VERENIGINGSNIEUWS SPRINGPLANK ^ïlSZtLisL" Venrays Mannenkoor at- St. Pe\^S iongerenkoor Orkest vereniging Venray Peelland Operette KINDERKOOR de BANDELIEREN L.V.B. Vrouwenkontakt- groep Veltum WIJK ZUID WIJK NOORD-WEST HEIL DER ZIEKEN BLUT-nieuws Het Oostrums Vocaal Ensemble Schutterij 't Zandakker Gilde SI Jan Donderdag 5 september repetitie voor het hele koor in de kleine zaal van de Wieenhof. Donderdag 12 september om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor in de grote zaal van de Wieënhof. Verder programma: Zondag 22 September zondagochtend concert samen met fanfare St. Oda uit Merseio in de foyer van de schouwburg. Aanvang 11.30 uur. 5 Oktober opluistering huwelijk. 26 Oktober opluistering 25-jarig huwe lijk. 27 Oktober dodenherdenking, begraaf plaats Boschhuizen, aanvang 15.00 uur. 30 November opluistering 25-jarig hu welijk. 7 December St. Nicolaas c.q. feesta vond in de Wieënhof. 22 En 27 december kerstconcerten. 4 Januari, optreden prinsenproclama tie. Afmelden R. v. Mil tel. 86917 of Clublokaal Wieënhof tel. 84124. 198& 1860 HARMONIE Donderdag 5 september. Om 20.00 uur repetitie harmonie orkest. Let op gewijzigde aan- vangstijdstip. AGENDA Vrijdag 6 september: Serenade broeder Maturus. Bijeen komst 20 uur café Volleberg. Uniform met hoed en pet. Zaterdag 5 oktober Gemeentetournooi. Zondag 6 oktober Concert Greven- bricht. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 5 september. Om 18.45 uur repetitie. Let op, gewij zigd aanvangstijdstip. Individuele repetitie volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 10 september. Om 19.00 uur repetitie, ook leerlingen. Bardienst M. van Els. Agenda: zie harmonieorkest. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Vrijdag 6 september. van 18.30 tot 19.15 uur voor alten en so pranen en om 19.15 voor alle tenoren en bassen. Zondag 8 september. Om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 9 september. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 10 september. om 18.30 uur repetitie voor de alten. Woensdag 11 september. Om 18.30 uur repetitie voor de sopra nen. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: We mogen terugzien op een zeer geslaagde dagtocht naar Maastricht, af gelopen zaterdag, ledereen heeft fijn meegewerkt. Zonder anderen tekort te willen doen een extra compliment voor de jonge tenoren die deze vuurdoop (zonder de steun van de ouderen) zo goed hebben doorstaan. Ga zo door! Lees de kooragenda nog eens goed na. Denk aan de extra optredens op 14 en 15 september. Zorg dat je erbij bent. B iInkwom _0E VREDESK10K JESiCf» Vrijdag 6 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 13 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Zaterdag 14 september. We zingen de mis van 19.00 uur in de Vredeskerk. Vrijdag 20 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur De missen van de oktobermaand moeten goed voorbereid worden. We verwachten jullie morgen allemaal op de repetitie. Tot morgen. Belangrijke data Zaterdag 7 september: Taptoe Ven- ray. Zaterdag 23 november: Si. Caecilia- feest. Zondag 8 december: koffiekoncert in de schouwburg. Repetities Zondag 8 september geen repetitie. Op woensdag 11 september repetitie voor het gehele korps. Afmelden majoretten en miniretten mevr. Siebers tel. 85944. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. VREDESKERK VEN RAY Het programma zoals beloofd ziet er als volgt uit. 6 september huwelijksmis Anna- Karina te Oostrum, 14.00 uur. Aanwe zig 13.30 uur. 21 september jongerenvierng Vredes kerk, koor en orkest, om 19.00 uur. Aanwezig om 18.00 uur. 19 oktober jongerenviering Vredes kerk, koor en orkest, om 19.00 uur. Aanwezig om 18.00 uur. 3 november korenfestival Heerlen met opnames door de ROZ. 16 november jongerenviering Vredes kerk, koor en orkst, om 19.00 uur. Aan wezig om 18.00 uur. 24 december, jongerenviering om 21.00 uur in de Vredeskerk. 31 december, onder voorbehoud, jongerenviering. Medio april 1986, zondagochtend concert in de schouwburg. Zoals je ziet staat er weer veel op het programma. We hopen dan ook dat jul lie zoveel mogelijk op de repetities wil len komen zodat we evt. wijzigingen e.d. in het programma kunnen doorne men. Nieuwe leden zijn van harte welkom bij ons koor. Jongens en meisjes van 15 jaar zijn van harte welkom. Je kunt je aanmelden op onze wekelijkse repetitie-avonden ('s woensdags van 18.30 tot 19.45 uur) of op onderstaande telefoonnummers. We repeteren elke woensdagavond van half zeven tot kwart voor acht. Het bestuur zier er als volgt uit: Marlie de Haart, tel. 82730 Anne-Karina Linders, tel. 87824 Pia Versteegen, tel. 82170 Elly v.d. Zanden, tel. 83461. Zondag 8 september. zijn we vrij. Dinsdag 10 september, dus niet woensdag van half zeven tot half acht repetitie in het activiteitencen- trum. Hiermede aan alle leden mijn hartelij ke dank voor de trouwe opkomst onder de vakantie. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Woensdag 11 en 18 september repeti tie om 20.15 uur voor het symfonie orkest o.l.v. L. Boogaarts en eveneens om 20.15 uur voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijsen. Repetitieruimte de M.L.K. School De Essel. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. De volgende uitvoeringen staan op het programma: voor het klein ensemble zaterdag 15 september 10.45 uur in verzorgingstehuis Berkele Heem te Horst; zaterdag 28 september om 19.00 uur opluistering H. Mis in de parochiekerk van Geysteren; zondag 3 november om 15.00 uur in galerie Pèdjeshof te Grubbenvorst. voor het symfonie-orkest zaterdag 5 of zondag 6 oktober deel name aan het gemeentelijk muziektoer- nooi te Oostrum; woensdag 18 december om 20.00 uur in De Kerkdijk, Psychiatrisch Centrum Venray. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Op zondag 8 september om 9.30 uur inzingen in de kerk le Oostrum. Om 10.00 uur Hoogmis aldaar. Op dinsdag 10 september om 19.30 uur repetitie voor sopranen en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, lel. 86159. Gedurende de openingslijden van hel Tuincentrum Henk Smits kunl U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. „CAPRICCIO" Zondag 8 september. Vanaf 10.30 uur de laatste stemkeu- ringen. Om 11.00 uur gezamelijke repe titie. Maandag 9 september. Om 19.00 uur gezamelijke repetitie. BOJEMA Vrijdag 6 september. Gezamelijke repetitie om 18.45 uur. SALTARELLO Zaterdag 7 september. Om 16.00 uur gezamelijke repetitie. P.S. Wil je je voorlopig - bij afmeldingen - in verbinding stellen met Pater Falco, tel. 04780-85855. In de week van 9-15 september onze vreemde muntenaktie „Peelland Ope rette laat Uw munt mooier klinken". Dinsdag 10 september om 20.00 uur repetitie in hotel de Peelpoort. Dinsdag 17 en 24 september om 20.00 uur repetitie in hotel de Peelpoort. Voorlopig programma. Zaterdag 12 oktober optreden op koren festival te Hegelsom. Zaterdag 19 oktober optreden in het Draaiorgelmuseum in de Molenstraat te Helmond. Zaterdag 14 december optreden in de Vierspan te Deurne, mogelijk in samen werking met de gemengde zangvereni ging Egelsheim uit Hegelsom. Bent U nog geen lid van ons koor? Nou, dan mag U wel opschieten hoor! Contaktman voor Venray e.o. dhr. A.H. Cleven, Serenadestraat 61, Ven ray. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524. DAMESKOOR Woensdag 11 september om 19.45 uur partijrepetitie voor de alten. Om ongeveer 20.15 uur komt de rest erbij. Zaterdag 28 september zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vre deskerk. Zondag 6 oktober is ons zondagmor genconcert in de schouwburg. Aanvang 11.30 uur. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Dinsdag 10 september. Koorrepetitie om 18.30 uur. Dinsdag 17 september. Koorrepetitie om 18.30 uur. Kun je niet naar de repetitie komen meldt je dan even van te voren af. AFDELING OOSTRUM Op woensdag 18 september a.s. wordt er een bloemschikcursus „snijbloemen" gegeven. Duur van de cursus: 3 lessen. Opgave en informatie vóór 12 septem ber bij mevr. J. Verstraelen, tel. 83772. AFDELING VENRAY Dinsdag 10 september hebben we weer onze eerste ledenavond. Deze avond zal staan in het teken van de in maak. Mevr. Schuurmans uit Arcen zal ons laten zien dal je groente en fruit op verschillende manieren kunt inmaken: zoals het gebeurde in grootmoeders tijd, maar ook zoals het nu gebeurt, b.v. in suiker, zoetzuur of alcohol. De avond zal beginnen om 20.00 uur in wijkgebouw Den Hoender. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Op donderdag 12 september a.s. start de vrouwenkontaklgroep weer haar ak- tiviteiten in wijkcentrum 't Schöpke te Veltum. Dan vindt er van 13.30 tot 15.30 uur een open middag plaats, waarop ieder een rustig kan binnenlopen. Op die mid dag krijgt U een beeld van wat de vrou wenkontaklgroep in Veltum is, met wel ke aktiviteiten ze bezig is geweest en welke programma's ze komend seizoen organiseert Zo zijn er verschillende standjes inge richt met o.a. poppetjes en figuurtjes gemaakt van klei en brooddeeg; bloemstukjes samengesteld uit droog bloemen; speelgoed dat gemaakt is met de figuurzaag; informatiemateriaal dat speciaal gericht is op vrouwenzaken; zelfgemaakte sieraden en een standje waar U diverse werkstukjes kunt zien, die het afgelopen seizoen gemaakt zijn. Het is de bedoeling dat U ook zelf ak- tief bezig kunt zijn bij de diverse stand jes. Een kop koffie wordt U die middag aangeboden. Wij nodigen iedereen uit een kijkje te komen nemen. De toegang is gratis. Voor de rest van het seizoen staan de volgende aktiviteiten op het program ma: 19 sept. maken van een droogboeket; 26 sept. informatie over EHBO in huis; 3 okt. versieringen maken met kaar- se vet; 10 okt. informatie over drugs; 24 okt. maken van gebreide poppet jes; 31 okt. informatie van het buro voor Rechtshulp, gericht op zaken waar vrouwen tegenaan lopen; 7 nov. excursie in de Clockert; 14 nov. maken van sieraden; 21 nov. maken van sieraden; 28 nov. werken met hout; 12 dec. kerstkaarten maken; 19 dec. kerstversieringen maken. Voor verdere informatie over de di verse aktiviteiten, verwijzen wij naar aankondigingen in de Peel en Maas en de Veltumse Kroniek. Diegenen, die geïnteresseerd zijn in dit programma raden we aan de donder dagmiddag hiervoor te reserveren van 13.30 tot 15.30 uur. Ook wanneer U slechts in een (paar) van onze aktivitei ten geïnteresseerd bent, bent U van har te welkom. De kosten per middag bedragen 2,-, dit is inclusief een kop koffie. Tot ziens op een donderdagmiddag. Hallo jongelui. Donderdag club voor de jeugd van 6- 9 jaar van 18.30 tot 20.00 uur. We gaan knutselen. Vrijdagavond club van 19.00 tot 21.00 uur. Het