GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Inspraak jaarprogramma specifiek welzijn 1986 Uitgiftebeleid strookjes grond School- zwemwedstrijden Eenrichtings verkeer op deel van Kempweg i.v.m. 1/4 Triathlon Bouwvergunning verleend Na 40 jaar is Venray Haarlem niet vergeten Hinderwet Bezuiniging op openbare verlichting kerkdorpen Commissie Onderwijs en Cultuur Anti-vandalisme onder de aandacht Openbare verlichting buitengebied Hinderwet Collektekalender september 1985 Uitbreidingsplan in hoofdzaken Vrijwilligers gevraagd voor sport t.b.v. gehandicapten Muziekschool Venray Bevolkings onderzoek Gewijzigd vergaderschema commissie maatschappelijke zorg Aandachtspunten destructiemelden Heropening Danscentrum Deze week is door het college van b. en w. het ontwerp-jaar- programma specifiek welzijn 1986 vastgesteid. Dit jaarpro gramma geeft een gedetailleerd overzicht van de wijze waarop de gemeentelijke gelden, die be schikbaar zijn voor de bevorde ring van het welzijn van de bur gers jn Venray, worden verdeeld. Het jaarprogramma vormt een onderdeel van de gemeentebegro ting 1986 en zal door de gemeen teraad gelijktijdig met de ge meentebegroting worden vast gesteld. INSPRAAK Voor het jaarprogramma spe cifiek welzijn geldt een schrifte lijke inspraakprocedure die loopt tot 1 oktober 1985. Gedurende deze periode ligt het programma in de Infotiek van het raadhuis en in de bibliotheek ter inzage. Aan alle in het programma op genomen organisaties is het op hen betrekking hebbende deel toegezonden. Hierin kunnen zij lezen of zij in principe voor subsi die in aanmerking komen. De hoogte van het subsidiebedrag is afhankelijk van de vorm waarin de subsidiëring plaatsvindt en kan afwijken van de in het pro gramma opgenomen bedragen. Het jaarprogramma specifiek welzijn zal in oktober door de drie betrokken raadscommissies worden behandeld. De commissie voor onderwijs en cultuur zal op 8 oktober hiero ver een advies aan het college uit brengen. De commissie voor maatschappelijke zorg zal dat op 9 oktober doen en de commissie voor jeugd, sport en recreatie doet dat op 17 oktober. Deze adviezen en de in spraakreacties worden vervolgens verzameld, door het college van een advies voorzien en aan de ge- meenteraad aangeboden. Maandag 9 september zal de commis sie openbare werken c.a. het college ad viseren over het uitgiftebeleid strookjes grond. Het college stelt aan de commis sie voor om het huidige beleid te wijzi gen. Aanleiding voor herziening van het huidige beleid is de noodzaak van besparing op de onderhoudskosten van reststrookjes. Het college wil afstappen van het ge differentieerde tarief en stellen voor: A. alleen verkoop in geval van eigen woning; bij huurwoningen kan de reststrook in gebruik worden gegeven. B. Als verkoopprijs wordt voor gesteld 10,- per m\ behalve voor stro ken binnen 3 meter opzij van de wo ning, wanneer de bedoeling aanwezig is deze te bebouwen met b.v. een garage. In dat laatste geval zal voor de grond binnen deze 3 meier 114,- per m2 moe ten worden betaald. Waar de bedoeling tot bebouwing niet aanwezig is, kan de grond wel voor ƒ10,- per m2 worden ver kocht onder de voorwaarde dat bij be bouwing in de toekomst alsnog bijbeta ling tot /114,- per m2 dient plaats te vin den. C. De ingebruikgeving geschiedt om niet, maar met onderhoudsplicht. Indien de commissie akkoort gaat met het voorstel zal hieraan de nodige publiciteit worden gegeven, o.a. ook over de bijkomende kosten bij verkoop. Op de agenda voor de vergadering staat naast hel genoemde uitgiftebeleid nog een aantal onderwerpen, te weten: aanpassing grondtransactie ABN; verkoop van het pand Langeweg 106 aarv de huidige huurder; uitgifte van grond in erfpacht op het industrieterrein Ysselsteyn; verkoop van grond aan het water schap Noord Limburg. Voor de volledigheid. De vergadering van de commissie begint maandag om 18.00 uur en wordt gehouden in kamer 127 van het raadhuis. