Kerkelijke Diensten VENRAYSE MONUMENTJES Oecumenische basisgroep Venray Open hof voor mensen met een zending Cursus voor jeugdige werklozen GROTE KERK Zaterdag 19.00 Nederlandse Hoog mis int jrd. Wilhelmina Claessens uit dankbaarheid Gertruda Swaghoven van de Mortel. Zondag 23e zondag door het jaar; 8.00 leesmis overleden parochianen; 9.30 Gregoriaanse Hoogmis int Wilhel mus Janssen; Gerrit Janssen en overle den fam; Hermans Ebberink; 11.00 Nederlandse Hoogmis int. ouders v. Dijck-Cox Antoon en Gerrie; Grad Goumans Marie Arts (vanw. de buurt) Geraar van Ham. Mandag 9.00 oude stichtingen W. Broers echtgenote en overl. kinderen; 19.00 Johan Rongen en overl fam.; jrd. ouders Counen-Houtackers en zoon Ed. Dinsdag 9.00 Theodorus Thijssen; 19.00 fam Jonkers-Claessens Elisabeth Gerrits-Hermans en echtgenoot. Woensdag 9.00 Antonia v.d. Heuvel- Kropmans; bijzondere intentie; 19.00 fam. Clephas Linders; Sjef Jansen. Donderdag 9.00 Felix Peters. Vrijdag H. Johannes Chrysostmus bischop en kerkleraar; 9.00 Piet en Mina Kersten-v. Bracht; 14.00 kapel St. Jozef Klooster huwelijksluiting Arna Pelzer en Jan Mommen; 19.00 Antoon v. Osch Cees Alkemade en Hendrica Juffermans; ouders Janssen-Huijbers. Zaterdag Kruisverheffing 9.00 ouders Neeteson Custers; Harrie Messemae- ckers; 19.00 Ouders Bosch v.d. Weijer Hein en Judith Bloemen-Verhaegen; jrd. Hendrik v.d. Heuvel; Lee Sala en dochter Fieke Maria Seijkens-Cuppen. Mededeling De jaarlijkse bedevaart naar Oostrum is traditiegetrouw op de zondag na 8 september dus 15 septem ber. Akolieten en misdienaars Akolieten Zaterdag 19.00 Veronique Jakobs en Jose Aerts, lezer A. Verbeek; Zondag 8.00 Tom Kengen, lezer J. Wekking; 9.30 Saskia en Inge Truyen; 11.00 Anneke van Soest, Lezer L. Truyen. Misdienaars; maandag en dinsdag 19.00 Ma$ne Basten en Bart Derkx; Woensdag en vrijdag 19.00 Martine Anouk Pijpers en Joris Truyen. KAPEL ST SERVATIUS Zaterdag 7 sept 18.30 eucharistievie ring met volkszang, int. voor overl. Pierre Achten voor een overl. moeder. Voorganger: P. Hendriks en G. v. Loenen kollekte bestemd voor het werk van de Zonnebloem. Zondag Nationale ziekendag 9.30 uur Eucharistieviering met koor en volks zang (ned. en greg. gezangen) Voor gangers P. Hendriks en G. v. Loenen, int voor de bewoners, kollekte bestemd voor het werk van de Zonnebloem. Door de week om 18.30 uur op maandag en woensdag eucharistievie ring, dinsdag en donderdag woord en communiedienst. Donderdag 12 sept 16.00 werkgroep themadienst. PATERSKERK Zondag SH. Missen 9.00 10.15 hoogmis gezongen door de zangers van St. Frans; 11.45 avondmis 18.00. Vrijdag 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen van en de bewoners van de parochie; Zaterdag 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties Zaterdag 18.30 jrg Karei Hendriks en voor overl. fam./ Jacques van Rhee; Riet Stevens-Min Helm Cuppen Sjraar van den Bosch Bartholina Janssen en overl fam. Zondag 9.00 Sibilla Fleurkens-Op het Broek, echtgenoot en zoon; voor de parochie; 10.45 jrg. overl echtpaar Vermeulen Drabbels Gerard Litjens 11.45 jrgt. Piet Clephas overl. ouders en zoon Jim Anna Philipsen-Kleuskens; 18.00 overl ouders van den Heuvel- Oosthoek. Maandag 8.00 Pater Jan Paulissen; 19.00 Helena Holthuis. Dinsdag 8.00 Levende