VERENIGINGSNIEUWS SPRINGPLANK Orkestvereniging 't Bessemke HVK Ven rays Mannenkoor KINDERKOOR de BANDELIEREN Peelland Operette OJC DE BRAK Jong Nederland LIMBRA '69 WIJK ZUID Wijkcomité West 1 O.V.B. Oostrum SEVAV-cursus Popweekend Watjang Oirlo Donderdag 29 augustus repetitie voor hel hele koor in de kleine zaal van de Wieënhof, om 20.00 uur. Dus geen voorrepelitie. Donderdag 5 september eveneens om 20.00 uur repetitie voor hel hele koor in de kleine zaal van de Wieënhof. Agenda: Zondag 22 September zondagoehlcnd- eoncert samen met fanfare St. Oda uit Merselo. Aanvang 11.30 uur. 5 Oktober opluistering huwelijk Twan Oudenhoven. 26 Oktober 25 jarig huwelijk Leo Pou- wels. 27 Oktober optreden h.g.v. dodenher denking, begraafplaats Boschhuizen. 30 November 25 jarig huwelijk Piet Jeu ken. 7 December Sl. Nicolaas c.q. feesta vond in de Wieënhof. 22 December kerstconcert Grote Kerk. 25 December Kerstmis Grote Kerk. Afmelden R. Mil tel. 86917 of Clublokaal Wieënhof tel. 84124. 1986- 1860 HARMONIE Donderdag 29 augustus. Om 20.00 uur repetitie harmonie orkest. Let op gewijzigde aan- vangstijdstip. Zaterdag 31 augustus. Serenade 40-jaar S.V.V. Bijeenkomst om 20.00 uur in de schouwburg. Uni form met hoed en pet. Het definitieve repetitieschema volgt zo spoedig mogelijk. AGENDA Dinsdag 3 september 20.00 uur vergade ring alg. bestuur. Zaterdag 5 oktober Gemeentetournooi. Zondag 6 oktober Concert Greven- bricht. LEERLINGENOPLEID1NG Donderdag 29 augustus. Om 18.45 uur eerste repetitie na de va kantie. Let op, gewijzigd aan- vangstijdstip. Denk aan inleveren for mulieren weekend Slevensbeek. DRUMBAND Dinsdag 3 september. Om 19.00 uur repetitie, ook leerlingen. Bardienst H. Thomassen. Agenda: zie harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, lel. 86824. Telefoon clublokaal. 82515. Agenda: Vrijdag 30 augustus. Om 19.00 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 31 augustus. Om 9.00 uur vertrekken vanaf het Ken- nedyplein voor de dagtrip naar Maastricht en optreden aldaar. Maandag 2 september. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 3 september. om 18.30 uur repetitie voor de alten. Woensdag 4 september. Om 18.30 uur repetitie voor de sopra nen. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: A.s. zaterdag gaan we naar Maastricht. Op hel programma van die dag slaan twee optredens maar ook een bezoek aan de grotten van de St. Pie tersberg. Verwacht wordt dat zoveel mogelijk koorleden meegaan. Lees de publikalie hierover, die je hebt ontvan gen, nog eens goed na. Veel succes in Maastricht en een fijne dag toegewenst. Zondag 1 september. zingen wij om 10.15 uur de hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 4 september. Van half zeven tot half acht repetitie in het activiteitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 „CAPRICCIO" Als je via de stemkeuring bent aange nomen voor hel koor beginnen de repe tities op maandagavond 2 september om 19.00 uur. Dus a.s. zondag nog geen re petitie. BOJEMA Vrijdag 6 september. Gezamelijke repetitie om 18.45 uur. Je krijgt eerst nog een telefoontje. SALTARELLO Zaterdag 6 september. Om 15.30 uur repetitie bij Monique in Merselo. Hel gaat om de nummers 25, 30 en 46. Dinsdag 3 september. Koorrepetitie om 18.30 uur. Denk aan de contributie! Kinderen die lid willen worden van het koor zijn welkom op deze repetitie. Ben je 8 jaar of ouder, kom dan rustig een keer kijken en meedoen. We repete ren in het zaaltje onder de Grote Kerk. Belangrijke data Zaterdag 7 september: Taptoe Ven- Zaterdag 23 november: St. Caecilia- Zondag 8 december: koffiekoncert in de schouwburg. Repetities Zondag 1 september en woensdag 4 september voor het gehele korps. Afmelden majoretten en miniretten mevr. Siebers tel. 85944. Korpsleden: Ton Huybers lel. 87380. Woensdag 4 en 11 september repetitie om 20.15 uur voor hel symfonie-orkest o.l.v. L. Boogaarts en eveneens om 20.15 uur voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijsen. Repetitieruimte de M.L.K. School De Essel. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. De volgende uitvoeringen staan op het programma: voor het klein ensemble zaterdag 15 september 10.45 uur in verzorgingstehuis Berkele Heem te Horst; zaterdag 28 september om 19.00 uur opluistering H. Mis in de parochiekerk van Geysteren; zondag 3 november om 15.00 uur in galerie Pèdjeshof te Grubbenvorst. voor het symfonie-orkest zaterdag 5 of zondag 6 oktober deel name aan het gemeentelijk muziektoer- nooi te Oostrum; woensdag 18 december om 20.00 uur in De Kerkdijk, Psychiatrisch Centrum Venray. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Op 3 september om 20.00 uur repeti tie voor het koor in de kerk van Oostrum. Op 8 september om 10.00 uur Hoog mis in de kerk van Oostrum. In officiële kerk. Om half tien inzingrepetitie. Op 10 september om half acht repeti tie voor sopranen en om 8.00 uur voor het hele koor in de Essel. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. SCHOOLBOEKEN 80EKHANDEL van den munckhof Grotestraat 68 Venray Telefoon 04780-82727 Na gedane arbeid is het goed rusten. Maar na afloop van de vakantie is hel nog beter zingen. Dus zet Uw beste beentje voor en zing mee in ons koor! Nu het zakelijke. Dinsdag 3 september om 20.00 uur repetitie in hotel dc Peelpoort. Dinsdag 10, 17 en 24 september om 20.00 uur repetitie in hotel de Peel poort. In de week van maandag 9 tol zater dag 14 september 1985 onze jaarlijkse traditionele inzamelingsaklic van vreemde munten in de gemeente Dcur- ne, onder het motto „Peelland-operelle laat Uw munt mooier klinken". Voor Venray e.o. geldt deze aktie niet doch mensen die nog vreemde munten over hebben en deze kwijt willen, kunnen de ze afgeven of deponeren in de brieven bus van onze contaktman. Contaktman voor Venray e.o. dhr. A.H. Cleven, Serenadestraat 61, Venray-Brukske. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, lel. 04930- 13524. DAMESKOOR Woensdag 4 september om 19.45 uur partijrepetitie voor de mezzo-sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komt de rest er bij. Woensdag 11 september om 19.45 uur partijrepetitie voor de alten. Om ongeveer 20.15 uur komt de rest erbij. Zondag 6 oktober is ons zondagmor genconcert in de schouwburg. Aanvang 11.30 uur. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. DE VREDEÏKlOKJES^jf* Vrijdag 30 augustus. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 6 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 13 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Zaterdag 14 september. We zingen de mis van 19.00 uur in de Vredeskerk. Hela, gij bloempjes slaapt gij nu nog? De repetities beginnen morgen weer. Wat de plannen zijn voor hel nieuwe koorjaar, dat hoor je op de repetitie. We hopen dat jullie goed uitgerust zijn, dan kunnen we er weer flink tegenaan gaan. Ook de nieuwelingetjes heten we welkom om 4 uur. Tot morgen. jongerenkoor VREDESKERK - VENRAY Woensdag jl. zijn we weer met de re petities begonnen. Volgende week zullen de data in dit bericht vermeld worden. Noteer ze dus dan weet je tijdig van te voren wanneer je moet zingen. Nieuwe leden zijn van harte welkom bij ons koor. Jongens en meisjes van 15 jaar zijn van harte welkom. Je kunt je aanmelden op onze wekelijkse repetitie-avonden of op onderstaande telefoonnummers. We repeteren elke