Kerkelijke Diensten GROETEN UIT VENRAY PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. ouders Bosch-v. d. Weijer Hein en Judith Bloemen-Verhagen jrd. Hendrik v. d. Heuvel Lee Sala en dochter Fieke Maria Seijkens-Cup- pen. Zondag: vierentwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overl. parochianen; 9.30 leesmis, int. Maria Kersten-Ticheloven Henri Coenders Piet Kerff Marie Arts; 10.00 In de kerk van OOstrum plechtige hoogmis b.g.v. de jaarlijkse bedevaart naar O.L. Vrouw, int. de belangen van onze parochie en van de bedevaartgangers; 11.00 nederlandse hoogmis, int. levende en overl. leden van het F.N.V. afdeling Venray b.g.v. het 80-jarig bestaan ouders Goumans-In de Rijp en dochter Annie Ger Ehren ouders Sjang Arts- Dommeck Sraar van Ham. Maandag: H.H. Cornelius, paus, en Cyprianus, bisschop, martelaren. 9.00 oude stichtingen Jan Tillemans; 19.00 Vincent Pijls, Johanna Camps en Elisa beth Büchel nellie v. d. Berg-Mun- ninghof (buurt) Albertus Hendriks. Dinsdag: H. Lambertus, bisschop en martelaar. 9.00 Albert v. d. Heuvel Theodorus Thijssen; 19.00 Jacob en Anna Gossens Sraar Spee. Woensdag: 9.00 Piet en Mina Kersten -van Bracht int. overl. ouders Kersten- Daniëls en zoon Piet en overl. ouders van Soest-Swinkels en fam.; 19.00 Gerardus Cleophas Maria Russel- Mannaerts. Donderdag: 9.00 Elisabeth Gerrits- Hermans en echtgenoot. Vrijdag: 9.00 bijzondere intentie; 14.00 25-jarig huwelijksfeest Janssen- Deters; 19.00 Frans Schwachöfer. Zaterdag: H. Matteüs, apostel en evangelist. 9.00 overl. parochianen; 19.00 ouders Arts-Verkoeyen ouders Arts-Dommeck jrd. Herman v. d. Laar. Mededeling: Zondag 15 september is de jaar lijkse bedevaart naar Oostrum naar O.L. Vrouw in Oostrum. Om 10.00 uur is daar de hoogmis, die gezongen wordt door ons dames- en herenkoor. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Leon Stoffels, lezer: A. Noyens. Zondag: 8.00 Tom Kengen, lezer: G. de Groot; 9.30 Erik en Sandra Wekking; 11.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkrrs, lezer: C. Hendriks. Misdienaars: Maandag en dinsadag: 19.00 Pascal Brons. Woenedag en vrijdag: 19.00 Wilco Janssen en Timo Flinsenberg. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 14 sept.: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, int. P. Lemmen en overl. ouders, Pierre Janssen, overl. ouders Verbeek-Peters. Voorganger: P. Hendriks, misdienaars: Bas Dirkx en Hans Hebben. Kollekte: Pax Christi. Zondag 15 sept.: 24e zondag door het jaar. 9.30 Eucharistieviering met koor- en volkszang (greg. en ned. gezangen), int. Maria Arts (namens de vriendin nen). Kollekte: Pax Christi. Door de week 18.30 op maandag en woensdag: eucharistieviering; op dins dag en donderdag: woord- en commu niedienst. Dinsdag 17 sept.: 19.30: Groep „Werken aan de vrede"; donderdag 19 sept. 16.00: Werkgroep themadienst. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: Feest van O.L. Vrouw van Zeven Smarten, Patrones van onze pa rochie. H. Missen: 9.00; 10.15 feeste lijke Hoogmis gezongen door de Zan gers van St. Frans, gevolgd door de in zegening van de zeven nieuwe staties in deSmartenhof; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: 13.00 H. Mis bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijk Jansen-Pou- wels; 15.00 H. Mis bij het huwelijk Hel- dens-Bolenius; 19.00 avondmis tot intentie van de gezinnen van de paro chie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Zondag na de hoogmis inzegening van de vernieuwde kapellen met de voorstellingen van de zeven Smarten van Maria. Dit gebeurt in een korte plechtigheid waaraan de Zangers van St. Frans hun medewerking verlenen. Op de feestdag van onze patrones nodigen wij U uit deel te nemen aan de hoogmis en de inzegening van de Smartenhof. Misintenties: Zaterdag: 18.30 jgt. overl. ouders van Leuken-Reijnders en zoon Harry en Jo overl. ouders Hendriks-van Ooi voor bijzondere intentie. Zondag: 9.