programma is nog een verrassing. Zaterdagavond club van 19.30 tot 21.30 uur. Tot a.s. w.e. groetjes leiding De vrouwengroep Zuid organiseert op maandag 16 september a.s. een mid dag bloemschikken onder deskundige begeleiding. Velen zullen zich de eerste bloemschikmiddag herinneren, die in mei werd gehouden. Op die middag leren we bloemstukjes maken van verse bloemen. Voor die middag is het nodig dat U een mesje meenemet en eventueel een voorwerp (potje, glaasje, mand e.d.) dat U op wilt maken. Potjes kunnen die middag ook gekocht worden. Kosten voor die middag zijn 1,50 plus de kosten van de materialen die U gebruikt. Aanvang 13.30 uur in het Wijkgebouw, Beukenlaan 4 te Venray. Mocht U aan deze middag mee willen doen, geef U dan vóór woensdag 11 sep tember op bij mevr. Loonen, Eikenlaan 46, tel. 87655. Voor verdere informatie kunt U ook bij haar terecht. jeugdnatuurwacht Beste jeugdnatuurwachters. Ondanks de minder goede weersomstandigheden hebben de zonnebloemen het op ver schillende plaatsen goed gedaan en zijn er weer veel telefonische doorgaven ge weest. Hieronder de namen en hoogtes van de zonnebloemen. Lisette Basten, Venray 4,09 m René Jansbeken, Venray 3,38 m Harriëtte van Hoof, Venray 3,30 m Brigit Hendriks, Venray 3,25 m Dit waren de vier hoogsten maar ook de volgende personen kunnen nog mee dingen in de prijzen: Maurice Janssen, lngrid Spee, Angelique Driessen, Jeroen van Leur, allen uit Venray; Erwin van de Pasch, Oostrum; Eric van Dijck, Maarten van Tilburg, beide uit Merseio; Vivienne Dings, Guido Volleberg, Mar cel Dings, Castenray; André Verstappen uit Oirlo; Renee Derks en Rob Reijn- ders, beide uit Ysselsteyn. Zij allen had den een zonnebloem tussen 2 en 3 meter en het blijkt, dat vooral door het warme weer de laatste tijd, de groei er nog flink inzit. Daarom hebben we besloten om nog een tweede maal telefonsich door gaven te doen. Volgende week meer hierover. Dat geldt natuurlijk ook voor de leden die nog geen opgave hebben doorgegeven. Veel succes. Op woensdag 25 september is de dag van de installatie van de nieuwe jeugd natuurwachters. Houdt daar alvast re kening mee. Tenslotte nog dit: op de braderie in Venray staat ook een stand van de JNW, samen met het IVN. Kom rustig eens een praatje maken en onze stand bekijken. Er is steeds iemand van het bestuur aanwezig. Tot ziens. Hier volgt ons programma-overzicht. Vrijdag 6 september kienen t.b.v. de Reisvereniging. Aanvang 20.00 uur, zaal open 18.30 uur. Zaterdag 7 september gezellige swin gende dansavond met muziek van „Hollands Glorie". Aanvang 20.00 uur. Zondag 8 september koffie-kaart- uurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Maandag 9 september sjoelen voor de sportievelingen onder ons. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 10 september LVB informatie-avond. Woensdag 11 september vanaf 21.00 uur beginnen we weer met het gezellige volksdansen. U kunt zich nog aanmel den voor deze leuke bezigheid. Zaterdag 14 september weer zo'n lek kere swingende disco-avond voor de jeugd. Aanvang 19.30 uur, entree 1,50. De buurtvereniging organiseert voor kinderen van 8 tot 12 jaar een filmmid dag op woensdag 18 september. Het be gint om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. De kosten zijn voor de leden gratis. Voor niet leden bedragen de kosten 1,50. Hiervoor wordt een hele speel film gedraaid en de kinderen krijgen ook nog limonade met een koekje. Verder organiseert de buurtvereni ging op zaterdag 21 september een grote rommelmarkt. Aanvang 10.00 uur tot 