Oude olietanks goed voor brandbestrijding PEEL EN MAAS Raads vergadering Meerlo-Wanssum MUZIEKFEESTEN LEUNEN Jaarprogramma 1985-1986 Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Het raadslid Jan Heintjes had op zijn tochten door het Venrayse ontdekt, dat langs de Midden Peelweg, tussen Deurneseweg en Vredepeel door de gemeente een enorme tank in de grond werd gegraven. Deze ontdekking resul teerde in een vraag in de commissie voor Algemene Zaken, waarvan hij lid is. In deze vergadering, waarin o.m. het nieuwe Rampenplan van de gemeente werd behandeld, kon de heer W. Schil lings als commandant van de brandweer hem haarfijn uitleggen, dat deze oude olietank met water wordt gevuld ten dienste van de brandweer. In dit gebied zijn weinig brandputten en een hoeveel heid van 40.000 liter bluswater zo bij de hand, betekent veel voor de eerste aanpak bij een brand in de bossen of bij een verkeersongeval. „Blij dat ik het weet", zei de heer Reintjes en stapte even later op om zijn vraag te herhalen in de vergadering van de commissie voor openbare werken, waarvan hij óók lid is. Hier kreeg hij hetzelfde antwoord van de vorige brandweercoommandant, de heer Th. Manders. In het beleidsplan van de brandweer wordt melding gemaakt van de proble matiek van het ontbreken van bluswater in afgelegen gebieden, met name in bosgebieden en langs steeds drukker wordende wegen, zoals de Midden Peelweg en de Venloseweg, waarvan de eerste ook als route voor gevaarlijke stoffen wordt gebruikt. Door de omschakeling van olie op aardgas zijn verschillende nog in zeer goede staat verkerende tanks vrijgeko men en de gemeente aangeboden. Deze worden nu in het grote buiten-1 gebied, waar gebrek is aan bluswater, in de grond gegraven en met water gevuld. Vervolgens wordt er een put op gemet seld en van een nummer voorzien. „Geen ideale oplossing, maar zo'n tank draagt wel een steentje bij om in geval van brand adequaat te kunnen optre den", aldus de brandweercomman dant. Bovendien is het ingraven van een tank goedkoper dan het boren van puiten. ZEVEN TANKS Intussen zijn al zeven nog in goede staat verkerende voormalige olietanks nabij brandgevaarlijke plekken in de grond gegraven. De inhoud van de tanks varieert van 15.000 tot 40.000 liter. In het natuurgebied Boshuizen ligt in middels een tank, terwijl er twee zijn ingegraven bij de parkeerplaatsen langs de Venloseweg. Verder liggen er water tanks nabij het M.o.b.-complex in Ysselsteyn en bij de Bakelsedijk. De bewuste tanks van 40.000 liter, waarop de vragen van de heer Reintjes betrekking hadden liggen aan de westkant van de Midden Peelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel. Zij zijn afkomstig van de gemeentelijke werf aan de Acaciastraat, waar begonnen is met de bouw van de brandweerkazerne. Tot voor kort had de gemeente daar een eigen benzine- en olievoorziening. In het kader van de privatisering gaan de wagens van de dienst gemeentewer ken bij particulieren tanken, waardoor de tanks overbodig zijn geworden. Langs de route voor gevaarlijke stoffen en in het brandgevaarlijke bosgebied kunnen zij nog nuttige diensten bewij- DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1985 Nr. 37 HONDERDENZESDE JAARGANG De raadsleden maakten het burge meester Dittrich niet erg lastig op de maandagavond gehouden raadsverga dering. met slechts een enkele principië le tegenstemmer werden alle voorstellen aangenomen. Enkele punten uit deze vergadering zijn: Een bedrag van 5.900,- werd be schikbaar gesteld aan het kerkbestuur van Meerlo als bijdrage in de kosten van groot onderhoud van de parochiekerk. Naar de mening van het college vervult het kerkgebouw nog altijd