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Alle kinderen die meegedaan hebben op woensdag 28 augustus aan de school- zwemwedstrijden kunnen op het ge meentehuis afd. Sportzaken nog een herinneringsvaantje afhalen. Vorige week hebben wij een overzicht gegeven van de verkeersmaatregelen, welke nodig zijn op zaterdag a.s. om de Va Triathlon zo veilig mogelijk te laten verlopen. Hierbij vermeldden wij de mogelijk tol het instellen van een een richtingsverkeer op de Kempweg tussen de Westsingel en de Hardeweg. Inmid dels is besloten deze verkeersmaatregel uit te voeren. De veiligheid van de atleten, voor wie c.a. anderhalve meter van de noordelij ke rijbaanhelft wordt afgezet, en het pu bliek, alsmede de afwikkeling van het verkeer nopen ertoe van meel af aan eenrichtingsverkeer in te stellen. Zater dag a.s. mag de Kempweg dus niet wor den ingereden vanaf de Weslsingel. De ze maatregel geldt niet voor fietsers en bromfietsers. Voor het gedeelte Kempweg tussen Westsingel en hardeweg geldt dan bo vendien een stopverbod aan beide zijden van de weg, met uilzondering van de parkeerhavens. De Hoopweg wordt die dag voor alle verkeer afgesloten, doch voor de aan- wonenden geldt een doorgangsregeling. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 28 augustus 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. het verbouwen en uitbreiden van een ligboxstal en het slopen van een loods aan de Moostdijk 14 te Ys selsteyn, t.n.v. Gebr. van Neerven, Bos- randweg 5 te Deurne; het bouwen van een jongveestal en het slopen van een beslaande stal aan de Peelweg 27 te Ysselsteyn, t.n.v. C.A.M. Gommers; het bouwen van een jongveestal aan de Ripseweg 4 te Vredepeel, t.n.v. Maatschap Cornelissen; het verbouwen van de woning Lindenstraat 27 te Venray, t.n.v. M.H.J. Barents. Venray 5 september 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. .Venray zal te allen tijde de milde gevers dankbaar blijven" stond op een spandoek te lezen, toen op 15 augustus 1945 vrach tauto's vol hulpgoederen uit Haarlem het zwaar verwoeste Venray binnenrolden. Veertig jaar later - op zaterdag 7 september a.s. - zal in Venray worden bewezen, dat de tekst op dat spandoek welgemeend was. De deelname van het Haarlemse muziekkorps DSV zal door de or ganisatoren van de Taptoe 1985 worden aangegrepen om nog een maal van die dank te getuigen, omdat het waarschijnlijk de kin deren en/of kleinkinderen zullen zijn van de middelbare scholieren van toen, die in Haarlem de hul pactie voor Venray hebben ge houden. Twee van de initiatiefnemers van de Haarlemse actie zullen za terdagavond eveneens op het tap toeterrein aanwezig zijn. Dit zijn de oud-wethouder van Haarlem, de heer D. Geluk en de heer W. van Liemt, destijds di recteur van Nederlands Volksher- sel Haarlem, die graag een uitno diging van de Venrayse Taptoe organisatie hebben aangenomen. Jammer genoeg is pater drs. V. Hutjens, die in 1945 de Haarlem se middelbare schooljeugd en thousiast maakte voor de actie „Haarlem helpt Venray" verhin derd. De Haarlemse gasten zullen in Venray overnachten en krijgen zondag nog een programma aan geboden, waarbij ongetwijfeld hel vertonen van de oude film' „Ons Petekind Venray" over de Haarlemse hulpaklie een hoogte punt zal zijn. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, dat op 28 augustus 1985 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: L.J.J. Smits, Puttenweg 80 te Ys selsteyn, voor het uitbreiden van een champignonkwekerij, gelegen aan de Puttenweg 80 te Ysselsteyn; J. Slangen, Eijkenhofweg 7 te Veulen, voor uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en rundveehoude rij, gelegen aan de Eijkenhofweg 7 te Veulen; H.W. van Bakel, Vredeweg 9 te Vredepeel voor het oprichten en in wer king hebben van een rundveehouderij en varkensmesterij, gelegen aan de Vre deweg 9 te Vredepeel; J.G.M.E. Peeters, Timmer- mannsweg 51 te Ysselsteyn voor het uit breiden en wijzigen van een kalkoen- mesterij en varkensmesterij. gelegen aan de Timmermannsweg 51 te Ysselsteyn; P.M.W. Vervoort, Laagheidse- weg 18 te Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en - fokkerij en rundveehouderij, gelegen aan de Laagheidseweg 18 te Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 5 september 1985 tot 5 oktober 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 5 oktober 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artjkel 20, 21 of 22, tweede lid, of, 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 5 september 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Nu in alle wijken van Venray bezui nigd is op de straatverlichting zal een proef worden genomen met het bezuini gen op de openbare verlichting in de kerkdorpen. Alleen in Veulen en Smakt zal er niets worden gewijzigd. In totaal staan er ongeveer 750 licht masten in de overige kerkdorpen. Hier van zullen in totaal 173 avond- en nachtbranders worden gedoofd, terwijl van 20 lichtmasten het brandrooster zal worden gewijzigd. Drie lichtmasten zul len na de proefperiode worden ver plaatst. Uitgangspunt is dat op kruisingen en in bochten van straten en wegen licht punten gehandhaafd blijven. De aan deze wijzigingen verbonden éénmalige kosten bedragen voor de ge meente 2.641,20. Hier tegenover staat een besparing op de jaarlijkse vergoe ding aan de PLEM van 7.600,-. Zodra de 173 gedoofde lichtmasten naar elders zijn verplaatst, betekent dit nog eens een bezuiniging op de jaarlijk se vergoeding aan de PLEM van 9.900,- of wel een totale bezuiniging van 17.500,- per jaar. Uiteraard zullen eerst de dorpsraden zich over deze bezuiniginsplannen bui gen, terwijl ook de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken hierover het college van b. en w. van advies zal moeten dienen. In de raadsvergadering van eind sep tember worden drie voorstellen bespro ken, waarover vooraf de commissie voor onderwijs en cultuur dient te advi seren. De voorzitter van de commissie acht het niet noodzakelijk om hiervoor een vergadering uit te schrijven. De drie voorstellen worden wél naar de commis sieleden gestuurd met het verzoek te la ten weten of men zich kan verenigen met de concept voorstellen. Het eerste voorstel betreft het vaststellen van het plan voor nieuwe ba sisscholen in Venray voor de plan periode 1987-1989. Reeds is door de raad besloten om in die periode het aan tal basisscholen voor openbaar onder wijs niet uit te breiden. Nu wordt voor gesteld om de een nieuwe basisschool voor het bijzonder onderwijs in het plan voor nieuwe scholen op te nemen. Deze nieuwe basisschool voor katho liek onderwijs zal gevestigd worden in de wijk Landweert, fase 2. Naar ver wachting zal de school augustus 1978 opengaan. Het tweede voorstel betreft het verle nen van medewerking voor het aan schaffen van speelmateriaal ten behoeve van de kleuterafdeling van de LOM- school ,,'t Groenewold". Het laatste voorstel betreft de mede werking aan de inrichting van de twee lokalen (in de basisschool Landweert) ten behoeve van de katholieke basis school „De Vlaswei". Tenslotte wordt aan de leden van de commissie meegedeeld dat op 28 sep tember de landelijke bibliotheekdag wordt gehouden. Deze dag zal door de Venrayse bibliotheek worden aangegre pen voor diverse activiteiten en voor lichting over de veelzijdigheid van de bi bliotheek. i De werkgroep anti-vandalisme van de gemeente Venray wil ter gelegenheid