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten; 20.15 voor de parochie Martinus Lenssen, echtgenote en overl. kinderen; 11.45 Ben Coolen, Riet v. d. Berk en overl. familie; 18.00 Antoon Lucassen. Maandag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 tot zekere intentie overl. ouders Rutten. Dinsdag: 8.00Elisa Palm en t.e.v. H. Geest; 19.00 Karei Derickx en overl. fa milie t.e.v. St. Antonius uit dankbaar heid. Woensdag: Constance Snijders en Jacoba Palm; 19.00 overl. fam. Jans- sen-Krijns Maria van Diepen-Cuppen. Donderdag: 8.00 levende en overl. fa milie van Goch; 19.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten overl. echtpaar Gerrits-Hermans. Vrijdag: 8.00 fam. Peters-Arts; 13.00 uit dankbaarheid bij een;25-jarig huwe- lijk; 15.00 tot intentie van het bruids paar Gerard Heidens en Margo Bole- nius; 19.00 gezinsmis, Door Hendriks- ESTEE LAUDER ONTWIERP EEN FASCINERENDE NIEUWE MAKE-UP VOOR HAAR NEW HEROINE Zij is een vrouw van deze tijd, een vrouw die weet wat ze wil. Zij gaat gekleed naar de laatste mode en draagt de nieuwste make-up. De keuze in kleuren en stoffen is groot dit najaar. De Venrayse mode zaken lieten het weer tijdens verschillen de modeshows zien. Wijde lange man tels worden gedragen over tweed man telpakken, cashmir rokken en slank ge sneden pantalons. Pantalons gecombi neerd met romantische bloeses met grote opvallende strikken en manchet ten. ESTEE LAUDER heeft haar nieuwe najaarskleuren afgestemd op dit mode beeld. TRADITIONAL Voor de vrouw die zich het best op haar gemak voelt in klassieke kleding ontwierp zij „Traditional". Bij deze make-up worden de ogen op gemaakt met de h<*- ."stachtige tinten uit het Eye CcOr Trio Greenwood/Mus tard Seed/Misty Redwood. Om de ogen te accentueren wordt het eye contouring pencil Deepforest Green geadviseerd. Tenslotte worden de wim pers aangezet met Luscious Creme Mas cara Skylit Teal, een mooie turquoise tint. De lippen worden gekleurd met een dieprode of zacht-oranje lipstick. Pais ley Red Re-Nutriv Lipstick of sungold Apricot Polished Performance Lip stick. De wangen krijgen een blosje met Tender Blusher Gold-Warmed Red. ADVENTUROUS De vrouw die graag verrassend voor de dag wil komen zal zich het meest aangetrokken voelen tot het kleurenpa let van de „Adventurous". Zij gebruikt de spannende kleuren oogschaduw uit het Eye Color Trio Blue Haven/Pa- geant Pink/Greylights. Met het diep blauwe Eye Contouring Pencil Lacquer Blue worden de ogen omlijnd. Bij deze oogmake-up raadt ESTEE LAUDER een zwarte mascara aan. Voor de lippen lipsticks in de kleuren Re-Nutriv All- Day Sunny-Day Pink of Polished Per formance Regiment Red. Wangen stralen met Tender Blusher Rich Pink. POETIC De romantische vrouw kan zich deze winter uitleven met de zachte tinten van „Poetic". De pastelkleuren uit het Eye Color Trio Willowmist/Antique Ama- thyst/Birch Blush passen perfekt bij de romantische kleding die deze vrouw graag draagt. Om de ogen te accentueren wordt het Eye Contouring Pencil Black Pearl aan geraden. Wine Festival Luscious Creme Mascara completeert deze oogmake- up. Lippen krijgen een zach rose of zacht lila kleurtje, Re-Nutriv Sheer Pink Glacé of Re-Nutriv All-Day Plum Velvet. Tender Blusher Luminous Lilac geeft de wangen een tere glans. Nieuw van Estée Lauder zijn de Face- en Lipsticks Trio's, voor extra glans en accent op lippen, wangen en slapen. Uw speciaal-parfumerie verwacht voor U een vrijblijvend, persoonlijk make-up advies. Foto: Estée Lauder Arts Harry Smits. Zaterdag: 8.00 Mathilde Wasscher en t.e.v. deH. Geest. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Martin Leenders. Zondag: 9.00 Pepijn Dobbelaar; 10.15 Tonny Vermeulen, Leo en Johan Pouwels; 11.45 André Basten en Per Lenssen; 18.00 Martij n Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 19.00 Twan van Mill. Dinsdag en donderdag: 8.00 René Jansbeken; 19.00 Marcel Meijer. PAROCHIE BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van af spraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 14 sept.: 19.00 H. Mis tot intentie van dhr. Harry Hendriks; tot zekere intentie. Zondag 15 sept.: Vierentwintigste zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; voor een zieke oma; voor overl. fam. Kunen-van Rens; voor Peter en Marianne Verstappen, ouders, schoonouders en Ton Konsten. Deze Hoogmis wordt gezongen door o7ns Gem. Kerk. Zangkoor. De kindercrèche zal worden verzorgd door Bianca Janssen. Maandag 16 sept.: Gedachtenis van de H.H. Cornelius en Cyprianus, martelaren. 8.30 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Dinsdag 17 sept.: Gedachtenis van de H. Lambertus. 8.30 H. Mis voor een overleden broer. Woensdag 18 sept.: 18.40 rozen krans; 19.00 H. Mis voor een jarige moeder. Donderdag 19 sept.: 19.00 H. Mis voor Jozef Claessens en kleinzoon Jos. Vrijdag 20 sept.: 19.00 JH: Mis voor dhr. Jan Noyen (van de buurt); voor priesterroepingen. Mededelingen 1. Gedoopt: 7 sept. Joanita Stoc, Chopinstraat 10; 8 sept.: Dennis v. d. Laar, Gitaarstraat 28. Ouders van harte proficiat en Gods zegen over uw kind! 2. Huwelijksafkondigingen: Martin Smits en Rezie Swinkels, Spinetstraat 40; Marcel Vrank, Mambostraat 80 en Petra Smits, Leunen. 3. Lektoren: zaterdag 14 sept.: 19.00 dhr. Francken; zondag 15 sept.: 10.00 dhr. Klaassen. 4. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray reknr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. 5. Om over na te denkenDe Kerk vreest geen kennis, maar zij zuivert alles; zij onderdrukt geen enkel be standdeel van onze natuur, maar koestert het geheel. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 14 sept.: 18.00-18.45 gele- gènlfèid tot bièèfifé» (P); 19.00 Voor avondmis voor de vierentwintigste zondag door het jaar. Kindermis met medewerking van ons kinderkoor „de Vredesklokjes". Voor Piet Zimmer- mann Piet Loonen (coll.) Harrie van Geffen Mayaenen Berendsen Ann Coopmans-Lenssen (Bejaardenbond) Riek van de Waeter (coll.) overl. ouders Antoon Ophey en Leonora Lommen Mia Willemse-van Helden jgt. voor Piet Arts Wim van Kempen. Zondag 15 sept.: Vierentwintigste zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijke en tijdelijke welzijn van de parochie Wim Nieuwkamp; 10.00 Gregoriaanse Hoogmis. Voor Rombout Appels familie van Rossum-Janssen Piet van der Lienden (coll.) Harry van Meyel (coll.) uit dankbaarheid (L.); 11.30 voor Herman en Lies Gerrits-Her mans en overl. ouders Manta Schim van der Loeff (coll.) Truus Janssen- Beerkens (coll.) Leo Sophie; 18.30 voor Gerrit de Haart en kleinzoon Johnny An Coopmans (coll.) Martinus Pontman. Maandag 16 sept.: Gedachtenis van de H.H. Cornelius en Cyperianus. 8.00 voor Priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven; 19.00 voor overl. Hermina Maria van de Laar-van Els overl. Jacobus Wilhelmus Strijbosch. Dinsdag 17 sept.: Gedachtenis van de H. Lambertus. 8.00 voor overl. Thijs Arts en zoon Jeu; 15.00 gelegenheid tot het bidden van de rozenkrans; 19.00 voor overl. fam. Philipsen-den Holder en zoon Ber overl. Clara Bom-Hen- driks. Woensdag 18 sept.: 8.00 voor de ge zinnen van de parochie; 19.00 voor Drika Martens-Michiels (buurt) Truus Jansen-Beerkens overl. Clara Bom- Hendriks. Donderdag 19 sept.: Gedachtenis van de H. Januarius. 