en overl. fam. Goch; Wim. v.d. Munckhof en overl. fam. Overl. ouders Lucassen-Maassen en Pater Florentius. Woensdag 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Antoon Luypers Maria Poels Litjens. Donderdag 8.00 Sjang Ewals en overl. fam. 19.00 Hendrikus Janssen en Jocoba Janssen-Hansen overl. echtpaar Gerrits Hermans. Vrijdag 8.00 Antoon Bovee, 19.00 gezinsmis; Piet en Theo Linders uit dankbaarheid. Zaterdag 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Akolieten en misdienaars Zaterdag 18.30 Pepijn Dobbelaar; Zondag 9.00 Tonny Vermeulen; 10.15 Andre Basten en Per Lenssen; 11.45 Martijn Smelt; 18.00 Leo en Johan Pouwels: Maandag woensdag en vrij dag 8.00 Nancy Eibers. Dinsdag en Donderdag: 8.00 Theo Camps. PAROCHIE BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32 tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 19.00 H. Mis voor priester roepingen. Zondag 23e zondag door het jaar 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; voor Karei Dehing voor een goed schooljaar. Deze hoogmis wordt ge zongen door ons gem Kerk zangkoor. Maandag 19.00 H. Mis tot intentie van de missionarissen. Dinsdag 8.30 H. Mis voor de zieken. Woensdag 18.40 Rozenkrans; 19.00 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Donderdag 8.30 H. Mis voor een overleden broer. Vrijdag Gedachtenis v.d. H. Joh Chrysostmus bisschop en kerkleraar 8.30 H. Mis tot intentie van de fam. Lemmen; 19.00 GEEN MIS MEDEDELINGEN Huwelijksafkondiging: Martien Smits en Rezie Swinkels, Spinetstraat 40. Gezinsbijdrage: Ned. Kredietbank Venray reknr. 23 18 08 461 of giro 2552386 t.n.v. rk kerkbestuur Brukske inz. gezinsbijdrage Marimbastraat 26 Met veel dank voor Uw bijdrage. Om over na te denken: In God geloven is geloven in!!het' bestaan en de aanwezig heid van iemand die oneindig heilig is, oneindig machtig en oneindig barmhar tig. Hoe kan een mens werkelijk zo in hem geloven en zich toch niets van hem aantrekken. VREDESKERK Zaterdag 18.00-18.45 gelegenheid tot biechten 19.00 vooravondmis voor de 23e zondag door het jaar. H. Mis met samenzang. Voor overl Annie Min- Poels; Toon van Dijck en overl. fam. van Dijck-Driessen. An Coopmans; Mayaene Berendsen Coll Riek v.d. Waeter; voor Herman Willems en Mientje Vermeulen; voor Jacob de Bruijn voor overl. August v. Bergen; Voor Wim Nieuwkamp. sJÜVmiiB ésst BjyTjHgf&yM'MT* a a Hi irjataa itiiKii «ftWAWmBwSi Enkele tips voor U persoonlijk Baden is meer dan alleen een lichaams reiniging. Een bad of douche is een weldaad voor het lichaam en geest. Een bad ontspant, stimuleert de bloedcircu latie en geeft nieuwe energie. De temperatuur van het water is bepalend voor de werking, evenals het bad- of doucheproduct. Een heet bad maakt loom en slaperig en is dus ideaal voor het slapen gaan. Een koel bad verkwikt, activeert en verfrist. Heerlijk om de dag mee te beginnen. In een moeite door neemt U een maskertje in bad, afgestemd op de behoeftes van Uw huid, denk ook eens aan een handmas ker. Gun Uzelf af en toe eens een paar uurtjes ontspanning in de badkamer. Kies een tijdstip waarop niemand U stoort en zet eventueel de deurbel en de telefoon af. Kies Uw bad- en lichaams- verzorgende produkten uit één serie omdat ze eikaars werking aanvullen en de zelfde geur