Venray Sky Channel en Music Box definitief op het Venrayse kabeltelevisienet POPWEEKEND WATJANG-OIRLO Postbus 51 nu in de Openbare Bibliotheek ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting PEEL EN MAAS Open dag Philips Computerclub Venray Sporten... een prima idee! Jaarvergadering S.V. Leunen Expositie in „En Passant" Beroepskeuze- week in Venray FNV - 80 JAAR Jaarvergadering S.V. Ysselsteyn Met een materiaallevering trager dan verwacht heeft KTV onlangs de aDDe- ratuur voor de doorgifte van de sateiiet- tv programma's van Sky Channel en Music Box in bedrijf gesteld. De aangeslotenen die een volledig abonnement hebben genomen op het kabelnet kunnen nu deze zenders afstemmen op respectievelijk K 32 voor „Sky Channel" en K 33 voor „Music Box". Het programma „Olympus" dat geproduceerd wordt door een aantal Europese omroepen gezamelijk en op 5 okt a.s. van start zal gaan zal te zien zijn via kanaal 24. Overigens was het franstalige satellietprogramma van TV 5 vanaf juni reeds te zien via kanaal 26. In de loop van september en oktober zal door de omroep organisaties van „Sky Channel" en „Music Box" aandacht worden besteed aan het feit dat hun programma's via het Venrayse kabelnet worden doorgegeven. Onder andere zal „Sky Channel" gedurende een minuut zendtijd de aangeslotenen welkom heten en daarbij een aantal beelden van Venray vertonen. Aan de overige aktiviteiten zoals een wedstrijd welke door „Music Box" georganiseerd zal worden zullen wij tijdig via ons informatiekanaal bekendheid geven. De aanleg van het kabelnet gaal gestaag verder. Op dit moment is incirca 5500 woningen de aansluiting gerealiseerd waarop door ongeveer 4000 gezinnen een abonnement is genomen en waarvan ongeveer 450 aanslutingen in Leunen via de gratis proefmaand nu kennis maken met het kabelnet. In Oostrum zijn inmiddels de graafwerk zaamheden voltooid en worden de komende maand de aansluitingen gere- alisseerd. Dit laatste geldt eveneens voor het flatgebouw „Schuttersveld". In de wijk „Brukske" zijn de graaf werkzaamheden eveneens grotendeels voltooid en worden nu de nieuwe contactdozen met kabeltelevisiesignalen geplaatst. Bij gelegenheid van de uitbreiding met de satelliettelevisieprogrammas wil KTV Venray die aangeslotenen, welke in het verleden geen of een beperkt abonnement hebben gekozen, in de gelegenheid stellen om zonder voorrij- kosten en/of aanlegkosten alsnog een abonnement te nemen op het volledige pakket van 14 televisie en 26 radiopro gramma's. De abonnementskosten van de eerse maand neemt KTV dan voor eigen rekening. Èén jaar is het alweer geleden dat OJC Watjang te Oirlo officieel werd ge opend. Dat werd destijds uitbundig ge vierd met het openingsweekend, waarbij 5 bands ten gehore werden gebracht... Doordat dit weekend zo geslaagd was, ontstond het idee om dit gebeuren een jaarlijks terugkerend festijn te ma ken. Vandaar dat Soos Watjang op 7 en 8 september een groots opgezet popwee kend organiseert. Dit jaar treden er drie bands op die met de grootste zorgvuldigheid zijn uit gekozen. Als eerste zien we op zaterdag de MO op hel podium, die met hun laatste elpee „Stop Staring" hoog scoorde. Uit die elpee ontstonden de single's Asia en Nothing wrong. Kaarten hier voor zijn in de voorverkoop telefonisch te bestellen: 04787-1326, en kosten ƒ6,-. Zondagmiddag zal er een tafelvoet baltoernooi plaatsvinden. Geïnteres seerden kunnen zich nog opgeven in de soos, wel snel graag! 