woensdagavond van half zeven tot kwart voor acht. We hopen dat jullie allemaal tijdig aanwezig zijn, zodat we op tijd kunnen beginnen. Het bestuur zoals je hieronder ziet blijft ongewijzigd. Marlie de Haart, tel. 82730 Anne-Karina Linders, tel. 87824 Pia Versteegen, tel. 82170 Elly v.d. Zanden, tel. 83461. Zaterdag speelt in De Brak „Die Rote Kapelle". Het begon enige jaren gele den als een grap en reactie tegen de Deutsche Welle. Ze ontwikkelden zich echter lot een eigenzinnige band met een eigenwijs geluid. Tegenwoordig wordt alles live gespeeld met een flinke dosis effectapparatuur over alle instrumenten om zo een „Wall of sound" te verkrij gen. Bezetting: Marius van Dam, Johan Gooren, Louw Smets en Roland Korg. Aanvang 22.30 uur. Entree f2,50. Zaterdag dus. Hallo jongens en meisjes. A.s. zaterdag organiseert de leiding een spelenmiddag i.v.m. de opening van het seizoen. Alle jongens en meisjes van 7 t.m. 17 jaar zijn van harte welkom in blokhut „De Holle Boom", hoek Westsingel/Kempweg. We beginnen om half twee. Ook de ouders zijn van harte welkom. De entree is gratis. De groepsa- vonden beginnen weer vanaf maandag 2 september. Wil je ook bij Jong Nederland vraag dan op zaterdag 31 augustus aan de lei ding wanneer jouw leeftijdsgenoten groepsavond hebben. Groetjes en tot zaterdag. Maandag 2 september repetitie om 18.30 uur voor de leerlingen en om 19.30 uur voor de hele drumband. Maandagmiddag v.a. 13.30 uur tot 15.30 uur voor de vrouwengroep met handwerken en andere akliviieilen. Alle dames, jong en oud, zijn van harte wel kom. Dames, voor meer informatie neem dan kontakt op met lel. 85788 of 87655. Maandagavond 20.00 uur de maande lijkse openbare wijkraadsvergadering in het wijkgebouw aan de Beukenlaan 4. Op maandag 2 september a.s. komt het wijkcomité voor het eerst na de va kantieperiode weer in een openbare ver gadering in de vergaderruimte van 't Groenewold bijeen. Aanvang 20.00 uur. Alle bewoners van West 1 zijn hier natuurlijk van harte welkom. Vooral omdat dan o.m. zal worden getracht de Werkgroep Vrouwenkontakt weer op het goede spoor te zetten. De agenda is als volgt: opening ver slag vorige vergadering ingekomen en uitgaande post regeling van diverse ak- tiviteiten bespreking betreffende de werkgroep Vrouwenkontakt rond vraag en sluiting. V rouwentrefcentrum De vakantie is weer voorbij en we zijn vol goede moed gestart met het nieuwe jaar in het Vrouwéntrefcentrum. Elke maandagavond houden wij onze trefa- vonden. Vanaf 20.00 uur krijgen vrou wen de mogelijkheid om elkaar te ont moeten. Onder het genot van een drankje kunnen we met elkaar praten over onze ervaringen en positie als vrouw in onze samenleving. Heb je be hoefte aan goede achtergrondinforma tie en discussie met elkaar dan kun je te recht op onze thema-avonden. Enkele thema's die dit jaar aan de orde komen zijn „liefde en huwelijk", „moeder schap door de eeuwen heen" en „ar beid". Data waarop deze avonden plaatsvinden worden bekend gemaakt via de pers. Op maandag 2 september is Nel de Best te gast in het Centrum. Zij zal een discussie inleiden en begeleiden rond de strijd om de kernraketten en onze posi tie als vrouwen daarin. We starten om half negen en de toegang is gratis. Dinsdagmorgen is er altijd weer het „koffie-uurtje". Clara en Mieke zijn de gastvrouwen die altijd klaarstaan voor een gesprek. Je kunt op deze morgen al tijd de kinderen meenemen. De koffie ochtend begint om half tien. Woensdagmorgen 4 september a.s. is er een inloop en kennismakingsbijeen komst van de cursus „Hoe zit het". De ze cursus biedt ons de gelegenheid om dieper in te gaan op thema's of boeken die we zelf kiezen. Centraal