (tst. 344) of W. Gossens (tst. 159). De commissie voor maatschappelijke zorg komt op woensdag 25 september a.s. in openbare vergadering bijeen. De ze commissie zal zich vanaf 17.00 uur voornamelijk bezig houden met de deel- plannen maatschappelijke dienstverle ning, culturele minderheden, ouderen werk en opbouwwerk. Op donderdag 26 september a.s. om 17.30 uur komt de commissie voor jeugd, sport en recreatie in het openbaar bijeen in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda staat de vaststelling van de deelplannen Kinderopvang en Jeugd- en jongerenwerk. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 13 september 1985 aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 19 en/ of artikel 15, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 8 van de Woningwet, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergun ningen voor: het bouwen van 9 premie A wo ningen met garages aan de Aronskelk te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf Raedts c.v., Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; hei bouwen van 23 woningwetwo ningen aan de Klaproos te Venray, t.n.v. Woningbouwvereniging Noord- Limburg, Plataanstraat 15 te Venray; het inrichten en gebruiken van een terrein nabij de Hoogriebroekseweg te Oirlo, ten behoeve van groepskampe- ren, t.n.v. Gemeente Venray (verzend- datum 5 sept. 1985). Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A..R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 19 september 1985. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. van 16 tot en met 22 september Prinses Beatrix Fons (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren builen de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Oirlo stond het afgelopen weekeinde in het kader van de „Aktie Kerkrestau ratie". Zoals bekend is krijgt de Oirlose kerk een nieuw dak. Maar ook het orgel moet gerenoveerd worden, het kerhof verbeterd en er moet een nieuwe verwar mingsketel komen. Daarom had het ak- tiecomité afgelopen weekeinde een aan tal aktiviteiten georganiseerd. Vijftigduizen gulden was het streefbe drag dat het comité bijeen wilde krijgen. Dit door middel van een veiling, een wielerwedstrijd en het uitgeven van ei gendomsbewijzen van stukjes van het dak. Volgens een woordvoerder van het comité ligt de opbrengst van de akties ruimschoots boven dit streefbedrag. Het begon allemaal al op zaterdag morgen. Op de toeren zou het kruis en de haan, die met goud is verguld, op de spits geplaatst worden. Een ruim 40 me ter hoge kraan was hiervoor nodig. 's Avonds vond er in het gemeen schapshuis een grootse veiling plaats. Volgens het aktiecomité is deze veiling buitengewoon goed verlopen. Op zondagavond vond er een wieler wedstrijd op hometrainers plaats. De premies die daar door de coureurs ge wonnen werden, waren allen ten bate van het comité „Aktie Kerkrestauratie'! Zoals wij reeds eerder berichtten, is door de gemeente Vierlingsbeek een eerste aanzet gegeven om te komen tot een definitieve aanleg van een botani sche tuin in Overloon. De gemeente stelde voor dit doel namelijk een ha. grond ter herschikking aan de Stevensbeekseweg en daarnaast werd een bedrag van 10.000,— toege zegd om met de eerste werkzaamheden te kunnen starten. Met name een deug delijke afrastering, een regeninstallatie en een onderkomen voor de vrijwillige medewerkers aan dit project werden door de gemeente onmisbaar geacht. Inmiddels is er door de medewerkers van de Stichting een afrastering ge plaatst en een pomphuis gebouwd voor pompen van de regeninstallatie. Op dit moment wordt er druk gewerkt aan een gebouw dat later dienst zal doen als bijenstand. Voorlopig zal dit het onder komen worden voor de diverse mede werkers aan het projekt. De aan te leggen tuin wordt in hoofd zaak een heemtuin. Dit houdt in dat er in de tuin wilde planten worden geplant die in vroeger tijden in het wild voor kwamen in de diverse streken van ons land. Om dit te kunnen realiseren wordt de tuin in diverse delen verdeeld: een stuk met de planten uit onze eigen streek met zijn zandgronden, daarnaast een stuk met rivierklei, een stuk met kalkhoudende grond enz. Hiervoor moeten diverse grondsoorten van elders worden aangevoerd. Om de diverse milieu's na te bootsen, moet er een reliëf in de tuin worden aangebracht. Bij deze onderneming zal tevens een waterval worden aangelegd. Ook zal er op het terrein een beekje gaan stromen en zal er een vijver worden gegeven. Dit alles om zoveel mogelijk planten het milieu te geven wat bij hen past. Daarnaast zullen ook bol- en knolge wassen worden geplant, terwijl een kruidentuin natuurlijk niet mag ontbre ken. Een gedeelte van de tuin wordt ge reserveerd om de landbouwgewassen uit de iegen streek de nodige aandacht te geven. De gehele tuin zal worden omgeven door een grote verzameling naald- en loofbomen, die op den duur tevens een beschutting tegen de wind zullen vormen. AI met al is het de bedoeling dat bij de afronding van het projekt een aantal van ongeveer 10.000 planten in de „Botanische Tuin Overloon" zullen gaan groeien. Het zal duidelijk zijn, dat er door de vrijwilligers nog enorm veel werk verzet zal moeten worden. Mensen die mee zouden willen werken zijn dan ook steeds welkom. Elke dag kunnen ze zich in de tuin oriënteren erf zich eventueel aanmelden als toekomstig medewerker. Ook zal het duidelijk zijn dat er nog veel geld nodig is om het totale projekt uit te voeren. De eerste aanzet is gegeven door de gemeente en de mede werkers van de tuin hebben intussen ook niet stil gezeten. Verder zullen er, ook planten worden verkocht. Er zijn enkele aanvragen om subsidie de deur uit naar diverse ondersteuningsfondsen, terwijl de Stichting in het najaar een puzzelaktie heeft gepland, die in enkele weekbladen zal worden gepubliceerd. Met deze aktie zijn door de deelnemers mooie prijzen te winnen. Als alles volgens plan verloopt ontstaat er langzaam maar zeker een botanische tuin die, zowel voor de eigen inwoners van de streek als voor de vele toeristen die onze streek bezoeken, de moeite van een bezoek meer dan de moeite waard zal blijken.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 14