hebben. Een goede basis voor Uw persoonlijke badritueel vor men een bad- of douche product, een lichaamspeeling, een bodymilk en spe ciale producten die problemen aanpak ken (zoals de creme cellulile van Lancaster tegen een „sinasappelhuid") Als afronding zijn een ontharingscreme een eau de toilette en een deoderant in de zelfde geur aan te bevelen. Van essentieel belang voor een goed Foto: Buch en Deichmann uiterlijk is een gezond leven, verstandi ge voeding, voldoende nachtrust, frisse buitenlucht en beweging. Mijd span ningen en stress en blijf lacht. Uw huid reageert er zichtbaar positief op. Verzorg U regelmatig met de juiste producten. Een stralend aantrekkelijk spiegelbeeld is een zekere beloning voor Uw moeite! De speciaalparfumerie maakt het U wel heel gemakkelijk.... Zondag 23e zondag door het jaar; 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie (H) 10.00 Nederlandse Hoogmis voor Harrie van Meyel Coll Piet v.d. Lienden (coll) Toon en Matthie v.d. Beuken (coll) voor een ernstig zieke; 11.30 voor overl. ouders van der Vegt-Krisman. voor overl fam. Aben-v.d. Mond. Voor Herman en Lies Gerrits-Hermans en overl. fam. Matha Schim v.d. Loeff (coll) Truus Janssen-Beerkens (coll); 18.30 Jaardienst voor Martien Cree- mers; Drika Martens-Michiels (coll) Martinus Pontman; Emilie Mathon Leo Stoel en Leo Sophie. Maandag 8.00 ter ere van O.L. Vrouw (A) voor priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Jaarge tijde voor Petronella Baeten-Martens; 19.30 Openingsmis voor Kath vrouw engilde in de kapel van Veltum. Dinsdag 8.00 voor de zieken in de parochie; 15.00 gelegenheid tot het bidden van de rozenkrans in de kerk; 19.00 voor overleden ouders en kinde ren Willems-Maessen; voor Theo Lin ders. Woensdagd 8.00 voor de gezinnen van de parochie; voor wim Nieuwkamp; 19.00 voor de zielen in het vagevuur; Donderdag Gedachtenis van de H. Naam van Maria; 8.00 ter ere van het H. Sacrament; 19.00 ter ere van O.L.V.rouw hulp der Christenen. Vrijdag gedachtenis van de H. Johannes Chrystomus; 8.00 voor overl. ouders van Dijk-Janssen; 14.00 Huwe lijksmis van het bruidspaar Joey Voermans en Willie Donders in de kapel van Veltum. 17.30 25 jarig huwelijks feest van de fam. Jakobs-Hanen in de kerk; 19.00 voor overlden Jaap Min en Zoon George. Zaterdag Hoogfeest van Kruisver heffing 8.00 voor de vervolgde Christe nen voor de verdiepingen van het geloof in onze streken MEDEDELINGEN De kerk is te vergelijken met een huis, bestaande uit levende stenen. Wij allen zijn die stenen, samengevoegd en gehouden door Jezus Christus. Daarom ook steeds de oproep van Christus: leef mee, vier mee, bid mee. De kapelaan is op retraite van zondagmiddag 15 tot vrijdag 20 sept. Zaterdag 14 sept worden er in ons bisdom weer 6 jonge mannen tot Diaken gewijd, zij bereiden zich daarmee voor op de priesterwijding volgend jaar bij die 6 is ook J. Rosenhart, die in onze parochie heeft uitgeholpen met de paasdagen Wij vragen U om Uw gebed in deze voorbereidingstij d Acolyten en misdienaars. Zondag 8.30 John Dommeck; 10.00 Urbain van Weert, Oscar Geurts, 11.30 Gunther Stamper. 