GEMEENTEPRAAT gemeente venray sleutelbeheerder Houdt zondag 22 september vrij voor de 6e P KERKDORPEN FIETSTOCHT NA 23 JAAR NEEMT BURGEMEESTER DITTRICH AFSCHEID VAN DE GEMEENTE MEERLO-WANSSUM Meubel- stofeerderij De Reindonck NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte. Bureau Voorlichting Riolering Veulen Verkeers maatregelen in Veulen Bouwvergunning aangevraagd Kerkdorpen- fietstocht 1985 Schoolzwem- wedstrijden 1985 1/4 TRIATHLON Hinderwet Bouwvergunning verleend Bevolkings onderzoek Muziekschool Venray Inspraak jaarprogramma specifiek welzijn 1986 Collektekalender september 1985 Zoals te verwachten viel, is Broeder Maturs Laans vrijdagavond een grandioze re ceptie ten deel gevallen. Vooral veel ouderen hadden de weg naar zaal In den Engel gevonden, oni de diamanten broeder van harte te feliciteren en te bedanken voor het vele werk dat hij ondanks zijn leeftijd nog bijna dagelijks blijft verzetten. Het was dan ook niet verwonderlijk dat een afgevaardigde van de Nederlandse Bond van Be jaarden, de jubilaris met een speldje decoreerde. Dat had Broeder Malurus intussen wel verdiend! En dat de felicitaties dikwijls vergezeld gingen van stoffelijke (zeg maar „geestelij ke") blijken van sympathie en dankbaarheid, spreekt wel haast van zelf. Op 16 september a.s. wordt burge meester drs. Marie Joseph René Dit- trich van de gemeente Meerlo-Wanssum vijfenzestig jaar. Dat betekent, dat afscheid zal moeten worden genomen van een van de markantste burgemees ters uit het Noordlimburgse land. Het officiële afscheid vindt plaats op zaterdag 28 september tijdens een bui tengewone openbare vergadering van de gemeenteraad om drie uur, nadat om twee uur in de parochiekerk van Meerlo een plechtige eucharistieviering wordt geconcelebreerd met de pastores uil de gemeente. Van 16.30 tot 18.00 uur is er een af scheidsreceptie in zaal Brugeind, aan het begin waarvan Bertus Aafjes het schenkersalbum met de daarbij beho rende cheque als afscheidscadeau zal aanbieden. Burgemeester Dittrich werd in Maas tricht geboren en studeerde achtereen volgens in Tilburg, Nijmegen en Leu ven. Zijn ambtelijke loopbaan begon in Meerssen. Na Spaubeek, St. Geertruid en Gronsveld werd hij ambtenaar ter provinciale Griffie. In september 1962 werd hij benoemd tot burgemeester van de toen nog zelfstandige gemeenten Wanssum en Meerlo. SAMENVOEGING Ondanks hevig verzet van o.a. oud burgemeester Rutten en pastoor Sjang Slots kreeg burgemeester Dittrich het in 1969 voor elkaar dat beide zelfstandige gemeenten werden samengevoegd tot één gemeente: Meerlo-Wanssum. De gemeente Wanssum telde toen 1753 in woners en de gemeente Meerlo 3752 in woners. Momenteel telt de gemeente Meerlo-Wanssum ruim 7.000 inwoners. TEGENSTELLINGEN Zowel door als buiten zijn schuld, werd burgemeester Dittrich in de loop der jaren het middelpunt van tegenstel lingen, ondanks het feit, dat hij steeds getracht heeft als burgemeester tussen zijn gemeentenaren te staan. Zelfs dét is hem niet altijd in dank afgenomen, en werd hem verweten te autoritair te zijn. Daarom kan hij zijn opvolger beslist geen recept geven voor hoe het dan wel moet. Een andere controverse ontstond toen hij, benoemd als K.V.P. burge meester tijdens zijn ambtsperiode een andere politieke jas aantrok om VVD-er te worden. Doch niet nadat hij zowel de (ADVERTENTIE) NU AL EEN BEGRIP IN DE REGIO Sinds 1 mei 1985 is op de Reindon- kweg 21 te Kronenberg, meubelstoffeer- derij De Reindonck gevestigd. Men kan er terecht voor alle voorkomende werk zaamheden op meubelstoffengebied, zowel in antieke, klassieke als moderne stijl. Specialiteit is het verwerken van echt leer, zowel in lichte, donkere en moderne kleuren. De keuze in meubelstoffen is onvoor stelbaar groot, zodat er bij elk interieur een keuze gemaakt kan worden. Momenteel werken er bij meubelstof- feerderij De Reindocnk 3 mensen met meer dan 15 jaar ervaring op meu- belstoffeergebied, wat voor U als klant toch een zeker vertrouwen geniet. U wordt dan ook door een van deze drie mensen vrijblijvend aan huis bezocht voor vakkundig advies en kleurkeuze. Alle meubels worden