's Avonds zal als eerste groep au- Secours (foto) te beluisteren zijn. Dit swingend gezelschap uit Amsterdam speelt met ondermeer invloeden vanuit de moderne funk en bands als de Tal king Heads. Zoals de naam van de groep niet doet vermoeden, zijn de teksten engelstalig en worden net zo be langrijk geacht als de muziek. Na dit spectakel zal Me Primitive zijn bijdrage leveren, die onlangs nog een half uur zendtijd heeft gevuld bij Vara's Popkrant... Ook hun single „The way west" deed het goed in Vara's verrukke lijke 15. Me Primitive wordt in de mu ziekwereld als veelbelovend talent ge zien, en met vijf man sterk maken ze swingende muziek op mooie arrange menten. Ook bij deze groep vullen de teksten de muziek op niet onbelangrijke wijze aan.... Beide dagen, alsmede de zondagmid dag, worden opgeluisterd door disco theek Double-Double U!. De optredens beginnen om 20.00 uur. leder die naar tv kijkt ziet geregeld spotjes over tal van onderwerpen waarover je een folder met nader informatie kunt aanvragen bij Postbus 51 in Den Haag. Vanaf half september hoeft U voor het verkrijgen van deze informatie van de rijksoverheid geen briefje meer naar die postbus te schrijven en kunt U 'de kosten van een postzegel besparen. De folder of brochure die U wenst kunt U dan namelijk dicht bij huis vinden: in de Openbare Bibiliotheek. Daar vindt U een speciaal rek met folders, waaruit U kunt pakken en meenemen wat van Uw gading is. U hoeft hiervoor geen lid van 1 die bibiliotheek te zijn, natuurlijk niet want de bibliotheek staat open voor iedereen. De Openbare bibiliotheek is veel meer dan een gebouw vol boeken die U kunt lenen. U kunt er ook naslagwerken raadplegen, of dokumentatiemappen, of adresboeken, om maar iets te noemen. En voortaan kunt U er dus ook de folders van Postbus 51 ophalen. Want de Openbare Bibiliotheek is een centrum van informatie. Als U bijvoor beeld na het lezen van een postbus 51 folder behoefte hebt aan meer informa tie over een bepaald onderwerp vraag die dan gerust. De Openbare Bibilio theek zal U zoveel mogelijk helpen. Informatie.... De OPENBARE BI BILIOTHEEK is er voor. Nu ook met folders van „Postbus 51", een nieuwe service. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Van 20.00 tot 21.30 uur een direkte lijnuitzending va nuit de studio met als programma Nieuws en actualiteiten, sport en ver- zoekplatenprogramma. Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten, daarna het verzoekplatenprogram- ma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten" waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: tweede woensdag van de maand, vanaf 10.00 tot 11.00 uur het programma „Onder ons". Donderdag 10.00 lot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualiteiten" waarna een platenprogramma en tot slot „Zomaar Muziek". Nieuw Spraleand Ooslrum. Woensdag tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: tweede maandag van de maand, van 14.00 tot 15.00 uur het pro gramma „Houwen zo". Woensdag: van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Onder Ons". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten" waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: tweede vrijdag van de maand, van 10.30 tot 11.30 uur een spe ciaal programma met en voor de bewo ners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mevr/mej Instelling Afdeling kamer De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej.mevr Woonplaats- uw weekblad Zaterdag 14 september zal er in zalencentrum Wieenhof in Venray een open dag worden georganiseerd door de Venrayse afdeling van de Gebruikers groep Philips Computers, kortweg GPC. Vorig jaar werd er in Venray door een aantal enthousiaste gebruikers van P2000 computers een regionale cltjb opgericht die verschillende aktiviteiten op touw zette voor zijn leden. Activitei ten zoals cursussen, demonstraties van programma's en uitbreidingen op P 2000 gebied. Enkele maanden later is er na besprekingen met andere regionale P2000 clubs een landelijke club opge richt. Deze club, de stichting Gebrui kersgroep Philips Computer, is op 1 januari van start