18.30 uur Giel Krijnen; Maandag tot en met woensdag 8.00 uur Erik Dijkmans; 19.00 Jos Vercau- teren; Donderdag tot en met zaterdag 8.00 Ronald Arts; 19.00 Rick Cornelis- PROTESTANTSE KERKEN GEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 8 september zal ds HJC van Es voorgaan. Aanvang 9.30 uur De koliekten zijn bestemd voor de kerk en het landelijk Geref. Jeugdwerk, tijdens de kerkdienst is er kinderopvang en kindernevendienst. Na de dienst is er weer koffiedrinken. Er zal deze zondag een 3e kollekte zijn t.b.v. onze partner gemeente in Klaf- fenbach (DDR). PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag 19.00 Gertruda Jansse-Pee- ters; overl. ouders Camps-Wolters; Overl. ouders Achten-Verdijk; Sjang Joosten; NOl Verstegen. Zondag 8.30 Lei Janssen; 10.00 Antoinette Linders-Hendriks; Jan Loo- nen; Jan Bemaerts; Overl. ouders van Mill-Lemmen (Ars musica koor) Maandag 9.00 Theodora Camps- Strijbos; Dinsdag 9.00 Michel jacobs en echtgenote; 19.00 tot intentie van de OVB. Wdoensdag 9.00 Voor de overl, van hen die offerden met allerzielen. Donderdag 9.00 Overl familie Mul ders-Flos Vrijdag 9.00 tot zekere intentie. Zaterdag 19.00 Cor Aben (namens de familie) Jeu Arts; Truus Linders-Sijbers Overl. ouders Camps-Wolters, Wim Emons. MISDIENAARSBEURTEN Zaterdag 19.00 Noortje van Goch, Inge Kreutz, Monique Wilms Anke Kusters. Zondag Esther Litjens, Leonie Hedrix, Anita van Limbeek, Carin van Cuijck; 10.00 Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Eduard Camps, Erwin Achten. PAROCHIE OIRLO Zaterdag 19.00 gez. H. Mis (dames koor) Anna Steeghs-van Rijswijck (mnd) Lei Ewals (koll) Wiel Baltissen (mnd) Mathijs Geurts als jrd en tot zekere intentie. Ciska Baltussen van Ooi namens de buurt. Zondag 8.30 H. Mis voor overleden familielid; 10.00 Hoogmis Pater Toon Peters (koll) Handrie Camps (koll) Mathieu van Rijswijck. Dinsdag 8.00 H. Mis uit dankbaar heid (NC). Woensdag 8.00 H. Mis tot zekere intentie (v) Donderdag 8.00 H. Mis st. Pastoor Gerard Gerards en Ouders (1925-1953) Vrijdag 14.00 PI. H. Mis t.g.v. 25 jarig huwelijksfeest bruidspaar Wis- mans Wennekers. Zaterdag 18.30 Gez. H. Mis (zangers v. St. frans uit Venray) Pieter Jan Driessen (koll) Handrie Custers (coll) Wiel Baltissen namens de veteranen DIS Allegonda Friesen-Custers jrd. PAROCHIE LEUNEN Zataerdag 19.00 gezinsdienst Ope ning van het nieuwe schooljaar lsm uit dankbaarheid; lsm v. Gerrit Bouten en overl familike. Lsm v. Gerrit Camps en overl. ouders, maandd v. Harrie Reinljes, maandd v. Henricus Leijssen, jrg. v. Jan Ewals. Zondag 8.30 lsm v. de overl. fam. Voermans Rooijackers; lsm v Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels; 10.00 HGM v. de overledenen v.d. fam. Rouwet-Stijns; 11.15 lsm v. Teng Voesten; Lsm v. Gertruda Spreeuwen- berg; jrd v. an Tax; 14.00 doopviering. Maandag 19.00 lsm overl. fam Verkoeyen-Janssen en frans Verkoyen weekd. v. SjaNG Weijs (3) maandd. v. Wilhelmus Swinkels echtgenote, zoon Frans en schoonzoon Martin Jennis- kens. Dinsdag 19.00 lsm v. Herman v. Leipsig lsm v Henricus Leijssen (v.w. de bejaardenver.) Woensdag 19.00 lsm v. Eduard en Stans Dietz (8) weekd. v. Harry Geurts (2) maandd. v. Gerard Litjens. Donderdag 19.00 lsm v. Henricus Leijssen v.w. fam L lsm. v. Maria Loonen-Scheffers, lsm v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Vrijdag 19.00 H. Johannes Chrysos- tomus, bisschop en kerkleraar, lsm v. overl. familie van