8.00 Eerherstel aan het H. Sacrament; 19.00 voor overl. Bennie Thielen en Corrie Geurtjens overl. Jan van den Heuvel. Vrijdag 20 sept.: 8.00 uit eerherstel aan het H. Hart van Jezus; 14.00 Huwelijksmis voor het bruidspaar Rezie Swinkels en Martin Smits, in de kerk; 19.00 jgt. voor overl. familie Michiels- Seykens en Hendriks-Verstegen. Zaterdag 21 sept.: H. Maatëus, apostel en evangelist. 8.00 boor de ge loofsverkondigers in deze wereld. Mededelingen: Zaterdagavond is er weer een kinder mis met medewerking van de Vredes klokjes. Ouders met kinderen zijn van harte welkom. Wij beginnen dan weer en nieuw en hopelijk met zo'n goed jaar als het afgelopene. Zondag 10.00 uur Gregoriaanse hoogmis met waterbesprenkeling (As- peres me.). Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.30 John Dommeck; 10.00 Pascal van Weert en Oscar Geurts; 11.30 Theo Krouwel; 18.30 Jose Cornejo. Maandag t/m woensdag: 8.00 Berend Boersma; 19.00 AnjoCoppens. Donderdag t/m zaterdag: 8.00 Olaf Bongers; 19.00 Sander Rottgering. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 15 september zal de heer B. de Ruiter uit Wolfheze voorgaan. Aanvangstijd is 9.30 uur. De koliekten zijn bestemd voor de Kerk en het Algemeen Kerkewerk. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Truus Linders-Sij- bers Cor Aben (namens de familie) Jeu Arts overl. ouders Camps-Wolters Wim Emons Leo Op 't Veld. Zondag: 8.30 Wiel van de Pasch (na mens de bewoners van de Ooster Thien- weg); 10.00 Bedevaart van Venray. Theodora Camps-Strijbosch (St. Petrus Banden zangkoor). Maandag: 9.00 Michel Jacobs eb echtgenote. Dinsdag: 9.00 voor het slagen van 'n examen. Woensdag: 9.00 uit dankbaarheid. Donderdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 9.00 uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw; 15.00 voor het bruidspaar Valckx-Peeters (Jongerenkoor). Zaterdag: 19.00 Bert Daniels en overl. familie Wiel van de Pasch jaard. Henricus Verrijt Sjang Joosten Nol Verstegen (namens de bewoners van de Ooster Thienweg) Antonia Linders-Hendriks (namens de buurt) Mathilda Custers-Peeters en Jan Cus- ters Cor Aben (namens de buurt) Jeu Arts (Jongerenkoor). Misdienaars beurten: Zaterdag: 19.00 Marian Hendriks, Christianne Jacobs. Desiree Haegens, Mieke Hoedemaekers. Zondag: 8.30 Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Erwin Achten, Eduard Camps; 10.00 Misdienaars van de Petrus Bandenkerk van Venray. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 18.30 gez. H. Mis opgeluis terd door het koor van de Zangers van St. Frans uit Venray. Pieter-Jan Dries- sen (koll.) Handrie Custers (koll.) Wiel Baltissen namens veteranen D.I.S. Aldegonda Friesen-Custers (jrd.) voor levende en overl. familieleden van de familie Houwen-Peeters, b.g.v. Reünie. Zondag: 8.30 H. Mis Marie Verstap- pen-Kuijpers namens kaartclub; 10.00 Hoogmis st. Petronella, Herman en Jacob Rongen Francisca Baltussen- van Ooi (mnd.). Dinsdag: 8.00 H. Mis st. Baeten- Jeurissen en Wilhelmina Derix. Woensdag: 8.00 H. Mis Pastoor P. Schoren. Donderdag: 8.00 H. Mis Pastoor G. Vervoort. Vrijdag: 8.00 H. Mis tot zekere inten tie (V). Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Jan PeetersAst. Pastoor Reijnen (1903-1925). PAROCHIE LEUNEN Zaterdag: 19.00 lsm. v. Piet Vullings en Theodora Wilmsen en overl. familie maandd. v. Johanna Peeters-Rayma- kers jrd. v. Antoon van Osch en overl. familie van Osch-Christiaens. Zondag: 8.30 lsm. v. Sef Gooren, overl. ouders en familie; 10.00 Hgm. v. Piet Heesen Wilhelmina Loonen; 11.15 lsm. v. een zekere intentie Harry Geurts (v.w. de buurt) Michel Loonen overl. ouders Janssen-peters en overl. ouders Janssen-Jenniskens. Maandag: H.H. Cornelius, paus, en Cyprianus, bisschop, martelaren. 