van het Straatfestival in samenwerking met de Venrayse politie de noodzaak van „Houdt 't schoon en heel in dit stukje Peel" onder de aandacht van het publiek brengen. Ze heeft een stand in gericht met als aandachttrekker een to taal vernielde telefooncel. Daarnaast worden er folders uitgegeven over het vandalisme en wat het allemaal aan ge meenschapsgeld gaat; kosten. Daarnaast zal er aan de kinderen t.m. 12 jaar een folder om te kleuren worden uitgereikt. De kleurplaat kan worden in geleverd op het politiebureau. Een des kundige jury zal beoordelen en aan de besten zal op een later tijdstip prijzen worden uitgereikt. In het Venrayse buitengebied zal het bovengrondse laagspanningsnet worden vervangen door een ondergrondsnet. Omdat zich ruim 200 lichtpunten bevin den aan de op te ruimen electriciteitspa- len, is in overleg met de dorps- en wij kraden overlegd welke lichtpunten ge handhaafd moesten blijven en welke kwamen te vervallen. Thans resteren nog 54 lichtpunten aan het bovengrondse net, waarvan moet worden beoordeeld welke daarvan bij verkabeling moeten blijven branden. Volgens de gemeentelijke plannen dienen in ieder geval 44 lichtpunten, voornamelijk in de bochten en op kruispunten, vervangen te worden door een lichtmast terwijl er tien zullen ver vallen. Voordat de plannen worden doorge voerd zal echter eerst de mening van de wijk- en dorpsraden worden gevraagd. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Smits, Puttenweg 70 te Ys selsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbrei den wijzigen van een legkippenhoude- rïj, gelegen aan de Puttenweg 70 te Ys selsteyn; L.J.M. van Dijck, Heideweg 9 te Heide voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensmesterij en - fokkerij, gelegen aan de Heideweg 9 te Heide; J. Heesen, Horsterweg 11 te Leu nen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensmesterij, gelegen aan de Horsterweg 11 te Leunen; P. v. Zutphen, Zwartwater 2 te Vredepeel voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en - mesterij, gelegen aan het Zwartwater 2 te Vredepeel; H. v.d. Laar, Peeldijk 9 te Mil- heeze voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensmesterij en - fokkerij, gelegen aan de Beekweg (ong) te Vredepeel; Maatschap Swinkels, Paardekop- weg 13 te Ysselsteyn voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, ge legen aan de Puttenweg 78 te Ys selsteyn. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 5 oktober 1985, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 5 september 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Van 26 augustus t.m. 8 september Koningin Wilhelmina fonds (landelijke aktie). Op 14 september SVV jeugdwerk (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). van 16 tot en met 22 september Prinses Beatrix Fons (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 27 augustus 1985 in voorbereiding heeft verklaard de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Uitbrei dingsplan" in Hoofdzaken" voor een terrein gelegen aan de Zandbleek te Venray ten behoeve van de bouw van 4 premie-B woningen. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt ingaan de heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Venray, 5 september 1985 de burgemeester voornoemd J.A.A. van Oers, loco-. De Nederlandse Sportbond voor Ge handicapten zoekt voor een project waarbij gehandicapten de mogelijkheid wordt geboden deel te nemen aan re creatieve sportaktiviteiten. Het betreft het begeleiden van gehandicapten, on der deskundige leiding, die vanaf dins dag 3 september een uur per week recreatieve sport willen beoefenen. Het project wordt gerealiseerd in sa menwerking met het buro sportzaken en recreatie van de gemeente Venray. Het is de bedoeling dat de