gegaan en telt momenteel ruim 800 leden. De GPC is een volledig onafhankelijk stichting zonder winstoogmerk, die zich ten doel stelt het gebruik van Philips computers zo aantrekkelijk mogelijk te maken voor zowel hobbyisten als professionele gebruikers. De GPC verstrekt o.a. via het tweemaandelijks verschijnende clubblad TRON informatie over het gebruik van Philips Computers, nieuwe programma's en nieuwe uitbreidingen. Voor meer informatie over de GPC kunt U op de open dag terecht bij de informatiestand. Zoals vermeld 14 september open dag met veel activiteiten. Er zullen de hele dag door demonstraties zijn van tekstverwerking, boekhoudprogram- ma's, communicatie tussen computers via de telefoon. Viditel, telex, diverse uitbreidingen, het gebruik van disk drives en printers en het programmeren van computers met verschillende pro grammeertalen. Er zijn ook bedrijven uit de computerbranche die door hun ontwikkelde produkten zullen demon steren. Er zal een informatiestand zijn waar men alle informatie kan krijgen over de GPC (landelijk en regionaal) en haar aktiviteiten. Verder zal er voor de jeugd een hoekje ingericht worden waar zij zich naar hartelust kunnen uitleven met diverse computer spelen. De open dag wordt gehouden op zaterdag 14 september en duurt van 10.00 tot 16.00 uur in Gastencentrum de Wieenhof Leunseweg 20a Venray. Gratis entree. NIEUW IN DE GEMEENTE VENRAY Sporten met anderen samen kan heel gezellig zijn, en tevens ook nog goed voor de gezondheid. In samenwerking met de NSG, start op dinsdagavond 3 september a.s. een project, waarbij ge handicapten de mogelijkheid wordt ge boden deel te nemen aan recreatieve sportactiviteiten. Gedurende de komende maanden kan op dinsdagavonden van 19.30 tot 20.30 uur in de gymzaal van de LOM-school 't Groenewold onder deskundige leiding worden deelgenomen aan b.v. bewe gingsoefeningen, balspelen, judo, tafel tennis, volleybal etc. De activiteiten worden gehouden in de gymzaal van 't Groenewold aan het Groenewoldsepad. De kosten zijn 3,- per avond per persoon. De deelnemers dienen zelf voor vervoer te zorgen. Zijn er eventueel problemen hiermee dan kan men kontakt opnemen met Ineke Metze of Wilbert Manders, tel. 077-70020. Sportkleding en sportschoenen zijn verplicht. Voor verdere informatie kunt U zich wenden tot het gemeentehuis Venray, afd. sportzaken, dhr. Tonen, tel. 04780- 83838 tst. 143 of de Stichting Bekkers hof, Anthoniusstraat 81, Blerick, mej. I. Metze en/of dhr. W. Manders, tel. 077-70020. Eventueel vooraf inschrijven/aan- melden is mogelijk bij bovenstaande in stanties. WEER VLAG GESTOLEN De „vlaggenmaniak" heeft weer zijn slag geslagen. Kennelijk had hij deze keer alleen het Vaderlands dundoek nodig, want dat verdween vanaf een restaurant in de kom. De Italiaanse vlag liet hij er rustig wapperen. DIEFSTAL MAÏSKOLVEN Steeds meer komen er aangiften bin nen van diefstal van maïskolven vanaf de maïsvelden. Er zijn aanwijzingen dat de daders die kolven voor eigen gebruik stelen. De politie heeft aangekondigd extra te surveilleren om paal en perk aan die diefstallen te kunnen stellen. DIEFSTAL BLOEMBAK Weer werd aangifte gedaan van diestal van een bloembak, deze keer aan de Stationsweg. BOTSING Zaterdag had op de kruising bij de Paterskerk een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 60-jarige au tobestuurder uit Capelle aan de IJssel verleende geen voorrang aan een Ven rayse personenauto. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. FIETSER AANGEREDEN Een Venrayse dame die per fiets de Westsingel wilde oversteken, ter hoogte van het Molenpad, lette onvoldoende op het verkeer. Een geluk voor haar dat de autobestuurder die haar van links na derde een zeer matige snelheid had. Een botsing kon hij echter niet voorkomen. De fietster werd bij die botsing zodanig gewond dat zij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Op de maandag 26 augustus jl. gehouden jaarvergadering van SV Leu nen kon voorzitter Th. Hendrix ruim 70 leden welkom heten, Terugblikkend op het voorbije, zo succesvolle seizoen werd eerst een minuut stilte in acht genomen voor het overlijden van Fer en Marie Lucassen. Fer, de verzorger van het sportpark en Marie waren trouwe supporters van SV Leunen. Het wel en wee van de vereniging in het afgelopen seizoen werd ook dit jaar weer gepresenteerd in het overzichte lijke boekje SV Leunen Jaarverslag 1985, wat onlangs is uitgereikt aan alle inwoners van Leunen, Veulen en Heide. Het seizoen 1984-85 was het meest succesvolle in de 22 jarige historie van de voetbalclub. Leunen 1 behaalde het kampioenschap en moet zich nu op een hoger niveau (3e klasse) proberen waar te maken. Uiteraard is er veel aandacht besteed aan het standaardteam in het afgelopen seizoen. Th. Hendrix be aamde dit ook, maar verzekerde dat het bestuur ook alle aandacht aan de hele vereniging van hoog tot laag zal blijven schenken. Een sprekend voorbeeld was wel het kampioenschap en de receptie van Leunen 6. Tijdens de zeer druk bezochte receptie van het 6e elftal, bleek weer hoe goed de sfeer en de onderlinge saamhorigheid bij SV Leunen nog steeds is. Ook de jeugd had zijn kampioenen Dl en E2 behaalden het kampioenschap in de wedstrijdenreeks voor de winter stop. Het leden aantal is weer iets teruggelopen van 350 naar 343 leden, dit komt vooral door de afnemende aanwas van de jongere jeugdspelers. Een gegeven waar iedere voetbalvereni ging mee te maken heeft. Een negatief aspect was de toename van het aantal strafzaken van 11 naar 14. Het komende seizoen moet dit verminderd kunnen worden. De diverse aktiviteiten zowel op financieel gebied als sportief terrein zijn prima geslaagd. Het hoogtepunt was het straten-toernooi, wat dit jaar nog grootser van opzet was geworden. Liefst 20 stratenteams namen deel, er waren verschillende jeugdactiviteiten en 's avonds werd dit sportieve dorpsge- beuren afgesloten met de grote feesta vond. Een zeer geslaagde dag. Afscheid werd genomen van drie jeugdleiders die stopten: Geert Achten, Peter v.d. Markt en Theo Willemsen. Ook werd afscheid genomen van bestuurslid Th. Willemsen die deze taak 8 jaar vervuld heeft en een sportbeeldje ontving. Hij blijft wel als consul bij de vereniging betrokken. Bij de bestuursverkiezing werden voorzitter Th. Hendrix en bestuurslid L. v. Meijel met algemene stemmen herkozen. Het bestuur bestaat nu uit 9 personen. Ook op het technisch vlak weinig wijzigingen. Selectie trainer Henk van Dijk begint aan zijn 4e seizoen. Hij krijgt dit jaar assistentie van Henk Deegens die eenmaal in de week het 2e en 3e elftal gaat trainen. Henk Deegens is een goede bekende bij SV Leunen, van 1976 tot 1981 beleefde hij 5 succesvolle jaren als jeugdtrainer. Cor Vervoort trainde afgelopen jaar de B-selectie en A-jeugd, begint aan zijn 2e seizoen als jeugdtrainer. Cor Vervoort heeft een nieuwe, enthousiaste opzet van het jeugdvoetbal gepresenteerd. Met de nadruk op een betere begelei ding van de individuele spelers als ook een betere aansluiting tussen de diverse leeftijdsgroepen. Hij gaat het komende seizoen naast de A-jeugd ook andere jeugdgroepen mee trainen. Trainer van de lagere senioren elftallen Harrie van Eist begint aan zijn 5e seizoen. Nieuw in het komende seizoen wordt de shirtreclame. Het bestuur is er in geslaagd twee sponsors te vinden. Voor Leunen is dit cafe disco de Steeg, en voor Leunen 2 steenhandel M. Kusters. Naast de trico's worden ook de trainingspakken en sporttassen van reclame voorzien. Aan het slot van de vergadering bedankt Th. Hendrix iedereen die op