14.00 uur in wijkcentrum De Kiosk. Wilt U hier aan deelnemen, vraag dan om inlichtingen bij mevr. E. Korevaar, Mambostraat 55, tel. 86478. Het is U toch bekend dat er in het Brukske een buurtvereniging heel actief bezig is. Deze vereniging is niet alleen actief in het organiseren van activiteiten maar streeft er ook naar communicatie tussen de bewoners en de gemeente te bevorderen. Er wordt door ons iedere eerste woensdag van de maand van 18.45 tot 19.45 uur een spreekuur ge houden. U kunt daar terecht voor o.a. woonproblemen, verkeer, sociale pro blemen etc. Uiteraard zal alles vertrou welijk behandeld worden. Wél wijzen wij er op dat wij geen rechtswinkel zijn. Komt U rustig eens langs en wij zullen er naar streven om uw problemen tot een oplossing te brengen. Natuurlijk kunt U ook op het spreekuur komen met suggesties voor het nog beter funk- tioneren van uw buurtvereniging. Een ieder is van harte welkom. Wat een geluk, jongerenreis Lourdes meesterlijk en aardig bovendien Waarom een Jongerenreis? Lourdes is een bekend bedevaartsoord en jaar lijks worden er door een aantal organi saties bedevaarten georganiseerd. On der de deelnemers kom je echter weinig jongeren legen. De meeste bedevaarten spelen ook niet of nauwelijks in op de belevingswereld var de jongeren. Bij jongeren heeft Lourdes niet die van zelfsprekende betekenis die anderen, vaak ouderen, er aan geven. Vandaar dat in 1979 voor het eerst een reis speciaal voor jongeren werd ge organiseerd. Het bleek een groot succes te zijn en daarom werd in 1982 voor de tweede maal een dergelijke reis georga niseerd. Een reis die heel wat los maakte bij jongeren. 1985 Is het jaar van de jongeren, en daarom is een jongerenreis naar Lour des dit jaar zeker op zijn plaats. Lourdes is naast bedevaartsoord ook een plaats van ontmoeting, van jonge ren en ouderen, zieken en gezonden, va liden en minder-validen. Dat deze ont moeting in Lourdes plaatsvindt maakt het zo anders. Er is erg veel te zien en te beleven, dat geeft inhoud aan die ont moeting en biedt mogelijkheden tot be zinning. Je komt in kontakt met ande ren, voornamelijk jongeren en beleeft leuke dingen met elkaar. Het Lourdes- gebeuren geeft daar de diepgang aan die je in het gewone leven van alledag mist. Het programma en de organisatievorm zijn aangepast aan de ontmoetingsge- dachle en biedt daarnaast ruimschoots gelegenheid voor een stuk eigen invul ling. Deze speciale Lourdesreis is van 12 tot 18 oktober tijdens de herfstvakantie. Heb je interesse neem dan kontakt op met G. Pirlo, Heil der zieken afd. Ven ray, Esdoornstraat 18, 5802 CX Venray, tel. 86018. A.s. woensdag 4 september start BLUT opnieuw haar wekelijkse spree kuren. Deze zijn iedere woensdagoch tend van 10.00 tot 12.00 uur in het ge bouw van het J.M.W., Hoenderstraat 33 te Venray. Dit spreekuur is speciaal bedoeld voor iedereen met een ABW/RWW bijstandsuitkering (de minima's). Schriftelijk kunt U BLUT bereiken Postbus 20, 5800 AA Venray. Attentie! A.s. dinsdag 10 september openen wij om 9.00 uur in wijkcentrum De Kiosk het nieuwe seizoen met het programma Dans en beweging! Een in- structrice zal eerst enige voorlichting ge ven over deze nieuwe vorm van bewegen op muziek (geen aerobic of jazzballet). Vervolgens kunt U allemaal een de- monstratieles bijwonen. Wij raden U daarom aan gemakkelijke kleding aan te trekken. Even vóór 11.30 uur zullen wij deze ochtend beëindigen. De kosten bedragen ƒ3,25 incl. 1 kop koffie en vanzelfsprekend kunnen uw baby of peuter zich weer amuseren in onze cre che. Heeft