aktiviteiten plaatsvinden in de gymzaal van de LOM school 't Groenewold, Groenewoldse- pad te Venray, nabij sporthal De Wette- iing, en wel op dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. De duur van dit project is mede af hankelijk van de belangstelling. Wie zich als vrijwilliger wil opgeven, kan zich telefonisch in verbinding stel len met dhr. Marcel Tonen, buro sport zaken en recreatie. Gemeentehuis Ven ray, tel. 04780-83838 tst. 243. Hervatting cursus 1985 Alle scholen zijn weer begonnen. Zo ook de lessen op de Muziekschool Ven ray. Leerlingen die met hun lestijd in de problemen komen door school- en/of roosterwijzigingen kunnen zich melden bij hun docent om te trachten een ande re lesdag en/of -tijd te plannen. Behalve de proefcursussen starten we in januari de nieuwe cursussen. In de maand november kunnen weer honder den leerlingen de cursus '85 met een WVC examen of gradentoets afsluiten. Informatie hieromtrent volgt nog. Ensemble lichte muziek. Na nog maar enkele maanden gestart te zijn met een senioren-orkest en een Big band zullen nu ook de docenten lichte muziek van de muziekschool overgaan tot oprichting van een vast en semble. Leerlingen die momenteel les sen volgen kunnen zich voor dit nieuw ensemble bij hun doceht opgeven. Mu zikanten die geen lessen op de muziek school volgen en geïnteresseerd zijn kunnen kontakt opnemen met de admi nistratie. Proefcursussen. De muziekschool gaat vanaf 23 sep tember a.s. proefcursussen geven. Leer lingen die nu reeds IVM lessen volgen kunnen gedurende zes weken kennis maken met hun favoriete muziekinstru ment. Er worden vele inschrijfmogelijk- heden geopend o.a. voor piano, electr. orgel, slagwerk, dwarsfluit, klarinet, hobo, koper, blaasinstr. viool, vedel, cello en gitaar. Tot 16 september a.s. kunnen de leerlingen voor deze proef cursussen intekenen. Daarna worden ze uitgenodigd voor een gesprekje met als doel het reilen en zeilen van de lessen te bespreken. Hafa-theorie. Vorig jaar is de muziekschool begon nen met een experiment om de harmonie- en fanfareleerlingen, die een landelijk W.V.C. diploma willen beha len, wat extra begeleiding aan te bieden in de vorm van Hafa-theorielessen. Bij na twee maanden worden deze lessen, zonder lesgeldverhoging, wekelijks ge geven en wel voor het A-diploma op woensdag van 19.00 tot 19.45 uur door J. Wiermans; voor het B-diploma op dinsdag van 17.30 tot 18.15 uur door W. Bevers; voor het C-diploma op woensdag van 20.00-20.45 uur en het D- diploma op woensdag van 20.45 tot 21.30 uur door M. Schoemans. Ruim 100 Hafa-leerlingen kunnen van deze extra lessen profiteren. Alle lessen starten in de week van 16 septem ber (week 38). Voorbereidingsklas conservatorium. Op maandag 9 september om 20.00 uur start de nieuwe voorbereidingsklas conservatorium. De lessen zijn bedoeld voor toekomstige muziekvakstudenten die zich gedegen op een toelatingsexa men willen voorbereiden. Na vier maan den kan een advies worden gegeven om trent de geschiktheid van de leerling. In schrijving bij de administratie van de muziekschool. Op donderdag 12 en vrijdag 13 sep tember a.s. wordt de derde (en laatste) ronde gehouden van de derde cyclus van hel bevolkingsonderzoek op baarmoe derhalskanker. Degenen, die niet verschenen zijn na de eerste oproep, krijgen nu weer de ge legenheid zich te laten onderzoeken in de wagen op het parkeerterrein nabij het gemeentehuis. Aan de beurt zijn de geboortejaren 1932, 1935, 1938, 1941, 1944, 1947 en 1950. Men kan terecht op donderdag 12 september van 19.00 tot 20.30 uur en op vrijdag 13 seplember van 9.30 tot 10.30 uur en op vrijdag 13 september van 9.30 tot 10.30 uur, van 10.45 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. In de komende maanden zal noodge dwongen moeten worden