enigerlei wijze heeft bijgedragen tot het zo succesvol verlopen seizoen. Hij sprak de hoop uit dat de goede sfeer en samenwerking in de vereniging gewaar borgd blijft, dit vormt immer de basis voor een bloeiende vereniging. BRANDJE In de expeditieruimte van een Ven- rays metaalwarenbedrijf werd een brand ontdekt in een voorraad auto-onder- delen. Omdat de brand nog in de begin fase verkeerde kon het personeel de brand doeltreffend bestrijden, maar de bedrijfsschade o.a. door produktiever- lies in de spuiterij was groter. Omtrent de oorzaak stellen deskundigen een on derzoek in. Morgen, vrijdagavond opent galerie „En Passant" een expositie van Bert Braam. Braam tootn daar acryl- schilderijen en pastels. In de galerie hangen een twintigtal werken van deze kunstenaar uit Milsbeek. Bert Braam werkt vanuit een landschappelijke be weging, die ontstaat in zijn atelier, dus niet buiten. Hij tracht hiermee de hori zon te doorbreken. Zijn doeken tonen flarden natuur, die hij in zich opneemt tijdens zijn vele reizen. Het is een boeiende tentoonstelling, die zeer de moeite waard is. U bent vrij dagavond tussen 19.00 en 21.00 uur van harte welkom. De tentoonstelling duurt nog tot 16 oktober. Openingstijden maandag, woensdag, donderdag van 13.30 tot 17.30 uur. Vrijdag van 13.30 tot 21.00 uur en zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. Zoals be kend ligt galerie „En Passant" aan de Schoolstraat. Woensdag 11 september tot en met zaterdag 14 september worden weer de Nationale Beroepskeuze dagen georga niseerd. Dit gebeurt wederom op initiatief van de Nederlandse Vereniging Beroepskeuzewerk (dit is een overkoe pelend orgaan van het beroepskeuzebu reaus in den lande) Deze beroepskeuze dagen hebben als doel meer bekendheid te geven aan het onderwijs en beroeps keuzewerk en de eventuele drempel, om gebruik te maken van haar diensten, te verlagen. Hieraan zullen het Onderwijs en Beroepskeuze en het Gewestelijk Arbeidsbureau te Venray hun mede werking verlenen. Bij beide bureaus kun je terecht voor informatie, advies en begeleiding op het gebied van onderwijs en beroepskeuze. De bureaus hebben ieder hun eigen programma gedurende deze dagen. De aktiviteiten van het Onderwijs en Beroepskeuzebureau zijn als volgt: Woensdag 11 september, donderdag 12 september en vrijdag 13 september van 9.00 uur tot 16.30 uur en zaterdag 14 september van 10.00 tot 14.00 uur is er gelegenheid om de informatheek te bezoeken. De informatheek is een systematische verzameling van brochu res over beroepen en opleidingen in den lande. Op donderdagmiddag om 14.30 uur kunnen zij, die meer over hun beroeps gerichte interessen te weten willen komen, onder begeleiding een belang stellingsvragenlijst maken. De deelne mers worden op vrijdag 13 september uitgenodigd om de resultaten met een adviseur te bespreken. Een belangstel lingsvragenlijst vereist namelijk een deskundige interpretatie. Voor deze (gratis) aktiviteit geldt een maximum van 30 deelnemers. Aanmelding hier voor dient te geschieden in de vooraf gaande dagen, tijdens het bezoek aan de informatheek of telfonisch via de administratie. Het gewestelijk arbeidsbureau is in verband met de beroepskeuze dagen op woensdag 11 september en donderdag 12 september ook 's middags ioen. In het informatiecentrum zal informatie aanwezig zijn over de mogelijkheden qua beroepen en opleidingen in diverse sectoren. Verder wordt er een video filmpje over beroepskeuze voorlichting vertoong en zijn er beroepskeuze adviseurs en beroepenvoorlichters aan wezig om vragen te beantwoorden en de nodige toelichting te geven. Tussen 13.30 en 16.30 uur is iedereen welkom. De beide bureaus nodigen U graag uit om van de aangeboden aktiviteiten gebruik te maken. De adressen zijn. Onderwijs en Beroepskeuzebureau