gratis met eigen vervoer opgehaald en binnen een week weer terugbezorgd. Bent U toe aan het opnieuw bekleden van uw meubels, bel dan gerust naar on derstaande telefoonnummers: America, tel. 04764-1287 of 1506; Kronenberg, tel. 04767-2313; Oostrum, tel. 04780- 80972. Voor een ouderwets stukje va kwerk en toch concurrerend in prijs. Commissaris van de Koningin als de gemeenteraad van die verandering op de hoogte had gebracht. WAPENFEITEN Op het conto van burgemeester Dit trich mogen heel wat wapenfeiten uit zijn 23-jarig burgemeestersschap wor den geplaatst. Toen het voor andere gemeenten moeilijk was woningcontingent binnen te halen, wist hij de weg naar Maas tricht te vinden om daar te pleiten voor woningbouw om te voorkomen dat jongeren noodgedwongen naar elders moesten vertrekken. Ook voor industrievestiging binnen de gemeente heeft burgemeester Dit trich zich erg ingespannen en mede dank zij hem kwam er het natte industrieterrein aan de haven in Wans sum. Dankzij het zuinige beleid van de ge meenteraad bereikte hij, dat alle kerk dorpen goede sportvoorzieningen kre gen. (Hieruit blijkt ook, dat de gemeente altijdverstandige wethouders heeft gehad, zegt de scheidende burge meester). Even sloeg hij de plank mis bij een poging alle voetbalverenigingen binnen de gemeente te verenigen tot één betere voetbalclub. Hij ontdekte, dat een bur gemeester met z'n vingers moet afblij ven van een in de dorpen verworven goed Ook een andere wensdroom van hem ging niet in vervulling, n.l. de stichting van een bungalowdorp voor gehandi capten in de Swolgenerheide. Door het verzet van de bevolking van Swolgen ging dat feest niet door en altijd heeft de heer Dittrich dit als een persoonlijk verlies ervaren. Het zou veel te ver voeren alle wapen feiten van de scheidende eerste burger de revue te laten passeren en de funkties te noemen, die hij mede uit hoofde van zijn funktie heeft vervuld in en buiten zijn gemeente en provincie. Hij was een warm voorstander van internationale kontakten, met name met Duitsland. Hiervan getuigen de scholenuitwisseling tussen Meerlo en Geysteren met de Grundschule in Kre- feld, zijn werk voor de Grensregio Rijn- Maas Noord, het Nederlands-Vlaams Cultureel verbond en de jaarlijkse ont vangst van Duitse jongeren, die werken op het Duitse oorlogskerkhof in Yssel- steyn. Voor het vele werk, dat burgemeester Dittrich heeft verzet werd hem het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau verleend. De Duitse regering on derscheidde hem met het Bundesver- dienstzkreuz I klasse terwijl de Volks- bund hem de gouden speld verleende. TOEKOMST Of burgemeester Dittrich in Meerlo blijft wonen hangt af of zijn opvolger zijn ambtswoning wil betrekken. In dat geval gaat de familie Dittrich terug naar Maastricht, zij het met pijn in het hart, want voor het bedrijven van zijn hobby, de jacht, wil de scheidende burgemees ter toch graag in Meerlo blijven INBRAAK IN HET KELDERTJE Waarschijnlijk is de dader van een in braak in de bar 't Keldertje aan de Post- straat in zijn werk gestoord. Het bleef nu bij een vernielde voorruit. AUTO IN BRAND Een Saab, bestuurd door een 37-jari- ge dame uit Roermond, kwam op de kruising Veulenseweg-Horsterweg in Leunen tot stilstand omdat de motor af sloeg. Toen de bestuurster weer startte kwam er rook uit de motorkap, waarna de vlammen eruit sloegen. Omstanders en politie probeerden de in brand staande auto te blussen, maar dat lukte niet. Venrays brandweer wist wel het vuur te doven, maar toen kon de auto als verloren worden beschouwd. Vreemd was wel, dat de auto de dag tevoren in een garage was geweest i.v.m. problemen bij de gasverdamper. De auto was WA-top verzekerd. Zoals bekend wordt in de kern van Veulen riolering aangelegd. In verband hiermee zal in de periode van 15 septem ber tot 24 oktober a.s. een aantal straten worden afgesloten voor het verkeer. Het werk wordt in drie fasen uitgevoerd. Per fase wordt hieronder de omleidingen aangegeven. Fase I: riolering Brugpas, 15 septem ber tot 1 oktober. In die periode is de Brugpas afgesloten voor doorgaand ver keer. Omleiding vanaf Volen via