U interesse, stapt U a.s. dins dag dan eens binnen, ledereen is wel kom, dus brengt U gerust uw vriendin of buurvrouw mee. Tot ziens! Voor nadere informatie kunt U bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of naar Ria v. Brederode (tel. 87042). Donderdag 12 september houden we een excursie naar de school voor con sumptieve beroepen in Eindhoven, en niet, zoals vorige week in Peel en Maas vermeld werd op 13 september. De juiste datum staat ook in het nieuwe programma vermeld. De bus staat om 8.45 uur voor hel ge meentehuis aan de Raadhuisstraat klaar, vanwaar we dan vertrekken. Leden die zich voor deze excursie op gegeven hebben worden verzocht op tijd aanwezig te zijn. katholiek vrouwengilde venray Maandag 9 september a.s. om 19.30 uur openen wij ons verenigingsjaar met een H. Eucharistieviering in de Veltum se Kapel aan de Hoebertweg. Deken L. Theunissen zal hierin voorgaan met zang van Zr. Anne-José Billekens, Zr. Laetitiae de Boeck en Zr. Dorien Got- tenbos. Het thema luidt: Samen op weg. Aansluitend bijeenkomst in gasten- centrum De Wieënhof alwaar we een kopje koffie met iets lekkers zullen ge bruiken. We staan aan het begin van ons jubi leumjaar, 25 jaar KVG Venray. De ver schillende programma-onderdelen zijn daarom met veel zorg samengesteld. Na de pauze zal onze voorzitster het gehele jaarprogramma presenteren waarna het nieuwe programmaboekje wordt uitge reikt. Tevens bestaat er gelegenheid zich op te geven voor diverse clubs en cursus sen. Ook belangstellenden zijn voor deze avond uitgenodigd. Inlichtingen bij het secretariaat: Betty Thijssen-Janssen, Patersstraat 18, tel. 86182. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY De komende drie clubavonden, 5 en 19 september en 3 oktober, vormen een serie avonden waarop aktief gefotogra feerd kan worden. Joop Wismans is be reid om met ons deze drie avonden tot een creatief gebeuren uit te werken. De eerste avond wordt gebruikt om op locatie foto's te maken. Het onder werp wordt 's avonds door Joop Wismans aangegeven. De tweede avond worden de meege brachte werken kort besproken, waarna opnieuw wordt overgegaan tot fotogra feren. De derde avond wordt al het gemaak te werk besproken en getracht e.e.a. in een serieel verband te brengen. Wij dachten dat deze drie avonden een must kunnen vormen woor de ama teurfotografen uit Venray en derhalve nodigen wij U uit om deel te nemen aan deze avonden. Plaats: aktiviteitencentrum Kennedy- plein 1 te Venray, aanvang 20.00 uur. Wij vragen U tijdig aanwezig te zijn, zo dat wij om 20.00 uur kunnen starten met het programma. Natuurlijk vergeet U Uw uitrusting niet, denk ook aan uw kleding, mogelij kerwijs wordt er buiten gefotografeerd. Zo noemt zich een kleine groep en thousiaste mensen, die samen o.l.v. pa ter Falco licht klassieke en andere wer ken zingen. Om de veertien dagen repeteren zij op maandagavond in Oostrum. Zij stude ren dan nieuwe stukken in en repeteren het reeds bekende werk. De andere week repeteren zij zelf samen de door gesproken stukken, zonder dirigent. Dit laatste vergt wat discipline maar omdat dit op een plezierige wijze verloopt is het geen probleem. Het accent ligt immers op het plezierige en ontspannende van het samen zingen! Zij nog vermeld dal enkele nieuwe le den welkom zijn. Wilt U dus meer we ten of eens komen luisteren, bel dan even 04780-85377. genomen aan de gilde dag te Oeffelt. In de categorie algemeen klassement haal den we een derde prijs. Mark Vermeu len behaalde bij het Vendelen een vijfde prijs. Zondag 1 