een belang rijke rol voor de gemeenschap. Een startsubsidie werd verleend aan een op te richten V.V.V. in samen werking met de gemeenten Broekhuizen en Grubbenvorst. In een later stadium zal hiervoor een beroep worden gedaan op bedrijven en instellingen. De subsidie voor culturele vereni gingen kan nu uitgebreid worden met één begelidingsinstrument voor Harmo nieën, fanfares, jachthoornkorpsen, drumbands, majoretien en miniretten- korpsen. De subsidie bedraagt 50,-per jaar. Uitbreiding vond ook plaats voor de subsidiëring van de sport. Jaarlijks is hiervoor nu een bedrag beschikbaar van 96.000,-. De legestarieven werden conform het voorstel verhoogd met 3%. De tarieven voor de afvalstoffen heffing werden verhoogd van 96,-naar 102,-. De voetbalvereniging Geijsteren kreeg een extra investeringssubsidie van 6.000,- voor de aanleg van een lich tinstallatie op haar terrein. BEGROTING 1986 Reeds nu kon het college de begroting voor het jaar 1986 aanbieden. De gewo- ne dienst sluit met een post onvoorzien van 253.729,-. Vorig jaar was daar voor nog 325.432,- beschikbaar. Van het totaal aan bespaarde rente ad 898.000,- is 392.000,- aangewend om de rentebijschrijvingen op de bouw en industrieterreinen te elimineren. Daardoor kunnen die prijzen op het ni veau van 1982 worden gehandhaafd. De tarieven van de Onroerend-goed- belasting zijn overeenkomstig de wens van de raad gehandhaafd op het peil van 1982. Al met al geen zorgelijke begroting. AFSCHEID Aan het einde van de vergadering wil de wethouder Rutten even stil staan bij deze laatste werkvergadering van de raad onder voorzitterschap van burge meester Dittrich. Hij had berekend dat de burgemeester 337 raadsvergaderin gen had voorgezeten, 82 in de voormali ge gemeente Meerlo, 61 in de voormali ge gemeente Wanssum en 194 in de sa mengevoegde gemeente. Bovendien 1400 vergaderingen van het college van b. en w. De wethouder bracht een dank voor de wijze waarop hij die vergaderin gen leidde. Hij wilde in die dank ook de echtgenote van de burgemeester betrek ken, die steeds achter hem had gestaan. Ook burgemeester Dittrich bestem pelde deze laatste vergadering als een plechtige uitvaart. Hij was niet van plan geweest terug te kijken op al die jaren maar wilde wel duidelijk stellen, dat zijn taak gemakkelijk was geweest omdat hij altijd goede wethouders had gehad. Na tuurlijk waren er wel eens vergaderingen welke geen prettig karakter droegen. Er was ook wel eens verschil van inzicht maar toch steeds waardering voor de in zet en respect voor ieder persoonlijk. Hij had zich wel eens geërgerd, als er raadsleden waren die wantrouwend wa ren ten opzichte van het college. Straks, na de verkiezingen, zal de raad een ander karakter krijgen, aldus de burgemeester, maar de raadsleden zullen steeds moeten beseffen dat ze er zijn om de belangen van de gehele ge meenschap te behartigen: die gemeen schap dienen en niet het politieke ele ment te gebruiken. „Met een dankwoord aan het adres van de raad, de wethouders, de secreta ris en in hem alle ambtenaren van de binnen- en buitendienst, neem ik met weemoed afscheid maar wel met een hart vol dankbaarheid". Dat waren de laatste woorden van een op dat moment emotionele burgemeester Dittrich. NIEUWE BURGEMEESTER Met ingang van 16 oktober a.s. is tot nieuwe burgemeester benoemd mr. J.H. Haan. Dhr. Haan is thans loco-secreta ris en hoofd algemene zaken van de ge meente Almere. De heer Haan is 41 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinde ren. Verder is hij lid van de VVD. Dhr. Haan studeerde o.a. te Nijme gen en is van 1966 t.m. 1970 woonachtig geweest in Bergen (L.). Afgelopen woensdag brachten de we thouders