Hou- benweg en Veulenseweg middels oranje borden, Fase II: Riolering Veulenseweg 1 ok tober tot 9 oktober vanaf Brugpas tot een huis Veulenseweg nr. 42 (richting Leunen). In die periode is de Brugpas, de Veulenseweg tot aan de Lorbaan voor het doorgaande verkeer afgeslo ten. Omleiding vanaf de Eijkenhofweg via de Jaegerhofweg, de Veulensewater- weg en de Lorbaan naar de Veulense weg. Fase III: riolering Veulenseweg 9 ok tober tot 24 oktober. Vanaf de Brugpas tot aansluiting de Vlies (richting Putten- weg). In die periode zijn de in fase II ge noemde wegen nog steeds afgesloten voor het doorgaand verkeer. Ook de omleidingsroutes blijven gehandhaafd. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend hun besluit van 11 september 1985, waarbij in verband met de aanleg van riolering in Veulen de volgende verkeersmaatre gelen zijn vastgesteld in de periode van 15 september tot 1 december 1985 of zo veel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: door het plaatsen van borden 11, bij lage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens gesloten te verklaren voor alle verkeer in beide richtingen, be halve voetgangers: in fase 1, de Brugpas; in fase 2, de Veulenseweg, tussen Brugpas en Lorbaan, vanaf 1 oktober 1985; in fase 3, de Veulenseweg, tussen de Vlies en Brugpas, vanaf 9 oktober 1985; voor zover de omstandigheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt ge bracht ontheffing te verlenen van de ge noemde verkeersmaatregelen te behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de vermelde we gen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen berei ken; b. wanneer zij het motorvoertuig bestu ren in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan de personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aannemelijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de genoemde verkeersmaat regelen gelden gebruik moeten maken van de vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten van noodzakelijke werkzaamhe den met het door hen bestuurde motor voertuig en deze activiteiten niet of be zwaarlijk op andere wijze kunnen ver richten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 12 september 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het aanbouwen van een carport aan de Wester Thienweg 11 te Ooslrum, t.n.v. H. Holtackers; het bouwen van een garage en het slopen van bestaande bijgebouwen aan de Bosweg 9 te Venray, t.n.v. J. Ehren; het bouwen van een schuurtje aan de Gunhoekweg te Oirlo, t.n.v. J. Roosen, Papenbeek 22 te Well. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 30 augustus 1985 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 12 september 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche In het kader van de sportieve recreatie en recreatiesport in de gemeente Ven ray, vindt op zondag 22 september de inmiddels 6e kerkdorpenfietstocht plaats. De routes zijn dit jaar op voor treffelijke wijze uitgezet, en het belooft dan ook een bijzonder mooie fietsdag te worden. Inschrijven kan op deze dag vanaf 10.00 uur tot 12.00 uur. Ook nu weer kunt U starten vanaf ieder kerkdorp. De hele route bedraagt 85 km. Het is echter niet verplicht om de hele route af te leggen en men kan desge wenst zelf bepalen hoeveel kerkdorpen men wil aangaan. Om echter in aanmer king te komen voor een blijvende herin nering dient men de hele route te fiet sen. De posten zullen zoals ieder jaar tot 16.00 uur bezet blijven. In- en uitschrijven is verplicht in de plaats waar U gestart bent. Een aktiviteit voor jong en oud. Het is uiteraard wel gewenst om kinderen onder begeleiding te laten deelnemen. De kosten voor volwassenen bedra gen ƒ5,- p.p. en kinderen tot 14 jaar ƒ2,50 p.p. De startplaatsen zullen volgende week bekend worden gemaakt, en zijn op de dag zelf herkenbaar aan het affiche van het comité recreatiesport Venray met de tekst „Er komt beweging in Venray". Tot ziens op zondag 22 september a.s. U doet toch ook mee!! Tot onze spijt konden de vaantjes na afloop van de wedstrijd nog niet aan de deelnemers worden uitgereikt omdat de ze nog niet bedrukt waren. Wij willen alle deelnemers die aan de ze wedstrijd hebben deelgenomen als nog deze vaantjes aanbieden. Vanaf he den zijn deze te verkrijgen aan de kassa van het gemeentelijk binnenbad. Na een voor veel deelnemers onverge telijke dag zijn er na afloop van deze bijzondere aktiviteit nog enkele voor werpen blijven liggen bij het gemeente lijk binnenbad. Men kan hierover con tact opnemen met het gemeentelijk bin nenbad, tel. 04780-82069. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 4 september 1985 vergunning is ge weigerd ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: P.J. van Dijck, Peelweg 39 te Ys- selsteyn, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij, gelegen aan de Peelweg 39 te Ysselsteyn. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 12 september 1985 tot 12 oktober 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 12 oktober 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dc beschikking worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 12 september 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Bij de gemeente kan met onmiddelijke ingang geplaatst wor den, een voor het openen/sluiten van de gymzalen in 't Brukske. TAAKOMSCHRIJVING Het volgens gebruiksrooster in de avonduren verzorgen van de openstelling en sluiting van de beide gymzalen; Het verzorgen van de dagelijkse eindcontrole van de accommodatie. FUNKTIE-EISEN Belangstellenden dienen goede contactuele eigenschappen te bezitten. Zij dienen in de directe nabijheid van de gymzalen woonachtig te zijn. Voor inlichtingen kunt U zich telefonisch richten tot afd. onder wijs, sportzaken c.a., tel. 83838, tst. 242. AANMELDEN Schriftelijke sollicitaties worden gericht aan het college van b. en w. voor 19 september 1985. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 4 september 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. het vernieuwen van een var kensstal aan de Blankenberg 2 te Leu nen, t.n.v. L.W.J.J. Willems; het uitbreiden van een varkensstal aan de Weideweg 7 te Venray, t.n.v. Gebr. Jenniskens; het bouwen van een opslagloods aan de Timmermannsweg 89 te Ys selsteyn, t.n.v. Ministerie van Defensie, Postbus 986 te Roermond; het verbouwen en uitbreiden van de woning aan de Korte Drilweg 3 te Venray, t.n.v. P.L.L. Dorren, Notaris- berg 2 te Venray; het plaatsen van een houten poort aan de Bolderik 2 te Venray, t.n.v. A.M.J. Munsters; het plaatsen van een houten poort aan de Bolderik 3 te Venray, t.n.v. P.A. Hermsen; het plaatsen van een houten poort aan de Bolderik 1 te Venray, t.n.v. mevr. E.M.C. Feijen; het renoveren van een rundveestal aan de Overloonseweg 95 te Venray, t.n.v. G.J.W. Sikes; het bouwen van een schoorsteen aan de Brugpas 32 te Veulen, t.n.v. J.A.A. van Oers; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Vrede weg 11 te Vrede- peel, t.n.v. H.M.M. Lenkens; het bouwen van 41 appartementen aan De Gouden Leeuw te Venray, t.n.v. Woningbouwvereniging Noord Lim burg, Plataanstraat 15 te Venray; het bouwen van 12 premie koopwoningen aan de Christoffelkruid, Kruidenlaan en Boterbloem te Venray, t.n.v. Bouwcoördinatiekantoor Drs. Ruyters b.v., Stationsplein 1 te Sittard; het bouwen van 10 premie koopwoningen aan de Boterbloem, Daslook te Venray, t.n.v. Bouwcoördi natiekantoor Drs. Ruyters b.v., Stati onsplein 1 te Sittard; het bouwen van een garage aan de van Berlostraat 5a te Leunen, t.n.v. J.L.M. Loenen. Venray 12 september 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Op donderdag 12 en vrijdag 13 sep tember a.s. wordt de derde (en laatste) ronde gehouden van de derde cyclus van het bevolkingsonderzoek op baarmoe derhalskanker. Degenen, die niet verschenen zijn na de eerste oproep, krijgen nu weer de ge legenheid zich te laten onderzoeken in de wagen op het parkeerterrein nabij het gemeentehuis. Aan de beurt zijn de geboortejaren 1932, 1935, 1938, 1941, 1944, 1947 en 1950. Men kan terecht op donderdag 12 september van 19.00 tot 20.30 uur en op vrijdag 13 september van 9.30 tot 10.30 uur en op vrijdag 13 september van 9.30 tot 10.30 uur, van 10.45 