september hadden we een vriendschappelijke wedstrijd tegen het gilde van Geijsteren. De prijzen: Korps: Venray 19 pt., Geijsteren 16 pt. Eindklassement: Venray 42 pt., Geijsteren 35 pt. Vrije hand: 1. P. Volleberg, Venray; 2. P. Willems jr., Venray; 3. J. Kleeven, Geijsteren. Uniform: 1. P. Volleberg, Venray; 2. J. Groetelaars, Geijsteren; 3. J. Klee ven, Geijsteren. Kampioen: 1 J. Kleeven, Geijsteren; 2. H. Willems, Venray. Personeel: 1. P. Volleberg, Venray; 2 t.m. 4. H. Jacobs, J. Kleeven en M. Alards, Geijsteren; 5. H. v. Tilburg, Venray. Heden 5 september oefenen schieten op de Endepoel. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 7 september kampioenschap bond Juliana in Reuver. De volgende schutters van onze vereniging kunnen daar naar toe: A klasse: G. Stals, J. Lenssen, P. van Lierop, J. Krijnen, P. Lenssen. B klasse: M. Lenssen, J. Gijsbers, J. Schutte. D klasse: R. v. Soest, J.P. Barents. Bijeenkomst bij café De Klomp. Ver trek uiterlijk 13.00 uur. A.s. zondag wordt er weer verder ge schoten voor het clubkampioenschap, ledereen is welkom op dit prachtige feest. Aanvang 14.00 uur. A.s. maandag 9 september start onze vergadering om 21.00 uur i.p.v. 20.00 uur. Adres: Langeweg 12 Venray. Dit omdat wij die avond beginnen met het ophalen van handtekeningen ten behoe ve van het Volkspetitionement. We zijn ingedeeld in het centrum en moeten meer dan 400 woningen af. We herhalen het bericht dat op maan dag 16 september de ledenvergadering plaatsvindt. Adres: Hoenderstraat 33 Venray om 20.00 uur. We raden iede reen aan te komen. Op deze avond ma ken we namelijk ook de plannen bekend waar wij graag aan zouden werken. Dat betekent niet dat hier niets meer aantoe- gevoegd kan worden. Dus heb je ideeën en/of meningen ergens over, vind je dat we ergens niks aan doen. Kom het dan vertellen. Je bent van harte welkom. Voor meer informatie over homsek- sualiteit kan je schrijven naar postbus 316, 5800 AH Venray of bellen naar tel. 84145 of 10211. DE PEELSPEURDERS Aan alles komt een eind, zo ook aan de vakantie en de zomerkampen van de Venrayse scouts. De seniorengidsen wil len hierbij nog even kwijt dat ze in Duitsland (Weeze), bijzonder hebben genoten. De eerste dag bezochten ze Ke- velaer en daarna gingen ze op hike (een voettocht met volledige bepakking). Van Weeze naar Well, overnachten en weer terug, waarna de hike werd beslo ten met een verfrissende duik in het Ke- velaerse zwembad. De zaterdagmorgenwelpen waren in de laatste vakantieweek nog op pad. Ze bivakeerden in Someren in een prachti ge blokhut in de bossen. In het bos raakte Mowgli in moeilijkheden en hij was opeens verdwenen, maar na veel speurtochten vonden ze hem terug in het Peelmuseum in Asten. Alle leiding hartelijk dank voor jullie enorme inzet tijdens de kampen. Het was geweldig! Bij de speltak 5-7 jarigen, die vanaf nu offciëel BEVERS heten, kunnen wij nog wat kinderen plaatsen. De BEvers hebben hun groepsbijeenkomst op za terdagmorgen. Dus jongens en meisjes die dit jaar 6 jaar worden of al zijn, zijn van harte welkom bij de jongste tak van scouting: de bevers. Alle groepen draaien weer, de kabou ters zijn inmiddels per huifkar „overge vlogen" naar de gidsen en binnenkort heeft ieder zijn eigen plekje gevonden. Voor al onze scouts (nu al weer bijna 300) kunnen wij best nog wat leiding ge bruiken. Heel graag zelfs! Man/vrouw, 17 jaar of ouder. Wie komt ons kader versterken? Inlichtingen bij ons secreta riaat, Rumbastraat 1, tel. 84755.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 15