en de gemeentesecretaris een bezoek aan Almere om met de nieuwe burgemeester kennis te maken. Het fraaie nazomerweer van zater- dagmorgen deed de verwachtingen voor J een droog weekeinde hoog oplaaien. I Doch de zoveelste depressie van deze zo mer bracht nog voordat de avond viel I weer een regenbui - die feitelijk tot maandagmorgen duurde.... Het circuit, Groteslraat, Henseni- usplein, Schoolstraat, Marktstraat en' i Grote markt, was inderdaad behoorlijk j vol „gebouwd" en bood het zaterdag- publiek van alles te kies en te keur. En i natuurlijk bracht de muziek alom ple zierige verstrooïng. Het mooie weer deed aan de stemming zeker geen af breek. Wat opviel was, dat veel publiek als deelnemer of als toeschouwer aanwezig was bij de !4 triathlon. Dat kon men wel merken toen zij zich in de tweede helft van de middag centrumwaarts be gaven. Gezien die belangstelling had men wellicht de start en/of finisch van bijvoorbeeld het fietsen of lopen in het centrum moeten doen plaatsvinden. Daarmee de verbondenheid met het Straatfestival tot uitdrukking brengen de. Eldes in dit blad leest U nog meer over deze zeer geslaagde Vtriathlon. Ook de sportdemonstraties trokken veel belangstellende kijkers. Dat is on getwijfeld voor enkele takken van sport een goede reclame geweest. Ondanks de druilige regen begon zon dagmorgen Anthony Parker e.c. aan de opbouw van de Tros KrisKrasShow, welke stand natuurlijk de gehele dag door, vooral jeugdige belangstelling I trok. Enkele winkeliers en verenigingen zagen het door het sombere weer niet j meer zitten en bouwden hun standjes niet meer op. Maar, wat feitelijk nie- mand verwachte gebeurde toch: het pu- I bliek bleef komen! Later op de namid- idag zei een tevreden standhouder zelfs: „maar goed dat het regend, anders was het veel te druk geworden....". Waarop een andere repliceerde: „Nederland is een mooi land, maar er had een dak bo ven moeten zitten....". Een exclusieve attractie was de lan ding van het Randstad parachutisten- team. Wethouder Henk Willems mocht van de Randstad-directeur 1.500,- in ontvangst nemen als kadootje van het 25-jarige uitzendbureau. Lang plezier heeft de wethouder er niet van gehad, want hij moest die cheque overgeven aan de directie van het opleidingsinsti tuut voor Kantoorinnovatie, waarvoor ze bestemd waren, en waarmee drie jeugdige werklozen een cursus in het in stituut kunnen volgen. Al met al mag men toch terugzien op chet door de aanwezigheid van D.S.V. (Door Sportiviteit Verkregen) uit Haar lem. Op deze avond werd Venray er aan herinnerd hoe precies veertig jaar gele den een grote karavaan met hulpgoede ren uit Haarlem en omliggende plaatsen naar het zwaar getroffen Venray kwam. De Haarlemse gasten, waaronder de ini tiatiefnemers uit 1945, de oud-wethou ders Geluk en van Liemt, ondervonden, dat het spandoek van destijds „Venray zal te allen tijde de milde gevers dank baar blijven" geen holle kreet was. Bij het opmarcheren kreeg het Haarlemse korps dan ook een daverend, dankbaar applaus. De volgende dag kregen de Haarlemmers van het organiserende Venrayse korps nog een aardig pro gramma aangeboden, waarbij het verto nen van de film „Haarlem helpt Ven ray" ongetwijfeld een hoogtepunt was. Nadat het Haarlemse korps de spits van de taptoe had afgebeten, was het de beurt aan de drumfanfare VIOS uit Mij drecht, die in hun kleurige uniformen een aantrekkelijke show op vaderlandse liedjes presenteerde. De majoretten en muzikanten van „St. Petrus Banden" lieten zien geens zins te behoeven onder te doen voor de andere korpsen en meer dan eens werd hun optreden door applaus onderbro ken. Het Tamober-, show-, majoretten- korps „Lucia" uit