Hees Voesten, Lsm v. overl fam. van Vegchel-Hoeymakers. Zaterdag 19.00 lsm Piet Vullings en Theodora Wilmsen en overl. fam. maandd. v. Johanna Peeters-Raayma- kers jrd. v. Antoon van Osch. Misdienaar 19.00 Sander Peeters. Akolythen Za 19.00 John v.d. Aker en Peter Geurts, zondag 8.30 Richard Jenniskens, 10.00 hgm Sander Jennis- Peeters, Geert Thijssen en John Corne- lissen; 11.15 Martin en Tonny Heesen. Lectoren zaterdag 19.00 J. Jennis kens, zondag 8.30 Mevr. van bavel; 11.15 mevr. Weijs. Gedoopt: Karlijn Pingen Briens- hoekweg 2a. Huwelijksafk. Gerard Helden en Margo Bolenius (uit Venray). Volkspetitionement: in de maanden september en oktober zal door het komitee kruisrakketten nee een volks petitionement georganiseerd worden waarin de regering en het parlement gevraagd zal worden om af te zien van de plaatsing van Kruisraketten in Nederland. In dit kader zal i de week van 2 september op elk adres in Nederland een brief worden bezorgd met daarin een kaart waarop de mensen hun handtekening kunnen zetten. Om iedereen in de gelegenheid te stellen de kaarten in te leveren zal het vredes platform Venray van 8 tm 22 september een verzamulbus neerzetten achter in de kerk. RECTORAAT VEULEN Zondag 23e zondag door het jaar. Zaterdag geen H.- Mis Zondag 11.00 Hgm bij gelegenheid van 40 jarig priesterfeest Rector W. Hoogers en Pate^Iy:. Fioogers. Maandag 8.00 lsm zal Handrie Reintjes en Anna Lemmen. Dinsdag 8-00 jgt zal teo jacobs echtgenote en zoon leo. Woensdag 8.00 lsm overl. fam. Thissen-Hendriks. Donderdag 8 uur lsm zal C Engelen en Versteegh. Vrijdag 8.00 lsm Antoon Drabbels. Zaterdag 14.00 uur pl HGM uit dankbaarheid bij gelegenheid huwelijk v. Dijck Hagen? Om 19.00 Hgm Wilhelmina Fleurkens Aarts. Acc voor 8 sept misdienaars Reintjes Litjes M. Hagensl RECTORAAT HEIDE Zaterdag 19.30 avondmis voor Truus Gielens tevens voor de overleden ouders Gielens Stax tevens voor de overleden familieleden Achteri-Cox en tevens voor Wim Swinkels vanwege de buurt. Zondag 8 uur H. Mis uit dankbaar heid; 10.00 Hoogmis voor het rectoraat akolieten Leon Janssen en John Claes sens. Misd v.d. Week Nicole en Sandra Jacobs. Maandag 8 uur h. Mis voor Gerardus Michels en Jacoba Jakobs. Dinsdag 8 uur H. Mis t.z.i. Woensdag 8 uur H. Mis voor Oma Gielens en Paula v. Vegchel-Lemmen v.w. de bejaarden. Donderdag 8 uur H. Mis t.z.i. Vrijdag 8 uur H. Mis voor Sjef Willems. Zaterdag 19.30 avondmis voor Harrie Willems en tevens voor Wim Swinkels v.w. de Buurt. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag 19.00 H.M. t.i.v. pater J. de Boer; maandd. voor thei Janssen; gest. hm voor overl fam. v. Asten-Jans sen; H.M. voor Hendrikus Stiphout en Catharina Jeuken; Maandd. voor Lei Thijssen. Zondag 8.30 H.M. voor overleden parochianen; 10.00 jrgt v. Mevr. Fleurkens-Keijsers, gest jrgt voor Jo hannes Geurts en Mria Schreven. H.m voor Gerard, Gertruda Jan en Wim Spreeuwenberg; 11.30 H. M. Voor Harrie Jenniskens. Maandag 19.00 H.M. voor Thei Janssen H.M. voor overl. fam. Martens v.d. Mortel Dinsdag 8.00 H.M. voor Peter Johan nes Rongen. Woensdag 19.00 Maandd. voor Grad Fleurkens; jrgt. voor Frans v. Soest en Maria v. Soest-Swinkels; H.M. voor Mevr. Philipsen-Cremers Hm Jaqueline Bos-Janssen Donderdag 8.00 H.M. voor bijz. intentie. Vrijdag 