Leunseweg 2a, 5802 CH Venray, tel. 04780-10032. Gewestelijk Arbeidsbu reau Julianasingel 12 5802 AV Venray, tel. 04780-82551. POLITIEMAN WAS GETUIGE VAN VERNIELING AAN EIGEN AUTO Een Venrayse politie-agent was getui ge hoe een inwoner van Venray zijn au to aan het vernielen was. Het was een koud kunstje om de dader in de kraag te grijpen. Schade ƒ1000,-. Zoals U al weet gaat de FNV afd. Venray hun voorvechter eren. Dit is Dr. Poels en zijn standbeeld staat tegenover zijn ouderlijk huis aan de Hofstraat. Hij werd op 14 februari 1868 in Venray geboren. Hier volgt in het kort zijn le vensloop: 1891, Priester gewijd 1897 Doctor in de theologie aan de uni versiteit van Leuven. 1897 Professor in de Bijbelwetenschap aan het scholasticaat der missionarissen van het H. hart te Antwerpen. 1899 Kapelaan te Venlo. 1902 Consultor der Pauselijke Bijbele missie. 1904 Professor aan de Katholieke Uni versiteit te Washington. 1910 Rector te Weiten en aalmoesenier van sociale werken. 1931 Huisprelaat van Paus Pius XI. 1935 Protonatarius Apostolicus AIP 1947 Eredoctor van de katholieke Eco nomische Hoge School te Tilburg. 1948 7 september, overleden te Amsten- rade bij Heerlen. Op 11 september be graven te Venray. Deze sociale voorvechter gaan we her denken op 15 september met een kranslegging en enkele personen zullen daarna het woord voeren, o.m. burge meester Defesche, de federatiebestuur- der van het FNV en aalmoesenier Pee- ters uit Geijsteren. Dit is het gebeuren in het kort en we komen hier nog nader op terug. Laten alle Venrayse vakbondsleden deze ge beurtenis meevieren. Voor de kinderen hebben we op 14 september een ballonnenwedstrijd met leuke prijzen, van 14.00 tot 16.30 uur op het schouwburgplein te Venray. Laten we tot slot deze week eens een spreuk er bij doen. Of het zo is weet ik niet hoor: „Uit de gouden korenaren schiep God de Venraynaren, uit het restant de overigen van het land". Tot volgende week. VOEDINGSBOND FNV A.s. dinsdag 10 september is er voor alle werknemers die werkzaam zijn in de rund-, varkens- en pluimveehouderij een informatie-avond over zaken welke betrekking hebben op die bedrijfstak. Op die avond zal o.m. gesproken wor den over bedrijfsvereniging ASF, c.a.o. o.a. loon- en arbeidstijdverkorting, overuren, diplomatoeslag; vakantiebon nen, vakantiegeld; arbeidsovereen komst los-vast, en wat verder op Uw be drijfstak van toepassing is. Omdat in de komende tijd er nogal het een en ander te doen zal zijn (denk aan de meststoffenwet per l-l-'87) en de Jl. vrijdag vond de jaarvergadering plaats van SV Ysselsteyn die, zoals het de laatste jaren gewoonlijk is, zeer goed bezocht werd. Het openingswoord van voorzitter J. Houben werd met veel applaus gehono reerd, want de woorden van Jan komen recht uit zijn hart en hij benadrukte de familiesfeer die er in de Ysselteynse vereniging heerst. Na het openings woord werden de notulen van de vorige jaarvergadering alsmede het jaarverslag en het financieel verslag goed gekeurd. Daarna volgde de bestuursverkiezing Het absolute hoogtepunt van deze avond, want Voorzitter J. Houben was aan z'n laatste vergadering als voorzitter bezig, omdat hij vast besloten was deze functie na 12 jaar aan iemand anders over te dragen. Naast Jan Houben nam ook Jeu Verstegen afscheid van het bestuur en met het oog op de openstaande vacature werden er drie nieuwe bestuursleden eenstemming gekozen en dat waren Jan v. Gassel, Huub Sturme en Lei Heidens. Daarna volgde he afscheidswoord van Jan Houben, die even terugblikte op de twaalf jaar dat hij voorzitter was. Ook memoreerde hij de sportieve prestaties van SV Ysselsteyn, dat toen 2e klasse onderafdeling voetbalde en nu twee elftallen in de KNVB amateur klasse heeft voetballen. Hij is ook trots op de uitbreiding van