hierbij staat de emancipatie van de vrouw. Voor meer informatie kun je bellen met Liset- te, tel. 80877. Vrouwelijke ex-psychiatrische patiënten Als je een tijdje of misschien wel heel lang in een psychiatrische inrichting of een PAAZ hebt gezeten en je bent nu weer „terug in de maatschappij", ddan zijn er misschien best dingen waar je moeite mee hebt. Het feit b.v., dat je opeens weer verantwoordelijk bent voor je gezin of juist het feit dat ju nu zoveel alleen bent en/of geen werk meer hebt. Wat moet je met al die vrije tijd? Misschien heb je het moeilijk met de reacties uit je omgeving. Doen ze net alsof er niets gebeurd is of behandelen de mensen je net alsof je „ziek" of „kinds" bent. Herken je deze voorbeelden of zijn er andere voorbeelden waar je moeite mee hebt of gewoon eens over wilt praten? Binnen het Vrouwentrefcentrum willen we vrouwelijke ex-patiënten de gelegen heid bieden samen met andere vrouwen te praten over dingen die vrouwen te genkomen als ze na langere of kortere lijd weer terugkeren in de maatschappij en samen zoeken naar evt. veranderin gen en oplossingen. Heb je interesse of wil je meer weten dan kun je Anja bellen, tel. 87672. Vrouwentrefcentrum Bachstraat 14b, Venray, tel. 87709 WIJK NOORD-WEST Hier volgt ons programma-overzicht. Zondag 1 september koffie-kaart- uurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Zondag kienen t.b.v. wijkcentrum, aanvang 20.00 uur. Zaal open om 19.00 uur. Maandag 2 september sjoelen voor de sportievelingen onder ons. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 6 september kienen t.b.v. Reisvereniging, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Zaterdag 7 september dansav ond met Hollands Glorie, aanvang 20.00 uur. Dames, de vakantie zit er weer op. Op verzoek van vele leden beginnen we het nieuwe seizoen op dinsdag 10 september met een H. Mis om 19.00 uur. Daarna gaan we naar het gemeenschapshuis waar mevr. Thijssen-Deenen uit Swol- gen voor ons allerlei lekkere hapjes klaarmaakt, zoals cocktails, pasteitjes, gevulde stokbroden e.d. Zij laat ook zien hoe je een tafel feestelijk kunt aan kleden. Tevens kunt U alle klaarge maakte hapjes proeven, en krijgt U de recepten op stencil mee naar huis. Mis schien doei U hier ideeën op voor de aanstaande kermisdagen. We vragen aan ieder een eigen bijdrage van ƒ5,-, welke U op deze avond kunt voldoen. Opgave voor uiterlijk 3 september bij Rikie Basten, tel. 80582. Na 3 sept. geen opgave meer mogelijk. 12 o'clock strike Elke middag geopend van 11.30 tot 14.00 uur voor iedereen die pauze heeft, zijn boterham ergens anders wil eten on der het genot van een kop soep, koffie of thee. of gewoon als je niets te doen hebt. Filmavond A.s. woensdag 4 september weer de tweewekelijkse filmavondin ons speciaal ingericht bioscoopje. Aanvang 20.30 uur. Entree ƒ1,50. 6 September: X-Factor Een vrij nieuwe swingende band, die stevig aan de weg timmert. Dit moge blijken uil zeer lovende concertrecenties in o.a. Muziekkrant Oor en aandacht in diverse dag- en muziekbladen. Daar naast was de band al te beluisteren in VARA's Popkrant en de Verrukkelijke 15. De band bestaat uit Peter van Breu- kelenen (basgitaar), Toni Peroni (drums en zang), Gert van Veen (synthesizers en zang), Ruud Olthoff (gitaar en zang). Tol slot: maak je muziek, alleen of in een band en ben je op zoek naar een ge schikte oefenruimte, bel dan even naar Dingus tel. 83293 en vraag naar Pum. HET IS BIJNA ZOVER We zitten momenteel vlak voor de of ficiële start van het Volkspetitionement. het is met andere woorden tijd om de laatste punten op de t te zetten. Voor al le duidelijkheid hier dan ook het chro nologische verloop van het petitione- ment. 31 augustus, start van het petitione- ment doordat in Woensdrecht de eerste 1000 handtekeningen aan het Komité Kruisraketten Nee worden overhandigd. 