19.00 H.M. voor Thei Janssen; H.M. voor Mevr. Verstappen- Vervoort. Zaterdag 13.30 H.M. uit dankbaar heid b.g.v. het huw van Jet Geurts en Jac Matijsen; 19.00 H.M. voor overl fam Maessen-Mans en hun zoons; jrgt. Het verzoek aan onze lezers, om nog niet in deze rubriek behandelde Ven- rayse monumentjes te melden, heeft wel resultaat gehad. Een aantal monumen tjes, waar we zelf dikwijls aan voorbij gegaan zijn, worden nu onder de aandacht gebracht. Een van die „vergeten" monumen tjes is het hierbij afgebeelde kunststuk van Fons Bemelmans uit Eijsden. Het slaat bij de ingang van het waterzuive- ringsbedrijf aan de Metaalweg. Nu kan men natuurlijk twisten of een monu mentje dat op een bedrijfsterrein staat, ook tot de Venrayse monumentjes behoort.... De kunstenaar trachtte in zijn kunst product de evolutie van aarde, water en leven tot uitdrukking te brengen. De aarde uitgebeeld in de ronde vorm van het monument het water door de aangebrachte golvingen en het leven door de uitgebeelde vissen. Het beeld werd in het kader van de 1% regeling gemaakt in opdracht van het Waterschap-Zuiveringsschap en bij de officiële ingebruikname van het waterzuiveringsbedrijf op 25 juli 1981 aangeboden. Op het moment van de officiële ingebruikname was het bedrijf al ruim 2 jaar in werking, namelijk vanaf 3 juli 1979... Het publiek werd in juli 1981 in de gelegenheid gesteld om het bedrijf te bezichtigen. Daar werd zeer druk gebruik van gemaakt, maar de meeste bezoekers zullen toen wel achteloos aan het monumentje voorbij gegaan zijn. voor overl Jep Arts. MISDIENAARS Zaterdag 19.00 ark Derckx en Tom v. Asten; Zondag 8.30 Tjeerd en Rob Jenniskens; 10.00 Rob Reijnders en Mark Reijnders; 11.30 Rob Gommans en Mattie v. Ass; Weekdagen Roel Smits en Peter Janssen. PAROCHIE MERSELO Zaterdag H. Hadrianus; 19.00 jgt. Martinus Janssen en Marijke Michels; Zondag 23e week door het jaar Katechese zondag en ook ziekenzondag; 10.00 Mevr. Kesels-Claes (v.w. Emming 11.30 Henricus Muijsers en Johanna Verhaag; Cornelis Hoedemakers en Johanna Tacken en Maria v.d. Heuvel. Maandag H. Petrus Claver, apostel van de Negers; 8.30 Peter Mathijs Gielen en overl. Kinderen. Dinsdag H. Nicolaas v. Tolentijn, 8.30 ,Fam Bouten uit dankbaarheid. Woensdag 19.00 Overl. fam. Thissen. Donderdag 8.30 Mevr. Truus Hen- drix-Marcellis. Vrijdag H. Johannes Chrysostomus, Bischop en kerkleraar; 8.30 Mevr. Hanna Hoenselaar-Thijssen; 14.00 Huwelijk Draaisma-Arts; Zaterdag feest van Kruisverheffing 19.00 Fam Eijssen-Voncken. Misdienaars: zondag 10.00 en zater dagavond Sonja Poels en Desiree Janssen 11.30 Jaqueline Willems en Nicole troisfontaine. Kollectanten Zaterdag H. Arts, 11.30 G. Ewals; Kerk schoonmaken Mevr. Kerk schoonmaken Mevr. Gellings-v. Rijswijck Daland. Mevr. v. Enckevort Rozendaal. Miva Kollecte heeft opgebracht 531,95. Hartelijk dank. Ziekenzondag Laten we heel bijzon der onze zieken gedenken en ziekenbe zoek is een grote daad van naastenliefde en vaak ook een les voor ons als we zien hoe sommige mensen hun ziekte aannemen... Katechese zondag Wordt het niet hoog tijd dat we ons eens een beetje verdiepen in ons geloof, want er is waarschijnlijk geen gebied waar vol wassenen meer onkundig zijn dan op dit gebied ofschoon men van ons zegt dat we „mondig zijn... RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag 19.00 voor tony Botden Zondag 10.00 voor de parochie Maandag 19.00 voor overl. ouders poels Duyckers. Dinsdag 19.00 t.i.v. M. Janssen Woensdagd 19.00 t.i.v. fam H. Claessens. Donderdag 19.00 t.i.v. fam Deriks- Willems. Vrijdag 19.00 t.i.v. fam. Huys Zaterdagd 19.00 t.i.v. fam Arts-Men nen Misdienaars van 8 tot 14 sept Saskia Arts en Esther v.d. Velde. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 19.00 avondmis voor Susan Direks en overl fam. Direks de Mulder Zondag 8.30 H. Mis te Holthees t.e.v. H. Maria van Zeven Smarten; 10.00 Hoogmis voor Harrie van Els (buurt) Dora Versteegen-van Kempen (M.J.) en broeder Fidelis Hovens. Maandag 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Carmel en t.z.i. Dinsdagd 8.45 H. Mis voor Pastoor Leonard Bovens. Woensdag 8.45 t.e.v. de H. Jozef en voor Baronesse van Higenpoth. Donderdag 8.45 H. Mis voor fam. Hirckenrath-Giessen. Vrijdag 8.45 H. Mis voor Louise Waps-Vermeer. In maart van dit jaar is de basisgroep Venray als experiment begonnen met eigen vieringen. Zij werden gehouden op de tweede zondag van de maand om half twaalf. In de loop van die maanden werd het ons duidelijk dat velen in Venray zich thuis voelen bij „het andere gezicht" van de kerk. Wij vinden daarom dat nu de tijd gekomen is om eenieder in de gelegenheid te stellen deel te nemen aan de vieringen van de basisgroep. Op zondag 8 september starten we weer met de vieringen en wel om 11.30 uur in het „Trefpunt Gezinscentrum" op het terrein van St. Anna St. Annalaan 5 te Vetirayi Het thema van de viering is „Rondom het Boek" De eerste gesorekbijeenkomst van de basisgroep Venray zal zijn op woensdag 11 september om 20.00 uur in het parochiezaaltje onder de sakristie van de Grote Kerk. Wilt U meewerken om gestalte te geven aan „het andere gezicht" van de kerk, dan rekenen wij ook op U. Waarschijnlijk kent U in uw familie of omgeving Missionarissen, ihannen en vrouwen of ontwikkelings werker die vanuit de derde wereld op vakantie zijn: U doet hen een plezier als U hen er op attent maakt dat woensdag 11 septem ber in het bezinningscentrum bij de Carmelieten in Smakt voor hen een „Open hof" wordt gehouden namens het Zes Dekenaal Overleg Noord Limburg. Vanaf drie uur worden zij vewacht en tegen zes tafelen wij gemeenschappelijk. Graag wel even bij aalm. Peters Wanssumseweg 6 Geyste- ren. tel. 04784-1253. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor alle OPLEIDINGEN Uw schoolboeken leverancier van den munckhof Grotestraat 68 Venray Telefoon 04780-82727 JEHOVA'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van een bijbel toespraak met als thema, Uw toekomst Hoe kunt U die te weten komen, In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11 aanvang 10.00 v.m. gratis toegang geen collecte. VAMOS A VER Noticias religiosas El Domingo proximo el dia de 8 septembre fiesta de Nuestra a las once y cuarto en nuestra capilla, Overloonse 2 Misa domincoal con musica Y platica en Espanol Despues de le Misa reunion en la salita del convento con cafelilo Estara tambien el Sr. D. Jo Jacobs; el Padre Juan espera poder econtrar a todoss. hasta la vista. Noticias culturales Nuestro Centro esta abierto todos