afgeweken van het normale vergaderschema van de commissie voor maatschappelijke zorg. Op dinsdag 17 september zal een extra vergadering worden gehouden, waarin de problematiek van de gezinsbudgette ring nog eens aan de orde zal worden gesteld. Déze openbare vergadering be gint om 19.00 uur. Op de normale vergaderdatum, woensdag 25 september wordt om 17.00 uur in het openbaar vergaderd. Dan zul len de deelplannen bejaardenwerk, maatschappelijke dienstverlening, cul turele minderheden en opbouwwerk aan de orde komen. Op woensdag 9 oktober om 17.00 uur zal in een extra openbare vergadering het deelplan werklozenzorg worden be handeld in aanwezigheid van wethouder Willems. Tevens staan dan op de agen da de gemeentebegroting 1986 en het programma specifiek welzijn 1986. Deze datum is gekozen omdat de nor male vergadering van oktober niet past in het schema van de behandeling van de gemeentebegroting. 1Tonnen worden alleen na een voor afgaande en tijdige melding geledigd op de vaste ophaaldag (er is GEEN auto matische melding). Het eerste cijfer van Uw destruktienummer geeft die dag aan: 1 maandag; 2 dinsdag; 3 woensdag; 4 donderdag. 2. Tijdig melden betekent dat U uiter lijk één werkdag (zo mogelijk twee da gen) voorafgaande aan de ophaaldag moet doorgeven en wel voor 8.00 uur. Melding van maandag dient derhalve te geschieden op de vrijdag daaraan- voorafgaande (voor 8.00 uur). 3. Te laat melden betekent dat Uw ton noripalitex een week later wordt ge ledigd. 4. Het volledige destructienummer (7 cijferig) dient te worden gemeld. 5. Het is van groot belang alle meldin gen rustig, duidelijk en volledig op de band in te spreken. 6. U ontvangt slechts op verzoek en onder vermelding van de aangifte data een bewijs van aangifte. Indien deze da ta niet of onvolledig worden verstrekt wordt er géén aangiftebewijs afgegeven. 7. U kunt maandelijks of jaarlijks een aangiftebewijs vragen (dus onder ver melding van de dag van afgifte). Verstrekking vindt echter slechts een maal per jaar plaats. 8. Bij melding van overig destructie- materiaal raadpleeg dan de reeds aan U toegezonden aanwijzing van de R.V.V. Ook hierbij is melding vóór 8.00 uur no dig, teneinde de destructor tijdig te in formeren. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Onder grote belangstelling werd za terdagmiddag 31 augustus jl. het nieuwe en vernieuwde danscentrum van Jeanne en Paul Janssen aan de Raadhuisstraat 6, door mevr. Poels-Peters, wethouder van Venray, offcieel heropend. Na de opening was er gelegenheid om Jeanne en Paul te feliciteren met hun prachtige nieuwe en bijzonder sfeervol ingerichte danscentrum. Het feest werd voortgezet met het openingsbal voor le den en oud-leden. Op de daarop volgende „open dag" waarop iedereen welkom was, werden diverse demonstraties gegeven o.a. het rolstoeldansen door een speciale groep uit Eindhoven en niet te vergeten het optreden van het Latin-American- Formationteam van de dansschool. Dat er veel animo voor dansen bestaat in Venray, en gebrek aan een ge schikte ruimte hiervoor bewijst wel de overgrote belangstelling van kijk- en danslustigen op beide dagen. Niet alleen de uitbreiding van 150 m2 maar ook het interieur van het in 1983 verbouwde gedeelte zijn totaal ver nieuwd, en is thans in zijn geheel gezel lig en sfeervol ingericht, voorzien van een speciaal podium, diverse gezellige zitjes en een 2e bar. De dansvloer heeft thans een opper vlakte van ruim 200 m2 en voldoet aan de hoogste eisen. Het gehele complex heeft thans een capaciteit van 500 personen. De uitbreiding is zo aangepast dat het geheel in twee zalen te splitsen is, afge scheiden door een speciale panelen- wand, die geen geluid doorlaat naar de andere zaal.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 14