2 t.m. 6 september, de PTT verspreid het materiaal voor het volkspetitione ment over 5,4 miljoen adressen in Ne derland. 7 en 8 september, tijdens de straat feesten in Venray deelt het Vredesplat- form alhier zakformaat affiches uit met het alom bekende Opland vrouwtje. 9 t.m. 13 september, het ophalen van de kaarten met handtekeningen en evt. machtiging voor de landelijke financiële bijdrage gaat gebeuren. Zeker in dit ver band is al, dat de PvdA met zijn leden op 9 september het Brukske zal bezoe ken. 22 september, manifestatie aan de Peelbasis door het gehele Peeloverleg. Wees welkom. 29 september, Volkelfietstocht. 26 oktober, aanbieding van de hand tekening aan regering en Staten Gene raal. Dat gebeurt tijdens een manifesta tie in Den Haag. 1 november, de regering neemt een besluit over de plaatsing van kruisraket ten. Over dat beïnvloeden van dat besluit gaat het met dit Volkspetitionement. Doe allen mee, praat er met Uw kinde ren over. Ook zij kunnen zich gaande weg een oordeel/mening vormen over kernbewapening. Vergeet ook Uw fami lieleden in het ziekenhuis niet, ook zij moeten de gelegenheid krijgen te teke nen. Neem dus alstublieft die kaart mee als U op bezoek gaat aldaar. Verder zal in een aantal kerkdorpen, in de kerk de gelegenheid zijn om de kaart af te kun nen geven. Volgende week volgen de juiste plaatsen en tijden. In bejaardente huizen zullen extra kaarten bezorgd worden door hel Venrays Vredesplat- form. U ziet, er is praktisch alles aan ge daan om iedereen de gelegenheid te ge ven, die kaart kwijt te kunnen. Ook zullen de anderstaligen in Ven ray benaderd worden. Zo wie zo huis aan huis, net als iedereen hier, maar ook via berichten in eigen taal afgegeven in hun ontmoetingscentra. Het behoeft wellicht geen nadere uit leg, maar ik doe het toch, dat het Ven rays Vredesplatform nog steeds mensen vraagt om mee te helpen die kaarten en evt. machtiging voor financiële landelij ke bijdrage op le halen. In dit platform zijn vertegenwoordigd: C.O.C., PvdA, Vredesberaad, Samenwerking Venray, Wereldwinkel, FNV, IKV, Vrouwen trefcentrum, Vrouwen voor Vrede en PSP. Vele handen maken licht werk, dus geef uzelf op bij één van bovenstaande groeperingen. We kunnen het echt ge bruiken. Op onderstaand contaktadres kunt U zich ook opgeven. Het liefst wei 's avonds want momenteel ben ik over dag bezig met affiches ophangen, persstukjes schrijven, mensen vragen voor het Komité van Aanbeveling in Venray enz. Het contaktadres is: N. de Best, Veltumse Kleffen 114, 5801 SK Venray, tel. 86812. Er start 10 september a.s. een SEVAV cursus, Sociaal Economische Vorming voor Agrarische Vrouwen, 's Morgens van 9.30 tot 12.00 uur. Deze cursus is voor alle agrarische vrouwen. Het doel is deze vrouwen kennis te laten maken met Sociale Economische zaken in het gezin en het bedrijf. Het programma staat in Boer en Tuinder van 8 augustus. De cursusduur is 10 lessen. Kosten ƒ60,-. Opgave voor 1 september. De cursus wordt gegeven in Leunen. Stel niet uit, doe het meteen. Verdere inlichtingen bij Uw agralid E. Jans- Beken-Kallen, lel. 86534. huisvrouwenlcontalct brukske Nu voor de meesten de vakantie voor bij is en het gewone leven weer begint, starten wij natuurlijk weer ons seizoen, zodat U toch wat afwisseling kunt bren gen in Uw dagelijkse beslommeringen. Voor degenen, die ons nog niet kennen, wij zijn een groep huisvrouwen, die voor iedereen om de 14 dagen op dins dagochtend in het wijkcentrum De Ki osk in het Brukske