het sportcomplex waar een veld is bijgekomen en ook hoe hel hoofdveld een grondige restauratie heeft ondergaan, met op twee velden gloednieuwe dug outs, en niet te vergeten de pracht van de vereniging: de kantine, waar zeer veel vrije uren van de leden in zijn gestoken, mede daardoor praatte hij over de familie band die er bij de Ysselsteynse vereniging heerst. Ook bleef hij even stilstaan bij zijn overleden vrienden in de twaalf jaar dat hij voorzitter was. Daarna volgde de stemming voor een nieuwe voorzitter, de kandidaat was Jan van Gassel en de schriftelijke stemming die daarna volgde wees hem met bijna 100% van de stemmen aan als de nieuwe voorzitter. In zijn speech bedankte Jan v. Gessel, Jan Houben en hij hoopte op de steun van Jan Houben want hij begreep wel dat het moeilijk zou zijn het voorzitterschap van zo'n grote vereniging van de een op de andere dag over te nemen. Daarna nam reserve voorzitter Jan Janssen het woord over en werd er afscheid genomen van voorzitter Jan Houben met de nodige herinneringen en als mooiste cadeau werd hem het ere voorzittersschap aangeboden. Ook werden de overige scheidende bestuursleden bedankt voor hun inzet voor de vereniging. De rondvraag leverde geen vragen op die rijp waren voor discussie en zo kon de nieuwe voorzitter deze vergadering afsluiten, en wenste iedereen een sportief voetbalseizoen 85-86 toe. 1i\x automatisering die zich ook in Uw be drijfstak snel voortbeweegt, leek het ons nuttig om U via deze informatie-avond in te lichten over uw rechten en plichten. Ook indien U met vragen zou zitten waar U geen antwoord op weet, dan kunt U deze op dinsdag 10 september naar voren brengen. Op deze avond zal dhr. Leuven welke de agrarische sector onder zich heeft in de regio Zuid, aan wezig zijn. De informatie-avond wordt gehouden in „De Wieënhof", Leunse weg 20a in Venray. Aanvang 20.00 uur. FNV INFOTEAM Iedere le, 3e en 5e donderdag van de maand spreekuur in wijkcentrum „De Kiosk" in het Brukske te Venray, vanaf 18.30 uur. Op die avond wordt ieder FNV lid geholpen met wat voor pro bleem dan ook, het maakt niet uit van welke FNV bond U lid bent. Ook als U een probleem hebt en U bent geen FNV lid dan bekijken we wat we toch eventu eel voor U kunnen doen. Het lid zijn van de FNV heeft ook zijn voordelen, zowel voor werkenden als niet-werkenden, van kind tot 65- plusser, van huisvrouw tot vrouw in het arbeidsproces. Denkt U ook maar eens aan alle sociale voorzieningen. We mo gen gerust stellen dat deze zonder de vakbeweging niet van de grond waren gekomen. De FNV doet meer voor U dan U denkt, bedenk wel dat leden meer rechten hebben, o.a. gratis rechtshulp, informatie over sociale voorzieningen enz. enz. Nu het FNV-infoteam afd. Venray. Wat doen ze: het invullen van studietoe lage, huursubsidie, belastingformulie ren enz. enz., bemiddeling bij consu mentenklachten, informatie over c.a.o., vut, atv, loon, hulp bij ontslag enz. Zo als vermeld, hel FNV-infoteam doet veel meer dan U wellicht denkt. Voor adressen van de FNV bonden in Venray, zie Venray van A-Z, blz. 36 en 37. De coördinator van het FNV-infoteam is J. Versteegen, voor spoedgevallen kunt U bij hem terecht. Hoi luitjes. Op de excursie van afgelopen week waren maar vier mensen verschenen. Deze week is er een excursie in de Spurkt onder leiding van Lood. We gaan daar vogels bekijken en eventueel vroege paddestoelen. De excursie start om 8.30 uur vanaf het Schouwburgplein en duurt tot ongeveer 14.00 uur. Ik hoop dat de opkomst hoger is dan vori ge week. Verder zit de redaktie van de Jenever bes te springen op stukjes. Tot op de excursie, Wil. Voor informatie: 04780-82128. Cursussen Bij voldoende deelnemers kan er een cursus worden georganiseerd voor be ginnend imker en gevorderd imker. Voor de beginnerscursus is het zelf houden van bijen geen noodzaak alsme de het lidmaatschap van een bijenvere niging. Voorop staat de motivatie om het bijenleven beter te leren kennen en een natuurlijk leefmilieu en het bewezen nut voor de groente- en fruitteelt alsme de de sierteeltgewassen. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij het se cretariaat van de vereniging of een van de bestuursleden. Vlechtcursus De Imkersvereniging gaat weer een vlechtcursus organiseren. Die zal starten begin oktober. De belangstelling voor het vlechten met natuurlijk materiaal zoals roggestro en buntgras zijn de afge lopen jaren toegenomen. Het accent ligt op het fijnere vlechtwerk. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij het secretariaat van de vere niging, dhr. A. Muller, Ooster Thien- weg 16a te Oostrum, tel. 84272, of bij een van de bestuursleden. Konlaktdag Op zondag 8 september a.s. bij Mari an Jennen, Kuluutweg 2 teOverloon om ongeveer 10.30 uur. INBRAAK IN AUTO Door vernieling van een ruit werd toe gang verkregen tot een aan de Poststraat geparkeerd staande auto. Uit die auto werd een tennisracket van het merk Rosignol gestolen. FNV INFO 2 Sociale zekerheid: dat wil zeggen dat elke burger ervan verzekerd is dat hij of zij een inkomen heeft als hij of zij niet meer kan deelnemen aan het arbeids proces. Als je geen werk hebt, krijg je I ook geen loon. Je moet wel aan eten zien te komen, aan een dak boven je hoofd, aan warmte, aan meubels en aan ontspanning. Daarom krijgen mensen die niet (meer) werken een uitkering. Dat is een geldbedrag waarmee je het noodzakelijkste kunt betalen. Loonronde: er is sprake van een alge mene loonronde als de werkgevers en werknemersorganisaties het samen met de regering eens worden over een loonsstijging die voor alle werknemers in procenten gelijk is. Alles wordt steeds maar duurder. Logisch dus dat je om een verhoging van je salaris vraagt, als je daarvoor opeens minder leuke dingen kunt kopen dan vroeger. Maar als je va der of moeder minder gaat verdienen moet het zakgeld misschien wel omlaag. Lawaai-doofheid: als je lange tijd aan veel geluid wordt blootgesteld, kun je op den duur de hoge en lage tonen niet meer horen. Dat noemen we lawaai doofheid. Bij nog meer lawaai kan zzelfs je trommelvlies nog meer bescha digd raken. In ons land vraagt de FNV samen met de overheid zich steeds af of er goed wordt nagedacht over de om standigheden waaronder de mensen wo- j nen, werken, schoolgaan, van het ver keer gebruik maken enz. Voor de zeker heid stelt de overheid daar voorwaarden aan: allerlei regels die voorschrijven hoe veilig en comfortabel die omstandighe den moeten zijn. Ja je kunt niet alles van bovenaf regelen. We zijn zelf ook verantwoordelijk voor onze veiligheid. Als je lid bent van een bepaalde vereni ging, doe je dat om bepaalde redenen. Bijvoorbeeld omdat die club het dichts j bij huis is. Maar zo ook zijn de vakbon den dicht bij jullie in de buurt. Je kunt ze altijd vinden in het boekje Venray van A-Z op blz. 36. Je zult inmiddels wel hebben gemerkt dat er in de kranten, op de radio en t.v. veel aandacht wordt geschonken aan de vakbeweging. Dat gebeurt lang niet al tijd even begrijpelijk en overzichtelijk. Daarom moet je weten dat er allerlei boeken, cursussen en dergelijke infor- maties zijn over en voor de vakbewe ging. Die wel duidelijk vertellen wat er met de vakbeweging aan de hand is, of is geweest. Voor een uitleg van de laatste ontwikkelingen kun je natuurlijk het beste terecht bij de vakbonden zelf. Wij staan U te woord voor inlichtingen met uw vragen op de informatiestand op zaterdag 14 september a.s. op het schouwburgplein te Venray van 9.00 t.m. 17.00 uur. Wij rekenen op jullie.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 16