Beek zocht het deze avond voornamelijk in gesyncopeerd show werk, maar het publiek had toch wel de meeste waardering voor „Oefe ning Baart Kunst" uit Rhenen, die een wervelende Latijns-Amerikaanse show op de „kasseien" van de Grote Markt zette. Vooral het optreden van de tambour-maitre, Arie Roelofsen, was een show in de show. Voor het eerst in de twaalfjarige ge schiedenis van de Venrayse Taptoe, had het reclame-element zijn intrede gedaan omdat wegens de gemeentelijke bezuini gingen nu een beroep moest worden ge daan op Venrayse sponsors. Het omroe pen van reclameboodschappen was daarvan het gevolg, hetgeen naar onze mening toch wel wat afdeed aan de sfeer rond het muzikale gebeuren. De Taptoe werd afgesloten met een grandioze finale, waarbij voor het eerst sinds twaalf jaar de klok van de Grote Kerk zijn bijdrage - weliswaar in de juiste toonzetting - leverde.... Bij de foto's: boven: Majorettes van het Venrayse Muziek- en Majoretten- showkorps St. Petrus Banden. Links: hel drumbandkorps van Fanfare St. Oda Merselo. Rechts: junioren-mode show tijdens het straatfestival. VERNIELING TELEFOONCEL Door een medewerker van de NS werd ontdekt dat de openbare telefoon aan het station onklaar was gemaakt. De kiesschijf was vernield. een alleszins geslaagd Straatfestival. Wellicht dat de organisaties volgend jaar een worst beloven aan Sinte Clara. Ze zeggen dat dat helpt en zeker twee dagen goed weer oplevert.... Vijf korpsen uit verschillende delen van het land, hebben zaterdagavond op muzikale wijze de zomer 1985 uitgeluid op initiatief van Muziek- en Majoret- tenshowkorps St. Petrus Banden. De zomer van dit jaar kon het weer niet la ten om uitgerekend bij het begin van de Taptoe met water te gaan gooien. Ge lukkig deze keer wel mondjesmaat, zo dat het programma toch in zijn geheel in de open lucht kon worden afgewerkt. Ondanks het miezerige regentje en de niet bepaald aangename avondtempera- tuur, waren het er weer velen, die het taptoeterrein van de Grote Markt om zoomden en genoten van de muzikale en showprestaties van de deelnemende korpsen. Vooraf werd voortreffelijk gemusi ceerd door de drumband van de kerke lijke fanfare St. Oda uit Merselo, in hun gloednieuwe uniformen. De Taptoe 1985 kreeg een apart ca- Dit jaar is het ongeveer 25 jaar gele den dat in Leunen, Veulen en Heide een begin werd gemaakt met de aktiviteiten van een blaaskapel. Onder de voortref felijke leiding van Wim van Osch, ken de deze kapel, welke reeds 15 jaar be kend staat onder de naam „Die Fröhli- che Rubensamler" grote successen. Vooral in de regio, maar ook daarbui ten, is het een graag gehoorde gast. In verband met dit jubileum zal de kapel een receptie worden aangeboden op zondag 29 september vanaf 11.30 uur in de tot feestzaal omgetoverde ga rage van Gorp, waar aan de plaatselijke harmonie al sedert meerdere jaren be langeloos onderdak wordt geboden. De totale muziekfeesten van Harmo nie St. Catharina zullen overigens in het teken staan van dit jubileum. Het voor lopig programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 28 september. Vanaf 20.30 uur spelen de onder leiding van John Quadvlieg staande Wurmtaler Musikanten uit Kerkrade. Kaarten voor deze avond zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij S. Lemmens, tel. 86440 en bij M. Steeghs, tel. 83454 Zondag 29 september. Na de Hoogmis, vanaf 11.30 uur recep tie. Tijdens deze receptie en in de verde re loop van deze dag zullen alle blaaska pellen van de Federatie Venray op het podium plaatsnemen. Tijdens deze re ceptie zal de jubilerende blaaskapel aan treden in hun nieuwe uniformen. Zondagavond is zoals gewoonlijk gere serveerd voor de jeugd. De