van 9.00 tot 11.30 uur creatieve of informatieve program ma's organiseert. Wij kennen geen lid maatschap en zijn niet geloofs- of poli tiek gebonden. Iedereen is dus ten allen tijde welkom zonder enige verdere ver plichting. Tijdens onze ochtenden is er een creche aanwezig. De prijs per pro gramma bedraagt 3,25 incl. 1 kop kof fie. Spreekt U dit alles wel aan, komt U dan gerust eens een kijkje nemen! Onze onderwerpen van het komende seizoen zijn de volgende: 10 september, dans en beweging; 24 september demonstratie turfsteken en bezoek aan bloemenkas; 8 oktober voetzolenrefiexologie; 22 oktober bezoek aan een stomerij; 5 november knutselmorgen; 12 november, wijn en kaas (avond programma); 26 november sinterklaasviering; 17 december kerstviering. Zoals U ziet, starten we op 10 septem ber met dans en beweging. Een instruc- trice komt ons dan iets vertellen over een nieuwe vorm van bewegen op mu ziek (geen aerobic of jazz-ballet). Na een stukje theorie zal zij ook een de monstratiefs geven. Wij raden U daar om aan gemakkelijke kleding aan te trekken. Heeft U interesse, noteert U dan alvast 10 september van 9.00-11.30 uur in het wijkcentrum De Kiosk. Mis schien heeft Uw vriendin of buurvrouw ook wel zin om mee te komen? Uw baby of peuter kunt u die paar uurtjes rustig toevertrouwen aan onze crechehulp. Voor nadere inlichtingen kunt U bel len naar Lenie Gosling, tel. 81059 of naar Ria van Brederode, tel. 87042. Tot slot vragen wij nog iemand, die tegen een kleine vergoeding, tijdens on ze programma-ochtenden mee wil hel pen op onze creche. Voor intresse kunt U bellen bij bovenstaande personen. Hallo jongelui. A.s. weekeinde is het weer zover. We starten dan met de wekelijkse clubavon den voor de jeugd van 6 tot 16 jaar. Donderdag club voor de jeugd van 6- 9 jaar (Ie t.m. 3e klas lagere school) van 18.15 tot 19.45 uur. Jeanne, Truus, Mo nique, Hedy en Michel verzorgen een leuke avond voor jullie met een zeer ge varieerd programma zoals kwis, spellet jes, knutselen, bostochten, oriëntatie- tochten, zwemmen etc. Vrijdagavond is bedoeld voor de jeugd van de 4e t.m. 6e klas lagere school. De avond duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Ook jullie krijgen iedere week een gevarieerd programma aange boden, door telkels wisselende leiding zoals Peter R., Peter S., Wim, Frank, Frans, Hanny, Sjang, Gerard, Mia, Wiel. De zaterdagavond is voor de jeugd die al van de lagere school af is, tot 16 jaar. De avond begint om 19.30 uur en duurt tol 21.30 uur. Het programma wordt zoveel mogelijk afgestemd op jul lie wensen en verlangens, die jullie zelf kenbaar mogen maken. Er is iedere zaterdagavond voldoende leiding aanwezig o.a. Mat, Henk, Twan, Frank. De contributie bedraagt ƒ30,- per halfjaar of ƒ1,50 per avond. De eerste keer hoeven jullie geen contributie te be talen. Kom gerust allemaal op een van deze avonden kennismaken op de club, dan kun je zelf zien wat er allemaal te beleven valt. Breng gerust een vriendje, vriendinnetje, broertje of zusje mee. Tot a.s. w.e. groetjes leiding Voor de 2e keer organiseert O.J.C. Watjang het Popweekend. Dit jaarlijks terugkerend festijn zal op zaterdag 7 en zondag 8 september worden gehouden! Ook dit jaar spelen er groepen die met de grootste zorgvuldigheid zijn uitgeko zen. Zaterdag 7 september staat de MO op het podium, die al verschillende hits op hun naam hebben staan. Zondag zal Is eerste de Amsterdamse Band AU-Secours te beluisteren zijn ge volgd door een optreden van ME Primi tive. Beide dagen beginnen de optredens om 20.00 uur. Het voorverkoopadres van de MO is de 4 6 supermarkt in Oirlo. Zondagmiddag staat een tafelvoetbal- toernooi op