los sabados y domingos segun el horario conocido. Hasta la vista. Op maandag 16 september gaan er in het kader van de Cursussen voor Jeugdige Werklozen te Venray weer 3 nieuwe groepen van start. Binnen deze cursus wil men werkzoekenden van 17 tm 23 jaar helpen bij het zoeken naar een geschikte baan en of opleiding. Deze werkzoekenden moeten inge schreven staan bij de arbeidsburo's te Venray en Gennep. Overigens zijn deze arbeidsburo's momenteel een intensieve voorlichtings en wervingscampagne be gonnen. Mogelijke kandidaten worden voor individuele of groepsvoorlichtings- bijeenkomsten uitgenodigd. Men kan zich ook spontaan melden via de balie op het open gedeelte van de arbeidsbu ro's. Elke cursus duurt een half jaar, maar verlenging tot maximaal een jaar is mogelijk. Hij omvat 4 dagen per week, terwijl men gedurende een periode van 10 a 11 weken 2 dagen per week op werkorientatie gaat. Dit houdt in, dat men binnen een bedrijf of instelling kennis kan maken met de praktijk en ervaring op kan doen. De aard vari het werk varieert van produktie medewer ker tot verzorgingsassistente, van ser veerster tot timmerman. Dit hangt af van de beroepswensen en mogelijkhe den van de deelnemers. Daarnaast wordt er in het basispro gramma de nodige aandacht besteed aan vakleer welke gericht is op de werkorientatie (zoals typen, kantoor automatisering, EHBO of Omgangs kunde) Een steeds terugkerend onderdeel is het thema solliciteren, waarbij aandacht wordt besteed aan het leren zoeken van vakatures, het schrijven van brieven en voeren van sollicitatiegesprekken. Keu zevakken zijn meer gericht op technisch creatieve vaardigheden, zoals koken, bloemschikken, fotografie en klussen. Daarnaast is er aandacht voor thema's als werk werkloosheid, rechten en plichten, zelfstandig wonen en relaties, sport is ook een vast programma onderdeel. Door zoveel mogelijk praktijk gericht bezig te zijn op een praktijkplaats maar ook door excursies, bedrijfsbezoeken, en het uitnodigen van gastsprekers krijgt de cursust(e) meer inzicht in de arbeidswereld, wordt hij zij zelfverze kerder en doet hij/zij ervaring op. Bovendien krijgt men ook meer zicht op de eigen mogelijkheden en evt. tekort komingen waarmee men dan bij de keuze van beroep of opleiding rekening kan houden. Voor meer informatie: GAB Venray (04780-82551) Dhr. Werk hoven. GAB Gennep (08851-11509) Dhr Geurts. CJW Venray (04780-84554). DIEFSTAL EIKEN BUREAU Vanuit een opslagplaats aan de Deken Thielenstraat werd een eiken bureau ontvreemd. VECHTPARTIJ In de nacht van zaterdag op zondag had in een eethuis aan de Henseni- usstraat een vechtpartij plaats. Een 41- jarige man een 32-jarige vrouw keerden zich tegen de „uitbater" en diens echt genote. Toen de politie ter plaatse kwam en de vechtenden scheidde gingen de twee Venrayers, geassisteerd door enkele om standers, de politiemannen te lijf, die hierdoor genoodzaakt waren om de openbare orde met gepast geweld te handhaven. De twee vechtersbazen werden aange houden en ingesloten. Zij zullen zich voor de rechter moeten verantwoorden voor de hun ten laste gelegde misdrij ven. PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Wilhelmmastraat ia Venray Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1985 | | pagina 18