muzikale noot zal worden verzorgd door het Live orkest „The City-lights". katholMc vrouwengilde venray seer.: Betty Thijssen-Janssen Patersstraat 18 tel. 04780-86182 5801 AV Venray Elk jaar wordt het jaarprogramma met zorg samengesteld. De doelstellin gen van het gilde moeten er evenwichtig in tot uiting komen. Zoals: het vergroten van het zelfbe wustzijn van vrouwen: het aktief deel nemen door vrouwen aan de samenle ving; vanuit evengelische inspiratie. Op 23 januari 1986 is 25 jaar geleden het Katholiek Vrouwengilde Venray op gericht. Dit jaar dus een bijzonder pro gramma. 30 september: „Brabant van de zonnige kant", een muzikale avond met Peter en Ad haans. 21 oktober: „Ziekenhuis en toe komstvisie" door Dr. J. W. G. A. Rens, medisch direkteur van het St. Eli sabeth Ziekenhuis te Venray. 4 november: „Concert voor Jacque line" o.l.v. Pater Falco Franken. De baten van dit concert zijn bestemd voor ons projekt Jacqueline Eibers te Brazi lië. 25 november: „Vrouwen in de kunst" door drs. Rita van den Boo- gaart, kunsthistoricus. 16 december: Op weg naar Kerstmis. Causerie door dr. Hugo Sanders o.f.m. „Kerstmis in woord en gebruik". 20 januari: Jubileumviering. Een pro gramma door en vóór de leden. 17 februari: „Dia-reportage van een vijf maanden durende reis per rugzak door Azië, door Herma Darmstadt jr. 3 maart: „Feministische theologie, wat is dat?" door drs. Carla Claassen, feministisch theologe. 24 maart: „Tuinarchitectuur" door Frits Ruyten, tuin- en landschapsarchi tect te Venray. 14 april: „Je bent groter dan je denkt" door Emmy van Overmeen, journaliste/Redactrice bij Elseviers Ma gazine. 12 mei: Jaarvergadering. Katholiek Vrouwengilde Venray 25 jaar! Jong en volwassen blijven streven naar en voor een aktieve vrouwenbewe ging. Cursussen: Calligrafie. Vegetarisch koken. Boekbinden. VLAM cursus: Vrouw en geloof. Computercursussen: introduktiecur- sus gebruikerscursus. Clubs: Kijken naar kunst. Wandel-en natuurclub. Literatuur (3 groepen) Fietsen. Thema-ochtenden. Handwerken. Toneel. Kegelen. Gymnastiek op basis van ballet. Bijbelstudie. BOOM OMGEWAAID Op de Hoopweg nabij de Handrik bleek een boom niet bestand te zijn ge weest tegen de harde windstoten, waardoor de boom over de weg was komen te liggen. De brandweer kwam er aan te pas om de boom te ruimen en de weg weer vrij te maken. GREEP IN KASSA Maandagavond rond kwart voor ne gen vervoegde een naar schatting 20- jarige jongeman zich bij de kassa van het tankstation aan de Noordsingel en vroeg de kassière vijf gulden te wisselen. Graag niet in kwartjes, maar in vijf har de guldens. Toen de kassière de kassa opende deed de jongeman een greep in de openstaande lade. Met, naar later bleek, een bedrag van 450 gulden in bankbiljetten, vluchtte hij weg, het bouwland over. Hij was in korte tijd spoorloos. Mogelijk dat de jongeman elders een auto klaar had staan, waar mee hij is gevlucht. Ondanks dal de politie onmiddelijk een grote aktie inzette, kon de jonge man niet worden achterhaald. Getuigen die de jongeman hebben zien vluchten of in een auto hebben zien slappen, worden verzocht zich in ver binding te stellen met de politie. VERNIELING ln de nacht van zaterdag op zondag werd glasgerinkel gehoord aan de Lang straat. Bij onderzoek bleek dat bij de motorzaak van W. een steen door een ruit was gegooid. Behalve de ruit was ook detank van een gestalde motor ver nield. De schade bedraagt ongeveer 500 gulden. Eind juli opende Jo en Arie Vermeu len café ,,'t Gouwe Lèwke' aan de Hoenderstraat 2a te Venray. Zij zijn el ke dag geopend van 16.00 tot 02.00 uur. Op donderdag is het café gesloten.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9