het programma. Geïnteres seerden kunnen zich in Soos Watjang opgeven. WERKGROEP HOMOSEKSUALITEIT kVENRAY- COC Op 16 september ledenvergadering om 20.00 uur op Hoenderstraat 33 te Venray. Onze gewone vergaderingen zijn elke maandagavond om 20.00 uur op boven genoemd adres. Eerstvolgende keer dus op 2 september. Zin om te komen? Je bent van harte welkom. Dan iets over Aids. Op donderdag 5 september om 20.30 uur is er een informatie-avond over de medische en sociale aspecten van Aids, met medewerking van Joop van der Lin den en Bart Eurond, beide medewerkers van het landelijke Aids-koördinatie- team. Via hun werk zijn zij dagelijks bij de Aids-problematiek betrokken en op de hoogte van de laatste ontwikkelin gen. Na een inleiding van ongeveer één uur door Joop v.d. Linden en Bart Eyrond is er een korte pauze. Vervolgens bestaat er de gelegenheid om vragen te stellen. Het is mogelijk de vragen schrif telijk in te dienen tijdens de pauze. De avond wordt gehouden in de grote zaal van het Bowlingcentrum Roermond, Kapellerlaan 39 te Roermond. Voor wie wil lezen over Aids is er gra tis foldermateriaal verkrijgbaar. Schrijf naar postbus 316, 5800 AH Venray. Je krijgt de folders zo snel mogelijk in de bus. Voor vragen m.b.t. homoseksualiteit kun je altijd terecht op de volgende tele foonnummers: 84145 of 10211. WIJKVERENIGING VELTUM Hierbij nodigen wij jullie uit voor de bestuursvergadering op dinsdag 3 sep tember a.s. aanvang 20.00 uur in 't Schöpke. De agenda luidt alsvolgt: opening in- en uitgaande post, mededelingen notulen vorige vergadering aktivitei- tencommissie musical oudpapier in zameling vergadertijdstip rondvraag datum volgende vergadering slui ting. Hopende jullie allemaal te mogen be groeten op de komende bestuursverga dering, verblijven wij met vriendelijke groeten. Het bestuur Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Aan de amateurfotografen van Ven ray en omstreken. De openingsavond van het nieuwe seizoen is op donderda gavond 29 augustus. Tijdens deze avond kunnen de foto's en dia's besproken worden welke gemaakt zijn bij Inalfa. Natuurlijk kan er ook „vakantiewerk" meegebracht worden. Ook kunt U enke le mededelingen van het bestuur ver wachten. Clubleden en belangstellenden zijn welkom. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Afgelopen zondag heeft de schutterij deelgenomen aan het 3e bondsfeest van de bond Juliana te Kessel. De volgende prijzen werden behaald: Bij de schietwestrijden A-zestal 17 punten; B-zestal 17 punten; C-zestal 16 punten; D-zestal 13 punten; Het Jeugdzestal behaalde de eerste prijs met 15 punten. Verder werd een eerste prijs behaald bij het défilé. Voor de 3e maal behaalde onze commandant Guus Stiphout een eerste prijs. Zo ook onze bordjesdrager Bernie van Lierop. Onze koningin behaalde eveneens een eerste prijs. De sappeurs behaalde ook een eerste prijs. Het Koningspaar wist een derde prijs te behalen. Het muziek korps een 2e prijs. Bij het solo-optreden behaalde Marian Coersen een le prijs. Monika Stiphout een 2e. Wij willen langs deze weg onze spon sor, Thuylshof, bedanken voor het mooie boeket bloemen wat door hen ge schonken was. Prijswinnaars allen pro ficiat. Het was weer een prachtige dag voor onze schutterij. Zondag 1 september zijn de kampi oenschappen van het Zandakker. Aan vang 14.00 uur. Er wordt geschoten in de jeugdklasse en de seniorenklasse. In leg voor iedereen ƒ2,50. Er zal ook een barbeque zijn. De prijs hiervan is tegen inkoopprijs. Schutters allemaal veel succes. Zaterdag 7 september wordt in Reu ver geschoten voor hel kampioenschap van de Bond Juliana.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 7