19.00 lsm. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels lsm. v. overl. familie Janssen-Hanssen weekd. v. Sjang Weijs (4) maandd. v. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgenoten en Johanna Ver- heijen-Loonen. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Jozef en Gerrit Claessens jrd. v. Piet Janssen en Petronella Janssen-Martens gest. jrd. v. Arnold Weijs, echtgenote en overl. kinderen. Woensdag: 19.00 lsm. v. Jean Loenen lsm. v. overl. ouders Timmer mans, Koenen, Vervuurt weekd. v. Harry Geurts (3). Donderdag: 19.00 lsm. v. Henricus Leijssen (v.w. fam. L.) lsm. v. Maria Loonen-Scheffers. Vrijdag: 19.00 lsm. v. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens lsm. v. overledenen van de familie Swinkels-Peeters lsm. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels lsm. v. Harry Manders en overl. familie. Zaterdag: 19.00 lsm. uit dankbaar heid (V) lsm. v. Wilhelmus Claessens lsm. v. Harry Geurts (v.w. fam. van Vegchel) gest. jrd. v. Willem Vervuurt en echtgenote gest. jrd. v. overl. familie de Mulder. Misdienaar: 19.00 Mare Hermans. Akolieten: za 19.00 Sander Peeters en John v. d. Aker; zo. 8.30 John Corne- lissen; Hgm. 10.00 Peter Geurts, Geert Thijssen en Gerard Jenniskens; 11.15 Martin en Tonny Heesen. Lectores: za 19.00 M. Vennekens; zo 8.30 Mevr. Weijs; 11.15 J. Reintjes. Gedoopt: Geert van Gorp, Vullings straat 4. Huwelijksafk.: 1. Gerard Heidens en Marego Bolenius uit Venray (3e roep); 2. Frank Marcellis uit Ysselsleyn en Petra Smits (le roep). PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor overl. fam. Maessen-Mans en hun zoons; 2. jgt. voor Jep Arts. Zondag: 8.30 H. Mis voor Truus Kleuskens-Franssen; 10.00 H. Mis voor overl. fam. Peters-Michels; 11.30 gest. jgt. voor Hubertus Maessen en Josepha Swinkels. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor overl. ouders Vullings-Janssen; 2. H. Mis voor Jacqueline Bos-Janssen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Wismans-Droesen-Gooren. Zaterdag 31 augustus j.l. was het de laatste dag, dat men de tentoonstelling over „De Geschiedenis van het Muziek leven in Venray" in het museum aan de Eindstraat kon gaan bezichtigen. De tentoonstelling, die ruim vier maanden te zien is geweest, werd door 653 mensen van in en buiten Venray Bezocht. Sinds de opening van het mu seum, in december 1981, is dit een goed resultaat. Hiermee is bewezen, dat veel mensen de weg naar het Venrayse museum weten te vinden. Dit is o.m. ook te danken aan de nieuwe bewegwij zering die in apnl werd aangebracht en waardoor mensen van buiten Venray het museum gemakkelijker kunnen vinden. Het is wél jammer dat het museum niet in het centrum gelegen is, want dan waren er zeker nog meer mensen in de gelegenheid om tussen door een bezoek aan het museum te brengen, terwijl men nu extra op die bepaalde openingstijden naar de Eind- straat moet gaan. Misschien dat dit in de toekomst door de betreffende instanties eens nader bekeken kan worden. In mijn rubriek „Groeten uit Ven ray" van 21 februari j.l. had ik het o.m. over bovengenoemde tentoonstelling en over het 125-jarig bestaan van onze Koninklijke Harmonie Euterpe, die dit jubileum inmiddels op grootse wijze ge vierd heeft. Bij dit jubileum verscheen er ook een interessant boekwerkje over de geschiedenis van de afgelopen 125 jaar. De oudste foto's, voor zover TOEN bekend, waren die van het 40-jarig be staan van Euterpe" dat op Pinkster maandag 1900 werd gevierd én een foto van het Internationaal muziekconcours in Rotterdam waaraan werd deelgeno men door Fanfare „St. Cecilia" op Paasmaandag 16 mei 1910. Bij gelegen- li eid daarvan werd in Rotterdam een groepsfoto gemaakt, welke staat afge beeld in het jubileum-boekje. Er is steeds aangenomen, dat het de enigste foto was die in Rotterdam ge maakt werd. Bij deze kan ik U nu ver tellen dat er ook een tweede is gemaakt en die door een oud-Venrayer, wiens naam onbekend wenst te blijven aan de Woensdag: 19.00 1. H. Mis v. Peter Johannes Philipsen en mevr. Philipsen- Cremers; 2. H. Mis voor Mathieu Arts en overl. fam.; 3. H. Mis voor Thei Janssen; 4. H. Mis voor Mevr. Ver- geldt-Burgers. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Gerrit van Vijfeijken. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis voor Frans Werneke nms. fam. v. d. Akker; 2. H. Mis voor overl. fam. van Soest-Swin- kels, Smedts-Dinghs en dochter Elisa beth. Zaterdag: 19.00 1H. Mis voor overl. fam. Janssen-Smeets; 2. H. Mis voor Mevr. v. Hoof-Ewals. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Roel Smits en Peter Janssen. Zondag: 8.30 Mark Derckx en Mike Kuunders; 10.00 Tjeerd en Rob Jennis kens; 11.30 Rob en Mark Reijnders. Weekdagen: Mattie van Ass en Rob Gommans. Vrij: Tom van Asten. RECTORAAT HEIDE 24e zondag door het jaar, 15 sept. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Harrie Willems en tevens voor Wim Swinkels v.w. de buurt. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overl. familieleden Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis: jaargetijde voor Leonardus Spee en Lamberdina Arts. Akolieten: Geert Poels en Martien Jenniskens. Misd. van de week: Petra Willems en Trudi v. d. Haghen. Maandag: H.H. Cornelius, paus, en Cyprianus, bisschop, martelaren. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Piet Spee en overl. familieleden. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Paula van Vegchel-Lemmen. Donderdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Vrijdag: 8 uur voore Harry Muijzers en overl. familieleden. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Wim Swinkels v.w. de kaartclub en tevens voor Truus Gielens en overl. ouders van goede vrienden. jubilerende harmonie wordt geschon ken, zodat deze unieke opname voor het nageslacht zo goed mogelijk bewaard zal blijven. De schenker vond het een leuk idee om deze unieke opname via mijn ru briek aan U te presenteren. Inderdaad, het is een prachtige opname waarvan Fanfare St. Cecilia op de voorgrond met het vaandel poseert voor de fotograaf. De grote foto is een detail. De totale foto drukken wij hier bij verkleind af. Rechts van het vaandel herkennen we de voorzitter Victor Fonck. De man links van het vaandel is niet te herken nen. Op dit muziekconcours werd een 2e prijs behaald in de 3e afdeling en ook een 2e prijs in de marswedstrijd. Toen de fanfare 's avonds laat in Venray terugkeerde toog men vergezeld van veel belangstellenden naar de woning van Burgemeester Esser (thans Berden) om hem het nieuws mee te delen. Op het vaandel staat het jaartal 1905, een jaartal dat ik in het jubileumboekje niet heb kunnen achterhalen. In het boekwerkje las ik o.m. dat Fanfare „St. Cecilia" ontstaan is uit het stafmuziekcorps (opgericht in 1899) van Schutterij „Het Zandakker", dat in 1903 verdween, waarna de Fanfare zelf standig bleef voortbestaan en vanaf dat jaar St. Cecilia als patrones nam. In 1905 (het jaartal op het vaandel) is misschien het jaar waarin het vaandel gemaakt of in gebruik genomen werd. Dit is alleen maar een veronderstelling van me, want misschien is er wel een heel andere reden voor het jaartal op het vaandel. Het muziekconcours, waaraan Fan fare „St. Cecilia" deelnam in Rotter dam is een van de laatste gebeurtenissen die bekend zijn van deze Fanfare, want precies een jaar later, in 1911, werden de Fanfares „St. Cecilia" en Euterpe" samengevoegd, waaruit „Het Venrays Fanfarekorps" ontstond (thans „Ko ninklijke Harmonie Euterpe"). Overigens is het jubileumboekje voor geintereseerden nog steeds verkrijgbaar bij de bestuursleden van de Harmonie. Om nog even terug te komen op de foto: het was toen een hele drukte in Rotterdam, gezien de grote menigte op de foto. Op de muziekkiosken hadden al muziekgezelschappen plaats geno men. Het moet die 2e Paasdag in 1920 goed weer zijn geweest getuige de zeer contrastrijke opname, terwijl er zelfs mensen zijn die zich met een paraplu tegen de zon beschutten Sjaak Laurensse 1 RECTORAAT VEULEN Zondag 15 sept. 24e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Wilhelmina Fleurkens-Aarts. Zondag: 9.45 Hgm. 5e zesweken- dienst zal. Handrie Reintjes en Anna Lemmen; 11.15 Hgm. overl. fam. Clas- sens-Swinkels. Maandag: 8 uur gest. jgt. tot bijz. intentie ter ere van H. Machutus. Dinsdag: 8 uur lsm. overl. ouders Burgers-Heesen. Woensdag: 8 uur lsm. uit dankbaar heid fam. G. S. Donderdag: 8 uur lsm. jgt. overl. ouders Coenen-Vaessen. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Antoon Drabbels; om 13.30 pl. Hgm. uit dank baarheid bij gelegenheid van 40-jarig huwelijk Janssen-Smulders. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Marlie Weys. Akolieten voor 15 sept.: Tr. Reintjes, J. Geurts, K. Backer. Misdienaars: Verstegen, Dings. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 14 sept.: Feest van de Kruis verheffing. 19.00 fam. Eijssen-Vonc- ken. Zondag 15 sept.: 24e week door het jaar. 10.00 Mevr. Truus Hendrix-Mar- cellis v.w. de buurt; 11.30 Pastoor de Bot; Hubertus van Helden en Adriana Timmers en Antoon Klaassen. Maandag: H. Cornelius, Paus en Cyprianus, martelaar. 8.30 Mevr. Han- na Hoenselaar-Thijssen. Dinsdag: H. Lambertus, Bisschop en martelaar. 8.30 Jac. Verlinden en echt genoten. Woensdag: H. Jozef van Cupertino. 8.30 schoolmis (Roepingen); 19.00 Annie van Hoof-Gielen v.w. Vissers- Wismans. Donderdag: H. Januarius, Bisschop en martelaar. 8.30 lev. en overl. fam. Janssen. Vrijdag: 8.30 Peter en Johanna Poels-Poels; Gerardus Emonts, echtge note en kinderen; 14.30 Zilveren jub. Michels-Michels. Zaterdag: H. Matteus, apostel. 19.00 uit dankbaarheid v.w. fam. Janssen- Muijsers en voor overleden fam. Aerts. Misdienaars: zondag 15 sept. 10.00, vrijdag en zaterdagavond Jacqueline Willems en Nicole Troisfontaine; 11.30 Wendy Poels en Ilse Michels. Kollektanten: zaterdagavond 14 sept. F. Hendrix; zondag 15 sept. 10.00 G. Ewals; 11.30 K. v. Vegchel. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur voor Maria v. Lip- zig-Wilmsen. Zondag: 10 uur jaargetijde voor W. Liebregts. Het dameskoor zingt. Maandag: 19 uur t.i.v. M. Jansen. Dinsdag: 19 uur t.i.v. fam. Baten. Woensdag: 19 uur t.i.v. fam. Derikx- Willems. Donderdag: 19 uur t.i.v. fam. H. Claessens. Vrijdag: 19 uur voor de parochie. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. M. Arts- Mennen. Misdienaars van 15 - 21 sept.: Angelique van Asten en Angela v. d. Heuvel. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 14 sept.: 19.00 Avondmis voor Susan Direks en overl. fam. Direks -de Mulder en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees. Feest van O.L. Vrouw van Zeven Smar ten; 10.00 Hoogmis opgeluisterd door koor uit Waspik, intenties voor Dora Versteegen-van Kempen (M.J.), Harrie van Els (buurt), Broeder Fidelis Ho- vens. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor pastoor Leonard Bovens en v.b.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor intenties van pelgrims. Donderdag: 8.45 H. Mis Baronesse van Hugenpoth en Louisa Waps-Ver- weer. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor Theresia Herckenrath-Giessen.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 16