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. Hervatting cursus 1985 Alle scholen zijn weer begonnen. Zo ook de lessen op de Muziekschool Ven ray. Leerlingen die met hun lestijd in de problemen komen door school- en/of roosterwijzigingen kunnen zich melden bij hun docent om te trachten een ande re lesdag en/of -tijd te plannen. Behalve de proefcursussen starten we in januari de nieuwe cursussen. In de maand november kunnen weer honder den leerlingen de cursus '85 met een WVC examen of gradentoets afsluiten. Informatie hieromtrent volgt nog. Ensemble lichte muziek. Na nog maar enkele maanden gestart te zijn met een senioren-orkest en een Big band zullen nu ook de docenten lichte muziek van de muziekschool overgaan tot oprichting van een vast en semble. Leerlingen die momenteel les sen volgen kunnen zich voor dit nieuw ensemble bij hun docent opgeven. Mu zikanten die geen lessen op de muziek school volgen en geïnteresseerd zijn kunnen kontakt opnemen met de admi nistratie. Proefcursussen. De muziekschool gaat vanaf 23 sep tember a.s. proefcursussen geven. Leer lingen die nu reeds IVM lessen volgen kunnen gedurende zes weken kennis maken met hun favoriete muziekinstru ment. Er worden vele inschrijfmogelijk- heden geopend o.a. voor piano, electr. orgel, slagwerk, dwarsfluit, klarinet, hobo, koper, blaasinstr. viool, vedel, cello en gitaar. Tot 16 september a.s. kunnen de leerlingen voor deze proef cursussen intekenen. Daarna worden ze Het jaarprogramma vormt een onderdeel van de gemeentebegro ting 1986 en zal door de gemeen teraad gelijktijdig met de ge meentebegroting worden vast gesteld. INSPRAAK Voor het jaarprogramma spe cifiek welzijn geldt een schrifte lijke inspraakprocedure die loopt tot 1 oktober 1985. Gedurende deze periode ligt het programma in de Infotiek van het raadhuis en in de bibliotheek ter inzage. Aan alle in het programma op genomen organisaties is het op hen betrekking hebbende deel toegezonden. Hierin kunnen zij lezen of zij in principe voor subsi die in aanmerking komen. De hoogte van het subsidiebedrag is afhankelijk van de vorm waarin de subsidiëring plaatsvindt en kan afwijken van de in het pro gramma opgenomen bedragen. Het jaarprogramma specifiek welzijn zal in oktober door de drie betrokken raadscommissies worden behandeld. De commissie voor onderwijs en cultuur zal op 8 oktober hiero ver een advies aan het college uit brengen. De commissie voor maatschappelijke zorg zal dat op 9 oktober doen en de commissie voor jeugd, sport en recreatie doet dat op 17 oktober. Deze adviezen en de in spraakreacties worden vervolgens verzameld, door het college van een advies voorzien en aan de ge meenteraad aangeboden. Op 14 september SVV jeugdwerk (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). van 16 tot en met 22 september Prinses Beatrix Fons (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter uitgenodigd voor een gesprekje met als doel het reilen en zeilen van de lessen te bespreken. Hafa-theorie. Vorig jaar is de muziekschool begon nen met een experiment om de harmonie- en fanfareleerlingen, die een landelijk W.V.C. diploma willen beha len, wat extra begeleiding aan te bieden in de vorm van Hafa-theorielessen. Bij na twee maanden worden deze lessen, zonder lesgeldverhoging, wekelijks ge geven en wel voor het A-diploma op woensdag van 19.00 tot 19.45 uur door J. Wiermans; voor het B-diploma op dinsdag van 17.30 tot 18.15 uur door W. Bevers; voor het C-diploma op woensdag van 20.00-20.45 uur en het D- diploma op woensdag van 20.45 tol 21.30 uur door M. Schoemans. Ruim 100 Hafa-leerlingen kunnen van deze extra lessen profiteren. Alle lessen starten in de week van 16 septem ber (week 38). Voorbereidingsklas conservatorium. Op maandag 9 september om 20.00 uur start de nieuwe voorbereidingsklas conservatorium. De lessen zijn bedoeld voor toekomstige muziekvakstudenten die zich gedegen op een toelatingsexa men willen voorbereiden. Na vier maan den kan een advies worden gegeven om trent de geschiktheid van de leerling. In schrijving bij de administratie van de muziekschool.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11